Jak to narysować? Pojazdy to książeczka doskonała dla małych i nieco większych artystów, która rozwija ich zainteresowania i zdolności. Dzięki prostym instrukcjom dzieci nauczą się rysować krok po kroku najpopularniejsze pojazdy. Książka zawiera wiele ciekawostek dotyczących ulubionych środków transportu. Otwórz tę książeczkę, weź kredki i pisaki do ręki i stwórz najpiękniejsze rysunki najpopularniejszych pojazdów przemierzających drogi i przestworza. Narysuj: wóz strażacki, karetkę, radiowóz policyjny, taksówkę, dźwig, samochód osobowy, a nawet samolot, helikopter czy rakietę!
Jak to narysować? Dzikie zwierzęta to książeczka doskonała dla małych i nieco większych artystów, która rozwija ich zainteresowania i zdolności. Dzięki prostym instrukcjom dzieci nauczą się rysować krok po kroku najpopularniejsze zwierzaki egzotyczne. Książka zawiera wiele ciekawostek dotyczących ulubionych stworzeń. Otwórz tę książeczkę, weź kredki i pisaki do ręki i stwórz najpiękniejsze rysunki zwierząt zamieszkujących najodleglejsze zakątki świata. Narysuj: lwa, tygrysa, zebrę, żyrafę, hipopotama, słonia, goryla czy nosorożca!
Gwiazdkowe malowanki to zbiór uroczych malowanek dla dzieci o tematyce bożonarodzeniowej i noworocznej, które wprowadzą w magiczny, świąteczny nastrój. Znajduje się tu niemal 80 stron dużych szablonów malowanek z wyrazistymi konturami, które zachęcają najmłodszych do kolorowania! Na kartach tej książeczki czekają na dzieci popularne motywy świąteczne: wesołe bałwanki, kolorowe ozdoby świąteczne, zimowe sporty, śliczne śnieżynki, uśmiechnięte elfy i wiele innych!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a mała sowa Lotka martwi się o swojego sąsiada kreta Tuptusia, który od czasu wyjazdu jego rodziny stał się smutny i przygnębiony. Lotka zastanawia się, w jaki sposób mogłaby pomóc krecikowi. W tym samym czasie w lesie rozpętała się potężna wichura i jego mieszkańcy potrzebują pomocy. Czy uda się uratować rodzinę Myszyńskich i czy wydarzy się świąteczny cud, który sprawi, że w sercu Tuptusia znów zagości radość? Tuptuś i świąteczny cud to barwna i ciepła opowieść, która doskonale wpisuje się w klimat świąt Bożego Narodzenia.
To kolorowanka, w której poza ilustracją do pokolorowania dziecko znajdzie rymowaną zagadkę, tematycznie związaną z zimą bądź Bożym Narodzeniem.
Najmłodsi będą musieli znaleźć rozwiązanie zagadki i pokolorować ilustrację.
Zgadywanki-rymowanki. Wesołe Boże Narodzenie to kolorowanka, w której poza ilustracją do pokolorowania dziecko znajdzie rymowaną zagadkę tematycznie związaną z zimą bądź Bożym Narodzeniem. Najmłodsi będą musieli znaleźć rozwiązanie zagadki i pokolorować ilustrację.
Blok kolorowanek to seria książek do kolorowania dla najmłodszych z grubymi, wyraźnymi konturami i dużymi, milusińskimi ilustracjami. Dodatkowo do każdej z książeczek dołączono naklejki, które dziecko może dopasować do obrazka lub posłużyć się nimi przy odwzorowywaniu koloru. W serii Blok kolorowanek ukazały się: Cudowne Święta, Magiczna gwiazdka, Urocze psiaki, Słodkie kociaki, Dzikie zwierzęta, Dinozaury, Księżniczki.
Czujesz w sobie duszę artysty i chciałbyś kreatywnie spędzić długie, zimowe wieczory? Książka, którą trzymasz w ręku ci w tym pomoże. Dzięki niej nauczysz się, jak krok po kroku narysować m.in. Mikołaja i jego sanie, bombkę, pingwinka, choinkę, świąteczną skarpetę czy bałwanka. Najpierw zapoznasz się, w jaki sposób, zaczynając od prostych figur, stworzyć ilustracje, a na kolejnej stronie będziesz mógł wykonać je samodzielnie. A zatem do dzieła!
Czerwony Kapturek to ponadczasowa baśń opowiadająca historię dziewczynki, która zmierzając przez las, by pomóc chorej babci, napotkała podstępnego wilka. Baśń ta uczy młodych czytelników, że dobro zawsze zwycięża, a za oszustwo i kłamstwo czeka nas zasłużona kara. Całość dopełniają kolorowe ilustracje, wystarczy sięgnąć po tę książkę i przenieść się do krainy baśni.
Co słonko widziało... to zbiór pięknych wierszy dla dzieci napisanych przez Marię Konopnicką. Jakie niezwykłe obrazy można zobaczyć podczas zwyczajnego spaceru? Jakie niespodzianki kryją przed nami las, łąka i ogród? Radosny trel ptaków, bociek polujący na żaby, pastuszek pilnujący krów, niesforny zajączek hasający po polach, jaskółki szybujące po niebie czy świerszcze koncertujące wśród traw – czyli całe bogactwo świata roślin i zwierząt… Piękne kolorowe ilustracje i ciekawe teksty zachwycą każde dziecko i będą doskonałą lekturą zarówno na ciepłe, słoneczne dni, jak i długie zimowe wieczory…
Bajki o zwierzętach to pięknie ilustrowana książka nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale dla wszystkich, którzy chcieliby wrócić do dzieciństwa magicznego bajkowego świata, by spróbować swoich sił w wyścigu z żółwiem i zającem, poszybować z krukiem udającym orła czy przypomnieć sobie przygodę małej kózki, która została sama w domu... Te i wiele innych ciekawych historii z pewnością zainteresują młodych czytelników, którzy wraz ze zwierzęcymi bohaterami nie tylko będą przeżywać fascynujące przygody, ale poznają ponadczasowe prawdy o ludzkich wadach i zaletach. Całość dopełniają piękne, kolorowe ilustracje.
Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców to nie tylko kolejna pozycja z bajkami wszech czasów dla dzieci. To książka, która ukazuje młodym czytelnikom odwagę i bohaterstwo ich ulubionych postaci, ponadto dowodzi ona, że ciężka praca popłaca i nigdy nie należy przestawać marzyć, bo nigdy nie wiesz, kiedy te marzenia się ziszczą. Wśród grona odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców znaleźli się m.in. Alicja z Krainy Czarów, Kopciuszek, Mowgli z Księgi dżungli czy pomysłowy Aladyn. Całość wzbogacona bajecznymi ilustracjami.
Świtezianka - ballada Adama Mickiewicza, opublikowana po raz pierwszy w zbiorze Ballady i romanse, wydanym w 1822 w Wilnie jako część pierwszego tomu Poezyj. Świteziankami nazywano legendarne nimfy wodne, żyjące jakoby w wodach jeziora Świteź.
Legendy to opowieści pisane prozą, które wywodzą się z ludowych wierzeń i są osnute wokół niezwykłych, fantastycznych i cudownych motywów. Podania tłumaczą pochodzenie nazw miejscowości i ich utworzenie, opowiadają o początkach naszej państwowości i dziejach pierwszych władców Polski, a także o życiu i czynach bohaterów historycznych. W niniejszym zbiorze znalazły się podania i legendy znakomitych polskich twórców: Złota Kaczka, Syrena, Bazyliszek, Biała Dama, Legenda o Lechu, Czechu i Rusie autorstwa Artura Oppmana, Mysia Wieża w Kruszwicy, Piast i Boruta Lucjana Siemieńskiego, O Kraku, Smoku Wawelskim i o królewnie Wandzie Józefa Ignacego Kraszewskiego.
Dziady"" to cykl dramatów romantycznych autorstwa Adama Mickiewicza. Ze względu na swoją strukturę nazywane są dramatem amorficznym, który charakteryzuje się brakiem strukturalnej jedności, kolejne wydarzenia nie są ze sobą połączone. II część jest dramatem społecznym, IV dramatem miłosnym, a III dramatem narodowo-rewolucyjnym. II i IV część Dziadów oraz wiersz Upiór, ze względu na miejsce powstania, nazywane są Dziadami wileńsko-kowieńskimi, natomiast III część drezdeńskimi; według badaczy zaś miały one być zadośćuczynieniem dla rodaków, odkupieniem win za to, że poeta nie brał udziału w powstaniu listopadowym.
Katarynka to historia zamożnego mecenasa – pana Tomasza – i jego kilkuletniej, niewidomej sąsiadki. Samotny mężczyzna był osobą ważną i szanowaną, lubił otaczać się pięknymi przedmiotami, drogimi meblami, często brał udział w wydarzeniach kulturalnych, chodził do teatru. Miał tylko jedno dziwactwo – nienawidził kataryniarzy i katarynek. Jednak pewnego dnia coś zmieniło się w jego życiu. Nowy stróż, nie wiedząc o zakazie, wpuścił na podwórko kataryniarza. Pan Tomasz, słysząc znajome dźwięki, wpadł w szał, jednak po chwili ujrzał w oknie, że niewidoma sąsiadka klaszcze i tańczy przy akompaniamencie instrumentu. Radość dziecka sprawiła, że odtąd mężczyzna przestał egoistycznie spoglądać na świat. Zezwolił na wpuszczanie kataryniarzy na dziedziniec oraz wyszukał kontakty do najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki. W ten sposób postanowił pomóc małej sąsiadce. Książka znajduje się w kanonie lektur dla klas IV-VI.
Pan Tadeusz to jedno z wielkich i nieprzemijających arcydzieł, które na stałe wpisało się do literackiego kanonu. Mickiewicz stworzył epos, którego głównym i najważniejszym bohaterem jest szlachta polska, a który poprzez swoją niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę do dziś stanowi swoiste centrum i źródło polskości. Słowo w poemacie ma moc wskrzeszającą i kreującą zarazem: przywraca byt narodowy kraju ciemiężonego przez zaborcę i daje jego zniewolonym mieszkańcom nadzieję na rychłe odzyskanie upragnionej wolności. Dzieło pełniło wówczas funkcję dwoistą: było dla emigrantów widomym znakiem odległej Polski, natomiast dla tych, którzy pozostali w kraju, wspomnieniem czasów minionych i namiastką utraconej przeszłości. Mickiewicz po raz kolejny zaskakuje nas tutaj bogactwem tematów i rozległością podejmowanej problematyki. Oprócz tak silnie wybrzmiewającego patriotyzmu i miłości ojczyzny, snuje refleksje na temat sielskiego, szlacheckiego bytowania, romantycznego uczucia, tradycji i polskiej obyczajowości. A wszystko rozgrywa się w soplicowskim dworku, który na ten czas staje się ostoją niczym niezmąconej, prawdziwej polskości. Epos jest wart docenienia także ze względu na swoje nowatorstwo. Mickiewicz bowiem rezygnuje tutaj z romantycznego indywidualizmu na rzecz szeroko pojmowanej zbiorowości. Wieszcz roztacza przed naszymi oczyma piękno dawnej Polski i przenosi jej obraz w nasze teraz, bo przecież jest u mnie kraj, ojczyzna myśli mojej, / I liczne mam serca mego rodzeństwo; / Piękniejszy kraj, niż ten co w oczach stoi (...) [z wiersza Gdy tu mój trup Adama Mickiewicza] Adam Mickiewicz (1798-1855) poeta polski, romantyczny wieszcz, zwany często bardem słowiańskim lub poetą przeobrażeń. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Wybitny twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz. Doskonały wybór na nagrody dla szkół podstawowych i średnich!
Powieść Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego łączy ze sobą wszystkie zalety powieści przygodowej i podróżniczej. Autor barwnie opisał krajobrazy indyjskiej dżungli końca XIX i początków XX w., trudne życie Hindusów i ich rodzin, codzienną pracę, tradycję i kulturę. Wzruszająca opowieść o losach małego kornaka Amry i jego wspaniałego słonia Birary pokazuje, że między człowiekiem a zwierzęciem może istnieć prawdziwa przyjaźń, pełna wierności, oddania, miłości i poświęcenia. Autor pokazuje, że zwierzę jest rozumną, czułą istotą, która potrafi pokochać swojego opiekuna, zaufać mu i być mu bezgranicznie wierna. Przyjaźń łączy też Amrę i królewicza Nassurę. W utworze ważnym wątkiem jest też motyw przyrody i polowań oraz życia hinduskiego społeczeństwa pod rządami brytyjskich kolonistów.
Utwór Prusa ukazuje przede wszystkim problem władzy, która przeradza się w despotyzm i okrucieństwo, aby stać na straży interesów państwa i społeczeństwa. Rodzą się pytania o model sprawowania najwyższych funkcji w państwie. Stuletni faraon Ramzes jest absolutnym panem Egiptu, tyranem i ciemiężcą, przed którym drżą poddani i niewolnicy. Zupełnie inny model sprawowania władzy uosabia młody następca tronu – Horus. Ten prawy i uczciwy człowiek pragnie jedynie uszczęśliwiać swych poddanych. Kolejnym ważnym zagadnieniem w utworze jest motyw przeznaczenia i marności ludzkiego losu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?