Publikacja omawia następujące zagadnienia: krótkowzroczność i jej profilaktykę, zespół suchego oka a zespół oka komputerowego u młodzieży,smartfon a narząd wzroku, promieniowanie ultrafioletowe i smog – ich wpływ na oczy,bezpieczeństwo prowadzenia samochodu po zmroku, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, profilaktykę jaskry i retinopatii cukrzycowej, zaćmę, alergie oczne.
Odbiorca: personel medyczny lecznictwa ambulatoryjnego i szpitalnego, poradnie, pracownie korekcji wzroku.
Praktyczna okulistyka dziecięca to atlas i podręcznik kierowany do lekarzy okulistów, studentów medycyny, lekarzy medycyny rodzinnej, personelu zaangażowanego zawodowo w opiekę okulistyczną dzieci.
Format atlasu powyżej A-4 został dobrany tak, aby jak najlepiej przybliżyć fotografie jednostek chorobowych i obrazy badań diagnostycznych.
Kolejne opracowanie z serii Terapia laserowa w okulistyce, obejmujące takie zagadnienia, jak zakrzepy żył siatkówki, AMD, zmiany degeneracyjne i otwory siatkówki obwodowej, retinopatia wcześniacza, retinopatia surowicza środkowa, obwodowe zmiany proliferacyjne siatkówki oraz inne schorzenia siatkówki.
Terapia laserowa w chorobach siatkówki niezwiązanych z cukrzycą, stanowiąca trzecią część cyklu monografii poświęconych zastosowaniu laserów w terapii okulistycznej, obejmuje szerokie spektrum schorzeń. Z niektórymi z nich możemy się spotkać stosunkowo często w codziennej praktyce, inne są rzadkie i pozostają domeną wyspecjalizowanych ośrodków. Celem tej publikacji jest przybliżenie aktualnej wiedzy na temat terapii laserowej w przedstawionych schorzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych aspektów leczenia.
Od autorów
Dwutomowe wydanie Optycznej koherentnej tomografii rozpoczyna oryginalny, autorski program wydawniczy serii książek pod red. prof. Edwarda Wylęgały - Bedeker Okulistyczny.
Tom II omawia następujące zagadnienia:
• OCT tylnego odcinka – wstęp do interpretacji
• Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem
• Proliferacje naczyniowe siatkówki
• Błona przedsiatkówkowa i zespół pociągania
szklistkowo-siatkówkowego
• Otwór plamki, retinopatia cukrzycowa i cukrzycowy
obrzęk plamki
• Zator tętnicy środkowej siatkówki
• Zakrzep żyły środkowej siatkówki
• Odwarstwienie siatkówki
• Wysoka krótkowzroczność degeneracyjna
• Zapalenia błony naczyniowej – naczyniaki
• Zmiany barwnikowe i guzy
• Urazy narządu wzroku
• Zastosowanie OCT w diagnostyce i monitorowaniu jaskry
• Zasady oceny badania OCT
• Ograniczenia i perspektywy tej metody
Zaletami książki są:
• Szczegółowe przedstawienie możliwości aparatów OCT oferowanych w Polsce
• Duży format ilustracji wysokiej rozdzielczości dający wgląd
w szczegóły obrazów OCT
• Wyczerpujące komentarze odautorskie
• Liczne dokładnie omówione przypadki kliniczne
Monografia ma na celu wszechstronną prezentację leku i jest próbą określenia jego obecnych i przyszłych zastosowań klinicznych na podstawie krytycznego przeglądu piśmiennictwa i własnych blisko 7-letnich doświadczeń autorów w leczeniu chorych po przeszczepach nerek, wątroby i szpiku oraz chorych po założeniu stentów uwalniających leki zapobiegające restenozie wieńcowej.
Książka jest kierowana do lekarzy specjalistów większości dyscyplin i podspecjalizacji medycznych: transplantologów, chirurgów, nefrologów, kardiologów, hepatologów, hematologów, onkologów, pediatrów, pneumonologów, diabetologów, farmakologów klinicznych, farmaceutów, immunologów klinicznych, okulistów, i innych lekarzy zajmujących się pacjentami po przeszczepieniu narządów.
Z książki mogą również korzystać studenci wydziałów medycznych i farmaceutycznych oraz pacjenci po przeszczepach narządów.
Leszek Pączek
Grzegorz Senatorski
Z "Przedmowy"
Druga część "Fizjologii praktycznej" zawiera informacje i pytania dotyczące tak ważnych dla życia człowieka układów, jak oddechowy czy krążenia, łącznie z podstawowymi wiadomościami na temat przemiany materii. Podręcznik ten pozwala więc na zapoznanie się z procedurami badawczymi, normami i elementarnymi danymi charakteryzującymi układy bezpośrednio zaangażowane w pobieranie, transport
i wykorzystanie tlenu. Są to funkcje fizjologiczne kluczowe z punktu widzenia życia biologicznego człowieka.
Ludmiła Borodulin-Nadzieja
Z "Przedmowy"
Podręcznik umożliwia zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi działami ratownictwa medycznego, przystępnie tłumaczy aspekty kliniczne postępowania, a także poprzez układ treści i materiał ilustracyjny ułatwia nabycie wymaganych umiejętności manualnych.
Każdy rozdział książki jest poprzedzony przystępnie przedstawionymi zagadnieniami z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Czynności postępowania są ujęte w ramach przejrzystych, podanych w punktach procedur – wszystko wzbogacone fotografiami i rysunkami.
ZAGADNIENIA:
1. Utrzymanie drożności dróg oddechowych
2. Sztuczna wentylacja
3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i podstawowe czynności resuscytacyjne
4. Defibrylacja
5. Ocena czynności układu sercowo-naczyniowego i technika badania
6. Ocena układu oddechowego i metody badania
7. Ocena stanu neurologicznego i metody badania
8. Badanie podmiotowe i nawiązywanie kontaktu z pacjentem
9. Prowadzenie dokumentacji i rejestracja danych
10. Farmakoterapia
11. Gazy stosowane w medycynie
12. Przeciwdziałanie zakażeniom
13. Dostęp naczyniowy
14. Nakłucie odbarczające jamy opłucnowej
15. Ocena i leczenie bólu
16. Postępowanie w złamaniach i urazach tkanek miękkich
17. Zabezpieczanie kręgosłupa
18.Ocena i zaopatrywanie ran i oparzeń
19.Procedury przemieszczania i transportu
Książka jest rezultatem badań wieloośrodkowych z klinik okulistycznych: Indiana University School of Medicine, University of Health Sciences w Kownie, University of Utah oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia kwestie związane z zastosowaniem leków generycznych w praktyce okulistycznej. Omówione zostały aspekty prawne, koncepcje strategii producentów leków generycznych, oczekiwania farmaceutów i lekarzy okulistów.
Główny autor – profesor Alon Harris jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie okulistyki i wykładowcą dobrze znanym w polskim środowisku okulistycznym.
Monografia pt. Zautomatyzowana defibrylacja zewnętrzna pod red. Jerzego K. Wranicza, Krzysztofa Kaczmarka, Wojciecha Gaszyńskiego jest publikacją mającą na celu przybliżenie najczęstszych zjawisk powodujących zatrzymanie krążenia oraz zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy zastosowaniu defibrylatorów AED.
Vademecum jest kierowane do wszystkich chcących poznać zasady udzielania pierwszej pomocy w miejscach publicznych, a także paramedyków, studentów medycyny, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa.
Książka omawia również program publicznego dostępu do defibrylacji
w Polsce, założenia merytoryczne szerokiego kształcenia w zakresie AED oraz aspekty prawne.
1. Definicje remisji: stosowane parametry, rożne jej określenia
oraz czynniki wpływające na jej wartość
2. Czynniki wpływające na wystąpienie remisji klinicznej
w reumatoidalnym zapaleniu stawów
3. Remisja a zmiany w badaniach obrazowych
4. Remisja w reumatoidalnym zapaleniu stawów indukowana
podawaniem klasycznych leków modyfikujących
5. Remisja w reumatoidalnym zapaleniu stawów indukowana
podawaniem blokerów TNF-
6. Remisja w reumatoidalnym zapaleniu stawów indukowana
podawaniem inhibitora interleukiny-6, przeciwciała anty-CD20,
inhibitora kostymulacji limfocytów T
7. Czy jesteśmy w stanie osiągnąć remisję lub minimalną
aktywność chorobową u chorych na RZS?
8. Podsumowanie
Książka kierowana jest do lekarzy reumatologów, lekarzy chorób wewnętrznych oraz lekarzy medycyny rodzinnej.
W publikacji prof. Alona Harrisa Czytelnik znajdzie przegląd aktualnych technik badawczych stosowanych do oceny perfuzji krwi w tylnym odcinku oka – siatkówce, naczyniówce i głowie nerwu wzrokowego, a także wyniki najnowszych badań dotyczących wpływu inhibitorów anhydrazy węglanowej na ukrwienie siatkówki (...). Publikacja ta winna się przyczynić do ułatwienia wyboru właściwej strategii leczenia jaskry.
Z przedmowy prof. M.H. Niżankowskiej
Dwutomowe wydanie Optycznej koherentnej tomografii rozpoczyna oryginalny, autorski program wydawniczy serii książek pod. red. prof. Edwarda Wylęgały - Bedeker Okulistyczny
Tom I przedstawia:
• Teoretyczne podstawy przeprowadzenia badadania i różnego typu aparaty OCT dostępne w Polsce
• Ogólne zasady interpretacji i nomenklaturę zapisów OCT
• Badanie przedniego odcinka oka przy użyciu OCT:
w dystrofiach rogówki i zespołach wad wrodzonych, stożku rogówki, przeszczepach rogówki, chirurgii refrakcyjnej, chirurgii zaćmy, badaniu kąta przesączania i monitorowaiu jaskry, urazach przedniego odcinka oka, kontaktologii.
Zaletami książki są:
• Szczegółowe przedstawienie możliwości aparatów OCT oferowanych w Polsce
• Duży format ilustracji wysokiej rozdzielczości dający wgląd
w szczegóły obrazów OCT
• Wyczerpujące komentarze odautorskie
• Liczne dokładnie omówione przypadki kliniczne
Zagadnienia: diagnostyka i leczenie najczęstszych nowotworów narządu wzroku: guzów powiek, guzów spojówki i rogówki, guzów oczodołu i guzów wewnątrzgałkowych.
Podręcznik jest bogato ilustrowany i zawiera dodatkowo opisy przypadków klinicznych oraz pytania testowe z wyczerpującymi odpowiedziami.
Odbiorcy: lekarze okuliści
Głównym celem tej książki jest zwrócenie uwagi na znaczenie leczenia usprawniającego w chorobach dróg oddechowych oraz przybliżenie modelu postępowania usprawniającego u chorych pulmonologicznych.
Nadrzędne zadania rehabilitacji tej grupy schorzeń to złagodzenie objawów choroby i poprawa jakości życia. Wiedza autorek (fizjoterapeuta, lekarz specjalista chirurgii i rehabilitacji medycznej oraz lekarz specjalista neurologii
i balneologii i medycyny fizykalnej) i ich doświadczenie w pracy naukowej i dydaktycznej oraz w pracy z pacjentami w opiece zamkniętej i otwartej pozwoliły wszechstronnie przedstawić tę problematykę medyczną.
Zagadnienia:
Zarys podstaw anatomicznych i fizjologicznych
Metody badania układu oddechowego
Niewydolność oddechowa
Fizjoterapia w wybranych jednostkach chorobowych
Etanercept należy do leków biologicznych, które określa się jako blokery TNF-? czy antagoniści TNF-?.
Wiedza na temat etanerceptu w miarę jego stosowania
i rozszerzania wskazań jest coraz większa, co było też powodem podjęcia prac nad drugim, rozszerzonym wydaniem monografii tego leku.
W porównaniu z poprzednim wydaniem pojawiło się kilka nowych rozdziałów, omawiających takie zagadnienia, jak na przykład: mechanizmy immunologiczne w spondyloartropatiach zapalnych, jakość życia chorych leczonych etanerceptem czy wpływ tego leku na produktywność u osób
z chorobami reumatycznymi. Treść innych rozdziałów tej monografii została również bardzo istotnie zmieniona w oparciu o nowe publikacje z ostatnich
4 lat, m.in. omówiono w nich dane wynikające z rejestrów chorych leczonych biologicznie.
Książka jest kierowana nie tylko do reumatologów, ale również do lekarzy innych specjalności, którzy mogą się zetknąć z chorymi leczonymi inhibitorami TNF.
[Z przedmowy redaktora naukowego]
Podręcznik został napisany z myślą o studentach licencjatów na kierunku fizjoterapia. Treść została dostosowana do wymagań programowych z przedmiotu anatomia człowieka. Przedstawione w książce zagadnienia obejmują całość programu obowiązującego studentów również innych kierunków wydziałów zdrowia publicznego uczelni medycznych - pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, położnictwa oraz zdrowia publicznego. Ze względu na zwięzłą formę, książka może z powodzeniem posłużyć jako repetytorium przed egzaminem z anatomii dla studentów medycyny. Podręcznik został skonstruowany tak, by czytelnik śledząc tekst miał jednocześnie dostęp do przejrzystej ryciny lub schematu, ułatwiających zrozumienie określonego zagadnienia. Przy opisie poszczególnych struktur anatomicznych znalazły się uwagi na temat ich fizjologii oraz możliwych zmian chorobowych, mające uzmysłowić czytelnikowi praktyczne znaczenie anatomii jako nauki. Zagadnienia: Układ szkieletowy (szkielet osiowy, kości, stawy, więzadła) Układ mięśniowy (mięśnie - biomechanika) Układ oddechowy Układ moczowo-płciowy Układ naczyniowy Układ nerwowy: ośrodkowy, obwodowy, autonomiczny, drogi nerwowe Układ wewnątrzwydzielniczy (dokrewny) Narządy zmysłów
Pierwsze polskie wydanie najpopularniejszego w Ameryce Atlasu anatomii człowieka.
Atlas anatomii Granta:
- to przewodnik uczący, jak krok po kroku preparować struktury anatomiczne
- jest wyjątkowo przejrzysty - duży format ilustracji, czytelna i realistyczna grafika
- zawiera obszerne opisy tekstowe i komentarze kliniczne
- posiada liczne schematy i tabele oraz zdjęcia RTG, USG, skany TK i RM
- to encyklopedia wiedzy anatomicznej przydatna w praktyce lekarskiej.
Atlas przeznaczony jest dla studentów i lekarzy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?