Architektura krajobrazu jest dziedziną nauki związaną z kształtowaniem przestrzeni życia człowieka za pomocą roślinności, elementów wodnych i architektonicznych z uwzględnieniem wielu czynników, które składają się na charakter otaczającego krajobrazu. Kształtowanie krajobrazu wymaga plastycznego doboru wszystkich użytych elementów. Część 7. podręcznika Architektura krajobrazu obejmuje treści w zakresie kwalifikacji: R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu i R.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury, w tym materiał pomocny w opanowaniu umiejętności doboru, kompozycji i pielęgnacji roślin w konkretnych założeniach ogrodowych. Uczeń dowie się m.in. jak postępować przy zakładaniu trawnika, rabaty bylinowej czy ogrodu skalnego, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przystępując do projektu koncepcyjnego i jakie są jego kolejne etapy. W podręczniku nie mogło zabraknąć tematów związanych z dekoracjami roślinnymi, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Układanie kwiatów traktowane jest dzisiaj jako forma sztuki, w której tworzywem jest najczęściej żywy materiał roślinny. Jednak aby przygotować atrakcyjną aranżację roślinną, nie wystarczą zasady postępowania z materiałem roślinnym i znajomość roślin stosowanych we florystyce. Trzeba również poznać teoretyczne podstawy, wskazówki i techniki układania kompozycji kwiatowych, a także stosowane materiały pomocnicze oraz narzędzia
Zielonym do góry to poradnik, który ma zainspirować do samodzielnego tworzenia miniogrodów we wnętrzach. Przedstawia rozwiązania alternatywne do tradycyjnej uprawy roślin na parapecie – zależnie od upodobań, potrzeb i dostępnej przestrzeni można tworzyć wiszące ogrody, uprawiać rośliny w zamkniętych słojach, akwariach, a nawet całkowicie zrezygnować z doniczki (albo zostawić doniczkę, a zrezygnować z ziemi). Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy klimatów pustynnych, tropikalnych oraz brzegów jezior i rzek czy głębin. Każdy ma szansę, choćby symbolicznie, przybliżyć do siebie ten element natury, który kojarzy mu się z tym, co miłe: dzieciństwem czy odpoczynkiem. Proponowane tu rozwiązania są proste i minimalistyczne, nie wymagają szczególnych umiejętności i nakładów finansowych, a często także dalszej opieki nad roślinami, dzięki czemu są odpowiednie dla osób na co dzień zajętych. Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów (połączonymi z fotorelacją i filmami instruktażowymi) w każdym z dziewięciu rozdziałów znajduje się krótki rys historyczny dotyczący proponowanego typu kompozycji, a także trochę ciekawostek o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin w kulturze, tradycjach, wierzeniach czy medycynie. Trzeba bowiem pamiętać, że rośliny były na Ziemi długo przed nami i warunkując nasze życie, są w nim obecne na różnych poziomach. Co więcej, każdy rozdział zawiera kilka zdjęć inspiracji: kompozycje roślinne na różne okazje czy do wykonania z dziećmi. Łącznie w poradniku jest blisko 150 fotografii. Dla kogo jest zatem to książka? Naprawdę dla każdego. Pożyteczna może być zwłaszcza dla mieszkańców miast. To miejsca, gdzie człowiek ujarzmił naturę, myśląc, że stworzy w ten sposób środowisko optymalne i bezpieczne dla swojej egzystencji. Jak się jednak okazuje, nikt z nas nie potrafi prawidłowo funkcjonować w oderwaniu od świata przyrodniczego. Potwierdzają to liczne badania oraz analizy trendów. Natura wraca do miast, zdobywa je ponownie, zasiedla mieszkania osiedli, kamienic, szklane biurowce. „Zielonym do góry” może być więc hasłem szeptanym do ucha współczesnemu człowiekowi, pogubionemu w meandrach szkła i betonu. Autorką poradnika jest filozof, przyrodnik i praktyk – Anna Piotrowska, która na co dzień prowadzi pracownię i warsztaty z tworzenia kompozycji roślinnych. Większość zdjęć do poradnika została wykonana w studiu Przemka Kutnyja, kilka w plenerze oraz w ursynowskiej kawiarni Na Huśtawce (tam też zrealizowano filmy do wybranych typów kompozycji).
Świeże zioła zawsze warto mieć pod ręką – to nieocenione przyprawy w kuchni, a przy tym rośliny o wielu drogocennych właściwościach. Zioła można uprawiać całorocznie – wystarczy do tego parapet okienny, doniczka z otworami, żwir oraz pulchna i żyzna ziemia. Zioła mogą być kluczowym składnikiem koktajli, past, zup, placków i sałatek, ale też nadawać głębię smaku daniom głównym i deserom. W niniejszym poradniku proponujemy ziołowe przepisy na śniadania, przystawki, obiady, kolacje i desery. Zapraszamy zatem do uprawy i gotowania, ale najpierw – do lektury. Proponujemy solidną garść wiedzy i ponad 20 przepisów na każdą porę dnia. Z nami naprawdę warto poznać smak własnego ogrodu!
Pomidory warto jeść opóźniają procesy starzenia, obniżają ciśnienie krwi, działają antynowotworowo, korzystnie wpływają na układ nerwowy i wspomagają trawienie. Są też niskokaloryczne w 100 g znajduje się jedynie 18 kcal! Z naszego poradnika dowiesz się, jak krok po kroku uprawiać je w przydomowych ogródkach, w miniszklarniach oraz w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Podpowiemy, jakie odmiany wybrać do uprawy, a ponadto, co można zrobić z pomidora: jak przygotować domowy przecier czy suszone pomidory, by korzystać z nich jesienią lub zimą. Znajdziesz tu również receptury na aromatyczne zupy, soczyste drugie dania i zdrowe śniadania oraz kolacje. Proponujemy solidną garść wiedzy i 20 przepisów na każdą porę dnia. Z nami naprawdę warto poznać smak własnego ogrodu!
Wielki potencjał dyni sprawił, że stała się kulinarnym hitem i pojawia się niemal w każdej karcie dań. Zaliczają się ją do zdrowej żywności cenne są jej owoce, kwiaty i pestki. To dlatego lekarze polecają regularnie jadać dynie, zwłaszcza dzieciom, seniorom i ciężarnym. O tym, jakie potrawy można przygotować z dyni, traktuje niniejsza książka. Ponadto podpowiadamy, jak uprawiać dynię a wystarczy do tego przydomowy ogródek lub np. rusztowanie dla rośliny. Z poradnika dowiesz się, jakie odmiany wybrać do uprawy, jak wyhodować gigantyczną dynię, ale też co zrobić, by ozdobić dyniami dom na Halloween. Proponujemy solidną garść wiedzy i ponad 20 przepisów na każdą porę dnia.Z nami naprawdę warto poznać smak własnego ogrodu!
Jabłka przyciągają wzrok atrakcyjnym kształtem, barwą i zapachem. Delektujemy się ich jędrnością, kruchością, soczystością, smakiem i aromatem. Dostarczają niezbędnych składników dla człowieka, takich jak: łatwo przyswajalnych cukrów (glukozy i fruktozy), kwasów organicznych, pektyn, błonnika, soli mineralnych i witamin.Z naszego poradnika dowiesz się, jak wybrać dobre odmiany do uprawy i zapewnić im najlepsze warunki wzrostu. Podpowiadamy jak sadzić i pielęgnować drzewka jabłoni. W skrócie omawiamy choroby i szkodniki, jakie atakują jabłonie. Prezentujemy krótki rys historyczny jabłek i jabłoni. I wreszcie proponujemy wiele przepisów na potrawy z jabłek. Owoce te bowiem doskonale nadają się do deserów, sałatek, a także dań z mięsa. Z nami poznasz smak własnego ogrodu!
Truskawki to jedne z najbardziej lubianych owoców. Ponieważ najlepiej smakują zerwane wprost z krzaczka, ich uprawa w przydomowych ogródkach, na działkach, tarasach i balkonach staje się coraz bardziej popularna. Jak to jednak zrobić krok po kroku?
Z naszego poradnika dowiesz się, jak wybrać dobre odmiany do uprawy i jak zapewnić im najlepsze warunki wzrostu. Prezentujemy ciekawe aranżacje uprawy na balkonach, tarasach, w przydomowych ogródkach i większych ogrodach. Ponadto proponujemy ponad 20 przepisów na potrawy z truskawek. Jak się przekonasz, owoce te doskonale nadają się do deserów, napojów i sałatek. Zimą mogą natomiast cieszyć aromatem w formie dżemów, konfitur czy marynat.
Z nami poznasz smak własnego ogrodu!
Atlas chwastów – to podręczny poradnik zawierający praktyczne informacje na podstawie, których każdy powinien z łatwością rozróżnić chwasty rosnące na polu, łące, w ogrodzie i sadzie. Publikacja ta zawiera opis ponad 100 pospolitych gatunków występujących przede wszystkim w uprawach rolniczych, ale również w sadowniczych i warzywnych. Podstawowym elementem tej charakterystyki jest wygląd młodych roślin w fazie siewki. Starsze chwasty scharakteryzowano, opisując ich pokrój oraz podstawowe organy (łodygi, liście, system korzeniowy, kwiaty, owoce i nasiona). Poza cechami morfologicznymi pokrótce omówiono też rozwój roślin, uwzględniając, przedstawiony graficznie, czas ich wschodów i kwitnienia. Informacje obejmują także podstawowe cechy oraz czynniki determinujące występowanie chwastów pod względem geograficznym, zwłaszcza środowiskowym, takie jak preferowane typy gleb, ich wilgotność, zasobność oraz najbardziej pożądane warunki otoczenia. Przedstawiono ponadto szkodliwość poszczególnych gatunków łącznie z progami szkodliwości, terminy i metody zwalczania. Dodatkowo przy każdym opisie zamieszczono kolorowe fotografie, na których są przedstawione siewki, rośliny dorosłe i nasiona chwastów.
Oryginalny smak amerykańskich babeczek na długo pozostaje w pamięci – odróżnia się od smaku muffina oraz rozmaitych podróbek. Zebrane przez Anę Bragę – królową babeczek – receptury to wyłącznie amerykańskie przepisy z dekorem na różne okazje: urodziny, Dzień Dziecka, walentynki, Wielkanoc, Halloween… Pomysły o różnym stopniu trudności zaspokoją cukierniczą ciekawość zarówno amatorów, jak i pasjonatów wypieków z doświadczeniem. Album warto mieć na kuchennej półce, będzie też ładnym prezentem dla domowych szefów kuchni – jest bogato zdobiony zdjęciami, zawiera listy zakupów, porady oraz instrukcje.
Trzecia część podręcznika przeznaczonego dla uczniów szkół kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu obejmuje zagadnienia związane z elementami roślinnymi i architektonicznymi we współczesnym krajobrazie ogrodowym. Do elementów architektonicznych należą: układy komunikacyjne i wodne, mała architektura ogrodowa oraz wyposażenie wnętrz w postaci ławek, oświetlenia czy też koszy na śmieci. Wśród elementów roślinnych znajdują się drzewa, krzewy, różnego rodzaju murawy, kwietniki oraz rabaty bylinowe. Wszystkie te elementy pełnią określone funkcje i służą do tworzenia kompozycji ogrodowych według pewnych zasad, których znajomość jest niezwykle ważna podczas projektowania terenów zieleni.
Bogato ilustrowany tekst (144 barwne ryciny), sprawia, że podręcznik jest niezwykle przydatny w nauce zawodu. Mogą również z niego korzystać studenci wydziałów ogrodniczego i architektury krajobrazu oraz wszyscy zajmujący się zawodowo projektowaniem terenów zieleni.
Od pierwszego wydania ABC Florystyki minęło ponad 10 lat. W tym czasie wiele się zmieniło – wzrósł asortyment dostępnych roślin ozdobnych, powstały nowe techniki florystyczne, zmieniło się wzornictwo wyrobów kwiatowych, zmieniły się także wnętrza. Oddajemy w ręce czytelnika zupełnie nowe wydanie podręcznika florysty, uzupełnione i rozszerzone, w nowej szacie graficznej. Uaktualniona wersja ABC Florystyki jest zilustrowana nowymi zdjęciami, pochodzącymi głównie z zajęć w Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej i na Podyplomowych Studiach Florystyka ZUT w Szczecinie.
Architektura krajobrazu jest dziedziną nauki związaną z kształtowaniem przestrzeni życia człowieka za pomocą roślinności, elementów wodnych i architektonicznych z uwzględnieniem wielu czynników, które składają się na charakter otaczającego krajobrazu. Kształtowanie krajobrazu wymaga plastycznego doboru wszystkich użytych elementów. Część 1. podręcznika obejmuje treści w zakresie kwalifikacji: R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu i R.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury, w tym zagadnienia z zakresu historii architektury i sztuki ogrodowej, ochrony, konserwacji i rewaloryzacji zabytkowych założeń ogrodowych, projektowania obiektów architektury ogrodowej oraz elementów, czynników i zasad kompozycji w architekturze krajobrazu.
Szukasz sposobów, jak zmienić zachowanie swojego psa? Stop! Właśnie je znalazłeś! Poradnik Jak to ugryźć? Czyli pies w domu powstał z myślą o psach oraz ich opiekunach, którzy mimo wspólnego życia pod jednym dachem nie mogą osiągnąć porozumienia. Proponuje proste rozwiązania typowych problemów z psem w formie krótkich planów treningowych, warsztatów oraz kursów wideo. Nauczy cię rozumieć psa, przewidywać jego zachowania, a złe nawyki zastąpić dobrymi.
Z książki dowiesz się, co zrobić, gdy: 1) pies nie umie sam zostawać w domu, 2) szczeka np. na dźwięk domofonu i kroków na klatce, 3) brudzi w domu (niezależnie, ile ma lat), 4) nadmiernie się ekscytuje przy wizycie gości (drapie, skacze, liże w locie), 5) nie umie przebywać z dziećmi, a spodziewasz się dziecka, 6) boi się huków, grzmotów czy sylwestrowych wystrzałów, 7) broni swych zasobów (kanapy, jedzenia czy ukradzionego ci przedmiotu). Dodatkowo znajdziesz tu treningi na co dzień przydatne w życiu z psem: reagowanie na imię, odsyłanie na legowisko, wracanie na wołanie, komendy: „Nie”, „Koniec”, „Równaj” czy chodzenie na luźnej smyczy (przydatne zwłaszcza na spacerach z wózkiem zakupowym czy dziecięcym). Odnajdziesz tu też pomysły na treningi posłuszeństwa oraz zabawy na zdobywanie pokarmu, które pomagają zająć psa, gdy nie chcesz, by był w pobliżu.
Poradnik ilustrują zdjęcia Ewy Leśniewskiej, fotografa zwierzęcego. Są tu komentarze lekarza weterynarii oraz innych trenerów psów, a także 10 filmów instruktażowych, na których autorka – Magdalena Łęczycka – krok po kroku pokazuje poszczególne plany treningowe i wyjaśnia, jak pracować z psem.
Kto napisał tę książkę? Magda to zootechnik, behawiorysta zwierzęcy, trener psów, instruktor i zawodnik obedience (wicemistrz Polski w sportowym posłuszeństwie z Zuko w 2015). Jest założycielką szkoły Animag oraz Klubu Sportowego „Team Spirit”, autorką bloga o sportowym szkoleniu psów Obi Blog, trenerem prowadzącym kursy online dla właścicieli psów . Magda pomaga ludziom zrozumieć ich psy, uczy, jak efektywnie je wychowywać. Codzienność z psem zna bardzo dobrze. Jest opiekunem między innymi Zuko i Weia, które zgodnie żyją ze sobą oraz z całą rodziną Magdy pod jednym dachem, w tym z maleńką córką Magdy – Marceliną.
Książka powstawała przez dziewięć miesięcy – jest silnie wizualna i skomponowana z troską o wygodę czytelnika. Nie ma w niej teorii – to zbiór prosto wyjaśnionych rozwiązań, planów treningowych oraz sprytnych pomysłów, dzięki którym twoje życie z psem wreszcie stanie się wygodne.
Na całym świecie występuje problem coraz bardziej zmniejszającej się liczby owadów zapylających. A to jest przyczyną spadku plonów oraz gorszej jakości owoców i nasion. Aby zapewnić dobre zapylanie kwiatów, najlepiej prowadzić własne hodowle pszczół. Niniejsze opracowanie jest instrukcją prowadzenia hodowli murarki ogrodowej na potrzeby własnego gospodarstwa oraz przybliża niezbędną wiedzę na temat tych owadów. Pozycja niezbędna w bibliotece każdego ogrodnika!
Zbiór zawiera przykładowe testy egzaminacyjne etapu teoretycznego oraz zadania egzaminacyjne etapu praktycznego dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji R.10 – Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu usług weterynaryjnych.
Zbiór zawiera przykładowe testy egzaminacyjne etapu teoretycznego oraz zadania egzaminacyjne etapu praktycznego dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji R.11 – Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej.
Podręcznik napisany zgodnie z najnowszym programem nauczania i przeznaczony dla uczniów szkół kształcących w zawodzie ‘technik architektury krajobrazu’ w zakresie kwalifikacji: R.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu. Sztuka kompozycji, która w stosunku do architektury krajobrazu ma znaczenie podwójne – przestrzenne i kulturowe – nie należy do łatwych. Wymaga znajomości wielu zagadnień z różnych dziedzin. Jedną z nich jest niewątpliwie znajomość roślin ozdobnych, głównego elementu tworzonej kompozycji wnętrza ogrodowego, parku czy też wielkopowierzchniowego terenu zieleni. Część 4. podręcznika Architektura krajobrazu obejmuje zagadnienia związane ze znaczeniem roślin ozdobnych, z warunkami siedliska i zastosowaniem naturalnej roślinności w terenach zieleni, rodzajami gleb, uprawą roślin ozdobnych, ich rozmnażaniem, nawożeniem, pielęgnacją i ochroną, szkółkarstwem ozdobnym, a także przygotowaniem materiału roślinnego do wykonywania dekoracji roślinnych.
„Atlas szkodników drzew owocowych” to podręczny poradnik, dzięki któremu każdy sadownik z łatwością rozróżni szkodniki występujące w sadach. Atlas zawiera opisy ponad 120 szkodników występujących przede wszystkim na jabłoni, gruszy, śliwie, wiśni, czereśni, brzoskwini, orzechu i leszczynie. W poradniku pokrótce omówiono charakterystykę szkodnika, występowanie, cykl rozwojowy, szkodliwość, monitoring, terminy i metody zwalczania oraz progi szkodliwości. Każdy opis wzbogacają kolorowe fotografie, na których przedstawiono omawiane szkodniki.
Zbiór zawiera przykładowe testy egzaminacyjne etapu teoretycznego oraz zadania egzaminacyjne etapu praktycznego dla uczniów przygotowujących się do egzaminu zawodowego na nowych zasadach z kwalifikacji T.8. Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?