„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki.
W pierwszym zeszycie serii będą musieli zająć się sprawą potwora, który grasuje na bagnach. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka są przerażeni, więc w Nieustraszonych Łowcach Strachów jedyna nadzieja.
Stan No-Wang, porywczy młodzieniec o słowiańskich korzeniach, przebywa w klasztorze, w którym razem z innymi adeptami studiuje tajniki kung-fu. Po zaliczeniu wszystkich prób i zdobyciu tytułu mistrza, zostaje przydzielony do Federacji Narodów jako agent specjalny. Jego pierwsze zadanie: dotrzeć do Megapolis, miasta położonego w Amazonii, którego władze są podejrzewane o zbrodnicze badania na ludziach. Musi zdobyć niezbite dowody tej działalności, a także odnaleźć innych agentów Federacji, którzy wyruszyli przed nim i przepadli bez wieści.
„Noc Sprawiedliwych Pięści” to jeden z najbardziej kultowych komiksów w czasach PRL-u. Pojawił się na rynku w 1983 roku, gdy w Polsce wielką popularnością cieszyły się filmy kung-fu, zwłaszcza te, w których występował Bruce Lee. Aktor stał się idolem młodych ludzi, którzy kolekcjonowali związane z nim gadżety i zakładali jego fankluby. Właśnie dla nich Andrzej Nowakowski narysował swój komiks.
Rex Harper to bohater wymyślony przez dziennikarza Andrzeja Białoszyckiego. Pojawił się po raz pierwszy w 1982 roku w historii zatytułowanej „Zemsta Harpera”, opublikowanej na łamach „Dziennika Wieczornego”. Był to jednocześnie pierwszy komiks, jaki dla tej bydgoskiej popołudniówki narysował Andrzej Nowakowski. W kolejnych latach Harper powracał wielokrotnie, a każdy z komiksów stanowił osobną, zamkniętą historię.
Prezentowana w tym albumie „Tajna misja” opowiada o serii napadów na pociągi należące do Południowej Kompanii Przewozowej. Aby położyć temu kres, dyrektor Kompanii zatrudnia Rexa Harpera – najlepszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie. Zadaniem Harpera będzie udaremnienie kolejnego napadu, a także wykrycie kreta, który przekazuje informacje bandytom. Okaże się to jedną z najtrudniejszych misji w jego życiu.
Kapitan Stefan Orsten i sierżant Jan Lutrynia, polscy emigranci, brali udział w wojnie secesyjnej, walcząc po stronie Północy. Po zakończeniu wojny postanowili wyruszyć do Hiszpanii, gdzie werbowano do Legii Cudzoziemskiej ludzi obeznanych z wojennym rzemiosłem. Jednak statek, którym podróżują, tonie w trakcie sztormu. Stefanowi i Janowi udaje się dopłynąć do brzegów Afryki. Szybko przekonują się tam, że choć w Stanach Zjednoczonych zniesiono niewolnictwo, to wciąż mieszkańcy Afryki stają się celem zorganizowanych band łowców. Bohaterowie będą musieli znów stanąć do walki.
Na lądach archipelagu Wysp Szczęśliwych rządy twardą ręką sprawuje bezwzględny gubernator Van Dam. Ale na morzu… sprawy mają się już zupełnie inaczej! Popularni wśród ludu, kapitan Huk i jego drużyna, są prawdziwą zmorą królewskich statków i przyczyną frustracji gubernatora. Zagrożony utratą władzy Van Dam postanawia raz na zawsze pozbyć się kłopotu. A że cel uświęca środki, nie cofnie się przed żadną podłością…
Czy dobra passa odwróci się od piratów? Czy kapitan Huk rozpoczął właśnie ostatni rozdział swojej legendy za życia?
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Po dramatycznej konfrontacji z czarną wołgą Szymon Wilk zostaje poddany leczeniu psychiatrycznemu. Wkrótce przekonuje się, że pacjenci szpitala posiadają niezwykłe umiejętności, które władza ludowa chce wykorzystać do swoich celów...
Inżynier Stefan Gajda, wynalazca wyjątkowo skutecznej farby antykorozyjnej wraca z konferencji naukowej z Paryża. Wygląda na to, że wiele firm jest zainteresowanych pozyskaniem licencji na jej wykorzystanie i nie wszystkie działają uczciwie. Włamanie do domu inżyniera okazało się tylko preludium dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń. Aby odpocząć od wszystkich kłopotów, inżynier wraz z narzeczoną planują wyjazd nad jezioro.
Tymczasem zespół kapitana Żbika prowadzi śledztwo w sprawie włamania, starając się jednocześnie w dyskretny sposób chronić naukowca
Zapewne każdy fan polskiego komiksu zna doskonały album „Hernan Cortes i podbój Meksyku” autorstwa Jerzego Wróblewskiego i Stefana Weinfelda. Niewiele osób kojarzy natomiast „Skarb Montezumy” wydrukowany na łamach wydawanego w Bydgoszczy „Dziennika Wieczornego” w 1961 roku. Wówczas to po raz pierwszy Jerzy Wróblewski opowiedział o wyprawie konkwistadorów, na czele których stał Hernan Cortes. W tej historii wszystko rozpoczyna się o snu o bogactwie, o złotych miastach, o których opowiadali podróżnicy powracający do Europy z Nowego Świata. Pragnienie dotarcia do El Dorado sprawiło, że Cortes podporządkował temu całe swoje życie. Uciekając się do podstępu i rabunku, zdołał w końcu zebrać i wyekwipować dość liczny oddział, aby wyruszyć na podbój legendarnych krain.
Piętnasty tom serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” zawiera dwie klasyczne historie przygodowe drukowane pierwotnie na łamach „Dziennika Wieczornego”.
„Śladami dinozaurów” opowiada o wyprawie grupy śmiałków, którzy wyruszają do południowoamerykańskiej dżungli, aby odnaleźć żyjące tam prehistoryczne gady.
Natomiast „Wyspa Zaginionych Okrętów” na podstawie motywów powieści Aleksandra Bielajewa to trzymająca w napięciu opowieść o przygodach trójki pasażerów statku, którzy trafiają na wyspę pośrodku Morza Sargassowego utworzoną ze szczątków okrętów. Będą musieli poznać surowe zasady funkcjonowania lokalnej społeczności i zmierzyć się z jej bezwzględnym przywódcą, aby ocalić swe życie.
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Radzieccy naukowcy podejmują kolejne próby wysłania żywych organizmów w kosmos. Jeden z lotów okazuje się mieć dramatyczny finał.
W warszawskim szpitalu doktor Bogumiła Fiszer musi zaopiekować się nietypowymi pasażerami satelity, którzy ukrywają zabójczą tajemnicę.
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Porucznik Szymon Wilk zostawił przeszłość za sobą i pracuje teraz w drogówce. Po tym, co przeżył, legendy o czarnej wołdze i porwaniach nie robią na nim wrażenia. Do czasu!
Kiedy piekielny samochód trafia do Lublina, porucznik Wilk podejmuje pościg, w którym stawką będzie życie jego najbliższych...
Młody inżynier górnictwa François Daans, pracujący w europejskiej firmie Metalurco, myślał, że jest gotów na swoją pierwszą misję w Kongo. Nie wiedział jednak, że koltan, minerał niezbędny do budowy naszej współczesnej elektroniki, jest sprzedawany za cenę krwawego wyzysku prowincji Kiwu. Na miejscu los łączy go z ocalałą z masakry dwunastoletnią Violette. Młodzieniec odmawia wydania jej lokalnemu przywódcy, z którym ma zawrzeć umowę w imieniu swej firmy, czym ściąga na siebie śmiertelne zagrożenie.
Ten komiks to wstrząsający obraz losów współczesnych mieszkańców kongijskiego regionu Kiwu, gdzie przy cichej akceptacji władz lokalna ludność jest terroryzowana przez bandy kontrolujące przemysł wydobywczy. Kobiety z okolicznych wiosek są gwałcone, mężczyźni jako niewolnicy trafiają do pracy w kopalniach, a małe dzieci i starcy są mordowani lub paleni żywcem w swych domach.
Komiks tylko dla czytelników dorosłych!
Druga wojna światowa była kolejnym ciosem w belgijskie browary. Większość z nich upadła, inne na ich zgliszczach rosną w siłę.
Adrien Steenfort zarządza browarem twardą ręką. Firma szybko się rozwija, ale biznes staje się coraz bardziej ryzykowny. Kolejne inwestycje pogłębiają konflikty zarówno pomiędzy zarządem i udziałowcami browaru, jak i między członkami rodziny Steenfort.
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany. Pod pozorem urlopu jego dotychczasowi członkowie wyjeżdżają na Kaszuby, aby ruszyć śladem teczki, skrywającej tajemnice z przeszłości jednego z nich. Mieszkańcy lasu mają jednak wobec nich własne plany.
Wbrew krążącym plotkom, kapitan Szpic wcale nie udał się na tyleż niedobrowolny co zasłużony odpoczynek, odnajdując się tym razem w naczepie swojego dawnego przełożonego – pułkownika Czekoladki.
Przy sączącym się wolno płynie z saturdenaturatora rozpoczyna się mrożąca krew w żylakach opowieść Czekoladki z czasów drugiej wojny światowej – pełna egzotycznych przygód, niebezpiecznych misji i szalonych pościgów.
“Kapitan Szpic i tajemnica starej naczepy” to czwarty zeszyt z serii „Kapitan Szpic”, w którym autorski duet Ruducha & Koziarski z przymrużeniem oka odwołuje się do komiksowych sentymentów czytelników, ale też nie stroni od bardziej współczesnych nawiązań.
Dajcie się porwać tej historii – zupełnie jak słuchacze opowieści Czekoladki przetrzymywani wbrew swojej woli w naczepie!
Praktyczny Pan zna odpowiedź na każde pytanie, dla niego nie ma tematów tabu. Dawno temu, przez dwa lata prowadził stałą rubrykę w tygodniku „Razem”, później jego porady zostały wydane w formie albumu, który okazał się bestsellerem i którego nakład błyskawicznie się wyczerpał. I
oto mamy od dawna oczekiwane drugie wydanie.
Czego tu nie ma? Porady prosto z życia: o miłości, przyjaźni, związkach małżeńskich, zdradzie, dzieciach, pieniądzach, pracy, urlopie, emeryturze, przesądach, poczuciu humoru, a nawet o papierosach i alkoholu. Są również porady dla hobbystów: miłośników fotografii, sportu, wędkarstwa czy hodowli rybek. Mądrości tu jak na lekarstwo, ale za to wszystko podane w bardzo przystępnej formie, z dużą liczbą obrazków, jak to w komiksie.
Miłośników absurdalnego humoru Tadeusza Baranowskiego (tym razem wyłącznie dorosłych) zapraszamy do lektury!
Mateusz Szlachtycz przygląda się jednej z największych i najpopularniejszych serii komiksowych okresu PRL.
Na prawie 300 stronach omawia wydarzenia i postacie przedstawione w komiksach, a także umieszcza je w kontekście historycznym i kulturowym - wiąże z wydarzeniami politycznymi, porównuje z innymi utworami pop-kultury, takimi jak powieść milicyjna, filmy i seriale kryminalne, a także (dziś już mocno zapomniany) telewizyjny Teatr Sensacji. Wreszcie (razem z Maxem Suskim) wyruszają śladami kapitana Żbika do Bułgarii i szukają autentycznych miejsc, które zostały przedstawione w komiksach.
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje
się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej
Ludowej.
Rok 1957. Helena Kwiatkowska opłakuje zmarłego męża, oficera wojska
polskiego. Bez niego, jako Cyganka, nie ma czego szukać w Warszawie.
Decyduje się dołączyć do taboru, który porzuciła przed laty. Jej śladem
podążają duchy - te, których szuka i te, które chcą ją skrzywdzić…
Zakończenie historii z zeszytów „Zapalniczka z pozytywką”, „Spotkanie w »Kukerite«”, „Podwójny mat” oraz „Porwanie”.
Kapitan Żbik, porucznik Ola i porucznik Marzena tropili międzynarodową szajkę przemytników na terenie NRD, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Turcji i Austrii. Także polska część siatki wpadła w ręce milicji, poza jej szefem, który pozostał nieuchwytny i próbuje zbiec za granicę. Czy uda mu się uciec? Jak zakończy się ta rozgrywka?
Kapitan Żbik, porucznik Marzena oraz Major Kertysz tropią międzynarodową szajkę przemytników. Posługując się znakiem rozpoznawczym – zapalniczką z pozytywką – Żbik przeniknął do struktury siatki i odkrywa kolejne jej ogniwa. Z Budapesztu tropy prowadzą do Bukaresztu i Pragi. Czy przestępcy zdemaskują Żbika? Jak zakończy się ta rozgrywka?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?