Rosnąca konsumpcja i coraz większe wymagania powodują, że skutecznie nauczyliśmy się zagłuszać przekaz Boży. Często zapominamy o prawdach ewangelicznych i nie chcemy kierować się nauką Chrystusa w relacjach prywatnych czy zawodowych. Tym cenniejsze jest inne spojrzenie. W kazaniach ks. Tomasza Grabowskiego odnajdziemy samych siebie, nasze losy i wydarzenia nam znane. Autor umiejętnie przeplata historie biblijnych bohaterów z sytuacjami współczesnych nam ludzi. Skłania do refleksji nad codziennością, byśmy zobaczyli własne życie w Bożej optyce. Taka perspektywa porządkuje nasz świat wartości, pomaga otworzyć się na obecność Pana i wybrać z doczesności to, co doprowadzi nas do życia wiecznego.W blasku Bożej łaski to piąty tom Kazań wybranych ks. Tomasza Grabowskiego. Wcześniejsze to: Dokądkolwiek pójdziesz; Trzymając dłoń Boga; Nie zgubić drogi do nieba; Zanurz się w ciszy spotkania.
"Czytelnym wyznacznikiem zgromadzonych tu rozmyślań jest nauka Kościoła wyrażona między innymi w Katechizmie Kościoła katolickiego i w komentarzach teologicznych. Autorka czerpie bowiem z różnych źródeł i z własnych doświadczeń religijnych. Na różne też sposoby opowiada o swoich duchowych przeżyciach, na różne sposoby wyraża swoją modlitwę i trwanie przy Bogu. Tematyka rozważań Patrycji Hurlak jest bogata i różnorodna. Każdy czytelnik to zauważy i zapewne znajdzie coś interesującego dla siebie, do czego chętnie będzie powracał. Tę tematykę można streścić w kilku słowach: radykalizm ewangeliczny, bezkompromisowe naśladowanie Chrystusa, wiara konsekwentna, jedność w Panu i między wiernymi, sakramenty święte....Niniejsze rozważania są więc rodzajem rachunku sumienia dla wierzącego XXI wieku. Apelują o ciągły powrót do źródła wiary, którym jest Jezus Chrystus. Ale są one również poniekąd perykopą o odcieniach mistyki, zapraszają bowiem tych, którzy już wierzą, do wiary pogłębionej, jeszcze bardziej wewnętrznej.Wiara nie sprawia, że wszystko jest łatweSprawia, że wszystko jest możliwe.Dla kogoś, kto zaufa. Kto podejmuje wysiłek.W Nim zakwitnie.Pozwolisz?Życzę wszystkim czytelnikom, by lektura tego szerokiego spektrum tematów pomogła im na nowo odkryć głębię wiary, odkryć Boga życia, zachęcić do dawania świadectwa, a przede wszystkim z dziecięcą ufnością powierzyć się w codzienności życia pełnemu miłości Bożemu prowadzeniu. Wierzę, że po życzliwym przyjęciu poprzednich tomów i ten okaże się dla Państwa równie wartościowy i ciekawy. Zapraszam do lektury".bp Krzysztof Włodarczyk
Droga krzyżowa Jezusa jest jak Boskie lustro, w którym widzimy nasze krzyżowe drogi. Właściwie jest tylko jedna krzyżowa droga Jezusa, który idzie po ludzkich drogach i bierze na siebie nasze krzyże. Zatrzymuje się wszędzie tam, gdzie cierpimy, gdzie chorujemy, gdzie nie radzimy sobie ze zwątpieniem i beznadzieją, gdzie upadamy w grzech. Zatrzymuje się przy każdej stacji naszego życia, aby nas uzdrawiać: nasze myśli chore od osądzania, naszą bezsilność wobec dźwigania krzyża, nasze stłuczone dusze z powodu ciągłego upadania, które się skończy dopiero w chwili śmierci, nasze poranione relacje z matką, ojcem i z tyloma bliskimi, bliźnimi. Krzysztof Wons SDS
Uczniowie Jezusa często pytają o zrozumienie, o siły, o Bożą perspektywę. To bardzo ważne pytania. Ta książka uczy nowego spojrzenia, uczy, jak modlić się w sytuacjach niepewności. Nie jest to jednak podręcznik o modlitwie. Czytam w niej o skargach, nazwanych po imieniu ciężarach. Czytam także o pouczeniach, pociechach, obietnicach płynących wprost z Serca Jezusa. To pomoc i pokrzepienie dla serca utrudzonego.Ks. Piotr Stawarz SDSduszpasterz CFD w Krakowie
Do twoich rąk trafiają rozważania drogi krzyżowej ułożone na podstawie niedzielnych Ewangelii Wielkiego Postu. Dzięki temu będziesz mógł wejść przez to nabożeństwo w rozważanie Bożego słowa, które usłyszysz w niedzielę, bądź skorzystać z tych rozważań jako komentarza do niedzielnej liturgii. Wejdź w dynamikę Bożego słowa, które będzie cię prowadzić przez najbliższe czterdzieści dni Wielkiego Postu. Bądź uczniem, który swoją postawą odpowie na podstawowe wezwanie towarzyszenie Jezusowi.(ze Wstępu)
Rozważania ks. Jerzego Szymika to spotkanie z miłością do jedynej Prawdy, z teologiczną kulturą myślenia o wierze, o Kościele, o sumieniu, o najświętszych wartościach podstawowych i konstytutywnych, które dla naszego chrześcijaństwa są środowiskiem życia wodą, w której chrześcijańska wiara płynie do celu, powietrzem, którym oddycha.Autor pięknie wieńczy swoje rozważania spojrzeniem na Maryję. Urodzony i wychowany pod opieką Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie dzieli się kwintesencją maryjności: Maryja chroni pełnię wiary, całość Biblii, istotę Kościoła, prawdziwe dobro człowieka jako mężczyzny i kobiety.
Nabożeństwo drogi krzyżowej celebrowane w okresie Wielkiego Postu uświadamia wierzącym ofiarę zbawczą Chrystusa. Przeżywane we wspólnocie jest publicznym credo w ludzką historię cierpienia zapisaną Boską krwią. Indywidualne nabożeństwo czy kontemplacja wybranych stacji prowadzą do refleksji nad własnym życiem. Zawarte w książce rozważania to duchowa notatka, która powstała w zetknięciu ze stacjami drogi krzyżowej autorstwa księży Roberta i Leszka Kruczków zainstalowanymi w kościele pw. św. ojca Pio w Grajewie. Krótkie wiersze, a także rozważania na pewno pomogą w osobistym, jak i publicznym zadaniu pytania o cel ofiary krzyża.W książce znajdziemy obrazy pomocne do osobistej medytacji.
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, oddając do rąk Czytelników kolejny zbiór homilii na niedziele i dni świąteczne, podpowiadają, w jaki sposób można dokonywać aktualizacji słowa Bożego z korzyścią dla dzisiejszego słuchacza. Orędzie, któremu służymy, jest ponadczasowe. Dobra Nowina o jedynym ratunku, który mamy w Jezusie Chrystusie, pozostaje nadrzędną troską wszystkich głosicieli słowa Bożego. Wyraźnie można ją dostrzec także w niniejszej pozycji kaznodziejskiej. Oblaci piszą językiem bardzo przystępnym i obrazowym, sięgając jednocześnie do przykładów egzystencjalnych. Każdy katolik zatem zarówno duchowny, jak i świecki może z lektury zaprezentowanych tu kazań wynieść wiele pożytku i cennych inspiracji do życia i dzielenia się Ewangelią w swojej wspólnocie. (ze Słowa wstępnego)
Przed Tobą zbiór krótkich kazań na rok A. Jest to pomoc dla Ciebie przemyślana tak, abyś mógł zarówno przygotować się do owocnego przeżycia niedzieli i przyjąć słowo Boże, jak i później utrwalić sobie ewangeliczny przekaz. Słyszałeś pewnie już gdzieś takie zdanie: Wszelkie Pismo od Boga natchnione i pożyteczne do wychowania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu (2 Tm 3,16-17). Właśnie o to chodzi: abyś po lekturze Słowa był lepszym człowiekiem i umiał to pokazać w konkrecie życia.(ze Wstępu)
Bóg obdarował Ignacego darem zrozumienia, czym jest chrześcijańskie życie, i dlatego przyszły święty najpierw sam przebył długą drogę wtajemniczenia. Doświadczeniem swym podzielił się w Ćwiczeniach duchowych, które w praktyce okazały się doskonałym przewodnikiem na drogach ku dojrzałemu przeżywaniu wiary.Poniższe rozważania mają nam pomóc zobaczyć, w jaki sposób przebiega owo wtajemniczenie, jak poszczególne tygodnie rekolekcji wprowadzają w misterium chrześcijaństwa. Doświadczenie to, przeżywane etapami w Ćwiczeniach duchowych, jest procesem, podczas którego Bóg prowadzi człowieka nieraz zagubionego, oddalonego od Boga do dojrzałej wiary i dawania świadectwa zwycięstwa Chrystusa nad grzechem.(z Wprowadzenia)
Przemień swoje serce i odzyskaj Boży pokój! Pomoże Ci w tym najnowsza książka Arkadiusza Łodziewskiego, autora bestsellerów: Boży poradnik antydepresyjny, Boży poradnik zwycięstwa nad lękiem, Boży poradnik odzyskiwania radości, Boży poradnik relacji z aniołami i wywiadu Moja baza jest w niebie.
Razem z s. Beatą rozeznaliśmy, że właśnie w czasie pandemii potrzeba szczególnej modlitwy i refleksji nad wartością ludzkiej obecności, relacji i bliskości.Rozważania w niniejszym Zeszycie są właśnie o tym. Dotyczą głównie ludzkiego doświadczenia obecności, pogłębionej kultury spędzania czasu ze sobą samym i z innymi, bliskości emocjonalnej i zmysłu bliskości oraz przeżywania obecności przed Bogiem."" ks. Wons
Rozważania drogi krzyżowej ułożone na podstawie niedzielnych Ewangelii, to nie tylko okazja spotkania z niedzielnym Słowem Bożym w inny sposób. Czy będzie to zamiast nabożeństwa Gorzkich żali czy oprócz, to zależy od Ciebie.Jeśli znajdziesz czas w ciągu tygodnia, będzie to świetna okazja, by żyć niedzielną ewangelią dłużej. Czy rozważanie drogi krzyżowej będzie przygotowaniem do niedzielnej Eucharystii czy powracaniem do niej później, to zależy tylko od Ciebie.
Pierwszy wywiad rzeka z ojcem Amedeem Cencinim wpisuje się w jubileusz 25 lat istnienia Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie oraz 20 lat współpracy z ojcem Amedeem.Publikacja jest owocem siedmiu lat spotkań, pytania były wyzwaniem oscylowały bowiem wokół tematów teologicznych. O. Cencini przede wszystkim jako pedagog i psycholog, podjął wysiłek przetłumaczenia teologii na język psychologii oraz pedagogiki.Wielowymiarowy tytuł INNY daje możliwość spojrzenia na Boga objawiającego się człowiekowi w Kościele, Domie Marnotrawnego Ojca. Jezus objawia w Kościele marnotrawną łaskę Bożą dostępną jednakowo każdemu, choć z cierpieniem wobec żądania młodszego syna.
Zbiór homilii na rok C, misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej, jest ilustracją tego, jak w praktyce może wyglądać niedzielna i świąteczna homilia, w której chce się zachować wierność słowu Bożemu, liturgii i problemom egzystencjalnym słuchaczy.Autorami tekstów są kapłani reprezentujący kilka pokoleń, co Czytelnik dostrzeże w zróżnicowanych stylach, sposobach podejścia do problemu, czy przykładach. Starożytni retorzy mawiali: varietas delectat zmienność sprawia przyjemność, niech niniejsza pozycja wydawnicza stanie się towarzyszką wszystkich katolików, którzy chcą lepiej przygotować się do świadomego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jak i osób duchownych szukających inspiracji homiletycznych.
Z jednej strony kazania te są pomyślane jako uniwersalne, a z drugiej - nie unikniemy pewnych nawiązań do aktualnej rzeczywistości. Wkraczamy w kolejny rok niepewności o codzienność, o przyszłość nas i naszych bliskich. Obok starań o to, co widzialne, pora usłyszeć głos własnej duszy, świadka świata nadprzyrodzonego.To przecież w Bogu żyjemy, poruszamy się i jesteśmy (Dz 17,28), a nic, co nasze, nie umyka Jego troskliwej uwadze. Jest to uwaga miłującego Ojca, pragnącego zbawienia wszystkich swoich dzieci. Jest to uwaga stała, aktywna, nieustająca w nakierowywaniu nas tylko na ścieżki świętości.
Zakochani to Rut Moabitka i Booz.Dwoje obcych sobie ludzi pochodzących z dwóch różnych światów, których połączyła miłość. Ich historia wpisuje się w historię zbawienia, czyli historię miłości Boga do człowieka. Dzięki Księdze Rut rozpoznasz w Bogu naszego Wybawiciela i najbliższego Krewnego, Tego, który czuwa nad nami i ma moc wyprowadzenia nas z największych życiowych trudności.
Każdy człowiek, niezależnie od wieku, od koloru skóry, od tego, w jakiej kulturze wyrasta, żywo reaguje na słowo matka. Zawiera ono bowiem ogromny ładunek uczuć.Niech ten zbiór modlitw do niebieskiej Matki umocni naszą więź z Maryją, niech pomaga nam przetrwać trudne chwile, niech umacnia w nas nadzieję i ratuje nas przed zniechęceniem. Maryja zawsze nas wysłucha i zawsze da nam więcej, niż Ją prosimy. Gdy prosimy, nigdy nie pozostaje nam dłużna i zawsze jest blisko, gotowa pomagać.
Tomasz - Didymos - ""Bliźniak""uczy mnie wiary, która rodzi sięz tęsknoty za JezusemBiblia od pierwszej do ostatniej strony pełna jest naszych duchowych bliźniaków. Ich historie zapisane na stronicach Pism opowiadają o nas. Kryją w sobie naszą historię życia. Łączy ich coś najważniejszego: wszyscy prowadzą do spotkania z Jezusem.Razem z Tomaszem możemy zobaczyć swoją historię wyraźniej. Możemy głębiej przeżyć swoją wiarę i relację ze zranionym Jezusem, poranionym Kościołem - Mistycznym Ciałem Chrystusa, relację z poranionym światem. Wraz z Tomaszem wyznamy najkrótsze ""Credo"": ""Pan mój i Bóg mój!"".W swojej relacji z Jezusem Tomasz przekonuje nas, że w wierze jest miejsce na niedowierzanie, na spieranie się z Bogiem, na żal i gniew, w których możemy opowiedzieć o cierpieniu swojej duszy, tęsknocie za Bogiem miłości, by wreszcie powiedzieć do Niego: ""mój... mój!""
Zbiór psalmów stał się uprzywilejowanym tekstem mesjańskiej i liturgicznej modlitwy chrześcijaństwa. XVIII-wieczny komentator, Antoine Calmet, porównał Psałterz do barwnego gobelinu o wyraźnie zarysowanych i wyznaczonych obszarach, które nazwano później gatunkami literackimi. W postaci hymnów, które o nic nie prosząc, wysławiają jedynie Boga z powodu Jego wielkiej chwały, psalmy przeplatają się często z okrzykiem skargi, bólu, rozdarcia wewnętrznego. Aby poznać ten mikrokosmos konieczna jest poważna praca badawcza, gdyż psalmy są nie tylko utworami mistycznymi i teologicznymi, ale często również pieśniami o wysokiej wartości poetyckiej, pełnymi błyskotliwych symboli, żywych i złożonych wyrażeń literackich. Po stuleciach badań egzegetycznych, które wytwarzały wyrafinowane narzędzia analityczne, z coraz większym powodzeniem odkrywamy skarby ukryte w tych pieśniach. W dziele tym Gianfranco Ravasi chce dokonać bilansu tych badań, ukazać całe światło, jakie zostało rzucone na utwory Psałterza.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?