"Jak zostać królem?" to opowieść o małym chłopcu z wielkimi marzeniami. Główny bohater - Maks, chciałby w przyszłości zostać władcą i chce się do tego dobrze przygotować. Poszukuje więc przewodników, którzy podzielą się z nim pasją i wiedzą historyczną, przybliżając sylwetki wybitnych polskich władców.Jest to też historia o stawianiu czoła przeciwnościom losu, wsparciu i relacji z bliskimi oraz czerpaniu od ludzi tego, co najlepsze dla nas i dla naszego rozwoju. Piękna opowieść, podana w lekki rymowany sposób, a przy tym przemycająca wiedzę ze szkolnych podręczników.Gabriela Pałys - poetka, historyczka, nauczycielka i pedagog Montessori. "Jak zostać królem" to jej debiut literacki. Od lat hobbystycznie pisze wiersze, fraszki i rymowanki. Prywatnie szczęśliwa mama oraz miłośniczka muzyki i śmiechu. Zaraża pozytywną energią swoich bliskich oraz uczniów, którym towarzyszenie na drodze edukacji jest jej wielką pasją.
Życie pełne jest okruchów pamięci i wspomnień, chwil przepełnionych miłością albo odrzuceniem, momentów narodzin czy śmierci, radości lub smutku. Celebrujemy te dobre, pragniemy zapomnieć o tych złych. Wszystko to jednak składa się na nasze istnienie, kształtuje osobowość. O tym właśnie są wiersze Mariana Czarskiego, głębokie, inspirujące, poruszające najbardziej istotne i uniwersalne tematy ludzkiej egzystencji. Przypominają nam, że życie jest darem i trzeba umieć cieszyć się każdą jego chwilą, czerpać radość z drobnych szczegółów, nie tracić wiary i nie bać się żyć nadzieją.
Działania podejmowane przez Wehrmacht na Kaukazie nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem badaczy. Dotyczy to przede wszystkim operacji z jesieni 1942 r., które schodzą na dalszy plan wobec równoczesnej bitwy 6. Armee pod Stalingradem. W związku z tym niezwykle rzadko poruszana jest kwestia, gdzie zakończyła się niemiecka ofensywa na pola naftowe w rejonie Grozny i Baku oraz kto dotarł najdalej na południowy-wschód i na południe ZSRS. Oba te osiągnięcia należą do Kampfgruppe von Hake z 13. Panzer-Division. Miały one miejsce w czasie walk na linii Nalczyk-Ordżonikidze w listopadzie 1942 r.Do tej pory nie powstała ani jedna publikacja, w której przedstawiono by działania tej grupy bojowej podczas operacji w Republikach Kabardo-Bałkarii i Osetii Północnej jesienią 1942 r. Dzięki szczegółowej analizie oryginalnych dokumentów 13. Panzer-Division, książka ta pozwoli na pierwsze w literaturze prześledzenie szlaku bojowego Kampfgruppe von Hake w czasie ostatniej niemieckiej ofensywy w kierunku kaukaskich pól naftowych.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli". - Albert SchweitzerTrzecia część trylogii "Poszukiwani"a nosi tytuł "Żyć jak najpiękniej".To zbiór wierszy dotyczących zarówno codziennych relacji, wyzwań, trosk, kłopotów, jak i radości z obrony dobra i własnych wartości oraz z przeciwstawiania się złu. To też ukazanie tych wszystkich emocji, refleksji, zawirowań na płaszczyźnie poszukiwań Boga w sercu i w drugim człowieku. Jak przeżyć dany nam czas z radością mimo problemów, jak zaufać Bogu, aby móc powiedzieć za św. Pawłem "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem" (2 Tm 4,7).Książka o miłości, nadziei i wierze.
Książka opowiada o trudnych doświadczeniach autora, który przeżył burzliwe chwile w swoim życiu. Od dzieciństwa, które nie było usłane różami, poprzez ucieczkę z opresyjnej rodziny, aż po trudy życia na emigracji i walkę z szeroko rozumianym systemem. Dotyka problemów takich jak choroba nowotworowa, leczenie psychiatryczne, życie z chorobą afektywną dwubiegunową, walka z służbami w Niemczech i Polsce, wyrwanie się ze złego towarzystwa. Jest zapisem poszukiwania własnej drogi życiowej oraz spokoju w świecie, który nie jest wcale przyjaznym miejscem. W książce pojawiają się także tajemnicze wątki związane ze służbami specjalnymi.
"W życiu nie chodzi o to, by przetrwać, ale by żyć z pasją". - Maya AngelouW dzisiejszym świecie konsumpcjonizmu i ośmieszania wiary katolickiej młodemu człowiekowi jest niesłychanie trudno przeciwstawić się wszechobecnej propagandzie ateizmu. Człowiek, jego zachcianki i aspiracje mają być głównym celem życia. "Mieć, a nie być" to przewodnie hasło działające jak mantra. W czasach, gdy neguje się istnienie Boga, wiara sprowadzana jest do zabobonu czy herezji.Ta książka dedykowana jest tym, którzy szukają sensu życia, mają mnóstwo pytań dotyczących współczesnego świata, próbują odkrywać to, co najważniejsze, przeżywając porażki, odtrącenia, tym którzy weszli na drogę używek i niszczenia swojej osobowości. Również nietuzinkowe wskazówki znajdzie zarówno ten, który traktuje drugiego człowieka przedmiotowo, nieraz z wyższością i pogardą, jak i ten bezradny i nieśmiały. Książka o nadziei i miłości.
"Legenda z głebin morza" to ekscytująca historia o Hope Lee, nastolatce posiadającej niezwykłe moce - panowanie nad wodami i rozmawianie ze zwierzętami. Głęboko w sercu Hope tli się tajemnica rodziny, którą pragnie odkryć. Wyrusz z nią w niezapomnianą podróż, gdzie tajemnice morskich głębin splatają się z poszukiwaniem tożsamości i odwagą. Czy Hope zdoła odkryć prawdę? Czy kapitan Cakob Lee jest kluczem do rozwiązania zagadki? Przygotuj się na przygodę, która zapiera dech w piersiach, i odkryj "Legendę z głębin morza".
Tadeusz Kowalczyk - od początku studiów i pracy zawodowej związany ze sprzedażą i bankowością. Zwycięzca ponad 50 konkursów sprzedażowych w pracy zawodowej (uroczyste gale w różnych krajach, tj.: Włochy, Grecja, Jamajka, Wyspy Kanaryjskie).Samodzielnie stworzył unikalne narzędzie do pracy z klientem, tzw. model bankowości doradcy, który pozwala na pracę przy zmianach w bankowości i na zachowanie rentowności, zarówno doradcy, jak oddziału i banku - tzw. klient w centrum uwagi - jest to poparte wiedzą i doświadczeniem w pracy oraz wynikami.
Poruszająca historia kobiety, która musiała przejść bardzo wiele, podjąć z mężem najtrudniejszą w życiu decyzję, jaką muszą podjąć rodzice, a jednocześnie najbardziej słuszną. Pokazuje, jak zmiana przepisów dotyczących aborcji krzywdzi kobiety, rodziny oraz jak wobec tej zmiany pogłębiła się bezduszność lekarzy.
"Piękna jest puszcza zamarzłych fal w dzień cichy, jasny, mroźny! Niebo, niby dzwon z kryształowego błękitu, mieniący się fioletem, zdobny w śnieżne lśniące paprocie subtelnych chmur lodowych, co z dwóch przeciwnych krańców widnokręgu zdają się wyrastać niby bukiety olbrzymiego szronu".Ten opis wyszedł spod pióra naszego pierwszego polarnika Antoniego Dobrowolskiego, który zauroczony groźnym pięknem Antarktyki pozostawił w swoich dziennikach tak niezwykle sugestywne wrażenia.Zapraszam na filatelistyczną wędrówkę po krainie skutej lodem w towarzystwie władców Białego Lądu - pingwinów cesarskich oraz ich kuzynów.Podążymy śladem odkrywców, ludzi, którzy w pogoni za swoimi marzeniami poszerzali horyzonty wiedzy o naszej planecie. Pozostawili oni po sobie listy, które stały się przedmiotem kolekcjonerskim. W ten sposób powstała filatelistyka polarna, której tajniki pragnę przedstawić. Przed nami niezwykła filatelistyczna przygoda na lądzie i wodach Antarktyki.Andrzej Szostak Andrzej Szostak - emeryt, wykształcenie średnie. Od kilkunastu lat z zamiłowania filatelista specjalizujący się w filatelistyce polarnej. Autor ponad 130 artykułów zamieszczonych w pismach filatelistycznych, takich jak "Filatelista", "Tematyk", oraz amerykańskim "Ice Cape News", poświęconych tematyce polarnej.
"Bajeczki spod kolorowej wstążeczki" to idealna propozycja dla najmłodszych czytelników, którzy fascynują się otaczającym ich światem. Autor w dowcipny i niezwykle barwny sposób przedstawia w nich zarówno piękno przyrody czy zachowania zwierząt, jak i konieczność dbania o środowisko. Nie zapomina też o morałach. Dzięki temu książka może stać się nie tylko źródłem przyjemności czytelniczej, ale również narzędziem edukacyjnym. Pozwoli dziecku zgłębiać tajemnice natury oraz rozwijać wyobraźnię i empatię, a także nauczy szacunku do środowiska. Gorąco polecam tę książkę wszystkim małym miłośnikom poezji i przyrody!
"Wszystko to, czego nie mogłam powiedzieć za życia" to powieść autobiograficzna, w której autorka opowiedziała swoje życie, zmieniając tylko niektóre nazwiska i jedno wydarzenie. Spisanie wspomnień jest szansą na przedstawienie wydarzeń ze swojej perspektywy, uzupełnionych o zwierzenia czy przemyślenia, których nikt nigdy nie poznał.Nie poznał i może poznać tylko, sięgając po tę książkę - autorka zmarła w styczniu 2023 roku, opisując wcześniej ostatnie dni swojej bohaterki. Powieść do druku oddała siostrzenica Krystyny Przeradzkiej, sprawiając, że autorka pośmiertnie może opowiedzieć swoją historię, która jest opowieścią o nieszczęśliwej miłości, spełnianiu cudzych pragnień i poczuciu niesprawiedliwościKrystyna Przeradzka, ur. 30.12.1951 w Elblągu, zm. 26.01.2023 r. Przez całe życie pisała opowieść, nie mówiąc o tym nikomu W swoim testamencie zapisała, że pieniądze ze sprzedaży mieszkania w pierwszej kolejności mają być przeznaczone na wydanie powieści i poezji. Krystyna nie mogła wydać książki za życia z dwóch powodów. Pierwszy był finansowy, zawsze wspierała pieniężnie całą rodzinę, a swoje marzenia odkładała na później. Drugi powód: bała się wyznać prawdę o swoich uczuciach, przyznać się do zakazanej miłości, do tego, że całe życie była nieszczęśliwa i samotna. Miała wyrzuty sumienia, że kochała później już żonatego mężczyznę, ale honor nie pozwolił jej rozbić tego małżeństwa.
Pink (pod takim pseudonimem publikuje autor) zamieszczał teksty z przerwami od 2006 roku. Wybrane do druku wpisy złożyły się na pokaźny tom. Blogera zajmowały tematy głównie polityczne - wiele wpisów to satyryczne odniesienia do aktualnych afer i skandali - wypowiadał się także na tematy społeczne i obyczajowe. Przez lata zebrał grupę stałych czytelników i komentatorów.Autor posługuje się dowcipnym i dosadnym językiem. Warto odnotować, że notki starsze są mniej wulgarne, chociaż już wtedy zarzucano autorowi używanie obelżywych wyrazów. Nie proponuję cenzurowania tego - jest to forma ekspresji autora i pewnie wielu czytelników właśnie go za to polubiło lub polubi, że umie wyrazić się dosadnie. Z tego względu jednak jest to pozycja nadająca się dla czytelnika dorosłego, który nie oburzy się na często rzucane soczyste epitety.(fragment recenzji)
Istnieje raj, zwany także niebem, całkowicie zgodny z prawami nauki. Pewnego dnia przybywa doń zarodek wskrzeszony jako piękna osiemnastoletnia dziewczyna. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w raju Ewa otrzymuje opiekuna wybranego spośród tubylców. Jej opiekunką zostaje była cesarzowa Messalina, co gwarantuje liczne przeżycia określonego rodzaju. Narratorka powieści jest w tych sprawach bardzo niedoświadczona i musi przejść przyśpieszoną edukację. Jednocześnie Ewa pragnie zachować swoje dziewictwo dla kogoś, kogo pokocha. Czy w tych warunkach to się jej uda?***W pewnym momencie usłyszałam za sobą pozdrowienie wydane niskim kobiecym głosem: - Cześć, siostrzyczki! Wy też na sabat?Odwróciłyśmy się i zobaczyłyśmy lecącą także na miotle brunetkę w wieku dwudziestu jeden lat.***Ludziom, którzy w dwudziestym pierwszym wieku (poszukując taniej sensacji i nie mogąc wymyślić nic oryginalnego) oskarżali Jana Pawła II o tolerowanie czy nawet ochronę pedofilów w sutannach, radzę przeczytać rozdział jedenasty tej powieści.***Możesz także nabyć inną książkę tego autora zatytułowaną "Szkoła gwałcenia".
Słonik Bu ma problem, czy ktoś pomoże go rozwiązać?Gdzie spędzi upalne lato? Czy opowie nam o swoich przygodach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej pięknie ilustrowanej książce, która przeniesie was na piaszczystą plażę, gdzie usłyszycie szum morza i poczujecie powiew wiatru.Przede wszystkim jednak będziecie towarzyszyć słonikowi, uczestnicząc w niezapomnianych przygodach.I jeszcze te magiczne zachody słońca
Mrok zalewający dusze i ciała powoli trawi resztki człowieczeństwa ludzi żyjących na dalekich peryferiach ostatniego skrawka normalności i bezpieczeństwa zwanego Pierwszym Światem.Na wyludnionych kontynentach, w skrajnie trudnych warunkach, wśród grasujących band wykolejeńców i samowładców wszelkiej maści toczy się walka o przetrwanie. To nowy świat przyszłości, który powstał na zgliszczach obecnej cywilizacji. Widmo najazdu barbarzyńców może zgasić szanse na przeżycie grup osadników i kolonistów rozsianych po całej Krainie Ciemności.Varnon, jeden z ostatnich uprzywilejowanych ludzi na planecie, musi zakończyć samotną wędrówkę pełną rozpaczy i zagubienia, by ocalić siebie i innych.Piotr Jarosiewicz - niepoprawny humanista, informatyk z zawodu i zamiłowania, którego ewolucja sprzętu i oprogramowania komputerowego pasjonuje narówni znowoczesnymi systemami uzbrojenia i taktyką pola walki. Wydawał gry, pisał recenzje i felietony ze świata gier i technologii komputerowych.
"Bezsennik" to zbór blisko 200 krótkich wierszy o zróżnicowanej tematyce. Inspiracją dla autora są zarówno zagadnienia ważkie i doniosłe, jak też zwykłe drobiazgi. Ich istotą jest jednak zawsze nieoczywiste, oryginalne spojrzenie na najbardziej nawet oczywiste tematy. A wszystko po to, by wzbudzić refleksję, zadziwić, poruszyć, rozbawić
1941 rok. Lwów. Franciszek Barański - niegdyś lider nacjonalistycznej organizacji młodzieżowej "Szczerbiec" - pod wpływem miłości do Żydówki zmienia swoje poglądy. Porzuca organizację i buduje struktury państwa podziemnego we Lwowie. Staje na czele garstki żołnierzy, którzy w brawurowych akcjach mordują hitlerowców i banderowców, przeciwstawiając się nowemu reżimowi. Kiedy sytuacja Żydów robi się coraz bardziej dramatyczna, Barański postanawia uratować rodzinę ukochanej. Jaką cenę będzie musiał za to zapłacić? W życiu Barańskiego pojawia się Szymon Rotfeld - dawny kolega z gimnazjum, którego gnębił w czasach szkolnych. Ich drogi ponownie się schodzą, a finał tego spotkania będzie niespodziewany dla obu.Wielowątkowa powieść oprowadzająca po knajpach i ulicach Lwowa, która odmalowuje atmosferę epoki z precyzją Grottgera. Zbrodnia hitlerowska, bestialstwo, walka o wolną Polskę, pogromy żydowskie, losy rodziny Barańskich i Rotfeldów mieszają się tu z miłością dawnego narodowca do Żydówki. To opowieść o lwowskim wilku, który postanowił odzyskać miasto. Czy jeden człowiek jest w stanie wyrwać Lwów spod nazistowskiej dominacji?
Gdy wreszcie cysterna zostaje uwolniona, wszystko, co mam na sobie, jest w opłakanym stanie. Buty muszę mieć nowe, wypranie starych zawiodło. Oblepione błotem spodnie ważą jakieś pięć kilogramów. Wyglądem przypominam ofiarę wojenną.
Krystyna Przeradzka, ur. 30.12.1951 r. w Elblągu, zm. 26.01.2023 r. W swoim testamencie zapisała, że pieniądze ze sprzedaży mieszkania w pierwszej kolejności mają być przeznaczone na wydanie powieści i poezji."Recepty na życie" to zbiór poezji, w którym autorka skupia się na temacie ludzkiego istnienia, emocji, relacji i codziennych doświadczeń. Poprzez swoje wiersze zaprasza czytelnika do refleksji nad sensem życia, miłością, samotnością, nadzieją i przemijaniem. Utwory są pełne emocji i szczerości, co sprawia, że czytelnik może łatwo identyfikować się z odczuciami opisanymi przez autorkę. Gorąco polecamy ten zbiór wszystkim miłośnikom poezji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?