Autor w przystępny i przekonujący sposób pisze o niebezpieczeństwach związanych z bezrefleksyjnym oglądaniem telewizji. Opisuje przemoc, która dominuje we współczesnej produkcji kinowej i telewizyjnej. Wiele uwagi poświęca niewłaściwemu korzystaniu ze szklanego ekranu, które skutkuje często uzależnieniem. Książka prezentuje też elementy nauki Kościoła na ten temat.
Cywilizacja śmierci chce zniszczyć czystość serca. Jedną z metod takiego działania jest celowe podważanie wartości tej postawy człowieka, którą określamy cnotą czystości. Jest to zjawisko szczególnie groźne, gdyż celem ataku stają się wrażliwe sumienia dzieci i młodzieży. Cywilizacja, która w ten sposób rani lub nawet zabija prawidłową relację człowieka do człowieka, jest cywilizacją śmierci, bo człowiek nie może żyć bez prawdziwej miłości.
Z pewnością doświadczyłeś tego po wielokroć: zaczynasz modlitwę i nagle nie wiadomo skąd pojawiają się natrętne myśli. Z łazienkowego kranu dochodzi cię kap-kap; dawno niewidziani znajomi pukają do twojej głowy; z pustej lodówki dobiega cię echo wołające o zakupy; no i przypomina ci się szef, który oczekuje pracy wykonanej na już".
W prezentowanej książce łączę osobiste doświadczenia religijne i duszpasterskie z egzystencjalnymi pytaniami szczególnie dziś istotnymi dla chrześcijaństwa, a właściwie dla każdego człowieka. Proponuję Czytelnikom książkę łatwą jak mniemam w odbiorze, a zarazem zobowiązującą; jest ona czasem wyznaniem, czasem przypomnieniem, niekiedy rachunkiem sumienia, a zawsze pociechą, zachętą i przewodnikiem na drogach tropienia prawdziwego szczęścia, którego gwarantem jest tylko Bóg, a drogą do niego Jego wcielony Syn Jezus Chrystus Miłosierna Twarz Ojca. (J.G.)
W prezentowanej książce łączę osobiste doświadczenia religijne i duszpasterskie z egzystencjalnymi pytaniami szczególnie dziś istotnymi dla chrześcijaństwa, a właściwie dla każdego człowieka. Proponuję Czytelnikom książkę łatwą jak mniemam w odbiorze, a zarazem zobowiązującą; jest ona czasem wyznaniem, czasem przypomnieniem, niekiedy rachunkiem sumienia, a zawsze pociechą, zachętą i przewodnikiem na drogach tropienia prawdziwego szczęścia, którego gwarantem jest tylko Bóg, a drogą do niego Jego wcielony Syn Jezus Chrystus Miłosierna Twarz Ojca. (J.G.)
Problemem współczesnego świata jest m.in. odrzucanie przez człowieka prawdy o sobie. W konsekwencji życie pojmuje on jako przestrzeń łatwej samorealizacji, a kultura stanowi dla niego odpowiedź na pożądania i zachcianki.Realizacja tych tak bardzo uproszczonych oczekiwań prowadzi do kultury destrukcji. Postępujący proces jej degradacji zmusza do stawiania na nowo pozornie oczywistych pytań o to, czym jest kultura, czego jest wyrazem oraz komu i czemu powinna służyć. Publikacja ta podejmuje niezwykle aktualny, a jednocześnie trudny temat i próbuje zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie: w jaki sposób i dlaczego kultura powinna służyć budowaniu, a nie niszczeniu życia i człowieka?
Oto zaproszenie do wozu ognistego, który mknie po liturgicznym niebie. Tysiące osób próbuje zatrzymać na papierze to, co dzieje się w ich życiu, w ich wnętrzu. Tysiące osób przelewa na papier to, co usłyszały od Boga. Trudno jednak spotkać kogoś, kto zatrzymuje w sercu to, co rozlewa się z ołtarza podczas sprawowanej mszy świętej, by dzielić się tym z innymi. Być może jest to jedyna taka książka na świecie. Wielki Czwartek. Zasiadam przy tym samym posiłku co Apostołowie w Wieczerniku. Podajesz Ciało, Krew, czyli wszystko. Niczego więcej nie ma, nie będzie i być nie może. Przy stole zakreślona granica możliwości samego Boga. Podczas Podniesienia wznoszę Chrystusa wysoko, wysoko, aż ginie przestrzeń. Podnoszenie Świętej Postaci trwa długo, bardzo długo, aż ginie czas. Kiedy odsłania się tron, widzę na nim Ojca, a z Nim Ukrzyżowanego z krzyżem, na którym jest zawieszony.
Msza święta jako Ofiara to lektura skierowana do tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę teologiczną. W książce tej odnajdziesz opracowane przez ks. Jerzego Grześkowiaka obszerne rozmyślanie teologiczno-historyczne w dziedzinie duchowości eucharystycznej. Książka jest także próbą ujęcia wielowątkowej tematyki ofiary w duchową syntezę. Autor nie waha się podejmować najtrudniejszych pytań teologicznych, które odnoszą się do historii teologii, czy zagadnień istoty i sensu ofiary Chrystusa.
Autor dzieli się z Czytelnikami osobistymi teologiczno-liturgicznoegzystencjalnymi refleksjami nad obrzędowością i misterium Świąt Bożego Narodzenia i poprzedzającego ich Adwentu. Prezentowane rozważania i poetyckie impulsy chcą służyć pomocą w osobistym i rodzinnym życiu wiary oraz w posłudze duszpasterskiej (katecheza, kazania, konferencje, rekolekcje). Ich celem jest interioryzacja i realizacja poetyckiego słowa Anioła Ślązaka (podjętego przez Adama Mickiewicza): Darmo wierzysz, że Jezus urodził się w betlejemskim żłobie, jeżeli nie narodził się w Tobie.
Wypada chyba przestrzec chrześcijan, którzy z entuzjazmem otwierają się na rozmaite propozycje pochodzące z tradycji religijnych Dalekiego Wschodu, a dotyczących na przykład technik i metod medytacji oraz ascezy. W pewnych środowiskach stało się to wręcz rodzajem mody, którą przejmuje się dość bezkrytycznie. Trzeba, ażeby najpierw dobrze poznali własne duchowe dziedzictwo, żeby także zastanowili się, czy mogą się tego dziedzictwa ze spokojnym sumieniem wyrzekać.
Wymienialność nie tylko przedmiotów, ale także ludzi, stała się w dzisiejszym świecie prawdziwą zmorą. Łatwość, z jaką człowiek dokonuje zamiany wszystkiego, co go otacza, świadczy o upadku nie tylko dotąd wyznawanych wartości czy obowiązujących wzorców postępowania, ale też o diametralnej zmianie mentalności. Coś nie działa, popsuło się, coś nie spełnia naszych oczekiwań, sensownych lub absurdalnych? Nie szkodzi, najlepiej zostawić, wyrzucić, wymienić na nowe. Wszechogarniający konsumpcjonizm zdominował obecnie niemal każdą sferę ludzkiego życia. Jakie ma to skutki dla człowieka, stającego się częścią społeczeństwa rzeczy, i co mu przyniesie o tym jest ta znakomita i niezwykle aktualna książka.
Ta książeczka to prawdziwy skarb. Idąc pod prąd duchowi współczesnych czasów, zaleca pracę nad sobą. Taka umiejętność jest fundamentalnym warunkiem rozwoju człowieka, warto zatem obudzić w sobie motywację do tej najwznioślejszej z ludzkich prac.
Modlitwy i wezwania do Chrystusa ukrytego w Hostii Świętej - w oryginalnym wydaniu książki upodobnionej kształtem do Hostii, jaką znamy z Mszy Świętej i z adoracji eucharystycznych.
Wraz z miłością rosło we mnie pragnienie podzielenia się sobą z bliźnimi. Zrozumiałam, że mogę to uczynić, jakby dzieląc na małe kawałeczki pojedynczych wezwań do Hostii Świętej chleb mojej codzienności przeżywanej z Bogiem. Wystarczyło zacząć, a Bóg porwał moje serce do tej procy.
Tajemnice Eucharystii to nowa seria wydawnicza. Obejmie wiele niewielkich książeczek polskich autorów głównie w tym celu, aby wzbudzać głód Eucharystii, by prowokować czytelników do eucharystycznego zdumienia jak pisał w swojej encyklice święty Papież Jan Paweł II. Autor jako znawca tematu pisze o Eucharystii to co najważniejsze: najpierw mówi o niej jako o Ofierze Chrystusa, Jego obecności, Uczcie i o jej oddziaływaniu na nas jako członków Kościoła. Kończy swoje rozważania w sposób bardzo praktyczny, poszukując sposobów pogłębienia przeżywania Eucharystii jako osobistego spotkania z Chrystusem.
Książka składa się z dwóch części: w pierwszej ukazane zostało miejsce sprawowania Mszy świętej i najważniejsze elementy wyposażenia kościoła. W drugiej mowa jest o celebransach liturgii: niebiańskich i ziemskich. Autor pisze, że wszyscy winni zaangażować się w liturgię i wykonywać powierzone im zadania, gdyż we Mszy świętej nie ma miejsca na bezrobocie.
Mimo że od krachu realnego socjalizmu upłynęło wiele lat, rekolekcje wygłaszane podczas Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej zachowały swą aktualność. Są dzięki zakorzenieniu w tradycji biblijnej żywym pomostem między epoką sprzed kilkudziesięciu lat a dniem dzisiejszym. Mają moc poruszania wyobraźni i serc, gdyż odwołują się do nieprzemijającego przesłania czerpiącego moc z blasku i piękna Ewangelii. Ten właśnie fundament sprawia, że od roku 1711 do dziś wciąż znajdują się tysiące ludzi gotowych znosić trudy i uciążliwości pieszego wędrowania na Jasną Górę. W czasie drogi stale mają oni możliwość słuchania Słowa Bożego oraz rekolekcji, które pozwalają im lepiej zrozumieć otaczający świat oraz samych siebie w świetle Ewangelii. Historia pielgrzymkowego kaznodziejstwa nie dobiegła więc końca.
Autor prostym językiem krok po kroku wyjaśnia obrzędy Mszy Świętej. Czyni to w szerokim kontekście i bardzo przekonująco. Dużą wagę przywiązuje do tego, co niejednokrotnie jest traktowane po macoszemu, by powiedzieć: zakończenie Eucharystii w kościele jest jej rozpoczęciem w codzienności. Dzięki takiemu podejściu treści tu zawarte z pewnością pomogą wielu osobom w głębszym przeżywaniu Mszy Świętej i powiązaniu jej z życiem codziennym.
Bicie serca każdego poczętego dziecka jest biciemserca odwiecznej Miłości Boga Stwórcy i Dawcy życia. Walka o to życie jest testem z naszego człowieczeństwa, sprawdzianem naszej wiary i przynależności do Chrystusa, do którego przyznajemy się zawsze stając w obronie wartości życia, jego piękna, świętości, jako odbicia Życia Bożego. (fragment wstępu) Praca przede wszystkim ma na celu uświadomić wartość życia każdego poczętego dziecka, którego losy dzisiaj są tak często pomijane, odrzucane, a nawet marginalizowane do poziomu nieznaczącego nic istnienia. Autor ukazuje piękno życia KAŻDEGO CZŁOWIEKA i poprzez dzieło Duchowej Adopcji zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do wstąpienia w szeregi:żołnierzy Jezusa i Maryi, walczących o uratowanie życia bezbronnych serc oczekujących swego narodzenia się.
Człowiek, który sięga po talizmany, odsuwa się od łaski Bożej, a poprzez bałwochwalstwo otwiera się na działanie złego ducha. Dokonuje wyboru między Bogiem a wiarą w martwe przedmioty, nadzieję pokłada nie w Stwórcy, lecz w rzeczach stworzonych albo w tajemnych mocach. Andrzej Zwoliński - kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 200 książek z zakresu teologii i socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.
Książka Czym dla mnie jest Msza święta przedstawi Ci osobitą reflesję współczesnych uczonych i biskpów, twórców filozofów i teologów, ludzi kutury na temat Mszy świętej. Wiele osób wierzących nie rzadko zastanawia się nad sensem nabożeństwa. W książce znajdziesz liczne świadectwa, które zrodziły się w sercu osób które na łamach tej publikacji podzieliły się swoimi refleksjami. Ta ksiązka to odsłonięta dobrowolnie tajemnica życia. Ukazuje, w jaki sposób Chrystus przychodzący w liturgii mszalnej przenika teraz, ocala wczoraj, rodzi jutro. Jeśli jesteś ciekaw, co motywuje ludzi do uczestniczenia w Mszy świętej to książka ta jest właśnie dla Ciebie
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?