Jakie tajemnice kryją pory roku? Co jest charakterystyczne dla każdej z nich? Co wiosną, latem, jesienią i zimą robią ludzie i zwierzęta?Wszystkim porom roku zostały poświęcone po trzy wypełnione szczegółami ilustracje: jedna o tym, co się dzieje w przyrodzie, druga o inspirujących zajęciach ludzi, trzecia o świętach przypadających na poszczególne sezony. Osobna ilustracja opowiada o Bożym Narodzeniu - ulubionym święcie wszystkich dzieci!Na dodatkowych stronach są przedstawione ubrania charakterystyczne dla różnych pór roku i typowej dla nich pogody - dzięki nim każdego dnia będziesz wiedzieć, co na siebie włożyć!Pięknie ilustrowana książka, którą można oglądać wielokrotnie, za każdym razem odnajdując kolejne szczegóły!Katarzyna Juszczak ukończyła Politechnikę Poznańską na kierunku artystycznym. Tworzy głównie ilustracje do książek i gier planszowych dla dzieci. Projektuje również plakaty inspirowane naturą. Współpracuje z wydawnictwami i autorami książek w Polsce i za granicą.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W przedszkolu pojawia się pani Miłka, nauczycielka do zadań specjalnych. Ma rozmawiać z dziećmi o uczuciach i wartościach, co nie będzie proste Mądrym i zabawnym opowiadaniom o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści, uczciwości, szacunku, odwadze, współczuciu, strachu czy poczuciu winy towarzyszą zrozumiałe dla najmłodszych definicje oraz praktyczne rady i wskazówki."Wielka księga uczuć" składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów:"Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami","Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach","Horror! czyli skąd się biorą dzieci"oraz "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach". Dzięki tej książce żadne uczucia nie będą wam już straszne!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nauka rysowania to świetna zabawa! Przekonajcie się, że ziemniak może być początkiem żaby, wróżki, smoka, syrenki czy nawet bohaterów bożonarodzeniowej szopki! Dzięki książce ponad 60 ziemniaków o różnych kształtach zmienicie w zabawne postaci z bajek oraz świątecznych bohaterów, i to zaledwie w parę chwil! Írisz Agócs – węgierska ilustratorka. Studiowała antropologię kultury i etnografię, po czym zupełnie zmieniła obraną drogę i zaczęła robić to, co lubiła od zawsze – malować i rysować, zwłaszcza dla dzieci. Więcej o autorce na stronie: iriszagocs.com Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kontynuacja książeczki na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Dziś Wigilia… Czas ubrać choinkę! Przyjaciele z placu budowy muszą zrobić już tylko jedno: przygotować się do Świąt. Ten wieczór będzie jednak pełen niespodzianek. Jakich? Dowiecie się po otwarciu wszystkich kartonowych okienek. A to wcale nie koniec bożonarodzeniowych cudów. Największy z nich odkryjecie, gdy zalśni pierwsza gwiazdka… Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień… chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek – od „Żabka i Ropucha” aż po ostatni tom „Harry’ego Pottera”. AG Ford jest tatą dwóch chłopców i cenionym ilustratorem książek dla najmłodszych. Rysuje niemal bez przerwy, odkąd nauczył się trzymać w dłoni kredkę, i do dziś woli techniki tradycyjne od pracy na komputerze. Zmieniło się tylko jedno: kiedy był mały, uwieczniał głównie żółwie ninja. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Osierocona owieczka wychowuje się razem ze szczeniakiem. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji. Metka sypia w psiej budzie, obszczekuje gości, służy, a nawet biega po podwórku z kością w zębach! Nowe kolorowe ilustracje Anny Wielbut, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego czytania! Jan Grabowski – ur. w 1882 r. w Rawie Mazowieckiej, zm. w 1950 r. w Warszawie. Prozaik, pedagog, autor podręczników szkolnych. Z wykształcenia chemik, ukończył Politechnikę Warszawską. Publikował m.in. w czasopismach „Naokoło świata”, „Płomyczek” i „Płomyk”. Trwałą popularność zdobył dzięki opowiadaniom i powieściom z życia zwierząt, do najbardziej znanych należą: „Puc, Bursztyn i goście”, „Reksio i Pucek”, „Finek”, „Skrzydlate bractwo” oraz „Kochany zwierzyniec”. Utwory Jana Grabowskiego były tłumaczone na wiele języków. Anna Wielbut – kiedy była mała, bardzo lubiła rysować, szyć i czytać. Teraz jest duża, ale wciąż lubi i rysować, i szyć, i czytać. Chciałaby żyć dwieście lat, żeby móc zajmować się jak najdłużej tym wszystkim, co ją interesuje. Zawodowo ustawia literki w zgrabne szeregi, linijki i słupki, czyli projektuje książki i pisma. W wolnych chwilach lepi z gliny i obserwuje życie osobiste swoich dwóch kotów oraz psa. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia - razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.Katarzyna Kozłowska - absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy kiedykolwiek mieliście zły tydzień? Antek Fert właśnie taki ma! I to najgorszy w życiu! Cóż, przynajmniej zaprzyjaźnił się z bożyszczem nastolatek, znanym na całym świecie piosenkarzem i swoim imiennikiem Antkiem Fertem, więc chyba jest fajnie, prawda? Nieprawda, bo został z nim pomylony i porwany, a teraz musi jak najszybciej znaleźć drogę ucieczki! Poniedziałek był popaprany, wtorek wredny, środa świrnięta, ale teraz nachodzi… CZWARTEK! Kolejny tom przezabawnej serii, a w nim: żenujące sytuacje, niewybredny humor oraz zatrważająca liczba wpadek głównego bohatera! Eva Amores jest graficzką i fotografką. Pracowała dla opery w Sydney i ABC. Pochodzi z Filipin, a do Australii przeprowadziła się w liceum. Lubi buty, podróże i jeszcze raz buty. Matt Cosgrove jest autorem i ilustratorem bestsellera „Macca the Alpaca” i serii „The Epic Fail Tales”. Urodził się i wychował w zachodnim Sydney. Lubi czekoladę, unikanie ludzi i więcej czekolady. Eva i Matt poznali się dwadzieścia pięć lat temu na studiach, gdy przypadkiem pracowali nad projektem w tej samej grupie. Od tej pory nie przestają ze sobą współpracować. Mają na koncie dużo obiadów, ciast, bałaganu, błędów, wspomnień, złych decyzji odzieżowych i dwie prawdziwe istoty ludzkie, ale to jest ich druga wspólna książka. W czasach lockdownu, gdy na świecie zrobiło się trochę ponuro, mogli zająć się wypiekiem chleba albo nałogowym oglądaniem Netfliksa, ale nie – postanowili stworzyć cykl „Najgorszy tydzień życia”. (Tak wyszło, sorki). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Znacie kociaki łobuziaki? Nie? No to uważajcie… Kociaki łobuziaki to niezłe gagatki! Na przykład Bazyl, choć jest cały w kłakach, paprochach i mikrobach, uznał, że się nie umyje, bo tak mu się nie chce i już! Uwierzycie?! Oczywiście pozostałe kociaki mają swoje metody, żeby przekonać Bazyla do mycia… Jednak wymycie takiego kocmołucha nie będzie proste. Spróbują najróżniejszych metod: mydła, farby do kotów, straży pożarnej, odkurzacza… A jak to się skończy? Przekonajcie się sami. Szalona, przezabawna i do tego interaktywna książka dla wszystkich, którzy nie lubią się myć! Maciej Szymanowicz w dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, ale to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 wydał autorską książkę „Najmniejszy słoń świata”, wznowioną w roku 2024. Za ilustracje do książki „Asiunia” otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), za „Wszystkie moje mamy” nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014), a za „Marzenia. Fakty, mity, głupoty” Nagrodę Żółtej Ciżemki (2023). Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Debbie Tung, autorka i ilustratorka, twórczyni znakomicie przyjętego przez polskich czytelników autobiograficznego komiksu „Wszystko w porządku”opowiadającego o zmaganiach z depresją, także tym razem sięga do osobistych doświadczeń. Z charakterystycznym humorem pokazuje, jak skomplikowane potrafi być życie, kiedy nade wszystko cenisz spokój, a dobra książka i kubek gorącej herbaty to dla ciebie o wiele lepsza recepta na udany wieczór niż impreza. Debbie mierzy się z poczuciem wyobcowania, wrażeniem, że nie spełnia oczekiwań, by w końcu lepiej zrozumieć siebie – i odkryć, że w głośnym świecie jest też miejsce dla cichych introwertyków. Poręczna pomoc dla ekstrawertyków, który chcą lepiej zrozumieć swoich mniej zsocjalizowanych znajomych oraz ogromne westchnienie ulgi dla introwertyków. Yumi Sakugawa, artystka komiksowa Debbie Tung to twórczyni komiksów i ilustratorka, która w swoich pracach opowiada o codzienności oraz miłości do książek i herbaty. Jej komiksy publikowały m.in. serwisy „Huffington Post”, „9GAG”, „Bored Panda” i „Goodreads”. Mieszka w Birmingham w Anglii z mężem i synem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szósty tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód. Teraz jednak dołącza do nich Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i pisze serię reportaży z miejsc, w których straszy. Tym razem czwórka detektywów jedzie do muzeum na zamku w Łęczycy – bo właśnie tam zgromadzono największy w Polsce zbiór wizerunków diabła Boruty. W pewnej chwili jednak ekscytujące nocne zwiedzanie przerywa uderzenie pioruna. Gasną światła i w tajemniczy sposób znika bezcenna moneta. To wygląda na diabelską sprawkę… „Detektywi z Tajemniczej 5” oraz „Detektywi z Tajemniczej 5kontra duchy” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Znakiem rozpoznawczym obu serii o śledztwach Anki i Piotrka są: przygodowa fabuła, elementy wiedzy o historii i historii sztuki, a także interaktywna forma, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień – między innymi Złoty Pocisk, Czarny Kapelusz oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru. „Detektywi z Tajemniczej 5” to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. Asia Gwis – czasem graficzka, czasem ilustratorka. Chciała zostać baletnicą, ale na szczęście ukończyła grafikę i malarstwo w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych (po latach odkryła, że woli siedzieć, niż tańczyć). W godzinach pracy tworzy portrety pamięciowe bohaterów literackich, po godzinach bada podejrzane ślady złoczyńców znanych w kocim półświatku jako Wielka Piątka. Lubi lody, malarstwo flamandzkie i zagadki kryminalne. Kolekcjonuje absurdy, wspomnienia z podróży i kocie włosy. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Miłkę i Stasia fascynuje kosmos. Bardzo chętnie odwiedzają planetarium i obserwatorium astronomiczne, czyli miejsca, w których można obserwować gwiazdy i planety. Dzięki narzędziom do oglądania nieba oraz specjalnym pokazom poznali Układ Słoneczny. Skrycie marzą, by kiedyś polecieć w przestrzeń kosmiczną! Dlatego wspólnie z nimi przymierzymy odlotowy skafander i sprawdzimy, jak intensywny jest trening astronauty. Zerkniemy też do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, żeby zrozumieć, co to stan nieważkości. No i oczywiście zbudujemy swoją rakietę! Dzieci są bardzo ciekawe świata i mają wiele różnych hobby. „Moja pasja” to seria, która zachęca małych czytelników do odkrycia, czym tak naprawdę się interesują. Dzięki książce będą mogły pogłębić wiedzę i poznać inne niezwykłe pasje. W przygotowaniu tomy o piłce nożnej i tańcu. Monika Filipinaw 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie w Wolverhampton. W tym samym roku za projekt licencjacki otrzymała wyróżnienie na wystawie D&AD New Blood w Londynie. W 2014 roku ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją w ilustracji książek dla dzieci na Cambridge School of Arts. W 2013 roku książka „Oh! What a Tangle” dostała nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki międzynarodowej na Targach Książki dla Dzieci w Szanghaju. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce i za granicą. Jej autorskie książki zostały wydane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W tej części Pops i Boti pomagają przyjacielowi dostać pracę. Nie byle jaką! Ma zostać opiekunem zwykłych i niezwykłych zwierząt w hotelu Pod Mruczącym Kocem. Usłyszą przy okazji opowieści emerytowanej Papugi. Ta ptaszyna o licznych talentach żadnej pracy się nie bała! Była m.in. kierowczynią ciężarówki, strażaczką, tancerką, a nawet kiperką herbacianą. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakie zwierzęta mieszkają w hotelu oraz co jeszcze robiła Papuga, koniecznie sięgnijcie po tę książkę."Pops i Boti uczą angielskiego"to seria edukacyjna wspierająca przyswajanie słówek, opracowana przez autorkę z dużym doświadczeniem pedagogicznym. Uroczy żółty Pops i jego przyjaciółka Boti przeżywają ciekawe przygody, a dzieci poznają słownictwo z różnych dziedzin. Najprzyjemniej uczyć się przez zabawę - i tutaj na pewno jej nie zabraknie!Ewa Podleś - ilustratorka książek i gier dla dzieci. Absolwentka wydziału filologii chorwackiej na UJ. Przez wiele lat uczyła dzieci języka angielskiego i to doświadczenie wykorzystała, tworząc serię "Pops i Boti uczą angielskiego". Wolny czas spędza najchętniej na samotnym kręceniu się bez planów po Azji, całodziennych wycieczkach rowerowych i zbieraniu wszystkiego, co daje natura.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Magiczna opowieść dla małych i dużych z nastrojowymi ilustracjami Emilii Dziubak. Tajemniczy chłopiec Vilmar mieszka ze swoimi opiekunami, starszym małżeństwem, w małym domku na wyspie. Nie pasuje do wyspiarskiej społeczności, choć sam nie wie dlaczego. Jednak pewnego dnia w jego ręce trafia stara książka, w której przeczyta opowieść o kimś bardzo podobnym do niego samego… Kai Lüftner urodził się w 1975 roku w Berlinie Wschodnim. Publikował książki i słuchowiska, dawał coraz więcej małych i bardzo dużych koncertów, często gościł w telewizji i na spotkaniach z czytelnikami, ale prawie nigdy w domu. W końcu uznał, że to bez sensu. Między innymi właśnie dlatego w 2019 roku przeprowadził się z całą rodziną na swoją ulubioną wyspę na duńskim Bałtyku. Tutaj buduje różne rzeczy z drewna, uprawia warzywa, spaceruje z psem po lesie lub nad morzem, szuka skarbów, pisze wiersze, historyjki i piosenki oraz wsłuchuje się we wszystkie podania i legendy tej wyspy. Większość z nich jest prastara i opowiada o olbrzymach, trollach, syrenach, elfach, krasnoludkach, wróżkach i – o podziemianach. Autor bestsellerów w swojej nowej książce opowiada historię Vilmara, małego zawieruszka… Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019. W 2024 r. jej autorska książka „Rok w lesie. Robaczki” została wyróżniona w konkursie PTWK „Najpiękniejsze Polskie Książki 2023”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pieskowi chce się kupę. I to JUŻ. Ale na jego nocniczku siedzi młodsza siostra! A to dlatego że z jej nocniczka korzysta Myszka. Piesek biega od nocniczka do nocniczka, lecz wszystkie są zajęte! Sprawa robi się coraz pilniejsza… Przezabawna książka ucząca higieny i korzystania z toalety. Czasami wystarczy przypadek, żeby opanować ważną umiejętność. Dla wszystkich, którym się chce… Guido van Genechten urodził się w 1957 roku w Mol w Belgii. Studiował rysunek i malarstwo, a także grafikę i fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Mol. Przez wiele lat pracował jako grafik. Obecnie jest ilustratorem książek dla dzieci na pełen etat. W 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę „Rikki”. Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę. „Rikki” został przetłumaczony na kilkanaście języków, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci. W wolnych chwilach gotuje. Lubi belgijskie frytki, gorzką czekoladę i maślane ciasteczka, a także dobrą muzykę, jazdę na rowerze (ale tylko we dwoje), puste kieszonkowe notatniki, zapach wypastowanych butów, niespodzianki i nicnierobienie. Jego ulubiony kolor to zielony. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Psiezabawna książka dla najmłodszych!W środku znajdziesz: historię najlepszego psyjaciela człowieka, sporo wiedzy o tym, jak rozmawiać trzeba z psem, mnóstwo psich sucharków, przegląd ras (również tak intrygujących jak chachacharti labrakadabrador), a także grę planszową i labirynt, w którym będziesz szukać gumowego kurczaka. Zrób według instrukcji zabawkę dla swojego czworonoga (albo pieska ze schroniska), naucz się rysować psy jak Joanna Rusinek i sprawdź, czy psie łapki naprawdę pachną popcornem.Joanna Rusinek urodziła się w 1978 roku w Krakowie. Uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci i robi filmy animowane. Lubi jeść dobre rzeczy i oglądać dobre filmy - najlepiej jednocześnie. Zilustrowała między innymi "Piotrusia Pana i Wendy" J.M. Barriego, "Kreskę i Kropka" Jarosława Mikołajewskiego i "Samotnego Jędrusia" Wojciecha Widłaka, a ilustrowany przez nią "Mały Chopin" napisany przez jej brata Michała ruszył dzielnie w świat, bo został przetłumaczony na kilkanaście języków (w tym chiński i japoński).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Andy i Terry mieszkają w stusześćdziesięciodziewięciopiętrowym domku na drzewie (mieli stupięćdziesięciosześciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: ujeżdżalnię kangurów, chatkę z piernika (w której mieszka miła starsza pani), Przedsiębiorstwo Rozwoju i Udoskonalania Papierowych Samolocików (w skrócie PRUPS) oraz domek na drzewie (zgadza się, mają domek na drzewie w domku na drzewie!). No, na co czekacie? Właźcie! Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.
„Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. W tej części pojawia się słownictwo związane ze światem zwierząt – w sumie ponad 200 słówek! Czytelnicy odwiedzą dom pewnego podróżnika, las, dżunglę, sawannę, zanurkują w morzu, a nawet dotrą do krainy całej pokrytej śniegiem. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka (w całej książce jest ich 50), co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. Książka idealna dla miłośników zwierząt! Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy Ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2002 za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nie rzeczach” Zofii Beszczyńskiej; wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003 w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”, wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Polskie Książki 2021 za „W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szkoła i ja - nowa seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole!Odpowiednia koncentracja jest bardzo ważna, kiedy uczymy się nowych rzeczy. Dzięki niej lepiej rozumiemy czytany tekst, rozwiązujemy zadania i zapamiętujemy informacje.Ale czasami tak trudno się skupićNa szczęście koncentrację można ćwiczyć jak mięśnie i zaraz zobaczycie, jak to działa!W tej książce znajdziecie zabawy rozwijające koncentrację, aby nauka była łatwiejsza i ciekawsza. Razem będziemy ćwiczyć supermoc, która pomoże wam osiągnąć sukces w szkole i poza nią.Agnieszka Łubkowska, trener zdolności poznawczychAgnieszka Łubkowska od ponad 20 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, ADHD, dyskalkulia czy dysgrafia. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korygowania tych problemów. Posiada certyfikat Davis Dyslexia Association International z metody Davisa, którą stosowała przez 12 lat. Obecnie wykorzystuje różnorodne metody, takie jak ForBrain, metoda Dennisona, mindfulness czy autorskie ćwiczenia wspierające syntezę tekstu i jego głębokie rozumienie. Prowadzi indywidualne treningi czytania, pisania i koncentracji, dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Jako trener umiejętności poznawczych prowadzi zajęcia grupowe z zakresu skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i treningów pamięci.Jej misja to równe szanse rozwoju dla każdego dziecka. Prywatnie uwielbia zwierzęta i angażuje się w walkę o ich prawa.Paulina Nachman - absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, matka-Polka feministka. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka: ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje sztukę użytkową. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów. Nie lubi zimy i niesmacznego jedzenia.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka - dziewięcioletnia Danusia - spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływam znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia. Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia, a może nawet... wyleczenie.Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?