Wielogatunkowa książka odsłaniająca tajemnice handlu kokainą, ukazująca imponujący wymiar społeczno-ekonomiczny rozprowadzania narkotyku, który opanował cały świat.
Zdaniem autora kokaina to odpowiedź na najbardziej naglącą potrzebę naszej epoki – brak ograniczeń. Liczy się tylko tu i teraz. Z kokainą możesz być taki, jak chcesz, oczywiście do czasu „zanim rozsadzi ci serce, zanim rozmiękczy ci mózg na papkę”. „Polityka”
O narkotykach pisze się wiele i z różnych pozycji. Saviano zajmuje się aspektem społeczno-kulturowo-politycznym tego problemu i podchodzi do niego z demaskatorską pasją. „Tygodnik Powszechny”
(…) koka. Roślina, która idealnie łączy Amerykę Południową z Włochami. Która przemierza Atlantyk niczym guma. Guma, którą można rozciągać bez końca, a ona nigdy się nie zerwie. Korzenie tu, liście tam. Koka jest tym składnikiem, bez którego żadne ciasto nie mogłoby istnieć. Tak samo jak mąka, którą we Włoszech i w Ameryce Południowej określa się za pomocą tym większej liczby zer, im wyższy jest stopień jej czystości. Zer, przez które można oglądać świat jak przez rany. Zer niczym otchłanie, w których można się pogrążyć. Zero niczym soczewka lunety, przez którą można oglądać miraż białego złota, najlepszej koki: 000. (fragment książki)
Emocjonalna, intensywna i zarazem refleksyjna proza Marty Orriols pokazuje nam, co tak naprawdę się liczy w życiu. To intymna książka o tym, jak stawić czoła bólowi, napisana z niezwykłą dojrzałością stylistyczną.Paula Cid jest czterdziestodwuletnią nenonatolożką, która prowadzi uporządkowane życie. Kocha swoją pracę i jest w związku, który podtrzymuje spora dawka rutyny i przyzwyczajenia. Jej mąż ginie w wypadku samochodowym kilka godzin po tym, jak wyznaje jej, że chce ją opuścić dla innej kobiety. Paula musi stawić czoła także temu, że mąż ją zostawił i przezwyciężyć nie tylko ból po jego śmierci, ale również urazę, jaką wywołało jego zachowanie. By przetrwać, musi przerobić emocje, które od dawna pozostawały uśpione.
M. Syn stulecia to wstrząsająca, lecz prawdziwa opowieść o dojściu Mussoliniego do władzy. To portret człowieka, który stał się absolutnym mistrzem włoskiej polityki oraz jednym z najbardziej wpływowych i podziwianych władców.Wielka i śmiała powieść przypominająca o niebezpieczeństwach, z którymi wciąż zmaga się współczesny świat. Nikt wcześniej nie przedstawił w ten sposób sylwetki Benita Mussoliniego, demagoga i twórcy faszyzmu, który stał się inspiracją dla dziesiątek dyktatorów.Obierając Mussoliniego za głównego bohatera swej powieści, Scurati patrzy na niego z fascynacją, ale i przerażeniem oraz świadomością, że warunki, które umożliwiły przedwojennemu hegemonowi dojście do władzy, wciąż istnieją nie tylko w społeczeństwie włoskim, lecz we wszystkich narodach XXI wieku. Opowiadając o faszyzmie od środka, bez filtra politycznego i ideologicznego, autor przypomina fakty, które usunięto już ze zbiorowej pamięci.
Książka napisana po to, by kobietom żyło się lepiej. Kristin Ghodsee proponuje spojrzeć na socjalizm z nieco innej perspektywy. Przy pomocy licznych, często szokujących historii przekonuje, że nieuregulowany kapitalizm bywa dla kobiet mocno szkodliwy, niektóre idee socjalistyczne zaś wręcz przeciwnie mogą im bardzo pomóc. W centrum swoich badań autorka stawia prawa kobiet, jako tezę wysuwając spostrzeżenie, że sytuacja zawodowa pań w Stanach Zjednoczonych czy na zachodzie Europy była mniej komfortowa niż w niektórych krajach bloku wschodniego. Tam z kolei znacząco się pogorszyła po zmianie ustroju na kapitalizm.Jak ważnym towarem jest seks? Czy jego wartość rośnie czy spada wraz z wprowadzeniem równowagi między życiem rodzinnym a zawodowym? Czy wolny rynek chce widzieć kobiety w pracy czy raczej w domu, świadczące nieodpłatną i nieoskładkowaną pracę opiekuńczo-porządkową? Na te oraz wiele innych trudnych pytań wyczerpująco odpowiada w swojej książce Kristin Ghodsee.
Trzecia część serii o Holgerze Munchu i Mii Krger.Najlepsza powieść w serii. Bjrk udowadnia, że wciąż jest w formie stworzył przerażający, dobrze skonstruowany thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji. Oryginalny głos autora sprawia, że w jego prozie znajdziemy zarówno rytm i muzykę, jak i konstrukcje znane z poezji. Verdens GangZima 1999. Starszy mężczyzna wraca do domu po Świętach Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną. Jest ciemna zimna noc, a na wąskiej drodze nie ma żywej duszy. Nagle światła samochodu wyłapują w oddali jakiś ruch. Kierowca hamuje w ostatniej chwili. Przed nim stoi zszokowany chłopiec, zmarznięty niemal na śmierć. Na głowie ma poroże jelenia.Kwiecień 2013. Zamordowana zostaje 21-letnia balerina; jej martwe ciało unosi się w górskim jeziorze. W pobliskim lesie policjanci znajdują aparat ustawiony na statywie i wycelowany dokładnie w miejsce zbrodni. Na obiektywie ktoś wydrapał cyfrę 4. Sprawą zajmuje się przywrócony do służby Holger Munch, znany z poprzednich części serii. Do zespołu dołącza Mia Krger.Bjrk udowadnia, że potrafi konstruować swoje powieści w inteligentny i przemyślany sposób. Gdy już się wydaje, że znamy klucz do rozwiązania zagadki, autor wywraca wszystko do góry nogami, sprawiając, że wstrzymujemy dech aż do ostatniej strony jak w najlepszych kryminałach. NettavisenBujna i mroczna, niespokojna atmosfera przepełniająca każdą stronę i zmuszająca czytelnika do trwania w lekturze. Trnder-AvisaTalent literacki Bjrka zdecydowanie odróżnia go od większości kolegów po piórze. Czytelnikowi do samego końca towarzyszy klaustrofobiczne poczucie suspensu. Adresseavisen
Laureat Premio Bancarella 2017 Ponad 300 000 sprzedanych egzemplarzy we Włoszech! Okryty niesławą Giacomo Casanova powraca do Wenecji i przyjmuje osobliwe wyzwanie od austriackiej hrabiny Margarethe von Steinberg, znanej ze swej niecodziennej, lecz olśniewającej urody. Casanova będzie mógł posiąść hrabinę, jeśli uwiedzie młodziutką Francescę Erizzo, córkę jednego z najbardziej wpływowych weneckich możnych. Uczucie, które miało być tylko okrutną zabawą, przeradza się w głęboką więź. Casanova zakochuje się we Francesce, ale ich miłość będzie musiała pokonać gniew szlachty oraz inkwizytorów stanu. Wkrótce okazuje się, że intryga hrabiny była grą o znacznie wyższą stawkę – o wielkość i potęgę Austrii.
„Bohjalian przełamuje konwencje thrillera. To powieść nie tylko o rozliczaniu się z bezwzględnymi złymi facetami, ale także ze swoim smutkiem”. USA Today Cassandra Bowden, stewardesa, doskonale zna poranki spędzone na gigantycznym kacu. Łatwo popada w ciągi alkoholowe, a to, że od czasu do czasu urwie jej się film, nie jest już żadną nowością. Gdy pewnego ranka budzi się w pokoju hotelowym w Dubaju, z przerażeniem odkrywa, że nieznany mężczyzna, z którym spędziła noc, leży obok niej w kałuży krwi. Cassandra boi się zadzwonić na policję – by móc cokolwiek zeznać, musiałaby przypomnieć sobie, co zdarzyło się w ostatnich godzinach. Zaczyna więc kłamać. Na lotnisku w Nowym Jorku czeka na nią FBI, ale wtedy jest już za późno, by wyznać prawdę. Czy to ona zabiła? A jeśli nie, to kto? „Stawka nie mogła być wyższa! Cassandra próbuje poskładać elementy śmiertelnej układanki, pracując 40 tysięcy stóp nad ziemią!” Cosmopolitan
Wstrząsająca powieść o pułapkach nowych technologii Dzielą się na podglądaczy i podglądanych. Użytkownicy kentuki, nowej technologicznej zabawki, mogą usiąść przed ekranem w Berlinie i obserwować kuchnię rodziny z Sidney, swobodnie przemieszczając się po obcym domu. Ci, którzy decydują się wpuścić anonimowego człowieka do własnego życia, w teorii sami decydują o tym, co dokładnie chcą pokazać światu. Kentuki to atrakcyjne wirtualne przytulanki, do których nie dołączono instrukcji obsługi. Ta opowieść przypomina odcinek serialu Czarne lustro – z niezwykłą precyzją mówi o skomplikowanych relacjach ludzkiej cywilizacji z technologią i pyta o granice naszej intymności oraz zaufania. „Przerażające i wspaniałe”. The Guardian „To nie science fiction, to tu i teraz”. Eldiario.es
Książka Laureata Nagrody Bookera 2016Ostra jak brzytwa i przezabawna powieść o zniechęconym DJ-u z Los Angeles, który wyrusza w podróż do zjednoczonego Berlina w poszukiwaniu swojego transatlantyckiego sobowtóra.Po stworzeniu idealnego beatu DJ Darky postanawia odszukać niejakiego Charlesa Stone'a, niezbyt popularnego awangardowego jazzmana, i namówić go, by zagrał do jego kawałka. W tym celu udaje się do zjednoczonego właśnie Berlina. Przechadzając się sennymi uliczkami miasta, DJ Darky prowadzi dywagacje na temat kwestii rasowych, seksu, miłości i muzyki Wyntona Marsalisa, próbując spotkać swoją bratnią duszę i artystycznego bliźniaka.Na każdej stronie gry słów leją się strumieniami, przenikając się wzajemnie niczym acid jazz. Washington PostOsobliwa i wzbudzająca salwy śmiechu medytacja. Nowatorska i psychodeliczna proza. Seattle TimesSatyra Beatty'ego jest zabójcza []. Żaden stereotyp mu nie umknie. NewsdayBeatty to zdumiewająco utalentowany pisarz. Slumberland przepełniają nowatorstwo, humor i przenikliwość. The TimesKażde zdanie to eksplodująca petarda prowadząca opowieść z prędkością światła. Clarence Major
Maxim, bogaty arystokrata, nigdy nie musiał się martwić o to, z kim spędzi noc. Może mieć każdą kobietę. Pewnego dnia spotyka dziewczynę, która natychmiast zaczyna kusić go swoją skromnością i nieuchwytnością. Intrygująca i tajemnicza Alessia Demachi, nielegalna imigrantka, wzbudza w nim namiętność, jakiej dotąd nie doświadczył. Mężczyzna musi chronić albańską piękność przed ścigającymi ją przestępcami i uleczyć traumę, z którą zmaga się dziewczyna. Wprowadza też Alessię w zupełnie nowy dla niej świat świat pełen elektryzujących doznań i kuszących przyjemności.Wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że dogania ich przeszłość, która może być mroczniejsza, niż oboje sądzą.
pPo ataku na Pearl Harbor, ekscytująca i dynamiczna.Druga część drugiego Kwartetu L.A..Krwawa, wciągająca powieść, która po raz kolejny dowodzi, że Ellroy jest prawowitym spadkobiercą Chandlera, Caina i Hammetta. Kirkus ReviewsZapytajcie mnie o nazwisko najlepszego żyjącego powieściopisarza, który jest agresywny, odważny, zabawny, zawiły, piękny, momentami nieprzyzwoity, a jednocześnie prosty, to powiem James Ellroy. Stephen KingJeden z najlepszych pisarzy amerykańskich naszych czasów. Los Angeles TimesJames Ellroy to Dostojewski z Ameryki. Joyce Carol OatesZ pewnością jest jednym z najbardziej oryginalnych i szokujących żyjących pisarzy. Jest swego rodzaju ojcem chrzestnym w mafijnym tego słowa znaczeniu literatury amerykańskiej. Przycupnął na dachu niczym mroczny, zamyślony i przenikliwy anioł. Independent on SundaStyczeń 1942. Nad Los Angeles przetaczają się groźne nawałnice, a w Griffith Park błotna lawina odsłania zakopane dotąd ciało. Okazuje się, że to ofiara morderstwa, które łączy się z nierozwiązaną sprawą kradzieży złota z 1931 roku. Elmer Jackson, skorumpowany gliniarz, Hideo Ashida, laborant, któremu grozi internowanie w związku z konfliktem amerykańsko-japońskim, Dudley Smith, twardy i bezkompromisowy funkcjonariusz LAPD (Los Angeles Police Department) zagorzały faszysta i pracownik wywiadu wojskowego, i szelmowska Joan Conville, świeżo upieczona porucznik marynarki wojennej, w obliczu światowego kryzysu będą musieli prowadzić własne wojny.
Zwieńczenie trylogii o detektywie Fawkesie W zamkniętym pokoju zostaje znalezione ciało Finlaya Shawa, emerytowanego policjanta. Jego śmierć zostaje uznana za samobójstwo, ale okryty złą sławą detektyw William „Wolf” Fawkes nie jest pewien, czy to słuszny osąd… Wraz z dwojgiem detektywów – Emily Baxter, swoją byłą partnerką, i Alexem Edmundsem – Wolf postanawia przyjrzeć się bliżej początkom służby Shawa. Czy zmarły funkcjonariusz rzeczywiście był tak niewinny, jak się wszystkim wydawało? A może w jego przeszłości kryje się coś, czego nigdy nie zamierzał zdradzić? Śledztwo odkrywa przed bohaterami mroczną prawdę o korupcji wśród służb. Ponieważ komuś szczególnie zależy, by Wolf nie zdążył ujawnić sprawy, wkrótce na włosku zawisa nie tylko jego kariera, lecz także życie jego bliskich… „Genialna”. M.J. Arlidge „Ekscytująca”. Linwood Barclay
Bo za każdym nieoczekiwanym zdarzeniem w życiu, może kryć się szczęście!1968. Jean ma sześć lat, gdy z dnia na dzień trafia pod opiekę babci. Na całe lato. Na zawsze. Nie przewidział tego. Podobnie jak ona.Babcia Lucette nie należy do osób łatwych, ale ma dobre serce. Jean, któremu buzia się nie zamyka, jest jak powiew świeżości w życiu starszej pani, która żyła sobie spokojnie, a jej głównym zajęciem były wizyty na cmentarzu i robienie na drutach. Każde z nich jest na innym etapie życia ona widziała już wszystko, jego wszystko dziwi Jean i Lucette będą się nawzajem oswajać, czekając na powrót matki chłopca. Razem, w społeczeństwie przeżywającym głębokie przemiany, odkrywają, że proste przyjemności są solą życia.Niezwykła i sympatyczna para jest gwarancją niezłej dawki dobrego humoru!
O Hondurasie, małym środkowoamerykańskim państwie, wiemy niewiele, lub nie wiemy nic. Niektórym kojarzy się z Wojną futbolową, którą niegdyś znakomicie opisał Ryszard Kapuściński. W podróży po zakamarkach Hondurasu Alfredo Arce, dziennikarz i wydawca hiszpańskojęzycznej wersji The New York Times, nie prowadzi nas przez polityczne salony. Podąża ścieżkami, które większość turystów woli omijać. Tam nie spotkamy folkloru i zabytków, kurortów i pięknych plaż. Znajdziemy biedę, upokorzenie, przemoc i śmierć. Tę książkę trzeba przeczytać, żeby zrozumieć dlaczego tysiące mieszkańców Hondurasu, przeważnie kobiet i dzieci, podejmuje marsz na północ w poszukiwaniu chleba i bezpieczeństwa, a przede wszystkim nadziei.
Warszawa u schyłku XIX wieku. Główna bohaterka – Katarzyna – uświadamia sobie, że jej mąż nie powróci z podróży do Ameryki. Konieczność utrzymania czwórki dzieci zmusza ją do wynajmowania części mieszkania lokatorom. Wkrótce jej salon przeobraża się w miejsce spotkań młodopolskich literatów, arenę światopoglądowych dyskusji, artystycznych sporów i gorących romansów. Czasy się zmieniają, kolejne stulecie przynosi miastu polityczne i społeczne niepokoje, wprowadza również inną modę i konwenanse. W opowieści Anny Boleckiej klimat Warszawy przełomu wieków zyskuje wyjątkowe oblicze – powracają słynne postaci i miejsca, odżywa historia jednego z najbarwniejszych okresów w jej dziejach.
Nowa Zelandia, Canterbury Plains, 1863. Na farmie Rata Station dorosło już kolejne pokolenie. Cat i Ida są dumne ze swych wspaniałych córek Carol i Lindy, zawistni sąsiedzi z niechęcią patrzą jednak na farmę, której mieszkańcy odnoszą tyle sukcesów i są tak szczęśliwi. Któregoś dnia na skutek nagłego, tragicznego zrządzenia losu zrozpaczona rodzina znalazła się w ogromnym niebezpieczeństwie Czy Carol i Linda stracą swój bezpieczny dom i nie będą już mogły patrzeć z ufnością w przyszłość?Drugi tom porywającej Sagi ognistych kwiatów. Tym razem malownicze krajobrazy Nowej Zelandii stają się tłem dla jednego z najdramatyczniejszych rozdziałów w maoryskiej historii.
W 1946 roku do Warszawy powraca żydowski krawiec Moryc Wajman. Miasto nie jest już jednak takie jak wcześniej – większość jego bliskich zginęła, nie istnieje reprezentacyjna ulica Nalewki, Niemcy wysadzili w powietrze Wielką Synagogę. Zgliszcza wypełniają obcy i cienie, które nadciągają nocami, aby budować własną stolicę. Powracają też wyrzuty sumienia i historie – zarówno te z czasów wojny, jak i te zdecydowanie wcześniejsze. W mieście zaczyna tlić się życie, pojawiają się w nim piękne kobiety, ale nic nie może być już takie samo. Następnego roku w Warszawie to wstrząsająca opowieść o świecie, który odszedł na zawsze i literacka próba zmierzenia się z okrutną historią, której świadectwa wciąż kształtują otaczająca nas rzeczywistość.
Zima 1999. Starszy mężczyzna wraca do domu po Świętach Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną. Jest ciemna zimna noc, a na wąskiej drodze nie ma żywej duszy. Nagle światła samochodu wyłapują w oddali jakiś ruch. Kierowca hamuje w ostatniej chwili. Przed nim stoi zszokowany chłopiec, zmarznięty niemal na śmierć. Na głowie ma poroże jelenia.Kwiecień 2013. Zamordowana zostaje 21-letnia balerina; jej martwe ciało unosi się w górskim jeziorze. W pobliskim lesie policjanci znajdują aparat ustawiony na statywie i wycelowany dokładnie w miejsce zbrodni. Na obiektywie ktoś wydrapał cyfrę 4. Sprawą zajmuje się przywrócony do służby Holger Munch, znany z poprzednich części serii. Do zespołu dołącza Mia Krger.Co łączy te dwie tajemnicze sprawy?
Na rozległych wrzosowiskach północnej Anglii znaleziono zwłoki zaginionej rok wcześniej czternastoletniej Saskii Morris. Niedługo potem ginie kolejna młoda dziewczyna, także czternastoletnia Amelie Goldsby. Policja w Scarborough ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawcę? W mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk, komisarz Caleb Hale czuje coraz większą presję. W okolicy, z zamiarem sprzedaży rodzinnego domu, przebywa także sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Przez przypadek poznaje zrozpaczonych rodziców Amelie i nie z własnej woli rozpoczyna śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca. Niespodziewanie po kolejnej dziewczynie ginie wszelki ślad
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?