Ustalenie prawidłowego rozpoznania jest jednym z najtrudniejszych zadań stojących przed lekarzem. Podstawą jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu, wykonanie badania klinicznego i, po uwzględnieniu objawów występujących u pacjenta, odnalezienie możliwych przyczyn choroby. Celem tego podręcznika jest pomoc zarówno lekarzom, jak i studentom weterynarii w ustaleniu właściwego procesu diagnostycznego.Przedstawiono w nim w przejrzysty sposób ponad 40 najczęściej spotykanych w praktyce klinicznej objawów i związane z nimi rozpoznania różnicowe. Na końcu każdego rozdziału podsumowano cały proces diagnostyczny w postaci algorytmu. Usystematyzowana struktura rozdziałów ułatwia korzystanie z podręcznika i pozwala na uzyskanie właściwej odpowiedzi nawet w stresie i pod presją czasu.
Publikacja jest adresowana do studentów uczelni medycznych i lekarzy wszystkich specjalności, zawiera wyczerpującą i uaktualnioną listę polskich, angielskich i łacińskich mian anatomicznych, uwzględniającą zmiany wprowadzone przez Terminologia Anatomica (TA2).
Dla wielu zwierząt wizyta u lekarza weterynarii wiąże się z lękiem i stresem. Można jednak tego stanu uniknąć, a przynajmniej zmniejszyć, mając na uwadze dobrostan zwierząt. Zapewnienie pacjentom i ich opiekunom możliwie jak najprzyjemniejszego pobytu w lecznicy weterynaryjnej jest rozsądne również ze względów ekonomicznych. Im lepiej zwierzę czuje się u danego lekarza, tym chętniej opiekun pacjenta wróci z nim na kolejne wizyty. Co nie mniej ważne, kliniczna codzienność staje się przyjemniejsza, spokojniejsza i bardziej przewidywalna także dla lekarzy weterynarii i personelu pomocniczego. Przez dopasowanie gabinetu i przebiegu pracy do potrzeb zwierząt, odpowiednie doradzanie opiekunom, jak i stosowne przygotowanie można wiele osiągnąć, również przy natłoku obowiązków.
Poprzez tę książkę chciałybyśmy przekazać wszystkim praktykującym Koleżankom i Kolegom garść prostych rad, jak za pomocą określonych środków osiągnąć wyraźną redukcję stresu u pacjentów gabinetów weterynaryjnych. Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu w obszarach behawioryzmu i dobrostanu zwierząt, pokazujemy, że często
nawet proste zmiany mogą skutkować znacznym uspokojeniem zwierzęcia. Ponadto dzielimy się także informacjami, jak rozpoznać, czy pacjent jest zestresowany lub odczuwa ból. Mamy nadzieję, że przyczynimy się w ten sposób do stworzenia przyjemniejszych warunków w lecznicach nie tylko dla opiekunów zwierząt i lekarzy weterynarii, ale przede wszystkim dla pacjentów.
Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
Tom I zawiera niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha, miednicy i układu moczowo-płciowego.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, ośrodkowemu układowi nerwowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Podręcznik zawiera bogaty merytorycznie materiał podany prostym i klarownym językiem. Opis struktur jest precyzyjny i na pewno wystarczy do śledzenia ich za pomocą atlasu anatomicznego w trakcie lektury podręcznika. Cenne są uwagi czynnościowe i kliniczne oraz zestawienia topograficzne i czynnościowe.
Prof. dr hab. n. med. Bogdan Ciszek
Książka stanowi zbiór testów czynnościowych i innych metod klinicznej oceny stanu funkcjonalnego narządu ruchu.Atrakcyjna forma graficzna, liczne zdjęcia obrazujące zarówno pozycje fizjoterapeuty i badanego, jak i sposób przeprowadzenia badania, a także wyczerpujący opis wpływają na niezwykle wysoką wartość dydaktyczną publikacji.Podręcznik został przygotowana przede wszystkim z myślą o praktykujących fizjoterapeutach i studentach fizjoterapii, ale również studentach medycyny oraz lekarzach ortopedach i traumatologach.W publikacji m. in.:PODSTAWOWE BADANIE KLINICZNEOCENA POSTAWY CIAŁA I ANALIZA PODSTAWOWYCH WZORCÓW RUCHOWYCHTESTY KLINICZNE NARZĄDU RUCHUBADANIE ELASTYCZNOŚCI MIĘŚNIOCENA RYZYKA URAZUOCENA RÓWNOWAGI, JAKOŚCI CHODU I RYZYKA UPADKÓWOCENA FUNKCJI STAWÓW SKRONIOWO-ŻUCHWOWYCH
ntencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
W tomie I zawarto niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, układowi nerwowemu ośrodkowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Ten zaktualizowany podręcznik zawiera nowoczesny, dobrze zaplanowany i miarodajny przegląd obecnej wiedzy z zakresu chorób przewodu pokarmowego, które stanowią wyzwanie zarówno dla lekarzy praktyków, jak i nauczycieli akademickich. Głównym celem niniejszej publikacji jest zapewnienie lekarzom weterynarii zasobu informacji, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia psów i kotów cierpiących na te choroby – innymi słowy ułatwienie skutecznego rozpoznawania oraz leczenia schorzeń gastroenterologicznych.
Słowo wstępne. Albert E. Jergens
Najczęstsze choroby
Metody badania klinicznego
Techniki opieki nad zwierzętami
Najczęściej stosowane leki
Wyniki badań laboratoryjnych
Najczęstsze zabiegi chirurgiczne
Techniki badań obrazowych
Badanie osadu moczu
Diagnostyka parazytologiczna
Procedury stomatologiczne
i dużo więcej ...
Badanie psychiatryczne jest kluczowym etapem w procesie diagnostycznym i terapeutycznym w pracy klinicznej z osobami z zaburzeniami psychicznymi i to od tego elementu w znaczącymstopniu zależy postawienie poprawnej diagnozy i wprowadzenie trafnego leczenia. Zespół znakomitych lekarzy psychiatrów i psychologów pod kierunkiem Profesora Piotra Gałeckiego podjął się ambitnego zadania przedstawienia w obszernej monografi i kluczowych aspektów psychopatologii oraz przebiegu badania psychiatrycznego, w tym oceny stanu psychicznego i stawiania rozpoznania w kontekście szerokiego zakresu zaburzeń psychicznych, pogrupowanych według najnowszej wersji klasyfikacji międzynarodowej ICD-11.Fragment recenzji prof. dr. hab. n. med. Marcina Wojnara
Red Book® Diagnostyka chorób zakaźnych dzieci to innowacyjna publikacja, składająca się z 160 połączonych kart, zawierających ponad 420 zdjęć obrazów klinicznych. Format publikacji jest niezwykle pomocny podczas badania pacjenta, zwłaszcza w trudnych i niejednoznacznych sytuacjach diagnostycznych.
W PUBLIKACJI:
• ponad 200 powszechnych chorób wieku dziecięcego
• obraz kliniczny
• etiologia i epidemiologia
• rozpoznanie i diagnostyka różnicowa
Red Book® została opracowana przez Komitet ds. Chorób Zakaźnych Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), a jej treść, w tym wkład setek doświadczonych specjalistów, jest weryfikowana przez CDC i FDA. Od ponad 75 lat Red Book® dostarcza najbardziej wiarygodnych, ważnych i praktycznych informacji w obszarach tematycznych, takich jak: terapia farmakologiczna i profilaktyka przeciwdrobnoustrojowa, szczepienia, zakażenia przenoszone przez zwierzęta i owady, choroby pasożytnicze, zakażenia przenoszonych drogą płciową oraz choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze od ospy wietrznej, infekcji pneumokokowych, po gruźlicę, grypę i wąglika.
Atlas Nettera jedyny atlas anatomii zilustrowany przez lekarzyPoznaj skomplikowaną budowę organów ludzkiego ciała z perspektywy klinicznej Atlas anatomii człowieka z łacińskim mianownictwem anatomicznym to szczególnie cenna pomoc dydaktyczna dla studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa i położnictwa oraz już praktykujących lekarzy.W nowym wydaniu Atlasu m.in.:535 tablic anatomicznychnowy rozdział zawierający ryciny poglądowe dostarczające ogólnego spojrzenia na ciało ludzkie od stóp do główponad 50 starannie wyselekcjonowanych obrazów radiologicznych wykonanych przy użyciu nowoczesnych metod obrazowania, ułatwiających połączenie anatomii ilustrowanej z przyżyciową anatomią obserwowaną w czasie zajęć klinicznychnajbardziej aktualna terminologia anatomicznana końcu każdego rozdziału tabele z wykazem struktur o dużym znaczeniu klinicznym lub anatomicznymmateriały interaktywne w postaci filmów dostępne na stronie https://netteratlas.online.edraurban.pl/
Niezbędny kieszonkowy podręcznik ultrasonografii w stanach nagłych
Ultrasonografia jest małoinwazyjną, szybką i niezbyt kosztowną metodą diagnostyczną powszechnie stosowaną przez radiologów, kardiologów i położników. W ostatnich latach metoda ta jest szeroko stosowana również na oddziałach intensywnej opieki medycznej.
ULTRASONOGRAFIA w stanach nagłych TO PROSTE została kompleksowo uaktualniona. Zawarto w niej najnowsze wskazania do badania ultrasonograficznego, w tym te związane z pandemią COVID-19.
Książka została napisana tak, aby czytało się ją łatwo w pilnych stanach klinicznych. Skierowana jest do lekarzy wszystkich specjalizacji wykorzystujących diagnostykę USG, przede wszystkim do specjalistów medycyny ratunkowej, chirurgii oraz intensywnej terapii.
Napisana przystępnym, pozbawionym żargonu językiem.
Zawiera wskazówki oraz przejrzyste schematy ułatwiające przeprowadzenie badania.
Wydanie 3 zostało uzupełnione o procedury ultrasonograficzne wykorzystywane w pediatrii, w ocenie małych struktur anatomicznych oraz zastosowanie ultrasonografii w przebiegu COVID-19.
Do książki dołączono liczne filmy wideo z przykładami zastosowania ultrasonografii w praktyce klinicznej.
Periodontologia. Podręcznik dla studentów i do LDEK skierowana jest przede wszystkim do studentów stomatologii przygotowujących się do zawodu lekarza i do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz lekarzy, którzy interesują się tą dziedziną wiedzy.
Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości z zakresu budowy, anatomii, fizjologii i patologii tkanek przyzębia oraz zasad diagnostyki i metod leczenia chorób przyzębia i implantologii.
Autorzy starali się przedstawić nowe osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach. W odpowiednich rozdziałach uwzględnili wysoką liczbę przypadków (częstość występowania) oraz powszechność występowania chorób przyzębia i ścisły związek z innymi problemami z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki czy ortodoncji, a także wpływ zapalenia przyzębia na ogólny stan zdrowia pacjentów.
W podręczniku uwzględniono nową klasyfikację chorób przyzębia i wytyczne dotyczące leczenia Europejskiej Federacji Periodontologicznej (EFP) i Amerykańskiej Akademii Periodontologicznej (AAP), a także pojawienie się wielu nowych poglądów na temat etiopatogenezy i leczenia chorób przyzębia
Książka w założeniu ma stanowić praktyczny przewodnik przeznaczony dla lekarzy weterynarii zajmujących się kotami, u których rozpoznano choroby skóry. Została opracowana w układzie „zorientowanym na rozwiązanie problemu” po to, by stanowić wygodne źródło informacji. W przewodniku omówiono różne, często występujące u kotów, kliniczne objawy chorób skóry. Dla każdego z objawów przedstawiono listę możliwych rozpoznań różnicowych, począwszy od najbardziej, a skończywszy na najmniej prawdopodobnym. Podczas omawiania poszczególnych chorób autorka udziela wskazówek klinicznych, jak uszeregować choroby według prawdopodobieństwa ich występowania u konkretnego zwierzęcia i jak wybrać najbardziej przydatne badania diagnostyczne, aby możliwie szybko i korzystnie, także z ekonomicznego punktu widzenia, ustalić ostateczne rozpoznanie.
Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
W tomie I zawarto niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, układowi nerwowemu ośrodkowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?