Dzieci rodzą się bystre, odważne i dociekliwe. Płomień pierwotnego geniuszu często jednak szybko przygasa i istnieje ryzyko, że zgaśnie na zawsze. Jeśli tak się dzieje, dzieci wycofują się z aktywności, zaczynają bać się eksperymentowania i popełniania błędów i nie są w stanie w pełni wykorzystać drzemiących w nich możliwości. Ta książka pomoże Ci przezwyciężyć te trudności.Rodzice mają moc, która pozwala na nowo rozniecić inspirujący ogień. Dysponują oni najlepszym narzędziem do odblokowania dziecięcego geniuszu to świat dookoła. Umysł dziecka może się fantastycznie rozwinąć dzięki odkrywaniu, tworzeniu i zabawie. Spędzany razem czas, podziw i zachwyt rozpalą i utrzymają dziecięcą iskrę przez całe jego życie.Psychologia geniuszu powstała po to, aby pomóc Wam stać się rodzicami, jakimi zawsze chcieliście być: wspierającymi rozwój dziecka, aby mogło ono wykształcić własną formę twórczej wyobraźni.Jest jednak faktem, że nasze dzieci należą do najbystrzejszego pokolenia ludzi, jakie kiedykolwiek istniało. Ta najnowsza wersja człowieka jest o 40 procent bardziej inteligentna niż przeciętna młoda osoba w 1950 roku. W zeszłym stuleciu średnia wartość ilorazu inteligencji wzrastała co 10 lat o 3 procent. Tendencja ta utrzymuje się, a być może nawet przybiera na sile. (fragment książki)
Rozkładana książka typu pop-up dla najmłodszych.Tajemnicze oczy patrzą z głębokiej wody. Czy ktoś nas obserwuje?Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!
Kiedy Jacek i Ania powracają z amazońskiej puszczy („Magiczny domek na drzewie. Popołudnie nad Amazonką”), mają mnóstwo pytań.
Ile deszczu spada na lasy deszczowe?
Ile waży najcięższy owad na świecie?
Czym do diaska jest drzewo kiełbasiane?
Dlaczego tak jest ważna ochrona tropikalnych lasów?
Kiedy Jacek i Ania powracają z czasów starożytnej Japonii („Magiczny domek na drzewie. Noc z wojownikami ninja”), mają mnóstwo pytań.
Kim byli ninja?
Jakiej broni używali?
Czym różnili się od samurajów?
Kogo chronili samurajowie?
Mei-Ling Hopgood, świeżo upieczona mama z przedmieść Michigan, po przeprowadzce do Buenos Aires jest zaszokowana tym, że argentyńscy rodzice pozwalają swoim dzieciom brykać do późna w nocy. Czy rzeczywiście jest to korzystne dla rozwoju dziecka i życia całego społeczeństwa? Kierowana dziennikarską dociekliwością i matczyną potrzebą dokonywania jedynie słusznych wyborów, Hopgood rozpoczyna podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania nurtujące rodziców na całym świecie:
– o której dziecko ma iść spać?
– kiedy może zacząć korzystać z nocnika?
– co dawać mu do jedzenia?
– kiedy zacząć uczyć je alfabetu?
Wnikliwie obserwowała rodziców z wielu krajów, rozmawiała z antropologami, nauczycielami i specjalistami od opieki nad dziećmi i odkryła niezmierzone pokłady pomysłów na rodzicielstwo.
Chińczycy przodują we wczesnym treningu nocnikowym – ich maluchy pozbywają się pieluch w wieku sześciu miesięcy. Kenijki noszą dzieci w kolorowych chustach – to nie tylko część ich dziedzictwa kulturowego, ale i konieczność w kraju, w którym równe chodniki są rzadkością. Francuzi są mistrzami w wychowywaniu dzieci na wyrafinowanych smakoszy. Hopgood testuje wszystkie rozwiązania na swojej córce Sofii – z bardzo ciekawymi rezultatami!
Książką polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai.
Jeszcze niedawno Parvana była zwyczajną dziewczynką, która co rano zakładała szkolny mundurek, martwiła się klasówką z matematyki, a po lekcjach spędzała czas z przyjaciółkami, przemierzając ulice tętniącego życiem Kabulu.
Ale teraz stolica Afganistanu została opanowana przez talibów. Rodzina jedenastoletniej Parvany musi zamieszkać w jednym pokoju w zrujnowanym bombami budynku. Warunki życia dziewczynki pogarszają się jeszcze bardziej, kiedy jej ojciec zostaje aresztowany.
Rodzina zostaje bez środków do życia. Matka i starsza siostra Parvany nie mogą wyjść z domu nawet po to, żeby kupić coś do jedzenia. Teraz to ona, przebrana za chłopca, musi wziąć na siebie utrzymanie rodziny. W chłopięcym stroju, z krótkimi włosami, zaczyna szukać sposobów, aby zapewnić rodzinie przetrwanie.
Czy dziewczynka, która wciąż tęskni za szkołą i zabawą z koleżankami, znajdzie w sobie dość odwagi, aby udźwignąć obowiązki ponad siły dziecka?
„Żywiciel” to opowieść o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach.
Pierwsza część przetłumaczonej na 25 języków trylogii autorstwa Deborah Ellis, kanadyjskiej pisarki i działaczki na rzecz pokoju, laureatki jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie literatury dziecięcej – Sweden’s Peter Pan Prize oraz wielu innych nagród. Dochody z trylogii „Żywiciel” przekazuje na pomoc mieszkańcom terenów objętych kryzysem.
W cichy wigilijny wieczór wszystkie stworzenia duże i małe czekają w ciszy i skupieniu… Wszystkie, z wyjątkiem ZŁEGO KOCURKA!
Kocurek nie dostał na święta wszystkich wymarzonych prezentów, ale od czego są przyjaciele? Razem z nimi odkryje prawdziwą magię świąt! Albo i nie…
Przezabawna i barwnie ilustrowana świąteczna historia z kocim ulubieńcem wszech czasów!
Czy chcielibyście spotkać prawdziwego wojownika ninja?
Magiczny domek na drzewie przenosi Jacka i Anię w odległe czasy starożytnej Japonii. Trafiają do kryjówki mistrza ninja. Czy poznają sekrety japońskich wojowników? Czy dopadnie ich okrutny samuraj?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wojownikach ninja, sięgnij też po książkę „Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Wojownicy ninja i samurajowie”.
Zabójcze mrówki i atakujące nietoperze?
Rozmaite paskudne stworzenia czyhają na Jacka i Anię, kiedy magiczny domek na drzewie przenosi ich do amazońskiej puszczy. Wydaje im się, że nigdy nie zdołają wydostać się spośród gęstwiny drzew. Czy uda im się odnaleźć powrotną drogę do magicznego domku? Czy też utkną na zawsze w tropikalnym lesie?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wojownikach ninja, sięgnij też po książkę „Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów. Lasy deszczowe”.
Motyle przechodzą jedną z najbardziej zachwycających przemian spośród wszystkich stworzeń na świecie. Zapraszamy do odbycia pięknej podróży i poznania zjawiskowych cudów natury w tej wyjątkowej książce z mnóstwem sekretów do odkrycia.
Piękna duża kartonowa książka z klapkami, w której ilustracje wykonane zostały misterną techniką linorytu. Kontrastowe motyle ucieszą wzrok już najmłodszych czytelników.
Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje. Radość, smutek, odwaga, gniew - w każdym sercu mieszka wiele uczuć. ""W moim sercu"" to piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc.
Kocurek i Szczeniaczek zachowują się o-k-r-o-p-n-i-e! Walczą ze sobą, hałasują, syczą i ślinią się, a to wszystko budzi dziecko. Trzeba ich nauczyć właściwego zachowania. Czas na szkołę dobrych manier.
Czy Kocurek nauczy się przestrzegania zasad? Czy zaprzyjaźni się z pozostałymi uczniami, czy też wprowadzi CHAOS do szkolnej klasy? Nie będzie łatwo – jeden z uczniów właśnie wyznał, że n-i-e-n-a-w-i-d-z-i kotów…
Świetna zabawa gwarantowana (tylko nie dla opiekunów Kocurka).
Kto kryje się w tym pięknym ogrodzie?
"Oto jest ogród" to piękna, pełna niezwykłych odkryć książka autorstwa gwiazdy francuskiej ilustracji młodego pokolenia, Hectora Dexeta.
Kartonowe strony pozwolą cieszyć się lekturą nawet najmłodszym czytelnikom.
W swoim świetnie udokumentowanym bestsellerowym „Ostatnim dziecku lasu” Richard Louv zwrócił uwagę na wyobcowanie współczesnych dzieci ze środowiska naturalnego i wprowadził do debaty termin „zespół deficytu natury”. Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci - wzmacnia potencjał intelektualny, kreatywność i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Teraz pokazuje, jak praktycznie dokonać prawdziwej zmiany w swoim życiu.
„Witamina N” pomoże odzyskać naturalną radość z kontaktu z przyrodą. Recepta zawiera:
- 500 pomysłów na aktywność dla dzieci i dorosłych
- wiele inspirujących historii
- porady, jak zejść na ziemię
- propozycje zmian dla rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności
„Witamina N” to jedyny w swoim rodzaju praktyczny przewodnik nie tylko dla zaniepokojonych rodziców, ale też dla wszystkich tych, którzy szukają pomysłów na przywrócenie dzieciom możliwości nieskrępowanego kontaktu z przyrodą – dla nauczycieli i wychowawców, osób pracujących z dziećmi i dyrektorów szkół zainteresowanych efektywną edukacją ekologiczną.
„Witamina N” to też przepis na świetną zabawę!
„Bardzo dobra książka o tym, czym kiedyś było dzieciństwo i czym powinno dziś być, oraz dlaczego tak ważny jest kontakt dzieci z przyrodą. Zresztą nie tylko dzieci. Bez zaglądania w różne zakamarki, włóczenia się po lesie albo łąkach lub podglądania innych stworzeń po prostu nie będziemy szczęśliwi i nic nam tego nie zastąpi.” (Adam Wajrak)
„Ostatnie dziecko lasu” to książka, która radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości – naszej i naszych dzieci.
Choć z badań wynika, że kontakt z przyrodą wspomaga leczenie ADHD, poprawia koncentrację i koordynację ruchową, regeneruje umysł i ciało, na całym świecie – nie tylko w krajach rozwiniętych – wzrasta liczba osób, których kontakt z naturą ograniczony jest do minimum. Richard Louv błyskotliwie pisze o tym, jak do tego doszło, dlaczego to tak istotne i co możemy z tym zrobić.
Książka „Ostatnie dziecko lasu” została przetłumaczona na kilkanaście języków, wywołując liczne dyskusje wśród nauczycieli, lekarzy i rodziców na temat „zespołu deficytu natury” i przyszłości naszego społeczeństwa.
Kobieca odpowiedź na „Ginekologów” Jurgena Thornwalda.
Sheila Kitzinger (1929–2015) to międzynarodowej sławy edukatorka porodowa, antropolożka i feministka, jedna z najbardziej wpływowych postaci ruchu na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, ikona walki o ludzkie oblicze porodu.
W ukończonej krótko przed śmiercią autobiografii dostajemy barwny opis dorastania pod rządami matki (która była feministką, zanim jeszcze wynaleziono ten termin), studiów w kipiącym życiem Oksfordzie i zmagania się z murem skostniałych poglądów i przesądów w środowisku medycznym.
Kitzinger zabiera nas w niezwykłe podróże odbywane ze swoją nieprzeciętną rodziną (pięć córek!), podczas których w najodleglejszych zakątkach świata prowadziła badania nad historycznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami porodu. Odkrywa przed nami świat mistycznych przeżyć zarówno kobiet w egzotycznych plemionach, jak i tych rodzących w najlepszych szpitalach na całym świecie.
Podczas trwającej kilkadziesiąt lat kariery Sheila Kitzinger zawodowej prowadziła pionierskie kampanie mające na celu radykalną zmianę w postrzeganiu porodu, przywrócenie wagi pracy położnych i kładzenie nacisku na dokonywanie przez kobiety świadomych wyborów. Jej niebywała pasja życiowa i ogromna ciekawość antropologiczna miały wpływ na miliony kobiet na całym świecie.
Kiedy Jacek i Ania powracają z czasów średniowiecza („Rycerz o świcie”), mają mnóstwo pytań. Jak zbudowano ogromne zamki? Jak się w nich żyło? Co trzeba było zrobić, aby zostać rycerzem? Czym zajmowały się średniowieczne damy? Czy konie naprawdę nosiły zbroje? Razem z Jackiem i Anią poszukaj odpowiedzi na te i wiele więcej pytań!
„Tropiciele faktów” zawierają mnóstwo informacji, ilustracji i ciekawostek na tematy poruszane w kolejnych tomach uwielbianej przez dzieci serii „Magiczny domek na drzewie”. To doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich ciekawskich tropicieli faktów!
Kiedy Jacek i Ania powracają z czasów starożytnego Egiptu, mają mnóstwo pytań. Jak budowano piramidy? Dlaczego chowano w nich mumie? Jak wyglądał zwykły dzień w tej niezwykłej epoce? Razem z Jackiem i Anią poszukaj odpowiedzi na te i wiele więcej pytań!
Przygodę czas zacząć! Pierwsza wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie, który zabiera sympatyczne rodzeństwo w podróże w czasie i przestrzeni.
Skąd się wziął magiczny domek na drzewie? Kto zostawił w nim niezliczone ilości książek? Zanim Ania i Jacek się tego dowiedzą, tajemniczy domek przenosi ich do prehistorycznej przeszłości. Rodzeństwo staje oko w oko z potężnym tyranozaurem. Teraz muszą szybko odkryć, jak powrócić do domu, albo skończą jako kolacja dla pradawnych gadów. Czy zdążą przed zmrokiem? Czy może pomóc im pteranodon, który jeszcze przed chwilą był zaledwie ilustracją w książce?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dinozaurach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Dinozaury”.
Pora na kolejną przygodę! Druga wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie.
Jacek i Ania są gotowi na następną podróż w czasie, która czeka ich za sprawą magicznego domku na drzewie. Tym razem przenoszą się do średniowiecza. Trafiają w sam środek uroczystości, która odbywa się na zamku. Ale czy na pewno są tam mile widziani? Kto im pomoże powrócić do domu?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rycerzach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Rycerze”.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?