Słowa, które ks. Dolindo Ruotolo usłyszał w czasie modlitwy i kontemplacji, są darem dla każdego z nas, zaproszeniem do spotkania z Jezusem w codzienności. On nieustannie pragnie przemawiać do Twojego serca nie tylko w chwilach modlitewnych uniesień, ale także wtedy, gdy się martwisz o zdrowie, bliskich, pracę, sprawy materialne oraz wtedy, gdy przyjemnie spędzasz czas lub doświadczasz szczęścia i spełnienia. Książka, którą trzymasz w rękach, to nie tylko zbiór refleksji i modlitw na każdy dzień roku, ale duchowy przewodnik, który oparty na słowach Jezusa skierowanych do ks. Dolindo pomoże Ci dostrzec Jego obecność w każdej chwili Twojego życia. Jezus pragnie, byś nie tylko usłyszał Jego słowa, ale byś nimi żył, by stały się Twoją siłą w codziennych zmaganiach i źródłem nadziei w chwilach próby. Pozwól Jezusowi dotknąć Twojego serca. Uczyń z Jego słów swoją codzienną modlitwę. On już teraz pragnie wnieść do Twojego życia pokój, ukojenie i radość. Bóg poprzez tę książkę i słowa skierowane do o. Dolindo zaprasza Cię do odkrywania Twojej codzienności razem z Jezusem. To codziennik, w którym otrzymasz konkretne wskazówki do tego jak żyć Bogiem na co dzień, jak razem z Nim zmieniać swoje życie, jak przechodzić przez trudne momenty. Znajdziesz w niej słowa, które otulą Twoje serce i zachwycisz się tym, jak wielką miłością Bóg Cię obdarza. Książka, która poruszyła moje serce, pozwól by poruszyła także Twoje.
Co naprawdę dzieje się z duszą po śmierci? Dzięki doświadczeniom mistycznym wybranych osób możemy przekroczyć próg śmierci i zobaczyć tę rzeczywistość ich oczami. Poruszające obrazy czyśćca kreślone m.in. przez św. Faustynę, Ojca Pio, św. Katarzynę z Genui, Mechtyldę z Hackeborn oraz Marię Simmę czy Natuzzę Evolo ukazują nie tylko cierpienie dusz, ale także nadzieję i miłość, które tam odnajdują. Oczyszczenie dusz dokonuje się bowiem w spotkaniu niezmierzonego miłosierdzia Boga z ludzką grzesznością.
Każda wizja jest też głośnym i rozpaczliwym wołaniem o pomoc skierowanym do żyjących. Wyraża się ono najczęściej prośbami o modlitwę, o akty pokuty i wyrzeczeń ofiarowywanych w intencji dusz czyśćcowych. Dlatego w książce znajdują się proponowane przez Kościół formy pomocy tym, którzy już odeszli. Tak naprawdę jednak jest to wołanie nie o konkretne czyny, czy modlitwy z naszej strony, ale o miłość. To miłość uwalnia dusze naszych bliskich z czyśćca.
Gdy odchodzi ktoś nam bliski, obok bólu rodzi się w nas też niepokój o to, co się z nim dzieje „po tej drugiej stronie”. Czy zaznał już spokoju? Czy spoczął w ramionach kochającego Ojca? Czy też może śmierć zastała nie do końca przygotowanym na to spotkanie?
Doświadczenia mistyków i niezwykłe zdarzenia, które miały miejsce na przestrzeni wieków pokazują, że ci, którzy odeszli, potrzebują naszego wsparcia. Czasem upominają się o nie bardzo dobitnie. Książka przedstawia materialne ślady, które towarzyszyły odwiedzinom dusz czyśćcowych. Eksponaty z rzymskiego Muzeum Dusz Czyśćcowych, ale także tajemnicze przykłady z Polski, uświadamiają, że potrzeba modlitwy za zmarłych jest ogromna.
Dlatego w książce zawarte jest także tygodniowe nabożeństwo Krótka wędrówka po czyśćcu ułożone przez wielkiego orędownika modlitwy za dusze czyścowe i założyciela rzymskiego muzeum, Ojca Victora Jouëta. Codzienne rozważania zawierają dialogi z cierpiącymi duszami, modlitwy oraz akty wyrzeczeń składanych w ich intencji, które są odpowiedzią na ich ciche błagania o ulgę.
Książka staje się duchowym mostem łączącym świat żywych oraz tych, którzy przeszli na drugą stronę. To głęboka opowieść o miłości, która wykracza poza granice śmierci.
Czwarta encyklika papieża Franciszka poświęcona jest tajemnicy Bożego Serca. Według arcybiskupa Brunona Forte jest ona kluczem do zrozumienia całego nauczania obecnego papieża. Dokument został zainspirowany obchodami 350. rocznicy objawień Najświętszego Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque. Ojciec święty przypomina jednak, że fundamenty nabożeństwa do Najświętszego Serca zostały położone znacznie wcześniej. Przywołuje postaci mistyczek i mistyków, takich jak św. Mechtylda z Hackeborn, Juliana z Norwich, św. Gertruda czy św. Bonawentura, którym Jezus objawiał prawdę o swym przepełnionym żarliwą miłością Sercu. Podąża w tym za myślą Benedykta XVI, który napisał, że „tajemnica miłości Boga do nas nie stanowi jedynie treści kultu i nabożeństwa do Serca Jezusowego, ale jest także treścią wszelkiej prawdziwej duchowości i pobożności chrześcijańskiej. Należy zatem podkreślić, że podstawy tego nabożeństwa są tak stare, jak samo chrześcijaństwo”. Papież Franciszek odnosi się również do duchowych doświadczeń św. Ignacego Loyoli, św. Teresy z Lisieux, św. Faustyny Kowalskiej, a także św. Jana Pawła II, który napisał, że Serce Chrystusa jest „arcydziełem Ducha Świętego”. Encyklika Dilexit nos wskazuje na głęboką potrzebę miłości i miłosierdzia w dzisiejszym świecie, której zaradzić może kontemplacja Najświętszego Serca Jezusa. To przesłanie skierowane jest nie tylko do Kościoła, ale do całego świata – aby w czasach pełnych napięć, niepewności i podziałów odnaleźć drogę do jedności, pokoju i miłości, których uosobieniem jest Chrystus.
Kolejny tom komentarzy biblijnych kardynała Grzegorza Rysia
Niedoskonałość uczniów – bliska każdemu z nas
Ewangelia św. Marka to nie tylko tekst religijny; to żywa opowieść o uczniach Jezusa, którzy, podobnie jak my, zmagali się ze słabościami. Marek nie idealizuje ich – pokazuje ich wątpliwości, opór wobec nauki i błędy. To właśnie te niedoskonałości sprawiają, że ich historia jest bliska współczesnemu czytelnikowi. Kard. Grzegorz Ryś w kolejnych rozważaniach wydobywa to, co jest istotą bycia uczniem – nie jest nią perfekcyjność czy nieomylność, ale wiara w moc Słowa, które przemienia.
Wiara, która zmienia życie
Podążanie za Jezusem nie polega na byciu zawsze doskonałym i pełnym siły. Najważniejsze jest pytanie: czy wierzysz, że przyjęte Słowo Boże ma moc wzrastać w tobie i przynosić owoce, których nawet się nie spodziewasz? Kardynał Ryś przypomina, że to wiara w moc Słowa prowadzi do przemiany i czynów, które przekraczają nasze oczekiwania.
Czym wyróżnia się Ewangelia św. Marka spośród pozostałych?
Ewangelia Marka jest radykalnie chrystologiczna, a głównym jej przesłaniem jest pytanie o tożsamość Jezusa. Jezus jest przedstawiony jako Mesjasz, ale wokół Jego mesjanizmu panuje tzw. „sekret mesjański” – Jezus prosi uczniów, aby nie mówili o Jego mesjańskiej tożsamości przed Jego zmartwychwstaniem. Kluczową rolę w Ewangelii odgrywa również tytuł „Syna Człowieczego”, który nawiązuje do proroczej wizji z Księgi Daniela (Dn 7, 13).
Kim był autor Katechez?
Św. Cyryl Jerozolimski urodził się około 315 roku w Jerozolimie, zmarł około roku 368. Nie tylko żył w tym świętym mieście, ale był jego greckim biskupem w latach 348-386. Został ogłoszony doktorem Kościoła, jest świętym kościołów katolickiego, ormiańskiego, koptyjskiego, prawosławnego, ewangelickiego, anglikańskiego. Jest jedną z wielkich postaci Kościoła.
Jakie jego pisma znajdziemy w tym tomie?
Tom zawiera 24 katechezy – katechezę wstępną, 18 katechez przedchrzcielnych i pięć mistagogicznych. Gdy Cyryl był jeszcze prezbiterem, wygłosił je dla katechumenów i osób ochrzczonych. Zostały one spisane i zachowały się dla potomności. Katecheza wstępna mówi o wielkości znaczeniu chrztu.
Czym są katechezy przedchrzcielne i mistagogiczne?
Katechezy przedchrzcielnem czyli poprzedzające chrzest, przeznaczone są dla katechumenów, osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego.
Pojęcie mistagogia oznacza wtajemniczenie. Używa się go w znaczeniu wprowadzenia w misterium wiary i zbawienia. Katechezy mistagogiczne są dla tych, którzy już przyjęli chrzest w Noc Paschalną i uczęszczali na spotkania na temat doniosłości otrzymanego sakramentu i wielkości Eucharystii.
Jaką wartość mają katechezy dla współczesnego czytelnika?
Niektóre z katechez jeszcze dziś są wzorem katechezy doskonałej. Treść zgodna jest z tradycyjnym nauczaniem Kościoła. Cyryl posługiwał się metodą pedagogiczną, wprowadza treści stopniowo, co pozwala na ich łatwe przyswojenie, a tym samym ubogacenie swojej i wiedzy i wiary.
Jak radzić sobie ze stresem? Stres towarzyszy nam na każdym kroku zły dzień, napięty harmonogram, alarmujące nagłówki czy niepokojące wiadomości od lekarza. Choć stres jest nieuniknionym doświadczeniem, nie musimy pozwalać, by zdominował nasze życie. Zamiast się denerwować, wyobraź sobie, że budzisz się każdego dnia ze spokojnym sercem i stawiasz czoła przyszłości. Że spoglądasz przed siebie z ufnością i wiarą, nawet wówczas, kiedy życie staje się ciężkie, a twój świat wydaje się rozpadać na kawałki. Duchowe i praktyczne podejście do stresu Holley Gerth, doświadczona terapeutka i osoba głęboko wierząca, pokazuje, jak przekształcić stres w coś pozytywnego. W swojej książce dzieli się duchowymi prawdami, które przynoszą ukojenie, oraz praktycznymi radami, które pomagają zmienić sposób myślenia. Odwołując się do własnych doświadczeń, mądrości Pisma Świętego i psychologii, Holley w ciepły, kojący sposób uczy, jak wybrać spokój zamiast presji, harmonię zamiast chaosu i uwielbienie zamiast zamartwiania się. Zaproszenie do zmiany perspektywy Ta książka to zaproszenie do zatrzymania się na chwilę, złapania równowagi i spojrzenia na źródło naszego stresu z nowej perspektywy. Holley zachęca do wyjścia poza utarte schematy myślenia, rozszerzenia horyzontów i wprowadzenia do naszego niepokoju odrobiny przestrzeni, a przede wszystkim Bożej obecności, która potrafi ukoić każde zaniepokojone serce.
„Pokój w czasach niepokoju” to przewodnik duchowy, który pozwala odnaleźć drogę w czasach, gdy tak wiele osób odczuwa zagubienie i obawy o przyszłość. Autor wskazuje źródła niepokoju w naszym życiu i w otaczającym świecie. Nie pozostawia czytelnika samego z tą obserwacją, ale krok po kroku – podążając śladami ks. Dolindo – prowadzi go do zrozumienia, na czym polega prawdziwy pokój i jak go odnaleźć w świecie pełnym chaosu i niepewności.
To lektura, której wszyscy potrzebujemy, bo tchnie nadzieją, daje ukojenie, wyciszenie i pokój serca. Wszyscy bowiem jesteśmy w ręku Boga, który kocha nas nieskończenie.
Widza i osobiste doświadczenie Klucz do Ewangelii św. Jana to kolejny tom serii komentarzy do czterech Ewangelii, w którym kardynał Grzegorz Ryś wyjaśnia tajemnice ewangelicznych tekstów, opierając się na swojej głębokiej wiedzy biblijnej, teologicznej i historycznej. Przede wszystkim jednak dzieli się własnym doświadczeniem spotkania ze słowem Bożym. Dzięki temu każdy z nas może stać się bohaterem Ewangelii. Duchowość i Historia Kard. Grzegorz Ryś wprowadza w fascynujący świat Ewangelii łącząc wiedzę egzegetów z własnymi przemyśleniami, które pomagają lepiej zrozumieć nauczanie i życie Jezusa. Zdaniem ojców Kościoła św. Jan objaśnia to, co opisują synoptycy. Jego tekst uważany jest za najbardziej duchowy, teologiczny, ale równocześnie współczesne badania biblistyczne i archeologiczne wskazują, że najwierniej relacjonuje on wydarzenia historyczne, chronologię zdarzeń czy szczegóły topograficzne. Jezus jako centrum Kościół starożytny czytał Ewangelię Janową jako wprowadzenie do sakramentów wtajemniczenia. Wszystkie wielkie mowy Pana Jezusa mają ten wymiar. Ewangelia św. Jana jest skoncentrowana na osobie Jezusa i na tym, jak fundamentalne znaczenie dla życia duchowego ma relacja z Nim. Znaczenie Starego Testamentu Wszystkie obrazy i symbole są wprost zaczerpnięte ze Starego Testamentu: światło i ciemność, woda żywa, chleb żywy, dobry pasterz, krzew winny. Podkreślone zostaje znaczenie znajomości Starego Testamentu. Bez tej wiedzy nie można zrozumieć ukrytych znaczeń, które tam istotne. Stary Testament wypełnił się w Nowym i w nim się realizuje.
Ks. Dolindo, znany z umiłowania Eucharystii, dzieli się z nami swoją refleksją na temat tego sakramentu oraz doświadczeniem osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na kolejnych stronicach odnajdziemy jego myśli i wskazówki dotyczące przeżywania mszy św. Pokaźną część tej książki stanowią jednak zapisy dialogów, jakie odbywały się między ks. Dolindo a Panem Jezusem podczas adoracji. Są wśród nich słowa, w których Jezus objawiał siebie, swoje zamiary, jak i pouczenia dla tych, którzy chcą podążać Jego śladami. Nie brakuje również pytań i wątpliwości, wypowiadanych przez ks. Dolindo, w których odnaleźć może się każdy z nas.
"Przed Najświętszym Sakramentem" to książka, która nie tylko umacnia wiarę, ale również wprowadza w praktykę kontemplacji i adoracji. Idealna dla tych, którzy pragną odkryć nową jakość w swoim życiu duchowym, oraz dla wszystkich poszukujących pocieszenia i wsparcia w chwilach codziennych zmagań.
Beskidy, boomerzy i milenialsi. W eleganckim domu rodziców Anna i Filip urządzają kolację dla znajomych. Goście wymieniają plotki, opowiadają o swoich planach i sukcesach. Spod niezobowiązującej konwersacji szybko zaczynają przebłyskiwać sprawy o wiele poważniejsze problemy osobiste, kompleksy i uprzedzenia. Dają o sobie znać odziedziczone nawyki i przywileje. Rozmowa przy stole staje się okazją do pokoleniowych podsumowań. Jaki jest stosunek zgromadzonych do tzw. etosu inteligenckiego, do literatury, polityki i samego zjawiska elitarności? Czy inteligencja z Krakowa różni się od tej z Warszawy? I czy to w ogóle jeszcze jest inteligencja? Marta Kwaśnicka pisarka, krytyczka, redaktorka, autorka m. in. książek Pomyłka (2019) oraz Jadwiga (2015). Laureatka Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego (2020) i Nagrody Literackiej Skrzydła Dedala (2016). Mieszka w Krakowie.
Bóg zaskakuje, nieraz tak bardzo, że aż trudno nam wyjść poza nasze myślowe schematy i przyjąć Go takim, jakim jest naprawdę. A wystarczy tylko wsłuchać się w Jego opowieść o Sobie. Każda karta Biblii to kolejna odsłona Bożego autoportretu. Autor książki, dzięki swej erudycji i prostemu, a jednocześnie barwnemu językowi, którym się posługuje, jest w budowaniu portretu Boga doskonałym przewodnikiem. Książka dla wszystkich, którzy chcą poznać, jakie jest prawdziwe oblicze Boga i odkryć, że są Bożymi przyjaciółmi. Ks. Grzegorz Strzelczyk, doktor teologii dogmatycznej. W latach 20072011 należał do Europejskiego Towarzystwa Teologii Katolickiej był także redaktorem naczelnym czasopisma Teologia w Polsce. W latach 20042012 wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, od 2012 sekretarz II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Autor licznych publikacji i książek zarówno w języku polskim, angielskim, jak i włoskim.
Adoracje Najświętszego Sakramentu z ks. Dolindo są owocem miłości Autora do Eucharystii, którą miał w sercu od dzieciństwa. Już jako kilkuletnie dziecko przytulał się do swej matki, która wracała z porannej Mszy Świętej, pragnąc skosztować obecności Pana Jezusa. Ta pierwsza bliskość z Najświętszym Sakramentem zapoczątkowała jego życie pełne oddania i miłości do Eucharystii.
Ksiądz Dolindo był wiele godzin spędzał na adoracji, oddając cześć i wdzięczność Bogu za Jego obecność wśród nas. Jego adoracje były momentami głębokiego zanurzenia w miłości i modlitwie, w której oddawał swoje serce i duszę Panu Jezusowi.
Książka stanowi zbiór 31 rozważań opartych na refleksjach Ks. Dolindo na temat Eucharystii. Stanowi drogowskaz dla każdego, kto pragnie pogłębić swoją więź z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Jest to zaproszenie do osobistej adoracji, do czasu spędzanego w obecności Pana Jezusa, który obdarza nas swoją miłością i łaskami poprzez Najświętszy Sakrament.
Pokora jest kluczowym elementem rozwoju duchowego. Otwiera nas na działanie łaski i prowadzi do głębszej relacji z Bogiem. Duchowość księdza Dolino koncentrowała się wokół tej cnoty. Jego pokorna postawa wzbudzała podziw nawet u jego oponentów. Nawet jeśli wyrażał sprzeciw, robił to z ogromnym szacunkiem i dystansem do własnej osoby.
Dlatego właśnie jego wskazówki dotyczące praktykowanie pokory są tak cenne – są poparte latami życia w milczeniu i uniżeniu
Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest jednym z najpopularniejszych w Kościele polskim. Ikona z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem zwana po prostu „Nieustającą Pomocą” wisi w nawach bocznych, czasami przy głównym ołtarzu i zawsze można być pewnym widoku klęczących przed nią, rozmodlonych wiernych. W wielu kościołach odprawia się też nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Autorka obudowuje nam ten kult w solidne podstawy, aby nie opierał się on jedynie na uczuciu i sentymentalizmie W książce przeczytamy, jaka jest historia nabożeństwa. Dowiemy się, co oznaczają jego poszczególne wezwania, wszystko po to, bo ich odmawianie było świadome i owocne.
Wiele miejsca Autorka poświęca samej ikonie, objaśniając jej detale, tłumacząc ich teologię symbolikę, tak bardzo ważną w sztuce ikony bizantyjskiej. Warto je znać, bo wtedy sama kontemplacja tej pięknej ikony może stać się modlitwą.
Książkę uzupełniają świadectw cudów, które dokonały się za sprawą Nieustającej Pomocy, tak, by czytelnik poczuł się zachęcony do podjęcia tej modlitwy.
Kult maryjny przybiera różne postaci, ale pod każdą jedno jest pewne: w trudnych czasach garniemy się do Matki prosząc o jej pomoc i wstawiennictwo – a nasze czasy nie należą do najłatwiejszych. Zachęcamy do sięgnięcia po tę niewielką, pięknie wydaną książkę, aby za naszą pobożnością, choćby najszczerszą, podążał rozum i wiedza.
Ta doskonale opracowana biografia jest nie tylko zapisem niezwykłej historii dwojga ludzi z zaskakującym zakończeniem, ale też opowieścią o sile własnych przekonań, wzajemnym towarzyszeniu, wytrwałości w modlitwie, cichej walce o nawrócenie oraz szacunku dla wolności drugiego człowieka.
Jest wiele świętych małżeństw, które przez całe życie wspierały się i szły wspólną drogą do Boga. Historia Elżbiety i Feliksa Leseur jest inna. Żyjąca na przełomie wieku XIX i XX para była bardzo dobrze dobrana. Ona doskonale wykształcona, kulturalna Paryżanka z dobrej rodziny, on wybitny lekarz, dziennikarz i polityk. Oboje wychowano w duchu katolickim. Łączyły ich wspólne pasje, miłość do książek i muzyki, dzieliło coś o wiele głębszego: światopogląd. Elżbieta była kobietą głębokiej, szczerej wiary, z którą nie afiszowała się na zewnątrz, ale którą żyła. Feliks po ślubie okazał się równie żarliwym wojującym ateistą. Ona karmiła się dziełami duchowymi, on gromadził biblioteczkę książek modernistycznych. Na dodatek ze cel swej żarliwości obrał sobie Elżbietę….
W swych licznych pismach, po raz pierwszy zaprezentowanych w niniejszej książce, małżonkowie Elżbieta i Feliks dają świadectwo zadziwiającej i mądrej drogi, którą przeszli; miłości, która wzrastała pomimo różnic i cierpień każdego z nich. Wypracowany szacunek dla przekonań drugiej osoby, ich tolerancja i wzajemny podziw w końcu przyniosły owoce. Jednak to nie Elżbieta je zbierze…
Dlaczego warto o tym czytać? Bo to dobrze napisana, ale przede wszystkim mądra książka. Historia Elżbiety i Feliksa ma ogromny walor dla współczesnego, pogrążonego często w sporach i niezgodzie czytelnika, doświadczającego na co dzień rozłamów w rodzinie, w pracy, w kraju. Małżonkowie pokazują, jak kochać się i wspierać różniąc się w samym sercu swojej istoty. Jest to nie tylko możliwe, ale może być bardzo owocne.
Zaskakujący finał tej opowieści jest jak z scenariusza filmowego. Przekonajcie się sami – zapraszamy do lektury.
Święta Mechtylda von Hackeborn była XIII-wieczną mistyczką i wizjonerką. Od dzieciństwa prowadzona przez Pana, została obdarzona szczególną łaską – mogła nie tylko rozmawiać z Chrystusem i dotykać Go, ale również przebywać w Jego Sercu. Znana jest dziś jako propagatorka kultu Najświętszego Serca Jezusowego na kilka wieków przed św. Małgorzatą Alacoque.
W książce zawarte są wybrane objawienia tej wyjątkowej mistyczki, której dane było słyszeć bicie Serca Jezusa. Jej objawienia spisane przez współsiostry, zostały zebrane w dziele Księga duchowej łaski (Liber specialis gratiae. ) Mechtylda przekazuje w nich wielką prawdę o tym, jak niewyczerpanym źródłem łask jest Najświętsze Serce Jezusa. Z modlitw świętej Mechtyldy przez wieki czerpały rzesze ludzi szukających Boga i bliskości z Nim. Po upływie wieków jej przekaz jest nadal aktualny i może być światłem dla dzisiejszego człowieka, pogubionego w gąszczu różnych duchowości i szukającego Boga po omacku. Potwierdził to papież Benedykt XVI, który w audiencji środowej cytował słowa św. Gertrudy Wielkiej o Mechtyldzie:
“To, co opisaliśmy, to niewiele w porównaniu z tym, co pominęliśmy. Jedynie na większą chwale Bożą i ku pożytkowi bliźniego publikujemy te rzeczy, bo wydawałoby się niesprawiedliwym milczeć o tak wielu łaskach, które Matylda otrzymała od Boga nie tyle dla niej samej (według naszego mniemania), ale dla nas, i dla tych co po nas przyjdą”.
Trzy różne rozważania stacji Dróg Krzyżowych z fragmentami Pisma Świętego i medytacjami świętych i błogosławionych (m.in. św. Teresy Wielkiej, św. Augustyna, św. Tomasza z Akwinu, św. Bernadeta, sw. Jana od Krzyża, św. Grzegorza z Nyssy, św. Teresy z Lisieux, sw. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty i wielu innych).Jedna z Dróg Krzyżowych to Biblijna Droga Krzyżowa, której stacje oparte są na wydarzeniach opisanych w Ewangeliach.W książce znajdują się również Gorzkie Żale. Całość bogato ilustrowana arcydziełami malarstwa religijnego.
Gorzkie żale to medytacje i rozważania, które przeniosą cię w głęboki świat Męki Pańskiej. To tradycyjne nabożeństwo wielkopostne śpiewane od wieków tylko w polskich kościołach. Teraz możemy je mieć w swoim domu i doświadczyć jego niezwykłej mocy. Autorka książki Gorzkie żale zabiera nas w podróż przez słowa poszczególnych pieśni, porównując je z zapisami ewangelicznymi oraz opisami Męki Pańskiej zawartymi w objawieniach prywatnych. Co jeszcze bardziej zdumiewające, odkrywa zbieżności pomiędzy tekstem nabożeństwa a zapisami objawień Anny Katarzyny Emmerich. Odmawianie modlitwy Gorzkich żali to nie tylko akt wielkopostnego pobożności, ale również sposobność do lepszego zrozumienia i przeżycia męki naszego Pana. Autorka gorąco zachęca nas do praktykowania tej modlitwy również poza okresem wielkopostnym, twierdząc, że może ona owocować łaskami uzdrowienia, nawrócenia i wsparcia w życiowych trudnościach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?