Katastrofa ekologiczna, zgliszcza umarłej planety, pogrążone w wojnie bezpłciowe postaci dawnych ludzi poddane dyktaturze populistycznego potwora. Taką prowokująca wizję końca gatunku ludzkiego i historię Wybawicielki świata, Joanny, kreśli Lidia Yuknavitch w „Księdze Joanny”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K 20 czerwca 2018 roku.
Akcja powieści dzieje się w niedalekiej przyszłości, w 2049 roku. Ziemię ogarnia geokatastrofa, ludzkość pogrąża się w wojnie. Na zgliszczach planety pozostają garstki, inni przenoszą się na dryfującą w przestrzeni kosmicznej platformę CIEL, którą zarządza charyzmatyczny potwór i dawny celebryta – Jean de Men.
Okrutna dyktatura, prześladowania i CIEL – dom po kataklizmie, przeobrażają gatunek ludzki w istoty o białej, niemal przezroczystej skórze, bez zapachu, smaku, cech płciowych. Namiastką doświadczania świata i nową formą narracji staje się dla nich sztuka graftowania tekstów na skórze.
Przeciwko Jeanowi de Menowi buntuje się grupa rebeliantów na czele z grafterką Krystyną Pizan. Wzmocnieni heroiczną pieśnią o Joannie – znienawidzonej przez tyrana wojowniczce,
posiadającej niezwykłą moc łączącą ją z Ziemią – jednoczą siły, aby obalić jego okrutne rządy.
Księga Joanny to porywający świat dystopii – opowieść wielopłaszczyznowa, o sile Natury, przetrwaniu, o destrukcyjnej mocy populizmu i kultury konsumpcyjnej. Apokaliptyczna wizja końca gatunku ludzkiego na zgliszczach ziemi owładniętej rządzą władzy i populizmu.
Autorka łączy potoczny, sensualny, a czasem obsceniczny język z biblijnym, profetycznym tonem przepowiedni. Rysuje bezduszny i bezowocny świat, w którym bliskość, miłość i zdolność odczuwania stają się artykułami pierwszej potrzeby, bo – jak twierdzi – „Gdy przyjdzie co do czego, dla tych z nas, którzy przeżyli i wniebowstąpili, którzy pogodzili się z ograniczeniem długością życia w zamian za życie częściowe – ostatnim życzeniem nie jest ani władza, ani pieniądze, ani majątek, ani sława. Jak się okazało, ostatnim życzeniem każdego jest miłość: każdy chce, by pochłonęła go prosta, niepokalana historia miłosna – traktująca o byle jakiej miłości: miłości niskiej czy bohaterskiej, miłości zakazanej, miłości ślepej, marnej, miłości, co jest żałosnym kłamstwem – jakiejkolwiek, byle była przeciwieństwem samotności, odosobnienia, aseksualności albo braku osoby, o którą można byłoby się troszczyć, z kim można by porozmawiać”.
Być może nie jest to przyszłość tak odległa…? A my „jesteśmy tym, co następuje, gdy po władzę sięgnie celebryta, o jakim nikomu się nie śniło”.
• Jedna z najważniejszych książek 2017 roku według „New York Timesa”
„Przyjaciele bez bonusu” - drugi tom romantycznej serii „Kółko Singielek Miejskich” Penny Reid - ukaże się w Polsce 20 czerwca 2018 nakładem wydawnictwa Poradnia K. W pierwszej części, „Randce z homo sapiens”, jedna z singielek z kółka znalazła ukochanego. Jej przyjaciółce Elizabeth, która do tej pory nie wierzyła w prawdziwą miłość, a wyłącznie w seks bez zobowiązań, staje na drodze dawny kochanek, Nico Manganiello. Ta zabawna opowieść o dziewczętach z Chicago, które spotykają się co tydzień, żeby szydełkować i rozmawiać o swoich problemach sercowych, jest idealna na wakacje.
„Nieodgadniony” to pierwsza część kryminalnej trylogii „Truly Devious” autorki bestsellerów według „New Jork Timesa”, Maureen Johnson. Pasja autorki do zagadek widoczna jest na każdej stronie. Akcja rozgrywa się na przemian w dwóch planach czasowych – w 1936 roku, kiedy wydarzyła się zbrodnia i współcześnie. Powieść przywodzi na myśl klasyczne kryminały Arthura Conan Doyle’a czy Agathy Christie. Jednocześnie jest to jednak książka na wskroś współczesna, dziejąca się tu i teraz, wśród młodych ludzi, dla których świat nowoczesnych technologii ma ogromne znaczenie. Podczas lektury możemy poczuć się jak w Escape Roomie – pełnym zagadek pomieszczeniu, z którego tylko spryt i bystry umysł pozwolą się wydostać.
Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę.
Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Co jeszcze możemy powiedzieć o Babcosze? A... Licho wie co. Oczywiście Orzechowe Licho.
Książka-fenomen, książka-zjawisko, książka-manifest. Wydawnictwo Poradnia K wznawia kultowy zbiór bezpruderyjnych i szczerych tekstów o seksualności i traumatycznych przejściach kobiet poszerzony o nowe historie. To głos w obronie kobiet, przeciwko przemocy we wszelkich postaciach; takie przesłanie potrzebne jest w Polsce akurat teraz, kiedy ich prawa są zagrożone
i trzeba o tym głośno mówić.
Pierwszy tom bestsellerowej serii o Armandzie Gamache'u pełnym uroku pięćdziesięcioletnim szefie wydziału zabójstw Sret du Qubec o wyjątkowej inteligencji i przenikliwym spojrzeniu. Klasyczny szyk powieści kryminalnej w na pozór sielskiej scenerii kanadyjskiej prowincji, gdzie nieustraszony śledczy rozprawia się z mrocznymi tajemnicami jej mieszkańców.Malutkie miasteczko Three Pines na południe od Montrealu. Święto Dziękczynienia.Od strzału z łuku ginie miejscowa emerytowana nauczycielka. Kiedy wszyscy zgodnie podejrzewają wypadek na polowaniu, nadinspektor Gamache i jego zespół są przekonani, że idylliczna osada kryje w sobie dawno pogrzebane sekrety
Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce Dachołazów, o przygodach czwórki dzieci w Puszczy Amazońskiej pod koniec lutego ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K.Fred zawsze chciał zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i podziwianych dowódców wypraw. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w puszczy amazońskiej, chłopiec wraz z innymi ocalałymi dziećmi musi poradzić sobie w dżungli. Czy wiedza zdobyta dzięki lekturze przygodowych książek pozwoli mu znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu? Czas prawdziwej próby ma dopiero nadejść
„Tamte dni, tamte noce” to historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne letnie tygodnie, ujawniają się ukryte emocje: obsesja i strach, fascynacja
i pożądanie, a ich namiętność przybiera na sile. Niespełna sześciotygodniowy romans jest doświadczeniem, które naznacza ich na całe życie. To, co odkrywają na Rivierze i podczas namiętnego wieczoru w Rzymie, jest jedyną rzeczą, której boją się już nigdy więcej nie znaleźć: totalną bliskością.
Mama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę, Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika. Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropcielki i postanawia odnaleźć zgubę; wyrusza na poszukiwania. Po drodze musi rozwikłać jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu? Skarpetka ma na wszystko radę, ale złodzieja nie ma i nie ma. Czy będzie mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki, rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki.
Autorka znów pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i warto podążać za głosem intuicji, a wtedy wiele rzeczy lepiej się uda. Także ta bohaterka pomaga wielu napotkanym bohaterom i zmienia ich los – a dzieci razem z nią.
Wydawnictwo Poradnia K oddaje w ręce małych czytelników specjalnie zaprojektowaną, inspirowaną przygodami ulubionych dziecięcych bohaterów activity book. Po mistrzowsku zilustrowana, przepełniona kalamburami, zagadkami, quizami, kolorowankami oraz ćwiczeniami rozwijającymi pamięć i wyobraźnię, dostarczy wielbicielom talentu Justyny Bednarek i Daniela de Latoura mnóstwa niezapomnianej zabawy.
Aby dobrze rozwiązywać zadania, warto znać losy bohaterów z „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” i „Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)”, ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo przydadzą się tu spryt i skupienie. Pomoc rodziców nie jest potrzebna, ale może będą chcieli się włączyć do wspólnej zabawy, kolorować i rozwiązywać łamigłówki. Na końcu książki znajduje się lista odpowiedzi, więc nawet jeśli któraś zagadka będzie za trudna, można wspomóc się kluczem.
Czy autorzy każą nam długo czekać na trzecią część przygód skarpetek? Tego nie wiemy, ale na pewno czas oczekiwania umili wyjątkowa activity book, która będzie idealnym prezentem na mikołajki lub pod choinkę.
Kiedy myślimy o seryjnych zabójcach, przychodzą nam do głowy głównie mężczyźni, jak choćby Kuba Rozpruwacz. Okazuje się jednak, że około dziesięciu procent morderstw dokonały kobiety, nawet jeśli o wielu zbrodniach zapomniano. A przecież Elżbieta Batory, Nannie Doss czy Mary Ann Cotton żyły naprawdę. I o nich właśnie jest ta książka. To czternaście przykładów najsławniejszych morderczyń w dziejach. Co nimi kieruje? Jakie mają motywy, jakie stosują metody? Działają same czy ze wspólnikami? Kogo wciągają w sieć swoich intryg? Kto pada ich ofiarą? Odpowiedzi na te pytania i wyjątkowy wgląd w psychikę zabójczyń znajdziemy w tej książce.
Każdy rozdział porusza temat zbrodni i historii innej bohaterki, portretując ją z wielkim realizmem. To pierwsza książka badająca kobiety-seryjne zabójczynie przez pryzmat feminizmu. Nie znajdziemy tu łatwych wyjaśnień („to hormony” albo: „to wspólnik-mężczyzna”) ani kalek („to femme fatale”, „to wiedźma”) - autorka pochyla się nad każdą bohaterką i złożoną naturą kobiecej agresji. Niektóre to bezwzględne psychopatki, inne są po prostu zagubione.
Sophie jest sierotą, jako niemowlę została znaleziona w kanale La Manche po katastrofie statku Queen Mary w futerale na wiolonczelę. Jej opiekunem staje się Charles, ekscentryczny naukowiec o nowatorskich metodach wychowawczych. Nie wszystkim się one podobają - dlatego prześladuje ich opieka społeczna, chcąca oddać Sophie do sierocińca.
Dziewczynka twierdzi, że pamięta swoją mamę, która grała w orkiestrze na statku. Sophie i Charles wyruszają do Paryża, chcąc ją odnaleźć. Jedyną wskazówką jest plakietka z futerału wiolonczeli z nazwą zakładu, który stworzył instrument.
Subhi jest uchodźcą. Urodził się w obozie w Australii. Ma dziewięć lat i jedyne życie, jakie zna, to życie za drutami. Ale każdej nocy śni o morzu, śpiewających wielorybach i wolności. Przyjaźń z Jimmy, dziewczynką „z drugiej strony drutów”, pozwala im obojgu znaleźć odwagę i siłę, aby dokonać wyborów, które mogą zmienić wszystko. To napisana piękną prozą powieść, która magię łączy z brutalną realnością. „Wróbel z kości”, to powieść o wielkiej przyjaźni, sile ludzkiego ducha, o tym, że każdy z nas może pomóc drugiemu człowiekowi. Poruszająca, piękna historia o smutku, przyjaźni i nadziei.
Poruszające wspomnienia o dorastaniu i ucieczce z rygorystycznej chasydzkiej społeczności. Deborah Feldman w przejmujący sposób relacjonuje, jak wyglądało jej życie, pełne nakazów i zakazów, życie, które opierało się na milczącym przyzwoleniu na cierpienie i zniewolenie. Bohaterka już jako dziecko starała się zrozumieć sens w konserwatywnej strukturze, w jakiej przyszło się jej wychowywać i dorastać. Każdy jej krok i zachowanie były kontrolowane, o wszystkim decydowała rodzina. W wieku 17 lat zmuszona do małżeństwa z człowiekiem, którego znała 30 minut, pozbawiona elementarnej własnej sfery emocjonalnej i seksualnej, nabawiła się nerwicy. Dwa lata później, po urodzeniu dziecka zrozumiała, że stawką w jej życiu nie jest już tylko ona sama, ale przede wszystkim syn, którego musi ratować. Bohaterka nie chciała poddawać się rygorom i nierzadko okrucieństwu wspólnoty. Zamiast żyć wśród chasydów, wybrała wolność nie licząc się z konsekwencjami. Jej odwaga i determinacja nie miały sobie równych. Zapomniała o twardych regułach i zakazach. Nie mogąc znieść opresyjnej rzeczywistości, porzuciła ją uciekając z synkiem od męża, rodziny i religii. Dostała wtedy drugie życie – bez ograniczeń i cierpienia.
Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour, ukaże się 29 marca.
Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.
Dzieci zapewne ucieszą się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna została superbohaterką. Niewyczerpanym źródłem pomysłów był mój mąż Michał. Co chwilę podsuwał mi jakiś koncept. Jedna bajka przyśniła mu się w całości - była to opowieść o skarpetce, która pomogła strażakowi uratować chomika. Podczas spotkań autorskich dzieci też mnożą pomysły – nic, tylko brać! Proszę się więc nie dziwić, że w drugim tomie jest trzynaście historyjek, podczas gdy w pierwszym było tylko dziesięć – śmieje się pisarka.
Fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności. Galerię blisko czterdziestu namiętnych par tworzą tak różne duety jak: Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Książe Rainier i Grace Kelly, Roman Polański i Sharon Tate, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marilyn Monroe i Joe DiMaggio.
Dlaczego moje dziecko? To pytanie zadaje sobie matka, której córeczka przeżyła po urodzeniu zaledwie minutę. Co zawiodło? Nieprawidłowa diagnostyka, błąd ludzki, wadliwy sprzęt?
Osobista tragedia zainspirowała Beatę Znamirowską-Soczawę do zaprezentowania własnej historii, ale też przejmujących, osobistych relacji innych kobiet, które straciły dzieci. Autorka czuje z nimi wyjątkową więź, chce im pomóc i ulżyć w cierpieniu. Pomóc zrozumieć tragedię i uporać się z traumą. Opowiada też historie tych niemowląt, które dzięki właściwej diagnozie i podjętemu w łonie matki leczeniu urodziły się zdrowe. Obszerną część książki stanowią wywiady z lekarzami specjalizującymi się w medycynie prenatalnej. "Dlaczego moje dziecko. Okrutne błędy natury" to przejmujące opowieści matek, które przeżyły stratę dziecka, wzbogacone o wypowiedzi ekspertów. Książka to niezwykle ważny głos w obecnie toczącej się dyskusji na temat badań prenatalnych i aborcji.
Misją wydawnictwa i powodem decyzji o publikacji książki jest potrzeba budowania samoświadomości matek oraz zachęcanie do dalszej edukacji. Jej wagę społeczną potwierdza matronat fundacji "Rodzić po ludzku".
Bajki muzyczne to zaproszenie do cudownego świata muzyki, w którym królują wrażliwość i fantazja. Mistrzowskie ilustracje Józefa Wilkonia czynią z tej książki unikalne dzieło.
Justyna Bednarek zabiera nas w magiczną podróż do zaczarowanego świata dźwięków. Inspirację opowieści stanowią najsłynniejsze kompozycje muzyki poważnej - Chopina, Mozarta, Ravela, Bacha, Bizeta i innych. Każdą historię wieńczy portret mistrza.
Kto skomponował utwór fortepianowy na pięć rąk? Jak to się stało, że dzieła Jana Sebastiana Bacha zostały ocalone od zapomnienia? Kto pozostawił po sobie ponad 600 dzieł, mimo że żył zaledwie 35 lat? Który kompozytor miał dwadzieścioro dzieci? Czy klapa opery może przyprawić o zawał serca? Czemu genialny muzyk kazał odpiłować nogi od swojego fortepianu? Komu udało się w ciągu roku sprzedać dwa miliony płyt?
Justyna Bednarek dzieli się z nami opowieściami z życia najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej, tak, jakby byli to nasi dobrzy znajomi. Dzięki niej stają się bardziej ludzcy i znacznie nam bliżsi. Ale „W to mi graj” to nie tylko biografie najwspanialszych światowych kompozytorów – to opowieść o fascynacji muzyką, jej drobnych przejawach w naszym życiu i marzeniu, by zawsze nam towarzyszyła. Odstające ucho Teodozji słyszy nie tylko burczenie w brzuchu mamy, ale i to, że jajecznica się przypala, a w ogrodzie kiełkują nasiona słonecznika. Później wymyka się na ptasie sejmiki i ogląda świat z lotu nietoperza. Karol dyryguje grą garnka i sprawia, że wszyscy domownicy zaczynają śpiewać, zamiast mówić. Wszystkie czary są po to, żeby zwrócić uwagę na potrzebę i wagę muzyki. Dlatego też w Starym Domu powstaje szkoła muzyczna jak z dziecięcych marzeń. I wszystko jest jak w bajce ...
Justyna Bednarek przyzwyczaiła czytelników do magii w swoich książkach: tę również zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego użytku, zaczarowane kamyki… Ale, jak zwykle u autorki, największe czary płyną z serca.
Wiele serca włożyli twórcy w tę wyjątkową książkę – autorka, ilustrator, graficy, specjaliści od składu i druku. Efektem ich pracy jest jedyna w swoim rodzaju, magiczna książka, której każda strona jest przesycona fascynacją muzyką i radością z jej istnienia. To wyjątkowy hołd złożony jej twórcom, ale i wszystkim, którzy nie wyobrażają sobie bez niej życia. I słuchają jej - lub ją wykonują – z sercem.
Co to jest depresja, anoreksja, ADHD? Dlaczego niektórzy ludzie nigdy nie uwierzą, że są zdrowi? Jak można zarazić się owsikami lub tasiemcem? Jakie podstępy stosują wirusy? Jak działają szczepionki?
Łukasz Kaniewski w prosty i zrozumiały, nawet dla najmłodszych, sposób opisuje kilkadziesiąt chorób – jak powstają, jakie ludzkie słabości wykorzystują i jakie podstępy stosują. Niektóre są straszne, niektóre okryte społecznym tabu. Inne są co najwyżej przykre.
Niewykluczone, że niejedna wyda się czytelnikowi trochę śmieszna, zapewne dlatego, że autor ma kłopoty z zachowaniem należytej powagi nawet w strasznych i przykrych sytuacjach.
XXX przysłów i zwrotów łacińskich opowiedzianych przez skapcaniałego osła.
Tym razem Stanisław Tekieli bierze pod lupę, poza antycznymi, także przysłowia i zwroty z łaciny średniowiecznej i późniejszej, aż po wiek XX (np. homo faber). Opisuje także rzymskie zabobony, zwyczaje antyczne oraz np. pochodzenie terminu naukowego 'kołtun polski'. To świetna propozycja dla wszystkich: od gimnazjalistów po dorosłych czytelników., przydatnych nie tylko snobom.
Burdubusta Bis to kontynuacja ciepło przyjętej książki Burdubasta, w której autor opowiadał o przysłowiach łacińskich.
Na Lewicie, maleńkiej wyspie greckiej ginie nocą polska turystka, podróżująca jachtem z mężem i znajomymi. Na wakacyjny klimat gorącego lata greckich wysp pada mroczny cień tajemniczej zbrodni. Śledztwo w tej tajemniczej sprawie prowadzi porucznik Konstantinos Stawropulos z pobliskiej wyspy Nisyros - erudyta i alkoholik, dyscyplinarnie przeniesiony z komendy głównej w Atenach na prowincję. Kostas urodził się i wychował w Polsce, co pomaga mu w tym śledztwie. W dochodzeniu ważną rolę odgrywa jego bystra suczka Manitoba i miejscowa sprzątaczka Sotiria, nałogowa czytelniczka kryminałów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?