Kartonowy słownik obrazkowy dla maluchów, z uroczymi, stylowymi ilustracjami słynnej holenderskiej graficzki.Spójrz, jak piękny i wielki jest świat! Na ulicy, w parku, w domu, w szkole, w lesie - wszędzie pełno jest rzeczy, ludzi i zwierząt! Znajdź je w tej książce i sprawdź, jak się nazywają.Ciepłe, zabawne rysunki przedstawiają miejsca, przedmioty, czynności, gry i zabawy, sposoby spędzania czasu, pory roku i święta. Każdej ilustracji towarzyszy jednowyrazowy podpis. Fiep Westendorp, holenderska mistrzyni ilustracji, narysowała spokojny, przyjazny świat, w którym dzieci mogą brykać do woli. I choć od tamtego czasu minęło już kilkadziesiąt lat, ta książka świadczy o tym, że to, co najważniejsze, wcale się nie zmieniło. To perełka grafiki książkowej sprzed lat - do oglądania, poznawania nowych słów i nauki czytania.
Imponujący pop-up o pięknie podmorskiej przyrodyWejdź na pokład jachtu Oceano i wyrusz z nami w wielki rejs dookoła świata. Pożeglujemy przez bezkresny błękit i lodowatą arktyczną biel, zmierzymy się z szalejącym sztormem i odwiedzimy zaciszne tropikalne laguny. Ale to, co najwspanialsze, czeka na nas pod wodą!Zanurz się w tej niezwykłej książce, by zachwycić się niesamowitym światem podmorskiej natury. Czy wiesz, co kryje się pod powierzchnią oceanu? Czy zdołasz wypatrzyć wszystkie ryby i zwierzęta żyjące w głębinach?
Nowa książka z bestsellerowej serii Rotraut Susanne Berner to wyszukiwanka i słownik obrazkowy w jednym. Czym zajmują się mieszkańcy ulicy Czereśniowej? Jakie mają zwierzęta? Co znajdziemy na dworcu, na rynku i na straganach? Sprawdźcie!Wiosna czy lato, jesień czy zima, dzień czy noc - na ulicy Czereśniowej zawsze coś się dzieje! Wpadnijcie na urodziny w parku i nocne czytanie w bibliotece, zajrzyjcie na budowę i na jarmark bożonarodzeniowy. Poszukajcie postaci, zwierząt i rzeczy, które się tam kryją, a potem przeczytajcie ich nazwy!Uwielbiane przez dzieci wyszukiwanki Rotraut Susanne Berner powracają w nowej, wzbogaconej odsłonie. Pod każdą z pełnych szczegółów i postaci ilustracji dodany został słowniczek obrazkowy z kryjącymi się na niej obiektami. Zawsze są to obiekty związane z jednym tematem: pojazdy, zwierzęta, ubrania... Teraz możecie bawić się w ich wyszukiwanie na ilustracjach - a przy tym poznawać nowe słowa i ćwiczyć umiejętność czytania.Jak zawsze na Czereśniowej, możecie też śledzić bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia, odkrywać i opowiadać ich historie, a także obserwować, jak życie tej uroczej ulicy zmienia się w kolejnych porach roku i nocą."Słówka z ulicy Czereśniowej" to uzupełnione o słownik obrazkowy pięć podstawowych części serii: "Zima", "Wiosna", "Lato", "Jesień" i "Noc na ulicy Czereśniowej" - z miękkimi kartkami, w niedużym, poręcznym formacie i w twardej oprawie.Seria wyszukiwanek o ulicy Czereśniowej jest ceniona przez logopedów i terapeutów jako atrakcyjne narzędzie wspierające rozwój mowy. "Słówka z ulicy Czereśniowej" oprócz mówienia, opowiadania i spostrzegawczości wspomagają również naukę czytania i poszerzają słownictwo. Mogą także być dla najmłodszych wsparciem w nauce języka polskiego jako obcego. Przede wszystkim jednak zapewniają doskonałą zabawę na długie godziny!Polecamy także pozostałe części serii: "Dom na ulicy Czereśniowej" i "Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej" oraz książeczki o poszczególnych mieszkańcach ulicy Czereśniowej.
Macie ochotę na zabawę? Pobawcie się razem z króliczkiem! Nowa, najbardziej rozbrykana część interaktywnej serii uwielbianej przez najmłodszych.A kuku! Króliczek zaprasza do zabawy wszystkie maluchy! Pobawcie się z nim w "Nie ma, nie ma, jest", pobujajcie go na huśtawce, pochlapcie się z nim wodą i sprawdźcie, jakie sztuczki zna jego przytulanka. Wykonujcie proste instrukcje, by króliczek bawił się razem z wami. Przewracajcie strony w tę i z powrotem, by wprawić go w ruch. I uważajcie, bo może zrobić wam jakiegoś psikusa!Seria książeczek kartonowych o króliczku to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad 20 języków. Uroczy bohater, rozbrajające ilustracje, treść odwołująca się do codziennych sytuacji znanych każdemu dziecku oraz angażująca interaktywna formuła to cechy, dzięki którym najmłodszych trudno oderwać od kolejnych tomów. Szykujcie się na wielokrotną lekturę!Polecamy także pozostałe części serii: "Śpij, króliczku", "Do kąpieli, króliczku" i "Nie płacz, króliczku".
Najsłynniejsze dzieło polskiego mistrza opowieści niesamowitych - w wyjątkowym wydaniu. Klimatyczna proza Stefana Grabińskiego, w której świat kolei okazuje się kosmosem pełnym mrocznych tajemnic, teraz intryguje jeszcze bardziej za sprawą wyrazistego projektu graficznego i ponad 70 sugestywnych ilustracji."Jakaś ciemna moc wyrywała go z domu, pędziła na dworzec, pchała do wagonu - jakiś nieprzezwyciężony nakaz zmuszał do porzucenia nieraz wśród głębokiej nocy wygodnego posłania, wiódł jak skazańca przez labirynt ulic, usuwając z drogi tysiące przeszkód, wsadzał do przedziału i wysyłał w szeroki świat. Następowała jazda przed siebie, po omacku, na chybił trafił, jakieś przestanki, przesiadania w nieokreślonym kierunku, a wreszcie postój w jakimś mieście, mieścinie lub wiosce, w jakimś kraju, pod jakimś niebem, nie wiadomo, dlaczego tu właśnie, nie gdzie indziej - i wreszcie owo fatalne przebudzenie w obcej, dziko cudzej okolicy"Stefana Grabińskiego porównywano z Edgarem Allanem Poe i H.P. Lovecraftem, jednak w "Demonie ruchu" stworzył własny literacki świat, który przyniósł mu miano "twórcy horroru kolejowego". Opowiadania z tej książki rozgrywają się na zatłoczonych dworcach i opuszczonych stacjach, w pędzących pociągach, samotnych budkach dróżników i w mrokach tuneli. To kolejowe uniwersum podszyte jest aurą niesamowitości: w porządek strzeżony przez zawiadowców, dróżników i konduktorów co rusz wdziera się to, co niewytłumaczalne, a bohaterowie, dręczeni złowróżbnymi wizjami i straszliwymi przeczuciami, niebezpiecznie zbliżają się do granicy obłędu.Choć Grabiński pisał w czasach, gdy kolej parowa wciąż była synonimem nowoczesności i nieograniczonego postępu, jego pociągi, napędzane tyle mechaniką, co metafizyką, nie zmierzają w świetlaną przyszłość triumfu techniki i rozumu. Wręcz przeciwnie: łypiąca demonicznym reflektorem szalona lokomotywa jego ekspresyjnej prozy pędzi wprost w ciemny tunel obsesji i urojeń, mistycznych teorii i obłąkańczych wizji, szaleństwa i zguby.Sugestywne ilustracje Rity Kaczmarskiej czynią tę podróż intensywniejszą niż kiedykolwiek: dzięki nim jeszcze głębiej zanurzamy się w kosmos Grabińskiego, w którym prędkość działa na umysły jak potężny narkotyk, a rzeczywistość wibruje od przeczuć i zwiastunów zbliżającej się katastrofy.Edycja zawiera tekst "Demona ruchu" w najpełniejszej postaci: dwanaście opowiadań z drugiego, zmienionego i powiększonego wydania zbioru (1922) uzupełniają "Engramy Szatery" i "Przypowieść o krecie tunelowym", które miały znaleźć się w nigdy nieopublikowanym wydaniu trzecim. Tekst został dostosowany do aktualnych norm w zakresie fleksji, interpunkcji i ortografii. Wydanie wzbogacone jest posłowiem pisarki i literaturoznawczyni Elizy Kąckiej."Demon ruchu" to 5. tom serii "Świeżym Okiem", w której ukazuje się klasyka literatury pięknej w wyjątkowych opracowaniach graficznych - bogato i wyraziście ilustrowane wydania, które pozwalają odkryć i zobaczyć słynne dzieła literackie na nowo.
Jak odnaleźć mamę, której się nigdy nie widziało, jako wskazówkę mając tylko stary plakat cyrkowy? Vega ma niecałe dziesięć lat i nigdy dotąd nie wyjeżdżała z Żyrafiej Wyspy. Ale wie, że tym razem musi to zrobić. Na szczęście ma u boku swojego przyjaciela Nelsona - speca od zagadek, oraz gotowego na wszystko dziadka Hektora z jego odjazdowym ciastomobilem. Ma też wielkie serce - i jeszcze większą wyobraźnię. A także dość odwagi, by zmierzyć się z tajemnicami z przeszłości i wyruszyć w szaloną podróż, podczas której wszystko może się zdarzyć.Wspólny debiut sióstr Sofii i Amandy Chanfreau to wspaniale ilustrowana, wzruszająca powieść pełna magii, humoru i nieskrępowanej fantazji. W 2022 roku zdobyła najważniejszą fińską nagrodę Finlandia Junior Prize. Dotychczas ukazała się w przekładzie na 14 języków."Powieść z gatunku realizmu magicznego, która zabiera nas do miejsc skrzących się od emocji i niezwykłości. Oczami narratorki i głównych postaci oglądamy świat, w którym fantazja we frapujący sposób splata się z rzeczywistością. Wciągającą narrację tworzy piękny język, zaskakujące zwroty akcji oraz humor. Równie bogate i niezwykłe są ilustracje, przenoszące nas w świat, którego nie ma się ochoty opuszczać" Jury Finlandia Junior Prize
Pełna akcji i humoru, opowiedziana słowem i obrazem historia o elfie i goblinie, którzy dostają się w sam środek odwiecznego konfliktu swych ras. Inteligentne fantasy z satyrycznym zmysłem, jakiego nie powstydziłby się Terry Pratchett.
Elfi historyk Brangwin Kąkol wyrusza z niebezpieczną misją: ma dostarczyć władcy goblinów bezcenny klejnot na znak pokoju między wrogimi dotąd narodami. Oraz przy okazji zdobyć nieco tajnych informacji. Jego przewodnikiem jest pełen dobrych chęci gobliński archiwista Werfel, gotów zapoznać nieufnego gościa ze wspaniałą kulturą swojego ludu. Ci dwaj mogliby zostać przyjaciółmi – ale niezwykły ciąg wpadek, zdrad i międzykulturowych nieporozumień rzuca ich w sam środek międzynarodowego kryzysu, który może skończyć się dla nich śmiercią, a dla ich narodów – wojną.
Pełne czarnego humoru ilustracje stylizowane na średniowieczne ryciny ukazują tajne transmisje, wysyłane przez Brangwina do elfiego wywiadu, natomiast zawarta w tekście bezstronna relacja Werfla opowiada całkiem inną historię…
Zabójstwo Brangwina Kąkola to dowcipna powieść o uprzedzeniach, różnicach kulturowych i bezwzględnej polityce, a zarazem błyskotliwa krytyka świata podzielonego na wrogie plemiona, które nie potrafią się nawzajem zrozumieć. W 2018 roku znalazła się w finale jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród literackich – National Book Award dla młodzieży. „Spróbuję mu pokazać, że gobliny potrafią się dobrze bawić!” – pomyślał Werfel, dlatego podczas szalejącej burzy zabrał Kąkola na miasto, żeby popatrzeć na dzieci skaczące po dachach i usiłujące łapać pioruny za pomocą wymyślnych metalowych różdżek. – Spójrzcie, magistrze! – powiedział. – Czyż to nie radosny widok? Kąkol nie wydawał się przekonany. Z kolei parada matek i córek z okazji Dnia Kwiatów chyba wręcz trochę wytrąciła go z równowagi. Czyżby za głośno śpiewano „Marsz kwietny”? A może elfy nie znały żywej smokorośli ani wiecznie kwitnącego języka bazyliszka? Elfiego gościa wyraźnie wprawił w niepokój taniec kwiatów, symbolizujący cudowną więź między goblinami a światem przyrody. Ilekroć rośliny wyrzucały tancerzy w powietrze albo całowały z wielkim uczuciem jakąś kobietę, elf wzdrygał się, jakby właśnie odgryzały jej głowę. Muzeum Wybitnych Skór również nie przypadło mu do gustu. Nie zainteresowały go skóry zrzucone przez słynnych goblińskich bohaterów i aktorów, mimo że towarzyszyły im ciekawe dioramy. Pod koniec wycieczki nie miał nawet ochoty pogłaskać na szczęście Wylinki Vertigrina Mądrego. Wyglądało na to, że Kąkolowi nie da się dogodzić. Amerykańskie media o Zabójstwie Brangwina Kąkola: Ta pięknie zrobiona, ekscytująca powieść fantasy bawi, ale jest też potężną lekcją o narodowych narracjach, sile mitów i trudnościach w uznaniu „innego”. Idealna powieść na nasze czasy. Buffalo News Inteligentna i dojmująca historia, z której wynika ostrzeżenie: aby zmienić przyszłość, szczerze wspominaj przeszłość. San Francisco Chronicle Wyrafinowana i dowcipna książka o ostrej politycznej wymowie. The Wall Street Journal Anderson i Yelchin wspólnie stworzyli coś, co wydaje się nieosiągalne: prawdziwie niekonwencjonalną epistolarno-obrazkowo-prozatorską opowieść, która – nawet gdy relacjonuje komiczne wpadki nieudanej misji szpiegowskiej – de facto zgłębia kulturowe konsekwencje jedynie słusznych stanowisk i inspirowanej przez nie przemocy ze strony rządów. To jakby Monty Python połączył siły z agentem Maxwellem Smartem, by iść w zapasy z Tolkienem; znakomite!
Czy to możliwe, że Święty Mikołaj nigdy nie obchodził Gwiazdki? Czarująco zilustrowana, ogrzewająca świąteczną atmosferą historia o tym, jak smakują Święta przeżywane po raz pierwszy.Jak Święty Mikołaj spędza czas w Święta, gdy już rozwiezie prezenty? Czy on w ogóle obchodzi Gwiazdkę? Zdradzimy wam sekret: kiedyś tego nie robił. I nawet nie wiedział, co traci.Ale pewnego dnia elfy postanowiły to zmienić. Niech i on poczuje radość, jaką daje innym. Jemu też należą się świąteczne przysmaki, choinka - i oczywiście prezenty!Zobaczcie, jak Święty Mikołaj nauczył się obchodzić Święta - i jak udała się jego pierwsza Gwiazdka.Mac Barnett, autor dowcipnej "Tajemnicy Świętego Mikołaja", odkrywa przed nami kolejny sekret tej niezwykłej postaci - tym razem we współpracy z Sydneyem Smithem, znakomitym kanadyjskim ilustratorem, laureatem "Małego Nobla" (czyli prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena). Rezultatem jest zaskakująca, pełna humoru i ciepła książka, dzięki której każdy z nas - razem ze Świętym Mikołajem - może poczuć, jak działa magia Świąt.
Pełna ciepła historia ludzko-psiej przyjaźni. Dowcipna, mądra i bardzo wzruszająca powieść autora słynnej Książki wszystkich rzeczy z mistrzowskimi ilustracjami Thé Tjong-Khinga.
Olle lubi węszyć w ogrodzie, bawić się gumową kaczuszką i biegać po plaży. Jak to pies. Ale zdecydowanie nie jest zwykłym psem!
To marzyciel i filozof, wiecznie z nosem w chmurach. Czyta wiatr, żałuje motyla zaplątanego w pajęczynie i uwielbia małe puchate zwierzątka. Nie słucha komend i zawsze patrzy ludziom prosto w oczy.
Nie wytresujecie go do głupich sztuczek. Za to może to i owo doradzić. Bo – no właśnie – Olle umie mówić! Ten, kto potrafi słuchać, może się od niego wiele nauczyć. Także tego, co najważniejsze: jak dobrze żyć.
Kiedy ma się gadającego psa, trzeba zachować czujność przy ludziach. Bo oni w to nie wierzą – musicie o tym wiedzieć. Oni sądzą, że zwariowaliście.
Więc gdy Olle miał osiem lat, powiedziałem do niego:
– Słuchaj no, Olle. Zrobisz coś dla mnie?
Olle leżał w swoim koszyku i spał. Otworzył jedno oko i odparł:
– Tylko nie przyniosę ci gazety, bo uważam to za głupotę.
– Nie, nie – zapewniłem pospiesznie. – Chodzi o coś innego. Czy mógłbyś się nie odzywać przy obcych?
Wydany po raz pierwszy w 1990 roku Olle to już współczesna klasyka – lekka książka o ważnych sprawach, do której można wracać przez całe życie. Nic dziwnego – w końcu to dzieło dwóch światowej sławy holenderskich mistrzów!
Guus Kuijer, znany polskim czytelnikom i czytelniczkom ze słynnej Książki wszystkich rzeczy, został nagrodzony za całokształt twórczości najbardziej prestiżową międzynarodową nagrodą w dziedzinie literatury dziecięcej – Astrid Lindgren Memorial Award. Thé Tjong-Khing, ilustrator między innymi kultowej serii Felek i Tola, ma na koncie najważniejsze wyróżnienia holenderskie i nominację do nagrody im. Hansa Christiana Andersena, zwanej „Małym Noblem”.
Jak duży jest wszechświat? Co się stanie, gdy podlecisz zbyt blisko czarnej dziury? Jak siusiają kosmonauci? Autorzy "Dnia z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta" powracają z kolejnym przezabawnym komiksem popularnonaukowym pełnym zadziwiających historyjek, niesamowitych ciekawostek i fascynujących faktów.Przekonaj się, jak wygląda dzień z życia wulkanu na Marsie, jak to jest być spadającą gwiazdą i dlaczego teleskop Hubble'a czuje się samotny. Sprawdź, jak wygląda burza na Saturnie i co się kryje po ciemnej stronie Księżyca. Przeczytaj dziennik dzielnej kosmomyszy, dowiedz się, kto naprawdę pierwszy poleciał w kosmos i dlaczego kandydaci na kosmonautów muszą siedzieć w jaskini.Przed tobą dzień z życia kosmosu - a także ludzi i zwierząt, którzy go odkrywali. Ruszaj w kosmiczną podróż, by świetnie się bawić, a przy okazji dowiedzieć się mnóstwo o budowie wszechświata, astronomii i astronautyce. I przekonać się, jak wiele jest jeszcze do odkrycia!Pierwszy tom serii, "Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta" otrzymał w 2021 roku prestiżową nagrodę Blue Peter Award.
Czego Mądrość może się nauczyć od uczuć? I jaka jest jej rola w ich świecie? Czwarty tom bestsellerowej czułej serii. Jak nazwać takie uczucie, kiedy po prostu ręce opadają? Czego brakuje Tęsknocie, która snuje się po wydmach i nie może sobie znaleźć miejsca? Jak uzdrowić Radość? Kiedy warto wezwać Zdrowy Rozsądek? Takie pytania zadaje sobie Mądrość, gdy obserwuje uczucia. Nieustannie ją inspirują i zaskakują. I ciągle się od nich uczy. A my – razem z nią. Serce czy rozum? Mądrość czy emocje? I to, i to! – mówią Tina Oziewicz i Aleksandra Zając. Bo gdzie zaprowadziłyby nas uczucia, gdyby Mądrość nie przyglądała się im życzliwym okiem? I czym byłby rozum, gdyby nie słuchał tego, co mówi serce? Autorki po raz kolejny zapraszają nas, by zajrzeć do świata uczuć i lepiej je poznać, a przy tym – wejrzeć w samych siebie. To już czwarta część bestsellerowej czułej serii, która podbiła świat. Jej pierwszy tom – „Co robią uczucia?” – zdobył wiele nagród i został przetłumaczony na 30 języków. Kolejne idą w jego ślady. Polecamy także drugi i trzeci tom: „Co lubią uczucia?” oraz „Co uczucia robią nocą?”.
Przewrotna książka obrazkowa o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.Dawno, dawno temu na świecie był tylko jeden Święty Mikołaj. A ponieważ ludzi też było wtedy mniej, bez problemu udawało mu się dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Ale ludzi wciąż przybywało i przybywało - i prezentów do rozwiezienia też. W końcu Święty Mikołaj poprosił Boga, by zmienił go w dwóch Mikołajów. Dwóch Mikołajów doręczało prezenty dwa razy szybciej - ale byli teraz o połowę mniejsi. A ludzi wciąż przybywało i przybywałoNiewielka, zilustrowana z dziecięcą swobodą książka, która dostarcza błyskotliwej odpowiedzi na jedno z najtrudniejszych świątecznych pytań."Milion miliardów Świętych Mikołajów" zdobył nagrodę na najpiękniejszą fińską książkę roku 2014 w konkursie organizowanym przez Finnish Book Art Committee.
Nowe rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu, który podbił świat. Zawiera mapy 66 krajów - o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa.Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie skalne świątynie w Etiopii, fiordy w Norwegii i goryle w kongijskiej dżungli. Na Kubie zatańczycie rumbę, w Iranie odwiedzicie perskie ogrody, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii - noc polarna, a na Madagaskarze - ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.75 ogromnych map poprowadzi was przez 66 krajów i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!"Mapy" to międzynarodowy bestseller nagradzany w kraju i za granicą. Wydane w 35 krajach w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy, zdobyły m. in. Prix Sorcires i Premio Andersen - najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej przyznawane we Francji i Włoszech.Edycja fioletowa została wzbogacona o mapy Demokratycznej Republiki Konga, Etiopii, Indonezji, Iranu, Kuby, Nigerii, Słowenii i Wenezueli.Zawiera także dodane do książki w poprzedniej edycji rozszerzonej (pomarańczowej) mapy Argentyny, Danii, Estonii, Gruzji, Irlandii, Korei Południowej, Litwy, Łotwy, Norwegii, Portugalii, Słowacji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier oraz Wietnamu.
Pomysłowa książka przekładanka dla wszystkich miłośników radosnego pomieszania z poplątaniem.Są sympatyczni, kolorowi i troszkę dziwaczni. A gdy ruszą w taniec przeplataniec, wszystko może się zdarzyć. Poznajcie Przeplatalińskich!Patrzcie tylko! Pomysłowy Albert zjada z apetytem skarpety na bal. Wesoły Jasiek prasuje leniwego kota. A Wielki Pan Jabłko próbuje zrozumieć swoje brudne kolanaW tej książce każda strona - i każda postać - podzielona jest na trzy części. Przewracajcie je w dowolnych kombinacjach, by bohaterowie wymieniali się głowami, brzuchami i nogami i wykonywali najbardziej absurdalne czynności na świecie!
Piąty tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków- Ja jeszcze nie skończyłem swojej kanapki - mówi Jaś.- To ty jesz tylko jedną kanapkę? - pyta Janeczka.- Tak - odpowiada Jaś. - I więcej nie chcę.- Ale musisz - mówi Janeczka.- Ciągle tylko jedzenie i jedzenie - marudzi Jaś. - Ta kanapka jest okropna. Chcesz trochę?Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat.Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie.Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku "Het Parool" w latach 1952-1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł "Julek i Julka.
Piąty tom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny. Wiosna przynosi mamie, tacie, babci i ośmiorgu dzieciom wiele zmian. W lesie pojawiają się tajemniczy mężczyźni z trójnogami i celownikami. Wkrótce potem rusza budowa drogi, a las, który dzieci znały jak własną kieszeń, nagle zaczyna je zaskakiwać. Kiedy po raz pierwszy wyprowadzają krowę na polanę, zwierzę znika. Zostają po nim tylko wiszący na gałęzi dzwonek oraz ślady kopyt i butów… Wcześniejsze przygody bohaterów tej książki znajdziecie w tomach: 8 + 2 i ciężarówka, 8 + 2 i domek w lesie, 8 + 2 i pierwsze święta, 8 + 2 i Anton z Ameryki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?