Pierwsza część książki Modelowanie sylwetki metodą Delaviera. Ćwiczenia i programy domowego treningu siłowego zawierała podstawy treningu kulturystycznego oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania zadawane przez osoby pragnące skutecznie modelować swoją sylwetkę. W drugiej części dzieła Ćwiczenia i programy treningu siłowego przedstawiono anatomiczno-morfologiczną koncepcję doboru ćwiczeń, która umożliwia trenującym przyspieszenie postępów w kształtowaniu sylwetki.
Trzecia część Modelowania sylwetki metodą Delaviera. Zaawansowane techniki przyspieszające postępy w treningu uzupełnia dwie poprzednie, skupiając się na rozwiązaniach skierowanych do osób, które nie robią oczekiwanych postępów lub które muszą pracować nad swoimi słabymi punktami.
Publikacja niezbędna w praktyce diagnostycy laboratoryjnego i lekarza.
W książce omówiono typowe, dobrze znane obliczenia niezbędne w każdym laboratorium analitycznym, m.in. informacje dotyczące walidacji i weryfikacji metod ilościowych i jakościowych stosowanych w laboratorium medycznym, porównywania metod, błędów laboratoryjnych i ocenie niepewności pomiaru, a także kontroli jakości ze szczególnym uwzględnieniem laboratoriów medycznych. Przedstawiono wiele niezależnych rozdziałów dotyczących sposobów obliczania różnych wskaźników i indeksów z wykorzystaniem podstawowych oznaczeń laboratoryjnych i/lub danych demograficznych. Każdy rozdział dotyczy innego problemu analitycznego/biochemicznego i/lub klinicznego. Umieszczono również bardzo prosty niezbędnik statystyczny, a ostatni rozdział stanowi dopełnienie całości podręcznika i pozwoli diagnostom ocenić wartość diagnostyczną testu tak, jak oceniają go lekarze.
Podręcznik jest dedykowany diagnostom laboratoryjnym, lekarzom i studentom. Każdemu, kto interesuje się medycyną laboratoryjną, niezależnie od specjalności.
W książce omówiono zagadnienie mikrokrwotoków mózgowych jako jednego z najważniejszych wykładników choroby małych naczyń.
Autorzy opisują przyjętą terminologię, patofizjologię, diagnostykę obrazową oraz jej wpływ na podejmowane decyzje terapeutyczne u pacjentów wymagających leczenia wewnątrznaczyniowego ostrego udaru mózgu, leczenia przeciwpłytkowego w profilaktyce pierwotnej i wtórnej. Publikację ilustrują ciekawe obrazy rezonansu magnetycznego.
Zagadnienie kliniczne zostało przedstawione w różnych aspektach. Od implikacji związanych z udarem mózgu, chorobą Alzheimera, nerek, schorzeniami neurozwyrodnieniowymi, chorobami zakaźnymi (w tym COVID-19), a także depresją. Czytelnicy znajdą w książce praktyczne wskazówki, zalecenia grup ekspertów i starannie wybrane piśmiennictwo.
Monografia z pewnością zainteresuje lekarzy neurologów, specjalistów zajmujących się leczeniem chorób naczyniowych mózgu, kardiologów, lekarzy chorób wewnętrznych oraz wszystkich zajmujących się stosowaniem terapii przeciwkrzepliwej.
Publikacja przygotowana przez chirurgów okulistów, specjalistów chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej, którzy dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i niejednokrotnie własnymi modyfikacjami metod operacyjnych.
Wśród omawianych zagadnień znalazły się: chirurgia powiek i aparatu łzowego, operacje na mięśniach zewnątrzgałkowych, chirurgiczne leczenie zmian spojówki, chirurgia refrakcyjna, chirurgia rogówki oraz soczewki, zastosowanie materiałów w chirurgii wewnątrzgałkowej, chirurgiczne leczenie jaskry, chirurgia witreoretinalna, chirurgiczne leczenie nowotworów wewnątrzgałkowych, zabezpieczenie urazów oka, iniekcje doszklistkowe, operacyjne leczenie guzów i urazów oczodołu, a także zastosowanie laserów w okulistyce. Autorzy na podstawie aktualnej literatury i własnych doświadczeń obszernie omawiają metody operacyjne i metody minimalnie inwazyjne. Prezentują również ciekawe przypadki pacjentów wraz z oceną skuteczności prowadzonego leczenia.
Bogaty materiał graficzny – prawie 900 rycin wraz z filmami z zabiegów operacyjnych – doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.
Książka – przygotowana przez wielu autorów reprezentujących znane i cenione ośrodki chirurgii okulistycznej w Polsce – oferuje pełny zakres wiadomości z tej dziedziny.
„Dieta w endometriozie” to kompendium wiedzy dla kobiet chorujących na endometriozę.
Książka dotyka niezwykle ważnej tematyki powiązania tej choroby z insulinoopornością, otyłością, problemami jelitowymi, w tym SIBO. W publikacji wyjaśniono dlaczego konkretna interwencja dietetyczna czy suplementacja, mają zastosowanie w przypadku endometriozy, z czego to wynika i dla kogo i jaki konkretnie model żywienia będzie odpowiedni.
Poruszone zostały również takie zagadnienia jak przygotowanie pacjentek do zabiegu operacyjnego, niepłodność, walka z bólem czy rola czynników środowiskowych.
W publikacji zamieszczono przykładowe plany żywieniowe, na których można bazować tworząc swój codzienny jadłospis.
Skierowana jest do kobiet chorujących na endometriozę, par zmagających się z niepłodnością i dietetyków
Podręcznik przybliża w kompletny oraz nowoczesny sposób najnowszą wiedzę i aktualne trendy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chirurgii. W czterech tomach zawarto najświeższe informacje wzbogacone doświadczeniem własnym Autorów – uznanych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie chirurgiczne dyscypliny zabiegowe. Bogaty materiał graficzny – prawie 1200 rycin – doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.
W książce przedstawiono wiadomości z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii stanów nagłych, podstaw chirurgii i skojarzonego leczenia nowotworów, wybranych dziedzin chirurgii, a także zasad kompleksowego, wielospecjalistycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Najbardziej rozbudowaną częścią publikacji są rozdziały poświęcone chirurgii układów narządów z uwzględnieniem zasad tzw. chirurgii wielonarządowej i chirurgii wisceralnej.
Nowością w polskim piśmiennictwie jest poruszenie problemów przywództwa czy nabywania tzw. umiejętności nietechnicznych, w tym umiejętności kierowania zespołami chirurgów, współpracy wielodyscyplinarnej czy krytycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego opartego na zasadach EBM i GCP.
Autorzy dołożyli starań, aby podręcznik dobrze spełniał swoją funkcję edukacyjną w szkoleniu podyplomowym absolwentów kierunku lekarskiego oraz rezydentów realizujących szkolenie specjalizacyjne w chirurgii i jednocześnie był pomocny w codziennej praktyce klinicznej.
Nowoczesny podręcznik przygotowany na podstawie aktualnej wiedzy. Książka odwołuje się do nowoczesnych systemów klasyfikacyjnych (DSM-5, ICD-11), jak również obejmuje najbardziej aktualną farmakoterapię oraz oddziaływania pozafarmakologiczne.
Obszerny materiał został przedstawiony w dwóch tomach, w częściach: Podstawy, Klinika, Terapia.
W części Podstawy przedstawiono systemy klasyfikacyjne i diagnostyczne stosowane w psychiatrii wieku rozwojowego. Omówiono metodykę badania psychiatrycznego dziecka i adolescenta, w tym badanie psychologiczne wraz z rolą kwestionariuszy i testów psychologicznych oraz badania neurologiczne. Przedstawiono również narzędzia diagnostyczne do oceny nasilenia objawów psychopatologicznych. Ponadto omówiono aspekty prawne w psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psychiatrię sądową nieletnich.
W części Klinika omówiono zaburzenia neurorozwojowe oraz zaburzenia należące do spektrum schizofrenii i chorób afektywnych. Przedstawiono również szerokie spektrum wielu innych zaburzeń psychicznych o różnym podłożu z uwzględnieniem farmakologicznych i pozafarmakologicznych metod leczenia. Oddzielne rozdziały poświęcono problematyce FASD oraz dziecku – ofierze przemocy w rodzinie, zaburzeniom psychicznym w chorobach somatycznych, a także psychiatrii konsultacyjnej.
W części Terapia znalazły się wiadomości z zakresu planowania terapii w psychiatrii dzieci i młodzieży oraz stosowanych metod terapeutycznych (m.in.: metoda behawioralno-poznawcza, systemowa, psychodynamiczna). Przedstawiono podstawy farmakoterapii, a także farmakoterapię opartą na faktach.
Publikacja skierowana jest do lekarzy specjalizujących się w psychiatrii dzieci i młodzieży i w psychiatrii ogólnej, a także psychologów, neurologów dziecięcych, pediatrów i psychoterapeutów.
Pierwsza na polskim rynku publikacja poświęcona chorobom dermatologicznym okolic zewnętrznych narządów płciowych (żeńskich i męskich), która odpowiada na potrzeby praktykujących lekarzy wielu specjalizacji. Omówiono w niej zarówno zakaźne choroby przenoszone drogą płciową, jak i niezakaźne dermatozy okolic narządów płciowych.
Bogato ilustrowana książka (260+ zdjęć) z licznymi tabelami jest najlepszym źródłem wiedzy w diagnozowaniu, różnicowaniu oraz szeroko omówionych sposobach leczenia przedstawionych jednostek chorobowych. W publikacji poruszono również aspekty prawne zwalczania chorób przenoszonych drogą płciową.
Książkę przygotowano z myślą o praktykujących dermatologach i wenerologach, urologach i ginekologach, lekarzach chorób zakaźnych i medycyny rodzinnej, a także o lekarzach planujących specjalizację z ww. dziedzin oraz ambitnych studentach kierunku lekarskiego.
Publikacja przygotowana przez grono znanych i cenionych autorów, dostosowana jest do nowego programu specjalizacji, a omówione w niej zagadnienia zostały opracowane w oparciu o najnowszą literaturę światową.
W podręczniku przedstawiono diagnozowanie, profilaktykę oraz leczenie farmakologiczne, chirurgiczne i radiologiczne objawów, które towarzyszą postępującym, zagrażającym życiu chorobom, a także formy rehabilitacji, zasady postępowania i komunikowanie się z chorym oraz jego rodziną, metody oceny jakości życia chorych, opiekę duchową i psychologiczną. Poruszono też tematykę związaną z wypaleniem zawodowym oraz problemami etycznymi i prawnymi w opiece paliatywnej.
Zainteresuje lekarzy specjalizujących się w medycynie paliatywnej, onkologów, pielęgniarki onkologiczne i pracujące w hospicjach oraz studentów medycyny i wydziałów nauk o zdrowiu.
Publikacja poświęcona zastosowaniu leku roślinnego w chorobach wieku podeszłego.
Pierwsza część dotyczy biologicznych aspektów i biochemicznych mechanizmów komórkowych starzenia się organizmu. W części drugiej uwzględniono profilaktyczne i terapeutyczne zastosowanie surowców zielarskich, przetworów ziołowych, leków roślinnych oraz suplementów żywnościowych, jak witaminy, minerały oraz niektóre składniki roślin czynne biologicznie, w wielu schorzeniach wieku starszego.
Publikacja adresowana jest do lekarzy, farmaceutów, dietetyków, a także do osób zainteresowanych fitoterapią.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Pawła Wiechno, został poświęcony nowoczesnym formom leczenia raka stercza.
Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się najlepsi polscy specjaliści w tej dziedzinie. W bieżącym wydaniu szczegółowo omówiono program wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego oraz androgeny i sygnalizację androgenową. Przedstawiono także leczenie chirurgiczne raka stercza z punktu widzenia urologa oraz napromieniowanie radykalne z punktu widzenia radioterapeuty. Kolejne istotne zagadnienia jakie znalazły się w monografii to efekty uboczne leczenia hamującego sygnał androgenowy, miejsce leczenia cytostatycznego w raku stercza oraz nawrót biochemiczny po leczeniu radykalnym i choroba oligometastatyczna. Opracowanie porządkuje oraz pogłębia dotychczasową wiedzę na temat terapii raka stercza i może być z powodzeniem wykorzystywane w codziennej praktyce klinicznej. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim urologom, onkologom klinicznym, ale także studentom medycyny oraz lekarzom wszystkich specjalności zaangażowanych w opiekę nad chorymi na raka gruczołu krokowego.
SPIS ROZDZIAŁÓW
Słowo wstępne – Paweł Wiechno
1. Programy wczesnego wykrywania raka stercza. Krytyczna analiza okiem epidemiologa - Joanna Didkowska
2. Androgeny i sygnalizacja androgenowa w raku stercza. Podstawy biologiczne – Ewa Sarnowska
3. Leczenie chirurgiczne raka stercza - punkt widzenia urologa - Antoni Antoniewicz
4. Napromienianie radykalne w raku stercza - punkt widzenia radioterapeuty - Piotr Milecki
5. Nawrót biochemiczny po leczeniu radykalnym i choroba oligometastatyczna – Jacek Fijuth
6. Zastosowanie kliniczne leków modyfikujących sygnał androgenowy w raku stercza – Paweł Wiechno
7. Miejsce leczenia cytostatycznego w raku stercza - Jakub Kucharz
8. Działania niepożądane terapii hormonalnej w raku stercza – Paweł Wiechno
Pierwsza publikacja całościowo przedstawiająca zagadnienia anestezji i intensywnej terapii oraz problemy leczenia bólu, napisana wyłącznie przez polskich Autorów. Zawarto w niej tematy z zakresu anestezjologii ogólnej i szczegółowej z odniesieniem ich do fizjologii i patofizjologii. We wprowadzeniu do intensywnej terapii omówiono etiopatogenezę zaburzeń. Przedstawiono nowoczesne metody badania i leczenia bólu. W pierwszym tomie zawarto dwie części – podstawy anestezjologii i anestezję szczegółową. Omówiono takie tematy, jak fizjologię i fizjopatologię układów organizmu człowieka, środki stosowane w anestezjologii, problemy anestezji ogólnej, anestezji regionalnej, ryzyko związane z anestezją, np. zespół hipertermii złośliwej. W anestezji szczegółowej uwagę zwrócono na specyfikę postępowania anestezjologicznego w różnych grupach pacjentów (anestezja dziecięca, wieku podeszłego) oraz w różnych dziedzinach medycyny (w chirurgii jamy brzusznej, naczyniowej, w kardiochirurgii, torakochirurgii, neurochirurgii, w położnictwie i ginekologii, urologii, ortopedii i traumatologii, okulistyce, laryngologii oraz w chirurgii jednego dnia). Omówiono mechanizmy powstawania bólu i jego leczenie. Zagadnienia tomu drugiego to problemy intensywnej terapii – począwszy od organizacji, funkcjonowania, ekonomiki, problemów etycznych związanych z intensywną terapią, przez postępowanie w stanach ostrych, monitorowanie funkcji różnych układów, leczenie różnych zaburzeń (farmakologiczne, żywieniowe i płynami), aż po stany sepsy, wstrząsu i anafilaksji oraz rozpoznanie śmierci mózgowej. Jest to unikatowa publikacja uwzględniająca specyfikę polskiej anestezjologii i intensywnej terapii, przeznaczona dla specjalistów tych dziedzin, lekarzy robiących specjalizacje, terapeutów zajmujących się problemem zwalczania bólu oraz lekarzy wszystkich innych specjalności, w pracy których stosowane jest znieczulenie lub leczenie bólu.
Publikacja Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Anny Malm wspólnie z zespołem specjalistów z zakresu analizy fitochemicznej, mikrobiologii, wirusologii, mykologii i parazytologii, a także klinicystów stosujących olejki i ich składniki w praktyce lekarskiej.
Stanowi pierwszą w Polsce pozycję, która obejmuje aspekt zarówno teoretyczny, jak i praktyczny (kliniczny) olejków eterycznych w zakresie chorób infekcyjnych. W publikacji zostały przedstawione znane i tradycyjnie stosowane olejki eteryczne, nowoczesne metody ich otrzymywania, ilościowa i jakościowa analiza fitochemiczna głównych składników, a także wyniki badań prowadzonych nad ich aktywnością przeciwdrobnoustrojową i możliwością jej skutecznego wykorzystania w praktyce lekarskiej i stomatologicznej. Szeroko omówiono także właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejków eterycznych (w tym przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwpasożytnicze).
Publikacja stanowi cenne źródło wiedzy dla farmaceutów i lekarzy, ale także jest przeznaczona dla studentów zarówno kierunku lekarskiego, jak i lekarsko-dentystycznego, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobywaną na studiach – zwłaszcza w dobie zainteresowania przetworami i produktami leczniczymi roślinnymi.
Nowoczesne, aktualne podejście do profilaktyki i leczenia odleżyn. Autorami publikacji są znani i cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, członkowie zespołów eksperckich dotyczących profilaktyki oraz leczenia odleżyn.
W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn.
Książka została wzbogacona różnymi narzędziami do oceny odleżyn, schematami ułatwiającymi dobór opatrunków do leczenia miejscowego i opisami przypadków klinicznych wraz z metodami ich leczenia.
Publikacja adresowana zarówno do studentów kierunków medycznych (pielęgniarski, lekarski, fizjoterapia), jak również osób specjalizujących się w dziedzinie leczenia ran.
Koronawirus SARS-CoV-2 - zagrożenie dla współczesnego świata to pierwsza w Polsce książka opisująca aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19.
Publikacja opisująca epidemiologię zakażeń i leczenie chorób współistniejących u pacjentów w związku z zachorowaniem na Covid-19, została uzupełniona suplementem zawierającym najnowsze doniesienia dotyczące diagnostyki, farmakoterapii i szczepień.
Rozdziały poświęcone chorobom z danej dziedziny zostały omówione przez największych ekspertów w kraju.
Ta jest niezwykle ważna i jakże aktualna w obecnym czasie problematyka dotyczy nie tylko lekarzy i pozostałego personelu medycznego, lecz także wszystkich obywateli krajów dotkniętych pandemią.
„Zdrowa dieta przyszłej mamy” to kompendium wiedzy niezbędne każdej kobiecie oczekującej na narodziny dziecka.
Książka porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące żywienia w ciąży, prezentuje metody radzenia sobie z dolegliwościami, a także dietetycznego wspomagania leczenia chorób charakterystycznych dla tego okresu.
Odpowiada na większość najczęściej pojawiających się pytań, rozwiewa wiele wątpliwość i obala mity, które często są powodem wielu niepotrzebnych wyrzeczeń i zmartwień wśród przyszłych mam.
W publikacji znajdują się odpowiedzi na pytania co, ile i kiedy powinny jeść kobiety, jednocześnie nie narzucając rygorystycznych zakazów, ani nakazów, pozostawiając pole do indywidualnego wkomponowania poszczególnych zasad we własny tryb życia, preferencje żywieniowe i stan zdrowia.
Oficjalna publikacja Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci (PTŻKD).
Nowelizacja „Standardów leczenia żywieniowego w pediatrii 2017. Rezultat współpracy pediatrów, gastroenterologów dziecięcych i neonatologów. Źródło niezbędne w praktyce lekarzy i dietetyków, a także organizatorów struktur leczenia żywieniowego dzieci w kraju.·
W publikacji Autorzy uwzględnili: szczegółowe zalecenia dla lekarzy i dietetyków, kluczowe pojęcia i definicje, formularze wdrażania leczenia żywieniowego i jego monitorowania.
Publikacja Zioła w Medycynie. Choroby układu ruchu została przygotowana przez prof. dr hab. Ilonę Kaczmarczyk-Sedlak, kierownika Katedry Farmakognozji i Fitochemii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz cenionego bioterapeutę mgra Arkadiusza Ciołkowskiego, twórcę receptur ziołowych.
W książce omówiono następujące dolegliwości:
- choroby kości (m.in. osteoporoza, krzywica, zapalenie szpiku);
- choroby stawów (np. reumatoidalne, idiopatyczne, łuszczycowe czy bakteryjne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, dna moczowa);
- choroby mięśni szkieletowych (zapalenie wielomięśniowe i mięśniowo-skórne, fibromialgia, polimialgia reumatyczna oraz stwardnienie rozsiane);
- urazy i przeciążenia (m.in. złamania, stłuczenia, skręcenia, skurcze, zespół cieśni nadgarstka czy chondromalacja).
Ponadto Autorzy zawarli rozdział dotyczący terapii ziołoleczniczych wspomagających walkę z nałogiem tytoniowym, alkoholowym i otyłością. Całość dopełniono informacjami o składnikach budulcowych, minerałach i witaminach, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennej suplementacji. Istotnym aspektem opracowania są szczegółowo opisane konkretne dolegliwości wraz ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i schematami dawkowania preparatów oraz receptur ziołowych.
Drugie wydanie alergologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Kariny Jahnz-Różyk i dr n. med. Aleksandry Kucharczyk to przegląd najnowszych terapii w alergologii i pneumonologii. Publikacja kierowana jest to lekarzy specjalistów alergologów i pulmonologów, ale również lekarzy pozostałych specjalizacji, mających kontakt z pacjentem wymagającym diagnostyki i leczenia alergii.
Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Publikacja poświęcona jest robotyce – jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin chirurgii. Przygotowana została przez zespół specjalistów z największym doświadczeniem w zakresie operacji robotowych w Polsce.
Autorzy przedstawili opisy poszczególnych procedur operacyjnych z dziedziny chirurgii, urologii i ginekologii, poczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji.
Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów.
Mamy nadzieję, że ten praktyczny przewodnik będzie doskonałym źródłem wiedzy dla pielęgniarek operacyjnych pracujących lub planujących podjąć pracę na blokach operacyjnych, na których wykonywane są operacje z użyciem systemu chirurgicznego da Vinci. Publikacja powinna również zainteresować chirurgów rozpoczynających pracę z robotem chirurgicznym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?