Kosmetologia w pigułce to kompendium wiedzy niezbędnej w trakcie studiów licencjackich z zakresu kosmetologii, dla słuchaczy kierunku technik usług kosmetycznych oraz dla osób przygotowujących się do egzaminów kończących kształcenie. Esencja najważniejszych informacji, dzięki którym szybko i komfortowo przyswoisz najważniejsze zagadnienia. Dla mnie ogromna przyjemność, że mogę się nią z Tobą podzielić!Wioleta FARUGA-LEWICKAW publikacji m.in.:regulacje prawne zawodów kosmetyczki i kosmetologaproces dezynfekcji i sterylizacji oraz zasady BHP obowiązujące w salonie kosmetycznymbudowa skóry i typy ceryzabiegi kosmetyczne dla różnych typów cerproces starzenia się skórycharakterystyka skóry dzieci, mężczyzn oraz kobiet w ciążytrądzik pospolity i jego odmianysubstancje kosmetyczne i zabiegi gabinetowe stosowane w przypadku cery trądzikowejpeelingi chemiczne w kosmetologiizabiegi o działaniu antycellulitowym, modelującym sylwetkęskładniki aktywne i zabiegi stosowane w redukcji widoczności rozstępówpodstawy dermatologii, trychologii i podologii
Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
Tom I zawiera niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha, miednicy i układu moczowo-płciowego.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, ośrodkowemu układowi nerwowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Podręcznik zawiera bogaty merytorycznie materiał podany prostym i klarownym językiem. Opis struktur jest precyzyjny i na pewno wystarczy do śledzenia ich za pomocą atlasu anatomicznego w trakcie lektury podręcznika. Cenne są uwagi czynnościowe i kliniczne oraz zestawienia topograficzne i czynnościowe.
Prof. dr hab. n. med. Bogdan Ciszek
Z pełnym przekonaniem rekomenduję niniejszy podręcznik, ponieważ wyszedł on spod ręki znakomitego teoretyka wiedzy anatomicznej oraz sumiennego nauczyciela akademickiego.
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Bajor
Rozwój nauk medycznych, w tym medycyny laboratoryjnej znajduje odzwierciedlenie także w obecnym, piątym wydaniu podręcznika Diagnostyka laboratoryjna z elementami biochemii klinicznej. Zostało ono wzbogacone o rozdziały/podrozdziały na temat diagnostyki mikrobiologicznej, chorób układu nerwowego i niepłodności, a pozostałe treści podręcznika uaktualnione i uzupełnione między innymi o opis zastosowań badań molekularnych.Medycyna jest obecnie w większym niż dotychczas stopniu grą zespołową. Lekarze mają do dyspozycji potężne narzędzia diagnostyczne, w tym rosnącą liczbę badań laboratoryjnych. Optymalne wykorzystanie tych ostatnich w praktyce klinicznej wymaga od lekarzy odpowiedniej wiedzy i bieżącej współpracy z diagnostami laboratoryjnymi, którzy są do tego właściwie przygotowani.Wierzymy, że nasz podręcznik dobrze wpisuje się we współczesną diagnostykę laboratoryjną i praktykę kliniczną. Dostarcza studentom kierunku lekarskiego i lekarzom wiedzy potrzebnej do właściwego doboru badań laboratoryjnych oraz rozumienia, interpretacji i wyciągania wniosków z ich wyników, a także zapoznaje ich ze współczesną metodyką tych badań. Z kolei studenci analityki medycznej i diagności laboratoryjni znajdą w nim informacje niezbędne w codziennej pracy, w tym w laboratoryjnej interpretacji wyników oraz rozmowach z lekarzami w ramach konsultacyjnych funkcji medycznych laboratoriów diagnostycznych. Staraliśmy się także dostarczyć w podręczniku wiedzy w zakresie przydatnym dla osób przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego z medycznej diagnostyki laboratoryjnej.
Patologia jest nauką o niewiarygodnym tempie rozwoju, który idzie ramię w ramię z postępami w innych dziedzinach medycyny. Wraz z rozwojem wiedzy o patogenezie chorób i nowych metodach diagnostycznych, student (i nie tylko!) może czuć się przytłoczony. Oddana w ręce Czytelnika Patologia z serii książek do egzaminów testowych BRS (Board Review Series) jest podręcznikiem zwięzłym, którego forma pozwala zamortyzować ten ogrom informacji. Zawiera omówione w skrócony i przystępny sposób najważniejsze wiadomości zarówno z zakresu patologii ogólnej, jak i z zakresu patologii narządowej, dzięki czemu może stanowić swoisty przewodnik po nauce przedmiotu. Wypunktowana i przejrzysta forma podręcznika ułatwi Czytelnikowi uporządkowanie wiedzy i szybką jej powtórkę. Dodatkowym bodźcem konsolidującym przyswojone informacje są Testy sprawdzające, umieszczone na końcu każdego z rozdziałów, które nie tylko sprawdzą stopień opanowania materiału, ale również – dzięki obszernym wyjaśnieniom – rozwieją ewentualne wątpliwości. Całość wieńczy Egzamin końcowy obejmujący zakresem tematycznym omówiony materiał. Ten nowoczesny podręcznik polecamy studentom głównie kierunku lekarskiego, ale także innych kierunków medycznych oraz lekarzom różnych specjalności.
Z Przedmowy do wydania polskiego
W podręczniku m.in.:
kolorowe ilustracje i tabele podsumowujące najważniejsze zagadnienia, ułatwiające odnalezienie szukanych informacji oraz pomagające zrozumieć trudne pojęcia
korelacje kliniczne podkreślające powiązania patologii z medycyną kliniczną
pytania testowe, odpowiedzi i uzasadnienia zamieszczone po każdym rozdziale, a także w formie końcowego egzaminu sprawdzającego, umożliwiające zweryfikowanie nabytej wiedzy i przygotowanie do egzaminu
Cytologia skóry psów i kotów: Ilustrowany podręcznik interpretacji zmian skórnych poprzez badanie cytologiczne to pierwsza książka poświęcona wyłącznie cytologii skóry psów i kotów. Ten podręcznik to dowód postępu, który dokonał się przez ostatnie dziesięciolecia w dziedzinie cytologii skóry – technice, która stała się dobrą praktyką w dermatologii dzięki prostocie i szybkości wykonania, minimalnej inwazyjności oraz wysokiej wartości diagnostycznej.
W podręczniku znajduje się ok. 750 kolorowych ilustracji o wysokiej rozdzielczości. Większość obrazów i cech cytologicznych procesu chorobowego została przedstawiona z obrazem klinicznym i histopatologicznym, dzięki czemu czytelnik ma pełny obraz schorzenia oraz przykłady zastosowania cytologii, a także jej ograniczenia. Poza powszechnie spotykanymi schorzeniami, zawarto w niej także charakterystykę cytologiczną rzadkich i do tej pory słabo opisanych chorób skóry psów i kotów. Szeroki zakres tematyczny sprawia, że z podręcznika mogą korzystać zarówno studenci oraz początkujący w dziedzinie cytologii, jak i lekarze szukający specjalistycznych informacji. Z pewnością pomoże upowszechnić i prawidłowo wykorzystywać badania cytologiczne w dermatologii weterynaryjnej.
Ustalenie prawidłowego rozpoznania jest jednym z najtrudniejszych zadań stojących przed lekarzem. Podstawą jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, wykonanie badania klinicznego i, po uwzględnieniu objawów występujących u pacjenta, odnalezienie możliwych przyczyn choroby. Celem tego podręcznika jest pomoc zarówno lekarzom, jak i studentom weterynarii w ustaleniu właściwego procesu diagnostycznego.Przedstawiono w nim w przejrzysty sposób ponad 40 najczęściej spotykanych w praktyce klinicznej objawów i związane z nimi rozpoznania różnicowe. Na końcu każdego rozdziału podsumowano cały proces diagnostyczny w postaci algorytmu. Usystematyzowana struktura rozdziałów ułatwia korzystanie z podręcznika i pozwala na uzyskanie właściwej odpowiedzi nawet w stresie i pod presją czasu.
Publikacja jest adresowana do studentów uczelni medycznych i lekarzy wszystkich specjalności, zawiera wyczerpującą i uaktualnioną listę polskich, angielskich i łacińskich mian anatomicznych, uwzględniającą zmiany wprowadzone przez Terminologia Anatomica (TA2).
Dla wielu zwierząt wizyta u lekarza weterynarii wiąże się z lękiem i stresem. Można jednak tego stanu uniknąć, a przynajmniej zmniejszyć, mając na uwadze dobrostan zwierząt. Zapewnienie pacjentom i ich opiekunom możliwie jak najprzyjemniejszego pobytu w lecznicy weterynaryjnej jest rozsądne również ze względów ekonomicznych. Im lepiej zwierzę czuje się u danego lekarza, tym chętniej opiekun pacjenta wróci z nim na kolejne wizyty. Co nie mniej ważne, kliniczna codzienność staje się przyjemniejsza, spokojniejsza i bardziej przewidywalna także dla lekarzy weterynarii i personelu pomocniczego. Przez dopasowanie gabinetu i przebiegu pracy do potrzeb zwierząt, odpowiednie doradzanie opiekunom, jak i stosowne przygotowanie można wiele osiągnąć, również przy natłoku obowiązków.
Poprzez tę książkę chciałybyśmy przekazać wszystkim praktykującym Koleżankom i Kolegom garść prostych rad, jak za pomocą określonych środków osiągnąć wyraźną redukcję stresu u pacjentów gabinetów weterynaryjnych. Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu w obszarach behawioryzmu i dobrostanu zwierząt, pokazujemy, że często
nawet proste zmiany mogą skutkować znacznym uspokojeniem zwierzęcia. Ponadto dzielimy się także informacjami, jak rozpoznać, czy pacjent jest zestresowany lub odczuwa ból. Mamy nadzieję, że przyczynimy się w ten sposób do stworzenia przyjemniejszych warunków w lecznicach nie tylko dla opiekunów zwierząt i lekarzy weterynarii, ale przede wszystkim dla pacjentów.
Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
Tom I zawiera niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha, miednicy i układu moczowo-płciowego.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, ośrodkowemu układowi nerwowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Podręcznik zawiera bogaty merytorycznie materiał podany prostym i klarownym językiem. Opis struktur jest precyzyjny i na pewno wystarczy do śledzenia ich za pomocą atlasu anatomicznego w trakcie lektury podręcznika. Cenne są uwagi czynnościowe i kliniczne oraz zestawienia topograficzne i czynnościowe.
Prof. dr hab. n. med. Bogdan Ciszek
Książka stanowi zbiór testów czynnościowych i innych metod klinicznej oceny stanu funkcjonalnego narządu ruchu.Atrakcyjna forma graficzna, liczne zdjęcia obrazujące zarówno pozycje fizjoterapeuty i badanego, jak i sposób przeprowadzenia badania, a także wyczerpujący opis wpływają na niezwykle wysoką wartość dydaktyczną publikacji.Podręcznik został przygotowana przede wszystkim z myślą o praktykujących fizjoterapeutach i studentach fizjoterapii, ale również studentach medycyny oraz lekarzach ortopedach i traumatologach.W publikacji m. in.:PODSTAWOWE BADANIE KLINICZNEOCENA POSTAWY CIAŁA I ANALIZA PODSTAWOWYCH WZORCÓW RUCHOWYCHTESTY KLINICZNE NARZĄDU RUCHUBADANIE ELASTYCZNOŚCI MIĘŚNIOCENA RYZYKA URAZUOCENA RÓWNOWAGI, JAKOŚCI CHODU I RYZYKA UPADKÓWOCENA FUNKCJI STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH
ntencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
W tomie I zawarto niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, układowi nerwowemu ośrodkowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Ten zaktualizowany podręcznik zawiera nowoczesny, dobrze zaplanowany i miarodajny przegląd obecnej wiedzy z zakresu chorób przewodu pokarmowego, które stanowią wyzwanie zarówno dla lekarzy praktyków, jak i nauczycieli akademickich. Głównym celem niniejszej publikacji jest zapewnienie lekarzom weterynarii zasobu informacji, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia psów i kotów cierpiących na te choroby – innymi słowy ułatwienie skutecznego rozpoznawania oraz leczenia schorzeń gastroenterologicznych.
Słowo wstępne. Albert E. Jergens
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?