The tragedies foretold in Fatima did not come to an end with the demise of Communism. The crisis has not been resolved. From a certain point of view it is still as serious as it ever was, as it is primarily a crisis of faith, hence a moral and social crisis.Pope Benedict XVIThe apparitions of the Blessed Virgin Mary to three peasant children in Fatima, Portugal, are perhaps the most important private revelations the Church has ever seen. At the height of World War I and on the eve of the Russian Revolution, Our Lady of Fatima warned of another world war, the spread of Communism, and a terrible persecution of the Church unless people returned to God. Because of the prophetic nature of Our Lady's messages and their potential significance for the entire world, they have been the subject of much study and controversy, and they have influenced the decisions not only of many individuals, but also of popes, bishops, and heads of state.The renowned author-photographer team Grzegorz Górny and Janusz Rosikoń travel throughout Europeto tell the story of Fatima and its impact on the destiny of both individuals and nations. With beautiful four-color photographs on every page, they probe the mysteries of Fatima and their continued relevance for our modern age.Fatima Mysteries is much more than a book on the most important apparitions of the twentieth century. It is a story of the struggle between good and evil ... with a clear message that one should never lose hope, even during the bleakest of times, for God has the whole world in His hands.Jacek Karnowski, Editor-in-Chief, W SieciThis is a very special book on the whole story, messages and meaning of Fatima. It is a great treasury of information and inspiration for the hundredth anniversary of Fatima, filled with stunning photos and images. This book will help you to do what Pope Benedict XVI asked of us allto learn, live and spread the message of Fatima!Fr. Andrew Apostoli, CFR, Author, Fatima for TodayWhat a masterpiece! Fatima Mysteries is the most comprehensive and thoroughly researched book I have ever read on the Fatima apparitions. It offers an historical, cultural, and theological presentation of everything there is to know about the importance of one of the greatest events in modern times.Fr. Donald Calloway, MICAuthor, Champions of the Rosary: The History and Heroes of a Spiritual Weapon
Wielka Pokuta i Różaniec do Granic głęboko poruszyły serca i umysły milionów ludzi. Tak mocne doświadczenia domagają się duchowej interpretacji, która pomoże umieścić je w miejscu i czasie. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe dzieło, które łączy i wykorzystuje możliwości, jakie daje słowo pisane i obraz. Już przedmowa o. Augustyna Pelanowskiego jest wezwaniem do rozpoznania znaków czasu i nawrócenia. Dzięki tekstom Grzegorza Górnego możliwe jest odkrycie prawdziwego znaczenia dla Polski i świata dwóch opisywanych wydarzeń. A kilkaset niezwykłych zdjęć wybranych przez zespół Rosikon Press spośród tysięcy obrazów pozwala wrażliwemu człowiekowi dotknąć tajemnicy Bożego Miłosierdzia działającego wśród nas. Książka mówi o tym, co ważne dla dzisiejszego Kościoła. Chodzi o to, by podnieść głowy i wziąć udział w bitwie, której stawką jest zbawienie milionów dusz.
Lech Dokowicz
Książka o bł. ks. Jerzym Popiełuszce to specyficzna forma biografii polskiego męczennika. Składa się z trzech przepalatających się ze sobą części: życiorysu kapłana na tle ówczesnej epoki (autorstwa Grzegorza Górnego), wywiadów ze znawcami i świadkami jego życia (przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha) oraz materiału ikonograficznego, obejmującego zarówno fotografie archiwalne, jak i zdjęcia współczesne (Janusza Rosikonia).Z książki wyłania się obraz zwykłego, prostego księdza, który w miarę stawianych przed nim zadań dorastał do wyzwań, które przed nim stawały. Potrafił niczym magnes przyciągać do ludzi z różnych środowisk: starych i młodych, intelektualistów i robotników. Kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, w którym posługiwał jako wikary, stał się oazą wolności w czasach stanu wojennego. Choć nie zajmował się działalnością polityczną, a jedynie głosił Ewangelię, stał się głównym wrogiem reżimu generała Jaruzelskiego. W efekcie został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego męczeńska śmierć przynosi jednak do dziś duchowe owoce, o czym opowiada właśnie książka z tekstem Grzegorza Górnego, wywiadami Włodzimierza Rędziocha oraz zdjęciami Janusza Rosikonia.
Współczesny człowiek doszedł do wniosku, że cuda nie są możliwe, anioły i demony to wymysły średniowiecza, a umysł ludzki jest tylko sumą procesów zachodzących w mózgu, a więc z chwilą śmierci wszystko się kończy.W książce przedstawione są eksponaty z Muzeum Dusz Czyśćcowych w Rzymie i ślady dłoni na korporale z Jasnej Góry. Przytaczamy fascynujące relacje o kontaktach z duszami czyśćcowymi. Uchylamy rąbek zasłony spowijającej głębokie tajemnice czyśćca. Pokazujemy na 42 ilustracjach niezwykłe ślady pozostawione przez dusze przebywajce w czyścu.
UFAM to opowieść o Świętej Faustynie – największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku i o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia – najdynamiczniej rozwijającym się kulcie religijnym na świecie. Jest to w gruncie rzeczy historia miłosna – niezmierzonej miłości Boga do człowieka oraz jej odwzajemnienia przez skromną polską siostrę zakonną. Przekazana jej misja napotyka wiele przeszkód, ale przez wszystkie próby przechodzi zwycięsko, a w ogniu przeciwności wykuwa się moc orędzia, które dokonuje rzeczy wydawałoby się niemożliwej: wychodząc od wizji duchowych pojedynczej osoby rozchodzi się błyskawicznie po całej kuli ziemskiej. Przypomina przypowieść o ziarnku gorczycy, które staje się rozłożystym drzewem. Jest to zarazem opowieść o Bogu, który nie jest odległy i abstrakcyjny, ale wchodzi w ludzką historię, w wydarzenia naszego życia, a przede wszystkim w intymną relację z człowiekiem. Ponieważ działanie Boga w rzeczywistości ziemskiej jest bardzo konkretne, książka naznaczona jest konkretem – przenosimy się w istniejące miejsca (jak Warszawa, Kraków, Płock, Wilno), stykamy się z prawdziwymi ludźmi (jak bł. Michał Sopoćko czy Jan Paweł II). Opowieść ta jest zarazem zaproszeniem do nawiązania konkretnej relacji, człowiek nie jest bowiem samotną wyspą. Siostra Faustyna ukazuje nam prawdziwe przeznaczenie człowieka – zaproszenie do najdoskonalszej relacji (miłości) z najdoskonalszą osobą (Stwórcą wszechświata). Czyż może być bardziej pasjonująca przygoda?
Co leży u źródeł święta Trzech Króli? Prawda czy fałsz?, Rzeczywistość czy fikcja?, Czy wspominamy realne wydarzenie, czy też ulegamy czarowi legendy i potędze mitu?, Próbując odpowiedzieć na te pytania i cofając się, w głąb dziejów, napotykamy szereg tajemnic, kryjących się u źródeł naszej cywilizacji., Grzegorz Górny podejmuje się tego zadania, przywołując odkrycia historyków, archeologów, biblistów czy bądź astronomów., Okazuje się, że badania naukowe rzucają nowe światło, na wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, a Boże Narodzenie, ukazuje się od strony, której wielu z nas do tej pory nie znało. Książka bogato ilustrowana. Patronat medialny: TVP1, Polskie Radio, Gość Niedzielny, Orszak Trzech Króli
Wywiad-rzeka z wybitnym naukowcem żydowskiego pochodzenia Barriem Schwortzem, który po 18 latach badań przekonał się do autentyczności Całunu.
W 1977 roku Barries Schwortz, fotograf, specjalista od obrazowania, informatyki i technologii cyfrowych znalazł się w ekipie amerykańskich naukowców, która stworzyła organizację o nazwie STURP (The Shroud of Turin Research Project). Był to zespół, który przeprowadził do tej pory najbardziej szczegółowe badania Całunu Turyńskiego. Jego członkowie na co dzień pracowali dla NASA lub laboratorium w Los Alamos.
Dopiero po 18 latach badań przekonał się do autentyczności Całunu. Jak do tego doszło, o tym właśnie jest ta fascynująca książka ilustrowana zdjęciami zrobionymi przez Barriego Schwortza w czasie badań Całunu.
Tajemnica Graala. Śledztwo w sprawie Świętego Kielicha to trzecia bogato ilustrowana reporterska książka dziennikarza Grzegorza Górnego oraz fotografa Janusza Rosikonia, poświęcona naukowym badaniom chrześcijańskich relikwii. Tym razem przedmiotem ich dochodzenia jest przedmiot obrosły wieloma legendami, czyli Święty Graal - Kielich, którego miał użyć Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Autorzy rekonstruują dzieje owego naczynia, docierają do naukowców, którzy prowadzili badania na ten temat, cytują wyniki prac archeologów oraz historyków, by dojść do wniosku, że relikwia znajduje się obecnie w katedrze w Walencji.
Tajemnica Graala. Śledztwo w sprawie Świętego Kielicha to kolejna książka Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia z cyklu dziennikarskich dochodzeń tropami najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. W trzecim tomie autorzy postanowili odnaleźć najbardziej poszukiwany przedmiot w dziejach świata, czyli Świętego Graala, a więc Kielich, którego miał użyć Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, gdy ustanawiał Eucharystię. Autorzy wyruszyli śladami owej relikwii, która wiodła od Jerozolimy, poprzez Rzym, do Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim dotarli do wielu tajemniczych miejsc, w których Kielich ukrywany był przez muzułmańskimi najeźdźcami. W Pirenejach zwiedzali niedostępne górskie klasztory, które dawały początek średniowiecznym opowieściom o Graalu i Rycerzach Okrągłego Stołu. Spotykali się z historykami, dzięki którym mogli zrekonstruować dzieje Świętego Kielicha ze wszystkimi perypetiami. Rozmawiali również z archeologami, którzy badali ów przedmiot, potwierdzając jego pochodzenie z ziem Bliskiego Wschodu i z czasów Jezusa. Dotarli też do wyników wielu badań na ten temat. W efekcie doszli do wniosku, że naczynie z jerozolimskiego Wieczernika znajduje się dziś w katedrze w Walencji. Wynikiem ich podróży do Europie i wielomiesięcznego śledztwa stała się niemal 300-stronicowa, bogato ilustrowana książka reporterska Tajemnica Graala – pierwsze na świecie tak obficie udokumentowane kompendium wiedzy na temat Kielicha z Ostatniej Wieczerzy. To publikacja oddzielająca rzeczywistość od mitów i legend oraz prezentująca prawdziwe dzieje Świętego Graala.
W 2004 r. minęło sto lat od czasu, kiedy furtę bielańskiego eremu opuścili trzej ostatni kameduli, wywiezieni z rozkazu zaborcy do klasztoru w Nowym Mieście. Czy ? spoglądając po raz ostatni na klasztorną furtę, którą niegdyś za młodu przekraczali z drżeniem serca, na rzędy białych domków, w których upłynęło ich życie, na otoczone drzewami bielańskie wieże ? byli wtedy świadomi, że oto wraz z ich odjazdem kończy się dwu i pół wiekowa historia kamedulskich Bielan? Czy zdawali sobie sprawę, że unoszą ze sobą bezpowrotnie ostatnie okruchy wspomnień, równie kruchych, jak ludzkie istnienie na tej ziemi?Zostały mury. Zostały rzędy białych domków, zostały bielańskie wieże, jakby niższe, bo drzewa na Polkowskiej Górze przez sto lat poszły w górę. O murach, o nich jest ta książka. Pisać o nich łatwo, tym bardziej gdy szlak już przetarty przez poprzednich badaczy. Trudniej pisać o tym, co nieuchwytne, o tym, co wymyka się zamknięciu w materii słowa, a co było niewidzialnym fundamentem fundamentów z kamienia. Czyż jednak sam klimat kamedulskich murów nie zachęca nas, abyśmy oglądając to, co zostało, nie poprzestawali na powierzchni i nie zechcieli pójść w głąb? W głąb historii i w głąb własnej duszy? Niniejszy przewodnik pragnie pomóc Czytelnikowi w tej pierwszej wędrówce ? w głąb historii. Tę drugą ? w głąb duszy ? każdy musi odbyć sam.W serii NAJPIĘKNIEJSZE KOŚCIOŁY WARSZAWY ukazały się: Kościół św. ANNY, Kościół WIZYTEK, Kościół SEMINARYJNY, Kościół PAULINÓW.
„Zaprosić Księżyc“ jest kolejną po „Chińszczyźnie“ powieścią Hu Peifang znanej polskiemu czytelnikowi jako Irena Sławińska. Autorka publikacji od dawna próbuje przybliżyć Polakom Chiny czy przez tłumaczenie głośnej książki „Kwiat śliwy w złotym wazonie“, czy też uczestnicząc w tworzeniu filmu „Kochankowie roku tygrysa“. Ostatnia publikacja Sławińskiej ukazuje nam Chiny takimi jakimi były naprawdę w okresie wojny japońsko-chińskiej. Poznajemy ten kraj przez pryzmat dziejów jednej rodziny, które wydają się być głównym tematem powieści, ale wnikliwy czytelnik z pewnością zapamięta niezwykły świat innej kultury, w który wprowadza nas ta publikacja. Perypetie związane z dorastaniem, zwykłym życiem konkretnych osób są tylko pretekstem do pokazania jak to zwykłe życie wygląda w Chinach. Książka Hu Peifang przenosi nas do innego świata, w nieznane klimaty i przemienia nasz sposób obserwacji – życie tej rodziny oglądamy innymi oczami. Dla mocno zakorzenionych w Europie czytelników może wydać się to kulturowym szokiem. Dziwimy się, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu codzienność mogła być aż tak różna od naszej i łatwiej nam zrozumieć jej dzisiejszą inność. Ludzie zaznajomieni z chińską kulturą, między innymi sinolog i podróżniczka Elżbieta Dzikowska, są zachwyceni autentycznością książki. Obserwując dorastanie Nefrytki, a później jej córki Słodziutkiej nie dość, że zacieśniamy z bohaterami więzi, ale przede wszystkim dowiadujemy się o przepięknych, czasem wręcz niewiarygodnych i niesamowitych dla nas formach rytuałów, które tak ważne są w Państwie Środka. Poznajemy ceremonię ślubu i wesela, przychodzenia na świat dziecka, ale również śmierci. Uczestniczymy w uroczystościach urodzin, czujemy wręcz zapachy orientalnych potraw, celebrujemy picie herbaty. Obserwujemy zmianę statusu społecznego bohaterów, ale też ich przemijanie. Wszystko to niepozornie oplata wspaniała chińska kultura, która z kartki na kartkę staje nam się coraz bliższa.
Powieść gorąco polecają pisarz i dyrektor Teatru Polskiego Radia, Janusz Kukuła oraz aktor i współtwórca Teatru 6. Piętro, Michał Żebrowski.
UFAJCY to opowieść o bł. Michale Spoćce, który przeszedł do historii Kościoła jako Apostoł Bożego Miłosierdzia. Ten rzymskokatolicki ksiądz, gorliwy duszpasterz, kapelan wojkowy i wykładowca akademicki, w 1933 roku został spowiednikiem i kierownikiem duchowym Siostry Faustyny Kowalskiej. Przez lata towarzyszył rozwojowi wewnętrznemu mistyczki, pomagając zweryfikowaniu prawdziwość jej objawień i nadprzyrodzonych natchnień. Po śmierci Faustyny w 1938 roku celem jego życia stała się kontynuacja misji zmarłej zakonnicy, czyli rozpowszechnienie na świecie kultu Miłosierdzia Bożego. To właśnie on opracował teologiczne, liturgiczne i duszpasterskie podstawy owego kultu oraz założył Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. Szczególnie dużo starań poświęcił dziełu ustanowienia w Kościele katolickim nowego święta - Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Gdy umierał w roku 1975, wydawało się, że jego zabiegi zakończyły się klęską. A jednak zdeterminowany kapłan odnióśł pośmiertne zwycięstwo - Kościół zaaprobował kult Miłosierdzia Bożego, ustanawiając odpowiednie święto, a sam ks. Sopoćko wyniesiony został na ołtarze. W książce towarzyszymy życiowej wędrówce niezwykłego duchownego, śledząc jego perypetie, przenosząc się do miejsc związanych z jego losem oraz poznając osoby, które spotkał na swojej drodze.
Imponująca fasada kościoła seminaryjnego, zwieńczona słynną „karmelicką banią”, góruje nad Krakowskim Przedmieściem. Wnętrze kościoła, ozdobione misterną sztukaterią i wypełnione barokowymi ołtarzami, stanowi nadzwyczaj harmonijną całość, świadczącą o potędze stylu barokowego i niezwykłej dynamice duchowości karmelitańskiej.
Czy wiesz, kiedy kościół seminaryjny pełnił funkcje katedry warszawskiej?
W serii NAJPIĘKNIEJSZE KOŚCIOŁY WARSZAWY ukazały się: Kościół WIZYTEK, Kościół św. ANNY, Kościół PAULINÓW, Kościół BIELAŃSKI.
Pięć i pół wieków historii i harmonijne połączenie trzech stylów architektonicznych, ale także arena walk w czasie potopu szwedzkiego i powstania warszawskiego. Kościół św. Anny, niegdyś bernardyński, obecnie akademicki, jest jednym z najważniejszych punktów na duchowej mapie Warszawy.
Czy wiesz, kto jest patronem Warszawy i w jaki sposób związany był z kościołem św. Anny?
W serii NAJPIĘKNIEJSZE KOŚCIOŁY WARSZAWY ukazały się: Kościół WIZYTEK, Kościół SEMINARYJNY, Kościół PAULINÓW, Kościół BIELAŃSKI.
Papież Benedykt XVI kontynuując myśl teologiczną swego wielkiego poprzednika, Jana Pawła II, przykłada ogromną wagę do ?powrotu do źródeł? chrześcijaństwa. Pokazując sylwetki apostołów i uczniów Chrystusa, Benedykt XVI pomaga nam zbliżyć się i lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa. Dopełnienie całości stanowią piękne zdjęcia oraz mapy przedstawiające wędrówkę misyjną pierwszych świadków wiary.
Papież Benedykt XVI kontynuując myśl teologiczną swego wielkiego poprzednika, Jana Pawła II, przykłada ogromną wagę do „powrotu do źródeł” chrześcijaństwa. Pokazując sylwetki apostołów i uczniów Chrystusa, Benedykt XVI pomaga nam zbliżyć się i lepiej zrozumieć istotę chrześcijaństwa. Dopełnienie całości stanowią piękne zdjęcia oraz mapy przedstawiające wędrówkę misyjną pierwszych świadków wiary.
Album prezentuje 136 sanktuariów maryjnych w Polsce szczególnie bliskich Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II oraz przesłania, które zostawił nam jako pamiątkę swej obecności.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?