"Od dziecka przesadzam i rozsiewam rośliny. Z czasem zostałem biologiem, później też projektantem ogrodów. Mam własny wielki ogród - poligon, na którym wcielam swoje idee w życie. Bardzo chciałbym dzięki tej książce zarazić was moją pasją".Pionierski na polskim rynku poradnik napisany z perspektywy praktyka, naukowca i entuzjasty ochrony bioróżnorodności. Autor opowiada w nim, czym jest dziki ogród i dlaczego warto go założyć, ile gatunków może zmieścić oraz co powinniśmy wiedzieć, zanim zaczniemy go planować.Zostało tu opisanych kilkaset gatunków roślin, które mogą pojawić się w dzikim ogrodzie: kwiatów, drzew, krzewów czy pnączy. Poza tym dowiemy, jak wędrują rośliny, jak sadzić drzewa i się nimi opiekować, jak tworzyć żywopłoty, a także jak wysiewać łąkę kwietną i kiedy ją kosić. Przeczytamy o łące leśnej, mokradłach, wrzosowiskach, leśnych wiosennych kwiatach, mchu, martwych drzewach i gatunkach inwazyjnych, których lepiej unikać. Poznamy również zwierzęta mieszkające w dzikim ogrodzie, ale przede wszystkim zrozumiemy, na czym polega bioróżnorodność i jej kształtowanie. Ta wyjątkowa książka o miłości do przyrody uczy, że nie zawsze trzeba się napracować, aby uzyskać piękny efekt. Czasem warto dać naturze wolność i zobaczyć, jak nas zaskoczy.Opowieść płynie wartko w łęgach albo kręci się w spokojnej wodzie olsów. Zielone serce i zieloną duszę Łukasza czuć w każdym słowie. "Dziki ogród tworzę po to, by nie musieć w nim pracować" - Łukasz, ogrodnik i przyrodnik, puszcza do nas oko. Jego głos powinien jednak dotrzeć do każdego, bo podpowiada właściwy kierunek ogrodniczej drogi. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze!
Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH! Sięgnij do gwiazd! Wybierz się w głąb Układu Słonecznego, gdzie nie dotarło jeszcze żadne dziecko! Poznaj dokładnie najbliższych sąsiadów Ziemi – Wenus z jej kwaśnymi ulewami, Saturna opasanego pierścieniami lodu i sam środek tego wszystkiego, czyli Słońce. Od czasów pierwszych astronomów do zrobotyzowanych misji NASA na Marsa – przestrzeń kosmiczna nie przestaje fascynować ludzi. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego o Układzie Słonecznym. Czy wiesz, że powstał z obłoku kosmicznego pyłu? Że Wielka Czerwona Plama na Jowiszu jest w istocie ogromną burzą?
Dołącz do Sary, Jill i ich dzielnych zwierzaków, by wziąć udział w wyprawie, dzięki której poznasz zdumiewające obiekty Układu Słonecznego – i nie tylko!
Rosemary Mosco jest popularyzatorką nauki i rysowniczką, która z ogromnym zaangażowaniem dzieli się z czytelnikami swoim uwielbieniem dla świata przyrody. Sama wymyśla i rysuje kolejne odsłony serii internetowych historyjek obrazkowych „Bird and Moon”, a razem z Maris Wicks stworzyła komiks internetowy poświęcony przyrodzie miejskiej – „Your Wild City”. Gdyby mogła polecieć do dowolnego miejsca w Układzie Słonecznym, wybrałaby Europę, jeden z księżyców Jowisza. Jon Chad urodził się i wychował w stanie Vermont. Ukończył studiów na kierunku sztuka sekwencyjna w Savannah College of Art and Design. Obecnie uczy sitodruku i wydawania książek w Center for Cartoon Studies. Jest m.in. autorem komiksów „Leo Geo and His Miraculous Journey Through the Center of the Earth”, „Leo Geo and the Cosmic Crisis” oraz Naukomiksu „Vulcanoes” („Wulkany” – jeszcze niewydanego po polsku).
Na kartach tej małej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami w językach ukraińskim i polskim. Czytając książkę z dzieckiem, wskazujcie palcem obiekty, powtarzajcie zastosowane słowa, wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi.Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany na pomoc naszym ukraińskim sąsiadom za pośrednictwem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Z zysków z tytułu niniejszej publikacji zrezygnowali: autorka Marta Galewska-Kustra, ilustratorka Joanna Kłos, tłumaczki, drukarnia Leyko, partnerzy handlowi i Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Sp. z o.o.Nabywców tej książki zachęcamy do przekazywania jej ukraińskim dzieciom przebywającym w Polsce za pośrednictwem szkół, bibliotek, świetlic czy rodziców.Dwujęzyczne wydanie będzie dla maluchów okazją do poznania pierwszych słów w języku polskim, co ułatwi im adaptację w polskich placówkach edukacyjnych.. . , , , .- SOSWioskiDziecięce. : Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, , Leyko, NaszaKsięgarnia., , , , . , .Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić pracę na etacie i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta?Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych uroczystościach. Są tu opisy świąt ludowych, religijnych, państwowych, przedszkolnych i zupełnie prywatnych, a koło czasu pokazuje nazwę miesiąca, na który przypada dane wydarzenie.Katarzyna Kozłowska absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek Feluś i Gucio idą do przedszkola, Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować, Feluś i Gucio poznają emocje, Feluś i Gucio poznają zawody. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem.Marianna Schoett ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na pewno dobrze znacie te stwory, choć nawet tego nie podejrzewaliście! Przedstawiamy wam Chlewusia, miłośnika skarpetek o aromacie sera, którego środowiskiem naturalnym jest bałagan, Ściemkę testującą najnowsze trendy w kłamstewkach, Pasibrzucha wcinającego jedzonko na wszystkie litery alfabetu oraz wielu innych psotników i gamoni.Z tej książki dowiecie się też, jak często Błotko (z towarzyszącym jej kłębkiem kurzu) bierze kąpiel, czy państwo Tomoje kiedyś przestaną wyrywać sobie wszystko z rąk, jakie kawały lubi robić Chechełko oraz czy Fochnę da się przytulić.Opowiem ci, mamo, co robią psotne stwory to wspaniała książka do czytania i oglądania. Ćwiczy u najmłodszych spostrzegawczość i umiejętność opowiadania, pobudza wyobraźnię, ale przede pozwala na twórcze spędzenie czasu i fantastyczną zabawę.Ewa Podleś ilustratorka książek i gier dla dzieci, autorka książki Niesamowite nasionka. Absolwentka wydziału filologii chorwackiej na UJ. Przez wiele lat uczyła dzieci języka angielskiego i dlatego dużo wie o psotnych stworach, które uwielbiają ich towarzystwo. Wolny czas spędza najchętniej na samotnym kręceniu się bez planów po Azji, całodziennych wycieczkach rowerowych i zbieraniu wszystkiego, co daje natura.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Charles Schulz był amerykańskim skarbem: artystą, filozo¬fem i przenikliwym obserwatorem życia. Bill Clinton Żadna prawdziwa kolekcja „Fistaszków” nie byłaby kompletna bez niniejszego tomu. Książka ta gromadzi rzadkie fistaszkowe rysunki, które w większości nie były publi¬kowane od dziesięcioleci. Znajdziecie tutaj opowiadania, historyjki komiksowe, pojedyncze dowcipy rysunkowe, re¬klamy, a nawet jeden przepis – wszystko to zaś stworzone ręką Charlesa M. Schulza. Na zakończenie całej serii Jean Schulz w posłowiu wzruszająco wspomina swojego męża. Charles M. Schulz – amerykański grafik, znany na całym świecie dzięki komiksowi „Fistaszki”. Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas drugiej wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Jego rysunki były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły „Fistaszki”. Popularność Schulza jest ogromna – wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej Alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Co to? Przebiśnieg, brzoza, mięta, mak A to co? Jagoda, łopian, jarzębina, dąb i wiele, wiele innych. Dzięki tej książce poznacie rośliny z lasów, łąk, pól i ogrodów. Zapraszamy na rodzinny spacer przez pory roku. Zabawnym wierszykom towarzyszą teksty i zadania poszerzające wiedzę najmłodszych o kwiatach, drzewach, ziołach i krzewach.
Niezwykły zielnik z pięknymi włóczkowymi ilustracjami!
Anna Salamon matka piątki dzieci, przedszkolna pani od sztuki i ilustratorka. Współpracuje ze Świerszczykiem. W świat ilustracji przemyciła szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii. Stworzyła w internecie miejsce Deszczowy Dom, gdzie dzieli się anegdotami z życia matki i przygodami z pracy ilustratorki. W wolnych chwilach jeszcze bardziej ochoczo pracuje.
Alicja Krzanik szczęśliwa mama dwójki dzieci. Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze Świerszczykiem oraz magazynem Dzieci. Kiedy akurat nie rymuje, wspina się po górach, czyta, maluje, gra na flecie poprzecznym lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki poezja w najczystszej formie.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kiedy i jak powstał Wszechświat, którego częścią jesteśmy? Skąd się wzięło życie? Jak wyglądała Ziemia, zanim pojawił się na niej człowiek? Co było na początku?Od zarania dziejów ludzkość zadawała sobie te pytania i szukała na nie odpowiedzi.Katarzyna Bajerowicz na stronach swojej pięknie zilustrowanej książki proponuje podróż w czasie aż do prapoczątków wszystkiego: planet, kontynentów, żywych komórek, roślin i zwierząt. Przeczytamy o wielkich katastrofach i triumfie życia, o zwierzętach, które wymarły, i tych, które przetrwały, o zmianach klimatu i ewolucji organizmów.Ta fascynująca wyprawa rozpoczyna się wiele miliardów lat temu i kończy w momencie pojawienia się człowieka. Bo to już temat na całkiem inną opowieść.Katarzyna Bajerowicz poznanianka, mama, babcia, opiekunka prawie-wilka i dwóch tygrysów. Prowadzi bloga mama3swinek.blogspot.com. Maluje, rysuje, rzeźbi, gotuje, obserwuje. Wymyśla sobie wciąż nowe zajęcia, nowe hobby i nowe techniki do poznawania. Lubi dzielić się tym, co wie, a to, czego nie wie, traktuje jak kolejne wyzwanie.
Zajrzyjcie do Stumilowego Lasu, gdzie najsłynniejszy miś na świecie przeżywa fascynujące przygody ze swoimi przyjaciółmi. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży. Alan Alexander Milne (1882–1956) – pisarz angielski, najbardziej znany jako autor książek: „Kubuś Puchatek” (1926) oraz „Chatka Puchatka” (1928). Urodził się w Londynie jako trzeci syn dyrektora prywatnej szkoły dla chłopców Henley House. Po jej ukończeniu z wysokimi notami podjął studia na Uniwersytecie Cambridge, gdzie pod wpływem nauczyciela, znanego autora s-f Herberta George’a Wellsa, postanowił zostać pisarzem. Po ukończeniu szkoły próbował się utrzymywać z pisania artykułów. Zaczęło mu się lepiej wieść, gdy w 1906 roku rozpoczął regularną współpracę z czasopismem „Punch”. W 1913 roku wziął ślub z chrześnicą właściciela, Dorothy De Selincourt. Po wojnie, podczas której Milne walczył na froncie i z której wyniósł jak najgorsze wspomnienia, rozpoczął się okres sukcesów literackich pisarza. W 1920 roku zaczęto wystawiać jego sztuki teatralne, w październiku zaś urodził się jego jedyny syn Christopher Robin, polskim czytelnikom „Kubusia Puchatka” znany jako Krzyś. Ernest Howard Shepard (1879–1976) urodził się Lodsworth w Sussex, dzieciństwo spędził w Londynie. Idąc w ślady dziadka, zaczął rysować, odkąd nauczył się trzymać ołówek. Kiedy miał 10 lat, jego matka zmarła i rodzina przeprowadziła się do Hammersmith. Tam uczęszczał do St. Paul’s School. Później, dzięki stypendium, kontynuował naukę w Royal Academy Schools, gdzie poznał swoją pierwszą żonę, Florence Chaplin. Podczas I wojny światowej dosłużył się stopnia majora i medalu za odwagę na polu bitwy. Wkrótce po powrocie z wojny został zaproszony do stałej współpracy z tygodnikiem „Punch”, gdzie poznał Alana Alexandra Milne’a. Najlepiej pamiętamy go dzięki ilustracjom do książek dla dzieci, takich jak „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, „Kiedy byliśmy bardzo młodzi”, „Już mamy sześć lat” (A.A. Milne), „O czym szumią wierzby” (Kenneth Grahame) i wielu innych. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
„Mania z ulicy OKciej” to nowa seria autorki bestsellerowej „Zosi z ulicy Kociej”! Zosia oddała swój zeszyt siostrze, więc teraz Mania zabiera nas w podróż pełną przygód! Klasa Mani dostała nietypową pracę domową. Musi przynieść jak najwięcej patyków, badyli i gałązek. Po co? Żeby upiększać świat! Ekologicznie. Koniecznie poznajcie tę metodę. Mania planuje ją zastosować, gdzie tylko się da, choć i tak ma ręce pełne roboty. Wyprowadza mrówki na spacer, kąpie się w żółtym morzu i ratuje pewnego grubodzioba. A do tego po okolicy kręcą się zamaskowani bandyci… Wszystko wskazuje, że w sprawę zamieszany jest również Pasiasty!
Jak to możliwe? Przeczytajcie, a przekonacie się OCZEWIŚCIE!
Z Manią nikt się nigdy nie nudzi!
Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: „Świat się roi od Marianów”, „Bajkowe hulanki”, „Bajkowy rok”, „O czym marzy czarownica”, „Koronkowe historie”, „Zosia z ulicy Kociej”. Jej utwory dla młodzieży to m.in.: „M jak dżeM”, „Kawa dla kota”, „Miłość bez konserwantów”, „Wyciskacz do łez”, „Kredens pod Grunwaldem”, „Siostry Pancerne i pies”. Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
Cudownie zabawna opowieść twórców „Gruffalo” i „Pana Patyka”! Superrobak nie jest zwyczajną dżdżownicą. To ogrodowy superbohater ratujący z opresji różne małe żyjątka: żuka, który wpadł do studni, ropuchę, która wyskoczyła na jezdnię... Gdy jednak o jego śmiałych czynach dowiaduje się zły czarodziej, pewnego dnia robak zostaje porwany! Czy ślimaki, pomrowy, mrówki, skorki i inni mieszkańcy ogrodu zdołają uwolnić przyjaciela? Szczęśliwe zakończenie gwarantowane! Julia Donaldson – utalentowana i wielokrotnie nagradzana autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci oraz ponad stu pozycji przeznaczonych dla szkół. Książki o jej najbardziej znanym bohaterze Gruffalo sprzedały się w ponad siedemnastu milionach egzemplarzy na całym świecie i zostały przetłumaczone na siedemdziesiąt pięć języków. Inne jej równie popularne książki to „Pan Patyk”, „Miejsce na miotle”, „Ćmony i Smeśki” czy „Zog”, wszystkie z ilustracjami Axela Schefflera. Julia Donaldson pisze teksty wierszowane, fabularne, scenariusze spektakli i piosenki. Laureatka UK Children's Laureate za lata 2011–2013; uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. Mieszka z mężem Malcolmem w West Sussex i Edynburgu. Axel Scheffler – nagradzany i ceniony na całym świecie ilustrator książek dla dzieci. Urodził się w Hamburgu. W wieku 25 lat przeprowadził się do Anglii, gdzie mieszka do dziś. To w Anglii studiował komunikację wizualną na Bath Academy of Art i postanowił ostatecznie, że zostanie ilustratorem. Zilustrował ponad sto książek, wiele zostało wydanych w innych językach, a jego prace wystawiano na całym świecie. Najbardziej znany jest z ilustracji do książek Julii Donaldson, szczególnie do „Pana Patyka”, „Gruffalo” czy „Miejsca na miotle”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pudełko zawiera 7 bardzo prostych układanek o wymiarach 9 × 18 centymetrów. Każda z nich jest podzielona na 3 elementy z typowymi dla puzzli wypustkami. Na poszczególnych obrazkach przedstawiono głównych bohaterów książek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos: Pucia, Misię, Bobo, mamę, tatę, psa Funia i kotkę Mimi. Czyste, jasne tło ułatwia koncentrację na obrazku, dzięki czemu zabawka jest odpowiednia już dla rocznych dzieci. Te proste puzzle lepiej niż tradycyjne stymulują percepcję wzrokową oraz analizę wzrokową obiektu. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracownica naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.
Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się dzieje Musicie nas odwiedzić! Zapraszam.Rok w mieście zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.Rok w mieście można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.Katarzyna Bogucka wszechstronna ilustratorka. Jej prace można zobaczyć zarówno na łamach prasy (m.in. Twój Styl, Zwierciadło, Wysokie Obcasy), w książkach dla dzieci, animacji, jak i szeroko pojętym designie. Różnorodność wyzwań sprawia, że kolejne prace zaskakują oryginalnością, a jednocześnie są spójne, dzięki bardzo charakterystycznemu stylowi autorki. Jego znaki rozpoznawcze to geometryczne, nowoczesne sylwetki i kształty oraz niebanalna kolorystyka. Między współpracą z instytucjami kultury a klientami komercyjnymi znajduje czas na własne projekty, które można zobaczyć m.in. na nioska.com.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Mały Wilczek zadaje Tacie Wilkowi bardzo dużo pytań. Czy jestem szybki? Czy jestem głośny? Czy jestem silny? To tylko kilka z nich. Tata na wszystko ma odpowiedź, ale wcale nie taką prostą. Świat jest przecież skomplikowany. Tylko jedno jest proste. Niezależnie od tego, czy Wilczek jest szybki, głośny czy silny, tata kocha go równie mocno!Piękna opowieść o relacji dziecka i rodzica zilustrowana mistrzowsko przez Emilię Dziubak!Sabine Bohlmann urodziła się w Monachium. Jako dziecko chciała być księżniczką, jednak została aktorką filmową i dubbingową oraz pisarką. Historyjki krążą wokół niej jak motyle. Spisywanie ich sprawia jej wiele radości. Wydała już ponad 40 książek. Poza tym pisze słuchowiska radiowe oraz reżyseruje filmy i seriale dubbingowe. Mieszka z rodziną w Monachium.Emilia Dziubak autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody Przecinek i Kropka w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę Rok w lesie. Laureatka nagrody Żółta Ciżemka w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Wesoła Pippi Pończoszanka nigdy, przenigdy nie zamierza dorosnąć i zawsze bez wahania wyrusza na spotkanie nowej przygody! Niestraszne jej sztormy ani rekiny, kiedy w grę wchodzi dobra zabawa. To wyjątkowa dziewczynka, która w jednej chwili podejmuje decyzję o podróży na tropikalną wyspę i nie daje żadnych szans strasznym bandytom!
Opowiem ci, mamo, co robią konie to wyjątkowa pozycja dla wszystkich małych miłośniczek i miłośników tych pięknych zwierząt. Spotkacie tu konie, kucyki, koniki polskie, rzadkie zebryny oraz zebrule, a także te zupełnie wymyślone: jednorożce czy centaury. Dowiecie się, czym się różni cwał od kłusu i galopu oraz co zapleść z końskiej grzywy. Poznacie mnóstwo końskich maści: w tym szampańską, myszatą i tarantowatą. Zajrzycie też do stajni, by odkryć, w co się ubiera jeździec, jak jest skonstruowane siodło oraz co konie jedzą i jak spędzają wolny czas.Dzięki pięknym, pełnym szczegółów ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło sprawdzicie swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte detale i rozwiązując zagadki.Ewa Poklewska-Koziełło urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i ciągle się starzeje. Optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta i pisze, niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Autorka m.in. Strasznie trudnych wierszyków oraz Słoni na pontonie. Uwielbia siatkówkę, nicnierobienie i zwierzęta futerkowe. Z okna fotografuje zachody słońca (bo ze wschodami za dużo zachodu, a zresztą ma okno nie od tej strony). Czasami się zamyśla
Kudłacz i karaluch wyruszają w podróż w czasie. Trafią do krainy dinozaurów i poznają te niezwykłe zwierzęta: olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, wiele innych. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. To znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.Emilia Dziubak autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą.Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody Przecinek i Kropka w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę Rok w lesie. Laureatka nagrody Żółta Ciżemka w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.
Siedmioletni Wojtek marzy, żeby zostać strażakiem, ale dorośli twierdzą, że jest za mały. I oto przypadek sprawia, że chłopiec wynosi z płonącego domu niemowlę i alarmuje straż pożarną… Wydanie z pięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego czytania. Marianna Sztyma – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z grafiki warsztatowej zrobiła u profesora Tadeusza Jackowskiego. Jest autorką ilustracji prasowych (m.in. dla „Twojego Stylu”, „Press”, „Newsweeka”, „Wysokich Obcasów”, „Zwierciadła”, „Elle” czy „Wprost”) i ilustracji książek dla dzieci. Rysuje komiksy, projektuje okładki i maluje. Mieszka na Pogórzu Izerskim z kotami i psami.
Kto jest najsilniejszą, najbogatszą i najbardziej samodzielną dziewczynką na świecie? Oczywiście Pippi Pończoszanka z Willi Śmiesznotki! Zna dużo ciekawszych zajęć niż chodzenie do szkoły, jest niezwykle odważna i żaden łobuz jej niestraszny. W towarzystwie Pippi nie grozi ci nuda!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?