Każdy ma swoją datę ważności, przychodzenia i odchodzenia Jan, emerytowany nauczyciel angielskiego, próbuje ujarzmić nękające go zaburzenia nerwicowe. Zajmuje się ogrodem, udziela korepetycji, oddaje się długim spacerom i lekturze ulubionych książek. Wraz z nadejściem fali upałów przed jego drzwiami zaczynają regularnie pojawiać się niedopałki papierosów, z nieba spadają nieżywe jaskółki, a nocą ktoś chodzi po opuszczonym domu na sąsiedniej posesji. Pewnego dnia Jan trafia do mieszkania, którego mieszkańcy żyją w żałobie po dawno zaginionym ojcu i mężu… Powieść pisana Hemingwayowską frazą, prosta, a jednocześnie surowa i mocna w wymowie. Jan Godlewski – muzyk i pisarz zamieszkały we Wrocławiu. Założyciel przestrzeni artystycznej Black Moon, perkusista i wokalista. Twórca charytatywnego cyklu koncertowego Hardcore dla Piesków. Autor powieści „W czarnej zimnej wodzie”.
Ktoś czyha na życie starego zakonnika. Ktoś w tajemnicy przygotowuje zdradę mogącą wstrząsnąć Europą. Ktoś zrobi wszystko dla pieniędzy. Wielka polityka, szpiedzy i tajne organizacje. Skrytobójcy, fałszerze i zwyczajni złodzieje. Mroczne gotyckie wnętrza, opuszczone stare cmentarze i płonące krzyże. Pełna tajemniczych i przerażających zdarzeń powieść o małym wielkopolskim miasteczku w czasach wojen napoleońskich. "Osobę, która przyjmie tę książkę jako całkowitą fikcję, mogę tylko zapewnić, że każdy przypis, który znajduje się w tej publikacji, jest prawdziwy. Z kolei do czytelnika odbierającego przeczytaną historię jako zapis faktograficzny mrugnę znacząco okiem" - Grzegorz Skorupski. Grzegorz Skorupski - autor cyklu powieści kryminalnych retro o prokuratorze Adamie Karskim: "Smak błękitu", "Dłonie śmierci" oraz "Dom pod czerwonym dębem".
Zanim wróg zagarnie księstwo W poszukiwaniu sprzymierzeńców Warcisława trafia na dwór potężnego kniazia Dargorada. Aby udowodnić zarówno jemu, jak i pozostałym możnym, że bogowie ją wspierają, wyrusza po legendarną szatę z piór, atrybut prawdziwego Jastrzębca. Bogowie jednak nie dają nic za darmo, a Szary, który dotychczas był dla niej podporą, musi się zmierzyć z własnymi demonami... Magdalena Wolff - Słowianka, japonistka, wielbicielka mitologii wszelakich. Jej korzenie są mocno związane z pewną osadą na Mazowszu, gdzie jej przodkowie od połowy XIX w. wytwarzali piękne przedmioty ze szkła. Nie dziwi więc, że jej ulubioną polską baśnią jest "Szklana góra". Jest również miłośniczką piór wiecznych, którymi pisze swoje książki. Polecamy tom pierwszy serii: "Kukułka i wrona".
Marcin Konrad Lewiński vel Fansted urodzony chwilę po śmierci Edwarda Stachury w roku 1979, co nic nie znaczy. Obecnie zamieszkały w Gdyni. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, przez kilka lat dziennikarz lokalny, a obecnie nauczyciel języka polskiego. Kiedyś także organizator i prowadzący Formę Bardziej Pojemną. Zachwycony na zawsze lekkością poezji Edwarda Stachury stał się jego niezłomnym fanem (Fansted). Wiersze, oprócz tego, że inspirowane egzystencją i przemijaniem, niejednokrotnie wywodzą się z przemyśleń nad poezjami znakomitych Miłosza, Herberta, Wojaczka, Bursy i Stachury. Duży wpływ na postawę życiową i czysto pisarską autora mają także postaci Jacka Kaczmarskiego i Mirosława Czyżykiewicza, tak innych od siebie, a tak wielkich w swojej twórczości bardów
Kiedy jest czas na spełnianie marzeń? Czy dążenie do tego, aby mieć siebie dla SIEBIE to źle? Alina nie może narzekać: ma przystojnego męża, stabilną sytuację finansową, troje dzieci, piękny dom, ogród i... właściwie to wszystko. Pewnego dnia podejmuje spontaniczną decyzję i wyjeżdża na drugi koniec Polski - do Trójmiasta. Wynajmuje pokój w małym domku nad morzem i stara się cieszyć "chwilami tylko dla siebie". Czy to właśnie jest to szczęście, o którym marzyła? A może to szczęście jest o wiele dalej, gdzieś w Szkocji dokąd zaprowadzi ją los? Carpe diem to pierwsza z serii powieści Być Kobietą. Ewa Formella - autorka kilkunastu powieści obyczajowych. Bibliofilka i bibliomanka, dla której pisanie to pasja. Uwielbia swój ogród pełen kwiatów i ptaków, muzykę klasyczną i szum morskich fal.
Tajemnicze zniknięcie sprzed lat Nadkomisarz Sławomir Ożegalski ma już dosyć policyjnej roboty, procedur i faktu, że sprawcom tak wiele uchodzi na sucho. Postanawia więc skorzystać z oferty dawnego kolegi i zająć się… sprzątaniem mieszkań po zmarłych. I tak trafia do lokalu pewnej staruszki, której córka Janina zaginęła przed laty w tajemniczych okolicznościach. Ożegalski nie może przejść obojętnie obok takiej sprawy… Iwona Mejza - autorka komedii kryminalnych i powieści obyczajowych: "Wszystkie grzechy nieboszczyka", "Wyszedł z domu i nie wrócił, "Przepis na zbrodnię" oraz serii Miasteczko Anielin, współautorka powieści "Oświęcim Praga" i "Zabójcze ajlawju". Mieszka i pracuje w Oświęcimiu. Współtwórczyni projektów propagujących historię rodzinnego miasta. Pasjonatka historii i ogrodnictwa, z przekonania optymistka, dla której szklanka jest zawsze do połowy pełna. Uważa, że praca w ogrodzie sprzyja obmyślaniu fabuł kolejnych powieści. Prowadzi blog: www.inkella.blogspot.com
Teraz to ja jestem śmiercią!
Andrzej Kordel wraca po latach w rodzinne strony. Nie jest to łatwy powrót. Wdzieciństwie właśnie tu w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach został zamordowany jego brat bliźniak. Nieprzepracowana trauma przybiera na sile, a Andrzej balansuje na granicy szaleństwa. Nie poddaje się jednak, wie, że musi zmierzyć się z przeszłością i dopaść sprawcę, tym bardziej że dochodzi do kolejnego mordu.
Andrzej Konefał – pisarz i czytelnik, najbardziej pociągają go powieści wzbudzające grozę i dreszcz przerażenia. Autor „Nimfy”.
Zakazana wolność
Losy Krzyśka, Moniki, Magdy i Igora przecinają się na długo wyczekiwanym koncercie rockowym. Niestety, na stadionie, na którym odbywa się koncert, dochodzi do zamachu. Ginie bardzo wiele osób. Tragedia jest tak duża, że nowo wybrany prezydent postanawia… zakazać muzyki w całym państwie. Tak jak kiedyś palono książki, tak teraz niszczy się instrumenty muzyczne, a terror zatacza coraz większe kręgi. Zaczynają się protesty, coraz częściej pada też pytanie, kto tak naprawdę zlecił zamach i po co. Hubert Enerlich - pisarz,pasjonat piłki nożnej i gier planszowych. Autor "Sumy uśmiechów".
Prędzej czy później historia upomina się o każdego W świecie podbijanym przez przemysł węglowy, parową maszynerię i silniki gazowe jest pewne miejsce, w którym chłód stali i żar bojlerów zderzają się z misternymi praktykami logomantów: ludzi, którzy posiedli rzadki dar manipulowania rzeczywistością niczym snem na jawie. Miejscem tym jest Dwieściewież, stolica Zjednoczonych Miast, a której nazwę należy odbierać zdecydowanie dosłownie. I choć można by spędzić wiele wieczorów, opowiadając o historiach jej mieszkańców, jedna opowieść zasługuje na szczególną uwagę. Oto ona Maciej Łukasiewicz z zawodu analityk, od dzieciństwa zakochany w opowieściach o dalekich lądach i tajemniczych ludach. Karmi swoje fantazje historiami z życia wziętymi, literaturą faktu oraz naukami, w szczególności tymi związanymi z podbojem kosmosu oraz socjotechniką. Amator sportu i zdrowego trybu życia, umie powiedzieć Dziękuję, nie piję w trzynastu językach.
Intrygujący kryminał retro w stylowej oprawie Jan Morawski przyjeżdża do Jankowic, podpoznańskiego pałacu, w którym spodziewa się znaleźć rozwiązanie zajmującej go już od dłuższego czasu zagadki fałszerstw banknotów. Zanim jednak zdąży rozpocząć śledztwo, niespodziewanie odnajduje zwłoki jednego z gości Jankowic. Czy ta śmierć ma coś wspólnego z przyjazdem Morawskiego? Jakie tajemnice kryją mieszkańcy wielkopolskiego pałacu? Katarzyna Kwiatkowska - autorka kryminałów retro, tłumaczka Elizabeth Gaskell. Za debiut - "Zbrodnię w błękicie" - nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, otrzymała specjalne wyróżnienie zasiadającej w jury Janiny Paradowskiej. Także dwie inne powieści, "Zbrodnia w szkarłacie" i "Zgubna trucizna", zostały nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru, a za ostatnią z tych książek otrzymała nagrodę Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
Pod koniec życia ludzie i drozdy dobierają się w pary... Historie inspirowane autentycznym światem mieszają się tu z poetyką czystej fikcji, a nastroje złożone z kolorowych plam światła pulsują hipnotycznie. Spotkasz tutaj ludzi tak rzeczywistych, jak wykreowanych - każdy z nich tak samo prawdziwie ożył w wyobraźni autorki, pragnąc zabrać swój ""autonomiczny"" głos w sprawach, które dotyczą nas wszystkich. Olga Bartnik - pisze opowiadania, miniatury literackie, wiersze oraz recenzje. Publikowała w wielu czasopismach literackich, między innymi w ""Bezkresie"", ""Babińcu Literackim"" oraz ""Biuletynie Literackim""
Nieunikniona jak śmierć! Zacięta, bezkompromisowa i szurnięta - tak najkrócej można opisać komisarz Sarę Lipner, potocznie zwaną Szajbą. Po traumatycznych wydarzeniach, w których zginał jej partner, Sara dochodzi do siebie na zwolnieniu. Stara się nie włączać w sprawy policji, ale kiedy ktoś brutalnie zabija jej znajomego, bez chwili namysłu podejmuje prywatne śledztwo i idzie na zwarcie z mordercą. Wbrew rozsądkowi to pierwszy tom serii powieści kryminalnych Szajba, których główną bohaterką jest gdańska policjantka Sara Lipner. Agnieszka Pruska - powieściopisarka i animatorka kultury. Specjalizuje się w policyjnych kryminałach, choć nie stroni od powieści czy opowiadań lżejszego kalibru.
Wreszcie postanowiła zrobić coś NAPRAWDĘ dla siebie Dysfunkcyjna rodzina i dziewczyna, która za wszelką cenę pragnie się uratować. Przemoc, nieustanna walka o przetrwanie i niegasnąca nadzieja na to, że się uda, że się wyrwie, że da radę. Dziś Magda opowiada własną dramatyczną historię, niczego nie ukrywając ani nie pomijając. Jest sobą i jest silna, ale kosztowało ją to wiele, być może zbyt wiele… Eva Kovjak - prowadzi funpage poświęcony kobiecej tematyce. Inspiruje, motywuje, dzieli się doświadczeniami. Prywatnie pasjonatka podróży, fotografii, mody oraz sportu. Odważna, aktywna na wielu płaszczyznach, działaczka. Pragnie zgłębiać tajniki gotowania, medytacji i języków obcych. Wysoko wrażliwa indywidualistka, po prostu artystyczna dusza. Ciałem najchętniej przebywa w rodzinnym domu, otoczona bliskimi przyjaciółmi. Myślami najczęściej jest gdzieś daleko, w oderwaniu od rzeczywistości.
Boimy się śmierci, bo boimy się życia... Byłam niczym jedna z tych baśniowych postaci, woskowych figur, która czeka. I początkowo uwierzyłam, że nią jestem. Dość wcześnie zdałam sobie sprawę, że żyję w dwóch rzeczywistościach - tej obok mnie i tej, którą imaginowałam. ""Jak odzyskać duszę"" to esej o poszukiwaniu tożsamości, duchowości, prawdziwego Ja, splatający doświadczenia życiowe autorki z jej uwewnętrznionymi refleksjami lekturowymi i kulturowymi. Karina Obara - powieściopisarka i dziennikarka. Jest autorką między innymi takich powieści, jak: ""Grzecherezada"", ""Dwa światy Zofii"", ""Niebezpieczne zabawy"", ""Gracze"" oraz ""Kobieta, która nie odmieniła losów świata"".
Coraz trudniej o autentyczność. W świecie, w którym życie toczy się na autopilocie, a ludzie zdają się manekinami na wystawach sklepowych, coraz bardziej brakuje słów mogących wyrazić emocje, ból istnienia i jego ulotność. Pozostaje poczucie zatrzymania, sztywności, nieprawdziwości... Bartosz Konopnicki - publikował między innymi w ""Akancie"", ""LiryDramie"" ""Helikopterze"" ""sZAFie"", ""Nowych Myślach"", ""Bezkresie"", a także na stronie internetowej ""Wydawnictwa J"". Jego wiersze drukowane są w antologiach poetyckich, między innymi w ramach projektu ""Czytam Wasze Wiersze"". Regularnie pojawia się w przestrzeni internetowej. Prowadzi autorski funpage na Facebooku. Dotychczas wydał tomiki poetyckie: ""Rozszczelnienie"" (2013), ""Skrawki"" (2015) i ""Wagony do ciszy"" (2019). W wolnej chwili fotografuje i jeździ rowerem. Mieszka w Krakowie.
Twarzą w twarz z demonami przeszłości Knigsberg, początek 1896 roku. Detektyw Stanisław Berg podejmuje się prowadzenia kolejnej sprawy. Ma śledzić emerytowanego majora, o którego niepokoi się żona. Jednocześnie Polak odnawia romantyczną relację z piękną Ursulą, którą poznał kilka miesięcy wcześniej. Wkrótce kobieta znika, a śledzony oficer ginie w tajemniczych okolicznościach, w co zostaje wplątany nastoletni pomocnik Stacha, Oskar. Na domiar złego przy wyjściu z miejscowej katedry ktoś strzela do francuskiego ambasadora, który przybył do miasta z oficjalną wizytą. Czy te trzy zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? Czy szykuje się międzynarodowy skandal? Krzysztof Beśka - prozaik, twórca tekstów piosenek i słuchowisk radiowych. Autor kilkunastu książek kryminalnych i przygodowych, w tym cyklu o przygodach dziewiętnastowiecznego detektywa Stanisława Berga oraz powieści sensacyjno-historycznych o dziennikarzu Tomaszu Hornie. Laureat Literackiej Nagrody Warmii i Mazur Wawrzyn 2009 za ""Fabrykę frajerów, czyli wspomnienia ze szkoły wojskowej"". Członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Nic nowego, że człowiek człowieka zawraca w piach W świecie alternatywnym obok siebie żyją ludzie i neandertalczycy. Ci ostatni są traktowani jako podgatunek, szykanowani i dyskryminowani. Bianka jest neandertalką, która pragnie zacząć nowe życie. Sytuację komplikuje jednak fakt, że jako prostytutka zachodzi w zakazaną ciążę z człowiekiem. ""Wyjście"" to powieść o nadziei, walce i sztuce przetrwania w okrutnym i bezwzględnym świecie ludzi. Daniel Rosołek - socjolog, górnik, fan muzyki rockowej
Szczęście na wyciągnięcie ręki Justyna i Maciej odnaleźli siebie po latach. Ich szczęście jednak nie trwa długo. Rozczarowana kobieta postanawia więc skupić się na ukochanej pracy w antykwariacie. I nawet nie przypuszcza, ile niespodziewanych zmian to spowoduje. Bukiet Uczuć to seria książek o miłości, tęsknocie i poszukiwaniu szczęścia. Kazimierz Kiljan - pisarz i dziennikarz, autor wielu zbiorów poezji i powieści. Jest człowiekiem niezwykle wrażliwym na piękno otaczającego go świata, otwartym na ludzi i ich przeżycia duchowe. Te ostatnie absorbują autora w sposób szczególny. Lubi i potrafi pisać o uczuciach, o relacjach zachodzących między ludźmi, o ich troskach i marzeniach.
Wy to, Słaboniowo, zawsze tak zakręcicie, że człowiek sam nie wie, w co wierzyć, i widzi rzeczy, których nie ma. W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty. W Starej Słaboniowej i Spiekładuchach świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste. Joanna Łańcucka - urodzona w Skierniewicach, wychowana w małej wsi na wschodzie Polski. Z zawodu plastyczka realizująca się głównie w malarstwie olejnym. Z lubością zajmuje się czytaniem, pisaniem oraz haftem artystycznym.
Niewyjaśnione zjawiska, obrzędy wampiryczne i morderstw Warszawa, połowaXIX wieku. W tajemniczych okolicznościach ginie kobieta. Szybko się okazuje, żetakich zagadkowych śmierci jest więcej, a w mieście najprawdopodobniej grasujeseryjny morderca. Jego śladem niestrudzenie podąża detektyw Konrad Masternowicz, któremu pomaga wyemancypowana panna Weronika Duchowna. Stare dokumenty, różne relacje, zaskakujące zeznania i nieoczywiste tropy. ""Kareta"" to pierwszy tom kryminalnej serii Przypadki Konrada Masternowicza. Marta Giziewicz - studiowała archeologię i historię, ma sentyment do staroci, zakurzonych miejsc i budynków z przeszłością. W wolnych chwilach, których nie spędza na pisaniu powieści, lubi malować, czytać i oglądać filmy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?