Hipopotam i słoń, sowa i słowik, wyżeł i basset zgraja zwierzaków gra na różnych instrumentach. Jakiego instrumentu wirtuozem jest kot, jakiego kret? A byczek Charlie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w Muzycznej zgrai. Zabawne i wdzięczne ilustracje wiernie przedstawiają instrumenty, a na dołączonej płycie usłyszysz ich brzmienie i możliwości wykonawcze.
Jakie to uczucie obudzić się w chacie czarownicy? papuga żako Szarlota mogłaby wam o tym opowiedzieć! Ale zaraz, zaraz… Czy Żelka, z odkurzaczem zamiast miotły, naprawdę umie rzucać uroki, a jej pokój w kolorach tęczy sprzyja uprawianiu magii? Kot Czarek upiera się, że Żelka jest prawdziwą czarownicą, zbiera nawet dowody i… powoli przekonuje papugę. Bo powiedzcie sami, czy ktoś, kto tak pięknie pomaga innym, jest życzliwy i pozytywnie nastawiony do świata, nie używa przypadkiem czarodziejskiej różdżki?
Jeżeli niczego jeszcze w życiu nie zepsuliście, raczej nie zrozumiecie tej książki. Jeśli natomiast zdarzyło wam się już kiedyś coś połamać, potłuc, podrzeć, skrzywić, pociąć, skasować, utopić, wgnieść, urwać, przedziurawić, spalić, zdekompletować lub zarysować – to będzie lektura dla was!
Każdego dnia na całym świecie wynalazcy pracują nad tym, by nowe pokolenia psujów miały nowe rzeczy do psucia. Smartfony, tablety, laptopy – to gratka dla zręcznych paluszków dzisiejszych małych psujów. A co i w jaki sposób psuli nasi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie? Co przyszłym psujom szykują do psucia naukowcy i konstruktorzy? Przeczytajcie sami, nie chcę wam psuć zabawy.
Paweł Beręsewicz
Omenka kocha siedzieć w cieniu ogromnego mangowca i uczyć się z innymi dziećmi literek albo pić gęstą, słodką herbatę i słuchać opowieści starszyzny. Niestety wioskę Omenki atakują oddziały żołnierzy – kto może, ucieka przed nimi, rodzina chłopczyka także. Uciążliwa jest to podróż, w piekących promieniach słońca, w ciasnocie, za ostatnie oszczędności.
Czy ich łódź dopłynie do bezpiecznej przystani? Czy hebanowy Orion, którego Omenka ściska w swojej małej rączce, ochroni rodzinę chłopczyka?
Przejmująca opowieść o podróży małego afrykańskiego uchodźcy – Omenki.
W książce Renaty Piątkowskiej poznajemy losy małego chłopca, dla którego rodzice sprzedali wszystko, co mieli, zaryzykowali życie; chłopca, dla którego rodzice chcieli lepszego życia – bez strachu, bólu i grożącej śmierci. Wierzę, że historia Omenki będzie dobrym pretekstem, aby opiekunowie podjęli z dzieckiem temat – obecnie tak aktualny i rodzący wiele pytań – jakim jest ucieczka całych rodzin z krajów ogarniętych konfliktem zbrojnych poprzez Morze Śródziemne do bezpiecznych portów europejskich.
Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka
Niełatwo być kotem Karima. Trzeba przepłynąć morze, wspiąć się na najwyższą górę i przewędrować pół świata. Trzeba być mądrym i odważnym. Taki jest właśnie Biss, kot Karima. A kim jest Karim? Syryjskim chłopcem, który ucieka przed wojną z małym kociakiem w kieszeni.
Kiedy dotrą do Polski, Biss przeżyje wiele zabawnych przygód. Tutaj pozna też nowych przyjaciół – mysza Akysza, muchę Kluchę i chomika Migmiga, którym opowie o swojej niezwykłej wędrówce. A Karim ją namaluje na siedmiu obrazkach.
Dwunastoletnia Sabina żałuje, że nie mieszka w bloku jak wszyscy, a jej tata nie jest elektrykiem. Jednak kamienica na Końcu świata numer 13 to jej dom. Jak się okazuje - absolutnie wyjątkowy! To pachnąca sztuką i cyganerią przyjazna przystań dla znajomych artystów, to dźwięki tanga, to kolorowe ptaki cudaki.Sabina powoli zaczyna dostrzegać, że artystyczna rodzina to najpiękniejsze, co mogło się jej przytrafić w życiu. Podobnie jak pierwsza wakacyjna praca i nowy przyjaciel na dobre i na złe. Dziewczyna czuje w kościach, że idzie nowe. Niektórzy nazywają to ""dorastaniem"".
Już od 15 wydajemy Kacperiadę Grzegorza Kasdepke. Przez ten czas zbiór opowiadań o Kacprze i jego niefrasobliwym tacie został włączony do kanonu lektur szkolnych i, pomimo sprzedaży ponad stu tysięcy egzemplarzy, jego popularność wciąż rośnie i podbija serca młodych czytelników nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Od niedawna perypetie tego duetu można oglądać także w telewizji – na podstawie Kacperiady powstał bowiem serial animowany o tym samym tytule.
Z tej okazji oddajemy w Wasze ręce LIMITOWANĄ EDYCJĘ KACPERIADY - z nową okładką i audiobookiem w wykonaniu Jarosława Boberka.
Akolada – 8 stopień wtajemniczenia – to książka, w której czytelnik wspina się na wyższy poziom wiedzy muzycznej. Wszystkie tematy przedstawione w pierwszej części pt. Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada są rozwinięte i pogłębione, choć sympatyczna bohaterka nadal bawi i rozśmiesza. Poprzez lekkie i dowcipne wiersze żartobliwie przedstawia nawet najpoważniejsze kwestie muzyczne tak, że stają się one proste i zrozumiałe.
W pewnym zupełnie zwyczajnym parku mieszka całkowicie niezwyczajny zając Anatol. Nie przykicał z lasu czy z łąki. Zapewne ktoś go zgubił, tak jak i jego towarzysza - pluszowego tak samo jak Anatol zielonego dinozaura Plotka. Ale nie smucą się z tego powodu - mają wokół siebie tylu przyjaciół. Wiewiórki, sroki, wróbel Ksawery, a nawet mała mrówka Ola, ich współlokatorka - wszyscy razem przeżywają przeróżne przygody, prawdziwe i troszkę wymyślone, bardzo podobne do tych, jakie mogą spotkać każdego przedszkolaka, jego kolegów lub rodzinę.Beata Ostrowicka opowiada o rzeczach najważniejszych: przyjaźni, troskliwości, tolerancji, ale opowiada tak, że wszystkie te wielkie słowa zrozumieją dobrze nawet maluchy. A pomaga jej w tym Piotr Rychel, który wszystko, o czym autorka tekstu opowiedziała, namalował.
Wcale nie trzeba być Harrym Potterem, żeby umieć czarować. Nie wierzycie? Zuzka i Maks, wiecznie skłócone rodzeństwo, mają na to sprawdzony patent. Walczą na czary ze sobą nawzajem i z resztą świata. I zwyciężają! Wiedzą, jak wygrać mecz z silniejszą drużyną, jak zdobyć nagrodę w quizie teatralnym czy pokonać chorobliwą nieśmiałość. Warto spróbować! Kto wie, może i Wam uda się zaczarować świat?!
Bohaterem pierwszego opowiadania jest kot Aksamit, który zafascynowany sztalugami, farbami i nowo poznanym malarzem sam zaczyna tworzyć. Wkrótce ozdabia swoimi obrazami całe miasto - świat od razu nabiera barw!Łacinkę, radosną krówkę, która zbiega z pagórków najszybciej na świecie, lubią wszyscy mieszkańcy gospodarstwa. Niestety pewnego dnia Łacinka zaczyna chorować. Po obejrzeniu programu o krowiej miss piękności staje się smutna, mniej pewna siebie, przestaje żuć trawę. Nie pomaga ani terapeutyczna muzyka, ani podnoszenie ciężarów. Jednak z pomocą przyjaciół Łacinka wkrótce dochodzi do siebie.
Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze - nikt tak dobrze Eryka nie rozumie.Nie zawsze jednak wszystko układa się tak, jak tego pragniemy. Kiedy świat Eryka nagle pustoszeje, to, co cieszyło najbardziej, staje się udręką, przed którą nie da się uciec nawet do domku na drzewie. Ale czy Eryk musi uciekać? Czy dar mądrości, jaki otrzymał w prezencie od babci, wystarczy, by odkryć swoją wartość, nowych przyjaciół i jasne strony dorastania?To piękna historia o szukaniu i znalezieniu tego, co jest prawdziwym dziecięcym skarbem - wiary w siebie i szacunku dla innych.
Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą „Dom Sierot”. I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: „Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek”. I mówi „Pandoktor” tak, jakby to był jeden wyraz.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Chociaż gwiaździsta, leniwa noc
cichutko kusi: „Czas już pod koc”,
to jednak w każdym zakątku miasta
jest ktoś, kto nie śpi. Nie śpi i basta!
Na przykład Zdzicho (to pan laweciarz)
ciągle pracuje, choć wkrótce trzecia,
apteka też jest jeszcze otwarta,
choć zegar twierdzi, że mija czwarta,
a zamiatarką ktoś jezdnię sprząta,
choć w radiu mówią: „Wybiła piąta”…
Jeśli sądzisz, że miasto nocą zasypia – jesteś w błędzie. Z dowcipnych wierszy Agnieszki Frączek i pięknych ilustracji Magdaleny Kozieł Nowak dowiesz się, kto jeszcze nie śpi, aby spać mógł ktoś…
Przychodzi taki moment w życiu dziecka, w którym pragnie ono dowiedzieć się, skąd się wzięło. Czy przyniósł je bocian? A może wyszło z kapusty? Marcin Brykczyński wyjaśnia dzieciom w sposób delikatny, a jednocześnie bardzo konkretny i prawdziwy, jak doszło do poczęcia, a potem do narodzin.
Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2004.
Książka porusza ważny społecznie temat adopcji. Autorka ze swadą i humorem, w przystępnej dla dziecka formie, ukazuje etapy decyzji i adopcji. Słusznie stwierdza, że najważniejsze jest noszenie dziecka w sercu, by wiedziało i czuło, że jest oczekiwane i kochane.
– Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Kaliszu
Historia małego Włodka, któremu pewnego roku kończą się wakacje, a zamiast szkoły - zaczyna wojna. Chłopiec nie bardzo wie, czym ona jest, ale ponieważ dorośli mówiąc o niej, ściszają głos, domyśla się, że to zaklęcie jakiegoś złego czarnoksiężnika. Zaklęcie, które sprawia, że ze świata znikają kolory i staje się czarno-biały...Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.""Ambitna, oparta na autentycznej relacji próba opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. Tak jak to u chłopców bywa, straszną i okrutną wojnę bohater zapamiętał jako bardzo trudną i czasem niezrozumiałą, ale zadziwiającą przygodę. Czytając z dziećmi tę książkę, nie bójmy się wejść w rolę dorosłego narratora, który pokaże także tragiczne i szalone oblicze wojny.""Wojciech Eichelberger, psycholog
Winter kocha żyć! A ponieważ Wy kochacie Wintera, oddajemy Wam do rąk czwarty już tom jego przygód. Będzie kilka gonitw, szalonych, psich pomysłów i nowe kocio-psie przyjaźnie na dobre i na złe. Ta lektura to prawdziwy zastrzyk Winterowej energii, częstujcie się!
Zbiór opowiadań skutecznie obrzydzający nocne spacerki po cmentarzu i wyśmiewanie się z niby to bezbronnych staruszków. Po jego przeczytaniu będziesz się BAĆ przejrzeć w zwykłej bombce czy zamachnąć się na brzęczącą muchę! A nuż w ten sposób uruchomisz machinę magicznych wydarzeń, tak jak bohaterowie tej książki. Nie czytaj, jeśli jesteś bojkiem i nie masz co najmniej 9 lat.
Od morza do morza - 10 opowiadań z czasów Jagiellonów to druga książka z cyklu Zdarzyło się w Polsce. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty naszych dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: rycerzy, mieszczan, chłopów. Za ich sprawą czytelnik Od morza do morza ujrzy ostateczną klęskę zakonu krzyżackiego, zmierzy się z czarną legendą królowej Bony, będzie towarzyszył Zygmuntowi Augustowi w jego ostatnich chwilach. Spotka na swojej drodze nie tylko koronowane głowy, lecz także wybitnych uczonych, poetów i humanistów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?