Sensacyjna powieść, której akcja toczy się w Warszawie w latach trzydziestych XX wieku ukazuje gangsterów przemienionych w poważnych biznesmenów, fortuny zdobywane nieuczciwie, wybujały erotyzm... Bohaterem powieści jest Jan Winkler, awanturnik i kobieciarz, człowiek o wielu twarzach, ścigany przez polski wymiar sprawiedliwości za gwałt na nieletniej. Po wielu latach nieobecności, jako obywatel USA wraca do Warszawy i ponownie rzuca się w wir mętnych interesów. Książka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza opowiada nie tylko o świecie, w którym jedyną miarę sukcesu stanowi pieniądz, mówi też o destrukcyjnej sile zawiedzionej miłości. Tytułowa prokurator Alicja Horn, nadzwyczaj atrakcyjna kobieta, kochanka Jana Winklera, kiedy zostaje zdradzona i porzucona, bez skrupułów żąda dla niego kary śmierci, choć wie o jego niewinności. Czy powodem tego jest zdrada i zawiedziona miłość? Czy Alicja Horn też tkwiła w ""ciemnych interesach""?
Książka opowiada losy poległych w Powstaniu Warszawskim Bohaterów Harcerskiego Batalionu AK "Zośka", a wśród nich Andrzeja Romockiego Morro, jego brata Janka, Maćka Bittnera, Czarnego Jasia Wuttke, braci Długoszowskich, Milewskich, Lenartów, Andrzeja Samsonowicza-Księcia, łączniczek i sanitariuszek, plutonu, który poległ niemal cały 2 sierpnia 1944 roku w bitwie pod Pęcicami.
Autorka rozszyfrowuje tajemnicę najmłodszego powstańca spoczywającego na kwaterze "Zośki" - Jędrusia i prezentuje sylwetki szarych żołnierzy, których nie wzięła na skrzydła legenda.
Bezcenny zbiór utworów Marii Konopnickiej – 65 wierszy "Co słonko widziało" oraz dwie słynne baśnie "Na jagody" i "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Są to wyjątkowo piękne utwory, które doskonale znamy dzięki naszym rodzicom i dziadkom. Zadbajmy o to, by najmłodsze pokolenie dowiedziało się, co oglądało wędrujące po niebie słoneczko, kto namalował tęczę i co przytrafiło się małemu chłopcu w starym borze podczas wyprawy na jagody. Niech nasze dzieci zawrą bliższą znajomość z krasnoludkami, istotami sprzyjającymi wszelkim szlachetnym zamiarom, towarzysząc im w baśniowej wędrówce do krainy ludzi, niech poznają niezwykłe przygody dworzan króla Błystka, dole i niedole skrzata Podziomka, wzruszające dzieje sierotki Marysi oraz trud ubogiego chłopa Skrobka. Sięgnijmy wraz z naszymi pociechami jeszcze raz do tych pełnych nieprzemijającego uroku opowieści, które od ponad stu lat najchętniej czytuje się w każdym polskim domu.
"Szare Szeregi. Słownik encyklopedyczny. Hasła rzeczowe" stanowi dopełnienie dwóch wcześniej wydanych tomów "Słownika biograficznego". Całość tworzy autorską trylogię dziejów Szarych Szeregów, organizacji skautowskiej, która uczestnicząc aktywnie w podziemnej działalności konspiracyjnej stanowiła integralną część Polskiego Państwa Podziemnego.
"Słownik encyklopedyczny" to nietypowe wydawnictwo; wiele haseł zostało przedstawionych w formie rozwiniętej, wzbogaconej dodatkowymi szczegółami faktograficznymi. Hasła odnoszą się m.in. do struktury Szarych Szeregów, która w swej działalności podziemnej łączyła zasady organizacji harcerskiej i wojskowej, ujmują zagadnienia z zakresu walki cywilnej i intensywnie prowadzonego szkolenia wojskowego i harcerskiego, prezentują również powstałe w latach wojny pieśni szaroszeregowe. Wiele z nich dotyczy akcji zbrojnych, które w ostatniej fazie wojny stanowiły najważniejszy przejaw walki harcerzy z niemieckim okupantem. Hasła rzeczowe uzupełnia obszerna bibliografia dotycząca Szarych Szeregów, ujmująca archiwa, wydawnictwa książkowe, publikacje w czasopismach, a także relacje, które dotąd nie zostały ogłoszone drukiem.
Ks. Ignacy Jan Skorupka, kapelan Wojska Polskiego, poległy w boju pod Ossowem, to postać-symbol pamiętnych, zwycięskich zmagań w sierpniu 1920 roku z Armią Czerwona na przedpolach Warszawy.
Autorzy przedstawiają bieg życia ks. Skorupki, jego środowisko rodzinne i seminaryjne, czas studiów w Akademii Duchownej w Petersburgu, posługę kapłańską, także profil intelektualny i duchowy. Osobny wątek to faktografia wydarzeń dotycząca jego służby kapelańskiej, przebiegu bitwy pod Ossowem, bohaterskiej śmierci (wsparta o niepublikowane dotąd dokumenty z zasobów Centralnego Archiwum Wojskowego). Książka przynosi także obszerną dokumentację różnych form pamięci o ks. Skorupce w latach II i III Rzeczypospolitej (dzieła literackie, malarskie, pomniki, tablice pamiątkowe, uroczystości rocznicowe), także jej trwanie, mimo stawianych przeszkód, w latach PRL-u. Tekst uzupełnia i wzbogaca bogaty zestaw ilustracji.
Świat śląskich baśni to magiczna kraina, w której żyją bożątka, utopce, nocznice, jaroszki a w kopalni króluje duch górniczych podziemi Skarbnik. Mieszkają tu pogodni, dzielni i pełni fantazji ludzie, tacy jak górnik Bulandra, kowalczyk Karlik czy wojak Zeflik, którzy potrafią pokonać zło i okpić samego diabła. Poznajemy króla Kręcigrocha III i smutne losy wróżki Meluzyny, przygody Zuzanki i innych dziewcząt. Autor opowiada o dziejach tych baśniowych postaci, posługując się barwnym, soczystym, pełnym humoru i dowcipu, czasem wręcz rubasznym językiem.
Autorka książki, Adrianna Godlewska, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (dawna PWST), aktorka m. in. teatrów Syrena, Dramatycznego, Ludowego, Rozmaitości , Rampa, znana z występów w wielu programach rozrywkowych, m.in. w kabarecie Dudek, U Lopka; , dużą popularność przyniosło jej telewizyjne „Gotowanie na ekranie”. program w którym przez kilka lat dzieliła się swoja pasją kulinarną.
Zapiski z kuchnia w tle, to książka, po którą sięgną z ciekawością entuzjaści tamtego pamiętnego telewizyjnego programu. Barwną opowieść o minionych latach, pełną anegdot i iskrzących się humorem obrazków z artystycznego świata, wrażeń z dalekich podróży – do Paryża, Nowego Jorku, refleksji nad kolejami własnego życia, spaja żywioł kucharzenia: pieczenia, smażenia, duszenia, zagniatania, wekowania, nastawiania. Więcej, tekst narracji Autorka inkrustuje praktycznymi przepisami, które są tak ciekawe i oryginalne, że domagają się przerwania lektury i natychmiastowego testowania...
Sherlock Holmes i doktor Watson prowadzą śledztwo dotyczące zagadkowego morderstwa. Ginie John Douglas, bogacz o tajemniczej, nieznanej nikomu przeszłości. Podejrzenia o dokonanie zabójstwa padają m.in. na przyjaciela domu, małżonkę ofiary, tajemniczego mściciela... Kulisy śmierci Douglasa odsłania druga część tej frapującej powieści. Jej akcja przenosi nas z Anglii do Stanów Zjednoczonych, do tytułowej Doliny Trwogi, miejsca straszliwych zbrodni dokonanych przez członków masońskiego stowarzyszenia z inspiracji geniusza zła, profesora Moriartyego.
Magiczny świat diabłów to zrujnowane zamczyska, lochy, szlacheckie dwory, wiejskie chaty, moczary... Czarty polskie bardzo różnią się od swych cudzoziemskich kolegów. Wolą pić gorzałkę, leniuchować i psocić niż składać raporty Lucyferowi z liczby pozyskanych dla piekła dusz ludzkich. Poznajemy różne typy tych niezwykłych istot - diabły szlacheckie, mieszczańskie i chłopskie. Można spotkać między nimi czarty mądre, bogate i dostojne, oraz głupie i biedne. Diabły polskie wprawdzie starają się szkodzić ludziom, ale sprytem i odwagą można je zapędzić w kozi róg, oszukać i zmusić, aby służyły człowiekowi. Nie krzywdzą niewinnych i biednych ludzi, ale z zapałem prześladują tych, którzy sobie na to w pełni zasłużyli.
,,Tego bardzo szczupłego wyboru baśni dokonałem spośród tysięcy mniej czy bardziej ludowych czy literackich opowieści różnych krajów Europy i Azji, począwszy od starożytności, a na dobie obecnej kończąc. Brałem tu przede wszystkim pod uwagę fakt, że dziecko XXI wieku różni się znacznie w swych pojęciach i gustach od dzieci będących adresatami braci Grimm, również znaczna większość późniejszych zbiorów zieje nudą, nie pobudza do myślenia, nie bawi dzisiejszego odbiorcy mimo przepełniających je smoków i królowych, diabłów, olbrzymów i karzełków.Starłem się więc przytoczyć baśnie przynoszące jakiś interesujący przekaz myślowy, baśnie, które, przyjmując jak najbardziej fantastyczne założenia, opierają się na nich w sposób sensowny, a także baśnie mówiące o postaciach, które powinny towarzyszyć dziecku i pozostać z nim przez całe życie.Myślą przewodnią tego wyboru jest - rzecz dość osobliwa - sposób jego wykorzystania, mianowicie opowiadanie dziecku własnymi słowami z własnej pamięci, słownictwem i stylem znanym dziecku z codziennych kontaktów z opowiadającym. Oczywiście po uprzednim przeczytaniu sobie po cichu tekstu baśni. Ta forma przekazu stwarza swoistą, intymną wspólnotę między opowiadającym i słuchaczem...""Władysław Kopaliński
Spojrzenie na historię poprzez pryzmat erotycznego życia władców. Plejada erotomanów, impotentów, homoseksualistów, także ich żon: niekiedy nieszczęśliwych i neurotycznych, często nimfomanek i ladacznic. Tajemne dzieje królewskich alków, miejsca rozszalałych namiętności i druzgocących porażek.
Pedofilia, nekrofilia, kazirodztwo, flagellacja, sadyzm, brutalne gwałty, także czarnoksięstwo, profanacja trupów, miłosne napoje to tylko niektóre wątki nowej bulwersującej książki Elwiry Watały. Jej chronologiczne ramy są szerokie: od Egiptu faraonów po Rosję Putina. Autorka obnaża różne dewiacje seksualne władców i wielkich tego świata, także tych, których zwykliśmy uważać za wzór cnót. Nie osądza swych bohaterów, nie wnika w motywy ich postępowania, nie piętnuje i nie usprawiedliwia. Z porażającą brutalnością ukazuje perwersyjne oblicze ludzkiej natury, potwierdzając opinię markiza de Sade´a o jej „płochości”. Lektura „Wielkich zboczeńców” może wyprowadzić z równowagi, oburzyć, nawet przerazić. To książka porażająca, jedynie dla czytelników o mocnych nerwach.
"Kapelani Solidarności 1980-1989" - trzeci tom serii, która dokumentuje zaangażowanie kapłanów Kościoła katolickiego w ten wielki ruch narodowy i społeczny. Wspomagali oni słowem i czynem żywiołowy rozwój "Solidarności", a po wprowadzeniu stanu wojennego podziemne struktury związkowe, spieszyli z pomocą tym, których dotknęły represje. Kształtowali etos służby i odpowiedzialności za dobro wspólne, umacniali nadzieję na zwycięstwo dobra, byli duchowymi przewodnikami na drodze ku Niepodległej.
W poprzednich tomach autor przedstawił sylwetki trzydziestu kapłanów, m.in. Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki, abp. Ignacego Tokarczuka, abp. Sławoja Leszka Głódzia, bp. Edwarda Frankowskiego, ks. Hilarego Jastaka, ks. Henryka Jankowskiego, ks. Jana Sikorskiego... Tom trzeci ukazuje sylwetki kolejnych szesnastu duchownych, m.in. kardynała Henryka Gulbinowicza, ks. Jana Borzyszkowskiego, ks. Romana Józefa Maja, ks. Stanisława Małkowskiego, ks. Stanisława Marczaka, ks. Adama Sudoła, o. Ryszarda Ślebodę OFMCap, ks. Juliana Żołnierkiewicza...
Zgromadzone w książce opowieści-reportaże o ich życiowej drodze, kapłańskiej posłudze, o tym wszystkim, co w różnych częściach ojczyzny czynili, by "Polska nie zginęła", stanowią fascynującą wędrówkę przez najnowszą polską historię. Odsłaniają niepodległościowe i chrześcijańskie tradycje z których wyrosła "Solidarność ". Uświadamiają jak wielką rolę w ich przekazywaniu kolejnym generacjom odegrał Kościół katolicki, polskie rodziny, lokalne wspólnoty.
Wyścigi konne od I połowy XIX w. stanowią nieodłączną część historii Warszawy. Przez wiele lat rozgrywano je na placu rozciągającym się wzdłuż ulicy Polnej, w czerwcu 1939 r. przeniesiono je na Służewiec, gdzie zbudowano jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych torów wyścigowych Europy.
Autorzy książki wskrzeszają sławę służewieckiego toru, mocno wpisanego w pejzaż stolicy, przez dziesiątki lat spełniającego rolę jej letniego salonu. Śledzimy emocjonujące gonitwy, podziwiamy sławne konie, słynnych dżokei i ich trenerów, poznajemy barwny tłum wypełniający trybuny: znakomitych artystów, znanych dziennikarzy, sławnych sportowców, byłych ziemian, zasobnych cinkciarzy i badylarzy, ludzi z partyjnego establishmentu i stołecznego półświatka. Przyciągała ich na Służewiec przede wszystkim WIELKA GRA rozbudzająca namiętności i emocje – było to jedyne miejsce w PRL-u, gdzie funkcjonowała legalna forma hazardu. Na torze na Służewcu można było doświadczyć jednej niedzieli smaku wygranej i bawić się potem upojnie przy szampanie i kawiorze w „Cristalu” na Marszałkowskiej, by za tydzień przeżyć gorycz totalnej porażki, ale jednak na pytanie: „Jak ci poszło na wyścigach?” nieodmiennie odpowiadać – „Wyszedłem na swoje”.
Niejeden z pechowych graczy na zakończenie sezonu palił program i solennie postanowił, że jego noga już więcej na Służewcu nie postanie. Nic z tego, w maju następnego roku na rozpoczęcie wyścigowego sezonu znowu w gronie kibiców i namiętnych graczy oczekiwał tej niezwykłej chwili, kiedy rozpocznie się pierwsza gonitwa....
Warto sięgnąć po tę zajmującą książkę, autorstwa notorycznych bywalców warszawskiego toru , poddać się magii Wielkiego Wyścigu i Wielkiej Gry – służewiecka bomba wciąż przecież idzie w górę!
Opowiadania o genialnym detektywie-amatorze, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. W ściganiu przestępców pomagała Sherlockowi Holmesowi sztuka dedukcji, znajomość psychologii, chemii, prawa, literatury sensacyjnej, policyjne kroniki wypadków oraz nieodłączna fajka, a czasami gra na skrzypcach. Mając nieprzeciętną sprawność fizyczną wychodził cało z najgorszych opresji. Perypetie detektywa poznajemy dzięki pamiętnikom „pisanym” przez jego przyjaciela, doktora Watsona.
Książka opowiada o intymnym życiu rosyjskich caryc: Eudoksji Łopuchiny, Katarzyny I, Anny Iwanowny, Elżbiety Piotrowny i Katarzyny II, o dworskim życiu: balach, maskaradach, ucztach pulsujących erotycznymi namiętnościami. Przed oczyma czytelnika przesuwa się plejada faworytów, partnerów miłosnych igraszek swawolnych caryc, sowicie wynagradzanych i obsypywanych zaszczytami za swe erotyczne usługi. Poznajemy mroczny świat dworskiego życia przełomu XVII i XVIII w., w którym niepohamowanym erotycznym namiętnościom władczyń rosyjskiego imperium, towarzyszą intrygi, zdrady, niekiedy ponure i odrażające zbrodnie.
Fascynujący świat nimfomanek, dla których seks stanowi istotę życia i bodziec do działania, świat wybujałej erotyki panującej na dworach Francji, Szkocji, królestwa Neapolu, w Wersalu czy... na Kremlu. Najnowsza książka Elwiry Watały przedstawia barwne portrety kobiet (Pauliny Borghese, Emmy Hamilton, Marii Stuart, Izabeli Bawarskiej, George Sand, Wieroczki Dawidowej, Haliny Breżniewej) jako istot bezwolnych, ulegających swoim chorobliwym skłonnościom seksualnym. Specyficzna warstwa narracyjna tej książki, pełna naturalistycznych opisów scen erotycznych, może bulwersować wielu czytelników, więc ten, kogo razi wszelka bezpruderyjność, nie powinien po nią sięgać.
Pionierska próba rekonstrukcji dziejów Kościoła katolickiego na obszarze byłych Kresów Północno-Wschodnich RP, a w szczególności Grodzieńszczyzny, w najtrudniejszym okresie – 1939–1956. Ukazanie strategii antyreligijnej sowieckich władz lat 1939–1941 oraz 1944–1956, programów walki ze światopoglądem religijnym w różnych środowiskach i grupach wiekowych, działań zmierzających do ateizacji szkolnictwa, metod niszczenia struktur świeckich powiązanych z Kościołem i ingerowania w życie wewnątrzkościelne. Szerokie przedstawienie pracy duszpasterskiej w nowej rzeczywistości politycznej, postaw duchowieństwa wobec zarządzeń komunistycznej władzy, jego związków z polskim podziemiem niepodległościowym, losów, często tragicznych, kapłanów, zakonników i zakonnic. Omówienie sytuacji Kościoła na tych terenach w okresie okupacji niemieckiej (1941–1944). W książce wykorzystano niepublikowane dotąd dokumenty z archiwów białoruskich, litewskich i polskich.
Książka przedstawia dzieje grupy "Zawiszaków" z zastępu "Szarych Szeregów" w Skarżysku-Kamiennej. Autor podjął próbę opisu dorastania do walki zbrojnej "kandydatów na partyzantów" - czternasto - piętnastoletnich chłopców. Pokazał ich pragnienie dorównania starszym kolegom żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego, ich udział w walce z okupantem polegający na wykradaniu broni i amunicji, przenoszeniu meldunków oraz obserwacji ruchów wojsk nieprzyjacielskich co stanowiło to realną i wartościową pomoc dla oddziałów partyzanckich.
Książka ukazuje wzorzec wychowania młodzieży w II Rzeczypospolitej co uwidoczniło się w postawach pełnych poświęcenia i patriotyzmu podczas II wojny światowej.
Encyklopedyczno-słownikowe dzieło poświęcone różnym aspektom umierania, śmierci, żałoby, obecnym w języku, kulturze, obyczaju, religii, systemach filozoficznych, zrytualizowanych formach pamięci o zmarłych...
To pierwsze w polskim piśmiennictwie tego typu dzieło, zainspirowane przez słynny słownik Roberta Sabatier, Dictionnaire de la Morte (1967). W opracowaniu poszczególnych haseł Autorzy w szeroki sposób cytują teksty oryginalne, np. fragmenty Biblii czy też wypowiedzi wielkich filozofów i pisarzy. Książka stanowi punkt wyjścia do dalszych badań ? w Polsce mało popularnych ? nad tajemnicą śmierci.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?