Wysoko w Himalajach, w miejscu, do którego nigdy nie dotarli ludzie, swój hotel prowadzi rodzina Yetich. Zwierzęta z całego świata przyjeżdżają tam, by wypocząć. A córeczka gospodarzy, mała panna Yeti, lubi prosić gości, by opowiedzieli jej o człowieku. Jaki jest? Jak wygląda? Co robi? Posłuchajcie ich opowieści, a w końcu poznacie prawdę o najdziwniejszej istocie na ziemi.
Wielkie opowieści Starego Testamentu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: młodszych i starszych, laików i znawców Biblii.
W tej imponującej księdze słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy. Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach.
Pierwsza książka kucharska twórczyni Jadłonomii najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni roślinnej.Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia?Do czego wykorzystać natkę marchewki?Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół?Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek znanej z programu Dzień Dobry TVN autorki Jadłonomii, najpopularniejszego bloga w polskim internecie poświęconego kuchni roślinnej, Kulinarnego Bloga Roku 2013.Autorka skomponowała ponad 100 przepisów na wegańskie śniadania, obiady i kolacje z bulw, korzeni i liści. Tu burak zmienia się w ciasto czekoladowe, pietruszka występuje w parze z gruszką, a z garści kapusty powstają chrupiące chipsy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich jaroszy i tych, którzy do tej pory nie wyobrażali sobie bezmięsnego obiadu.
Zaskakująca książka obrazkowa dla wszystkich, którzy tęsknią za latem, leniuchowaniem i patrzeniem w niebo
Jest gorący dzień w samym środku wakacji.
Słońce świeci bez przerwy.
Nikomu się nie śpieszy.
Każdy by tylko leżał do góry brzuchem i patrzył w niebo.
Ciekawe, co oni tam widzą?
Ta pomysłowa, przepełniona wakacyjną atmosferą książka pokaże wam, jak zaskakująco może wyglądać świat oglądany z bardzo leniwej perspektywy.
Bajecznie kolorowa międzykulturowa układanka, dzięki której przywitacie się z całym światem.
Jak jest „Cześć!” po hiszpańsku, jak po arabsku, a jak w języku migowym? Jak przywita was Wietnamka, jak Grek, a jak Nigeryjka? Kto na dzień dobry woła „??????!”, kto „????!”, a kto „!????” i jak to przeczytać? Gdzie może mieszkać Oksana, gdzie Mzuri, a gdzie Mei?
Połączcie karty, by dzieci z różnych stron świata wzięły się za ręce i powiedziały sobie „Cześć!”. Gdy to zrobicie, dowiecie się, jak się nazywają i w jakich językach mówią. Spróbujcie zgadnąć, z jakich krajów pochodzą. I odpowiedzcie na ich powitanie w 24 językach!
Urocza, prosta książka, która pomoże ułożyć dziecko do snu.
Jest już późno, króliczek szykuje się do snu. Trzeba mu pomóc. Klaśnij w ręce, żeby przebrać go w piżamę. Przygotuj poduszkę. Podrap króliczka w uszko, pogłaszcz po plecach. Przewróć stronę, żeby go przykryć, i daj mu buziaka na dobranoc. I pamiętaj, żeby zgasić światło! Pstryk.
Aciumpastyczna książka dla wszystkich aciumpnych czytelników.Pewnego dnia świat obiega wiadomość o niesamowitym odkryciu. W bardzo starym słowniku odnaleziono nieznane słowo: ACIUMPA. Co ono znaczy? To rzeczownik? Czasownik? A może przymiotnik? Nikt nie wie. Ale wszyscy chcą go używać. Tylko jak? Powiedzieć komuś ""Ale z ciebie aciumpa""? Poradzić mu ""Aciumpuj to ciasto""? A może życzyć ""Wszystkiego aciumpnego""?
Niesztampowa książka aktywnościowa o tworzeniu i projektowaniu książek, dla młodzieży i dorosłych
„Książka do zrobienia” w inspirujący i dowcipny sposób opowiada o projektowaniu książek. Zapewnia wybuchową mieszankę zabawy, zrozumienia i wiedzy, wciągając czytelnika w proces twórczy. Dowiecie się z niej o artystycznym geście, o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. A także o tym, co powstaje z połączenia wszystkich tych elementów – o książce, o tym, czym ona jest i czym może być.
Spróbujcie swoich sił jako pisarze, poeci, ilustratorzy i typografowie. Połączcie kropki, uchwyćcie słowa, przyprawcie ogonki literom, napiszcie limeryk, namalujcie upływ czasu. Uczeszcie myśli, rozpętajcie burzę. Bądźcie artystami! Uwolnijcie wyobraźnię i zróbcie książkę z Aleksandrą Cieślak.
Książka to chyba najszlachetniejszy przedmiot, jaki powstaje z papieru. Może być dziełem sztuki nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na formę – projekt typograficzny i oprawę. Ogromny wpływ na jej ostateczny wygląd mają jakość i właściwości papieru, z którego została zrobiona. Nie przypadkiem my, papiernicy, od dawna myśleliśmy o „Książce o książce” – i niezmiernie nas ucieszyło, że na podobny pomysł wpadły osoby, dzięki którym powstała „Książka do zrobienia”: autorka i wydawczynie. Od samego początku gorąco im kibicowaliśmy!
Trzeci tom serii „Świat dla Dociekliwych”. Pełen kolorów i radości przewodnik po Hiszpanii.
Co Hiszpanie jedzą na śniadanie?
Czemu w Sylwestra na wyścigi połykają winogrona, stojąc na jednej nodze?
Który sławny Hiszpan twierdził że 1+1 nie musi równać się 2, a czasem nawet nie powinno?
W jaki sposób muchy przyczyniły się do powstania tapas?
Dlaczego włoskie westerny kręcono w Hiszpanii?
„!Olé!” odpowie na wszystkie te pytania – i wiele innych. Dzięki tej książce poznacie historię i geografię Hiszpanii i dowiecie się wszystkiego o hiszpańskich fiestach, bitwie pomidorowej i mistrzostwach w drzemaniu. Przeczytacie o tradycyjnych przekąskach i lizakach Chupa Chups. Zwiedzicie Barcelonę z jej falującymi budynkami i magiczną Andaluzję, krainę jak z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Poznacie uwodzicielskiego Don Juana, piękną Carmen i szalonego Don Kichota.
Gotowi?
!Buen viaje! - szerokiej drogi!
Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.
Klimatyczna opowieść o dorastaniu i fascynacji nauką.
Teksas, upalne lato 1899. Jedenastoletnia Calpurnia Tate zastanawia się, dlaczego żółte koniki polne są większe od zielonych. Z niewielką pomocą dziadka znajduje odpowiedź: zielone koniki są lepiej widoczne na tle spalonej słońcem trawy, więc zostają zjedzone przez ptaki, zanim zdążą urosnąć. Od tego odkrycia zaczynają się przyjaźń Calpurnii z trzymającym wszystkich na dystans dziadkiem, jej fascynacja nauką, a także jej zmartwienia – bo XIX-wieczny Teksas to nie najlepsze miejsce dla dziewczynki, która marzy o tym, by zostać przyrodniczką.
Ewolucja według Calpurnii Tate to nastrojowa opowieść o odkrywaniu przyrody i własnego miejsca w świecie, w którym teoria Darwina wciąż jeszcze jest ekscentryczną nowinką, a w edukacji panny z dobrego domu najważniejsze są lekcje gotowania i szydełkowania.
Codzienny słownik obrazkowy dla wszystkich maluchów.
A w nim – ponad 200 pogodnie zilustrowanych słów, które układają się w jeden dzień z życia dziecka. Od rana do wieczora. Od poduszki pod głową do księżyca za oknem. Od przebudzenia do zaśnięcia.
Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych rzeczy i zdarzeń bliskich każdemu dziecku.
Miłego dnia!
Książkowa podróż przez elementarze z różnych stron świata: 25 krajów sportretowanych za pomocą pierwszych zdań do nauki czytania.Pamiętacie swoją pierwszą czytankę? A może dopiero szykujecie się do szkoły? Czy jesteście ciekawi, jak brzmi pierwsze zdanie, które przeczytacie?Z tej książki dowiecie się, od czego zaczynają naukę dzieci z różnych stron świata.Projekt Ala ma kota. A Ali? (pierwotny tytuł ""Wieża Babel"") zdobył nagrodę główną w konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.Z werdyktu jury:Niezwykle nośna i oryginalna koncepcja tej książki zaprasza czytelnika do międzykulturowej podróży. Oglądamy tu świat, który wyłania się z języka pisanego: pierwsze, najbardziej elementarne obrazy, z którymi obcują początkujący czytelnicy. W każdym języku ten zapisany świat zaczyna się inaczej - a podróż tropem tych różnic może być fascynująca.Polecamy specjalnie dla Ciebie
Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat.Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Wiosna na ulicy Czereśniowej i Lato na ulicy Czereśniowej otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.
Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Letnia wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat.Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają ręce pełne roboty. Na ulicy Czereśniowej jak zawsze wiele się dzieje. Dokąd idą ci wszyscy ludzie z tajemniczymi pakunkami? Kto odnajdzie zgubione pingwiny? Co się stanie, gdy nadejdzie burza? Znajdź wszystkich bohaterów i śledź ich przygody na kolejnych stronach.Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Historię każdego z nich można opowiedzieć na wiele różnych sposobów. Wyszukiwanie kolejnych postaci i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Wiosna na ulicy Czereśniowej i Lato na ulicy Czereśniowej otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.
Pamiętacie Animalium, Muzeum Zwierząt? Pora na wizytę w Botanicum – Muzeum Roślin!
Rośliny są wszędzie. W najwyższych górach i najgłębszych dolinach, na biegunach i na równiku, na lądzie i w wodzie. Najmniejsze z nich są sto razy mniejsze od ziarenka soli, największe – wyższe niż 20-piętrowy budynek.
Bez nich by nas nie było. Rośliny wytwarzają tlen, którym oddychamy. Dają nam jedzenie i lekarstwa, tkaniny, z których szyjemy ubrania, i materiał do budowy domów.
Skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą?
Wejdźcie do Botanicum, a wszystkiego się dowiecie.
Przepisy najsłynniejszego kucharza świata po raz pierwszy w Polsce!
Alain Ducasse to ikona francuskiej kuchni. O jego klasie świadczą prestiżowe wyróżnienia – trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż dwadzieścia jeden. Propaguje gotowanie naturalne i odpowiedzialne. „Dziś – mówi – gdy pleni się marnotrawstwo i króluje hodowla przemysłowa, narzuca mi się kuchnia zwrócona ku naturze. Zdrowa, z zasadami, prawdziwa, sezonowa, zaangażowana…”
Wraz z byłym szefem kuchni swoich restauracji Christophe’em Saintagne’em i dietetyczką Paule Neyrat Ducasse przełożył tę wizję na 150 pogrupowanych według pór roku prostych, zdrowych i smacznych przepisów uzupełnionych o praktyczne porady dotyczące żywienia i informacje o produktach sezonowych.
Znajdziecie tu potrawy klasyczne, takie jak kura z rosołu, i zaskakujące, jak lody ze szczawiu, imponującego ananasa pieczonego na rożnie i skromne omlety, sycące dania główne i lekkie przystawki, delikatne zupy, pyszne desery, przetwory i pasty.
To kuchnia z zasadami, ale bez wyrzeczeń. Zdrowa, ale bez dietetycznych nakazów i zakazów. Prosta, codzienna i dla każdego, ale z francuską fantazją. A „kluczowymi słowami – jak mówi sam autor – są tu »przyjemność« i »zadowolenie«”.
Trzeci z dziewięciu tomów serii o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci (oraz psa, pięciu kur i ciężarówki).
Minęła cała zima, wiosna, lato i przyszła jesień. Jest coraz zimniej, noce są coraz dłuższe, zbliżają się pierwsze święta w domku w lesie…
Czy lęk przed ciemnością da się opanować za pomocą ćwiczeń? Kto znajdzie migdał w świątecznej kaszy? Czy można się zaprzyjaźnić z ziemniakiem? Dlaczego babcia boi się telefonu? Po co wiewiórce czapka z pomponem? Gdzie pod nieobecność rodziny zniknęły kury i gdzie się podziali sąsiedzi, którzy mieli się nimi opiekować?
Poznajcie jesienno-zimowe przygody mamy, taty, Maren, Martina, Marty, Madsa, Mony, Milly, Miny i Mortena (i psa Rurka, i kur, i ciężarówki).
Pierzasta książka aktywnościowa do rysowania, gryzmolenia i kolorowania ptaków.
Podobała wam się „Złota klatka”? Stwórzcie własną ptasią kolekcję!
W tej książce znajdziecie ptaki do rysowania, malowania, gryzmolenia i kolorowania, ptaki, które istnieją, i ptaki, które trzeba dopiero wymyślić.
Carll Cneut, znany na całym świecie belgijski ilustrator, zaprasza do artystycznej rozmowy. Ilustracje inspirowane dziełami holenderskich mistrzów łączą się tu z dziecięcymi gryzmołami. Wolno wszystko.
Włączcie wyobraźnię i do roboty! Przed wami 80 stron twórczej zabawy.
Walentyna jest córką cesarza. Zawsze dostaje wszystko, czego zażąda. Ma 390 par butów, 812 kapeluszy i 50 pasków z wężowych ogonów. Ma także 101 klatek i 100 najpiękniejszych, najbardziej niezwykłych ptaków na świecie – ptaka ze szklanymi skrzydłami, ptaka z koralowym dziobem, ptaka tryskającego wodą.
Ostatnia, złota klatka jest pusta. Czeka na ptaka, który umie mówić…
Olśniewające obrazy, które wypełniają książkę, są dziełem Carlla Cneuta, jednego z najwybitniejszych i najczęściej nagradzanych belgijskich ilustratorów.
Piąty tom kultowej serii albumów dla dzieci o miastach świata. Tym razem Miroslav Šašek zabiera nas do Monachium.
Stolica Bawarii – miasto piwa i kiełbasek, miasto sztuki i festynów, w tym najsłynniejszego na świecie festynu Oktoberfest – to także szczególne miejsce w życiu Miroslava Šaška. Autor, wieloletni mieszkaniec Monachium, z humorem oprowadza nas po zakamarkach miasta, pokazuje ciekawostki, zabytki i ważne budowle, częstuje smakołykami. Nie szczędzi nam też opowieści o uciążliwych skutkach nękającego mieszkańców wiatru „föhn”.
Stylowe ilustracje przenoszą nas do Bawarii sprzed lat i czynią książkę – tak jak i całą serię – perełką grafiki książkowej lat 60. Wydanie uzupełnione informacjami o dzisiejszym Monachium.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?