"Róże w ogrodzie" to bogato ilustrowany przewodnik po królestwie róż - najszlachetniejszych roślin ogrodowych. Prezentuje 150 najciekawszych odmian róż dostępnych w Polsce i dobrze znoszących nasze warunki klimatyczne. Opisuje zasady cięcia, podlewania i nawożenia, a także komponowania z innymi roślinami oraz ochrony przed chorobami i szkodnikami.
Na świecie hodowanych jest ponad 30 tys. odmian róż. Sztuką jest wybrać te piękne i jednocześnie odporne. W tym przewodniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
Jak wędzić, grillować, marynować ryby? Świeżo wędzone ryby mają niepowtarzalny smak, zwłaszcza gdy trafią na talerz jeszcze gorące. Marynowanie ryb to doskonały sposób na dodanie smaku i aromatu rybom smażonym, pieczonym czy grillowanym. Dobrze przygotowana ryba z własnego grilla może być najlepsza na świecie! Warto poznać też sprawdzone zasady i przepisy na przechowywanie ryb w zalewie octowej.
Przeczytaj, zobacz i wypróbuj!
* Czytelne opisy typów wędzarni i ich budowy
* Przejrzyste zasady wyboru i przygotowania ryb do wędzenia
* Metody wędzenia i wybór właściwego drewna
* Wszystko o prawidłowym grillowaniu i marynowaniu ryb
* 25 niezawodnych przepisów na pyszne ryby i sosy do nich.
Dla początkujących i doświadczonych amatorów zdrowego i smacznego jedzenia!
Zobacz 65 najciekawszych ras psów. Dowiedz się, który pies nie potrafi szczekać, skąd pochodzi mops i w jakiej roli wykorzystywano charta rosyjskiego.
Baw się nalepkami. Poznaj nieznane i zaskakujące fakty o psach.
Jak zrobić dobre wino? Samodzielny wyrób win gronowych i owocowych sprawia ogromną przyjemność. We własnej piwnicy, bez specjalnego wyposażenia technicznego i unikając nadmiernego dodatku środków chemicznych, możemy bez trudu zrobić smaczne i trwałe wino. Nasz poradnik przedstawia poszczególne etapy tego procesu i skutecznie pomaga w rozwiązaniu wielkich i małych problemów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się własnym, zdrowym winem! Przejrzysty i czytelny opis wszystkich etapów wyrobu wina. Profesjonalne rady służące poprawie jakości wina. Praktyczne sposoby na pozbycie się wad i chorób wina. Dla początkujących i doświadczonych winiarzy amatorów!
Poznaj podstawowe zasady ziołolecznictwa. Sprawdź różnice między metodami leczenia i stosowania roślin leczniczych w różnych kulturach. Poznaj moc ziół. Doceń ich potęgę i efekty działania. Czy wiesz, że w nowoczesnym ziołolecznictwie ważny jest cały człowiek, równowaga między ciałem a umysłem? Takie holistyczne podejście pomaga skuteczniej radzić sobie z problemami o różnym podłożu.
Uzdrawiająca moc ziół, fragment
Zachodnia medycyna i zioła
Zachodnia ortodoksyjna medycyna, jaką ją znamy dziś, rozwinęła się w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Aż do końca siedemnastego wieku praktyki medyczne opierały się na teoriach starożytnych Greków, a ku czci najwybitniejszego rzymskiego lekarza drugiego stulecia, Claudiusa Galena, medycyna nosiła nazwę „Medycyny Galena".
HIPOKRATES l TEMPERAMENTY
Starożytni Grecy wierzyli, że wszystko stworzone jest i czterech podstawowych elementów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Natury tych elementów wywierały wpływ na pory roku oraz sprawy życia codziennego i charakteryzowały je „podstawowe właściwości": gorąco lub zimno, suchość lub wilgoć. Elementom tym podporządkowane były cztery „temperamenty" w ciele człowieka - krew, flegma, żółć i czarna żółć. Według starożytnych lekarzy ludzkie zdrowie miało zależeć od utrzymania ich w równowadze.
Początki tych poglądów sięgają 600 roku p.n.e., czasów starożytnych filozofów greckich. Na dobre ugruntowały się za życia Hipokratesa (460-377 p.n.e.), uznawanego za ojca medycyny. Hipokrates dostrzegł związek między chorobą a poszczególnymi podstawowymi elementami, zalecając, by niektóre pokarmy i zioła przyjmować w określonych porach roku - podobnie jak chińscy taoiści stworzy) model pięciu podstawowych elementów (patrz s. 14). Do sporządzania mikstur używał miejscowych ziół, które łączył z obcymi, korzystając przy tym z wiedzy Asyryjczyków i Hindusów (do najcenniejszych należały zioła przywożone ze Wschodu, jak bazylia i imbir). Podobnie używał ziół z innych części Europy oraz z Afryki, gdzie stosowano je już od około 1700 roku p.n.e.
Starożytni lekarze byli często również kapłanami, toteż leczenie przez nich polegało zarówno na niwelowaniu wpływu złych duchów, jak i przepisywaniu leczniczych odwarów. Podobnie jest i dziś w wielu tradycyjnych kulturach, w których szaman lub czarownik, używając zaklęć, ziół i wprowadzając się w trans, próbuje nawiązać kontakt ze światem duchów i przekonać je, by opuściły ciało chorego. Najwybitniejszym po Hipokratesie lekarzem starożytnym był Galen (patrz ramka), ale po upadku w piątym wieku cesarstwa rzymskiego centrum klasycznego nauczania przesunęło się bardziej na wschód, do Konstantynopola i Persji. W świecie arabskim za czasów proroka Mahometa medycyna Galena została przyjęta entuzjastycznie i w połączeniu z wierzeniami ludowymi oraz pozostałościami egipskich tradycji przetrwała do naszych czasów dzięki Koptom. Wybitni uczeni arabscy uzupełnili pierwotne dzieło Galena o wiele własnych obserwacji i doświadczeń. W ten sposób powstał zbiór różnorakich odkryć i tradycji na temat leczęnią ziołami, który ponownie dotarł do Europy wraz z armiami arabskimi, napadającymi w jedenastym i dwunastym wieku na Hiszpanię. Zapewne najważniejszym dziełem tego okresu był Canon Medicinae (Kanon medycyny), czyli księga reguł medycyny, które spisał Awicenna (Abu Ali Ibn Sina, urodzony w Sucharze w 980 roku). Jego księgi, bazujące w zasadzie na regułach leczenia Galena, zostały do dwunastego wieku przełożone na łacinę i stały się jednymi z podstawowych podręczników medycznych.
Arabowie uzupełnili europejskie materia media o wiele egzotycznych gatunków ziół ze Wschodu. Gałkę muszkatołową, goździki i szafran wprowadzili do medycyny właśnie lekarze arabscy, podczas gdy rabarbar dotarł do Europy tradycyjnymi arabskimi szlakami handlowymi.
Uzdrawiająca moc ziół
Spis Treści
Jak korzystać z tej książki
Zachodnia medycyna i zioła
Tradycyjna chińska medycyna i zioła
Ajurwedyjska medycyna i zioła
Zioła od A do Z
Problemy zdrowotne od A do Z
Jak uzyskać proste postaci leku z ziół
część pierwsza Układ oddechowy
część DRUGA Wzrok, skóra i włosy
część trzecia Układ trawienny
część czwarta Emocje
część piąta Układ krwionośny
część szósta Mięśnie, kości i stawy
część siódma Układ moczowo-płciowy
część ósma Niemowlęta i dzieci
Zestaw pierwszej pomocy
Słownik pojęć
Skorowidz
Reklamy
Podziękowania
Przegląd budowli ogrodowych i zieleni wokół
Czy wiesz:
* jakie budowle ozdobią Twój ogród
i uczynią go bardziej użytecznym?
* jak zbudować samodzielnie łuk
wejściowy, pergolę ściankę pod pnącza,
wiatę, domek narzędziowy, altanę, szałas,
pawilon ogrodowy?
* jakimi roślinami je obsadzić?
Walory dekoracyjne i użytkowe małych budowli ogrodowych decydują o przyjemności korzystania z ogrodu. W książce znajdziesz wiele ciekawych pomysłów i praktycznych rad, jak samodzielnie i tanio zbudować ładną altanę, reprezentacyjny pawilon czy praktyczny domek na narzędzia. Dowiesz się, jakimi roślinami obsadzić pergolę czy łuk wejściowy, aby wyglądały efektownie i świadczyły o dobrym guście i zaradności właściciela ogrodu. Z tą książką łatwo stworzysz piękny i wygodny ogród. Przykładowe budowle pokazane są na fotografiach.
Jedyne w Polsce kompletne opracowanie
dotyczące powojników i pnączy
Dowiesz się z niego wszystkiego o uprawie
pnączy w polskich warunkach klimatycznych
W poradniku przeczytasz:dlaczego warto mieć pnącza w ogrodzie, jak je sadzić i pielęgnować, jak walczyć z chorobami i szkodnikami, jakie czynności musisz wykonać w każdym miesiącu, jaka jest budowa kwiatów i liści. Dzięki katalogowi poznasz wszystkie rodzaje, gatunki i odmiany uprawianych w Polsce pnączy. Każdy gatunek i odmianę zilustrowano kilkoma fotografiami: kwiatów, liści i owoców. Widząc zdjęcia, doskonale wiesz, co kupujesz. Obszerne zestawienia nauczą cię, jak dobierać pnącza do własnego ogrodu. Dowiesz się, które gatunki nadają się do ozdobienia placu zabaw, którymi upiększyć płot lub ścianę, a także - dzięki informacjom o kolorystyce liści i kwiatów - jak komponować pnącza z pozostałymi roślinami w ogrodzie. "Clematis i inne pnącza ogrodowe" zaspokoi potrzeby wymagających, zaawanowanych ogrodników, a początkujących - dzięki przystępnej treści - nauczy podstaw.
Ten zeszyt przedstawia zwierzęta, które można hodować w domach. Opisuje ich zwyczaje, zachowania i potrzeby. Pomaga dzieciom zrozumieć, na czym polega opieka nad zwierzęciem oraz uczy, jak sprostać codziennym obowiązkom dobrego opiekuna.
Czy to normalne, gdy kot nie miauczy?
Jak zniechęcić go do wspinania sie na zasłony?
Czy kota trzeba od czasu do czasu wykąpać?
Co zrobić z kotem, gdy wyjeżdżam na weekend?
Czy muszę się pozbyć swojego ulubieńca,
gdy wykryję alergię?
Czy koty mogą pić mleko?
Jak go odchudzić?
Jak pozbyć się pcheł?
Czy koty należy szczepić?
Co to jest zespół suchego oka?
Czy koty chorują na serce?
Na czym polega kastracja kocura?
Czy kotka w ciąży wymaga specjalnej diety?
I wreszcie: czym różni się kot od człowieka?
Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.
Warto przczytać, bo z kotami...nigdy nic niewiadomo.
"Katalog gatunków storczyków oraz poradnik w jednym. Czy wiesz: jakie gatunki storczyków można uprawiać w warunkach domowych? W książce znajdziesz opisy gatunków i odmian odpowiednich do uprawy w warunkach domowych. "
Kościoły, klasztory, sanktuaria. Spotkamy je
wszędzie - wrosły w karjobraz polskich wiosek
i miast. Są świadkami historii, świadectwem
wiary, ale także fantazji i kunsztu budowniczych.
Zapraszamy do poznania tych najwspanialszych.
Katalog gatunków i odmian host
oraz poradnik w jednym.
Czy wiesz:
* jakie gatunki i odmiany host wybrać
do ogrodu, na balkon lub do doniczki?
* jakie hosty pięknie rosną w cieniu,
a jakie w słońcu?
* jakich warunków potrzebują hosty,
aby w pełni ujawnić swą urodę?
Efektowne, wielobarwne liście,
wielka różnorodność odmian i duża
wytrzymałość tych roślin stanowią
o ich przydatności do tworzenia
kompozycji w ogrodzie, na tarasie
lub balkonie, a nawet na parapecie
okiennym. W książce znajdziesz
opisy gatunków i odmian, pogrupowane
według walorów ozdobnych, wielkości
i wymagań pielęgnacyjnych.
Dowiesz się, jak zapewnić hostom
odpowiednie warunki w ogrodzie,
a jak na balkonie i jak tworzyć
z nich efektowne kompozycje.
Szczegółowy opis każdej odmiany
zilustrowany jest fotografią.
Katalog gatunków i odmian
bylin oraz poranik w jednym.
Czy wiesz:
* jakie gatunki i odmiany bylin wybrać
na najtrudniejsze miejsca w ogrodzie?
* jak właściwie ocenić warunki w naszym
ogrodzie?
* jak skomponować byliny, aby nasz ogród
był pełen kwiatów przez cały sezon?
Piękny ogród, kwitnący przez cały sezon,
można stworzyć dzięki różnorodności
gatunków i odmian bylin oraz ich różnym
wymaganiom. W każdym ogrodzie, bez
względu na panujące w nim warunki, można
zaplanować atrakcyje zakątki z kwitnącymi bylinami.
Dowiesz się, jak dobrać i skomponować
odpowiednie gatunki bylin na miejsca
bardzo suche, bardzo mokre, mocno
zacienione lub silnie nasłonecznione,
tak aby ogród był zawsze pełen kwiatów.
Sczegółowy opis każdej odmiany
zilustrowany jest fotografią.
"Żywopłoty - zakładanie i pielęgnacja" to poradnik
z obszernym katalogiem roślin polecanych na różne
rodzaje żywopłotów.
Z poradnika dowiesz się:
* jaki rodzaj żywopłotu jest najlepszy na twoją działkę
* jak sadzić rośliny, by utworzyły szczelną i dekoracyjną ścianę zieleni
* jak pielęgnować, by szybko i zdrowo rosły
W katalogu znajdziesz:
* portrety 49 gatunków roślin iglastych i pnączy
polecanych na żywopłoty
* wymagania poszczególnych roślin i ich cechy charakterystyczne
* indeks ułatwiający wyszukiwanie
Poradnik ma przejrzysty, logiczny układ, nowoczesną formę
i efektowne zdjecia, jest łatwy w czytaniu.
Sprawdź, jaki jest praktyczny!
NAJLEPSZE IGLAKI DO TWOJEGO OGRODU
W katalogu "Iglaki" znajdziesz opisy i zdjęcia ponad
250 roślin, czyli wszystkich najważniejszych uprawianych
w polskich ogrodach
Co zyskujesz, kupując nasz katalog?
* Sczegółową wiedzę o najlepszych i najpopularniejszych iglakach,
porady pielęgnacyjne oraz zestawienia ułatwiające wybór właściwej
rośliny do Twojego ogrodu.
* Szybką informację o wymaganiach i potrzebach poszczególnych
gatunków i odmian.
* Zdjęcia wszystkich roślin - dzięki nim widzisz, co wybierasz,
zdjęcia starszych okazów pokazują, jak za kilka lat będzie wyglądał
Twój ogród.
Uszeregowanie gatunków według nazw polskich ułatwi odnalezienie
poszukiwanej rośliny, a czytelne piktogramy - szybkie określenie
jej wymagań siedliskowych.
Bez iglaków nie ma ogrodu. Ciesz się pięknem przez cały rok.
DO RODZICÓW, DZIADKÓW, OPIEKUNÓW
Drodzy Państwo!
Seria kolorowych zeszytów Młody obserwator przyrody
powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej
przyrody.
Ten zeszyt poświęcony jest zwierzętom prawnie chronionym w Polsce.
Przedstawia różnorodność naszej fauny i uświadamia, jak wiele
gatunków jest zagrożonych wyginięciem i jakie są tego powody.
Podpowiada,
co możemy zrobić, aby zwierzęta były bezpieczne w swoim środowisku.
Przodkowie kota, rodzina kotowatych, typy budowy ciała kotów, koty długowłose, choroby kotów. Przegląd większości kocich ras, sposoby i dobre rady ich wychowywania. Kocie choroby - ich przyczyny i zapobieganie.
Wyprawa nad rzekę lub strumień to zawsze wielka przyjemność.
W wodzie i w jej pobliżu dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy:
Można obserwować zwierzęta i podziwiać przeróżne rośliny.
Czy wiesz, jaki ptak śpiewający potrafi nurkować?
Gdzie mieszkają raki? Które zwierzę potrafi powalić drzewo?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tej książce.
Weź ją ze sobą na wyprawę!
Do książki dołączony jest specjalny notatnik. Znajdziesz tam
Ciekawe zdania i zagadki oraz pomysły na pamiątki zrobione
Własnoręcznie ze skarbów znalezionych nad wodą.
Nie będziesz się nudzić!
Lupa pozwoli Ci lepiej zobaczyć mikroświat nad pod wodą.
Ruszaj śmiało na wyprawę! Dobrej zabawy!
Untitled document Ponad 50 gatunków owoców i warzyw, od karczochów poprzez kiwano i okrę do trzciny cukrowej, również opis sposobu ich przyrządzania. Mnóstwo przepisów! Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jak przyrządza się egzotyczne owoce i warzywa? Czy zjada się je na surowo czy gotowane? Czy trzeba je obierać i czy skórka jest jadalna? Czy nasiona moźna również jeść? Jak długo można przechowywać owoce i warzywa? Jaki smak ma dany owoc lub warzywo?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?