Zbiór esejów.„Książka opisująca ceremoniały wysokiej magii – drogi wtajemniczenia, ceremoniały wtajemniczonych oraz tajniki magii czarnej – sabaty, zaklęcia szatana, inkubizm, sukubizm, oczarowania”.Autor opisuje polowania na czarownice i procesy o czary, które odbywały się w Prusach Książęcych w okresie XVI – XVIII wieku. Skupia się także na opisaniu wyobrażeń mieszkańców tego terenu, dotyczących diabła i czarownic oraz ich stosunku do magicznych mocy.
Twoje marzenie o spokojnym życiu w odziedziczonym domu w starogórskiej wsi pękło jak łańcuch piły, którą usiłowałeś je wyrzeźbić. Rodzina, w którą chciałeś tchnąć nowe życie, odwraca się od ciebie, bałamucona przez charyzmatycznego ""przyjaciela domu"", Gajgara.Pętla wokół Smutów zaciska się. Kto jest temu winien, pytają. Odpowiedzi coraz bardziej ich od siebie oddalają i dezorientują. Magda traci zaufanie do męża. Czaruś buntuje się przeciw rodzicom i ucieka z domu. Tymoteusz w obawie przed wyjawieniem mrocznej tajemnicy rezygnuje z możliwości uleczenia syna. Ta kropla przepełnia czarę goryczy. Po wypadku Tymka w szopie nic nie będzie takie samo. W zamian za uratowanie życia Smuta staje się zakładnikiem Bargieła, który za pomocą mandragory realizuje swój szatański plan...Rozkoszuj się atmosferą Wisiołów i sięgnij po trzeci tom cyklu - ""Trzeba to zabić"".Tylko pamiętaj - ten mrok uzależnia!
Jak osiągnąć duchową doskonałość? Jak być dobrym mówcą i liderem? Oto założenia i porady oparte na islamskim mistycyzmie, podane w lekkiej, przyjemnej formie.Arabski mędrzec Ibn Musa al Mansur żył w Bagdadzie w XIV wieku i nauczał wedle sufickiego porządku świata. Jedna z ostatnich ksiąg z jego przypowieściami spłonęła w pożarze Biblioteki Aleksandryjskiej. ""Turban mistrza Mansura"" jest próbą rekonstrukcji jego nauk, w których pokora, uczciwość i szacunek wobec rozmówcy odgrywają nadrzędną rolę. Uniwersalne mądrości wschodu bez wątpienia znajdą zastosowanie i w naszej rozchwianej kulturze.
Jest rok 2487. W małej stacji badawczej, na księżycu odległej planety, w tajemniczych okolicznościach giną ludzie. Adam, niedawno przybyły na miejsce komandor lotów międzygwiezdnych, postanawia przeprowadzić śledztwo w tej sprawie i rozwiązać zagadkę.Zachwycające opisy świata przedstawionego, wciągająca intryga i całkowicie zaskakujące zakończenie, to powody, dla których warto sięgnąć po tę pozycję.
Kryminał okultystyczny. Do znawcy spraw nadprzyrodzonych przychodzi córka bogatego właściciela fabryki czekoladek, z prośbą o znalezienie przyczyny zagadkowego zachowania jej siostry, którą podejrzewa o związki z sektą religijną.Przy okazji badania sprawy bohaterowie wpadają w liczne tarapaty. Pojawiają się również wątki antychrysta i seansów spirytystycznych. Tekst pełen magii, symboli, znaków i rytuałów, zupełnie inny od wcześniejszej twórczości Wotowskiego.
„Gra wstępna” to wybór 62 felietonów, które cyklicznie ukazywały się w „Notatniku erotycznym” na łamach czasopisma „Twój Styl”. Odnajdziemy w nich charakterystyczny dla Jastruna styl: błyskotliwy paradoks, ciętą ironię, refleksje nad przemijaniem – ale nade wszystko erotykę, wokół której wiruje cały ludzki świat. Są tu ironiczne migawki ze sceny politycznej, odgłosy krajowych i światowych skandali. Możemy obserwować, jak w ciągu lat, gdy pisane były te teksty, zmienia się Polska i świat, jak nowe środki łączności zmieniają nasze życie erotyczne.
Drugi, po „Diable na wieży”, tom przygód Domenica Jordana – naukowca badającego magię, którego głównym zajęciem jest tropienie zagadek i rozwiązywanie mrocznych tajemnic, w których siły nadprzyrodzone odgrywają istotną rolę. Na zbiór składa się sześć opowiadań, z których pierwsze, „Mandracourt”, spełnia rolę prologu – poznajemy młodzieńcze lata Domenica i okoliczności, które skłoniły go do takiego, a nie innego życia. W „Strażniku Nocy” główny bohater powraca do rodzinnej miejscowości i musi się zmierzyć z demonami przeszłości. Jest to kluczowe dla całości opowiadanie.
Książka Anny Kańtoch stanowi niesamowite połączenie nieco brutalnej, mrocznej fantastyki, ociekających krwią zdarzeń i zbrodni oraz niezwykle przystępnego stylu autorki. „Zabawki Diabła” to coś dla miłośników fantastyki, magii, zagadek, wilkołaków, wampirów, magicznych stworzeń, koniecznie o mocnych nerwach.
Trzy opowieści o ludziach represjonowanych w różnych latach PRL-u.Bohaterami są: światowej sławy organista, który wrócił do Polski z armią Andersa; były AK-owiec, który by ratować życie wystąpił w filmie fałszującym prawdę o Katyniu i stary gazda, który odsunął się od swego syna, milicjanta. Każdy z bohaterów w jakiś sposób odstaje od otoczenia. Jedni sprzeciwili się władzy komunistycznej, inni stali się ofiarą politycznych machinacji.Poza barwnie nakreślonymi postaciami na uwagę zasługują opisy przyrody.
Audiobook zawiera dwanaście opowiadań Stefana Grabińskiego wybranych ze zbiorów jego opowiadań „Na wzgórzu róż” (1918), „Szalony pątnik” (1920), „Niesamowita opowieść” (1922), „Namiętność” (1930) i „Nowele” (1980).
Znak
Po stycznej
Zez
W willi nad morzem
Szary pokój
Dziedzina
Przed drogą daleką (Urywki z pamiętnika W. Lasoty)
Na tropie
Spojrzenie
Namiętność (L'appassionata). Opowieść wenecka.
Nietykalny (Wyjątki z pamiętnika A. Krońty )
Świadek Materna
Opowiadania Grabińskiego to fascynująca podróż w głąb ludzkiego umysłu. Motyw śmierci i szaleństwa, mroczne przestrzenie i nieustająca atmosfera grozy z pewnością będą zachętą dla wielbicieli gatunku.
W trzeciej części wikińskiej tetralogii Oddi Asgotsson, po śmierci swojego ojca, przejmuje dowództwo nad drużyną Wikingów i wraz ze świeżo poślubioną żoną oraz grupą jej współplemieńców, Beothuków, wraca do ojczyzny gnany żądzą zemsty. Szlak drużyny, pełen walk, ucieczek, intryg i mnóstwa innych komplikacji, wiedzie od Skandynawii, poprzez tereny X-wiecznej Polski i Rusi, aż do Bizancjum.Wiara Wikingów zderza się ze słowiańską i z prawosławnym chrześcijaństwem. Wyniki tych kolizji okażą się niejednokrotnie spektakularne i wielce zastanawiające. Jednak to przede wszystkim ogromna, niczym nieskrępowana przygoda, wspaniałe uzupełnienie serialu Wikingowie emitowanego przez kanał History.
Japonia, II wojna światowa, rok 1944. Z pomysłu wiceadmirała Takijiro Onishi utworzono Kamikadze – samobójcze jednostki lotnicze. W bombardowaniach powietrznych pilot celował własnym samolotem. Blisko 5 tysięcy żołnierzy oddało własne życie w ofierze, za cesarza, za imperium. Opowieść powstała na podstawie pamiętnika jednego z pilotów.
Fragment:
„Słuchawki radiowe przyniosły znużony głos porucznika Siro Ogiu. Głos ten podziałał na rozgorączkowanego Taro niczym strumień lodowatej wody:
— Jestem trafiony. Silnik się pali. Za chwilę zginę. Reszta formacji wyrwać się z walki, wrócić do bazy Sajonara. Tenno-heika banzai! Niech żyje cesarz!
W pobliżu zaskoczonego Taro przewalił się samolot porucznika płonący jak żagiew. Niczym pocisk wpadł na jedną z nieprzyjacielskich maszyn, wpił się w jej kadłub, zwarł się z nią i jako jednolita masa runął ku lazurowi spokojnego morza”.
Czyta Tomasz Marzecki
Epicka opowieść o panowaniu dynastii Piastów. Książka przenosi nas w najbardziej burzliwy okres rządów księcia Władysława Hermana. Synowie władcy buntują się przeciwko ojcu i szarej eminencji jego dworu palatynowi Sieciechowi. Ten ostatni zastawia pułapkę, z której młody książę wychodzi zwycięsko. Miłość, zdrady, kłamstwa, intrygi, a wszystko to z barwną historią Polski w tle.
Pasjonująca książka o kontrowersyjnym życiu jednej z najwybitniejszych aktorek zeszłego stulecia. Autor pokazuje proces stopniowej przemiany rozrywkowej dziewczyny z zamożnego domu, modelki oraz pełnej seksapilu aktorki w aktywną pacyfistkę i bojowniczkę o prawa mniejszości narodowych. Ujawnia wiele szczegółów z jej życia prywatnego, opowiada o kulisach powstania mody na aerobik i o roli Jane w imperium medialnym Teda Turnera. W ten sposób powstała zbeletryzowana, nieautoryzowana opowieść o niezwykłej kobiecie, która na trwałe wpisała się w kroniki XX wieku.
Czyta Elżbieta Kijowska
Kolejny rok szkolny daje Niepełce i grupie jej przyjaciół impuls do nowych wyzwań. Wspólnie mierzą się z młodzieńczymi pomysłami. W pogoni za realizacją marzeń popełniają błędy, wpadając w pułapki zastawiane przez los. Niepełka nawiązuje korespondencyjną znajomość z chłopcem, ukrywając swoją niepełnosprawność. Wkrótce jej klasa zostaje wytypowana na polsko-niemieckie warsztaty. To nowe doświadczenie dla młodych Polaków będzie ciekawą lekcją życia.Jak to wpłynie na ich losy? Czego nauczą się od rówieśników zza Odry?
„Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę… Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie?”– tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego „Opowiedz nam swoją historię”. To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści. Czy prawda może wyzwolić? Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania? Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi…Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?
Gdzieś tam wśród drzew jest mój dom, moje dzieciństwo, moje wspomnienia. A ja mam coraz mniej odwagiOsierocona Julia Zarzewska niewiele pamięta ze swego dzieciństwa. W głębi ducha wciąż nie może się pogodzić z tym, że po ucieczce z rodowej posiadłości, ojciec porzucił ją, zostawiając pod opieką dalekiej krewnej Barbary. Gdy z powodu plotek o mrocznej przeszłości swojej rodziny dziewczyna traci posadę guwernantki, postanawia stawić wreszcie czoła dręczącym ją koszmarom i dowiedzieć się prawdy o rodzicach. Niespodziewana oferta pracy w galicyjskim dworze wydaje się być pomocną dłonią od losu. Jednak powrót w rodzinne strony niesie ze sobą niebezpieczeństwo, o którym Julia nie ma pojęcia. Tajemnice pałacu po drugiej stronie rzeki mogą zagrozić nie tylko jej, lecz również przyjacielowi z dzieciństwa młodemu doktorowi Natejce.Piękna powieść o poszukiwaniu prawdy o sobie, mrocznych sekretach i przeszłości, która zawsze wpływa na teraźniejszość i nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć.
Na palcu błyszczał diament, w szafie wisiała piękna sukienka, a serce Klary przepełniała radość. Jeszcze chwila i zmieni marzenie w rzeczywistość – uda jej się ułożyć życie, przez które pójdzie pod ramię ze swoim idealnym mężem. Nie to co mama. I babcia. I prababcia. Kobiety z jej rodziny nie miały szczęścia do mężczyzn. I do małżeństwa. Gdy Paweł tuż przed ślubem „zwraca jej wolność”, Klara uznaje, że to coś więcej niż przypadek lub pech. To musi być fatum. Jak inaczej bowiem wytłumaczyć fakt, że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż?Wyjeżdża do Krakowa, by zająć się mieszkaniem po niedawno zmarłej prababci Emilii. Kamienicę „Pod Trzema Lipami” w 1907 roku wybudował prapradziadek Jan Majewski, ostatni mężczyzna w rodzie. Podróż, która miała być zamknięciem pewnego etapu, nieoczekiwanie staje się niezwykłą wyprawą w miniony czas. Klara odkrywa kolejne tajemnice w rodzinnej historii, próbując spleść z tych złapanych nitek odpowiedzi na dręczące ją pytania. Czy zanurzona w przeszłości nie przeoczy tego, co los jej teraz podsuwa?
Bohaterką cyklu jest Weronika, której ze względu na niepełnosprawność nadano przydomek Niepełka. Tym razem obdarzona talentem fotograficznym dziewczyna oraz jej przyjaciele spędzają deszczowe wakacje w swoich domach.Świat nastolatków w dobie wszechwładnej technologii informatycznej jest bardziej skomplikowany, niż był za czasów młodości ich rodziców. Czy internet całkowicie zdominuje bohaterów? Co musi się wydarzyć, by zrozumieli własne błędy? Jakie nowe tajemnice wkradną się między nich?Autorka powieści Niepełka. Siła prawdziwej przyjaźni zaskakująco i błyskotliwie przekonuje, że warto się angażować w życie społeczne oraz pomagać sobie i innym.
Ray Bradbury, jeden z najpopularniejszych dwudziestowiecznych pisarzy amerykańskich, zachwycał pokolenia czytelników nastrojowymi opowieściami science fiction, fantasy i grozy.„Kroniki marsjańskie” to ponadczasowe historie dla czytelników w każdym wieku, niezależnie od upodobań. Napisane w formie opowiadań, mają bardzo wyraźną nadrzędną koncepcję kompozycyjną. Autor relacjonuje w nich przebieg podboju Marsa przez ludzi w latach 1999–2026. W swojej wizji kolonizacji planety daje wyraz głębokiemu zniechęceniu i oburzeniu wobec szaleństw współczesnej cywilizacji amerykańskiej.W zbiorze zamieszczono trzy popularne książki autora: „Kroniki marsjańskie”, „Człowiek Ilustrowany”, „Złociste jabłka słońca”.
Książka ta stała się inspiracją dla sienkiewiczowskiej opowieści o bitwie pod Grunwaldem i wydarzeniach ją poprzedzających. Józef Ignacy Kraszewski w swym dziele kładzie nacisk na prawdę, bez heroizacji i gloryfikacji historii. Dwutomowa powieść przybliża nam polityczne intrygi i losy pojedynczych bohaterów w obliczu historycznej zawieruchy.
Czyta Sławomir Holland
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?