Kocurek i Szczeniaczek zachowują się o-k-r-o-p-n-i-e! Walczą ze sobą, hałasują, syczą i ślinią się, a to wszystko budzi dziecko. Trzeba ich nauczyć właściwego zachowania. Czas na szkołę dobrych manier.
Czy Kocurek nauczy się przestrzegania zasad? Czy zaprzyjaźni się z pozostałymi uczniami, czy też wprowadzi CHAOS do szkolnej klasy? Nie będzie łatwo – jeden z uczniów właśnie wyznał, że n-i-e-n-a-w-i-d-z-i kotów…
Świetna zabawa gwarantowana (tylko nie dla opiekunów Kocurka).
Kto kryje się w tym pięknym ogrodzie?
"Oto jest ogród" to piękna, pełna niezwykłych odkryć książka autorstwa gwiazdy francuskiej ilustracji młodego pokolenia, Hectora Dexeta.
Kartonowe strony pozwolą cieszyć się lekturą nawet najmłodszym czytelnikom.
W swoim świetnie udokumentowanym bestsellerowym „Ostatnim dziecku lasu” Richard Louv zwrócił uwagę na wyobcowanie współczesnych dzieci ze środowiska naturalnego i wprowadził do debaty termin „zespół deficytu natury”. Udowodnił, że mocna więź z naturą ma ogromny wpływ na dzieci - wzmacnia potencjał intelektualny, kreatywność i zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Teraz pokazuje, jak praktycznie dokonać prawdziwej zmiany w swoim życiu.
„Witamina N” pomoże odzyskać naturalną radość z kontaktu z przyrodą. Recepta zawiera:
- 500 pomysłów na aktywność dla dzieci i dorosłych
- wiele inspirujących historii
- porady, jak zejść na ziemię
- propozycje zmian dla rodziców, nauczycieli i lokalnych społeczności
„Witamina N” to jedyny w swoim rodzaju praktyczny przewodnik nie tylko dla zaniepokojonych rodziców, ale też dla wszystkich tych, którzy szukają pomysłów na przywrócenie dzieciom możliwości nieskrępowanego kontaktu z przyrodą – dla nauczycieli i wychowawców, osób pracujących z dziećmi i dyrektorów szkół zainteresowanych efektywną edukacją ekologiczną.
„Witamina N” to też przepis na świetną zabawę!
„Bardzo dobra książka o tym, czym kiedyś było dzieciństwo i czym powinno dziś być, oraz dlaczego tak ważny jest kontakt dzieci z przyrodą. Zresztą nie tylko dzieci. Bez zaglądania w różne zakamarki, włóczenia się po lesie albo łąkach lub podglądania innych stworzeń po prostu nie będziemy szczęśliwi i nic nam tego nie zastąpi.” (Adam Wajrak)
„Ostatnie dziecko lasu” to książka, która radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości – naszej i naszych dzieci.
Choć z badań wynika, że kontakt z przyrodą wspomaga leczenie ADHD, poprawia koncentrację i koordynację ruchową, regeneruje umysł i ciało, na całym świecie – nie tylko w krajach rozwiniętych – wzrasta liczba osób, których kontakt z naturą ograniczony jest do minimum. Richard Louv błyskotliwie pisze o tym, jak do tego doszło, dlaczego to tak istotne i co możemy z tym zrobić.
Książka „Ostatnie dziecko lasu” została przetłumaczona na kilkanaście języków, wywołując liczne dyskusje wśród nauczycieli, lekarzy i rodziców na temat „zespołu deficytu natury” i przyszłości naszego społeczeństwa.
Kobieca odpowiedź na „Ginekologów” Jurgena Thornwalda.
Sheila Kitzinger (1929–2015) to międzynarodowej sławy edukatorka porodowa, antropolożka i feministka, jedna z najbardziej wpływowych postaci ruchu na rzecz praw reprodukcyjnych kobiet, ikona walki o ludzkie oblicze porodu.
W ukończonej krótko przed śmiercią autobiografii dostajemy barwny opis dorastania pod rządami matki (która była feministką, zanim jeszcze wynaleziono ten termin), studiów w kipiącym życiem Oksfordzie i zmagania się z murem skostniałych poglądów i przesądów w środowisku medycznym.
Kitzinger zabiera nas w niezwykłe podróże odbywane ze swoją nieprzeciętną rodziną (pięć córek!), podczas których w najodleglejszych zakątkach świata prowadziła badania nad historycznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami porodu. Odkrywa przed nami świat mistycznych przeżyć zarówno kobiet w egzotycznych plemionach, jak i tych rodzących w najlepszych szpitalach na całym świecie.
Podczas trwającej kilkadziesiąt lat kariery Sheila Kitzinger zawodowej prowadziła pionierskie kampanie mające na celu radykalną zmianę w postrzeganiu porodu, przywrócenie wagi pracy położnych i kładzenie nacisku na dokonywanie przez kobiety świadomych wyborów. Jej niebywała pasja życiowa i ogromna ciekawość antropologiczna miały wpływ na miliony kobiet na całym świecie.
Kiedy Jacek i Ania powracają z czasów starożytnego Egiptu, mają mnóstwo pytań. Jak budowano piramidy? Dlaczego chowano w nich mumie? Jak wyglądał zwykły dzień w tej niezwykłej epoce? Razem z Jackiem i Anią poszukaj odpowiedzi na te i wiele więcej pytań!
Przygodę czas zacząć! Pierwsza wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie, który zabiera sympatyczne rodzeństwo w podróże w czasie i przestrzeni.
Skąd się wziął magiczny domek na drzewie? Kto zostawił w nim niezliczone ilości książek? Zanim Ania i Jacek się tego dowiedzą, tajemniczy domek przenosi ich do prehistorycznej przeszłości. Rodzeństwo staje oko w oko z potężnym tyranozaurem. Teraz muszą szybko odkryć, jak powrócić do domu, albo skończą jako kolacja dla pradawnych gadów. Czy zdążą przed zmrokiem? Czy może pomóc im pteranodon, który jeszcze przed chwilą był zaledwie ilustracją w książce?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dinozaurach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Dinozaury”.
Pora na kolejną przygodę! Druga wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie.
Jacek i Ania są gotowi na następną podróż w czasie, która czeka ich za sprawą magicznego domku na drzewie. Tym razem przenoszą się do średniowiecza. Trafiają w sam środek uroczystości, która odbywa się na zamku. Ale czy na pewno są tam mile widziani? Kto im pomoże powrócić do domu?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rycerzach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Rycerze”.
Pora na kolejną przygodę! Trzecia wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie.
Tym razem rodzeństwo wybiera książkę o starożytnym Egipcie. Przecież Jacek zawsze chciał zobaczyć piramidy! Czeka ich jednak coś o wiele trudniejszego – ich pomocy potrzebuje bowiem… mumia! Czy uda im się rozwiązać zagadkę, czy też sami skończą jako mumie?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mumiach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Mumie”.
Pora na kolejną przygodę! Czwarta wyprawa Ani i Jacka w ukochanej przez dzieci na całym świecie serii o magicznym domku na drzewie.
W długi deszczowy dzień Jacek i Ania tęsknią za przygodą. Idą do domku na drzewie i znajdują książkę z kuszącymi ilustracjami nadmorskiej plaży. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem! Trafiają do czasów bezwzględnych piratów, bezludnych wysp i tajnych map prowadzących do skarbów. Czy odkryją zakopany skarb? A może skończą w morskich odmętach?
Przeżyj niezwykłą podróż w czasie z Jackiem i Anią, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o piratach, sięgnij też po książkę „Tropiciele faktów. Piraci”.
Gdzie się podziała biedronka?
Czy zjadł ją lew, a może wiewiórka?
Poszukajcie jej razem w tej niezwykłej przestrzennej książce z kartonowymi stronami.
I nie martwcie się: to historia ze szczęśliwym zakończeniem!
„Wiemy już, że kobiety potrafią robić to, co mężczyźni, ale nadal nie zrozumieliśmy, że mężczyźni potrafią robić to, co kobiety.”
Gloria Steinem, dziennikarka i feministka
„Ta książka zmieniła nasze życie. Korzystałam z niej także, pisząc Włącz się do gry. Podziwiam podejście Sharon i Joanny – oparte na badaniach i opiniach ekspertów: od największych autorytetów w dziedzinie rozwoju dziecka, przez dyrektorów najlepszych szkół biznesu i doświadczonych psychologów pracujących z parami.”
Sheryl Sandberg, szefowa operacyjna Facebooka
Sharon Meers i Joanna Strober to zaangażowane zawodowo żony i matki. Doskonale znają problemy współczesnych rodziców, którzy próbują pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Wiedzą, że to właśnie dzięki pracującej matce rodzina może świetnie funkcjonować.
Wywiady z rodzicami i pracodawcami, ankiety wśród pracujących matek, drobiazgowy przegląd badań psychologicznych i socjologicznych – wszystko to pozwoliło odkryć, że kiedy oboje rodzice pracują, to zyskują na tym wszyscy: dzieci, mężowie i żony. „50 na 50” to wyjątkowa książka, która pokazuje, jak ważny jest i podział obowiązków rodzicielskich, i równowaga między życiem rodzinnym a zawodowym.
„Obserwując różne swoje koleżanki, widziałam, jak zakochując się we wnukach, zdradzały swoje córki. Bardzo chciałam uniknąć takiego scenariusza.
A czyhało na mnie wiele pułapek.
Stając się matką młodej matki, konfrontujemy się z tym, czego nie dałyśmy naszym córkom. Siłą rzeczy wracają wspomnienia.
Jak być przydatną młodym rodzicom, ale im się nie narzucać? Jak mieć cierpliwość i wyrozumiałość dla ich błędów, nieodzownych w zyskiwaniu rodzicielskich kompetencji? Jak uznać, że U. robi różne rzeczy inaczej niż ja i nie traktować tego jak osobistego ataku? Jak nie ulegać poczuciu winy, które dogania, gdy widzę, jak wspaniale U. radzi sobie z macierzyństwem, choć ja wcale sobie tak dobrze nie radziłam?
Justyna Dąbrowska, założycielka i wieloletnia redaktor naczelna magazynu „Dziecko”, a dziś ceniona psychoterapeutka i autorka związana m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” w swoich tekstach szczerze mierzy się z nową rolą – rolą babci.
Kocurek jest głodny, więc czas na obiad.
Co powinien zjeść?
Kocurku, może rybkę? Nieee! Kotlecika? Fuj! A może morsa? Błeee!
Kocurek dobrze wie, czego chce: cukierków!
I nic go nie powstrzyma.
Ulubiony bohater młodszych czytelników, Zły Kocurek, tym razem pojawia się w wersji dla jeszcze młodszych. UWAGA: zawiera mnóstwo świetnej zabawy oraz naklejki!
Kocurek chce się zdrzemnąć.
Kocurek ZAWSZE chce się zdrzemnąć.
Ale Szczeniaczek chce się bawić!
Czy Kocurkowi uda się osiągnąć cel i sprawić, że Szczeniaczek zostawi go w spokoju?
Ulubiony bohater młodszych czytelników, Zły Kocurek, tym razem pojawia się w wersji dla jeszcze młodszych. UWAGA: zawiera mnóstwo świetnej zabawy oraz naklejki!
Kolejna książka pediatry uwielbianego przez tysiące rodziców na całym świecie!
"Mocno mnie przytul" to książka napisana w obronie dzieci, ale z ogromną sympatią dla rodziców. Stanowi mocny i pełen rzeczowych argumentów głos przeciwko teoriom samozwańczych ekspertów, którzy niemal obsesyjnie propagują konieczność przestrzegania harmonogramów i planów, drobiazgowych systemów kar i nagród, a czasem nawet izolacji dziecka od rodziców.
Carlos Gonzalez, uznany autorytet pediatryczny, autor m.in. popularnej również w Polsce książki "Moje dziecko nie chce jeść", mocno wierzy (co więcej - udowadnia to!), że dzieci są dobre, szczere, towarzyskie, wyrozumiałe i że z całą pewnością zasługują na tyle miłości, ile tylko jesteśmy im w stanie zaofiarować. Żartobliwie i z humorem autor komentuje zakorzenione mity i teorie wychowawcze, pokazując jednocześnie, że najważniejsze, co można zrobić dla dziecka, znajduje się nie w umysłach teoretyków wychowania, ale w naszych sercach.
Praktyczny przewodnik po rodzicielstwie bliskości autorstwa gwiazdy "Teorii wielkiego podrywu" ("The Big Bang Theory").
Czerpiąc z własnych rodzicielskich doświadczeń, jak również ogromnych zasobów wiedzy naukowej, Mayim Bialik przedstawia główne założenia rodzicielstwa bliskości, w tym:
– Noszenie w chuście: poznaj teoretyczne i praktyczne podstawy chustowania.
– Karmienie piersią: naucz się wsłuchiwania w potrzeby dziecka i dowiedz, dlaczego pasażerowie samolotów uwielbiają karmiące mamy.
– Bliskościowa dyscyplina: dowiedz się, jak wychowywać dziecko bez krzyków, klapsów i karnych jeżyków.
– Współspanie: jak uniknąć treningu snu, żeby cała rodzina mogła się jednak wyspać.
Bezpretensjonalna i szczera autorka opisuje piękno i prostotę rozwiązań proponowanych przez Rodzicielstwo Bliskości. Pokazuje, że niezależnie od stosowanych metod wychowawczych pewne zasady są uniwersalne i pomocne wszystkim rodzinom. Autentyczne historie i mnóstwo poczucia humoru sprawiają, że to lektura nie tylko bardzo wartościowa, ale i mocno zabawna.
„>>Nie tylko chusta<< to wspaniały wgląd w rodzicielską podróż, w jaką wyruszyła Mayim razem ze swoim mężem. Jej rodzinne historie przypomniały nam, jak my sami żeglowaliśmy po wzburzonych wodach rodzicielstwa. Nauczyliśmy się, że wybór rodzicielstwa opartego na przywiązaniu pomaga podejmować dobre decyzje dotyczące zdrowia i samopoczucia całej rodziny. Mayim zaprasza czytelników do zrozumienia, czym jest rodzicielstwo bliskości, jak funkcjonuje w jej rodzinie i jak mogą wybrać to, co zadziała u nich.”
William Sears i Martha Sears, autorzy m.in. "Księgi Dziecka" i "Księgi Rodzicielstwa Bliskości"
Chcesz, aby Twoje dziecko jadło nie tylko chętnie, ale też różnorodnie i zdrowo? Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w gotowaniu, czy dopiero zaczynasz kucharską przygodę, Twoje dziecko może jeść równie smacznie jak tytułowi Ala i Antek, a Ty i reszta rodziny razem z nim.
W tej domowej książce kucharskiej znajdziesz:
- Przepisy, które możesz zastosować od samego początku rozszerzania diety, i takie, które zasmakują starszemu dziecku i rodzicom
- Potrawy tradycyjne, a także wegańskie, bezglutenowe czy bez nabiału
- Pomysły na smaczne śniadania i obiady oraz dania, które możesz zabrać ze sobą na wycieczkę
- Pyszne desery, które – jeśli chcesz – możesz przygotować bez dodatku cukru.
Każdą z tych potraw przyrządzisz szybko i łatwo z dostępnych składników. Odkryj radość gotowania razem z dzieckiem. Smacznego!
Więcej niż BLW
BLW (Bobas Lubi Wybór) to metoda rozszerzania diety, którą pokochały już tysiące polskich dzieci. Zdaniem jej twórczyń, Gill Rapley i Tracey Murkett, dziecko od samego początku może jeść samodzielnie, co pozwala na naturalny rozwój jego umiejętności chwytania i żucia oraz korzystnie wpływa na akceptację różnorodnych smaków.
Ta książka kucharska powstała w trakcie eksperymentowania Autorek z metodą BLW, jednak prezentowane przepisy mogą być wykorzystane przez wszystkich rodziców, którzy mają ochotę urozmaicić swoim dzieciom menu, niezależnie od sposobu rozszerzania diety.
Joanna Anger – na co dzień nauczycielka wychowania przedszkolnego, mama Ali – i Anna Piszczek – polonistka i historyczka, mama Antka – są twórczyniami bloga AlaAntkowe BLW, czytanego przez tysiące polskich rodziców i docenionego w konkursie BLOG ROKU 2014.
Znajomość zalet i korzyści płynących z karmienia piersią nie zawsze wystarcza, aby z powodzeniem karmić niemowlę. Za dużo, za mało, za często, za rzadko? Nie, jeśli karmieniem piersią kieruje dziecko!
Autorki doskonale znanych książek dotyczących rewolucyjnej metody rozszerzania diety Bobas Lubi Wybór tym razem pokazują, jak proste i niekłopotliwe może być karmienie naturalne.
Ten przystępnie napisany i rzetelny poradnik wyjaśnia, dlaczego podążanie za potrzebami dziecka jest kluczem do spokojnego i bezbolesnego karmienia. Uwzględnia tryb życia współczesnej matki i pokazuje, jak karmienie piersią może się idealnie wpasować w życie całej rodziny.
Pomoże ci odkryć:
• Jak pomóc dziecku od samego początku podążać za instynktem
• Jak przystawiać dziecko, aby karmić efektywnie
• Jak uzyskać pewność, że dziecko otrzymuje wystarczająco dużo mleka
• Jak uniknąć częstych problemów: od bolących brodawek do zapalenia piersi
Autorki obszernie odpowiadają na wiele pytań nurtujących matki:
• Jak długo karmić piersią?
• Kiedy i jak rozszerzać dietę niemowląt?
• Jak utrzymać karmienie po powrocie do pracy?
• Czy można karmić rodzeństwo?
• Jak karmić wcześniaka?
Zapomnij o stresujących harmonogramach, bolących brodawkach i problemach z wypływem mleka. „Po prostu piersią” pomoże tobie i dziecku stworzyć udany i spełniony duet w karmieniu naturalnym.
„Mamy, wracamy” – do aktywności zawodowej, do własnych ambitnych planów, do rozwoju osobistego. Szukasz czegoś więcej? Chcesz, ale się boisz? Nie wiesz, czy dasz radę? Razem z Martą Waszczuk wyznaczysz ambitne (ale realne!) cele zawodowe, poznasz doświadczenia innych matek, zbudujesz sieć wsparcia i zrobisz pierwszy krok na drodze do Twojej wymarzonej pracy. A może sama ją sobie stworzysz? Ta książka to nieoceniona pomoc dla mam wracających do pracy po narodzinach dziecka lub po dłuższej przerwie. Znajdziesz tu solidną porcję wiedzy o możliwościach na rynku pracy, zebrane w jednym miejscu opcje zatrudnienia i wszystko, co powinnaś wiedzieć, jeśli myślisz o założeniu własnej firmy. Dzięki praktycznym wskazówkom i ćwiczeniom dowiesz się: – jakie są twoje mocne strony, – jak zorganizować codzienność pracującej mamy, – skąd czerpać wsparcie i siły, – jakie zajęcie będzie odpowiednie dla ciebie. Nie czekaj, zacznij już dziś! Przykładowe recenzje: "Co mi dała ta książka? Energetycznego kopa do działania i wiarę, że ja też coś zmienię w swoim życiu, że jest nadzieja także dla tych poszukujących swojej drogi. Do „Mamy, wracamy” będę niewątpliwie wracać, bo chcę czerpać z tej dobrej energii, motywacji, odkrywać siebie i doprowadzić do zmiany. Sama jestem ciekawa, dokąd zajdę." Agata, mama dwóch córek, pracuje na etacie "Autorka zachęca do działania, ale nie obiecuje, że zawsze będzie łatwo. Praktyczne wskazówki pokazują, jak można połączyć macierzyństwo i satysfakcjonującą pracę." Katarzyna, mama pięciomiesięcznej dziewczynki "Najcenniejszy w tym „podręczniku zmiany” jest fakt, że nikt nas nie wypycha za własne drzwi, nie ciągnie też za rękę, ale pokazuje, jak iść krok po kroku przed siebie." Dana, mama Leny i Sary, dzięki którym powstały Bobomigi, językoznawca skupiony na komunikacji i edukacji
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?