Opowieść o zwyczajnym szaleństwie. Młody biznesmen, w trakcie podróży służbowej podwozi autostopowiczkę. Kobieta zostawia w samochodzie medalion. On chcąc oddać zgubę, trafia do okazałego pałacu w środku lasu. Postanawia go kupić. Jeszcze nie wie, że ta decyzja zmieni jego życie. Powieść grozy z prawdziwego zdarzenia. Do słuchania wyłącznie po zmierzchu.
Fascynująca podróż do czasów pierwszych Piastów. Osią fabularną powieści Rafała Dębskiego jest okres walki o władzę w Polsce, która toczyła się pomiędzy panowaniem Mieszka II Lamberta a Kazimierza Odnowiciela. Kraj staje się wtedy polem podwójnej bitwy. Pogaństwo rośnie w siłę, uzyskawszy poparcie chłopstwa. Do Polski wkraczają Czesi. W tym momencie na arenę wkracza ukochany syn Mieszka II – Bolesław. Idealna lektura dla miłośników historii oraz mrocznej, mocnej fantasy.
Drugi tom przygód nierozłącznej pary przyjaciół – Hondelyka i jego sługi Cadrona. Główny bohater posiada nadprzyrodzoną zdolność mimikry, jest Xameleonem. Książka składa się z mikropowieści „O włos od serca” i dwóch opowiadań: „Niepotrzebnej twierdzy” i tytułowego „Z powodu picia podłego piwa”. Ciekawe połączenie fantasy z science – fiction.
Kolejne losy Hondelyka, człowieka kameleona. Tym razem wpada on w niezłe tarapaty, gdy jego przyjaciel zostaje uwięziony z polecenia króla, a on sam jest ścigany przez potężnego maga Sodosa Skrępowanego. Intryga godna dobrego kryminału w klimacie magii i miecza nie pozwoli przerwać słuchania tego doskonałego audiobooka, aż do samego końca.
Historia młodego woja, Witosława Jastrzębca, w Polsce przełomu XI i XII wieku. Walka o władzę i ścierające się ze sobą dwie kultury: chrześcijańska i pogańska. Konflikt, który zaważył o dalszych losach kraju. Opowieść pełna krwawych pojedynków, intryg i namiętności.
Doskonały kryminał spod pióra Kazimierza Kwaśniewskiego. Kolejna sprawa, nad którą pracuje znany już czytelnikom, komisarz Ziętek z komendy głównej Milicji Obywatelskiej.
Tym razem stara się on rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci profesora Rudzińskiego. Czy faktycznie było to samobójstwo, czy może jednak morderstwo? A jeśli to drugie, kto z trojga podejrzanych jest winny..?
KSIĄŻKA ANDRZEJA KALININA ” W CIENIU ZŁYCH DRZEW” wcześniej nim ukazała się na półkach księgarskich, zyskała już sobie znakomite rekomendacje. Jej obszerne fragmenty drukowała paryska “KULTURA” a kilka rozdziałów, w tłumaczeniu na język angielski, czytane było w Radio BBC (przekładu dokonała pani Magda Czajkowska z Londynu, tłumacząca również poezję Zbigniewa Herberta). ”W cieniu złych drzew” jest bowiem znakomicie napisaną opowieścią o czasach powstawania w Polsce władzy Ludowej. Czyta się to jednym tchem, i jak zawsze przy książkach Andrzeja Kalinina raz z łezką wzruszenia, raz z uśmiechem na ustach.
Klasyczny kryminał Macieja Słomczyńskiego, wydany po raz pierwszy w roku 1966, który już rok później doczekał się swojej adaptacji filmowej.
Kapitan Stefan Berent i porucznik Katarzyna Rogalska z Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej dostają nietypowe zadanie. Mają udaremnić kradzież bezcennego dzieła sztuki ze zbiorów muzeum w Borach, której próbuje dokonać międzynarodowa szajka złodziei obrazów. Okazuje się jednak, że zarówno milicjanci, jak i przestępcy wpadają na ten sam pomysł...
Książka uhonorowana w roku 1994 Literacką Nagrodą Czesława Miłosza, w sposób niezwykle wyrazisty ukazująca życie Polaków pod sowiecką okupacją i na syberyjskich zsyłkach. Dzięki relacji naocznego świadka i uczestnika wydarzeń, Antoniego Tuchowskiego, poznajemy dramatyczne losy ludzi po 17 września 1939 roku. Fragmenty tej znakomitej prozy były drukowane w prasie konspiracyjnej, można ją było także usłyszeć w Radio Wolna Europa i w I Programie Polskiego Radia. Z uwagi na wagę tematu, jaki porusza, a także doskonały styl autora, książka ta została w latach 90. ubiegłego wieku wpisana na listę lektur szkolnych.
Zbiór opowiadań fantasy ukazujący losy dwójki przyjaciół: Hondelyka, obdarzonego zdolnością przybierania form innych ludzi, oraz jego wiernego sługi, Cadrona. Humor Eugeniusza Dębskiego oraz wciągające przygody, opisane w sposób lekki, bez zbędnego napuszenia i patosu, zapewnią doskonałą rozrywkę i poprawią nastrój.
Opowieść o kacie. Kacie, którego postać odbiega znacznie od powszechnych wyobrażeń o ludziach tej profesji. To człowiek bezwzględny, wykonujący swoją pracę perfekcyjnie, ale jednak – jak się okazuje - przede wszystkim CZŁOWIEK. W świecie, w którym przyszło mu żyć okrucieństwo jest czymś najzupełniej naturalnym, a jego mistrzostwo w zadawaniu mąk i śmierci jedynie dopełnia tego obrazu. To postać tajemnicza, która nosi w sobie straszny, a zarazem romantyczny sekret. To ktoś, kto potrafi schwytać i uwięzić ludzką duszę, adept najlepszej na świecie Akademii Katowskiej. Akademii, którą zniszczył własnymi rękami, aby dokonać zemsty i ponieść tę zemstę w świat. To ktoś, kto jednym dotknięciem potrafi sprawić, aby zginął nie tylko jeden człowiek, ale nawet całe miasto. I korzysta z tego strasznego daru do chwili, gdy dociera do niego, że taki rewanż nie ma sensu, bo ludzi nie zmieni nic, największy nawet strach.
W powieści „Gwiazdozbiór Kata” można znaleźć wszystko, co opisuje przełom wieków szesnastego i siedemnastego (ale też chyba wszystkie inne czasy): honor i zdradę, waleczność i tchórzostwo, szlachetność i nikczemność, miłosierdzie i okrucieństwo, sprawiedliwość i szatańskie zło, a przede wszystkim miłość i nienawiść.
To historia zarówno mrożąca krew w żyłach, jak i potrafiąca wzruszyć aż do łez, a przy tym zmuszająca do refleksji nad prawdziwą naturą człowieka.
Tam, gdzie dzieje się niesprawiedliwość i krzywda, zawsze rządzą brudne pieniądze i jeszcze brudniejsze sumienia. Tam znajdziesz agentów wywiadu, szpiegów, kombinatorów, wszelkiej maści psychopatów i zwyrodnialców, mających ludzkie życie za nic. Bo słusznie rzekł Witkacy, iż rewolucja to „czerwone paznokcie”. Gwałty, ludobójstwo, tortury są do niej przypisane tak samo, jak płomienne przemówienia rewolucyjnych przywódców.
Jest to prawdopodobniej najbardziej szalona polska powieść. Sam autor mówi, że jest tak głupia, że aż piękna. Przygody genialnego wiejskiego debila, który podpatruje świat w telewizji przed 1989 rokiem i naśladuje go mogą wywołać zarówno niepohamowany śmiech, jak i kompletną dezorientację. Można powiedzieć, że nienormalne przygody Derka Gudłaj są wymarzone na smutki, chandry i depresje.
Minęło pięć miesięcy od czasu, gdy Nexus 5 został wypuszczony do sieci, świat jest teraz zupełnie innym miejscem, o wiele bardziej niebezpiecznym. W USA bojownicy z Frontu Wyzwolenia Postludzi używają Nexusa, by zmienić ludzi w żywe bomby, których celem jest prezydent i jego sojusznicy. Pierwszy cios w wojnie pomiędzy ludźmi i postludźmi został zadany. Padły już pierwsze ofiary.
Oszałamiająca kontynuacja Nexusa, „najbardziej błyskotliwego thrillera SF, jaki miałam okazję czytać od lat”.
Brenda Cooper, autorka „The Silver Ship”
Wspaniała dwuznaczność moralna skłaniająca do przemyśleń, wątki
szpiegowskie na najwyższym poziomie, zapierające dech sceny akcji, przejmujące spojrzenie na zimną wojnę przyszłości, wojnę o technologię i ideologię, to w sumie daje cholernie dobrą książkę.
Cory Doctorow, autor „Homeland”
Historia upadku niegdysiejszego studenckiego „opornika”. Kiedyś bohatersko walczył z komuną, teraz wozi niczego nieświadome dziewczyny do niemieckich burdeli. Ujęta w formę sensacyjnej powieści próba rozrachunku z pokoleniem Solidarności. Gorzka ocena tego, co pozostało z „polskiej rewolucji”.
Niedaleka przyszłość. Zaangażowany w polityczną intrygę naukowiec, doktor Lewiński, przekonuje mocodawców do stworzenia zespołu esperów – czyli ludzi mających zdumiewające zdolności parapsychologiczne – by przy ich pomocy kontrolować scenę polityczną.
Szalony z pozoru pomysł sprawdza się. Sprowadzony przez Lewińskiego jasnowidz kompromituje kolejnych przywódców opozycji, ale nikt nie przypuszcza, że jego pojawienie się wywoła lawinę zdarzeń, w których wyniku odsłonięte zostanie prawdziwe oblicze konfliktu rozgrywającego się od wielu tysiącleci.
Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh’daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu „osobliwości technologicznej”, w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh’daar uważają, że jest to zagrożenie dla całego Wszechświata – dlatego gatunek ludzki musi zostać powstrzymany, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego całkowitą eksterminację. Lecz ludzie nie byliby sobą, gdyby podporządkowali się bez szemrania naciskom obcych, choćby i najpotężniejszych...
Siedziałeś kiedyś za sterami gwiezdnego myśliwca? Czułeś strzał adrenaliny, kiedy jednostka wroga pojawiła się w celowniku? Mrużyłeś oczy, oślepiony słońcami nuklearnych eksplozji, rozdzierających głuchą ciszę przestrzeni? Miałeś okazję stanąć w obronie swojego świata, być jednym z tych, o których Churchill powiedział: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym?”. Wiesz, jak to jest, kiedy trzeba awaryjnie wylądować i radzić sobie w obcym, skrajnie wrogim środowisku? Teraz masz niepowtarzalną okazję przeżyć to na własnej skórze. Zobaczysz, jak postrzega krwawe starcie nie tylko zwykły żołnierz, ale także jak wygląda ono z perspektywy dowódcy.
Ian Douglas prowadzi czytelnika przez meandry wojny z takim znawstwem, że będziesz miał wrażenie, jakbyś uczestniczył w wydarzeniach całym sobą, sercem, duszą i ciałem.
Czyta Sławomir Holland
Nie bez powodu mówi się, że miłość nie jedno ma imię. To skomplikowane na pozór ciepłe uczucie, może stać się powodem głębokich ran, zmian w psychice, które ciężko wyleczyć, ciężej nawet niż złamane serce. Główny bohater powieści opowiada nam o burzliwym związku z ukochaną Martą. Zagubiony mężczyzna nie może uwolnić się od jej wpływu, rozpaczliwie walczy o swoją indywidualność próbując wyrwać się z sideł własnego szaleństwa.
Książka do słuchania we wspaniałej interpretacji Tomasza Marzeckiego.
Najbardziej niebezpieczna rzecz, jaką może zrobić Miranda North, to przypomnienie sobie, kim jest naprawdę.
Dziewczyna budzi się sama na ławce w parku, w stanie amnezji. W przypływie paniki uwalnia tajemniczą energię, która powoduje przerażenie i niszczycielską panikę wśród otaczających ją ludzi. Wyjątkiem w tym oceanie strachu jest Peter, chłopiec, który ani trochę nie jest zaskoczony szokującymi zdolnościami Mirandy.
Nie mając innego wyboru, jak tylko zaufać nieznajomemu, Miranda powoli zaczyna odkrywać, że została specjalnie wyszkolona i stanowi trybik pewnego eksperymentu – wchodzi w skład zespołu, którego członkowie posiadają doskonałe umiejętności walki oraz tajemnicze, śmiertelnie groźne zdolności. Jednak powtórne przystosowanie się do starego życia nie jest łatwe, a powracające wspomnienia komplikują jeszcze sprawę.
Miranda odkrywa mroczną tajemnicę, która zmusza jej zespół do ucieczki. Nagle jej przeszłość nie wydaje się już taka ważna… bo okazuje się, że może nie być dla niej przyszłości.
Mistrzowski debiut Dana Krokosa to przyśpieszający puls thriller pełen akcji, w którym odkrycie przeszłości przez jedną dziewczynę dostarcza wystarczająco dużo dramaturgii do zapoczątkowania niezapomnianego i odważnego cyklu.
Czyta: Anna Szymańczyk
Za pomocą gry komputerowej Ziemkiewicz pokazuje nam codzienność w wirtualnym świecie dążącym do samodestrukcji i degradacji roli człowieka na ziemi. To także obraz rozwijającej się Europy i toczącego się na jej polu intryg i przemian polityczno-społecznych i technologicznych.
Czyta Piotr Borowski.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?