Kalendarz dla Miasta i Wsi na 2025 rok to popularna publikacja, w której Czytelnicy znajdą np: przejrzyste i rozbudowane kalendarium (godziny wschodów i zachodów słońca, księżyca, uroczystości i święta katolickie, wskazówki kalendarza biodynamicznego), praktyczne porady, ciekawostki oraz artykuły o różnorodnej tematyce.Pierwszy dział uzupełniony został ciekawymi treściami, autorstwa specjalistów z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.Rozdział drugi Nie samym chlebem składa się ze skłaniających do refleksji tekstów np: dotyczących naszego dziedzictwa kulturowego, a także przypomina ważne rocznice oraz postaci np: Jana Pawła II z okazji 105. rocznicy urodzin i 20. rocznicy śmierci oraz Stefana Żeromskiego z okazji 100. rocznicy śmierci pisarza. Czytelnicy mają też okazję zapoznać się z największą kapelą góralską w Polsce, czyli Małą Armią Janosika i twórczością malarza Krzysztofa Łozowskiego.Rozdział trzeci Jesteśmy Kościołem opisuje wybrane zagadnienia z historii i teraźniejszości Kościoła w Polsce i na świecie. Nie brakuje tu także aktualnych tematów związanych z pomocą Kościoła dla potrzebujących np. w Ziemi Świętej czy Kenii.Z kolei rozdział czwarty Co Ty na to? zawiera wiele interesujących artykułów o różnorodnej tematyce. Wiele miejsca w tegorocznym kalendarzu zajmują teksty przybliżające ważne wydarzenia z historii Polski, których rocznice przypadają w 2025 roku. W tej części kalendarza znajdują się także porady z różnych dziedzin, także kulinarne i zdrowotne.W rozdziale piątym Przez żołądek do serca Czytelnicy znajdą np: inspirujące przepisy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, a także znakomite propozycje dań, inspirowanych polską kuchnią regionalną, tym razem śląską. Dowiedzą się także, jak mogła wyglądać uczta z okazji chrztu Mieszka I, a także poznają zalety zdrowotne wielu znakomitych polskich produktów żywnościowych.Rozdział szósty W zdrowym ciele... został poświęcony poradom zdrowotnym. Dla Czytelników z pewnością interesujące będą porady na temat zdrowego żywienia. Znajdą tu także informacje o sposobach leczenia propagowanych przez św. Hildegardę z Bingen i wiele przydatnych rad, jak zachować zdrowie na długie lata.Rozdział siódmy Człowiek, świat, przyroda to skarbnica wiedzy o polskich lasach, a rozdział ósmy Zachować bioróżnorodność zwraca uwagę na szeroko pojętą ochronę przyrody.Przejrzysta, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to dodatkowy atut naszego Kalendarza.
Kalendarz Rolników na 2025 rok to 34. edycja popularnego poradnika. Jak co roku, zawiera rozbudowane kalendarium z wieloma szczegółowymi informacjami od godzin wschodów i zachodów słońca oraz księżyca, poprzez uroczystości i święta katolickie, do wskazówek kalendarza biodynamicznego.Pierwszy dział uzupełniony został ciekawymi artykułami, autorstwa specjalistów z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.Rozdział drugi Nie samym chlebem składa się ze skłaniających do refleksji tekstów np: dotyczących naszego dziedzictwa kulturowego, a także przypomina ważne rocznice oraz postaci np: Jana Pawła II z okazji 105. rocznicy urodzin i 20. rocznicy śmierci oraz Stefana Żeromskiego z okazji 100. rocznicy śmierci pisarza. Czytelnicy mają też okazję zapoznać się z największą kapelą góralską w Polsce, czyli Małą Armią Janosika i twórczością malarza Krzysztofa Łozowskiego.Rozdział trzeci Jesteśmy Kościołem opisuje wybrane zagadnienia z historii i teraźniejszości Kościoła w Polsce i na świecie. Nie brakuje tu także aktualnych tematów związanych z pomocą Kościoła dla potrzebujących np. w Ziemi Świętej czy Kenii.Rozdział czwarty Wieś i rolnictwo zawiera np: informacje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rolniczych, które są niezbędne dla rolników planujących poszczególne działania w swoich gospodarstwach.W rozdziale piątym Przez żołądek do serca Czytelnicy znajdą np: inspirujące przepisy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, a także znakomite propozycje dań, inspirowanych polską kuchnią regionalną, tym razem śląską. Dowiedzą się także, jak mogła wyglądać uczta z okazji chrztu Mieszka I, a także poznają zalety zdrowotne wielu znakomitych polskich produktów żywnościowych.Rozdział szósty W zdrowym ciele... został poświęcony poradom zdrowotnym. Dla Czytelników z pewnością interesujące będą porady na temat zdrowego żywienia. Znajdą tu także informacje o sposobach leczenia propagowanych przez św. Hildegardę z Bingen i wiele przydatnych rad, jak zachować zdrowie na długie lata.Rozdział siódmy Człowiek, świat, przyroda to skarbnica wiedzy o polskich lasach, a rozdział ósmy Zachować bioróżnorodność zwraca uwagę na ważny temat ochrony przyrody i dbania o różnorodność biologiczną.Przejrzysta, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to dodatkowy atut naszego Kalendarza.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany wizerunkami świętych, których wspomnienie przypada w danym miesiącu. Kalendarium zawiera podstawowe informacje na temat świąt i uroczystości katolickich.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym. Poszczególne miesiące roku zilustrowane zostały zdjęciami przedstawiającymi wieńce dożynkowe z różnych uroczystości dziękczynienia za plony. Kalendarium zawiera podstawowe informacje na temat świąt i uroczystości katolickich.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany fotografiami św. Jana Pawła II. Czytelne kalendarium zawiera uroczystości i najważniejsze święta katolickie.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany zdjęciami przedstawiającymi najbardziej znane miejsca i zabytki na świecie. Czytelne kalendarium pozwala zaznaczyć planowane wydarzenia.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym. Poszczególne miesiące zilustrowane są rysunkami, których bohaterami są sympatyczne aniołki. Czytelne kalendarium pozwala zaznaczyć planowane wydarzenia.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym. Zdjęcia ilustrujące poszczególne miesiące roku przedstawiają w wizerunki Matki Bożej z różnych miejsc w Polsce i nie tylko oraz dzieła sztuki. Czytelne kalendarium zawiera podstawowe informacje na temat świąt i uroczystości katolickich.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany zdjęciami roślin mających właściwości lecznicze, np. bertram, fiołek lekarski, pokrzywa. Fotografiom towarzyszą krótkie informacje o zdrowotnych właściwościach zaprezentowanych w kalendarzu roślin. Czytelne kalendarium pozwala zaznaczyć planowane wydarzenia.
Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany fotografiami papieża Franciszka. Czytelne kalendarium zawiera uroczystości i najważniejsze święta katolickie.
Dożynki - coroczne ukoronowanie rolniczej pracy i dziękczynienie zaplony - są ważnym wydarzeniem dla społeczności wiejskiej. Radosne zakończenie zbiorów ma długą tradycję. Niektóre zwyczaje związane ztym świętem zyskały nowe oblicze i zostały przystosowane dowspółczesności. Jednym znieodzownych ibarwniejszych elementów dożynek jest proces przygotowania, anastępnie prezentacji wieńca dożynkowego. Dlatego też proponujemy publikację, która jest doskonałą pomocą dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę zprzygotowaniem wieńca, jak izajmują się tym odlat. Poradnik zawiera informacje, z jakich roślin i materiałów zrobić wieniec, radzimy, kiedy i jak zbierać kłosy zbóż, żeby jak najlepiej prezentowały się w wieńcu. Wyjaśniona została także symbolika roślin. Praktyczną częścią publikacji są propozycje projektów wieńców zrysunkami technicznymi iopisami wykonania. Całość jest bogato ilustrowana fotografiami wieńców, także tych prezentowanych podczas Ogólnopolskiego Dziękczynienia zaPlony naJasnej Górze.
Pozycje te są zbiorem 75 sprawdzonych przepisów pochodzących z polskiej tradycyjnej kuchni.Książka zawiera porady od czego zacząć własną produkcję słoików do spiżarni, jak wybierać warzywa i owoce oraz w jaki sposób tworzyć przetwory, aby nie straciły swoich walorów zdrowotnych.
Pozycje te są zbiorem 75 sprawdzonych przepisów pochodzących z polskiej tradycyjnej kuchni.Książka zawiera porady od czego zacząć własną produkcję słoików do spiżarni, jak wybierać warzywa i owoce oraz w jaki sposób tworzyć przetwory, aby nie straciły swoich walorów zdrowotnych.
Komplet trzech płyt CD zawierających w formie audio kazania pasyjne wygłoszone przez abp. Sławoja Leszka Głódzia w warszawskim kościele Świętego Krzyża podczas Wielkiego Postu w 2007 r. kazania oparte są na haśle roku duszpasterskiego roku 2006/2007.Przypatrzmy się powołaniu naszemu.
Biskup Michał Kozal został beatyfikowany przez Jana Pawła II w 1987 roku. Zmarł śmiercią męczeńską w 1943 roku w obozie koncentracyjnym w Dachau. Autor, ks. Wojciech Frątczak, znawca historii diecezji włocławskiej, a zwłaszcza jej tragicznych dziejów w czasie II wojny światowej, przedstawił postać bp. Kozala, poświęcając wiele miejsca zwłaszcza ostatniemu okresowi jego życia. Uczeń, alumn, kapłan, katecheta, rektor seminarium, w końcu biskup pomocniczy diecezji włocławskiej. Biskup Kozal to z pewnością postać warta bliższego poznania.
Nasza religia, a także tradycja polskiej kuchni nakazuje nam pościć w piątki. By ułatwić przygotowanie postnych potraw i udowodnić, że także bez mięsa można smacznie i atrakcyjnie przygotowywać posiłki, proponujemy naszym Czytelnikom książkę opracowaną przez p. E. Aszkiewicz. Książka zawiera całą gamę łatwych do przygotowania propozycji dań bezmięsnych.
Biskup Wojciech Owczarek był biskupem pomocniczym diecezji włocławskiej w latach 19181938. Znany był z ascetycznego stylu życia, wielkiej pracowitości i pobożności. To on udzielił święceń kapłańskich diakonowi Stefanowi Wyszyńskiemu i później czuł się za niego odpowiedzialny. On także był współzałożycielem i duchowym opiekunem Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Książka zawiera niewielką część znajdujących się w archiwum Zgromadzenia świadectw i wspomnień o bp. Owczarku. Zebrała je w latach 19501962 s. Maria Antonia Halagiera. Są to świadectwa rodziny, sąsiadów, znajomych, kapłanów i sióstr zakonnych.
Życie chrześcijanina toczy się w rytmie roku liturgicznego: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, okres wielkanocny, okres zwykły. Wciąż towarzyszy nam przeżywanie misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Podczas roku liturgicznego nie tylko wspominamy, ale uobecniamy całe życie Chrystusa. Mocą Ducha Świętego Jezus jest obecny w swoim Kościele, a ta obecność ma szczególny wymiar w liturgii. Pamiętajmy, że w czynnościach liturgicznych jest obecny Syn Boży. To On głosi Ewangelię, udziela sakramentu chrztu, rozgrzesza, uzdrawia, błogosławi. Autor, ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki, zajmuje się od lat teologią liturgii, jest wykładowcą uniwersyteckim, dba o liturgiczne wykształcenie alumnów seminarium we Włocławku. Książka oddaje pasję, z jaką ks. Konecki oddaje się przekazywaniu liturgicznej wiedzy wiernym. Wciąż potrzeba nam katechezy liturgicznej, byśmy z coraz większą świadomością uczestniczyli w Świętej Liturgii i to zadanie z powodzeniem wypełnia niniejsza publikacja.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?