Ten wartościowy i atrakcyjny zeszyt edukacyjny przeznaczony jest dla uczniów pierwszego etapu nauczania. Poprzez fantastyczną i kreatywną zabawę polegającą na odczytywaniu sylab, kolorowaniu według kodu kolorów i odkrywaniu ukrytych obrazków, dziecko postawi pierwsze kroki w nauce czytania, a równocześnie udoskonali sprawność manualną przygotowującą je do umiejętności pisania. Kolorowanie interaktywne polegające na rozumieniu i posługiwaniu się kodem kolorów przyczyni się do rozwinięcia sprawności umysłowej dziecka.
Pozytywistyczna nowela Bolesława Prusa Kamizelka uważana jest za arcydzieło nowelistyki polskiej i światowej. Akcja utworu rozgrywa się w ubogiej warszawskiej kamienicy pod koniec dziewiętnastego wieku. Narrator jest mieszkańcem kamienicy i bacznym obserwatorem jej lokatorów. Opowiada historię swoich sąsiadów, małżeństwa ciężko pracujących mieszczan, wiodących skromne, ułożone życie. Pomimo dotykającej małżeństwo tragedii, ich cicha i pełna pokory egzystencja pozostanie do ostatniej chwili niezmieniona. Lektura dla klasy V
Dekameron jest dziełem włoskiego pisarza epoki renesansu Giovanniego Boccaccia, należącym do światowego kanonu literatury pięknej. W 1348 roku, grupa młodych florentyńczyków, kobiet i mężczyzn, opuszcza wspólnie miasto w obawie przed epidemią dżumy. Spędzają oni dziesięć dni w pięknym majątku na wsi, gdzie dla zabicia czasu, oddają się wyrafinowanej rozrywce polegającej na opowiadaniu historii na zadane tematy. Pierwszego dnia głównym tematem są ludzkie przywary; drugiego - nieprawdopodobne historie, których bohaterowie spełniają swoje marzenia wbrew przeciwnościom losu; trzeciego - spryt i przygody miłosne mnichów, pustelników i zakonnic; czwartego -nieszczęśliwa miłość; piątego - romanse, które zaczynały się bez wzajemności, a kończyły upragnionym małżeństwem; szóstego - dowcipne anegdoty; siódmego - zdrady małżeńskie; ósmego -miłość i pieniądze; dziewiątego - sytuacje, w których warto wyrzec się miłości; dziesiątego - szlachetne czyny. W ten sposób powstaje sto opowieści zapisanych w formie niezależnych od siebie nowel, które dają niezwykle cenny obraz życia i obyczajów ludzi z epoki włoskiego Renesansu. Z jednej strony wyłania się z nich z świadectwo czasów niezwykle frywolnych, miłujących życie pełne emocji i doznań zmysłowych, natomiast z drugiej strony, wszechobecny okazuje się podziw dla inteligencji czy to w postaci sprytu, czy wyrafinowanego poczucia humoru, czy też zamiłowania do sztuki i filozofii. Dekameron, który w centrum swoich barwnych opowieści stawia zawsze człowieka z jego doświadczeniami, problemami i dylematami, stał się zwiastunem humanizmu i wywarł ogromny wpływ na rozwój literatury europejskiej. Zawiera wybrane opowiadania. Lektura dla szkół średnich
Zmory z przeszłości powracają i Jajco będzie musiał stawić im czoła. Co było w skrytce w aucie, w którym zginął jego ojciec? Dlaczego Pasiak chce zabić Jajca, Pucka, Pchełkę i Martę? I czy w Beskidzie Żywieckim można spotkać yeti? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości – oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą.
Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych.
Seria obejmuje 10 tytułów: Mroczny labirynt • Tajemnica deszczowej nocy • Czarna walizka • Kamienna pułapka • Ostatnia zagadka • Trzy dni od teraz • Bezlitosna fala • Koszmarna przesyłka • Wszystko w swoim czasie • Kolekcja Łowcy Cieni
Stara baśń jest powieścią historyczną należącą do kanonu polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. W zamierzeniu autora, Józefa Ignacego Kraszewskiego, miała ona stanowić pierwszą część cyklu powieści historycznych obejmujących całe dzieje Polski. Akcja Starej baśni rozgrywa się w IX wieku na ziemiach ówczesnych Polan. Treść nawiązuje do staropolskich podań i legend, przede wszystkim do historii o okrutnym kniaziu Popielu i jego niemieckiej żonie Brunhildzie. Zafascynowani germańskimi wzorami sprawowania władzy absolutnej, Popiel i Brunhilda narzucają zaborcze rządy swoim podwładnym. Wywołuje to bunt kmieci, którzy mężnie stają w obronie wolności i honoru. Pomimo wsparcia Niemców, wezwanych na pomoc przez Popiela i Brunhildę, tryumfują kmiecie. Zdobywają kniaziowski gród i zabijają Popiela, a władza zostaje powierzona prostemu kmieciowi Piastowi. Dzieje wojny domowej splatają się w Starej baśni z innymi legendami o prehistorycznych Polakach, między innymi z wątkiem barwnej historii miłości dzielnego kmiecia Domana do pięknej Dziwy, przeznaczonej do służby bogom.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Wołanie dalekich wzgórz należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie powieści doktor Jan i traper Karol Gordon postanawiają odbyć podróż turystyczną do Parku Narodowego Yellostone. Podczas wyprawy wodnym szlakiem poznają samotnie podróżującego malarza Adriana Cecila Burnsa, a potem zostają w trójkę złapani i trzymani w niewoli przez plemię Indian, których wodzami jest dwóch białych traperów, Abraham Dunbar i Jeremy Dove. Prawowity wódz Czarna Antylopa pragnie odzyskać utraconą pozycję w swoim plemieniu i proponuje trójce więźniów układ. Jakie wyjście z tego trudnego położenia znajdą Karol, Jan i Adrian? Wołanie dalekich wzgórz należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfi tujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa angielskiego pisarza Arthura Conan Doyle'a Zaginiony świat należy do światowego kanonu literatury fantastyczno-naukowej. Opowiada o wyprawie badawczej grupy brytyjskich podróżników na odcięty od świata płaskowyż w dżungli południowoamerykańskiej. Ekscentryczny profesor biologii George Challenger i jego charyzmatyczni towarzysze, kolega po fachu i konkurent profesor Summerlee, doświadczony łowca dzikich zwierząt lord John Rox- ton i młody dziennikarz Edward Malone, docierają w niedostępne miejsce, by zostać tam podstępnie uwięzieni. Okazuje się, że na płaskowyżu przetrwały groźne prehistoryczne gatunki dinozaurów i człekokształtnych istot. Ryzykowne prace badawcze kończą się porwaniem obu profesorów przez małpoludy. Ostatecznie podróżnicy nawiązują kontakt z zamieszkującymi prehistoryczną krainę Indianami, tryumfują nad małpoludami i powracają do Londynu. Przywożą ze sobą żywego pterodaktyla, udowadniając istnienie ostatnich dinozaurów. Zaginiony świat był wielokrotnie ekranizowany w kinie i telewizji, zainspirował wiele książek, komiksów i filmów, między innymi King-Konga i Jurassic Park.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Old Gray należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Przemierzając bezbrzeżne amerykańskie stepy, charyzmatyczni bohaterowie powieści - doktor Jan i traper Karol Gordon, trafiają na trop groźnego przestępcy. Rozpoczyna się iście westernowy pościg, w którym uczestniczy Old Gray, równie magnetyzująca, jak tajemnicza postać Westmana. Pełen niebezpieczeństw i przygód pościg wiedzie bohaterów między innymi do Ukrytego Miasta siedziby Czarnych Stóp. Old Gray należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Drugą książką Wiesława Wernica, jaką w ostatnim czasie miałem przyjemność przeczytać była Słońce Arizony. Wiesław Wernic urodził się 28 lutego 1906 roku w Warszawie. W 1936 roku ukończył Szkołę Główną Handlową, ale jeszcze w liceum wraz ze szkolnymi kolegami, między innymi Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim, założył grupę literacką Kwadryga, której członkowie tworzyli czasopismo o tej samej nazwie. Po studiach pracował w Polskiej Agencji Telegraficznej. W 1933 na łamach czasopisma Kurier Poranny ukazała się jego pierwsza książka była to krótka powieść detektywistyczna zatytułowana Daleka przygoda. Podczas wojny Wernic był zaangażowany w działalność konspiracyjną oraz redakcję prasy podziemnej. Po wojnie pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy najpierw, jako kierownik działu miejskiego w dzienniku Rzeczpospolita, od 1951 roku w Polskim Radiu, a następnie między 1951 a 1973 rokiem w Tygodniku Demokratycznym, gdzie pisał liczne artykuły, między innymi na temat historii Warszawy, ekonomii oraz twórczości rzemieślniczej. Autor zmarł 1 sierpnia 1986 roku w Warszawie. Arizona, rok 1883. Potworny upał. Czerwona, spękana z gorąca ziemia, potężne, zwaliste skały, olbrzymie kaktusy saguaro. Odludna mieścina Rainy Valley, z której mieszkańcy wypędzili szeryfa. Na tych pogrążonych w bezprawiu ziemiach grasuje banda bezwzględnych rabusiów o tajemniczej nazwie Słońce Arizony. Napada ona na miejscową ludność, podróżnych, którzy na swą zgubę zapuścili się w te strony, Indian z plemienia Nawaho. Karol Gordon słynny traper i przyjaciel czerwonoskórych, oraz doktor Jan wyruszają Indianom z pomocą i wdają się w nierówną walkę ze złoczyńcami ze Słońca Arizony. Kim jest tajemniczy przywódca bandytów? Czy Karol Gordon, doktor Jan, Nawahowie i Apacze zdołają rozbić bandę niosącą im zagładę? Czy odnajdą ukryte skarby Słońca Arizony?
Zeszyt ćwiczeń do kaligrafii został opracowany z myślą o uczniach zerówki i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zeszyt jest nieodzownym narzędziem na wczesnoszkolnym etapie nauki pisania. Zgodnie z programem nauczania kaligrafii w szkole, zeszyt zawiera ćwiczenia, które krok po kroku pozwolą dziecku rozwinąć umiejętność rysowania po śladzie, rysowania szlaczków, pisania kolejnych liter alfabetu, łączenia liter w sylaby, wreszcie pisania pierwszych wyrazów oraz zdań. Naukę uatrakcyjnią wierszyki opisujące w prosty i zabawny sposób kształt każdej litery.
Dzika kaczka uznawana jest za najwyższe osiągnięcie Henryka Ibsena w cyklu dramatów społeczno-obyczajowych, a zarazem za najbardziej pesymistyczną sztukę tego pisarza. Jest to wstrząsający dramat o katastrofie, do której może doprowadzić bezwzględne kierowanie się prawdą w społeczeństwie opartym na kłamstwie.
Opowiadanie Tadeusza Borowskiego zatytułowane U nas, w Auschwitzu należy do najbardziej wstrząsających literackich świadectw o drugiej wojnie światowej i nieludzkim traktowaniu Polaków i Żydów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Oparte na doświadczeniach autora opowiadanie napisane jest w formie listów adresowanych do ukochanej Marii. Jak w kalejdoskopie pojawiają się przed oczami sceny z życia obozowego: ocean milczących ludzi, którzy z pokorą idą do krematoriów, obozowy puff - dom publiczny, w którym zabawiają się oprawcy i więźniowie, "klinika" dla kobiet, gdzie robi się na nich eksperymenty medyczne, a w tle tego życia na coniedzielnym koncercie symfonicznym po apelu rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Relacja rozmowy przytoczonej w liście do Marii z Żydem pełniącym funkcję sonderkomado w krematorium, który dla rozrywki podpalał dzieci, pokazuje obojętność na życie i śmierć nawet dzieci: "my musimy bawić się, jak umiemy. Jak by szło inaczej wytrzymać?". Doświadczenie zła absolutnego jest dla autora przedmiotem refleksji nad upadkiem humanizmu europejskiego i degeneracją wszelkich wartości w systemie totalitarnym. Lektura dla szkół średnich Słowo o autorze: Tadeusz Borowski (1922-1951), pisarz, publicysta, działacz polityczny; debiutował tomikiem poetyckim Gdziekolwiek ziemia (1942); po aresztowaniu w 1943 r. został przewieziony do Oświęcimia. W obozach koncentracyjnych pozostawał do końca wojny, do Warszawy powrócił w 1946 r. Tu rozpoczął się dla niego dwuletni, intensywny okres pisarski. Powstały wtedy tomy opowiadań: Pożegnanie z Marią i Pewien żołnierz (1947), Kamienny świat (1948); wszystkie nawiązywały do doświadczeń pisarza-więźnia, świadomego mechanizmów deprawacji człowieka w hitlerowskim systemie obozowym. Po 1948 r. Borowski stał się zwolennikiem i propagatorem socrealistycznych dogmatów. Zginął śmiercią samobójczą. W 1953 r. ukazały się pośmiertnie: Mała kronika wielkich spraw - zbiór artykułów publikowanych w 1950 r. na łamach "Nowej Kultury" - oraz tom opowiadań Czerwony maj, obejmujący twórczość prozatorską z lat 1948-1951.
Karol Gordon i doktor Jan, charyzmatyczni bohaterowie westernowej serii Wiesława Wernica, tym razem usuwają się na drugi plan powieści. Główną rolę odgrywa w niej Vincent Irvin, który pojawia się w pozostałych częściach cyklu jako szeryf z Fort Benton. Jan, przyjaciel Karola, opowiada historię dzielnego mieszkańca Dzikiego Zachodu, który próbując nadać sens swojemu życiu po nagłej śmierci żony i syna, staje się stróżem prawa, pomimo że nie potrafi nawet celnie strzelać. Poznajemy też życie Karola, dowiadujemy się kim był i jakie spotkały go przygody, zanim spotkał na swojej drodze Jana. Łapacz z Sacramento jest pełną nostalgii opowieścią o pięknej i tragicznej postaci Vicenta Irvina. Równocześnie Czytelnik odnajdzie w niej elementy charakterystyczne dla innych powieści Wiesława Wernica: ciekawie skonstruowaną fabułę, opisy potyczek z bandytami, przekonanie o triumfie sprawiedliwości.
Doktor Jan i Karol Gordon wyruszają aż do Meksyku. Mapa, wskazująca im drogę, zawiera tajemnicze znaki. Dwaj traperzy nie byliby sobą, gdyby nie podjęli tego tropu. Doktor Jan i Karol Gordon powracają na pierwszy plan westernowych przygód. Tym razem udają się do Meksyku, do gościnnej hacjendy don Pedro Gonzalesa. Drogę wskazuje im stara mapa z tajemniczymi oznaczeniami. Być może wytyczają one szlak prowadzący do legendarnych skarbów Quetzalcoatla ukrytych w górach Sierra Madre. Zanim jednak dwaj traperzy o tym się przekonają, przyjdzie im zmierzyć się z groźnymi bandytami w El Paso, stanąć w obronie Inez, córki don Pedro Gonzalesa, a nawet stoczyć walkę ze zdegenerowanymi żołnierzami Antonio Robleda. Wspierać ich będzie Barry Bede, traper o wyjątkowo niejasnej przeszłości... Na południe od Rio Grande to jedenasta część westernowego cyklu Wiesława Wernica. Powieść obfituje w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Obok realiów Dzikiego Zachodu ukazuje fascynujący świat starego Meksyku i toczących się w nim walk z hiszpańskimi kolonizatorami.
Dzięki tej wartościowej książce aktywizującej chłopcy w wieku od 3 do 7 lat będę mogli nadać kolory 64 "magicznym kręgom" mandali. Odkrywając ulubione chłopięce tematy - sport, pojazdy, zwierzęta, zabawy, przyrodę, podróże, kosmos - w kontekście harmonijnych struktur mandali, mali artyści uwolnią się od lęków, zrelaksują, rozwiną umiejętność koncentracji i kreatywności. Mandale zostały opatrzone specjalnie dobranymi zadaniami, które dodatkowo uatrakcyjnią pracę twórczą. Psychologowie podkreślają walory terapeutyczne i edukacyjne mandali dla dzieci.
Dzięki tej wartościowej książce aktywizującej dziewczynki w wieku od 3 do 7 lat będę mogły nadać kolory 64 "magicznym kręgom" mandali. Odkrywając ulubione dziewczęce tematy - zwierzęta, taniec, muzykę, księżniczki, przyrodę, podróże, modę, zabawy, sport - w kontekście harmonijnych struktur mandali, małe artystki uwolnią się od lęków, zrelaksują, rozwiną umiejętność koncentracji i kreatywności. Mandale zostały opatrzone specjalnie dobranymi zadaniami, które dodatkowo uatrakcyjnią pracę twórczą. Psychologowie podkreślają walory terapeutyczne i edukacyjne mandali dla dzieci.
72 strony nauki i zabawy! Uzupełniam wyrazy, rozwiązuję rebusy i wykreślanki, dobieram podpisy do ilustracji. Koloruję obrazki, dorysowuję brakujące elementy, rysuję szlaczki, łączę punkty. Dodaję i odejmuję, liczę przedmioty, zwierzęta, kwiaty. Dobieram elementy do układanki, rozwiązuję zadania logiczne, układam obrazki w historyjkę, znajduję różnice między rysunkami.
Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą - pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze! W książce znajdziesz 100 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wnioskowania, wyszukiwania, przyporządkowywania przedmiotów, porównywania.
W tym eleganckim tomie zostały zebrane wiersze i poematy Cypriana Kamila Norwida. Na legendę tych ponadczasowych utworów składają się dramatyczne okoliczności ich powstania. Większość z nich pisana była w nędzy i zapomnieniu, podczas emigracji poety w Paryżu. Niezwykłą głębią i pięknem twórczości Norwida zachwycili się dopiero po śmierci autora młodopolscy artyści i krytycy literatury. Od tego czasu utwory Norwida są wciąż na nowo odkrywane przez kolejne pokolenia Polaków. Ich autor zyskał sobie kolejno miano ostatniego wielkiego poety romantycznego, największego polskiego twórcy klasycystycznego, polskiego przedstawiciela parnasizmu. Niektórzy dopatrują się w nim dzisiaj największego polskiego poety. Lektura w klasie VII szkoły podstawowej i w szkole średniej
W małym dworku jest dramatem Stanisława Ignacego Witkiewicza należącym do kanonu polskiej literatury dwudziestolecia. Akcja utworu rozgrywa się w majątku Dyapanazego Nibka i jego dwóch córek. Domownicy i przyjaciele nawiedzani są przez ducha zmarłej Anastazji Nibek, żony Dyapanazego, która zwierza się ze swoich dawnych zdrad małżeńskich i miłości, a następnie prowokuje serię rodzinnych tragedii. Utwór należy w dużej mierze odczytywać jako parodię sztuki realistycznej Tadeusza Rittnera W małym domku i całego nurtu realistycznego, któremu sprzeciwił się Witkiewicz w koncepcji Czystej Formy. Dominujący w dramacie pierwiastek parodii, przeobrażający wstrząsające zdarzenia w tragifarsę, doprowadza zasady realistycznej konwencji do absurdu i ukazuje ich przestarzałość. Równocześnie wprowadza odbiorcę w nowe obszary teatru opartego na wolnej inwencji i twórczym splataniu konwencji. Lektura dla szkół średnich
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?