Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, dzieci są bombardowane szatańskimi wpływami. Toczy się wojna o ich dusze i wyobraźnię. Podręcznik do uwalniania dzieci w prosty sposób odsłania prawdy dotyczące uwolnienia dzieci od strachu, udręk i destrukcyjnych zachowań. Frank i Ida Mae Hammond dzielą się z nami swoim bogatym doświadczeniem, jakie zdobyli, pomagając wielu dzieciom w przyjęciu uwolnienia, które zdobył dla nich na krzyżu Jezus Chrystus.
Autorzy poświęcili jeden rozdział zabawkom, grom, muzyce i telewizji – aby uświadomić nam ich wpływ na dzieci i młodzież oraz związane z tym niebezpieczeństwa.
Uczmy się, jak pomagać naszym dzieciom! Metody stosowane w czasie uwolnienia, przykłady, jak również lista demonów występujących u dzieci – oto narzędzia przedstawione w książce.
Kiedy ponad dwadzieścia pięć lat temu Frank i Ida Mae Hammond po raz pierwszy odwiedzili nasz kraj, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że ich nauczanie i służba uwalniania przyniosą taki przełom w kościele i na zawsze odmienią nasze życie. Nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy w takiej mierze wolności i radości, którą przynosi uwolnienie.
Każde dziecko Boże, świadome tego lub nie, jest zaangażowane w walkę duchową, której częścią jest uwolnienie. Dlatego też z ogromną przyjemnością oddajemy do rąk polskiego Czytelnika długo oczekiwaną książkę, która w bardzo praktyczny sposób uczy i pokazuje, jak wyganiać demony i jak się modlić o uwolnienie. Jej przesłanie ma charakter ponadczasowy. Służba uwalniania ma bowiem ogromne znaczenie w przygotowaniu się Oblubienicy na spotkanie ze swoim ukochanym Oblubieńcem, w stawaniu się czystą, świętą, bez zmazy i skazy.
Frank i jego żona Ida Mae Hammond wywarli niezatarty wpływ na życie wielu ludzi w Polsce. Spotkanie z nimi i oglądanie świadectwa ich życia było dla nas wielkim zaszczytem i przywilejem. Jesteśmy Bogu wdzięczni za nich i za objawienie, którym podzielili się z nami. Chociaż oboje odeszli do naszego Pana, w dalszym ciągu możemy oglądać owoce ich służby. Ich posługa wniosła wolność, radość i nadzieję do ciała Chrystusa.
jack.pl
Nowenna jako akt wiernego trwania przed Bogiem na codziennej modlitwie skupionej na jakiejś konkretnej sprawie czy trosce pomaga wyciszyć się i otworzyć na działanie Bożej łaski i na Jego natchnienia, aby móc w konkretnej sytuacji życiowej usłyszeć Jego głos w sobie, Jego odpowiedź, jakiej udziela On na zanoszone do Niego modlitwy.
W dzisiejszym świecie jest wielu „Herodów”, którzy czyhają na życie naszych dzieci i chcą zniszczyć ich dusze. Na nas, dorosłych, spoczywa obowiązek troski o nasze dzieci, chronienia ich przed niebezpieczeństwami i złem, ale jakże często zadanie to przekracza nasze siły. Przychodzimy więc po pomoc do Jezusa. Prosimy o uchronienie naszych dzieci przed niebezpieczeństwami i wszelkim złem, moralnym i fizycznym i udzielenie nam mądrości i łaski właściwego rozeznania tego, co powinniśmy robić, jak je chronić i jak wskazywać im właściwą drogę. Prosimy o wsparcie naszych słabych ludzkich sił, także o to, byśmy sami mogli być dla naszych dzieci przykładem i autorytetem.
W swojej najnowszej książce Josh McDowell przedstawia narzędzia, dzięki którym możemy wzmocnić fundamenty wiary naszych dzieci tak, aby miała ona widoczny wpływ na ich życie. Proponuje rodzinom i wspólnotom kościelnym apologetykę opartą o więzi, czyli poświadczoną dowodami obronę wiary i biblijne wskazówki, jak wiara powinna wpływać na nasze więzi z innymi.
Ile trzeba mieć lat, aby zostać świętą?
Intrygujące, ale źle postawione pytanie, łaska bowiem nie ogląda się ani na wiek, ani na nasze teologiczne przygotowanie - Bóg obdarza nią kogo chce, kiedy chce, jak chce.
Można powiedzieć, iż jako chrześcijanie przyzwyczajeni jesteśmy zarówno do lektury Pisma świętego, jak i do życia w towarzystwie świętych. Te dwie formy w fenomenalny sposób łączy wydana właśnie przez Księgarnię książka ks. Jana Kochela. Krótka biografia każdej z prawie pięćdziesięciu postaci i trafnie dobrany fragment Biblii są tu wezwaniem do lektury w rytmie czytaj - rozważ - módl się - żyj słowem . Znajdujemy tu świadków Chrystusa w rozmaity sposób związanych ze Śląskiem - tu się urodzili, mieszkali, dojrzewali do wielkości, tu są czczeni w końcu. Ksiądz Jan Kochel we wprowadzeniu odwołuje się do myśli Benedykta XVI z adhortacji Verbum Domini : "interpretacja Pisma świętego nie byłaby pełna, gdybyśmy nie wysłuchali się również w tych, którzy naprawdę żyli słowem Bożym ", z których każdy "jest jakby promieniem światła wychodzącym ze słowa Bożego" (nr 48).
Występujące od XIX wieku zjawisko emigracji Polaków, ze zmiennym nasileniem w różnych okresach czasu, po wejściu Polski do Unii Europejskiej znów uaktywniło się. Czy można obecnym emigrantom pomóc zachować ich tożsamość religijną i narodową?
Na to pytanie próbowano dać odpowiedź podczas dwudniowego sympozjum pt. „Etos współczesnej emigracji w nauczaniu papieża Jana Pawła II” zorganizowanego przez Fundację Jana Pawła II w Rzymie 20–21 września 2006 roku. Założeniem sympozjum było omówienie zagadnień, na podstawie których można by opracować pewne wskazania dla duszpasterzy polskich, sprawujących posługę wśród emigracji. Pokolenie emigracji o założeniach politycznych, powstałej po zakończeniu II wojny światowej, wypracowało tzw. etos niepodległościowy. Emigracja ta zakończyła się po upadku komunizmu w kraju. Wielu zastanawiało się, czy dla obecnej emigracji, o założeniach ekonomicznych, można opracować i zaproponować etos jako wskazanie do organizowania życia społecznego i religijnego.
Jako punkt wyjścia przyjęto nauczanie Jana Pawła II i jego wypowiedzi do emigracji i Polonii. Papież Jan Paweł II, gdy odwiedzał poszczególne kraje – zwłaszcza te, w których była liczna emigracja polska – umieszczał w programie pielgrzymek spotkania z Polakami i w przemówieniach do rodaków poruszał zasadnicze problemy emigracji.
siążka, która może być obowiązkowym elementem biblioteczki każdego kapłana: Carlo Ciattini przedstawia relację między prezbiterem a nauką Kościoła na tematy społeczne.
Jak czytamy w Przedmowie: „Prezbiter jest w jakiś sposób skrzyżowaniem, w którym spotykają się Słowo Boże i historia ludzi. Nauka społeczna Kościoła jest jednym z miejsc takiego spotkania pomiędzy Ewangelią i historią: prezbiter nie mógłby w pełni głosić Ewangelii, jeśliby w jakiś sposób nie głosił także historii; tej historii, która po Chrystusie nie stanowi już profanum, lecz ma za teatr świat, który jak wierzą chrześcijanie został stworzony i jest zachowywany dzięki miłości Stworzyciela, popadł w niewolę grzechu, lecz przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego (…) został wyzwolony i przeznaczony (…) aby przeobrazić się (…) i osiągnąć doskonałość (GS 2). Nauka społeczna Kościoła, której prezbiter jest głosicielem, jest główną drogą prowadzącą do tego wyzwolenia, a poprzez nie – do ostatecznej doskonałości świata”.
Od Autorki - "Nie mogę wykluczyć, że napisanie Aniołów stało się za przyczyną krótkiego wierszyka Starość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej: Jestem sama, babcia mi na imię - czuję się jak czarna plama na tęczowym świata kilimie... Bardzo lubię tę poetkę, ale wierszyk mnie krańcowo rozeźlił, wyzwolił rodzaj buntu przeciw takiej autodyskryminacji wiekowej. Niech mi to Pani Maria z nieba wybaczy. Ja wiem, ona napisała te słowa w chwili zwątpienia. Ja natomiast jestem głęboko przekonana, że staremu człowiekowi należy się prawo do żywych marzeń i kolorowej wyobraźni aż do samego krańca zmierzchu. Powiem więcej: uważam, że jego podstawową powinnością jest pielęgnować w sobie taki stan! Przeciwstawiam się stereotypowi obojętnej, zimnej, gruboskórnej, rezygnującej starości. Taki obraz jest fałszywy, a na dodatek szkodliwy, bo działa jak posępna przepowiednia. Jeśli młodemu człowiekowi "nie chce się", czy "odechciewa" życia, to jest to na ogół stan przejściowy. W końcu samo życie zgłasza się po niego i wszystko znów gra. W przypadku ludzi starych raz opuszczona reduta w przyszłości staje się dla nich niedostępna. Wiem to bardzo dobrze z autopsji. Uwielbiałam obrazki z Aniołem Stróżem strzegącym dziecka przechodzącego przez spróchniały mostek, lubiłam sobie wyobrażać, że są w "eterze" takie istoty - niby niematerialne, ale tak bardzo z tym naszym światem związane, dobre uskrzydlone duszki, które w razie czego złapią człowieka za kołnierz, ochrzanią i nie pozwolą mu głupio zginąć. Myślę, że wszystkim jest bardzo potrzebna świadomość, że nie jesteśmy na tym świecie zdani wyłącznie na siebie. A jeśli chodzi o moje "Anioły", to one są w dodatku nadzwyczajnymi partnerami do rozmów. Wysłuchują moich kwestii bez specjalnego zniecierpliwienia, zresztą same też bywają gadatliwe. Pisanie o moich spotkaniach z Aniołami, wyobrażanie sobie tych sytuacji, było dla mnie źródłem wielkiej radości."
Ks. Tomasz Horak, proboszcz i katecheta, jest znanym kaznodzieją. Jego kazania są zamieszczane na serwerze „Opoka”. Często publikuje w „Gościu Niedzielnym”. Książka adresowana jest do tych, którzy czują potrzebę refleksji, przemyślenia w ciszy słuchanego w niedzielę słowa Bożego. Każda z zamieszczonych w zbiorze homilii była wygłoszona przez autora w jego wiejskiej parafii. Prosty język, wierność przyjętej formie literackiej oraz unikanie teologicznego żargonu decydują o ich zrozumiałości.
"Ta książka jest bardzo potrzebna. Myślę, że z pewnością będzie się podobała wszystkim tym, których ukształtowały w jakikolwiek sposób wspólnoty kościelne, i tym, którzy prawdziwie odczuwaja głód Pana Boga i tęsknią za Nim, nie widząc Go w swej codzienności. Chciałbym jednak, aby ta książka została dobrze przyjeta przez młodzież, począwszy od tej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Proszę więc młodych, aby tę książkę przeczytali, a z pewnością pomoże im to zrozumieć także i moją poezję i widzenie chrześcijaństwa w dzisiejszym świecie". /ks. Jan Twardowski/
Urodziłem się i wychowałem w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Od dzieciństwa miałem do czynienia ze śląskim etosem pracy - większość moich wujków, dziadkowie i ojciec pracowali w kopalniach; zaś babcie, ciotki i mama odpowiadały za kulinarną sferę życia. Wychowołech sie na klinie u starek, kiere były z przedwojennego pieczywa - jeszcze za Wilusia.
Mój charakter i osobowość kształtowały się w duchu śląskości, szacunku do pracy i obowiązkowości, co sprawiło, że jestem osobą rzetelną i pracowitą. Najważniejsze miejsce w moim sercu zajmuje tradycja i chęć kultywowania jej w kazdym obszarze życia, poprzez gwarę, obrzędy, a przede wszystkim dziedzictwo kulinarne. Gastronomią zajmuję się od lat 90. ubiegłego wieku, co w 2008 roku zaowocowało autorskim programem telewizyjnym. Od tego czasu moje programy można zarówno oglądać w stacji telewizyjnej TVP Katowice, jak i słuchać w radiu Katowice. Co tydzień od kilku lat można też czytać autorskie felietony w "Nowinach Wodzisławskich". Najważniejsze jest dla mnie, żeby robić to, co kocham. To wlaśnie robię.
Drugi tom zawiera wiele ciekawych przepisów na wiosenne i letnie dni. W książce przenika się tradycja z nowoczesnością, dlatego można spotkać przepisy na szpajzę, kopę, ale też wspaniały sernik, czy polędwiczkę na sosie szafranowym.
Urodziłem się i wychowałem w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Od dzieciństwa miałem do czynienia ze śląskim etosem pracy - większość moich wujków, dziadkowie i ojciec pracowali w kopalniach; zaś babcie, ciotki i mama odpowiadały za kulinarną sferę życia. Wychowołech sie na klinie u starek, kiere były z przedwojennego pieczywa - jeszcze za Wilusia. Mój charakter i osobowość kształtowały się w duchu śląskości, szacunku do pracy i obowiązkowości, co sprawiło, że jestem osobą rzetelną i pracowitą. Najważniejsze miejsce w moim sercu zajmuje tradycja i chęć kultywowania jej w kazdym obszarze życia, poprzez gwarę, obrzędy, a przede wszystkim dziedzictwo kulinarne. Gastronomią zajmuję się od lat 90. ubiegłego wieku, co w 2008 roku zaowocowało autorskim programem telewizyjnym. Od tego czasu moje programy można zarówno oglądać w stacji telewizyjnej TVP Katowice, jak i słuchać w radiu Katowice. Co tydzień od kilku lat można też czytać autorskie felietony w "Nowinach Wodzisławskich". Najważniejsze jest dla mnie, żeby robić to, co kocham. To wlaśnie robię. Książkę Rączka gotuje na beztydziyń i świynta dedykuję wszystkim tym, którzy zaszczepili we mnie miłość do gotowania. Jest ona podzielona na części (pory roku), a te z kolei na trzy podrozdziały. Ten poradnik skierowany jest w szczególności do młodych gospodyń, szukających często inspiracji i nowych pomysłów bądź też sprawdzonych babcinych przepisów. Tak właśnie będzie - od szpajzy po fondanta czekoladowego, od karminadla po polędwiczkę na różowo czy kaczkę w pomarańczach.
Ufam, że moja książka stanie się kulinarną biblią Ślązaczek i nie tylko, a w kuchni swoistą ściągawką, która ma służyć latami.
Remigiusz Rączka
Urodziłem się i wychowałem w tradycyjnej śląskiej rodzinie. Od dzieciństwa miałem do czynienia ze śląskim etosem pracy - większość moich wujków, dziadkowie i ojciec pracowali w kopalniach; zaś babcie, ciotki i mama odpowiadały za kulinarną sferę życia. Wychowołech sie na klinie u starek, kiere były z przedwojennego pieczywa - jeszcze za Wilusia. Mój charakter i osobowość kształtowały się w duchu śląskości, szacunku do pracy i obowiązkowości, co sprawiło, że jestem osobą rzetelną i pracowitą. Najważniejsze miejsce w moim sercu zajmuje tradycja i chęć kultywowania jej w kazdym obszarze życia, poprzez gwarę, obrzędy, a przede wszystkim dziedzictwo kulinarne. Gastronomią zajmuję się od lat 90. ubiegłego wieku, co w 2008 roku zaowocowało autorskim programem telewizyjnym. Od tego czasu moje programy można zarówno oglądać w stacji telewizyjnej TVP Katowice, jak i słuchać w radiu Katowice. Co tydzień od kilku lat można też czytać autorskie felietony w "Nowinach Wodzisławskich". Najważniejsze jest dla mnie, żeby robić to, co kocham. To wlaśnie robię. Książkę Rączka gotuje na beztydziyń i świynta dedykuję wszystkim tym, którzy zaszczepili we mnie miłość do gotowania. Jest ona podzielona na części (pory roku), a te z kolei na trzy podrozdziały. Ten poradnik skierowany jest w szczególności do młodych gospodyń, szukających często inspiracji i nowych pomysłów bądź też sprawdzonych babcinych przepisów. Tak właśnie będzie - od szpajzy po fondanta czekoladowego, od karminadla po polędwiczkę na różowo czy kaczkę w pomarańczach.
Ufam, że moja książka stanie się kulinarną biblią Ślązaczek i nie tylko, a w kuchni swoistą ściągawką, która ma służyć latami.
Remigiusz Rączka
obrzędy mszy świętej (polski, angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski
linki do stron internetowych z formularzami mszy świętej i czytaniami
obrzęd pojednania jednego penitenta (polski, polski, angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski)
adresy kapelanii europejskich
portów lotniczych
Sytuacje kobiet opisanych w tej książce to autentyczne świadectwa trwałego uwolnienia od poczucia winy, wstydu, cierpienia, bezdzietności, a nawet chęci popełnienia samobójstwa, które dowodzą tego, że... JEST JESZCZE NADZIEJA!
Odkryj sposób, w jaki te i inne kobiety odnalazły pokój i spełnienie dzięki prostym prawdom i strategicznym posunięciom.
Prawdy, które uwolnią Ciebie i tych których kochasz...
Miliony kobiet poddały się zabiegowi aborcji; każda z nich jest potencjalną kandydatką, aby otrzymać posługę zaprezentowaną w tej książce. Mimo iż treść w niej zawarta adresowana jest w szczególności do osób dotkniętych aborcją, to może być również pomocna w dużym zakresie osobistych zmagań. Każda osoba posługująca, każdy doradca, każdy chrześcijanin powinien mieć wiedzę na temat tego, jak uwalniać ludzi!
Album Wierzyć i kochać Chrystusa jeszcze bardziej. Kardynał Zenon Grocholewski – fotografie, które odżyły po latach prezentuje zdjęcia „wykonane nie przez zawodowca, ale przez człowieka z pasją uwieczniającego w fotograficznym kadrze chwile, miejsca i wydarzenia, w których dane mu było uczestniczyć – pisze w słowie wprowadzającym abp Wiktor Skworc. – Jego Eminencja Kardynał Zenon Grocholewski, udostępniając swą bogatą kolekcję fotografii, dzieli się z nami osobistą pielgrzymką wiary, opowiada pasjonującą drogę swego kapłańskiego powołania”.
Gdy w 1966 roku ks. Zenon Grocholewski po trzyletnim okresie posługi wikariuszowskiej w Parafii Chrystusa Odkupiciela w Poznaniu opuszczał swoje rodzinne strony, wybierając się na studia prawnicze do Rzymu, nie domyślał się, że w Wiecznym Mieście pozostanie na stałe. Fakt ten zdają się potwierdzać w jakimś wymiarze również liczne zdjęcia, które wówczas młody ksiądz student wykonał, nie jakimś profesjonalnym aparatem, ale prostą „Pentiną”, z zamiarem rychłego ich wykorzystania po powrocie do Polski w formie przeźroczy na katechezie i w duszpasterstwie. To raczej myśl o tym, że już zapewne nigdy – zważywszy na ówczesną sytuację polityczną w kraju – nie będzie mu dane gdziekolwiek wyjechać, przyczyniła się do utrwalenia na kliszy wielu miejsc, w których się znalazł z racji nauki języków i służenia pomocą duszpasterską w różnych parafiach, zwłaszcza w Niemczech i we Francji. Zdjęcia skrzętnie przechowywane przez księdza studenta, profesora, biskupa, a następnie kardynała Zenona Grocholewskiego zapewne pozostałyby już na zawsze w przeznaczonych dla przeźroczy plastikowych lub drewnianych paczkach, gdyby nie czułe i wrażliwe na piękno oko ks. infułata Stanisława Pindery, który – mając na swym koncie sporo wspaniałych albumów fotograficznych – postanowił wybrać niektóre z nich i je wydać. Tak zrodził się szlachetny zamysł tego albumu, mającego nie tyle ocalić przed zapomnieniem same przeźrocza, co raczej niezapomnianej historii z życia Jego Eminencji nadać nową aktualność.
Wraz z wydobytymi z przeźroczy obrazami odnajdziemy w tym albumie także liczne wypowiedzi ks. kard. Zenona Grocholewskiego, które stanowią zaledwie niewielki fragment jego wielkiego dorobku. Teksty te, tłumaczone także na język włoski i angielski, nie mają na celu ani w sposób pełny i wyczerpujący ukazać podejmowane zagadnienia, ani nie roszczą sobie prawa do bycia najbardziej reprezentatywnymi, ale zebrane zostały przez ks. dra Sylwestra Jaśkiewicza z myślą, aby ten, kto weźmie niniejszy album do ręki i będzie go przeglądał, nie poprzestał tylko na samym obrazie czy historii, ale aby mógł w bogactwie słowa Jego Eminencji dostrzec również niezwykłość jego osoby.
Fotografie i wypowiedzi zebrane zostały w działach:
I. Słowo Boga jest skałą zbawienia
II. Wiara jest jak ciemna noc usiana gwiazdami
III. Kościoły z cegieł i kamienia
IV. Kultura i wychowanie
V. Modlitwa to wielka rzecz
VI. Wspaniała Matka i Królowa
VII. On ma wzrastać
Książka jest kontynuacją pozycji „Rozwinąć skrzydła”. Odbiór książki przez czytelników, pisane do autora listy z prośbą o dotarcie z treścią do szerszej grupy sprawiły, że powstała kolejna pozycja – „W drodze do siebie”, kontynuująca to, co zawarte zostało w pierwszej książce.
Składa się ona z dwóch części. Pierwsza z nich ma na celu wyjaśnienie, kim są dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które pochodzą z domów z problemem alkoholowym. Ukazane są przyczyny dysfunkcyjności rodziny, a następnie – skutki, jakie w życiu dorosłym przynosi wzrastanie w dysfunkcyjnym środowisku rodzinnym. Druga część publikacji jest ukazaniem historii życia osób pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych i złamanie obowiązującej w takich rodzinach zasady: „nie mów o tym, co się dzieje w domu”. Dzięki tym „opisom” osób w różnym wieku, realizujących różnorakie powołania, potencjalny czytelnik może odnaleźć siebie, czy lepiej zrozumieć innych ludzi. Może również przekonać się, że jest szansa na zmianę w jego życiu, pomimo tak bolesnej przeszłości.
„To książka, która pokazuje, jak można przebaczyć – nie tylko innym, ale przede wszystkim sobie”
(dr Michał Kopias – Akademia Ekonomiczna w Katowicach)
„…jeśli przeżywasz codzienność z lękiem…
…jeśli nie jesteś pewny siebie…
…jeśli chciałbyś żyć pełnią, ale nie wiesz jak to zrobić…
zajrzyj, może odnajdziesz w książce fragment siebie, być może znajdziesz podpowiedź do poszukiwania odpowiedzi na pytania stawiane sobie każdego dnia…”
(mgr Joanna Tomecka – pedagog szkolny)
Jest to książka o ludzkim cierpieniu, ale i o potędze ludzkiej miłości – o ludziach, którzy rezygnując z siebie, ze swojej wygody, bezpieczeństwa, spokoju, pochylają się nad tymi, którzy cierpią ponad miarę. Autorzy opisują w niej swoje własne doświadczenia, wspomnienia spotkań z cierpiącymi braćmi i siostrami w Sierra Leone, Albanii, Kamerunie, Korei i innych miejscach.
Lektura tej książki to doskonałe rekolekcje, które nam, mieszkańcom „wygodnego” świata, dążącego do wyeliminowania cierpienia i jego niedostrzegania, mogą pomóc w zrozumieniu głębokiego sensu cierpienia i obudzić wrażliwość na cierpiącego człowieka. Bohaterowie książki stają się nam bliscy dzięki temu, że mają konkretne imiona, że słyszymy ich głosy i w ten sposób poznajemy ich dramatyczną historię.
Autorzy:
O. John Gibson, ur. w 1951 r., współpracownik Matki Teresy z Kalkuty, w 1988 r. wyświęcony na kapłana dla Misjonarzy Miłości. Służył najuboższym m.in. w Albanii, Sierra Leone i Kamerunie. W 2004 r. wstąpił do krakowskiej prowincji zakonu karmelitów. Swój nowicjat odbył w klasztorze w Czernej k. Krakowa. Jako karmelita pragnie dalej służyć najuboższym w Rwandzie i Burundi. Ma dwanaścioro rodzeństwa. Trzech jego braci jest księżmi. Dwie siostry wstąpiły do zakonu. Kolejna trójka rodzeństwa to świeckie osoby konsekrowane. Jest kuzynem aktora i reżysera, Mela Gibsona.
Louisa Aminata Sankoh Hughes, w czasie ostatniej wojny w Sierra Leone doświadczyła głodu i ciężkich tortur psychicznych. Wdzięczna za przeżycie wojny, zaczęła pomagać porzuconym dzieciom, z których wiele było świadkami brutalnych zabójstw swoich rodziców. Za zgodą rządu Sierra Leone adoptowała dwadzieścioro jeden dzieci. Mając niespełna dwadzieścia dwa lata, po nawróceniu z islamu chce zostać katolicką siostrą zakonną.
Shensi Beba Tata Pamela, nawrócona z islamu wolontariuszka, która pomagała o. Johnowi w Kamerunie. Przez ostatnie dwa lata kierowała kilkoma katolickimi organizacjami w Bamenda, w Kamerunie. Obecnie wstąpiła do konwentu św. Anny, gdzie przygotowuje się do złożenia ślubów zakonnych.
Czego życzyć? Co napisać? Te pytania nurtują niejednego, kto chce skreślić kilka słów do bliskich z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy.
Pomocą może słuzyć ta pozycja, opracowana przez księdza Wacława Buryłę.
Znadują się w niej teksty życzeń jego autorstwa, jak również te, które przez lata otrzymywał.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?