Historia Polski. Dzieje mężnego narodu Mikołaja Łuczniewskiego to książka, która powinna być na półce każdej małej Polki lub Polaka.Dlaczego orzeł jest godłem Polski? Co odpowiedzieć, gdy dziecko pyta, jak tysiąc lat temu wyglądało życie codzienne? I dlaczego warto poznawać historię swojego narodu? Na wszystkie wątpliwości znajdzie odpowiedź w tej pięknie ilustrowanej książce. Wspólnie z rodzicami wyruszy w podróż w czasie, w której pozna dzieje swojej ojczyzny od pojawienia się pierwszych Słowian.Mikołaj Łuczniewski nauczyciel historii w szkole podstawowej, od lat zaangażowany w ruch harcerski.
TAKIEJ KSIĄŻKI JESZCZE NIE BYŁO NA POLSKIM RYNKU. Z POMOCĄ DOROSŁYCH MŁODZI CZYTELNICY ODKRYJĄ NIESAMOWITY ŚWIAT FIZYKI I TECHNIKI I STANĄ SIĘ AKTYWNYMI UCZESTNIKAMI FABUŁY. TA KSIĄŻKA POWINNA WEJŚĆ DO KANONU LEKTUR OBOWIAZKOWYCH!
DR JAN AMOS JELINEK
WWW.DZIECIECAFIZYKA.PL
UWAGA! Książka odkrywa kinowe tajemnice i prezentuje triki, dzięki którym poczujesz się jak prawdziwy filmowiec!
Niki i Tesla trafiają do Hollywood – i to prosto na plan produkcji o superbohaterach! Niestety, ktoś najwyraźniej chce przeszkodzić w przeniesieniu przygód ich ulubionej postaci na ekran. Utalentowane rodzeństwo musi przeprowadzić śledztwo, w którym przyda się kilka samodzielnie skonstruowanych gadżetów do efektów specjalnych.
KOLOROWA EDUKACJA to seria kolorowanek, dzięki której twoje dziecko
• rozbudzi swoją wrażliwość artystyczną,
• dowie się wiele o Polsce i o świecie,
• rozwinie spostrzegawczość i koncentrację,
• zdobędzie umiejętność samodzielnej pracy,
• będzie się świetnie bawić,
• a może nawet... zaprosi cię do wspólnego odkrywania kolorowego świata!
Z ciekawych opowiastek o regionach administracyjnych i etnograficznych Polski twój mały odkrywca dowie się między innymi, jak się witamy po kaszubsku, a jak po góralsku, co je się na Kujawach i czym zdobi się chaty kurpiowskie. Kolorowe naklejki natomiast ułatwiają rozpoznanie poszczególnych regionów.
Z zabawnych opowiastek o pojazdach naziemnych twój mały odkrywca dowie się między innymi, czym można podróżować po mieście, a czym pojechać w dalszą podróż, w co jest wyposażony ambulans, co zrobić, gdy widzi się pożar, z jaką prędkością jeździ najszybszy polski pociąg i co to jest monster truck. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by odpowiednio pokolorować każdy pojazd.KOLOROWA EDUKACJA to seria kolorowanek, dzięki której twoje dzieckorozbudzi swoją wrażliwość artystyczną,dowie się wiele o Polsce i o świecie,rozwinie spostrzegawczość i koncentrację,zdobędzie umiejętność samodzielnej pracy,będzie się świetnie bawić,a może nawet... zaprosi cię do wspólnego odkrywania kolorowego świata
Nie ma żadnych wątpliwości, że podstawą sukcesu w każdej partii szachowej jest pomyślny start. Po słabo rozegranym debiucie przeciwnik może uzyskać przewagę materialną lub pozycyjną, którą będzie trudno zniwelować. Wniosek jest logiczny: bez poprawnej gry w początkowym stadium partii szachów nie można liczyć na sukcesy sportowe! Dlatego warto sięgnąć po atak królewsko-indyjski.Atak królewsko-indyjski już od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród światowej elity szachów. Znalazł miejsce w repertuarze debiutowym takich mistrzów jak Botwinnik, Petrosjan, Smysłow, Kasparow, ale jego największym znawcą był Robert Fischer. Czytelnik będzie miał możliwość prześledzenia w książce twórczości legendarnego arcymistrza w tym zakresie. Także we współczesnej praktyce turniejowej wielu znakomitych szachistów stosuje omawiane otwarcie, na przykład Karjakin, Aronian, Nakamura, Adams, Swidler, Navara, Mamedjarow, Bołogan, Moroziewicz oraz obecny mistrz świata Magnus Carlsen.Ta książka repertuarowa adresowana jest do tych sympatyków królewskiej gry, którzy chcą w szybkim tempie poznać otwarcie umożliwiające im rozpoczęcie partii szachowej i odniesienie pierwszego sukcesu!Jerzy Konikowski jest mistrzem szachowym i doświadczonym szkoleniowcem I klasy. W latach 19781981 był trenerem kadry narodowej Polskiego Związku Szachowego. Pod jego kierunkiem drużyna kobiet zdobyła brązowy medal na olimpiadzie na Malcie w 1980 roku. Jest uznanym teoretykiem szachowym. Jego liczne fachowe książki oraz artykuły ukazały się w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Czechach, Luksemburgu i Danii.
Czy można być jednocześnie żołnierzem, matematykiem, filozofem i malarzem? Leon Chwistek udowodnił, że tak. Walczył w legionach, pojedynkował się o honor ukochanej, wykładał logikę matematyczną na Uniwersytecie Jagiellońskim i współtworzył polską awangardę dwudziestolecia międzywojennego.Obraz Szermierka poświęcił trudnej z pozoru kwestii: jak ukazać ruch na nieruchomym obrazie. Czy znasz odpowiedź na to pytanie? Jeśli nie, ta książka jest właśnie dla Ciebie. A może chcesz spróbować swoich sił i namalować obraz podobny do tych, które tworzył Leon Chwistek? Dzięki naszym ćwiczeniom i podpowiedziom będzie to łatwiejsze, niż Ci się wydaje.
Dlaczego flaga Polski jest biało-czerwona? Czym jest kokarda narodowa? Jak wytłumaczyć dziecku, na czym polegały rozbiory Polski i w jaki sposób opowiedzieć o powstaniu styczniowym? Najlepiej zrobić to poprzez zabawę. Opowiadanie, krótkie teksty informacyjne i ćwiczenia polegające na rysowaniu, malowaniu i wycinaniu przybliżą najmłodszym nie tylko historię XIX-wiecznej Polski, lecz także główne pojęcia związane z patriotyzmem i malarstwem historycznym. Jeśli twoje dziecko sądzi, że rogatywka to instrument muzyczny w kształcie rogu, że kokardą narodową spina się włosy, a Grottger jest tajemniczym królem elfów, podaruj mu tę książkę!
Warszawa ma wspaniałą historię, ale ma też swoje legendy, pełne tajemniczości, czasem grozy, ale i humoru... Któż nie słyszał opowieści o Warsie i Sawie, od których pochodzi nazwa naszej stolicy Warszawa? Któż nie wie, dlaczego w herbie nadwiślańskiego grodu widnieje syrena? Zapewne nieraz też słyszeliście też o sypiącej bogactwami złotej kaczce z lochów zamku na Tamce i groźnym smoku Bazyliszku?Znacie? To posłuchajcie... starych warszawskich legend na nowo opowiedzianych współczesną polszczyzną i pięknie zilustrowanych.
KOLOROWA EDUKACJA to seria, dzięki której twoje dziecko:rozbudzi swoją wrażliwość artystyczną,dowie się wiele o Polsce i o świecie,rozwinie spostrzegawczość i koncentrację,zdobędzie umiejętność samodzielnej pracy,będzie się świetnie bawić,a może nawet... zaprosi cię do wspólnego odkrywania kolorowego świata!Pokaż swojemu dziecku bogaty świat roślin Polski. Niech zapełni go kolorami!Z ciekawych opowiastek napisanych przez przyrodników z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego twój mały odkrywca przyrody dowie się między innymi, czy rośliny są mięsożerne i skąd pochodzi ziemniak. Kolorowe naklejki podpowiedzą mu zaś, jakie kredki przygotować, by pokolorować każdą roślinę w barwach natury.
Wybierzesz się z nami na spacer po Starym i Nowym Mieście pełnym malowniczych kamieniczek. Przemierzysz Trakt Królewski, by podziwiać historyczne budowle i współczesne siedziby władz państwowych. W królewskim parku w Łazienkach posłuchasz muzyki Chopina albo odpoczniesz w cieniu drzew. Zwiedzisz Centrum Nauki Kopernik i ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej. Przejdziesz ulicami dawnego żydowskiego getta. Zobaczysz starą Pragę – miejsce do niedawna omijane przez turystów, pełne niezwykłych zakątków i knajpek.
Trasy zostały zaplanowane tak, by można je było przejść w pół dnia lub jeden dzień, znajdując jednocześnie czas na posiłek w jednej z warszawskich restauracji, kawę w nastrojowej kafejce i odpoczynek na ławce w parku lub nad Wisłą.
Autor przewodnika, varsavianista i dziennikarz „Gazety Wyborczej”, pokaże Ci niezwykłą, pełną kontrastów Warszawę, gdzie dzielnice z nowoczesnymi szklanymi wieżowcami sąsiadują z terenami, na których widać ślady dawnych dziejów. Zwiedzisz m.in. Śródmieście, Powiśle, Pragę, Wilanów i najstarsze cmentarze stolicy. Poznasz historię Warszawy i codzienne życie jej mieszkańców. Zobaczysz muzea, wybierzesz się do teatru, galerii, na spacer po parkach i ogrodach. Autor podpowie Ci także, gdzie warto pójść i jak dotrzeć do ciekawych miejsc nieodkrytych jeszcze przez turystów.
Najprostsze potrawy nabierają wyjątkowego smaku, gdy są przygotowane samodzielnie. Zacznij od zrobienia domowego majonezu, prostych sosów i sałatek, aby potem bez trudu przyrządzić dania obiadowe z pomysłem i przepyszne desery. W książce znajdziesz ponad 80 przepisów uporządkowanych pod względem stopnia trudności. Barwne fotografie, przedstawiające każdy etap wykonania poszczególnych dań (i dodatkowo pobudzające apetyt), pomogą z łatwością przyrządzić zarówno rosół i jajecznicę, jak i potrawy, które zawsze chcieliśmy ugotować, ale nigdy nie wiedzieliśmy jak np. tartę, gaspacho albo ratatouille.Ugotuj samodzielnie danie, które pobudzi nie tylko twój apetyt!
Czy jest sposób na to, by pokazać dzieciom Warszawę dawną i współczesną, przybliżyć całkiem spory kawałek historii, nauczyć je kilku sztuczek malarskich i zapoznać ze znanym obrazem Canaletta, a przy tym sprawić, że będą świetnie się bawiły? Oczywiście! To nic trudnego – wystarczy kilka prostych ćwiczeń, krótkich tekstów, parę zdjęć i rysunków.
Zapraszamy na wędrówkę po Zamku Królewskim, rejs łodzią po Wiśle, wizytę u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i w pracowni malarza Bernarda Bellotto. Będziemy rysować, wycinać, malować, czytać i oglądać.
Informacje i ćwiczenia zawarte w książce pokazują, jak uczyć dzieci odczytywać dzieła sztuki. Dzięki nim wizyta w galerii i muzeum stanie się prawdziwą przygodą.
Jeśli twoje dziecko twierdzi, że Canaletto to rodzaj ciastka kremem, obiady czwartkowe podaje pani Hania w szkolnej stołówce, a nadworny malarz to ktoś, kto tworzy obrazy na świeżym powietrzu, daj mu tę książkę!
Nostalgia ma na Dolnym Śląsku inny niż gdzie indziej wymiar – jest chęcią poznania przeszłości, w której nie ma wspólnych przodków dla dawnych i współczesnych mieszkańców, powodowana jest też silnym pragnieniem zachowania ciągłości kulturowej. Dla obecnych mieszkańców kraina ta pozostaje nadal niepoznana do końca, a jej historia, wielka i mała, jest ciągle przedmiotem zainteresowania. Dlatego tak ciekawe dla współczesnych są wszystkie ślady przeszłości – krajobrazy, budowle, ludzie uchwyceni na zdjęciach podczas codziennej pracy. Fotografie z okresu międzywojennego pozwalają na ożywienie tych miejsc i lepsze zrozumienie krainy, w której żyją współcześni Dolnoślązacy.
Żydzi, mieszkając w Polsce od tysiąca lat, wznosili budowle sakralne i świeckie. Bóżnice murowane i drewniane, o unikatowej w skali światowej konstrukcji, oraz monumentalne grobowce to najbardziej znane przykłady budowli o charakterze religijnym.Wznoszono również gmachy służące żydowskiej społeczności jesziwy, akademiki, domy wychowawcze, mykwy czy szpitale, a także okazałe rezydencje żydowskich fabrykantów przełomu XIX i XX w.Większość opisanych w książce budowli już nie istnieje. Zniknęły żydowskie dzielnice z miast i miasteczek. Nieliczne zachowane budynki zmieniły właścicieli i swoje funkcje. Nie ma już bazarów i ulic, na których słychać rozmawiających i bawiące się dzieci. Modlących się Żydów można spotkać tylko w ocalałych kilkunastu domach modlitwy i kilku synagogach. Po wielkiej barwnej społeczności została tylko cisza.Album przedstawia świat, który zniknął w wyniku kataklizmu drugiej wojny światowej i żyje już tylko na zdjęciach.
Autorka proponuje trzynaście starannie opracowanych tras zwiedzania, skoncentrowanych wokół czterech głównych rodyjskich miejscowości. Obejmują one najsłynniejsze atrakcje turystyczne, piękne plaże, idylliczne wioski i malownicze okolice, a także uwzględniają mało znane miejsca, których nie wolno pominąć. Ilustrowane są pięknymi fotografiami. W przewodniku znajdują się też propozycje, co robić w wolnym czasie - jakie są specjały kuchni rodyjskiej i gdzie ich skosztować, co warto kupić na pamiątkę i na prezent, co oferuje stolica miłośnikom teatru i jakie sporty można uprawiać na Rodos (w tym informacje o polskich bazach windsurfingowych). Do przewodnika dołączona jest też mapa całej wyspy i plany głównych miejscowości z zaznaczonymi trasami wszystkich wycieczek.
Psy – najwierniejsi towarzysze człowieka – dają nam swoją bezwarunkową miłość. Są naszymi przyjaciółmi i członkami rodziny. Kiedy chorują lub zdarza im się wypadek, czujemy się bezradni. Naszą troskę potęguje fakt, że nie możemy ich zapytać, co im dolega i jak się czują. Książka Gdy Twój pies choruje... pomoże Ci rozpoznać sygnały wysyłane przez Twojego psa i objawy chorób najczęściej atakujących czworonogi.
Wywiad, który lekarz przeprowadza z właścicielem zwierzęcia, często jest kluczem do rozpoznania schorzenia. Dzięki tej książce nauczysz się bacznie obserwować swojego podopiecznego i interpretować jego nietypowe zachowanie, co pomoże w postawieniu diagnozy. Poznasz podstawowe wiadomości na temat anatomii i fizjologii organizmu psa. Z poradnika dowiesz się także, w jaki sposób weterynarz wykorzystuje dostępne informacje, by zidentyfikować chorobę i podjąć decyzję o najodpowiedniejszym sposobie leczenia.
W książce w przystępnie opisano objawy chorób, czynniki wywołujące poszczególne schorzenia, zalety i wady różnych metod leczenia. Poradnik ten to nie tylko doskonałe źródło informacji, ale także zbiór porad dotyczących tego, co zrobić, by nasz czworonożny przyjaciel mógł wieść długie, pozbawione bólu i komfortowe życie, czasem także mimo choroby.
Kieszonkowy przewodnik Chorwacja od środkaW sercu Europy, wtulona pomiędzy morze a góry, kryje się tajemnicza ziemia, gdzie bezsprzecznie królują bujna przyroda i pomniki historii. To Chorwacja, której kultura jest nierozerwalnie związana z kulturą starożytnego Rzymu. W wielu miejscach na wybrzeżu widać jeszcze obecność rzymską, natomiast wąskie uliczki i wspaniałe gotycko-renesansowe budowle przywodzą na myśl długie panowanie weneckie. Czytelników przewodnika czeka też niespodzianka, jeśli udadzą się w głąb kraju, gdzie pośród bujnych lasów i złotawych równin napotkają eleganckie miasta o wyglądzie środkowoeuropejskim, jak piękna stolica kraju, Zagrzeb.Przewodnik ten odpowie na pytania, które zadaje się znajomemu mieszkającemu w Chorwacji. Co naprawdę warto zobaczyć? Jakich miejsc nie można pominąć? Gdzie są urocze zakątki jeszcze nieodkryte przez turystów? Autor opowie o jego historii tego kraju, zabierze nas na kilkanaście wycieczek po jego najważniejszych rejonach.
Autorzy wielokrotnie wracali do miejsc, które wyjątkowo ich urzekły, do ludzi, którzy szczególnie zapadli im w serca i do kuchni, która bez wątpienia podbiła ich podniebienia. Zafascynowani bogatą historią i kulturą Bułgarii opisują w przewodniku jej dawną stolicę, Wielkie Tyrnowo oraz nastrojowe monastyry, niezwykłą atmosferę Płowdiw, piękny Nesebyr, a także klimat maleńkiej przystani rybackiej w Tjulienowie i na skalistym cyplu obok Kamiennego Brzegu. W Mełniku ujęła ich gościnność mieszkańców, wyjątkowo ciepły klimat i wyśmienite wina. W przewodniku zaproponowali piętnaście najciekawszych wycieczek po malowniczej i niesłychanie różnorodnej Bułgarii, przekonani, że i czytelnicy zakochają się w miejscach, ludziach i bułgarskich specjałach.
Powrót do tradycji staje się znakiem naszych czasów. A dzisiejsze skanseny to miejsca czarodziejskie. Starszym przypominają świat młodzieńczych lat, młodszym odkrywają nieznaną rzeczywistość przodków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przewodników i ich doskonałemu przygotowaniu zwiedzanie muzeów na wolnym powietrzu jest dziś przyjemnością. A gdy odwiedzimy taką placówkę podczas jakiegoś wydarzenia, choćby żniw, dożynek czy jarmarku, to może to być prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha...
Elementy dawnych dekoracji: wycinanki, hafty, meble, ozdoby ze słomy są wykorzystywane w nowoczesnym wzornictwie (znakomitym przykładem na to był choćby Pawilon Polski na Expo 2010 w Szanghaju). Staropolskie potrawy, zwyczaje i obrzędy są dziś doceniane znacznie bardziej niż kilkanaście lat temu, a w skansenach tętni życie. W kuźniach kuje się żelazo, w piecach chlebowych piecze się chleb według tradycyjnych przepisów, a w muzealnych kościółkach odprawiane są nabożeństwa. Warto ulec czarowi skansenów, zatrzymać się na ocalonymi od zagłady, często w ostatniej chwili, eksponatami: dziecięcą kołyską, skrzynią posażną czy barwną wycinanką. To przecież część naszej tradycji.
Zwiedzanie skansenów to nie tylko świetny pomysł na rodzinny wypad za miasto czy urozmaicenie urlopu, ale również dobry sposób na to, by przez zabawę uczyć dzieci już od najmłodszych lat poszanowania tradycji i rozumienia świata. Dzisiejsi Europejczycy, kultywujący pieczołowicie lokalne i narodowe tradycje, przyznają bowiem rację słowom Adama Mickiewicza "Tak długo trwa jakiś naród, póty przeszłość jego nieustannie, poprzez teraźniejszość, styka się z przyszłością".
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?