Wczesnym rankiem, kiedy byli jeszcze w towarowych wagonach, nawet nie śnili o ucieczce. Pomysł pojawił się niespodziewanie szybko, jak wpadające i znikające świetlne promyki. Teraz otaczał ich nowy, nieznany świat, bujna syberyjska przyroda. Przysłaniała im pole widzenia. Jeszcze nie wiedzieli, w jakim kierunku idą, ale najważniejsze, że przed siebie. W tych pierwszych kilkunastu minutach, może godzinie, nie rozmawiali ze sobą, każdy tylko rozważał to, co się stało. Długi marsz i nierówności terenu, a także brak treningu w chodzeniu, dawał się im powoli we znaki. Najważniejsze było jednak to, aby jak najszybciej oddalić się od tego przeklętego pociągu. Miałem przed sobą nie lada wyzwanie prześledzić życie dwóch bliskich mi osób: przede wszystkim mojego dziadka Bartłomieja i ojca Henryka. Mężczyzn z pozoru jakich wiele z jasnymi zasadami i wartościami. Niezwykłe koleje losu dziadka Bartłomieja: od wyjazdu do Ameryki, poprzez walkę w austriackim mundurze, zesłanie na Syberię i wielką stamtąd ucieczkę to materiał na film sensacyjno-przygodowy. W 1921 roku Bartłomiej trafia w okolice Strzelna koło Inowrocławia i staje się gospodarzem 23-hektarowego gospodarstwa z murowanym domem. Niestety szczęśliwe lata beztroskiego życia mijają szybko. Wybucha II wojna światowa, a kiedy po paroletniej tułaczce udaje się wrócić na swoje, to już nie wiekowy Bartłomiej, a jego syn Henryk przejmuje posiadłość, stając się jednak wrogiem ludu, kułakiem, i tylko niespodziewane wypadki polityczne wybawiają ojcowiznę od przejęcia przez państwo. Historia Bartłomieja i Henryka Tabiszów to przykład rodziny biorącej życie za rogi, której niestraszne są kolejne dziejowe zawieruchy, wierzącej, że życie jest darem, a ludzie z natury dobrzy. Remigiusz Tabisz ur. w 1939 roku we wsi Wronowy, niedaleko Strzelna, dziś w województwie kujawsko-pomorskim. Pasjonat literatury i dobrej prasy. Swego czasu stały czytelnik Przekroju, Szpilek i Problemów, a także wielbiciel takich twórców jak Ludwik Jerzy Kern, Sławomir Mrożek, Agnieszka Osiecka czy Szymon Kobyliński. Z początkiem lat 80. ubiegłego wieku wyemigrował z rodziną do Szwecji, gdzie mieszka do dziś. Poza literaturą jego pasją stała się genealogia, odkrywanie dziejów własnego nazwiska i rodu. Pewnego dnia postanowił opisać rodzinne historie i tym samym spełni jedno ze swoich marzeń. Tak powstała książka Z ojca na syna. Historia rodu Tabiszów fabularyzowana opowieść biograficzno-obyczajowa.
Kilkuletni Kevin układa się wieczorem do snu i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosi się do świata fantazji. Ląduje na pirackim statku i zaprzyjaźnia z załogą, od której dowiaduje się, że tylko on może pomóc piratom odnaleźć skarb. Wspólnie ruszają na poszukiwania, który towarzyszą nieziemskie przygody. Bo w Odlotowych snach Kevina, jak to w bajce, wszystko jest możliwe.Aneta Banas magister pedagogiki pracy socjalnej. Od dziesięciu lat mieszka w Szwecji. Mama Kevina i Olivji. Macierzyństwo odmieniło jej życie to dzięki niemu nauczyła się cieszyć z najdrobniejszych rzeczy i pokochała wiat bajek. Zauważyła, jak czytanie lub opowiadane baśniowe historie rozwijają wyobraźnię dziecka dlatego właśnie sama postanowiła napisać książkę dla małych czytelników.
Bożena Helena Mazur-Nowak jest opolanką. Od 2004 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Opublikowała osiem tomików poezji, dwie powieści i kilka zbiorów opowiadań. Pierwsza część trylogii Domek nad strumykiem została wyróżniona w konkursie “Książka Przyjazna Dziecku”. Jej prace można znaleźć w ponad 100 międzynarodowych antologiach i czasopismach. Laureatka wielu konkursów poetyckich. Dumna posiadaczka dyplomów, nagród i wyróżnień, w tym Doctor Honoris Causa dla Kobiety Pokoju 2020 roku od Międzynarodowego Forum Kreatywności i Człowieczeństwa założonego w królestwie Maroka. Jest również tłumaczką języka angielskiego. Jej poezja została przetłumaczona na ponad 20 języków.
Teraz po latach nadal wspominam go z łopotem serca i motylami w brzuchu, już nie tak szalonymi jak kiedyś, ale jednak z motylami. To był przełomowy rok w moim nastoletnim życiu. Nauczyłam się na nowo walczyć o swoje i nie poddawać się negatywnym emocjom. Poznałam smak pierwszych pocałunków, delikatnych pieszczot i magię miłosnych listów. Wsparcie rodziców i przyjaciółki pomogło mi przejść prze burze i niepowodzenia. Za każdym razem w drodze do Warszawy przewija mi się przed oczami pamiętne lato 1974 roku.
Do ostatniego ziarenka ryżu to zebrane pod wspólnym tytułem luźne zapiski, które autorka prowadziłapodczas swojego trzyletniego pobytu w Japonii. Opisuje w nich swoje małżeństwo z rodowitymJapończykiem oraz to, co w ich relacji ludzi pochodzących z dwóch odmiennych światów, zaskoczyło izszokowało zarówno ją samą, jak i jej męża. Dużo miejsca poświęca również podtokijskiej prowincji, naktórej przyszło jej żyć: ludziom, swojej pracy i nieoczekiwanym problemom. Po przyjeździe do KrajuKwitnącej Wiśni bohaterka szybko orientuje się, że musi radzić sobie sama i że tylko na sobie możepolegać. W dzielnicy, w której prawie nikt nie zna języka angielskiego, musi podjąć wręcz nadludzkiwysiłek, żeby skomunikować się z resztą społeczności, której obyczaje i zachowania nieustannie jązaskakują i dziwią. W jej życiu zaczynają pojawiać się sytuacje, których się nie spodziewała, a takżeniczym zjawy z horroru osoby, których nigdy nie chciałaby spotkać. Bez pomocy, wsparcia, a czasemnawet zrozumienia ze strony najbliższego człowieka czyli męża, podejmuje walkę o przetrwanie wzupełnie obcej dla siebie kulturze, starając się przeżyć każdy dzień jak najlepiej i dokończyć go niczymrozpoczęty posiłek: do ostatniego łyka zielonej herbaty, do ostatniego ziarenka ryżu. Joanna Tanaka, ur.9 kwietnia 1981 r. w Głogowie. Po studiach zamieszkała w Australii. Tam zaprzyjaźniła się z pochodzącą zJaponii Ayą. Ta przyjaźń okazała się mieć kluczowy wpływ na jej przyszłe życie. Dzięki przyjaciółcepoznała swojego obecnego męża rodowitego Japończyka. W 2016 roku wyjechała do Japonii, gdzie wyszłaza mąż i zamieszkała na prowincji. W Kraju Kwitnącej Wiśni pracowała jako nauczycielka językaangielskiego oraz opiekunka do dzieci. Po trzech latach wróciła do Polski. Jest miłośniczką słodyczy orazdługich spacerów po lesie, na które zabiera ukochanego kundelka, który wabi się Kuma (w jęz. jap. Kumaznaczy niedźwiedź).Jej największe marzenie to dom na spokojnej i malowniczej podlaskiej wsi, z dala oddużego miasta.
Malowniczy Śląsk, krajobraz lat PRL-u, transformacji i nowego wieku doświadczanego na emigracji. Izydor.Historia hanysa z polskich gór to powieść balansująca na granicy prawdy i fikcji, wątkówautobiograficznych i wyobraźni autora. Osią tej porywającej opowieści jest przede wszystkim siećosobistych zdarzeń i niezwykłych osób ukrytych pod inicjałami. Jedyny bohater, którego imię dane nampoznać, to Izydor - najważniejsze są bowiem międzyludzkie połączenia i to, co z nich wynika. Jak stwierdziłFaust, bohater sztuki Goethego, ""imię to dźwięk, to dym"". Historia Izydora to historia uniwersalna, ajednocześnie niezwykle wyjątkowa. Krzysztof Mrowiec przekonuje bowiem czytelnika, ze życie wunikatowości wydarzeń i spotykanych osób staje się niepowtarzalną, jednostkową opowieścią. Czyzechcesz wysłuchać tej? Krzysztof Mrowiec, urodził się w 1964 roku w Tychach. Od ponad 30 lat mieszkai pracuje w Niemczech, w Gelsenkirchen. W 2008 roku zadebiutował tomikiem wierszy Liryki naiwne, które przetłumaczył na język niemiecki. W 2012 roku wydał drugi tomik poezji W drodze, by odnaleźćspokój...i siebie. Nie tylko pisze, ale także maluje obrazy, którymi ilustruje swoje książki. Jego utworypublikowane były w prasie w Polsce i polskojęzycznej prasie w Niemczech. Brał udział w wielu spotkaniachliterackich na terenie Niemiec i Polski prezentując własną twórczość. W Essen i Oberhausen prowadziłspotkania z pisarkami Zofią Mossakowska i Joanną Svensson. Interesuje się psychologią, medycynąniekonwencjonalną i muzyką, zwłaszcza grupy Pink Floyd. Niniejsza powieść jest pierwszą w jego dorobku.Opowiada historię Izydora, której treść autor oparł na wydarzeniach z własnego życia.
Daj się zaprosić do świata islamu! Sięgnij po tę książkę, żeby poznać pięć filarów wiary islamskiej,zweryfikować stereotypy i mity, zrozumieć skomplikowane relacje polityczne i podziały religijne. Zobacz,jak faktycznie wygląda sytuacja kobiet w społeczeństwach krajów arabskich. Zachwyć się bogatymświatem literatury, muzyki i filmu. Z poradnika dowiesz się więcej nie tylko na temat gastronomii czybezpieczeństwa, ale poznasz też podstawowe zasady savoir-vivre. Czy wszędzie można swobodnie robićzdjęcia? W jaki sposób zachować się przy stole podczas wspólnego posiłku? Jak się ubrać na wycieczkę pomieście i na zwiedzanie? Czy autostop jest dobrym sposobem na przemieszczanie się? Ruszysz z namina tę fascynującą wyprawę? Zbigniew Mielczarek związany zawodowo ze światem islamu od lat 70.Doświadczony pilot wycieczek zagranicznych, pasjonat podróży. Autor przewodnika po Iranienagrodzonego Nagrodą Magellana za rok 2018. Odwiedził 75 krajów świata, w tym muzułmańskieAlbanię, Algierię, Azerbejdżan, Egipt, Iran, Indonezję, Jordanię, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Libię, Maroko,Malezję, Senegal, Syrię, Tadżykistan, Tunezję, Turcję i Uzbekistan. Owocem zebranych doświadczeń jestniniejszy przewodnik. Autor podejmuje próbę opisu podstawowych zasad religii muzułmańskiej,zestawiając je z najczęstszymi problemami spotykającymi turystów w tej części świata. Nie stara sięwartościować żadnego z systemów religijnych, tłumacząc jedynie przyczyny występujących konfliktówkulturowych i wskazując sposoby ich unikania.
Ta książka-przewodnik prowadzi czytelnika w niezbadane zakątki świadomego życia i wskazuje munajważniejsze kierunki na drodze do samorozwoju, budowania integralności i kreowania rzeczywistości,jakiej się pragnie. Autorka wskazuje, jak ważne jest umieć zaufać sercu, intuicji i nieśmiertelnej duszy,jednocześnie ucząc się kształtować racjonalny umysł. Ten kompaktowy przewodnik został stworzony napodstawie 40 lat osobistych i zawodowych doświadczeń. Zawiera wiele strategicznych, coachingowych, jakrównież psychologicznych i duchowych wskazówek. Pomogą one czerpać korzyści z własnego potencjału icudów życia. Unikalne obrazy ilustrujące książkę zostały stworzone przez terapeutkę sztuki, by dostarczaćinspiracji wizualnych, ale także po to, by pozwolić odbiorcy poczuć ich energię sercem. Książka zawierarównież ćwiczenia do samodzielnej pracy i refleksji nad swoją osobowością i sposobem działania.Anya Piątkowska jest międzynarodowym coachem-terapeutą, przewodnikiem transformacji serca iumysłu; certyfikowanym w szkole Tony'ego Robbinsa strategiem interwencyjnym. Spełniona mama, żona,wolny duch. Przez wiele lat mieszkała w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Teraz jej domem jest Słowenia. Wkażdym kraju zaczynała wszystko od początku, kreując rzeczywistość, jakiej potrzebowała i pragnęła.Obecnie z powodzeniem uczy sztuki świadomego życia. Jest pasjonatką podróży, natury, zrozumieniaenergii i holistycznego istnienia. Magdalena MacNiallais to artystka urodzona w Polsce. Mieszkała iwystawiała prace w różnych miejscach w Europie: w Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcariii Florencji. Pasjonuje się tworzeniem barwnych obrazów ludzi i architektury. Pracuje farbami akrylowymi,pastelami i akwarelami.
Oblicza gry są kontynuacją książki Dwa oblicza. Opisuje dalsze perypetie bohaterki - Darii, która mimonieszczęścia, zawiści ludzkiej walczy z urzędami i sądami o sprawiedliwość. ""Gdy już sądzisz, że przeżyłeśnajwiększy horror, sytuacja się pogarsza"" - Max Payne Dorota Rośczak-Urbaniak urodziła się w 1968 roku wKaliszu. Uczyła się w szkole średniej rolniczej, potem zdobyła licencjat z rachunkowości i tytuł magistralogistyki. Szukając swojej drogi życiowej, pracowała na różnych stanowiskach. Potem urodziła trójkę dzieci izajęła się ich wychowywaniem. I właśnie wtedy odkryła pisanie, bo jak sama mówi lubi obserwować ludzi.
Bajka Księżniczka i tęczowe smoki dotyka ważnego i coraz częstszego problemu, jakim jest depresja u dziecka. W przypadku głównej bohaterki symbolizuje ją utrata postrzegania kolorów. Rodzice, zajęci pracą, nie są w stanie pomóc córce, a co więcej, nie dostrzegają choroby. Dziewczynka nie poddaje się i sama szuka sposobu powrotu do zdrowia. Spotyka siedem smoków nakazujących jej odszukanie magicznych kamieni, które pomogą znowu zobaczyć kolory. W pełnych przygód poszukiwaniach nawiązuje dobre relacje z różnymi istotami, odzyskuje utracone uczucia, energię i radość. Dojrzewa i rozwija się, uświadamiając sobie, że może decydować jak chce żyć. Jest to bajka terapeutyczna, w której zawarto przesłanie dla rodziców, aby nie skupiali się tylko na zapewnieniu dziecku dóbr materialnych, ale żeby rozumieli jego potrzeby wewnętrzne. Pięknie ilustrowana książka z zadaniami i kolorowankami dla dzieci!
Miłość od pierwszego wejrzenia, zazdrość, morderstwo, rozpacz, tajemnice, intrygi.
Filip, szanowany prawnik i biznesmen, poznaje kobietę swojego życia, Laurę, która zostaje zamordowana w niejasnych okolicznościach. Kto za tym stoi? Komu będzie zależało na rozwikłaniu zagadki? Co wydarzyło się tego feralnego wieczoru? Czy musiało dojść do tragedii? Kim tak naprawdę była Laura i kim jest ta druga kobieta, która pojawia się w życiu Filipa? Czy to wszystko przypadki, a może jednak los? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej właśnie książce...
"Jestem kobietą, która ma swoje zasady, a życie i ludzi poznaję przez różnorakie doświadczenia. Interesuję się psychologią człowieka, jestem ciekawa świata. Uwielbiam zwierzęta, jazdę konną, sport. Śmieję się, płaczę, upadam, podnoszę i biegnę dalej. Piszę bajki, wiersze, teksty piosenek. Mam swoje cele i marzenia. Jednym z nich jest wydanie tej właśnie powieści. Myślę, że nie ostatniej… Po prostu korzystam z tego, co dostałam w darze od Boga, który zawsze jest ze mną i czuwa, abym szła właściwą drogą. Drogi Czytelniku, jeśli trzymasz tę książkę w swoich rękach, to znaczy, że masz ją przeczytać. Liczę, że pomoże ona tobie zrozumieć, na czym polega prawdziwa miłość i opiekuńczość, bo tak naprawdę to od relacji i szacunku wzajemnego zależy udany związek a miłość jest piękna gdy jest wzajemna, a emocje które jej towarzyszą stają się czasem drogą cierpienia i prowadzą do różnych konfliktów wewnętrznych. Życzę udanej lektury!" Dorota Krużołek – wychowawca, opiekun, logopeda, kryminolog.
Trochę komunikacją publiczną, trochę samochodem, a najwięcej na motocyklach przez Azję, Australię, Nową Zelandię, Amerykę Południową, Środkową i kawałek Północnej. Opisy przygód przeplatają się z refleksjami na temat podróżowania, ludzi, pieniędzy…To nie jest przewodnik ani źródło szczegółowych informacji o świecie, jednak nikt jeszcze tak szczerze i bez zadęcia nie pisał o tym, jak długie podróżowanie wygląda od podszewki, z czym się wiąże i ile kosztuje. Książki podróżnicze z reguły kończą się wraz z powrotem do kraju. Pocztówki z podróży idą dalej i pokazują, jak wygląda powrót do rzeczywistości. Sława Wronek-Kuch (rocznik 79) i Krzysiek Kuch (rocznik 81) ? ona jest radcą prawnym, on fizjoterapeutą. Razem tworzą niezniszczalny i pokonujący wszelkie przeszkody tandem. Kochają podróżować po swojemu, teraz już z dwoma synkami ? Gutkiem i Luckiem. Sława, poza pasją do podróży, uwielbia zmiany i wszystko związane z rozwojem osobistym. Na blogu www.tocodziala.pl przekonuje innych do odnalezienia swojej ścieżki życiowej. Krzysiek kocha się uczyć i uczyć innych. Szkoli fizjoterapeutów i prowadzi w Warszawie gabinet, gdzie stawia ludzi do pionu (www.fizjopunto.waw.pl). Razem przemierzyli setki tysięcy kilometrów. Relację z podróży życia prowadzili na blogu www.pocztowkizpodrozy.pl
Jeśli zgadzasz się ze mną, że żyjemy w czasach niepewnych, w których przyszłość jest nieprzewidywalna i niejasna, to powinieneś przeczytać tą książkę. Wielu już utraciło albo zaczyna tracić nadzieję na lepsze jutro. I ja mam dla nich dobrą wiadomość. Otóż słowa te piszę w lipcu 2020 roku, a książkę ukończyłem w roku 2006. Tyle bowiem czasu zajęło mi znalezienie wydawcy, który podjął się ryzyka opublikowania tego tak kontrowersyjnego dla katolików tematu. Wierzę jednak, że każdy znajdzie tutaj światełko w tunelu i odkryje, że w tym chaosie dziejów jest Nadzieja. Na pewno się nie zawiedziesz. - AutorKatolicyzm a protestantyzm: to samo źródło wiary - Biblia, lecz różna praktyka teologiczna i jej konsekwencje. Ta książka, napisana bardzo przystępnie, przejrzyście i żywo, pozwoli Ci to zrozumieć i może zainspirować do lektury Biblii oraz pogłębienia swojej wiary i tożsamości. Niewierzącym przybliży istotę różnic między obydwoma odłamami chrześcijaństwa.
W tej książce prawdy teologiczne przełożone są na sytuacje, które znamy z codziennego życia. Posługującsię obrazami skłóconych stron monety, nieufnej mrówki, czy służącej w kościele kobiety, autorka tłumaczykwestie związane z dobrym życiem i duchowością. Jej przypowieści poruszają problematykę grzechów,rozpoznawania w życiu Boga oraz wieczności. To krótkie, przystępne historie, zaprezentowane w niezwykleprzystępny sposób. Są one trafnie spuentowane za pomocą komentarza autorki lub fragmentu z Biblii.Rozkładaj prawidłowo priorytety w zyciu, nie zapominaj, ze fundamenty sa najwazniejsze, one trzymajacały dom! Julia Golovchyn - z zawodu dziennikarz, teolog, pisarz oraz kaligraf. Wolontariuszka FundacjiCaritas i Międzynarodowego Stowarzyszenia Wsparcia Ukrainy. Mieszka i studiuje w Wiedniu. To piąta wdorobku książka autorki. Do tej pory opublikowała trzy części Przysłów w języku ukraińskim. W 2017 rokuwydała cztery tomy, a także wersję audio i wideo Przypowieści, w wersji dla osób niesłyszących iniewidomych. Latem 2018 roku o Przypowieściach usłyszał świat. Inspirowane Biblią opowiadania JuliiGolovchyn można usłyszeć w radiu oraz znaleźć je w Internecie. Zostały przetłumaczone na językniemiecki, angielski, francuski i polski, zwyciężając w wielu konkursach literackich.
Autorka opisuje swoje przygody i wrażenia z trzech projektów podróżniczych: wyprawy do bazy pod MountEverestem w Himalajach, pielgrzymki do Santiago de Compostella oraz wojaży po malowniczej Gruzji.W drodze to nie autobiografia, ale swego rodzaju próba usystematyzowania wspomnień i wrażeńdoświadczonych w trakcie zwiedzania świata. To osobista podróż do wnętrza i relacja z przeżyć. Lekturalekka, a zarazem głęboka. Każdy może znaleźć w niej cząstkę swojej historii, bo każdy boryka się z różnymiprzeciwnościami w życiu. To autentyczna i szczera książka o marzeniach i ich spełnianiu. Może inspirowaćdo zmierzenia się z własnymi słabościami i ograniczeniami. Przekonuje, że wychodząc z trudnych sytuacji,człowiek uruchamia w sobie siły, o których istnieniu nie miał pojęcia. Autorka pokazuje, jak zerwać z rutynąi ruszyć w świat, spełniając marzenia niezależnie od wieku. Maria Leśniak doktor nauk humanistycznychzaangażowana w niepubliczną edukację w Małopolsce. Od kilku lat podróżniczka w Himalaje, z plecakiempo Gruzji i do Compostela. W 2019 roku stanęła na najwyższym szczycie Afryki Kilimandżaro i odbyławyprawę na Syberię.
To książka dla osób, którym w odchudzaniu nic już nie jest w stanie pomóc, a wszystkie diety wydają siębyć zbyt restrykcyjne aby je stosować. Jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym, jak być zdrowym i szczupłymto Autor książki ""Wymarzona waga i wygląd"" proponuje dla Ciebie rozwiązanie. Jest ono jednocześnieproste i skuteczne. Sam borykał się z problemem nadwagi aż usłyszał o sposobie odżywiania, który nazwałniełączeniem. Jadł to, co lubił, smacznie, cztery razy dziennie, do syta i tracił kilogramy! Nie jest toabsolutnie żadna dieta, gdyż niczego się w niej nie zakazuje i niczego nie nakazuje. Opiera się na kilkuzasadach, które zostały szczegółowo opisane w książce. (Wydawca informuje, że treści zawarte w książceAdriana Motyczyńskiego Wymarzona waga i wygląd bez wysiłku i diet są wyrazem wyłącznie osobistychdoświadczeń i poglądów autora oraz nie stanowią one rekomendacji medycznych i dietetycznych.)
Lilia nie jest typową powieścią o czasach wojny. To opowieść o skromnym i prostym sercu kobiety, która u schyłku swego życia jest gotowa otworzyć je przed samą sobą.
Lili – główna bohaterka – dostrzega wiele radości w życiu na wsi, zachwycając się jej pięknem. Miłość rodziców, przyjaźń i ciężka praca zrobiły z niej silną kobietę. Była świadkiem okrucieństw wojny. Leżąc na łożu śmierci, przy jednym wspomnieniu zatrzymuje się na dłużej. Widzi je przed swoimi oczami i łza, która spływa po jej pomarszczonym policzku, otwieraj jej serce… Wraca do czasów szaleńczej miłość, oddanej przyjaźni i odwiecznej tęsknoty, która towarzyszyła jej przez całe życie.
Justyna Domańska-Anacka – ur. w 1988 r. w malowniczym miasteczku Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie mieszka w Anglii. Wolny czas spędza czytając książki i chodząc po polskich górach. Powieść Lilia to debiut literacki autorki.
Wydana kilka lat temu książka Po kiju. Fotoopowiadania zobrazowała pasję wędkarską pisarza. Tymrazem ujawnił drugą pasję: żeglarstwo. Autor skupił się na jachtingu śródlądowym, wybierając jedenakwen: największe jezioro Pojezierza Drawskiego (jezioro Drawsko). Krótkie opowieści, ilustrowane licznymifotografiami, dotyczą zdarzeń i przygód, jakich doświadczył, pływając ze swoją partnerką (a też rodziną iprzyjaciółmi). Rzecz mocno osadzona jest w pomorskiej przyrodzie, przedstawiona opisaminiepozbawionymi humoru, przybliżającymi jachting w sposób przyjazny, zwłaszcza dla pragnących dopierozaznać frajdy pływania pod żaglami. Lech M. Jakób ur. w Białogardzie. Mieszka w Kołobrzegu. Poeta,prozaik, aforysta, twórca i redaktor naczelny magazynu literacko-artystycznego Latarnia Morska(www.latarnia-morska.eu). Debiutował w 1981 r. zbiorem wierszy Psy mojej młodości, wydając późniejponad trzydzieści książek. Opublikował m.in. powieści Kruk najbielszy (1983), Karamarakorum (1986),Drapieżcy (2000), Niebieskie króliki (2005), Ciemna materia (2013), dla czytelników młodszych Znikacz ijego broń (1989), trylogię dla młodzieży Filip Szalony (2006), Włóczęga Filipa (2008), Filip lewituje (2009),wybór aforyzmów Poradnik złych manier (2007), tom felietonów Poradnik grafomana (2015), tomikpoetycki Rzeczy (2017) oraz wybór wierszy Zielony promień (z płytą CD, 2003), za który przyznanoNagrodę im. Ryszarda Milczewskiego-Bruno. W roku 2010 wspólnie z Piotrem Mldnerem Nieckowskimopublikował Korespondencję literacką. W roku 2013 ukazała się książka Po kiju. Fotoopowiadania, a w 2018nowy zbiór aforyzmów Do góry nogami. Internetowa strona literacka autora: http://lechmjakob.plZobacz wiecej na https://sorus.pl/produkt/pod-zaglem/
Jest to powieść fantasy osadzona w świecie postapokaliptycznej Europy. Opowiada historię małej grupy ludzi która starając się przeżyć z dnia na dzień w zniszczonym, skutym lodem świecie przypadkiem wplątała się w walkę która zadecyduje o losach reszty świata.
Martwy świat skuty lodem, niszczycielskie anomalie pogodowe grzebiące całe miasta, niebezpieczne potwory czające się w mroku. W takim świecie z każdego człowieka wychodzą jego najgorsze cechy. Dobroć i empatia ustępują pierwotnym instynktom przetrwania. Ta książka to historia grupki ludzi, która w takim świecie nie zapomniała, czym jest wartość rodziny. Walczą i chronią siebie nawzajem, nawet jeżeli przyjdzie im się zmierzyć z siłami wykraczającymi poza ludzkie możliwości.
Krystian Stachowiak urodził się w 1995 roku. Z wykształcenia i zawodu policjant, obecnie z komisariatu wodnego. Od wielu lat trenuje pływanie, capoeirę oraz walkę bronią białą – od noży, przez miecze, na włóczniach kończąc. Kolekcjonuje noże oraz broń palną. Jest maniakiem wszelakiej fantastyki: książek, filmów, anime, seriali czy gier – forma nie ma znaczenia, jeżeli historia jest dobra. Strażnik to jego debiut literacki.
Kungsleden to szlak trekkingowy wytyczony przez Szwedzkie Towarzystwo Turystyczne na początku XX wieku, który prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Laponii. Ta książka jest moją osobistą relacją z przejścia jego północnym odcinkiem, od Abisko do Nikkaluokty. Zdecydowanie jest to najbardziej malownicza trasa trekkingowa, jaką kiedykolwiek w życiu szłam; sceneria jest magiczna, a widoki zjawiskowe. Szlak ten nie wymaga super kondycji, nie ma na nim wielu stromych podejść, a pomimo to ma się wrażenie, jakby się było w samym sercu gór. Można za to naprawdę uciec od cywilizacji, bo w schroniskach na trasie nie ma ani bieżącej wody, ani prądu. Ale to jest również częścią przygody, jaką jest Kungsleden, i dlaczego warto tam pójść. Bardzo polecam.
Anna Siwek - z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisarka, podróżniczka i dziennikarka. Los rzucał ją w różne strony świata, mieszkała w Montrealu, w Hamburgu, w Londynie, a od piętnastu lat jest w Brukseli. Pisze książki obyczajowe („Znów mnie pokochaj”, „Powiedz, że mnie kochasz”, „Zakochani w Brukseli”) i reportaże z podróży („Moja przygoda z Kilimandżaro”, „Moja przygoda z Peru”, „Moja przygoda z Norwegią”) oraz artykuły podróżnicze. Publikuje również teksty w prasie polonijnej i w kwartalniku literacko-kulturalnym „LiryDram”.
Szmer wiatru to książka powstała na podstawie zapisów rozmów prowadzonych przy użyciu komputera pomiędzy ojcem i jego autystycznym, niemówiącym synem. Michał opowiada, czym według niego jest autyzm i w jaki sposób autyści różnią się od innych ludzi. Opisuje, jak on postrzega współczesny świat. W centrum jego zainteresowań pozostaje człowiek, którego złożonością bytu wydaje się być zafascynowany. Porusza przy tym tak ważne tematy, jak miłość, szczęście, prawda, zdolność myślenia, zaufanie, wiara w Boga. Opisuje przeżycia duchowe, jakich doświadczał w podróżach do Rzymu i do Ziemi Świętej, dyskutuje z ojcem na temat określonych fragmentów Biblii. Posługuje się przy tym często krótkimi opowiadaniami lub wierszami. W jego rozważaniach częste są odniesienia do Istoty Wyższej, którą utożsamia on z Osobą Jezusa, nazywając Go Panem Sumienia bądź Wielkim Łowcą Sumień. Kiedy według Michała Wielki Łowca Sumień stał się Panem Sumienia? odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdzie Czytelnik na łamach tej książki. Michał Rutkowski, dwudziestokilkuletni, niemówiący autysta. Absolwent Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Tarchomińskiej w Warszawie. Od 10. roku życia porozumiewa się za pomocą komputera. Wraz ze swoim ojcem jest współautorem książki Trzy pustynie, wydanej w 2014 roku. Andrzej Rutkowski, ojciec Michała, lekarz.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?