Psiezabawna książka dla najmłodszych!W środku znajdziesz: historię najlepszego psyjaciela człowieka, sporo wiedzy o tym, jak rozmawiać trzeba z psem, mnóstwo psich sucharków, przegląd ras (również tak intrygujących jak chachacharti labrakadabrador), a także grę planszową i labirynt, w którym będziesz szukać gumowego kurczaka. Zrób według instrukcji zabawkę dla swojego czworonoga (albo pieska ze schroniska), naucz się rysować psy jak Joanna Rusinek i sprawdź, czy psie łapki naprawdę pachną popcornem.Joanna Rusinek urodziła się w 1978 roku w Krakowie. Uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci i robi filmy animowane. Lubi jeść dobre rzeczy i oglądać dobre filmy - najlepiej jednocześnie. Zilustrowała między innymi "Piotrusia Pana i Wendy" J.M. Barriego, "Kreskę i Kropka" Jarosława Mikołajewskiego i "Samotnego Jędrusia" Wojciecha Widłaka, a ilustrowany przez nią "Mały Chopin" napisany przez jej brata Michała ruszył dzielnie w świat, bo został przetłumaczony na kilkanaście języków (w tym chiński i japoński).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Andy i Terry mieszkają w stusześćdziesięciodziewięciopiętrowym domku na drzewie (mieli stupięćdziesięciosześciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: ujeżdżalnię kangurów, chatkę z piernika (w której mieszka miła starsza pani), Przedsiębiorstwo Rozwoju i Udoskonalania Papierowych Samolocików (w skrócie PRUPS) oraz domek na drzewie (zgadza się, mają domek na drzewie w domku na drzewie!). No, na co czekacie? Właźcie! Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.
„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane ze światem zwierząt – w sumie ponad 200 słówek! Czytelnicy odwiedzą dom pewnego podróżnika, las, dżunglę, sawannę, zanurkują w morzu, a nawet dotrą do krainy całej pokrytej śniegiem. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Książka idealna dla miłośników zwierząt! Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy Ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nie rzeczach” Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021 za „W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szkoła i ja - nowa seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole!Odpowiednia koncentracja jest bardzo ważna, kiedy uczymy się nowych rzeczy. Dzięki niej lepiej rozumiemy czytany tekst, rozwiązujemy zadania i zapamiętujemy informacje.Ale czasami tak trudno się skupićNa szczęście koncentrację można ćwiczyć jak mięśnie i zaraz zobaczycie, jak to działa!W tej książce znajdziecie zabawy rozwijające koncentrację, aby nauka była łatwiejsza i ciekawsza. Razem będziemy ćwiczyć supermoc, która pomoże wam osiągnąć sukces w szkole i poza nią.Agnieszka Łubkowska, trener zdolności poznawczychAgnieszka Łubkowska od ponad 20 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, ADHD, dyskalkulia czy dysgrafia. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korygowania tych problemów. Posiada certyfikat Davis Dyslexia Association International z metody Davisa, którą stosowała przez 12 lat. Obecnie wykorzystuje różnorodne metody, takie jak ForBrain, metoda Dennisona, mindfulness czy autorskie ćwiczenia wspierające syntezę tekstu i jego głębokie rozumienie. Prowadzi indywidualne treningi czytania, pisania i koncentracji, dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Jako trener umiejętności poznawczych prowadzi zajęcia grupowe z zakresu skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i treningów pamięci.Jej misja to równe szanse rozwoju dla każdego dziecka. Prywatnie uwielbia zwierzęta i angażuje się w walkę o ich prawa.Paulina Nachman - absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, matka-Polka feministka. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka: ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje sztukę użytkową. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów. Nie lubi zimy i niesmacznego jedzenia.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka - dziewięcioletnia Danusia - spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływam znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia. Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia, a może nawet... wyleczenie.Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.Z okazji stulecia Wydawnictwa "Nasza Księgarnia" zebraliśmy wszystkie dziewięć książek z niezapomnianego cyklu autorstwa Tove Jansson w dwóch eleganckich tomach. Tekst, jak zawsze, wzbogacają ilustracje autorki.Ta wysmakowana edycja może być doskonałym prezentem dla każdego.Drugi tom zawiera części: "Zima Muminków", "Opowiadania z Doliny Muminków", "Tatuś Muminka i morze" i "Dolina Muminków w listopadzie".Tove Jansson (1914-2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku - miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: "Małe trolle i duża powódź". Po dwóch kolejnych powieściach: "Komecie nad Doliną Muminków" (1946) i "W Dolinie Muminków" (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Marzenia Daniela mają szansę się spełnić. Został zauważony przez świetnego trenera piłki nożnej i rozpoczął treningi z prawdziwego zdarzenia. Nowi koledzy ze szkółki piłkarskiej, do której trafił, to wyjątkowe oryginały Łączy ich jedno - miłość do piłki i zapał do gry. Nieubłaganie jednak zbliża się godzina prawdy, czyli pierwsze poważne rozgrywki w Złotej Lidze Juniorów. Tytuł mistrza Warszawy drużyn amatorskich musi być ich! Chłopcy ze wszystkich sił i wszelkimi środkami będą dążyć do zwycięstwa. Otrzymają przy tym niezłą szkołę życiaNiezapomniane piłkarskie emocje gwarantowane!To pierwsza taka książka od czasu "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja!Jacek Podsiadło przez długie lata znany był wyłącznie miłośnikom poezji.Dopiero w wieku dojrzałym opublikował zbiory felietonów poświęcone dzieciom i ich światu (książki "A mój syn" oraz "Pippi, dziwne dziecko"), wreszcie odważył się pisać wprost dla dzieci i, jak się wydaje, nabiera rozpędu Po dziecięcym debiucie, jakim były "Trzy domy", młodzi czytelnicy dostali do rąk wyróżnioną w konkursie Książka Roku 2009 IBBY "Czerwoną kartkę dla Sprężyny" -piłkarską epopeję z dużą liczbą fauli i kiksów, stanowiącą ostateczny dowód, że choć życie młodego człowieka bywa kanciaste, piłka naprawdę jest okrągła. Inne książki dla dzieci jego autorstwa to "Przedszkolny sen Marianki" z ilustracjami Daniela de Latoura i "Konie, dziewczyna i pies. Pamiętnik" z ilustracjami Agnieszki Świętek.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Mindy, Gabi i Prija mają się świetnie! Firma oferująca psie spacery działa coraz lepiej, a dziewczynki stają się sobie bliższe niż kiedykolwiek. Jednak w życiu Mindy zachodzi ogromna zmiana – jej mama zaczyna się spotykać z pewnym paskudnym typem. Na jego korzyść nie przemawia nawet fakt, że jest właścicielem uroczego kocura Grubera. Od zawsze Mindy trzymała z mamą sztamę i świetnie sobie żyły we dwójkę. Czemu nagle miałoby się to zmienić? Na domiar złego w szkole pojawia się nowa uczennica, Hazel. Jest przesympatyczna i wszyscy ją lubią. Ale Mindy wie swoje. „Nowa” chce zająć jej miejsce – zarówno u boku przyjaciółek, jak i w ekipie PSIAKÓW. Czy Mindy uda się pokonać własne lęki i zrozumieć, że szczęściem najlepiej się dzielić? Nathan Fairbairn jako dziecko dużo się przeprowadzał, ale gdziekolwiek trafiał, wokół było mnóstwo zwierzaków i komiksów, więc był szczęśliwy. Nathan kocha tworzenie komiksów. Pracował przy wielu jako kolorysta, od ważnych superbohaterskich jak „Spider-Man” czy „Wonder Woman” po niezależne jak „Scott Pilgrim”. Poza tym, że dużo kolorował, troszkę pisał. Stworzył kiedyś scenariusz powieści graficznej „Lake of Fire” o bandzie rycerzy walczących z obcymi. Naprawdę lubi pisanie i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mieć ku temu więcej okazji. Mieszka teraz w Vancouver i stara się przeprowadzać jak najmniej. Michele Assarasakorn dorastała w Bangkoku zafascynowana mangą i animacją. Studiowała design koncepcyjny w filmie i grach wideo w Toronto. Po ukończeniu nauki jakiś czas pracowała, tworząc grafiki koncepcyjne, później jako kolorystka dla DC, Marvela, Image i Dark Horse’a. W wolnym czasie podróżuje po świecie i dokumentuje swoje przygody w postaci ilustracji. Jej prace przykuły uwagę Nathana Fairbairna – tak zaczęła się jej przygoda z komiksem! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Przyjaciele z placu budowy zmierzają w stronę… pasa startowego. Czyżby maszyny wybierały się w podniebną podróż? Nic z tych rzeczy! Po prostu samoloty mają opóźnienie i rozpaczliwie potrzebują pomocy: należy NATYCHMIAST powiększyć lotnisko. Trudna sprawa, ale we współpracy z nowymi kolegami – takimi jak podnośnik, taśmociąg, dystrybutor paliwa czy oczyszczarka – wszystko musi się udać. To ekipa najwyższych lotów! Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień… chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek – od „Żabka i Ropucha” aż po ostatni tom „Harry’ego Pottera”. AG Ford jest tatą dwóch chłopców i cenionym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na komputerze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Przygotujcie się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na was w NAUKOMIKSACH! Prognoza pogody zapowiada ekstremalne zjawiska! Gwałtowne powodzie, lawiny błotne, przerażające tornada, niszczycielskie pożary lasów! Czy Matka Natura próbuje nam coś powiedzieć? Gdy do miasta zbliża się kolejna Śnieżna Apokalipsa, pewien porywczy prezenter pogody postanawia wreszcie wyjaśnić, jak naprawdę przebiegają rozmaite, często niebezpieczne, zjawiska meteorologiczne. Czym różni się pogoda od klimatu? W jaki sposób satelity meteorologiczne pomagają nam w przewidywaniu przyszłości? Czy można uciec przed tornadem? Czy ruch obrotowy Ziemi wpływa na wiatry wiejące w atmosferze? I czy meteorologia ma coś wspólnego z meteorami? Niezmordowany Norman Weatherby odpowie na wszystkie, nawet najdziwniejsze pytania! MK Reed jest autorką powieści graficznych „Americus”, „The Cute Girl Network” i „Palefire” oraz naukomiksu „Dinozaury – skamieliny i pióra”. Stworzyła też internetowy komiks „About a Bull” na temat irlandzkiej mitologii. Mieszka z bardzo wysokim mężem w Portland w stanie Oregon. Johathan Hill jest cenionym rysownikiem, autorem ilustracji do powieści graficznej „Americus”. Jego prace ukazały się w wielu publikacjach wydawnictw Fantagraphics, Dark Horse i Roar. Poza tym uczy sztuki rysowania komiksów na wydziale ilustracji w Pacific Northwest College of Art. Mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną i kotem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Strażacy i strażaczki jeżdżą fantastycznymi wozami i gaszą pożary – to wiedzą wszyscy! Ale gdy tego akurat nie robią, wcale nie leniuchują – mają wiele innych zajęć! Pomagają ludziom podczas powodzi czy wypadków drogowych, organizują akcje poszukiwawcze, gdy ktoś zaginie (na przykład w lesie, w górach czy pod gruzami), a także udzielają profesjonalnej pierwszej pomocy. Poza tym stale trenują, by być w dobrej formie – są naprawdę bardzo zajęci! W serii „Ciekawe…” przedstawiamy między innymi zawody, o których marzą dzieci! Pokazujemy, jak ciekawe, trudne, fascynujące, a czasem niebezpieczne czynności wykonują kobiety i mężczyźni pracujący w tych zawodach. Szczególną wagę przykładamy do równości płci – aby nie wykluczać żadnego czytelnika i żadnej czytelniczki. Bo każdy, bez względu na płeć, ma prawo snuć takie same plany względem swojej przyszłości. „Książka Magdaleny Koźlickiej świetnie pokazuje różnorodność pracy strażaków oraz rozpala dziecięce marzenia o tym zawodzie. Polecam!” kpt. inż. Maciej Lewandowski – Strażak Roku 2022 Magdalena Koźlicka – absolwentka Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne. Na co dzień mieszka w Warszawie i pracuje jako ilustratorka freelancerka. Inspirują ją ulotne chwile z życia codziennego, emocje, historie bliskich ludzi, podróże, natura, zaobserwowane kształty i kolory. Poza własnymi projektami zajmuje się tworzeniem ilustracji na potrzeby animacji. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza”. Madika i Lisabeth – dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki – żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Madika chce być miła i grzeczna, niestety rzadko jej się to udaje. Ale to chyba nie jej wina, że bez przerwy wpada na takie wspaniałe pomysły? Czasem nawet duże dziewczynki muszą sprawdzić, jak się lata z parasolem z dachu drewutni i czy w pralni sąsiadów naprawdę mieszkają duchy. Przecież liczy się dobra zabawa! Te pogodne, pełne mądrości opowieści o dzieciństwie, o tym, co małe bohaterki bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, są wyrazem prawdziwej radości życia. Astrid Lindgren (1907–2001) to jedna z najbardziej znanych i cenionych na całym świecie autorek książek dla dzieci. W jej dorobku znajdziemy ponad 20 powieści oraz zbiorów opowiadań. Jej książki przetłumaczono ze szwedzkiego na wiele języków. Najsłynniejszymi dziełami Lindgren są „Pippi Pończoszanka”, „Bracia Lwie Serce” oraz „Dzieci z Bullerbyn”. Co sprawia, że dzieła Astrid Lindgren są tak wyjątkowe? W odpowiedzi na pytanie, skąd czerpie inspiracje, autorka wyjaśniała: „Nie istnieje żadne inne dziecko, które może mnie zainspirować, poza tym dzieckiem, którym sama niegdyś byłam. Do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci. Trzeba tylko samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było”. Ilon Wikland – szwedzka artystka i ilustratorka znana głównie z prac do książek Astrid Lindgren, m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Braci Lwie Serce” czy „Lotty z ulicy Awanturników”. Urodziła się w 1930 roku w Estonii, ale od 14 roku życia mieszkała w Szwecji, gdzie uciekła przed sowiecką okupacją. Astrid Lindgren poznała w 1953 roku w szwedzkim wydawnictwie Rabén & Sjögren, w którym ta pracowała jako redaktorka zajmująca się literaturą dziecięcą. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Myślisz, że udałoby ci się przeżyć w średniowieczu? To epoka królów i rycerzy, epickich opowieści i legend oraz dzielnych i pracowitych ludzi, którzy wielokrotnie zmieniali bieg historii… Ale to także wojny, epidemie i palenie wrogów na stosie… Lepiej więc miej się na baczności i uważnie przeczytaj ten poradnik przetrwania. Dzięki temu może ujdziesz z życiem! Juan de Aragón mieszka w hiszpańskim mieście Vélez-Málaga. Rysuje, odkąd wziął ołówek do ręki. Studiował w San Telmo School of Arts. Tworzy książki i komiksy o tematyce historycznej. Więcej o autorze: https://www.elfisgonhistorico.com/quien-soy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kontynuacja bestsellerowej powieści „Notatki samobójcy” opowiadającej o tym, co się dzieje, kiedy przestajesz spełniać oczekiwania innych i stajesz się dokładnie tym, kim jesteś. Jeff po próbie samobójczej spędził czterdzieści pięć dni na szpitalnym oddziale psychiatrycznym. Teraz wrócił do domu. Zaakceptował siebie i jest gotowy mierzyć się ze światem z większą siłą. Pogodzony ze swoim prawdziwym „ja” czuje się dużo lepiej niż kiedykolwiek. Jednak powrót do szkoły jest skomplikowany, a obawy matki nie pomagają w adaptacji. Jeff zastanawia się także, jak odbudować relację z Allie, swoją najlepszą przyjaciółką. Na szczęście poznaje nowych ludzi w ośrodku dla queerowej młodzieży. Czy niektórzy z nich mogą okazać się kimś więcej niż przyjaciółmi? Michael Thomas Ford jest pisarzem. W Polsce rozgłos przyniosła mu powieść „Notatki samobójcy”, od lat utrzymująca wysoką pozycję na listach bestsellerów. Finalista nagród Shirley Jackson i Bram Stoker Awards oraz pięć nagród literackich Lambda. Mieszka na wsi w Ohio ze swoim partnerem i dwoma psami ratowniczymi. Lubi karty Tarota, nurkowanie, kawę, bałagan w kuchni, Eurowizję, przerażające filmy o klaunach, ozdoby świąteczne, muzykę pop z lat 80., Doktora Who i tatuaże. Nie lubi się golić.
Rodzice Bepy prowadzą międzygalaktyczne biuro podróży, które organizuje wycieczki po Ziemi dla członków kosmicznej społeczności. Bepa potrzebuje towarzystwa, dlatego postanawia przygarnąć Ziemianina. Rodzice nie są przekonani, ale ostatecznie dają za wygraną, bo podobno opieka nad człowiekiem uczy odpowiedzialności… Tymczasem przed biurem podróży skomplikowane zadanie: organizacja wycieczki po Ziemi dla trudnego klienta. Marudny profesor nienawidzi ssaków, a od jego raportu zależy, czy Kosmiczna Rada przyjmie je do Wspólnoty… Jak Ziemianie wypadną w oczach kosmitów? Czy kosmici sprawdzą się jako przyjaciele? Czy profesor zmieni zdanie na temat ssaków? I właściwie dlaczego tak bardzo ich nie lubi? Pierwszy tom prześmiesznej i wypełnionej akcją serii komiksów Nikoli Kucharskiej. Nikola Kucharska – ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie ponad dwadzieścia pięć książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech, Hiszpanii czy we Francji. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
Nowość w bestsellerowej serii „Rok w lesie”ilustrowanej przez Emilię Dziubak! Razem z ciekawską sroczką najmłodsi będą mogli się dowiedzieć, kiedy zasypiają zwierzęta w lesie. Zajrzą do nory borsuka, do żeremia, nad rzeczkę czy do gniazda słowika… Zabawny wierszyk Tomasza Plebańskiego zachęca do wielokrotnego czytania, a na koniec utula do snu… Tomasz Plebański – poeta bywający. Najczęściej w chmurach, bo – jak się okazuje – bywanie tam sprzyja bujaniu, a bujanie niezwykle sprzyja wymyślaniu różnych historii. Od 2009 roku współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”. Specjalizuje się w interesującym pisaniu na temat pozornie mało istotnych rzeczy. Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czytaj, oglądaj i szukaj szczegółów!Piesek Kudłatek i myszka Mgiełka mają chęć na coś pysznego. Wychodzą do miasta na podwieczorek i... To początek ich niewiarygodnej podróży przez niezwykłe światy, w których jest tyle rzeczy do znalezienia! Przyłącz się do wyprawy i sprawdź swoją spostrzegawczość!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Prosta nauka rysowania krok po kroku!Książka zawiera 50 interesujących pomysłów na obrazki z dokładnymi instrukcjami rysowania. Każdy kolejny krok zaznaczony jest kolorem, co ułatwia śledzenie poszczególnych etapów tworzenia tych wspaniałych dzieł. Narysuj swoje ulubione zwierzęta, pojazdy i baśniowe przedmioty - z tą książką będzie to bardzo łatwe!Emily Fellah jest autorką książek dla dzieci, ilustratorką oraz bibliotekarką, która z pasją zachęca najmłodszych do czytania i tworzenia. Zaczynała karierę jako projektantka i dyplom z projektowania mody uzyskała na University of Westminster. Następnie przygotowała szereg warsztatów komiksowych oraz ilustratorskich dla szkół i innych instytucji w Wielkiej Brytanii i na świecie. Opracowała metodę rysowania postaci opartą na prostych kształtach, czego efektem jest książka "Uczę się rysować". Emily mieszka w Londynie.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Niespodzianka dla najmłodszych fanów bestsellerowego "Roku w lesie"! Przedstawiamy serię kartonowych książeczek o ulubionych zwierzęcych bohaterach.Witamy w lesie! Dziś poznacie wiewiórkę. Dowiecie się, do czego przydaje się jej puszysty ogon, co je, jakie ma zwyczaje i co potrafi robić. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzeba będzie między innymi wiewiórkę obudzić, pomóc jej w poszukiwaniu jedzenia czy schować się przed deszczem.Książeczki w serii "Rok w lesie" poszerzają wiedzę najmłodszych na temat leśnych zwierząt, pobudzają wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia.Emilia Dziubak - autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą.Laureatka Nagrody Literackiej m. st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody "Przecinek i Kropka" w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę "Rok w lesie". Laureatka nagrody "Żółta Ciżemka" w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?