Michael Hesemann prowadzi czytelnika śladami historycznego Jezusa Chrystusa, ani na chwilę nie tracąc z oczu Jego misji, która dała początek chrześcijaństwu. Książka pozwala nam na poznanie tzw. ,,Piątej Ewangelii"", której nie stanowią słowa, lecz miejsca, w których przebywał i nauczał Chrystus. ,,Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela"" to również bogate źródło wiedzy na temat starożytnego Izraela, jego topografii, obyczajów żydowskich oraz życia codziennego jego mieszkańców. Liczne cytaty z Biblii pozwalają nam się przekonać, że relacje Ewangelistów znajdują potwierdzenie w śladach archeologicznych, które przetrwały do dziś. Jednocześnie lektura publikacji jest fascynująca, a momentami zaskakująca. Ta książka ma być zachętą do odwiedzenia miejsc, w których działał Jezus, nie jest natomiast przewodnikiem w dosłownym tego słowa znaczeniu. ""Postacie historyczne pozostawiają ślady. Odnosi się to także w szczególny sposób do Jezusa z Nazaretu. Kto podąży śladami, które pozostawił, a które często dopiero w ostatnich latach i dziesięcioleciach odkrywali archeolodzy w Ziemi Świętej, ten nie może mieć więcej wątpliwości: Nasza wiara nie opiera się na pięknych legendach i pobożnych fantazjach, których przykładem może być brawurowa opowieść o ,,skoku Pana"". Nie, ona opiera się na wydarzeniach historycznych, które zostały przekazane przez naocznych świadków i utrwalone przez kronikarzy. Jak dokładne są ich relacje widać, gdy odsłaniamy opisane przez nich miejsca łopatą archeologa. Historycznego Jezusa z Nazaretu odnajdzie ten, kto warstwa po warstwie dotrze do żyznej gleby historii zbawienia"". ze Wstępu
Najbardziej kompetentna książka o końcu świata!„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” (Łk 18, 7).To najnowsza pozycja salwatoriańskiego mistrza duchowości, ks. Krzysztofa Wonsa. Choć temat publikacji aktualny, mogłoby się wydawać, że również opisany na wiele sposobów, ale nie przez tego autora. Koniec świata, czasy ostateczne, apokalipsa – co nowego można jeszcze o nich pisać?... Znamy katastroficzne wizje końca czasów, czujemy strach przed sądem ostatecznym, ale oddalamy go od siebie, bo przecież tyle pokoleń minęło, to i nas nie dosięgnie.Pierwsze wspólnoty kościelne z nadzieją wyczekiwały tego dnia, my dziś boimy się nawet o nim myśleć. Postrzegamy go w kategoriach katastroficznych, co wyraża chociażby termin: „zagłada świata”. Czy rzeczywiście końca świata mamy się bać? Czy można się do niego przygotować?Autor, posługując się metodą lectio divina, pomaga nam w zrozumieniu mowy eschatologicznej Jezusa. Przypomnienie i odkrycie jej właściwego znaczenia jest konieczne do zrozumienia, czym będzie koniec świata i jak mamy się do niego przygotować. „Czuwajcie!” – mówił Jezus do swoich uczniów. Ksiądz Krzysztof zachęca do analizy swoich postaw: Czy kochamy Boga, naszego Ojca? Czy jesteśmy miłosierni względem bliźnich? Czy stosujemy się do przykazania: „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego?”.
Największa przeszkoda w spotkaniu z Jezusem to nasza rzekoma zażyłość z Nim. Niewłaściwe ""obycie się"" z Jezusem i z Jego słowami prowadzi do przyzwyczajenia. Przyzwyczajenie natomiast zabija pragnienia, które z kolei niszczą więź, uniemożliwiając zdolność zadziwienia się i kontemplacji.
Książka porusza zagadnienia związane z tzw. nowymi uzależnieniami, których najczęstszą przyczyną są style życia przyjmowane przez społeczność lub raptownie zmieniające się modele kulturowe. Często są one bagatelizowane i niediagnozowane, a nawet akceptowane społecznie, mimo że są nie mniej niszczące niż takie patologie jak narkomania czy alkoholizm. Internet Addiction Disorder (IAD), uzależnienie od telefonu komórkowego, natręctwo zakupów, pracoholizm i uzależnienie od seksu - to najczęściej spotykane new addictions. Autor omawia ich poszczególne przypadki, szuka przyczyn, prezentuje metody terapeutyczne, podaje wyniki najnowszych badań i analizuje problem współuzależnienia. Uznaje, że uzależnienie jest pierwotnym stanem istoty ludzkiej, wymyka się sile woli, sprowadza człowieka do roli bezwolnego więźnia własnych impulsów, ciąży w dramatyczny i gwałtowny sposób na życiu milionów uzależnionych i ich rodzin. By móc się z nim uporać, nie wolno zaprzeczać jego istnieniu i prosić o pomoc.
Jeśli chcesz coś zrobić od siebie, musisz koniecznie – i to jest nieodzowny warunek – znaleźć choć trochę czasu dla siebie, codziennie choć chwilę. Chwilę, w której mógłbyś pomyśleć. Rzecz niełatwa, bo świat ciągnie nas do myślenia o wszystkim, tylko nie o sobie. Ale wierz mi, trzeba myśleć o sobie; bez tego nic z ciebie nie będzie. Powtarzam, to jest nieodzowny warunek: codziennie znaleźć chwilę, w miarę możności, na myślenie dla siebie.
Życie według zasad mądrości nie jest łatwe, ale może uczynić je bardziej szczęśliwym. Bocheński to przede wszystkim reprezentant filozofii teoretycznej, ale uważał, że to w życiu nie wystarczy.
Nauki teoretyczne można porównać do żeglowania w ciszy na morzu lub jeziorze. Nauki praktyczne, a w tym wypadku mądrościowe, do żeglowania w czasie silnych wiatrów i wichury. W życiu wieją nie tylko wiatry pomyślne, ale i szaleją huragany.
Co robić? Albo budujemy mury, wały ochronne przed takim szturmem, albo konstruujemy wiatraki dające energię, mielące mąkę na chleb codzienny mądrości.
Od wielu lat trwa gorąca i ożywiona dyskusja: na ile demokracja i jej struktury mogą czy też powinny zaistnieć w Kościele katolickim. Temat ten zyskał na aktualności zwłaszcza w obliczu kontrowersyjnych nominacji biskupich w Austrii i w Szwajcarii pod koniec lat 80. Pojawia się również pytanie, ile rzeczy zmieniło się do tego czasu i w jakim stopniu demokracja obecna jest dzisiaj w strukturach Kościoła. Niniejsza książka z pewnością przyczyni się do ożywienia dyskusji poświęconej temu zagadnieniu.
Każdego dnia to zbiór opowiadań wyjątkowych autorów, których połączył szczytny cel: wspieranie dzieci i młodzieży dotkniętych ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami. Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Natalia Karcz, Katarzyna Michalak i Gabriela Gargaś - każdy z autorów tej niezwykłej książki pisze o swoim życiu, pasjach, marzeniach, cieniach i blaskach, upadkach i wzlotach... Życie jest jedno. Życie jest na miarę naszych potrzeb i tylko my wiemy, co jest dla nas najlepsze. Łatwo jest siedzieć i narzekać, że nie takie to nasze życie, że mogłoby być lepsze, wspanialsze, bardziej ekscytujące, zabawniejsze, pełniejsze. Być może historie opisane w książce pozwolą wam docenić to, jak wiele w życiu posiadacie, a czasem nie potraficie tego docenić. Życie zaprasza nas do działania. Czasami jest zwyczajne, innym razem podniosłe. Daje nam kopa, by po chwili pogłaskać po głowie. Czyż nie jest wspaniałe? Kupując książkę, wspierasz Fundację Marka Kamińskiego, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom!
Kardynał Gianfranco Ravasi stworzył swego rodzaju księgę pytań, z którymi zwracali się do niego różni ludzie, a które wydały mu się znaczące. Wszystkie poważne pytania w pewien sposób wyrażają zasadnicze pytanie o ostateczny sens istnienia, o decydujące wybory, o wartości, których należy poszukiwać. Bez kwiatu pytań nie ma potem owocu odpowiedzi wskazujących drogę czy cel życiowej wędrówki. Różnorodność poruszanych problemów sprawia, że lektura jest niezwykle zajmująca. W pięciu rozdziałach pogrupowane są pytania dotyczące różnych zagadnień: pytania o sprawy ostateczne (zło, grzech, śmierć, samobójstwo, życie po śmierci), pytania chrześcijańskie, laickie, hebrajskie czy dotyczące hermeneutyki, prawdy.
Fundamentem gromadzonej wiedzy jest stałe zadawanie pytań, po których następują odpowiedzi dające możliwość zadania kolejnych pytań, i dopiero na tej ogromnej piramidzie możemy kontemplować coraz większe obszary rzeczywistości - do tego właśnie zachęca ta księga.
W pierwszej z zebranych w tej książce rozpraw teologicznych kardynał Ratzinger – wychodząc od modlitewnej rozmowy wcielonego Syna z Ojcem – pokazuje, że do serca Syna nie można się zbliżyć inaczej, jak tylko poprzez uczestniczenie w Jego modlitwie. Jej podmiotem nie są jednak ostatecznie poszczególne jednostki, lecz communio, wspólnota kościelna, która powstała z Przebitego. W drugiej części, napisanej w formie kazań, autor mówi o tajemnicy paschalnej – tajemnicy krzyża, zstąpienia do piekieł, Zmartwychwstania – nawiązując do tekstów Starego i Nowego Testamentu, ale przede wszystkim nieustannie patrząc na odsłaniającą sens dziejów świata tajemnicę Wielkanocy.
Mamo, powiedz, co robił św. Józef, kiedy był stary. Czy Matka Boża też poszła do nieba? - takimi pytaniami dzieci często zasypują swoich rodziców. Niby proste, ale często nie wiemy, jak na nie odpowiedzieć.Dobranocki z Maryją są fantastycznymi opowiadaniami o życiu Maryi, napisane prostym i barwnym językiem. Mają piękne, dynamiczne fabuły, często oparte o źródła apokryficzne, z których wynika wiele mądrości. Bohaterowie opowiadań - pastuszkowie, mędrcy, królowie - uczą, co znaczy miłość, zaufanie, zrozumienie i przyjaźń. To wzruszająca lektura do poduszki. Gdy zgasimy nocną lampkę, losy Rodziny z Nazaretu pozostaną w naszej pamięci, poruszając wyobraźnię i niosąc ukojenie.
Łagodnie działająca medycyna dla całej rodziny. Klasztorna apteka oferuje wiedzę leczniczą mnichów w skondensowanej formie. Zwarte, encyklopedyczne wydanie - praktyczne i kompetentne. Charakterystyka 70 najważniejszych roślin leczniczych. Jak działają i kiedy je stosować. Receptury Ojca Kiliana na najczęstsze dolegliwości - od przeziębień po zaburzenia snu. Instrukcje krok po kroku, jak samemu dobrze przygotować herbatę ziołową czy sporządzić maść.
Części stałe Mszy Świętej
1000 piosenek
Części stałe Mszy Świętej
Spotkanie w radości
Kanony z Taize
Kolędy i pastorałki
Pieśni eucharystyczne i hymny
Godzinki
Modlitwy
...czasami mieszamy pojęcia i myślimy, że nasze głoszenie Ewangelii musi być salus idearum, a nie salus animarum, zbawieniem idei, a nie zbawieniem dusz. Ale jak się osiąga zbawienie dusz? Pokorą, miłością bliźniego.
papież Franciszek
Pierwsza polska publikacja
o myśli społecznej papieża Franciszka
Obalając tyleż powszechną, co i powierzchowną opinię o programowym antyintelektualizmie papieża Franciszka, w wielu pracach skonfrontowanym z chłodnym jakoby intelektualizmem Benedykta XVI, ks. dr Nęcek odnajduje wspólne elementy w myśli obu tych papieży.
Prof. dr hab. Krystyna Chojnicka
Uniwersytet Jagielloński
Robert Nęcek, ks., dr – adiunkt w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, konsultor Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Autor licznych książek i artykułów.
Kościół przypomina współczesnemu człowiekowi, że dojrzale przeżywana seksualność jest sposobem wyrażania miłości wiernej i wyłącznej miłości małżeńskiej oraz miejscem odpowiedzialnego przekazywania życia. Natomiast seksualność przeżywana w sposób oderwany od prawdy, miłości i płodności staje się miejscem wyrażania przemocy i przekazywania śmierci.
Więź z Bogiem jest najlepszą gwarancją, że nasza seksualność będzie zintegrowana z naturą i powołaniem człowieka i że będzie komunikować wyłącznie to, co jest zgodne z zamysłem Stwórcy, a zatem wierną, odpowiedzialną i płodną miłość małżeńską i rodzicielską. Książka jest opracowaniem sesji, która została wygłoszona w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
Deformacja tradycyjnego modelu rodziny oraz coraz większe problemy z wychowaniem młodego pokolenia przynaglają psychologów, pedagogów, wychowawców, a także wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie do refleksji nad pomocą ,,domowemu Kościołowi"". Stąd też niniejsza książka jest propozycją dla wszystkich, którzy czują się odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia.To także jeden z niewielu poradników na temat wychowania dzieci napisany przez polskiego autora.
Książka stanowi wyraz doświadczeń rekolekcjonisty i kierownika duchowego. Rozważania inspirowane fragmentami Ewangelii św. Marka zachęcają do wnikliwej medytacji Słowa Bożego. Publikacja może służyć jako podręcznik rekolekcyjny dla prowadzących i przeżywających rekolekcje lectio divina w grupach zamkniętych, ale także jako propozycja indywidualnej formacji w warunkach codzienności.
Przemoc i miłość: dwa określenia, które absolutnie ze sobą nie współgrają. Jedno wyklucza drugie.
Pytanie: „Jak wyeliminować przemoc?” powinno zostać zastąpione innym: „Czym zastąpić przemoc?”.
Dlatego też należy:
• doceniać, a nie zabraniać;
• mieć nadzieję, a nie desperować;
• wyrażać tę samą myśl określeniami bardziej nacechowanymi otwartością niż zamknięciem, optymizmem, a nie pesymizmem;
• bardziej słuchać niż mówić…
a rezultaty nie będą kazały na siebie czekać.
Modlitwa Ewangelią na każdy dzień to seria czterech książek, będących wprowadzeniem do modlitwy, ale także czytań i Ewangelii w danym dniu.Książka jest praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie. Proponowane w niej rozważania mają charakter prostych pytań - impulsów, związanych z Ewangelią czytaną przez Kościół w danym dniu. Autor publikacji, ksiądz Krzysztof Wons, znany i ceniony rekolekcjonista, prowadzi Czytelnika do serca ewangelicznego tekstu, by mógł skonfrontować z nim swoje życie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?