Nadchodzą Święta, a wraz z nimi ferie, pyszne jedzenie i oczywiście prezenty! Dziewczynki z PSIAKÓW są bardzo podekscytowane, a Gabi w końcu dostaje upragniony telefon! Nareszcie może bez przeszkód kontaktować się z przyjaciółkami oraz nagrywać filmiki o pieskach i wrzucać je do internetu. Jednak coś, co miało być tylko beztroską zabawą, wkrótce zupełnie zaprzątnie głowę dziewczynki. Czy dla chwilowej sławy w sieci warto narażać na szwank przyjaźń i zaufanie rodziców? Ale największa rewolucja – przeprowadzka do innej dzielnicy – czeka Priję. Pogodzenie szkoły (do której teraz trzeba dojeżdżać) z licznymi obowiązkami i zajęciami sportowymi stanie się jeszcze trudniejsze niż dotychczas. Czy dziewczynka podoła nowym wyzwaniom? No i co z PSIAKAMI? Nathan Fairbairn jako dziecko dużo się przeprowadzał, ale gdziekolwiek trafiał, wokół było mnóstwo zwierzaków i komiksów, więc był szczęśliwy. Nathan kocha tworzenie komiksów. Pracował przy wielu jako kolorysta, od ważnych superbohaterskich jak „Spider-Man” czy „Wonder Woman” po niezależne jak „Scott Pilgrim”. Poza tym, że dużo kolorował, troszkę pisał. Stworzył kiedyś scenariusz powieści graficznej „Lake of Fire” o bandzie rycerzy walczących z obcymi. Naprawdę lubi pisanie i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mieć ku temu więcej okazji. Mieszka teraz w Vancouver i stara się przeprowadzać jak najmniej. Michele Assarasakorn dorastała w Bangkoku zafascynowana mangą i animacją. Studiowała design koncepcyjny w filmie i grach wideo w Toronto. Po ukończeniu nauki jakiś czas pracowała, tworząc grafiki koncepcyjne, później jako kolorystka dla DC, Marvela, Image i Dark Horse’a. W wolnym czasie podróżuje po świecie i dokumentuje swoje przygody w postaci ilustracji. Jej prace przykuły uwagę Nathana Fairbairna – tak zaczęła się jej przygoda z komiksem! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Burmistrz Little Riddlewood, malowniczej angielskiej wsi, został zamordowany! Pomóż detektywom amatorom rozwiązać łamigłówki i odkryć, kto popełnił zbrodnię. Oto zbiór ponad 90 kryminalnych zagadek graficznych, logicznych, liczbowych i słownych. Ta książka to idealny prezent dla każdego miłośnika gatunku cosy mystery! CZY UDA CI SIĘ ROZWIKŁAĆ WSZYSTKIE ZAGADKI I ZŁAPAĆ SPRAWCĘ? Dan Moore to brytyjski twórca łamigłówek. Napisał wiele książek z zagadkami logicznymi, których rozwiązywanie będzie znakomitym treningiem dla mózgu! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nauka rysowania to świetna zabawa! Przekonajcie się, że ziemniak może być początkiem niedźwiedzia, wiewiórki, leniwca, ślimaka czy nawet krokodyla! Dzięki książce ponad 60 ziemniaków o różnych kształtach zmienicie w zabawne zwierzaki, i to zaledwie w parę chwil!risz Agócs - węgierska ilustratorka. Studiowała antropologię kultury i etnografię, po czym zupełnie zmieniła obraną drogę i zaczęła robić to, co lubiła od zawsze - malować i rysować, zwłaszcza dla dzieci. Jej przezabawne książki "Nauka rysowania. Zacznij od ziemniaczka" oraz "Jeszcze więcej nauki rysowania. Zacznij od ziemniaczka" zachęciły tysiące dzieci i dorosłych do sięgnięcia po kredki i ołówki. Więcej o autorce na jej stronie.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zabieramy was dzisiaj na wycieczkę w góry. Poznamy bardziej i mniej znane górskie zwierzęta i podpatrzymy, co robią o różnych porach doby i roku. Spotkamy górala, owce oraz leśnego duszka, czasami płatającego figle. Włóżcie wygodne buty, spakujcie do plecaka bidon z wodą i kanapkę i chodźcie podziwiać świat górskiej przyrody!Na pogórzu wartko płynie potok, pluskają się w nim pstrągi, a nad łąką fruwają kolorowe ważki. Można się natknąć na sarny, czasami drogę przebiegnie lis albo zając. Zimą w zagrodzie mieszkają owieczki, które zeszły z hal. Na reglach stok jest już mocno nachylony, można się porządnie zmęczyć na spacerze. Ale widoki wynagrodzą wszelki trud! Rozrabiają tu borsuki i kuny, fruwają puchacze, jarząbki, sikorki i nietoperze. Z kolei najwyższe piętro gór, hale i turnie, zamieszkują świstaki, kozice, koziorożce oraz ogromne orły. Oprócz tego jest tu pełno małych gryzoni, chrząszczy i innych ciekawych żyjątek."Rok w górach" zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących zmiany zachodzące w ciągu roku na różnych piętrach górskich - pogórzu, reglach, turniach i halach. Dzięki temu młody czytelnik pozna bogactwo flory i fauny gór. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów oraz interaktywną zabawę. "Rok w górach" zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych i umiejętność opowiadania.Małgosia Piątkowska - ilustratorka. Mieszka w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Wydział Ilustracji na University of the West of England (Bristol). Uwielbia swoją pracę, bo to dzięki niej może podzielić się swoim sposobem postrzegania świata. Jej największą inspiracją jest dzieciństwo i związany z nim surrealizm. Nałogowa rysowniczka. Posługuje się technikami tradycyjnymi, ale z entuzjazmem podchodzi też do programów graficznych.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów samolotów!Najnowsza pozycja w popularnej serii "Opowiem ci mamo", narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego, tym razem pozwoli się wybrać w podniebną podróż i poznać bogaty świat odrzutowców, myśliwców, helikopterów i innych aeroplanów."Opowiem ci, mamo, co robią samoloty" to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą przetrwać wielokrotne przeglądanie.Artur Nowicki (ur. 1968) - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.Marcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W "Naszej Księgarni" poeta wydał . "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, "Skąd się biorą dzieci" oraz "Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta". Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii "Opowiem ci, mamo".Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Hej, jestem Miś! A to mój las.Mieszkam w nim razem z kolegami.Tyle w nim zdarzeń, że ojej!Chcecie zobaczyć? Chodźcie z nami!Przepięknie zilustrowana książka o misiowym lesie i jego mieszkańcach. Wypełniają ją wiersze i zadania, w sumie ponad 200 rzeczy do znalezienia!Razem z misiem podróżujemy lasem od wiosny do zimy, poznając nowych przyjaciół, odkrywając nowe miejsca i przeżywając przygody. Zajrzymy do leśnej szkoły, wpadniemy na urodziny króliczka i na olimpiadę, nad stawem poszukamy ochłody w upalny dzień, wybierzemy się na piknik, ognisko i przedstawienie, pożegnamy odlatujące jesienią ptaki, pochlapiemy się w kałużach i trafimy na zimową ucztę.Na końcu książki są dodatkowe informacje na temat przyrody, idealne dla początkującego miłośnika natury!Rachel Piercey - poetka i redaktorka. Współredagowała antologie poezji dla dzieci. Prowadzi warsztaty poetyckie w szkołach podstawowych. Jej wiersze dla dorosłych publikowały różne czasopisma. Mieszka w Londynie.Freya Hartas - ilustratorka specjalizująca się w książkach dla dzieci. Mieszka w Bristolu ze swoim partnerem i czarnym kotem Katsu. W 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale ilustracji Uniwersytetu Falmouth. Uwielbia wyczarowywać humorystyczne postacie, zwierzęta i potwory. Tworzy im całe fantastyczne światy, w których mogą zamieszkać i się zagubić.Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Ponad 100 kapitalnie łamiących głowę zadań!Chwyć w dłoń ołówek i przygotuj się na absolutnie fantastyczną zabawę. Książka pęka w szwach od kolorowych łamigłówek obrazkowych, językowych i matematycznych, labiryntów, a także zadań typu: znajdź różnice, połącz kropki, dopasuj, wyszukaj szczegóły i wielu innych.
Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa?Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Uzupełniają je klasyczne czarno-białe ilustracje Bjorna Berga.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wyjątkowe wydanie najpopularniejszej książki Astrid Lindgren z zachwycającymi kolorowymi ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, w dużym formacie - idealne na prezent!Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
POZNAJ TĘ DIABELNIE ZAGMATWANĄ HISTORIĘ I SPRAWDŹ SWOJĄ ZDOLNOŚĆ DEDUKCJI!Jesteś szpiegiem w samym środku akcji. Ścigając się z czasem, wykonujesz niebezpieczne misje i pokonujesz nieprzyjaciół. Ten zbiór zagadek oraz łamigłówek to wielkie wyzwanie dla każdego kandydata na tajnego agenta!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Mądra i zabawna opowieść o tym, co nieznane.Myszka dostała list. Od oposa, który chce ją odwiedzić! Ale jak wygląda opos? Każde zwierzę wyobraża go sobie inaczej. Jeż twierdzi, że to olbrzymi stwór z kartoflowatym nosem. Kaczka jest pewna, że opos mieszka na dnie stawu i jada końską kupę. Tymczasem bóbr uważa, że oposy fruwają W dodatku do tyłu!Mieszkańców lasu coraz bardziej ponosi fantazja. Lecz wtedy się zjawia ktoś nieznajomy. Ktoś z długim ogonkiem, wielkimi różowymi uszami i o uroczym pyszczkuTo nieważne, czy masz skrzydła, płetwy czy rogi.Bo tylko krok dzieli nas od przyjaźni.Sabine Bohlmann - urodziła się w Monachium. Jako dziecko chciała być księżniczką, jednak została aktorką filmową i dubbingową oraz pisarką. Historyjki krążą wokół niej jak motyle. Spisywanie ich sprawia jej wiele radości. Wydała już ponad 40 książek. Poza tym pisze słuchowiska radiowe oraz reżyseruje filmy i seriale dubbingowe. Mieszka z rodziną w Monachium.Emilia Dziubak - autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą.Laureatka Nagrody Literackiej miasta stołecznego Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody "Przecinek i Kropka" w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę "Rok w lesie". Laureatka nagrody "Żółta Ciżemka" w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kartonowa książeczka na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie!Koparka jest dzisiaj bardzo zajętym autem. Z pomocą swojej przyjaciółki wywrotki robi wykopy, usypuje górki, kładzie rury i oczywiście poznaje cyfry!Po co liczyć owce? Licz od jednego do dziesięciu z koparką!Sherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek - od "Żabka i Ropucha" aż po ostatni tom "Harry'ego Pottera".Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Cześć, jestem Mela, mam dwanaście lat i pstro w głowie. Lubię się wygłupiać i lubię, jak inni się z tych wygłupów śmieją. Marzę, żeby nauczyć się grać na saksofonie jak moja prababka. Podobno była z niej niezła buntowniczka. Chciałabym ją poznać… Grupka nastolatków przenosi się w lata 50. XX wieku. Mają sprawdzić, dlaczego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej ciągle brakowało papieru toaletowego. Przy okazji dowiedzą się, dlaczego w PRL świętowanie było obowiązkowe, a noszenie kolorowych skarpetek i niektóre żarty zakazane pod groźbą surowych kar! Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W ósmej części przeczytacie między innymi o gruźliczance, czynach społecznych, nowomowie, a także o tym, jak można było zostać wrogiem ludu i kim był stacz kolejkowy. Grażyna Bąkiewicz – historyczka, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba!” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” (2003) i „Będę u Klary” (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. „Ale historia… Mieszko, ty wikingu!” otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. Artur Nowicki – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Cześć, jestem Ola i uważam, że życie jest super! Od pewnego czasu trenuję ju-jitsu. Trener twierdzi, że mam zadatki na mistrzynię, i wytypował mnie do zawodów. Problem w tym, że rodzice muszą wyrazić zgodę, a moi myślą, że chodzę na balet… Grupa nastolatków przenosi się do Polski z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Muszą sprawdzić, czy Polacy zawdzięczają wolność sobie samym, czy sytuacji międzynarodowej. Ale to nie wszystko, dzieciaki mają tajny plan. Chcą odnaleźć monety, na które przetopione zostały korony i berła polskich królów, i odtworzyć z nich te korony. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Grażyna Bąkiewicz – historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY – Książka Roku 2002. Dwie kolejne: „Stan podgorączkowy” (2003) i „Będę u Klary” (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. „Korniszonek” (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. „Muchy w butelce”, powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej „Srebrny kałamarz 2008”. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek. Artur Nowicki – jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.
Jak każdy przedszkolak, Feluś jest bardzo ciekawy świata. Fascynują go ludzie wykonujący różne zawody i chętnie ich naśladuje podczas zabaw z kolegami i koleżankami. Raz jest kucharzem, raz odkrywcą kości dinozaurów, a kiedy indziej buduje z klocków niesamowite budowle… Zawsze jednak wspaniale opiekuje się swoim kotem! Feluś ma wiele pasji i próbuje swoich sił w rozmaitych dziedzinach, żeby odkryć, co tak naprawdę lubi robić. Miś Gucio, towarzysz Felusia, także poznaje zawody – chce być fryzjerem albo kierowcą. A może jednak weterynarzem lub aktorem…? Wszystkie zawody są ciekawe! Wspólna lektura zachęci małego czytelnika do odkrywania swoich mocnych stron, do zadawania pytań o zawody osób z najbliższego otoczenia, a także do rozmów o tym, czym są wytrwałość i wykorzystywanie swoich atutów.
Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować”, „Feluś i Gucio poznają emocje”, „Feluś i Gucio poznają zawody”. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem.
Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Greg wie, czemu znowu wszystko poszło nie tak. Oczywiście przez mamę. Kiedy go nastraszyła, że mózg jest czymś w rodzaju mięśnia, który bez treningu robi się sflaczały i gąbczasty, postanowił zrobić coś naprawdę TWÓRCZEGO. Okej, okej, gra na waltorni w szkolnej orkiestrze była tak jakby przypadkiem (a także porażką), ale plan nakręcenia niskobudżetowego horroru z Rowleyem we wszystkich rolach głównych po prostu musiał się powieść! Zwłaszcza scena walki między burmistrzem a stupięćdziesięciometrowym Królem Dżdżownic zapowiadała się megafajnie. Tak, to był genialny pomysł. To znaczy byłby. Gdyby nie wmieszały się gęsi. Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek „Dziennik cwaniaczka”, numeru jeden na liście bestsellerów „New York Timesa”. W 2009 roku czasopismo „Time” umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według „Time”. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.
Od pierwszej strony tej znakomitej powieści czytelnik jest zaangażowany w sprawy, którymi żyją bohaterowie. Ulka, Pestka, Marian i Julek są zaskoczeni pojawieniem się na „ich” wyspie obcego chłopaka, potrzebującego pomocy. Ukrywają go przed dorosłymi, ale nie wiedzą, że Zenek ma za sobą bolesne przeżycia i nie jest tym, za kogo się podaje. Wkrótce sytuacja tak bardzo się skomplikuje, że trzeba będzie ujawnić prawdę. Irena Jurgielewiczowa – powieściopisarka i pedagog, autorka wielu prac dotyczących czytelnictwa i dydaktyki. Początkowo pisała utwory dla dzieci najmłodszych – „Historia o czterech pstroczkach” (1948) to jej debiutancka książka. Potem ukazały się m.in.: „O chłopcu, który szukał domu” (1957), „Kajtek, warszawski szpak” (1958), „Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla” (1960). Wielką popularność wśród czytelników i uznanie krytyki zyskały psychologiczne powieści dla młodzieży, takie jak: „Niespokojne godziny” (1964), „Wszystko inaczej” (1968), „Ważne i nieważne” (1971), a przede wszystkim „Ten obcy” (1961). Książka ta umieszczona została w 1964 r. na Liście Honorowej im. H. Ch. Andersena i przetłumaczona na wiele języków. Bohaterów tej powieści spotkać możemy w kolejnej książce Ireny Jurgielewiczowej pt. „Inna?” (1975). Opowiada ona o kilkunastoletniej wychowance domu dziecka, wrażliwej i ambitnej dziewczynie, która w obawie, by nie ujawnić przed rówieśnikami swoich kompleksów, pozuje na inną, niż jest w rzeczywistości. Ta wartościowa i interesująca przez swą dramatyczną akcję powieść uzyskała w 1976 r. wyróżnienie Premio Europeo. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zapraszamy do magicznego świata Muminków!Kogo lubisz najbardziej - Muminka, Włóczykija, a może małą Mi?W tej niezwykłej książce znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji o swoich ukochanych bohaterach - od ich drzewa genealogicznego, przez zwyczaje, powiedzonka i umówiony sygnały, aż po zawartość torebki Mamy Muminka i przepis na wyśmienity kruszon Tatusia! Koniecznie zajrzyj też do pracowni wybitnej autorki, by dowiedzieć się, jak powstawały książki o Muminkach, poznać pierwowzory słynnych postaci, a także zobaczyć fotografie rodzinne i pierwsze rysunki Tove.Zapierająca dech w piersiach, luksusowo wydana i bogato zilustrowana książka dla każdego fana Muminków.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Do Zielonej Kotliny przyszła jesień. Mieszkańcy Hotelu Grandspejszyn rozkoszują się spokojem, sącząc sok z berberysu Łilkinsona i podjadając marmoladę dyniową Elli. Życie nie mogłoby być lepsze… lecz pewnego dnia przed hotel zajeżdża hrabina Eleonora Berlington. Arystokratka ma trudne usposobienie i daje się we znaki nieszczęsnym gospodarzom – podobnie zresztą jak jej hałaśliwy, dymiący kabriolet. To jednak nie wszystko, gdyż coś dziwnego zaczyna dziać się w przyrodzie. Kotlinę trapią ulewne deszcze, porywiste wichry i ogniste wiry… czyżby natura w ten sposób okazywała swój gniew? Kto i czym zawinił? Jak naprawić wyrządzoną krzywdę? Losy świata znów spoczęły w bardzo małych łapkach… Anna Mietelska zawodowo zajmuje się pisaniem o modzie, w wolnych chwilach jednak najchętniej pisze i ilustruje dla najmłodszych. Maluje akwarele, obrazy olejne, tańczy, a także tworzy z filcu gości Hotelu Grandspejszyn i inne niezwykłe stworzonka. Jest mamą dwójki dzieci, lecz nadal mieszka w niej mała dziewczynka, która lubi się bawić. Wciąż odkrywa nowe pasje i przy każdej obiecuje sobie, że to już… przedostatnia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?