Do małej cerkwi, zagubionej gdzieś w Bieszczadach, włamuje się trójkarabusiów. Ich łupem pada średniowieczna ikona. Tropy prowadzą doWarszawy. Czy Kapitan Żbik i porucznik Ola odnajdą włamywaczy? Czyodkryją tajemnicę ikony?
Rok 1962, PRL, do życia zostaje powołana nowa jednostka w ramach struktur SB, Wydział VII Departamentu 4. Tajna grupa, która w zracjonalizowanym świecie ówczesnej Polski ma za zadanie zmierzyć się ze zjawiskami paranormalnymi.
Nowa seria komiksów autorstwa Tomasza Kontnego i Marka Turka. Zeszyt pierwszy, Operacja Totenkopf, z rysunkami Grzegorza Pawlaka
Dwunasty tom serii Z archiwum Jerzego Wróblewskiego to dwa klasyczne westerny: Montana oraz Szeryf miasta Hope. W obu można znaleźć szlachetnych kowbojów, prawych szeryfów, groźnych przestępców i piękne kobiety.
Montana oraz Szeryf miasta Hope. W obu można znaleźć szlachetnych kowbojów, prawych szeryfów, groźnych przestępców i piękne kobiety. W obu występują także bohaterowie, którym Jerzy Wróblewski nadał rysy hollywoodzkich gwiazdorów takich jak: John Wayne, Lee Marvin, Marlon Brando czy Walter Brennan, czyli niezapomniany Stumpy z Rio Bravo.
Trzech zamaskowanych mężczyzn napada na sklep jubilerski. Ich łupem pada biżuteria, w tym drogocenny Diadem Tamary. W trakcie ucieczki bandyci ciężko ranią milicjanta, który próbował ich zatrzymać.Sprawę prowadzi kapitan Żbik. Otrzymuje informacje, że mężczyźni podejrzewani o przeprowadzenie napadu byli widziani w pobliży granicy i najprawdopodobniej będą chcieli ją nielegalnie przekroczyć. Kapitan Żbik wyrusza na poszukiwanie bandytów.
W wypadku samochodowym ginie kobieta - Janina Zarysówna. Świadkiem wypadku jest przejeżdżający szosą motocyklista - Bronisław Skiba i jakiś mężczyzna - kierowca niebieskiego fiata, który nie zatrzymał się aby udzielić pomocy. Po powrocie do domu Skiba spotyka się ze swoją narzeczoną Zofią Bielską i przypadkowo odkrywa, że jest ona zamieszana w sprawę przemytu lekarstw. Postanawia uchronić narzeczoną przed dalszymi kontaktami z szajką przemytników.
Motocyklista Bronisław Skiba cudem unika zderzenia z pędzącym autem. Po chwili samochód przebija barierki, spada ze skarpy i staje w płomieniach. Siedząca za kierownicą młoda kobieta ginie. Wkrótce na miejsce wypadku przybywają milicjanci i technicy kryminalni. W trakcie ich prac okazuje się, że ślady wskazują na to, iż nie był to zwykły wypadek...
Zakończenie tej opowieści ukaże się w zeszycie zatytułowanym Niewygodny świadek.
Zakończenie opowieści z zeszytów: Wieloryb z peryskopem oraz Wiszący rower.
Marek i Zbyszek przebywający na obozie harcerskim na Mazurach, są świadkami zaskakujących zdarzeń - wieloryba pływającego w jeziorze, wychodzącego z wody tajemniczego człowieka czy też roweru ukrytego w lesie na drzewie. O wszystkim informują kapitana Żbika, który postanowił pomóc chłopcom w rozwiązaniu tych zagadek.
Kontynuacja historii z zeszytu Wieloryb z peryskopem.
Pobyt Marka i Zbyszka na obozie harcerskim obfituje w wiele ciekawych i dziwnych zdarzeń. Chłopcy odkrywają ruiny średniowiecznego zamku, a także jezioro, w którym pływa coś, co przypomina… wieloryba z peryskopem. Tajemnice się mnożą, a jedyną osobą, która będzie w stanie rozwiązać tę zagadkowe sprawy, wydaje się kapitan Żbik, który ma wkrótce odwiedzić harcerzy w trakcie ich wakacyjnego wyjazdu.
Marek i Zbyszek wyjeżdżają na obóz harcerski na Mazurach. Czeka ich mnóstwo przygód: podchody, warty, gry terenowe, wycieczki oraz wizyta gościa specjalnego: legendarnego kapitana Żbika. Jakby tego było mało, łowiąc ryby przy ruinach średniowiecznego zamku, leżących nieopodal ich obozu, chłopcy wpadają na trop tajemniczej afery.
Zakończenie opowieści z zeszytów „Nocna wizyta”, „Wąż z rubinowymoczkiem” i „Pogoń za lwem”.
W cyrku "Jeno" ginie jeden z akrobatów, a okoliczności wskazują, że był on zamieszany w serią napadów rabunkowych, które miały miejsce w całej Polsce. Zespół kapitana Żbika, prowadzący śledztwo w tej sprawie, dysponuje rysopisami sprawców i zna też ich pseudonimy. Aby poznać pracowników cyrku i odkryć którzy z nich są zamieszani w przestępstwa, Kapitan Żbik incognito podejmuje pracę w „Jeno”.
Legendarna książka Tadeusza Baranowskiego z ilustracjami do kolorowania. Kudłaczek i Bąbelek podróżują po niebezpiecznych wodach i lądach gdzie spotyka ich moc przygód.
Niezidentyfikowana grupa przestępców dokonała już czterech napadów rabunkowych. Milicja prowadzi śledztwo, ale wykrycie sprawców utrudnia fakt, iż nie pozostawili oni żadnych śladów na miejscach przestępstw. Dopiero w trakcie ostatniego włamania do mieszkania doktora Leśniewskiego w Szczecinie, automatyczny magnetofon nagrał ich rozmowę, a ponadto widzieli ich przypadkowi świadkowie. Dzięki temu milicjanci poznali ich pseudonimy i rysopisy. Czy to wystarczy kapitanowi Żbikowi do tego, aby ustalić, kim są bandyci? Czy ścigani przez milicję przestępcy zaczną popełniać kolejne błędy?
Dwoje Fruwaczków - Amadynka i Huzarek - zostają porwani przez złowrogiego Czarnego Ptaszyla, który planuje zawładnąć Kwiatem Zła. Pozostałe Fruwaczki organizują wyprawę, której celem jest uratowanie porwanych, a następnie także znalezienie nasiona Kwiatu Zła i ukrycie go w bezpiecznym miejscu, gdzie nie zostanie znalezione przez szpiegów Czarnego Ptaszyla.
Baxter to rewolwerowiec, który porzucił swoją profesję, założył rodzinę, kupił farmę i postanowił zająć się hodowlą bydła. Jednak nie będzie dane zaznać mu spokojnego życia. Pewnego dnia jedzie do miasteczka sprzedać część swojego stada, a gdy wraca okazuje się, że napadnięto na jego farmę, zamordowano pracowników i uprowadzono ukochaną. Wszystko wskazuje na to, że stoi za tym ktoś, kto chce się zemścić na Baxterze za jego dawne czyny...
Ciąg dalszy zeszytu Czarny parasol. Kapitan Żbik kieruje śledztwem w sprawie kradzieży w magazynie Centrali Sprzętu Medycznego w Łodzi.Włamanie zostało przeprowadzone niemal perfekcyjnie, ale już po kradzieży przestępcy popełniają błąd...
Magiczny talizman zwany Pentagramem chroni Krainę Niebiańskiego Rogu przed Mrocznym Czarownikiem - Niebytem. Niestety, moc talizmany słabnie. Aby ją odbudować, trzeba odnaleźć pięciu Mistrzów Zmysłów i odebrać od nich tajemnicze maski. Zadanie to zostaje powierzone młodej wojowniczce Zorii, a towarzyszyć jej będą: mądry Brisbang, błyskotliwy Teome, dzielna Mokla i jej wojowniczy brat Moba. Pełna niebezpieczeństw podróż zawiedzie ich w najdalsze rejony Krainy. Śladem śmiałków podążają słudzy Niebytu pod dowództwem Argasa.
Zdobycie maski Mistrza Węchu wymagało wiele wysiłku i ofiar. Czy odnalezienie Mistrza Wzroku w Wiszącej Krainie okaże się łatwiejsze?
Magiczny talizman zwany Pentagramem chroni Krainę Niebiańskiego Rogu przed Mrocznym Czarownikiem - Niebytem. Niestety, moc talizmanu słabnie. Aby ją odbudować, trzeba odnaleźć pięciu Mistrzów Zmysłów i odebrać od nich tajemnicze maski. Zadanie to zostaje powierzone młodej wojowniczce Zorii, a towarzyszyć jej będą: mądry Brisbane, błyskotliwy Teome, dzielna Mokla i jej wojowniczy brat Moha. Pełna niebezpieczeństw podróż zawiedzie ich w najdalsze rejony Krainy. Śladem śmiałków podążają słudzy Niebytu pod dowództwem Argasa.
Aby pokonać niebezpieczeństwa, Zoria otrzymuje Kryształowy Miecz. Jego magiczna moc czyniąca posiadacza niezwyciężonym wygasła, ale to wciąż znakomity oręż. Pierwszym Mistrzem, którego chcą odnaleźć, jest Mistrz Zapachu.
W centrum Łodzi złodzieje okradają magazyn Zaopatrzenia Centrali Sprzętu Medycznego. Wszystko wskazuje na to, że to robota specjalistów, którzy dostali się do środka tak zwaną metodą ";na parasol". W związku z tym do rozwiązania sprawy zostaje z Warszawy wysłany Kapitan Żbik. W śledztwie będzie mu pomagał jego kolega z łódzkiej komendy MO.
Zakończenie śledztwa w kolejnym zeszycie zatytułowanym: „Studnia".
Tytułowy Kapitan Kirb jest angielskim korsarzem tropiącym i niszczącym hiszpańskie statki. Jego głównym celem jest jednak hiszpański korsarz Don Gonzales de Alcazario, odpowiedzialny za śmierć ojca Kirba. W końcu dojdzie między nimi do nieuniknionej konfrontacji.
„Kapitan Kirb" to klasyczny komiks przygodowy, który był pierwotnie drukowany w latach 1966-67 w postaci pasków na łamach „Dziennika Wieczornego" Na potrzeby tego wydania został przerobiony na wersję z dymkami. Poza komiksem w tym albumie zamieszczono także komplet szkiców do „Kapitana Kirba" - dzięki temu można zobaczyć w jaki sposób Jerzy Wróblewski przygotowywał te paski i planował całą historię.
Trzeci tom serii ""Z archiwum Jerzego Wróblewskiego"" zawiera dwie klasyczne historie westernowe. Pierwsza z nich zatytułowana ""Skarb Irokezów"" (na podstawie tekstu Andrzeja Białoszyckiego) nawiązuje swoją treścią do przebojowych filmów z lat 60. ubiegłego wieku, w tym szczególnie do westernu ""Złoto MacKenny"". Komiks był drukowany w 1976 r. na łamach ""Dziennika Wieczornego"". W 1990 r. był planowany jego przedruk w drugim - po ""Leworękim"" - tomie, jaki miało przygotować wydawnictwo ""Hulak, Chudzinski i synowie"". Jednak ostatecznie album zatytułowany ""Powrót Baxtera"" nigdy się nie ukazał.""My nigdy nie śpimy"" (na podstawie scenariusza Andrzeja Janickiego) to natomiast komiks premierowy. Ostatni, nad którym pracował Jerzy Wróblewski i którego rysowanie przerwała przedwczesna śmierć artysty. Komiks ten miał być częścią gazety komiksowej, którą planowali tworzyć na początku lat 90. bydgoscy autorzy komiksów. - Chcieliśmy zaangażować do tego pomysłu, tych polskich rysowników, których wówczas znaliśmy. Ja zebrałem jakieś materiały o Agencji Pinkertona i to zainspirowało mnie do napisania scenariusza, specjalnie dla Jerzego Wróblewskiego. Poszedłem z tym do niego, żeby przekonać go, do tego projektu. Zgodził się na współpracę bez szczególnych zastrzeżeń. Namawiałem go, żeby zrobić ten komiks bardziej w stylu spaghetti-westernów - czyli długie płaszcze, brudne stroje i zarośnięte twarze, bez białych koszul, dopasowanych, czarnych kamizelek i ślicznych kapeluszy. Zgodził się na taką wizję bez wahania - wspomina Janicki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?