„Filmowa Polska”, czyli wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania polska muzyka filmowa. Na kompilacji znalazły się m.in. tematy przewodnie z takich kultowych filmów jak „Noce i dnie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Uprowadzenie Agaty” czy „Kochankowie z Marony”, z równie ważnych seriali, takich jak np. „Polskie drogi”, „Dom” oraz „Janosik”, a także słynne szlagiery znane ze szklanych ekranów – „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Całuję Twoją dłoń, madame” oraz „Uciekaj moje serce”.
Strona A
Umówiłem się z nią na dziewiątą
Całuję Twoją dłoń, madame
Temat z serialu „Dom”
Od nocy do nocy (Temat z filmu „Noce i dnie”)
Temat z serialu „Chłopi”
Temat z serialu „Janosik”
Temat z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy”
Strona B
Suita bohaterska (Pan Wołodyjowski, Janosik, Czarne chmury, Czterej pancerni, Bandyta)
Wielka miłość (Temat z filmu „Uprowadzenie Agaty”)
Lejdis Tango
Kochankowie z Marony
„Filmowa Polska”, czyli wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania polska muzyka filmowa. Na kompilacji znalazły się m.in. tematy przewodnie z takich kultowych filmów jak „Noce i dnie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Uprowadzenie Agaty” czy „Kochankowie z Marony”, z równie ważnych seriali, takich jak np. „Polskie drogi”, „Dom” oraz „Janosik”, a także słynne szlagiery znane ze szklanych ekranów – „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Całuję Twoją dłoń, madame” oraz „Uciekaj moje serce”.
Umówiłem się z nią na dziewiątą
Całuję Twoją dłoń, madame
Temat z serialu „Polskie drogi”
Uciekaj moje serce
Temat z serialu „Dom”
Temat z serialu „Janosik”
Od nocy do nocy (Temat z filmu „Noce i dnie”)
Temat z serialu „Chłopi”
Temat z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy”
Kobieta w Kapeluszu
Wielka miłość (Temat z filmu „Uprowadzenie Agaty”)
Suita bohaterska (Pan Wołodyjowski, Janosik, Czarne chmury, Czterej pancerni, Bandyta)
Lejdis Tango
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
Kochankowie z Marony
„Polskie szlagiery” to przekrojowa seria kompilacji najważniejszych polskich utworów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Trafiły na nią nagrania zespołów, które w tamtych czasach odnosiły największe sukcesy, zdobywały szczyty list przebojów oraz podbijały parkiety dyskotek w całym kraju. Okazało się, że wiele spośród tamtych kapel na długie lata podbiły też serca słuchaczy, a ich utwory stały się prawdziwymi szlagierami.
Słodkiego miłego życia
Śmierć dyskotece
Śpiewaj i tańcz
Fryzjer na plaży
Twoja Lorelei
Królewski poker
Holy Stranger
Jestem automatem
Stańcie przed lustrami
Papierosy i zapałki
Nienormalny świat
Wszystko zacznij jeszcze raz
Au, sza la la la
Kocham Cię jak Irlandię
„Legendy polskiej sceny” to seria kompilacji dedykowana najważniejszym wykonawcom w historii rodzimej muzyki rozrywkowej. Każdy tytuł poświęcony jest innemu, ale za każdym razem tak samo istotnemu, artyście lub całemu zespołowi. Takiemu jak na przykład Krzysztof Krawczyk. Na płycie znalazło się aż szesnaście utworów z dorobku artysty. Tracklista tej kompilacji pęka w szwach od wielkich przebojów. Począwszy od „Jak minął dzień”, przez „Rysunek na szkle”, „Byle było tak”, Żyć aby żyć”, „Już nie obejrzę Cię” i „To co dał nam świat”, aż po słynny „Parostatek”.
tracklista:
1. Jak minął dzień
2. Rysunek na szkle
3. Parostatek
4. Byle było tak
5. Dziewczyny, które mam na myśli
6. Pogubiłem drogi
7. A jednak mi ciebie brakuje
8. Żyć aby żyć
9. Już nie obejrzę się
10. Oczy Marii
11. Pamiętam Ciebie z tamtych lat
12. To co dał nam świat
13. Lot nr. 205
14. Niepotrzebny mi żal
15. Pokochaj moje marzenia
16. Biało-Czerwoni!
„Filmowa Miłość”, czyli wszystko to, co najlepszego ma do zaoferowania muzyka filmowa z filmów o miłości. Na kompilacji znalazły się m.in. tematy przewodnie z takich kinowych przebojów jak „The Boudyguard”, „Titanic”, „Moon River” oraz „Ostatnie tango w Paryżu”. Ta płyta to esencja miłości na wielkim ekranie. Dostępna jest również w wersji CD.
tracklista:
1. Sergio Presto – The Bodyguard
2. Sergio Presto – Last Tango in Paris
3. Sergio Presto – Romeo & Juliet
4. Sergio Presto – Titanic
5. Sergio Presto – Emmanuelle
6. Sergio Presto – Sex Power
7. Krzysztof Jakowicz & Septet Kameleon – Where do I begin?
8. Big Band (UMFC) – Moon river
9. Krzysztof Jakowicz & Septet Kameleon – Kobieta i mężczyzna
10. Sergio Presto – While You Were Sleeping
11. Anna Prejzner – Metello
12. Sergio Presto – Body Heat
„Legendy polskiej sceny” to seria kompilacji dedykowana najważniejszym wykonawcom w historii rodzimej muzyki rozrywkowej. Każdy tytuł poświęcony jest innemu, ale za każdym razem tak samo istotnemu, artyście lub całemu zespołowi. Takiemu jak na przykład Stan Borys. Na płycie znalazło się aż trzynaście najlepszych utworów z dorobku tego wielkiego artysty. Tracklista tej kompilacji pęka w szwach od wielkich piosenek. Począwszy od „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, przez „Annę”, „Studnię bez wody”, „Spacer dziką plażą”, "Deszczową canzonę” i „Kochać i tracić”, aż do legendarnej „Jaskółki uwięzionej”.
tracklista:
1. Dziś prawdziwych cyganów już nie ma
2. To ziemia
3. Jaskółka uwięziona
4. Zmęczony burz szaleństwem
5. Spacer dziką plażą
6. Anna
7. Studnia bez wody
8. Biały krzyż
9. Litania
10. Wiatr od Klimczoka
11. Deszczowa canzona
12. Kochać i tracić
13. Moja piosenka (Do tego kraju)
„Polskie szlagiery” to przekrojowa seria kompilacji najważniejszych polskich utworów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Trafiły na nią nagrania zespołów, które w tamtych czasach odnosiły największe sukcesy, zdobywały szczyty list przebojów oraz podbijały parkiety dyskotek w całym kraju. Okazało się, że wiele spośród tamtych kapel na długie lata podbiły też serca słuchaczy, a ich utwory stały się prawdziwymi szlagierami. Na płycie „Mniej niż zero”, oczywiście oprócz piosenki tytułowej w wykonaniu Lady Pank, znalazły się m.in. takie utwory jak „Idź precz!” Perfectu, „Nasze randez-vous” Kombi, „Wędrujemy” Bajmu i „Brylatny” Izabeli Trojanowskiej.
tracklista:
1. Lady Pank – Mniej niż zero
2. Perfect – Idź precz!
3. Obywatel G.C. – Paryż-Moskwa 17.15
4. Azyl P – Och, Lila
5. Rezerwat – Boję się
6. Voo Voo – Spacer po Berlinie
7. Śmierć Kliniczna – Nasza edukacja
8. Kayah – More Than Blood
9. Kombi – Nasze randez-vous
10. Klaus Mitffoch, Lech Janerka – Konstytucje
11. Marek Biliński – Dom w dolinie mgieł
12. SBB – Serenada Gia Sena
13. Gayga & Din – Niebo-piekło
14. Izabela Trojanowska – Brylanty
15. Bajm - Wędrujemy
„Polskie szlagiery” to przekrojowa seria kompilacji najważniejszych polskich utworów z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Trafiły na nią nagrania zespołów, które w tamtych czasach odnosiły największe sukcesy, zdobywały szczyty list przebojów oraz podbijały parkiety dyskotek w całym kraju. Okazało się, że wiele spośród tamtych kapel na długie lata podbiły też serca słuchaczy, a ich utwory stały się prawdziwymi szlagierami. Na płycie „Za ostatni grosz”, oczywiście oprócz piosenki tytułowej w wykonaniu Budki Suflera, znalazły się m.in. takie utwory jak „Centrala” Brygady Kryzys, „Liceum” T.Love, „Dorosłe dzieci” Turbo i „Gadające głowy” Republiki.
tracklista:
1. Aya RL – Nasza ściana
2. Brygada Kryzys – Centrala
3. Kombi – Wspomnienia z pleneru
4. Formacja Nieżywych Schabuff – Klub Wesołego Szampana
5. Gedeon Jerubbaal – Senne terytoria (Pochód)
6. Jajco i Giganci – Czerwony autobus
7. Klaus Mitffoch – Śmielej
8. Lady Pank – Vademecum skauta
9. Republika – Gadające głowy
10. Siekiera – Ludzie wschodu
11. T. Love – Liceum
12. Turbo – Dorosłe dzieci
13. Mr. Zoob – Kartka dla Waldka
14. Budka Suflera – Za ostatni grosz
„Łowcy głów” to płyta oceniana jako jedna z najmocniejszych pozycji w dyskografii Lady Pank. Pomimo że nie okazał się kopalnią przebojów, był zbiorem bardzo solidnych i udanych piosenek, z których zespół do dziś może być dumny. Duet Borysewicz – Panasewicz odnalazł na tym albumie doskonały balans pomiędzy rockową energią i pięknymi melodiami, które od zawsze były znakiem rozpoznawczym grupy. Największą popularność zdobyły utwory „Znów pada deszcz”, „List do B.” oraz „Prawda i serce”. Teledysk do tego ostatniego nagrania został nakręcony w Stanach Zjednoczonych. Oryginalnie płyta ukazała się na rynku w 1998 roku.
tracklista:
1. Prawda i serce
2. Znowu pada deszcz
3. Ufo
4. Ślepy strach
5. Nieustraszeni łowcy głów
6. Wierny jak pies
7. Mały rastaman
8. Nie spoglądaj nigdy wstecz
9. List do B.
10. Słowa, słowa, słowa
11. Latać może każdy
12. Dla Alicji
Kolejne wznowienie trzeciej i chyba najbardziej rozpoznawalnej płyty grupy DAAB. Oryginalnie album ujrzał światło dzienne w 1989 roku nakładem wytwórni Pronit. Nagrania odbyły się w słynnym już studiu Izabelin, a na trackliście znalazły się takie utwory jak „Wyjdź na drogę”, „Otaczają nas ludzie”, „Nie wolno ufać” oraz „Będziemy mówić jeszcze raz”. Skład zespołu wyglądał wówczas następująco: Andrzej Zeńczewski (śpiew, gitara), Artur Miłoszewski (bas), Dariusz Chociej (gitara), Dariusz Gierszewski (perkusja), Waldemar Deska (klawisze). Gościnnie na saksofonie tenorowym zagrał Wojciech Staroniewicz. Płyta dostępna jest również na winylu.
tracklista:
1. Imaginacje
2. W poszukiwaniu
3. Nie wolno
4. Będziemy mówić jeszcze raz
5. Wiara w...
6. Obok siebie
7. Otaczają nas ludzie
8. Wyjdź na drogę
9. To się nie powtarza
Salsa, walc, tango, taniec współczesny, czego tylko dusza zapragnie. Na płycie „Proste historie o tańcu” znalazły się utwory nawiązujące do najpiękniejszych tańców świata, takie, które o tych tańcach opowiadają, lub te, które do nich po prostu zachęcają. W gronie artystów, którzy zdecydowali się wykorzystać w swoich utworach motyw tańca znaleźli się przedstawiciele młodego pokolenia, czyli Olga Polikowska, Maja Kleszcz, Dorota Osińska i Aurelia Luśnia, oraz artyści o bogatym dorobku artystycznym, tacy jak Małgorzata Ostrowska i Krzysztof Cugowski, Grażyna Łobaszewska, Grażyna Auguścik i trio Andrzeja Jagodzińskiego, a także Konrad Kucz i Ola Bilińska we wspólnym projekcie Kucz/Bilińska.
tracklista:
1. Łyczacza – W twoim sercu jest salsa
2. Maja Kleszcz – Na Titanicu bal
3. Grupa MoCarta, Jacek Bończyk, Kameleon – Nieustanne tango
4. Agnieszka Babicz – Tańczące Eurydyki
5. Olga Polikowska – Ulatuje
6. Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Cugowski – Taniec pingwina na szkle
7. Aurelia Luśnia – Zaklinanie
8. Grażyna Łobaszewska, Ajagore – Ole gondola
9. Dorota Osińska – Energia
10. Kucz/Bilińska – Walczyk na szkle
11. Martina M. – Żyć więcej
12. Maja Kleszcz – Niech żyje bal
13. Agata Klimczak – Tańcząc z Matyldą
14. Grażyna Auguścik, Andrzej Jagodziński Trio – La valse dum al
15. Lidia Pospieszalska – Walc wieczorny
Kolejna płyta z subtelnego cyklu „Proste historie” traktuje o rozstaniu. Na kompilacji znalazły się utwory przedstawicieli różnych pokoleń artystów, dzięki czemu obraz tytułowego zjawiska jest bardzo różnorodny. Poznajemy punkt widzenia młodych twórców, takich jak Olga Polikowska, Ralph Kaminski, i Martina M oraz dowiadujemy się co na ten temat sądzą dojrzali artyści pokroju Agnieszki Osieckiej, Grażyny Auguścik, Grażyny Łobaszewskiej, Magdy Umer i Stanisława Soyki oraz Ewy Błaszczyk. Każdy z nich opowiedział wyjątkową historię.
Wszystkie zasługują na tak samo dużą uwagę słuchacza.
tracklista:
1. Ralph Kaminski - Lato bez ciebie
2. Grażyna Łobaszewska, Ajagore - Para-finał
3. Ewa Błaszczyk - Osobno
4. Marcin Januszkiewicz - SOS
5. Atrakcyjny Kazimierz i zespół Wiśnie - Kiedy mnie kochać przestaniesz
6. Magda Umer, Stanisław Soyka - W żółtych płomieniach liści
7. Martina M. - WWA
8. Aurelia Luśnia - Kata-strofy
9. Klementyna Umer - Na wypadek, gdyby to nie skończyło się małżeństwem
10. Iwona Loranc, Krzysztof Żesławski Quartet - Kiedy mnie już nie będzie
11. Olga Polikowska - Ulatuje (piano version)
12. Ralph Kaminski - Podobno
13. Lidia Pospieszalska - Zasnąłeś
14. Joanna Lewandowska - Niegroźna księżniczka
15. Grażyna Auguścik, Andrzej Jagodziński Trio - Jeszcze poczekajmy
16. Natalia Sikora - Powiedzieliśmy już wszystko
17. Magda Umer - Deszcz (I tak się trudno rozstać)
Reedycja drugiej płyty zespołu DAAB. To właśnie na płycie „Ludzie uczucia” rolę wokalisty grupy przejął Andrzej Krzywy, który później zasłynął jako frontman De Mono. Ponadto skład bandu został uzupełniony o znanego z Oddziału Zamkniętego gitarzystę Krzysztofa Zawadkę. Te zmiany przyniosły lepszą jakość brzmienia oraz wykonania, co najlepiej słychać w takich utworach jak „Papierowy świat”, „Moje paranoje”, „Lecą anioły, lecą demony” oraz „Nienazwane barwy”. Płyta oryginalnie ujrzała światło dzienne w 1987 roku nakładem wytwórni Wifon. Poza wspomnianymi Krzywym i Zawadką skład DAABu tworzyli: Waldemar Deska (klawisze), Dariusz Gierszewski (perkusja), Artur Miłoszewski (bas) i Tomasz Pierzchalski saksofon tenorowy).
tracklista:
1. Huana
2. Papierowy świat
3. Moje paranoje
4. Podzielono świat
5. Nienazwane barwy
6. Przesłanie z daleka
7. Słowo ciałem się stało
8. Lecą anioły, lecą demony
9. Niech śmierć ustąpi przed życiem
Zdecydowanie jedna z najbardziej wyjątkowych płyt w dyskografii Piotra Rubika. Po pierwsze, jest to album dedykowany dzieciom. Po drugie, wszystkie piosenki wykonują chór dzieci
z Przedszkola Rubik Music School. Po trzecie, wydawnictwo przyjęło formę śpiewnika, w którym znalazły się teksty oraz zapisy nutowe wszystkich utworów. Po czwarte, oprócz wersji oryginalnych do płyty dołączone zostały wersje instrumentalne, tak aby można było te utwory zaśpiewać po swojemu i urządzić sobie w domu karaoke. Autorem wszystkich kompozycji jest oczywiście Piotr Rubik. Oprócz roli kompozytora przypadły mu jeszcze dwie – przygotował specjalne efekty wokalne oraz użyczył głosu pewnemu Misiowi. Płyta do wspólnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie.
tracklista:
1. Głos
2. Moja ulubiona lalka
3. Nuda to straszna paskuda
4. Miś
5. O zdrowiu
6. Karnawałowa baśń
7. Wyliczanka – rytmiczanka
8. Otulanka
9. Piosenka o piosence
10. Cztery pory roku
11. Złość
12. Pogoda
13. Gość
14. Moja ulubiona lalka
15. Nuda to straszna paskuda
16. Miś
17. O zdrowiu
18. Karnawałowa baśń
19. Wyliczanka – rytmiczanka
20. Otulanka
21. Piosenka o piosence
22. Cztery pory roku
23. Złość
24. Pogoda
Winylowe wznowienie trzeciej i chyba najbardziej rozpoznawalnej płyty grupy DAAB. Oryginalnie album ujrzał światło dzienne w 1989 roku nakładem wytwórni Pronit. Nagrania odbyły się w słynnym już studiu Izabelin, a na trackliście znalazły się takie utwory jak „Wyjdź na drogę”, „Otaczają nas ludzie”, „Nie wolno ufać” oraz „Będziemy mówić jeszcze raz”. Skład zespołu wyglądał wówczas następująco: Andrzej Zeńczewski (śpiew, gitara), Artur Miłoszewski (bas), Dariusz Chociej (gitara), Dariusz Gierszewski (perkusja), Waldemar Deska klawisze). Gościnnie na saksofonie tenorowym zagrał Wojciech Staroniewicz. Płyta dostępna jest również na CD.
tracklista:
1. Imaginacje
2. W poszukiwaniu
3. Nie wolno
4. Będziemy mówić jeszcze raz
5. Wiara w...
6. Obok siebie
7. Otaczają nas ludzie
8. Wyjdź na drogę
9. To się nie powtarza
Reedycja drugie płyty zespołu DAAB. To właśnie na płycie „Ludzie uczucia” rolę wokalisty grupy przejął Andrzej Krzywy, który później zasłynął jako frontman De Mono. Ponadto skład bandu został uzupełniony o znanego z Oddziału Zamkniętego gitarzystę Krzysztofa Zawadkę. Te zmiany przyniosły lepszą jakość brzmienia oraz wykonania, co najlepiej słychać w takich utworach jak „Papierowy świat”, „Moje paranoje”, „Lecą anioły, lecą demony” oraz „Nienazwane barwy”. Płyta oryginalnie ujrzała światło dzienne w 1987 roku nakładem wytwórni Wifon. Poza wspomnianymi Krzywym i Zawadką skład DAABu tworzyli: Waldemar Deska (klawisze), Dariusz Gierszewski (perkusja), Artur Miłoszewski (bas) i Tomasz Pierzchalski saksofon tenorowy).
tracklista:
1. Huana
2. Papierowy świat
3. Moje paranoje
4. Podzielono świat
5. Nienazwane barwy
6. Przesłanie z daleka
7. Słowo ciałem się stało
8. Lecą anioły, lecą demony
9. Niech śmierć ustąpi przed życiem
Długo wyczekiwana reedycja debiutanckiej i zdecydowanie kultowej płyty Roberta Chojnackiego. Album ukazał się w 1995 by jeszcze w tym samym roku osiągnąć ogromny sukces. To tutaj po raz pierwszy pojawiły się jedne z największych polskich przebojów muzyki pop, czyli „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” oraz „Niecierpliwi”, w których wokalnie Chojnackiego wspierał Andrzej Piaseczny. Po ponad dwudziestu latach od premiery „Sax & Sex” nadal brzmi świeżo i porywa swoją przebojowością. Absolutny klasyk.
tracklista:
1. Budzikom śmierć
2. Prawie do nieba
3. Niecierpliwi
4. Mój dobry duch
5. Sax & Sex
6. Kosmiczny deszcz
7. Wielka strata
8. Ciągle czekam
9. Feel Like Makin’ Love
10. Niecierpliwi (wersja instrumentalna)
Bez względu na preferencje i gusta muzyczne, każdy przyzna, że Krzysztof Krawczyk wielką gwiazdą jest i basta. Świadczą o tym jego dorobek estradowy oraz ogromna liczba wylansowanych przebojów. Jego kariera trwa już ponad pięć dekad. W tym czasie przyczynił się do ogromnego sukcesu m.in. takich szlagierów jak „Rysunek na szkle”, „Parostatek”, „Byle było tak”, „Jak minął dzień” i „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.
tracklsiat:
1. Pamiętam Ciebie z tamtych lat
2. Byle było tak
3. Rysunek na szkle
4. Dla Krzysia
5. Pogubiłem drogi
6. A jednak mi Ciebie brakuje
7. Parostatek
8. To co dał nam świat
9. W przemijaniu dni
10. Jak minął dzień
11. Dziewczyny, które mam na myśli
12. Już nie obejrzę się
Ten tragicznie zmarły w 1991 roku wokalista, współpracował z całą plejadą gwiazd naszej estrady. Dżamble, Anawa i Michał Urbaniak to tylko niektórzy z nich. Największą popularność zdobył występując jednak jako solista. Dzięki niespotykanej barwie głosu potrafił odnaleźć się niemal w każdym gatunku muzycznym. Najbardziej lubił jazz, rock i pop. Wylansował wiele przebojów, w tym m.in. „Byłaś serca biciem” oraz „Siódmy rok”. tracklista: 1. Piosenka na przebudzenie 2. Myśmy byli sobie pisani 3. Byłaś serca biciem 4. O cudzie w tancbudzie 5. Szczęście nosi Twoje imię 6. Siódmy rok 7. Piosenka z klawesynem 8. Nas nie rozdzieli 9. Obojętnie kim jesteś 10. Mus męski blues 11. Jak zmienić świat 12. Lady Love
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?