Może ty i twoje dziecko będziecie spać dłużej, jeżeli położycie się w jednym łóżku?
Jak duże musi być dziecko, aby być za duże na karmienie piersią?
Jaka jest rola ojca w pielęgnacji noworodka?
Jak wcześnie stworzona więź pomoże dziecku się usamodzielnić?
Czy noworodek wymusza płaczem noszenie?
Czy przez cały czas musimy być skupieni na dziecku?
Bill i Martha Sears – lekarz i pielęgniarka, mąż i żona, zespół, który stworzył termin „Rodzicielstwo Bliskości” (Attachment Parenting), odpowiadają na te i wiele innych pytań w praktycznym i inspirującym poradniku.
William Sears – jeden z najbardziej znanych amerykańskich pediatrów, autor i współautor ponad trzydziestu poradników dla rodziców, wydawanych głównie w serii "Biblioteka rodzica". Martha Sears to dyplomowana pielęgniarka i doradczyni laktacyjna. Są rodzicami ośmiorga dzieci, z których troje również zostało pediatrami. Razem prowadzą Przychodnię Pediatryczną Searsów w Kalifornii.
„Księga Rodzicielstwa Bliskości” to kompendium wiedzy dla młodych rodziców oraz wskazówki dotyczące opieki i pielęgnacji małego dziecka. Autorzy oparli porady o własne doświadczenia i przeżycia.
Rodzicielstwo Bliskości to styl rodzicielstwa, który odpowiada na potrzebę bezpieczeństwa małego dziecka.
Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od rana. Dzwoni budzik ? czas wstawać. Odwracamy się spuchniętą twarzą w stronę Miłości Naszego Życia i błagając, rzęzimy ?odprowadzisz do przedszkola??. Bez reakcji. Wstajemy więc i zaczynamy ogarniać rzeczywistość. W kuchni krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej, w przedpokoju ubłocone buty, w lodówce gra zespół Pustki. Jak to się mogło stać w królestwie Perfekcyjnej Pani Domu? Bezustanne lawirowanie między dobrem dziecka a swoim, zmiana relacji w związku, codzienna krzątanina i logistyka. Choć Sylwia Chutnik opisuje swoje macierzyństwo ze sporą dozą humoru i ironii, w jej felietonach kryją się celne obserwacje na temat wymagań stawianych współczesnej matce. Sylwia Chutnik ? pisarka, kulturoznawczyni i aktywistka społeczna. Autorka m.in. nagrodzonej Paszportem Polityki powieści ?Kieszonkowy Atlas Kobiet?. Prezeska Fundacji Mama. Pisze felietony m.in. do ?Polityki?, ?Pani? i ?Dziecka?.
Czy można zrozumieć dwulatka? Co zrobić z nadąsanym przedszkolakiem? „Najszczęśliwsze dziecko w okolicy” to idealna książka dla rodziców chcących przygotować się na trudne chwile w życiu malucha.
Metody doktora Karpa redukują napady złości, a szczęśliwe dzieci czynią jeszcze szczęśliwszymi. Połączenie nowatorskich technik zapewnia szybkie rozwiązanie problemów współczesnych zapracowanych i zestresowanych rodziców.
Autor, ceniony pediatra i ekspert od rozwoju dzieci, pokazuje, że maluchy często zachowują się jak niecywilizowani jaskiniowcy, z ich prymitywnym sposobem myślenia i komunikowania się.
Dzięki tej książce nauczysz się, jak skutecznie łagodzić burzliwe wybuchy, a nawet im zapobiegać! A także:
- wzmocnisz dobre zachowania swojego dziecka,
- ograniczysz te irytujące.
- i na zawsze pożegnasz te naprawdę niebezpieczne!
Potrzebujesz pomocy? To jest p-r-a-w-d-z-i-w-a pomoc! „Najszczęśliwsze dziecko” to jeden z najmądrzejszych poradników dla rodziców, jakie ukazały się w ostatniej dekadzie. Wciąż i wciąż słychać rodziców wołających „Dzięki, doktorze Karp! Teraz rozumiem!”.
Dr Kyle Pruett, psychiatra dziecięcy, Yale University School of Medicine
Doktor Karp znowu to zrobił! Radosna przygoda... z perełkami mądrości na każdej stronie.
Dr Morris Green, Indiana University
Aleksandra Michalak ? urodzona w gdyńskim szpitalu w czasie strajków sierpniowych. Bezkompromisowa, złośliwa, ironiczna autorka bloga. Absolwentka studiów popularnych, acz mało dochodowych: politolożka i kulturoznawczyni.
Z zamiłowania autorka dziwacznych tekstów o dzieciach. Z przymusu sprzątaczka, kucharka, praczka i bankomat. Miłośniczka wyplatania makatek, malowania na szkle i robienia koszyczków z wikliny. Nie, to żart taki, ale pewnie wypadałoby mieć jakieś hobby poza siedzeniem na Facebooku.
Pije na umór. Trzy do pięciu kaw dziennie. Wieczorami je czekoladę.
Na blogu "Matka Sanepid" autorka od ponad roku dzień po dniu opisuje swoje życie, zmagania wychowawcze związane z dwiema córkami, polską rzeczywistość widzianą z perspektywy mieszkanki Wejherowa. W krótkim czasie blog zdobył niebywałą popularność, nie tylko wśród matek. Każdą notkę czyta kilka tysięcy osób, a blog trafił na czołówkę Top 10 najczęściej czytanych w swojej kategorii.
?Wychodzi na to, że ciężko mnie określić. Ani ze mnie Cejrowski, ani Czubaszek, chociaż z tych dwojga bliżej mi do Czubaszek ? też nie jestem za ładna, też lubię pieniądze, żyję z pisania i potrafię wypowiedzieć się na każdy temat.?
Twoje dziecko nie chce jeść. Trwa to tygodniami, może nawet miesiącami i latami. Może pije tylko mleko, zjada suche bułki, a od święta dwa kęsy jabłka. Przygotowujesz mu skomplikowane i zdrowe potrawy, zabawiasz przy posiłkach, całe wasze życie kręci się wokół pytań ?co zjadło??, ?ile zjadło??, ?kiedy wreszcie będzie jeść normalnie??. Jeżeli w tym opisie rozpoznajesz swoją rodzinę, to jest to książka właśnie dla ciebie. Carlos González, ceniony specjalista od rozwoju dzieci, rozwiewa obawy rodziców. Wyjaśnia, dlaczego dzieci czasem odmawiają jedzenia, przestrzega przed pułapkami siatek centylowych i tłumaczy, jak procesy wzrostu i aktywność fizyczna wpływają na zapotrzebowanie kaloryczne. W książce znajdziesz między innymi: - najczęstsze przyczyny problemów z jedzeniem, - porady, jak ich uniknąć, - przestrogi przed zmuszaniem dzieci do jedzenia. Carlos González ? znany i ceniony hiszpański pediatra, ojciec trojga dzieci. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów z zakresu karmienia piersią. Autor wielu książek i artykułów dla rodziców na temat zdrowia, żywienia i wychowania dzieci. Książka Moje dziecko nie chce jeść w samej tylko Hiszpanii miała aż 10 wydań, sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, została także przetłumaczona na wiele języków obcych.
Chusta do noszenia dziecka lub nosidło znajdują się dziś w prawie każdej wyprawce. Młodzi rodzice mogą wybierać spośród setek wzorów, kolorów i rozmiarów. Na co się zdecydować, aby było to zdrowe dla dziecka i wygodne dla rodzica? „Dobrze nosić” to praktyczny, bogato ilustrowany przewodnik po świecie noszenia dzieci. Evelin Kirkilionis, doktor biologii i badaczka rozwoju człowieka, odpowiada na pytania nurtujące młodych rodziców, takie jak: - Jaką chustę lub nosidło wybrać dla noworodka? A jakie dla starszego niemowlęcia? - Jak nosić zdrowo i bezpiecznie? Jak zadbać o prawidłowy rozwój ruchowy noszonego dziecka? - Jaki sposób noszenia dobrać do wieku dziecka i potrzeb rodzica? Książka zawiera aktualne informacje oparte na najnowszych badaniach naukowych oraz instrukcje „krok po kroku”.
Najnowsze i najbardziej aktualne kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia!
„Księga Dziecka” w setkach tysięcy egzemplarzy zagościła w amerykańskich domach. Polskim rodzicom prezentujemy jej zaktualizowane wydanie, uzupełnione o wiele cennych informacji.
William i Martha Sears, lekarz i pielęgniarka, rodzice ośmiorga dzieci, dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w trakcie wielu lat praktyki zawodowej i rodzicielskiej, aby przekazać kompleksowe informacje na temat wszystkich kwestii związanych z opieką i pielęgnacją niemowląt. W pracach nad książką wzięli udział również ich dwaj synowie, dr Robert Sears i dr James Sears, również lekarze pediatrzy. Razem stworzyli ten bezkonkurencyjny i wyjątkowy przewodnik po świecie dziecka.
„Księga Dziecka” porusza najważniejsze zagadnienia:
karmienie: piersią, butelką, rozszerzanie diety,
spanie,
praca,
problemy zdrowotne,
alergie,
kłopoty z zachowaniem.
Autorzy przedstawiają praktyczne i nowoczesne podejście do rodzicielstwa, które odzwierciedla współczesny styl życia. Przekazują podstawowe wskazówki i inspiracje, aby jak najpełniej wyposażyć rodziców w umiejętności, które pomogą im wyspecjalizować się w opiece nad ich własnym, wyjątkowym dzieckiem.
„Księga Dziecka” to bogate i nieocenione źródło informacji, które ułatwia czerpanie radości z rodzicielstwa.
Jedna na 20 młodych matek doświadcza po narodzinach dziecka zespołu stresu pourazowego. Sheila Kitzinger wsłuchuje się w głosy kobiet i ich doświadczenia, żeby ujawnić cierpienia, jakie nierzadko towarzyszą narodzinom dziecka, a które do tej pory zbyt często były ?zamiatane pod dywan?.
Sheila Kitzinger, wiodąca brytyjska autorka poradników dla rodziców, znana w Polsce z takich książek, jak "Płaczące niemowlę", "Rok po urodzeniu dziecka", "Poród po 35. roku życia", założyła w latach 90. telefon zaufania dla młodych matek, do którego mogły zadzwonić, żeby podzielić się swoim doświadczeniem porodu. Zapoczątkowana przez Kitzinger The Birth Crisis Network (Sieć ?Kryzys Narodzin?) organizuje także warsztaty dla położnych, douli oraz innych osób, które wspierają rodzące. Z tych wszystkich doświadczeń i tysięcy godzin rozmów z kobietami zrodziła się książka "Kryzys narodzin".
W swojej książce Sheila Kitzinger bada wpływ, jaki na doświadczenie porodu ma jego przesadna medykalizacja, przede wszystkim zaś wyjaśnia, jakie konsekwencje ma pozbawienie kobiet prawa do podejmowania świadomych i respektowanych decyzji co do przebiegu jednego z najważniejszych w ich życiu doświadczeń. "Kryzys narodzin" nie traktuje jednak o okołoporodowej traumie ? jego zadaniem jest przywrócić kobietom siłę, aby mogły poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami. Autorka, przedstawiając wszystkie za i przeciw, rozważa takie opcje, jak cięcie cesarskie na życzenie, poród domowy, zatrudnienie douli.
"Kryzys narodzin" to fascynujące i użyteczne źródło wiedzy dla położnych, lekarzy, pielęgniarek środowiskowych, a przede wszystkim dla samych kobiet i ich rodzin. To także niezwykły manifest na rzecz przywrócenia porodowi jego piękna i mocy.
Kompletny przewodnik po tajnikach powrotu do formy po porodzie przez cesarskie cięcie.
1 na 4 dzieci rodzi się przez cesarskie cięcie. Niezależnie od tego, czy jest wcześniej planowana, czy nie, „cesarka” jest poważną, chirurgiczną operacją. Prawidłowa rekonwalescencja i odpowiednie ćwiczenia, wspomagające powrót do formy są niezbędne w procesie zdrowienia kobiety.
Napisana w przystępny sposób i zilustrowana kolorowymi fotografiami książka Cesarskie cięcie. Powrót do formy pokazuje matkom, krok po kroku, jak odzyskać siły po porodzie cesarskim, jednocześnie zajmując się swoim dzieckiem. Z tego poradnika młoda matka dowie się, kiedy i jak rozpocząć pracę nad własną formą. Książka poprowadzi ją od pierwszych prób siadania na szpitalnym łóżku, poprzez wstawanie, aż do momentu mistrzowskiego opanowania prostych ćwiczeń.
W tym poradniku znajdziecie proste i szczegółowe informacje na temat:
- czym jest cesarskie cięcie, na czym polega operacja, jak się do niej przygotować (jeśli jest planowana), czego możesz spodziewać się w okresie połogu,
- jak szybko i bezpiecznie wrócić do formy po operacji
- jak odzyskać siłę, witalność i energię w ciągu kilku tygodni,
- jak w prosty sposób odzyskać swoją figurę sprzed ciąży,
- jak ćwiczyć, efektywnie wykorzystując dostępny czas,
- jak skutecznie poradzić sobie z wieloma poporodowymi problemami,
- jak stać się fit, opiekując się jednocześnie swoim dzieckiem.
Chrissie Gallagher-Mundy jest trenerką i dyrektorką prywatnej akademii fitness w Londynie, wykwalifikowaną m.in. w opiece przed- i poporodowej nad młodymi matkami. Specjalizuje się w organizowaniu indywidualnych planów treningowych, dla osób o różnym poziomie umiejętności. Stale współpracuje z najpopularniejszymi pismami dla rodziców w Wielkiej Brytanii.
Kiedy dowiedziałam się, że jestem po raz drugi w ciąży, wspaniałe i ekscytujące uczucia mieszały się z emocjami mniej pozytywnymi… Najsilniejszymi z nich były niepokój i niepewność. A co, jeśli nie dam sobie rady z dwójką dzieci, z przechodzeniem kolejny raz przez nocne karmienia i notoryczny brak snu? A jeśli – i to była najczarniejsza z moich myśli – nie uda mi się wytworzyć z drugim maluszkiem takiej więzi jak z pierwszym i po prostu nie pokocham go tak mocno?
Fragment książki
„Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania” daje matkom dwójki dzieci wsparcie, którego tak bardzo potrzebują: od momentu, kiedy dowiadują się o drugiej ciąży, poprzez przybycie do domu z noworodkiem aż do kolejnych kilku lat życia powiększonej rodziny.
Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób:
- poinformować starsze dziecko o rodzeństwie
- przetrwać drugą ciążę i poród
- zorganizować usypianie i karmienie dwójki dzieci
- poradzić sobie z zazdrością między rodzeństwem
- znaleźć czas dla dzieci, partnera i siebie
Znajdziesz tu również mnóstwo praktycznych i niezwykle skutecznych sztuczek, a do tego opowieści rodziców, którzy doczekali się drugiego dziecka i przetrwali to doświadczenie, aby podzielić się swoimi historiami.
Naia Edwards - autorka i redaktorka książek dla rodziców i dzieci. Jako matka czterech synów w wieku od dwóch do czternastu lat jest ekspertką w radzeniu sobie z noworodkiem i jego starszym rodzeństwem.
Pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości. "Dziecko z bliska" kompleksowo opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzeństwem.
- Jak pomóc dziecku rozpoznawać i wyrażać emocje?
- Czy karać, czy nagradzać?
- Jak i gdzie postawić granice?
- Konsekwentnie zabraniać czy czasem pozwolić?
- Jak nie zapomnieć o własnych potrzebach?
Agnieszka Stein, ceniona przez polskich rodziców psycholog dziecięca proponuje inspirującą koncepcję trzech R:
RELACJA - nawiązanie i dbanie o dobrą więź pomiędzy dorosłymi a dziećmi;
REGULACJA - rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych; nauka samoregulacji emocji;
ROZWÓJ - wsparcie dziecka w rozwoju; rozwój osobisty dzięki obcowaniu z dziećmi.
W przeciwieństwie do tego, co możecie usłyszeć, propagowanie wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze miesiące życia dziecka nie jest powrotem do przeszłości. Wręcz przeciwnie - to całkiem nowa koncepcja, która ma dać kobietom wspaniałą wiarę we własne możliwości, stwarzając jednocześnie nowe pokolenie dzieci zdrowszych i szczęśliwszych.
Koniec z prowadzeniem oddzielnej kuchni dla malucha i miksowaniem papek!
?Bobas lubi wybór? to praktyczny przewodnik po rozszerzaniu diety krok po kroku.
Dowiesz się z niego:
? Czy Twoje dziecko jest już gotowe na pierwszy stały posiłek?
? Jak skomponować zdrowe i zbilansowane posiłki dla dziecka i całej rodziny?
? Co zaproponować do jedzenia dziecku półrocznemu, a co dziewięciomiesięcznemu?
? Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jedzenia?
? Co dalej z karmieniem piersią lub butelką?
W książce znajdziesz również:
? Pomysły na zdrowe śniadania, obiady, kolacje i przekąski.
? Tabelę wartości odżywczych.
oraz 27 kolorowych zdjęć nadesłanych przez polskich rodziców!
Baby-led weaning to naturalna metoda wprowadzania pokarmów do diety malucha, która pomaga wychować dziecko uwielbiające zdrowe jedzenie, a nie fast-foody. Autorki przekonują rodziców, że już półroczne niemowlę potrafi jeść samodzielnie! Rodzice stosujący baby-led weaning nie wiedzą, co to niejadek.
Każde dziecko może pokochać zdrowe jedzenie, jeśli tylko mu się na to pozwoli!
Uspokajający głos Moniki Staszewskiej, zna wiele matek. Monika Staszewska przez lata udzielała kobietom telefonicznego wsparcia, cierpliwie wyjaśniała zawiłości związane z karmieniem piersią, przekonywała, że płaczące niemowlę warto nosić, przytulać, że nie zawsze trzeba się podporządkować tabelkom z poradników dla rodziców. Teraz mają szansę lepiej poznać tę wyjątkową osobę.
"Bez lęku" to piękna opowieść o życiowej drodze Moniki Staszewskiej ? położnej, doradczyni laktacyjnej, a przede wszystkim mamie, babci, przyjaciółce. W niezwykle szczerej i osobistej rozmowie dzieli się z Czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat miłości, rodzicielstwa, szacunku, lęku, cierpienia. Nie ukrywa, że źródłem jej życiowej siły jest wiara w Boga. W przejmujący sposób mówi o tym, jak osiągnąć stan spokoju ducha. Pokazuje, jak w natłoku codziennych trosk i problemów nie zapomnieć o najważniejszych wartościach. Przywołuje wiele wydarzeń ze swojego życia i wspomina historie, z którymi spotkała się w trakcie swojej pracy zawodowej jako przyjaciółka kobiet.
Monika Staszewska była jedną z moich uczennic. Zaczęła naukę jako młoda mama;, jej synek Janek miał wówczas dwa latka. Poradziła sobie świetnie, wypełniając jednocześnie kilka ról: mamy, żony i pracowitej studentki. Po przeczytaniu tej książki z radością, dumą i satysfakcją mogę powiedzieć o Monice: uczennica przerosła swoją nauczycielkę.
Irena Chołuj, położna z wieloletnim doświadczeniem
Są książki pisane na podstawie nabytej wiedzy i takie, za którymi stoi indywidualne doświadczenie. W książce, którą trzymają Państwo w ręku, Monika Staszewska, moja wieloletnia koleżanka z redakcji pewnego miesięcznika dla rodziców, dzieli się i swoją wiedzą, i doświadczeniem. A także, czasem wprost, czasem pośrednio ? swoją wiarą, która w sposób naturalny ? to się czuje ? wypływa i z wiedzy, i z doświadczenia. Zachęca, by zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się rozmaitym własnym życiowym doświadczeniom, nie tylko tym związanym z pielęgnacją i wychowaniem dzieci.
Wojciech Widłak, pisarz, autor książek dla dzieci
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?