Podczas II Wojny Światowej bohaterki wywiezione zostają z Kresów wschodnich na Syberię. Czas wielkiej próby udaje im się przetrwać dzięki niezwykłemu hartowi ducha matki. Pierwsza część wielkiej Sagi Barbary Rybałtowskiej.
Odkryj karty historii polski poprzez niezwykłą opowieść o pewnej rodzinie
Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiadająca historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX wieku. Uwikłane w wojnę tworzą wbrew okrucieństwom losu kochającą rodzinę. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem patrzą na świat z radością życia, życzliwością i humorem. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat.
Wirtualne światy sensoryczne zostają zdestabilizowane, zagrożona jest egzystencja wszystkich Homo virtual, gdyż przebywanie w sieci przestaje być bezpieczne. Organicy i zoeneci posiadający motomby mogą uciec z powrotem do realium. Niebezpieczeństwo i destabilizacja oznaczają również załamanie rynku, krach koncernów i projektów badawczych. Ciekawa jest sama konstrukcja książki, narracja pierwszoosobowa przerywana jest przez swego rodzaju „reklamy", które ukazują realia tamtejszego świata. Opowieści o gamedeku to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników gier.
Główną bohaterką powieści jest Melisandra d’Aleume - dziewczyna, która jako kilkulatka utonęła przez nieuwagę swojego kompana, powraca do życia za sprawą boga magii, Djevra. W zamian za ocalenie ma dołączyć do kurczącego się grona powierników mocy boga. Po sześciu latach nauki Melisandra powraca w rodzinne strony. Po jej przybyciu w okolicy zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, dochodzi do morderstwa. Podejrzenia padają na pewnego maga…Osią fabuły jest śledztwo z udziałem głównej bohaterki. Książka Anny Kańtoch to rozrywka na wysokim poziomie: warta akcja, wielowątkowa fabuła, misternie skonstruowana intryga i oczywiście zagadki kryminalne, sprawią dużą przyjemność słuchaczom.
Nowa powieść laureatki konkursu literackiego Wydawnictwa „Nasza Księgarnia”!
Uważasz, że nie ma gorszej zmory niż Regi ze „Szczęśliwego pecha”? W takim razie... poznaj starszą panią!
W maleńkiej górskiej wiosce dwie niezbyt grzeczne staruszki planują gigantyczny przekręt... Nie wiedzą jednak, że wkrótce przeszkodzi im niejaka Miśka, z zawodu lokatorka do wynajęcia, a także jej towarzysz – mięśniak o duszy romantyka, który boi się nawet pająków. To jednak nie koniec atrakcji. Para nieobliczalnych psów umila życie wszystkim dookoła, nie wyłączając policjantów, w domu panoszy się wisielec, tajemnicza siła rzuca nożami i maszynką do mięsa… ale najgorsi są górale. Choć nie, najgorsze są góralki. Żadne zjawiska nadprzyrodzone nie wytrzymują konkurencji. A gdy na horyzoncie pojawia się morderca, niemal na nikim nie robi to już większego wrażenia.
Autorka lojalnie ostrzega swoich czytelników: każda, nawet przypadkowa interakcja z góralami może zagrażać zdrowiu i życiu, a przed wyjazdem do Zakopanego bezwzględnie należy odwiedzić lekarza lub farmaceutę.
Drugi tom przygód Domenica Jordana - naukowca badającego magię, którego głównym zajęciem jest tropienie zagadek i rozwiązywanie mrocznych tajemnic, w których siły nadprzyrodzone odgrywają istotną rolę. Na zbiór składa się sześć opowiadań. z których pierwsze, „Mandracourt”, spełnia rolę prologu – poznajemy młodzieńcze lata Domenica i okoliczności, które skłoniły go do takiego, a nie innego życia. W „Strażniku Nocy” główny bohater powraca do rodzinnej miejscowości i musi się zmierzyć z demonami przeszłości. Jest to kluczowe dla całości opowiadanie. Książka Anny Kańtoch stanowi niesamowite połączenie nieco brutalnej, mrocznej fantastyki, ociekających krwią zdarzeń i zbrodni oraz niezwykle przystępnego stylu autorki. „Zabawki Diabła” to coś dla miłośników fantastyki, magii, zagadek, wilkołaków, wampirów, magicznych stworzeń, koniecznie o mocnych nerwach.
W piątej części opowieści o zmaganiach ludzkości z potężną prastarą cywilizacją pewne sprawy zostają wyjaśnione, ale nowe wydarzenia przynoszą również wiele pytań. Ludzie wciąż muszą walczyć – zmagać się ze śmiertelnym zagrożeniem w bezlitosnej pustce kosmosu, na obcych globach, nie rozumiejąc do końca sposobu rozumowania wroga, nie mając pojęcia o jego rzeczywistych zamiarach. Ian Douglas, wciąż w znakomitej formie, prowadzi czytelnika przez meandry wydarzeń, nie szczędzi zwrotów akcji, a przede wszystkim tego, co wychodzi mu chyba najlepiej – opisów kosmicznych zmagań.
"Cień Bafometa", mimo upływu ponad 80 lat od napisania, może zafascynować połączeniem realistycznej narracji z oryginalną wizją wyzwolonego zła. Jak wiele można poświęcić, by zemścić się na znienawidzonym przeciwniku? Cień Bafometa jest niezwykle twórczym przełożeniem mitu "Doktora Jekylla i pana Hyda".
Ostatnia powieść Stefana Grabińskiego. Para nieznajomych spotyka się przypadkowo w opuszczonym domu. Spędzają ze sobą upojną noc, której owocem jest dziecko. Z czasem okazuje się, że malec ma niezwykłe zdolności – jest medium. Chłopiec postanawia uciec przed przeznaczeniem na tajemniczą wyspę. Czy uda mu się wygrać z losem? Przekonajcie się sami.
Czwarta część cyklu Star Carrier. Fabuła „Otchłani" osadzona jest ponad dwadzieścia lat po wydarzeniach z finału tomu trzeciego. Nie zmienili się główni bohaterowie, przybyło kilku nowych. Trevor Gray jest kapitanem i służy na „Americe”, ale pod rozkazami innego dowódcy. Admirała Koeniga spotykamy w powieści tuż po wygranych przez niego wyborach prezydenckich w USA. Obca rasa atakuje ludzką placówkę. Nowa rasa – stare problemy, ponieważ okazuje się, że wróg tak naprawdę jest ten sam, tylko kryje się za plecami innych.
Zbiór opowiadań kryminalnych. Akcja umieszczona jest w świecie wzorowanym na XVII – wiecznej Europie zachodniej. Domenic Jordan wywodzi się z rodziny szlacheckiej, wykonuje zawód lekarza, a do tego interesuje się magią. Pozornie jest zwykłym człowiekiem, wyróżnia się jednak niebanalną osobowością. W każdym z sześciu opowiadań widać inspirację autorki klasycznymi kryminałami, gdzie zbrodnie są owiane tajemnicą, a czytelnik do samego końca nie domyśla się rozwiązania zagadki.
Zbiór opowiadań. W tekstach przedstawiono historie osób represjonowanych w różnych latach PRL – u. Wśród bohaterów są m.in.: były żołnierz armii Andersa, funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa oraz stary góral. Autor skupia się na opisie postaw i zachowań ludzi żyjących w czasach Polski Ludowej. Poza barwnie nakreślonymi postaciami na szczególną uwagę zasługują opisy przyrody.
„Magia i czary. Szkice z dziedziny wiedzy tajemniczej” Stanisław Antoni Wotowski Zbiór esejów. „Książka opisująca ceremoniały wysokiej magii – drogi wtajemniczenia, ceremoniały wtajemniczonych oraz tajniki magii czarnej – sabaty, zaklęcia szatana, inkubizm, sukubizm, oczarowania.” Autor opisuje polowania na czarownice i procesy o czary, które odbywały się w Prusach Książęcych.w okresie XVI – XVIII wieku. Skupia się także na opisaniu wyobrażeń mieszkańców tego terenu, dotyczących diabła i czarownic oraz ich stosunku do magicznych mocy.
Sekta diabła” Stanisław Wotowski
Powieść oparta na faktach. Jej akcja rozgrywa się w Warszawie na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. W stolicy prężnie działa sekta okultystyczna pod przewodnictwem tajemniczego Kunar Thavy, który posiada nadprzyrodzone zdolności. Organizacja poszukuje wyznawców głównie wśród młodych, zamożnych dziewcząt. Ta grupa budzi szczególne zainteresowanie z uwagi na małe doświadczenie i niską świadomość. Wszystko przebiega zgodnie z planem do czasu, gdy jedna z bohaterek otrzymuje dziwny list. Jej narzeczony, zaniepokojony biegiem zdarzeń, zwraca się do detektywa – okultysty nazwiskiem Różyc, by ten rozwiązał zagadkę.
„Star Carrier 3” Ian Douglas
Douglas kontynuuje swoją fascynującą opowieść o kosmicznej armadzie, która atakuje terytorium potężnego wroga, i która jest wyklęta przez dowództwo na Ziemi. Koenig zdaje sobie sprawę, że będąc w defensywie Ziemia nie przetrwa, tym bardziej, że wróg zaatakował już Układ Słoneczny. W trzecim tomie główne skrzypce po raz kolejny grają Koenig i Trevor Gray. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia. Szaleńczy wyścig z czasem, nieoczekiwane, szokujące odkrycia, a także realizm przedstawionych sytuacji sprawią, że będziecie słuchać „Osobliwości” z zapartym tchem.
„Zezowate oko” Józef Jeremski
Kryminał z 1930 roku. Warszawski reporter o nazwisku Różewski zostaje oskarżony o morderstwo. Śledztwo w sprawie prowadzi jego największy wróg – komisarz Holcman. Doskonale ukłuta intryga, ucieczka, zdrady, zapewnią dreszczyk emocji do ostatniej minuty tekstu.
„Star Carrier. Środek ciężkości” Ian Douglas
Drugi tom militarnej septologii science fiction. W dalszym ciągu śledzimy zmagania Ziemian z obcą cywilizacją. Po zwycięstwie nad okrętami Turushów Homo Sapiens szykują się do ofensywy. W tej części Douglas przesuwa środek ciężkości z fantastycznych gwiezdnych wojen na politykę i dyplomację.
Jeden z najpiękniejszych romansów historycznych w literaturze polskiej. Tytułowa bohaterka, wiodła spokojne życie szlachcianki u boku swego dużo starszego męża, szambelana – Anastazego Walewskiego. Trzymała się z dala od dworskich rozrywek. Wszystko zmieniło się, gdy pewnego dnia wyjechała, by powitać cesarza Francuzów – Napoleona. Ze strony władcy była to miłość od pierwszego wejrzenia, ona długo opierała się jego urokowi. Ostatecznie parę połączyło gorące uczucie i nawiązali długoletni romans. Idealne połączenie faktów historycznych z literacką fikcją.
Niedokończona, ostatnia powieść Witkacego. Głównymi bohaterami są dwaj przyjaciele: Izydor i Marceli. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy jeden żeni się z byłą dziewczyną drugiego. Fabuła jest pretekstem do ukazania ważnych problemów społecznych. Witkacy prezentuje tu swój specyficzny system filozoficzny, narzeka na upadającą sztukę i literaturę.
Kryminał z okresu międzywojennego. Alfred Welski wychodzi z więzienia, gdzie odsiadywał dwuletni wyrok za defraudację. Jest jednak przekonany, że został skazany niesłusznie, a faktycznym przestępcą jest zupełnie inne osoba. Bohater stara się ułożyć sobie życie na wolności: szuka normalnej pracy oraz pomocy u dawnych przyjaciół. Okazuje się jednak, że nic w tej nowej rzeczywistości nie jest proste. Czy bohater doświadczy zadośćuczynienia i odnajdzie miłość? Przekonajcie się sami.
„Śmierć i Kowalski” Kazimierz Kwaśniewski właśc. Maciej Słomczyński
Kryminał milicyjny Macieja Słomczyńskiego. Młody taksówkarz ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest to już czwarty taki przypadek w tym samym rejonie. Na dodatek każda z ofiar po raz ostatni była widziana w okolicach dworca w Gdyni. Kryminalna zagadka łączy się tu z egzystencjalnymi rozważaniami na temat roli przypadku i przeznaczenia w życiu człowieka. Na podstawie książki powstał film „Ostatni kurs” w reżyserii Jana Batorego z Barbarą Rylską, Stanisławem Mikulskim i Emilem Karewiczem w rolach głównych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?