Kiedy odnalezione ludzkie kości przenoszą nas w czasie, zaczyna się śmiertelna gra Podczas prac budowlanych na krakowskiej Krowodrzy robotnicy znajdują ludzki szkielet. Niedługo później dziennikarz śledczy Kornel Rączy natrafia w pobliskim parku na ciało zamordowanego mężczyzny. Co może łączyć te dwa wydarzenia? „Kryminalne zagadki Krowodrzy? Czemu nie! Janusz Mika snuje balladę o zbrodniach popełnianych w jednej z dzielnic Krakowa, czasami smutną, czasami śmieszną, ale zawsze mocno osadzoną w lokalnych realiach. Idealna powieść dla wszystkich, którzy cenią kryminały miejskie, z czułością ukazujące »małe ojczyzny«”. Robert Ostaszewski „Szkielet to przejmujący kryminał między innymi o tym, że przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Zaś Janusz Mika, autor kryminalnej sagi Krowodrzy, nie da nam zasnąć, dopóki nie poznamy rozwiązania zagadki". Mariusz Czubaj
W tej rozgrywce każdy błąd może kosztować życie Kontrowersyjna i bezkompromisowa Aida Lisicka otrzymuje pierwsze w karierze prywatnej detektyw poważne zlecenie ma odnaleźć zaginioną córkę wpływowego biznesmena i znanej aktorki. Mierząc się z presją czasu, wymagającymi klientami i wścibskimi dziennikarzami, nie ma oporów przed przekraczaniem kolejnych granic. Czy jednak to wystarczy, by poradzić sobie z bezwzględnym sprawcą? Olek Zielonka pochodzi z Milicza, małego miasteczka na Dolnym Śląsku idealnie pasującego do mrocznych historii kryminalnych. Studiuje dziennikarstwo we Wrocławiu i pisuje do lokalnej prasy, jednak najbardziej lubi tworzyć własne historie. Jako laureat konkursów na opowiadanie dwukrotnie brał udział w warsztatach literackich organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Jest fanem kultury popularnej, więc w wolnych chwilach czyta beletrystykę, ogląda seriale albo spaceruje z muzyką swoich ulubionych piosenkarek: Lany Del Rey, Taylor Swift czy Ellie Goulding.
Zwłoki w gdańskiej marinie W trakcie regat o Puchar Obrońców Westerplattew gdańskiej marinie zostają odnalezione zwłoki Jana Kuśmierskiego. Komisarz Barnaba Uszkier wraz z zespołem podejmuje śledztwo obejmujące barwne środowisko trójmiejskich żeglarzy. Doświadczeni śledczy kontra inteligentni przestępcy. Kto wygra ten pojedynek Specyficzny klimat portowego miasta, niejasne motywy sprawców i uparty policjant. Żeglarz to trzeci tom kryminalnej serii o komisarzu Barnabie Uszkierze, dziejącej się we współczesnym Gdańsku. Agnieszka Pruska - powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Kolejne śledztwo w toku Wakacyjną idyllę komisarza Uszkiera przerywa znalezienie zwłok niezidentyfikowanego mężczyzny na pobliskim poligonie. Niepokój policjanta wzmaga fakt, że jego synowie właśnie rozpoczęli zabawę w detektywów, prawdopodobnie znajdując ślady morderstwa. Nie zwlekając, jedzie z technikami na miejsce zdarzenia, by rozpocząć skomplikowane i wielowątkowe dochodzenie. Specyficzny klimat portowego miasta, niejasne motywy sprawców i uparty policjant. Hobbysta to drugi tom kryminalnej serii o komisarzu Barnabie Uszkierze, dziejącej się we współczesnym Gdańsku. Agnieszka Pruska powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Szemrana spowiedź króla zbrodni Oparta na faktach powieść o Hipolicie Rytterze, pseudonim Hipek Wariat, słynnym międzywojennym gangsterze i mordercy, działającym w Warszawie, Lublinie i Charkowie. W 1929 roku Hipolit Rytter na łożu śmierci w więziennym szpitalu opowiada warszawskiemu adwokatowi Zygmuntowi Hofmoklowi-Ostrowskiemu swoją historię. Jego życie to ciągłe balansowanie między zbrodniami, pobytami w więzieniu a tęsknotą za żoną. Wie, że jest bestią, a jego historia to podróż przez morze krwi. Nietrudno zgadnąć, jak się ona skończy. Mariusz Gadomski - autor inspirowanych faktami książek o retrozbrodniach, takich między innymi, jak "Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki", "Jak zabijać, to tylko we Lwowie" czy "Z Lublina donoszą. Ohydny mord". Interesuje się przede wszystkim historią Lublina i dawnych Kresów. Miłośnik turystyki rowerowej, mocnych thrillerów i równie mocnej kawy.
Skuteczna jak pocisk – Szajba Morderstwo, które musi wyjaśnić Sara Lipner po przejściu do Archiwum X, miało miejsce kilkanaście lat temu. Nim uda jej się wpaść na całkiem nowy trop, ginie jedna z osób, które mogły coś wiedzieć o motywie dawnej zbrodni. Jakby tego było mało, ktoś zakatował młodego policjanta, z którym współpracowała przy kilku sprawach. Jak znaleźć czas, by rozwikłać obie zagadki? Ślady zostają to drugi tom serii powieści kryminalnych Szajba, których główną bohaterką jest gdańska policjantka Sara Lipner – zacięta, bezkompromisowa i szurnięta. Agnieszka Pruska – powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Miłość silniejsza niż śmierć Gabriel Montan ponad sto lat cierpi po stracie Eilis. Mimo dostatniego życia i długowieczności, nic nie ma dla niego sensu. Pragnie jedynie znaleźć antidotum na przeklęty dar, który sprawił, że nie jest już człowiekiem. Pewnego razu jednak spotyka dziewczynę łudząco podobną do zmarłej ukochanej... „Jeśli szukasz mrocznej tajemnicy, pasji, poszukiwania własnej tożsamości i walki o odzyskanie miłości, która zdawała się nieodwracalnie stracona, zdecydowanie polecam!” Agata Suchocka, autorka cyklu wampirycznego Daję Ci Wieczność. Ewelina Kasiuba – etnolożka zafascynowana dawnym legendami i mitami. Autorka „Władców ciemności”, w których pierwszy raz pojawiają się Eilis i Gabriel, mroczni bohaterowie wampirzej sagi.
Pewnego dnia strażaczka Agata Mans prowadzi w remizie pogadankę dla dzieci. Wśród nich jest jej syn Kubuś. Po zakończeniu pokazu okazuje się, że dziecko zniknęło. Mimo podjętych od razu poszukiwań, nie udaje się go znaleźć. Do akcji wkracza policja, a Agata odkrywa, że w mieście zaginęły również inne dzieci. Zaczynają też ginąć zamieszani w dochodzenie ludzie. Co się dzieje? Komu zależy, by policjanci nie doszli do prawdy? Zrozpaczona matka, nie zważając na niebezpieczeństwo, podejmuje samotne śledztwo. Otwliczanie to pierwszy tom serii kryminałów strażackich Gasior, których główną bohaterką jest Agata Mans. Eliza Mikulska radomianka, pracuje w Straży Pożarnej w Radomiu. Kiedy nie przyjmuje zgłoszeń o pożarach, pisze. Jest autorką wielu opowiadań oraz powieści Zaczarowana Pani bibliotekarka.
Marzenia o szczęściu Po trudnych przejściach Jagoda, dziewczyna z bidula, postanawia stawić czoło przeszłości. Nie jest to łatwe, bo musi się zmierzyć nie tylko z dawnymi gnębicielami, ale też z własnymi emocjami. Czy uda się jej zaufać odnalezionej rodzinie? Jak potoczą się jej losy? „Przeszłość powraca” to wzruszająca opowieść o losach molestowanej i wykorzystywanej dziewczyny, która cudem ratuje się z opresji, by teraz szukać drogi do szczęścia. Justyna Typańska – autorka powieści „Zaczynam od listu, kochanie” i „Dziewczyna z bidula”, wielbicielka powieści obyczajowych i romansów.
Nienawistna siła wciąż popycha ku złu Makabryczne znalezisko w lesie, zwłoki młodej kobiety na środku pokoju i krwawa rzeźnia na miejscu zamordowania pewnego mężczyzny. Trzy sprawy, trzy trudne do zniesienia śledztwa, trzy zaskakujące motywy sprawców. Adam Kruger i Dagmara Madej idą śladem emocji. Zabójcze Opowieści to cykl kryminalnych opowieści i podcastów o makabrycznych zabójstwach i innych poruszających przestępstwach, które zainspirowały autora do zadania pytań o naturę ludzką. Michał Larek pisarz i autor podcastów. Autor Chirurga i serii kryminalnej Dekada oraz współautor Martwych ciał i Mężczyzny w białych butach (wraz z Waldemarem Ciszakiem). Prowadzi warsztaty ze storytellingu.
Sezon na zbrodnie jest zawsze! Maciej Gromski odkrywa w sobie detektywistyczną żyłkę, gdy w przypadkowym hotelu znajduje zwłoki. A gdy jeszcze dziadek poprosi go o odszukanie zaginionej kobiety, jego talent do pakowania się w kłopoty rozwinie się w pełni. Maciej wyrusza w niebezpieczną trasę. Kogo na niej spotka? Z jakimi tajemnicami będzie miał do czynienia? Sezon na zbrodnię to wciągająca historia kryminalna, pokazująca, że mordercy nie miewają urlopów ani przerw świątecznych. Agnieszka Pruska powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Twój koszmar dopiero się zaczyna! Artur Gałecki, ceniony i doświadczony pilot, czuje narastający niepokój. Ktoś próbuje go zastraszyć, bywa w jego mieszkaniu, kiedy go nie ma, przestawia meble, zmienia ułożenie obrazów. Złe przeczucia Artura potęgują się, osiągając kulminacyjny punkt w czasie kolejnego rejsu, kiedy okazuje się, że są one jak najbardziej uzasadnione. Ogromnym wysiłkiem udaje mu się posadzić samolot na nieczynnym lotnisku. Radość załogi i pasażerów okazuje się jednak przedwczesna Robert Cichowlas autor wielu zbiorów opowiadań i powieści, redaktor, publicysta, recenzent. Kazimierz Kyrcz Jr policjant i pisarz, autor ponad pięćdziesięciu książek, w tym wielu kryminałów, horrorów i poezji.
Pojedynek z seryjnym zabójcą Seria makabrycznych morderstw wstrząsa Gdańskiem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi doświadczony komisarz Barnaba Uszkier. Dochodzenie jest jednak żmudne, a sprawca wciąż się wymyka policjantom. Kolejne ofiary nie mają już zbyt wiele czasu… Specyficzny klimat portowego miasta, niejasne motywy sprawców i uparty policjant. Literat to pierwszy tom kryminalnej serii o komisarzu Barnabie Uszkierze, dziejącej się we współczesnym Gdańsku. Agnieszka Pruska – powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Czterdzieści dwa listy o miłości, życiu i śmierci „Ta korespondencja powstała z potrzeby rozmowy, podzielenia się samotnością i rozpaczą. […] Pandemiczna kruchość istnienia i polityczna kruchość demokracji stanowią tło, na którym Lech Witkowski i Karina Obara prowadzą dialog na temat odchodzenia, umierania, możliwości lub niemożliwości pożegnania się, rozstania, cierpienia, samotności, miłości i wdzięczności. Korespondencja pełna jest literackich i filozoficznych odniesień, które stanowią bądź to ilustrację własnych przeżyć, bądź okazję do pogłębienia rozmowy. […] Te listy, napisane świetną polszczyzną, przesycone estetyczną wrażliwością współrozmówców, wciągają od pierwszych słów. Przyznam, że dla mnie, dość oczytanego z tekstami filozoficznymi i literackimi, stanowią odkrycie. Powrót do świata, który zdawał się już przemijać. A może ta korespondencja daje nadzieję…”. prof. Tadeusz Gadacz "W ufności tracę siebie, widzę, że to, czego doświadczyłem, co przeczytałem, to wciąż nie „ja”; więc wciąż tylko próbuję siebie, próbuję być sobą (to znaczy kim?). Także w tym sensie te listy dotyczą straty. Ale mówią też o wadze i odwadze myślenia, o humanistycznej refleksji prowadzącej do światła. Także o niknącej z wolna sztuce bezinteresownej lektury, która może ratować życie". prof. Tadeusz Sławek "To listy tak głęboko osobiste, że aż ogólnoludzkie, skierowane do nas wszystkich – śmiertelnych ludzi, którzy piszemy, czytamy, kochamy, spotykamy się, tracimy, stoimy na balkonie oczarowani, nasłuchujemy obecności tych, których straciliśmy. O tych listach można powiedzieć, że są pełne obecności, takiej prawdziwej, która domaga się uwagi – ale i swoją bezcenną ludzką uwagę oferuje". prof. Monika Kostera "Spotykają się w tej korespondencji dwa światy wewnętrzne, a pomostem między nimi jest niezmierzone bogactwo myśli humanistycznej". prof. Stanisław Kowalik
Poezja! Świeżutka poezja! Cieplutka, prosto z pieca! Zapraszam na poczęstunek. Oto poezja fastfoodowa. Uliczna. Punkowa. Nietrudniąca się zawiłą frazą czy głęboką metaforyką. Skupiająca się na opowiedzeniu historii; stworzeniu w głowie czytelnika klarownego obrazu. Łatwostrawnego i szybkiego do przyswojenia. W sam raz na raz! Michał Hildebrandt chodzący z głową w chmurach brodniczanin. Zakochany na zabój w fikcji w literaturze, poezji, muzyce, filmach, animacjach, komiksach i grach komputerowych. Znudzony i nieco przerażony galopującym konsumpcjonizmem i pragmatycznym, obdartym z jakiegokolwiek uroku podejściem do życia, ukochał sobie absurd i abstrakcje. Stały się jego małymi ucieczkami. Skokami w nieznane. Zabawami w chowanego z samym sobą. Nieustannym poszukiwaniem. A może zagubieniem? A może jednym i drugim naraz? Berek!
Słyszymy przecież muzykę Oddech, rytm, taniec oto słowa, które najpełniej określają tę zanurzoną w wewnętrznym doświadczeniu poezję, pełną delikatnych spostrzeżeń, rozgrywającą się gdzieś pomiędzy Ja a światem zewnętrznym, w przestrzeni, która bogato mieni się sensami. Kamila Ciołko-Borkowska publikowała w Odrze, Ós Pressan i Abyssos. Jej wiersze były wyświetlane na ścianie kamienicy na ul. Brackiej w Krakowie w ramach akcji Pisanie na murach. Wydała też opowiadania w antologiach Rubieże rzeczywistości (t. 1-2), Nie otwieraj na stronie sigma i Groza tamtych świąt oraz książkę Przezwykłe przygody nieboszczki Marysi.
Morderstwo, zdrada i... protest kobiet. Takiego śledztwa jeszcze nie było! Trup w pociągu Warszawa Olsztyn to niezbyt ciekawe odkrycie, zwłaszcza gdy jest się nadkomisarzem policji i właśnie jedzie się na zasłużony urlop. Niestety dokładnie to przytrafiło się Konstantemu Podbiałowi, który tego dnia musiał zacząć jedno z najbardziej ponurych śledztw w swojej karierze. Niepowiązane ofiary, zagadkowe ślady i bezwzględny seryjny morderca we współczesnej Warszawie, rozognionej przez narastające demonstracje kobiet walczących o swoje prawa. Czy Konstanty Podbiał zdąży dopaść sprawcę, zanim ten zada kolejny cios? Krzysztof Beśka prozaik, twórca tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Autor kilkunastu książek kryminalnych i przygodowych, w tym cyklu o przygodach dziewiętnastowiecznego detektywa Stanisława Berga oraz powieści sensacyjno-historycznych o dziennikarzu Tomaszu Hornie. Laureat Literackiej Nagrody Warmii i Mazur Wawrzyn 2009 za Fabrykę frajerów, czyli wspomnienia ze szkoły wojskowej. Członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Podążaj mroczną Drogą Smoka! Świat zamieszkuje wiele niezwykłych gatunków. Są wśród nich Zmienni, Nieśmiertelni, Panteony, Magiczni i Ludzie. Mimo tarć i niesnasek umieli ze sobą współistnieć - do czasu. Bowiem kiedy okazało się, że przez lata ktoś truł srebrem Nieśmiertelnych, usiłując zakłócić nadnaturalny porządek rzeczy, rozpoczęła się katastrofalna w skutkach i bezlitosna walka o przetrwanie. Pomagający królowej Nieśmiertelnych Parvaneh Zmienni Alex i Oleg starają się wyśledzić sprawcę, a przy okazji odnaleźć Andy, miłość ich życia. Kto stoi za jej zniknięciem? Kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Monika Lech - od lat związana z mediami, pracowała w krakowskich rozgłośniach radiowych i z największymi polskimi wydawcami mediów internetowych. Jest autorką wielu powieści, między innymi serii Droga Smoka. Interesuje się historią, biologią ewolucyjną, antropologią i psychologią. Stale czyta książki, biega, jeździ na rowerze i chodzi po górach.
Burzliwe czasy i niegasnąca miłość Po śmierci Jana III Sobieskiego w Polsce panuje chaos i bezkrólewie. Dwóch kandydatów szczególnie mocno pragnie zdobyć tron. Zwolennicy obu stron przybywają do Gdańska, w tym chorąży Konrad Jezierski i tajemnicze damy van der Berg, które - po długiej drodze z Amsterdamu - osiedlają się niedaleko wsi Oliwa. Niebezpieczne kontakty, rodzinne sekrety i zapomniane miłości spowodują zamęt w życiu bohaterów. Po raz kolejny zmierzą się z przeciwnościami, a największym wyzwaniem okaże się wzajemne przebaczenie.
Każdy ma swoją datę ważności, przychodzenia i odchodzenia Jan, emerytowany nauczyciel angielskiego, próbuje ujarzmić nękające go zaburzenia nerwicowe. Zajmuje się ogrodem, udziela korepetycji, oddaje się długim spacerom i lekturze ulubionych książek. Wraz z nadejściem fali upałów przed jego drzwiami zaczynają regularnie pojawiać się niedopałki papierosów, z nieba spadają nieżywe jaskółki, a nocą ktoś chodzi po opuszczonym domu na sąsiedniej posesji. Pewnego dnia Jan trafia do mieszkania, którego mieszkańcy żyją w żałobie po dawno zaginionym ojcu i mężu… Powieść pisana Hemingwayowską frazą, prosta, a jednocześnie surowa i mocna w wymowie. Jan Godlewski – muzyk i pisarz zamieszkały we Wrocławiu. Założyciel przestrzeni artystycznej Black Moon, perkusista i wokalista. Twórca charytatywnego cyklu koncertowego Hardcore dla Piesków. Autor powieści „W czarnej zimnej wodzie”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?