Praktyczny poradnik napisany, jak zapewnia autor, z miłości do Eucharystii. Pozwala lepiej i pełniej wniknąć w tajemnicę Mszy Świętej. Prowadzi czytelnika po poszczególnych etapach Mszy. W pierwszej części przypomina nam nauczanie Kościoła o celebrowanym misterium. W drugiej wyjaśnia znaczenie poszczególnych gestów liturgicznych, w nawiązaniu do życia Jezusa i wielkich wydarzeń świętej historii. Trzecią część stanowi krótki przewodnik po roku liturgicznym.Ks. Didier van Havre twierdził: Napisałem tę książkę dla tych, którzy nudzą się podczas Mszy świętej"", a przecież dzięki Eucharystii doświadczamy zapierającej dech w piersiach obecności Jezusa Chrystusa obecnego w osobie kapłana, w zgromadzeniu, w Słowie Bożym i pod postaciami eucharystycznymi Chleba i Wina!
Proste, króciutkie dziecięce modlitwy, które najmłodsi mogą wznosić do Boga, gdy chcą z Nim choć przez krótką chwilę porozmawiać, podziękować Mu albo o coś poprosić. Za mamę i tatę, za dziadków i przyjaciół, za ulubione zwierzątko, w chwilach radości i smutku, w podróży i podczas urodzin, a nawet, gdy w nocy przyśni się coś niemiłego. Pięknie ilustrowany modlitewnik dla dzieci.
Nowenny, litanie, rozważania różańcowe, droga krzyżowa, modlitwy na różne okazje oraz pieśni ku czci św. Stanisława Papczyńskiego zebrane przez ks. Józefa Wałaszka, proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu, rodzinnej miejscowości św. St. Papczyńskiego.
Niewielu z nas współczesnych ma pojęcie o acedii. O ile jednak termin ten poniekąd popadł w zapomnienie, zjawisko, do którego się odnosi, bynajmniej nie zanikło. Przeciwnie: pozostaje dramatycznie aktualne w cywilizowanym świecie: tak pełnym zobojętnienia, znużenia, niestałości, zamknięcia na sprawy ducha...Demon acedii, nazywany także demonem południa, jest najuciążliwszy spośród wszystkich demonów, pisał w IV wieku Ewagriusz z Pontu. Ale i dziś określenie to musi obudzić w nas czujność. Zazwyczaj wszak demon kojarzy się z głęboką nocą, a nie białym dniem! Ten nieoczekiwany charakter demona, który atakuje w samym środku dnia, czyni z acedii wyjątkowo groźne zło. Jeśli słońce południa kąpie wszystko w jaskrawym świetle, to acedia zanurza serce atakowanego człowieka w szarzyźnie marazmu i mroku rozpaczy. Oto demon podstępny i perfidny, którego wpływu nie należy utożsamiać tylko ze specyficznymi trudnościami życia zakonnego ani nawet z kryzysem połowy życia wiąże się on z wszelką bezsilnością, utratą wiary i nadziei, poczuciem braku sensu.Utrzymana w prostym i bezpośrednim stylu książka oddaje do dyspozycji szerokiego odbiorcy owoce długich badań nad acedią. Autorem kierowała doskonała intuicja, że acedia dotyczy nie tylko zakonników, ale zagraża ludziom wszystkich stanów, w każdym wieku i w każdym miejscu. dotyka bowiem bezpośrednio relacji człowieka z innymi i z Bogiem oraz prowadzi wprost do podjęcia refleksji nad tym, co stanowi istotę życia.
Modlitwa jest naturalną potrzebą ludzkiego serca. Prowadzi nas do osobistego spotkania z Bogiem i dialogu z Nim. Pogłębia naszą wiarę, nadzieję i miłość.Modlitewnik zawiera podstawowe informacje katechizmowe, codzienne modlitwy, obrzędy Mszy Świętej, sakramentu pokuty i namaszczenia chorych a ponadto najważniejsze nabożeństwa, litanie, nowenny i obszerny zbiór modlitw dawnych i nowych, w tym m.in. zaczerpniętych z Dzienniczka św. siostry Faustyny.Duże wyraźne litery. Mały, kieszonkowy format. Bez problemu zmieści się w torebce.
Święty Franciszek z Asyżu – mistyk, promieniejący bezkompromisową wiarą, mistrz ubóstwa i prostoty, miłośnik wszelkiego Bożego stworzenia, wciąż fascynuje radykalizmem życiowych wyborów. Suzanne Giuseppi Testut pomaga nam na nowo odkryć właśnie takiego Biedaczynę z Asyżu – żarliwego teologa miłości, bezgranicznie kochającego Boga i człowieka.
Autorka poprzez analizę pism Świętego – także mniej znanych, jak Listy i Napomnienia – przybliża nam ludzki i duchowy wymiar świętego, który jak każdy z nas w pewnym momencie stanął przed dylematem: co dalej zrobić z własnym życiem? Objaśniając myśl franciszkańską, ukazuje nam, jak bardzo duchowa intuicja i psychologiczna finezja Franciszka są cenne dla współczesnego świata rozpaczliwie poszukującego autentyczności. Suzanne Giuseppi Testut w oryginalny sposób eksponuje zależności łączące adhortację papieża Franciszka Evangelii Gaudium z orędziem świętego z Asyżu.
Pan mówi do ciebie zawsze, w każdej minucie twego życia. Wsłuchaj się w Jego słowo i uwierz, że On jest blisko. Towarzyszy ci w twoim smutku, zagubieniu i cierpieniu. Zwraca się do ciebie na kartach Pisma Świętego, będącego źródłem wszelkich nauk i nadziei.
Każda z zamieszczonych w tym małym zbiorku modlitw rozpoczyna się od cytatu z Pisma Świętego i dotyczy innego aspektu bolesnej codzienności. Czytelnik znajdzie w nich pokrzepienie, ufność w niezawodne działanie Bożej Opatrzności i światło na dalszą drogę życia, które zmienia się, ale się nie kończy.
Francuski pedagog i kapłan podsuwa czytelnikom klucz do sukcesu, jakim jest zwycięstwo nad samym sobą. Krótkie rady, maksymy i cytaty z wypowiedzi takich postaci jak: św. Joanna d’Arc, jezuita Jean-Baptiste Henri Lacordaire czy marszałek Ferdynand Foch ukazują korzyści, jakie możemy odnieść na każdej płaszczyźnie życia, kształtując silną wolę. „Zwycięstwo należy do tego, kto wytrzyma piętnaście minut dłużej od przeciwnika” – mawiał Foch.
A kiedy dopada nas zniechęcenie i poczucie przegranej, ks. Gaston Courtois przypomina, że w każdej chwili jest z nami Ten, który udzieli nam siły do walki z lenistwem ciała i duszy, w trudnej drodze do osiągnięcia świętości.
Gaston Courtois (1897–1970), francuski kapłan w Zgromadzeniu Les Fils de la Charité i wybitny wychowawca. W 1936 roku założył ruch młodzieżowy Mouvement des Cours Vaillants (Ruch Mężnych Serc). W 1948 roku został współzałożycielem i kapelanem Międzynarodowego Katolickiego Biura ds. Dzieci. Napisał ponad sto książek, głównie dla dzieci i młodzieży, niektóre pod pseudonimem Jacques Cour. W Polsce znane są m.in. Rady dla rodziców i Gdy Pan mówi do serca.
Bóg zna wszystko - nawet pozornie mało znaczące szczegóły twojej codzienności. Co więcej, Jego plan uwzględnia każdą chwilę twojego życia. Być może wiesz już, że Bóg jest przy tobie, a mimo to trudno ci w pełnym zaufaniu przeżywać każdy dzień w oparciu o Jego moc.
"W Bożych dłoniach" zawiera modlitwy tchnące wiar, które pomogą ci świadomie żyć w obecności Chrystusa. Odkryjesz ścieżkę do Tego, który czyni wszystko nowe.
O jakże kocham Najświętszą Pannę! […] Zwykle przedstawiają nam Ją jako niedostępną, a należałoby raczej ukazać, jak łatwo Ją naśladować. Ona jest bardziej Matką niż Królową! – te słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus mogłyby posłużyć za motto niniejszej książki. Z małym zastrzeżeniem: nawet ci wierni, którzy gorąco kochają i czczą Matkę Jezusa, zwykle widzą w Niej wręcz niedościgniony wzór do naśladowania. Za to słabo znają Ją taką, jaką była podczas ziemskiego życia, które przecież miało również znamiona zwyczajnej, ludzkiej codzienności!
Poznać i pokochać Maryję. Miesiąc z Matką Jezusa to zbiór czytanek Maryjnych przeznaczonych na każdy dzień miesiąca, ułożony przez siostrę Marie-Monique Breynaert. Autorka prowadzi czytelnika krok po kroku po śladach pełnego miłości i wiary życia Maryi z Nazaretu, zachęcając jednocześnie do modlitewnego spotkania z Matką Bożą, by bardziej zbliżyć się do Niej i jeszcze żarliwiej pokochać.
Jeśli ktoś twierdzi, że religia jest wirusem atakującym słabsze geny lub szczególnie złośliwym rodzajem obłędu, a uczenie jej formą przemocy wobec dzieci, ktoś inny musi udowodnić, że to zwyczajne bzdury. Takiego zadania podjęli się autorzy niniejszej książki - najłatwiejszego, bo jak nie wierzyć w Boga?, i zarazem niezmiernie trudnego, bo najtrudniej jest udowodnić oczywistość. Z humorem, choć niezwykle poważnie, z lekkością, choć posługując się mocnymi, rzeczowymi argumentami Scott Hahn i Benjamin Wiker pokazali absurdalność i miałkość dowodów Dawkinsa. "Ich dzieło jest prawdziwą perełką, w której czytelnik znajdzie klarowną odpowiedź na ateistyczny sekularyzm Richarda Dawkinsa". - Regis J. Flaherty, autor książki pt. Last Things First.
Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu małego chrześcijanina. Przecież to dzień, w którym po raz pierwszy przyjmuje samego Pana Jezusa! Teraz przyszedł czas, by dowiedzieć się, jak dbać o więź z naszym najlepszym Przyjacielem.
Ksiądz Olgierd Nassalski MIC – znakomity duszpasterz dzieci i młodzieży – proponuje zestaw przeznaczonych na Biały Tydzień katechez, w których uczy najmłodszych, jak strzec duchowego światła, które otrzymują w sakramencie Eucharystii. Opowiada im nie tylko o przyjmowaniu Komunii świętej czy sakramencie pokuty, ale też o Mszy świętej, porannej i wieczornej modlitwie, opiece Matki Bożej i codziennej pracy nad sobą – o wszystkim, czego potrzebuje mały chrześcijanin, by pielęgnować przyjaźń z Panem Jezusem.
Fatima - niewielka wioska w Portugalii, której nazwa od stu lat wywołuje emocje zarówno wśród wierzących, jak i tych, którzy wątpią. Od 1917 roku dochodziło tam do niezwykłych spotkań Maryi z trójką dzieci: Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą. Przez dziesięciolecia pojawiło się wokół tej historii wiele pytań i wątpliwości. Co więcej, objawienia te nie straciły na aktualności i dziś.
Opowieść autorstwa Icilia Feliciego, poprzez doskonale prowadzoną narrację i niewątpliwe walory literackie tekstu, przybliża fakty z życia trójki rodzeństwa z Fatimy, a zarazem wprowadza Czytelnika w nurt prowadzący do źródeł wiary. Maryja przekazując dzieciom swoje orędzie, wzywa ludzkość do ewangelicznej przemiany życia: nawrócenia, modlitwy i pokuty, i przekonuje, że to właśnie wiara stanowi jedyny klucz do zrozumienia sensu tajemnic fatimskich.
Książka w wersji oryginalnej opisuje historię objawień i dzieje orędzia do 1978 roku. Wiadomo jednak, że tajemnice fatimskie na tle wydarzeń historycznych, które rozegrały się w kolejnych dziesięcioleciach, nabrały jeszcze większej dynamiki. Stąd niniejsze polskie wydanie uzupełnione zostało o aktualne informacje i posłowie, sięgające aż po XXI stulecie, a także komentarz pozwalający Czytelnikowi odnaleźć się w informacyjnym zgiełku.
Uwięziony zajączek, rozgadane jaskółki, rudzik łakomczuszek i brat wilk to tylko niektórzy bohaterowie opowiastek, zaczerpniętych z żywota świętego Franciszka, świętego, który każde najmniejsze stworzenie otaczał miłością i troską. Wzruszające, uczące wrażliwości historie, które czyta się jak bajki.
Książka będąca odpowiedzią na powtarzające się, niemalże uporczywe pytania wierzących. Wymuszona przez życie, nie wydumana. Modlić się, ale jak? Gdzie mam iść, kogo pytać, co robić, by nauczyć się modlić? Jak Go prosić, jak zauważać Jego dary, jak obdarowywać sobą innych wokół nas? Jak zauważać miłość ukrytą na dnie naszych serc i sprawiać, by wydała owoce? Proste i solidne odpowiedzi na trudne pytania sprowadzające się do jednego zasadniczego - jak doświadczać Boga w swoim życiu?
Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673-1716), francuski teolog i misjonarz, pozostawił bogaty dorobek pisarski, dzięki któremu poznajemy go jako wybitnego mariologa i orędownika szczególnego nabożeństwa do Matki Bożej. Miłość Mądrości Przedwiecznej ukazuje wagę kultu maryjnego, ale przesuwa akcent ku innemu fundamentalnemu obszarowi rozważań Montforta. To traktat chrystologiczny skupiający się na takich wątkach jak: istota i wcielenie Mądrości Przedwiecznej, jej obecność i działanie w świecie i ludzkim życiu, a wreszcie jej rola zbawcza. Wszystko to stanowi klucz do zrozumienia pełni przekazu Montforta. Nie jest to lektura łatwa, ale wydaje się bezcenna, jeśli szuka się pogłębienia duchowości, wybitnych komentarzy do Biblii i pism ojców Kościoła, a wreszcie lepszego pojęcia tajemnic Trójcy Świętej i Matki Bożej, ze szczególnym uwzględnieniem odkupienia, które dokonuje się za sprawą Chrystusa, wcielonej Mądrości Bożej. Co istotne, dzieło św. Ludwika Marii zawiera też esencjonalną wiedzę praktyczną - czytelne drogowskazy dla każdego, kto pragnie świadomie postępować drogą wiary ku duchowej jedności z Bogiem.
To przejmujące świadectwo autentycznego nawrócenia. John Pridmore [ur. 1964 r.] był gangsterem z londyńskiego East Endu. Jego marynarkę krojono tak, aby pod jej połami mógł chować maczetę, a w kieszeniach kastety. Wiódł życie bogate i pyszne, nie odmawiając sobie niczego i niemal przed niczym się nie cofając. Aż pewnej nocy to Bóg go cofnął z wybrukowanej grzechami drogi wiodącej do piekła, by z zaułków półświatka wyprowadzić na ścieżkę nadziei i wiary.
Każdego dnia powtarzamy: „Odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”, by wciąż się przekonywać, że najtrudniej wybaczyć sobie. Najtrudniej zmienić samego siebie, najtrudniej własne życie przemienić w Dobrą Nowinę. Nie da się tego dokonać bez aktu przywodzącego na myśl modlitwę św. Augustyna: „O, Panie, czemu zwlekasz? [...] Jak długo, jak długo jeszcze? […] Dlaczego nie w tej chwili? Dlaczego nie teraz już kres tego, co we mnie wstrętne?”. Historia Johna Pridmore’a uczy, że w świetle Bożej łaski ten akt staje się możliwy „tu i teraz” nawet dla umysłu wypaczonego mrokiem, dla serca zgorzkniałego i zatwardziałego.
Posłuchajmy go – już nie budzącego respekt przestępcy, ale żarliwego ewangelizatora, który dokonał głębokiej przemiany wewnętrznej w sposób równie zdumiewający, co prosty: „Przeszłość pozostawiam Bożemu miłosierdziu, przyszłość – Bożej opatrzności, teraźniejszość – Bożej miłości”.
Książka ta mówi o miłości miłości Boga do nas i naszej potrzebie miłowania się nawzajem. Słowa codziennych rozważań wypowiedziała św. Matka Teresa, ale inspirował je Ten, który jest Miłością. Każdy z nas może osiągnąć tę miłość przez medytację, modlitwę i ofiarę, przez intensywne życie wewnętrzne mówi św. Matka Teresa. Modlę się, abyście czytając jej słowa, zostali natchnieni do dzielenia radości miłowania ze wszystkimi, których spotykacie, najpierw w waszych domach, potem w sąsiedztwie, w szkole czy w pracy każdego dnia w roku. ze Wstępu Dorothy S. Hunt
Czym jest miłosierdzie i jak okazywać to miłosierdzie innym, gdy ma się zaledwie naście lat? Autor, w mądry i jednocześnie bardzo przystępny sposób, rozważa i objaśnia młodemu człowiekowi wszystkie uczynki miłosierdzia dla duszy i ciała. Odnosi je do życia i wskazuje drogę, którą powinien podążać chrześcijanin. W książce znajdziemy liczne odniesienia biblijne, pytania, pomagające zastanowić się nad swoim postępowaniem i podejściem do drugiego człowieka i wreszcie zadania, jakie warto przed sobą stawiać.
Ty wskazałeś mi drogę do Ars, a ja ukażę ci drogę do nieba - powiedział kiedyś małemu chłopcu św. Jan Maria Vianney. Jakże obiecujące! Jakże proste! Teraz i Ty Czytelniku, możesz wziąć do ręki tę niewielką książkę i dzień po dniu, wczytując się w najcenniejsze słowa Proboszcza z Ars, wędrować prosto ku Panu.42 rozdziały, a w każdym: cytat z nauczania świętego, rozważanie, postanowienie na dany dzień, fragment z Biblii i krótka modlitwa związana z poruszanym tematem.Gdy pielgrzymujemy z przyjacielem jest nam łatwiej, bo ktoś nas wspiera, gdy pielgrzymujemy z Proboszczem z Ars, podążamy prosto do celu, bo on wskazuje nam właściwy kierunek. Zatem - w drogę!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?