KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Wydawnictwo Diecezjalne

Okładka książki Cztery pory roku z Hildegardą z Bingen

24,90 zł 19,82 zł


Każdy z nas potrzebuje wzorców oraz osób, które ze względu na ich mądrość i doświadczenie można uznać za przewodników życiowych, zarówno w rozwoju duchowym, jak i życiu codziennym. Bywa tak, że osoby takie znajdujemy w naszym bliższym, lub nieco dalszym otoczeniu, ale także i tak, że wokół nas osób takich nie ma. Nie tylko w tej drugiej sytuacji, ale także w pierwszej, rozsądnie jest sięgnąć wstecz - do dawnych mistrzów. {...}.Rozmowy Kathrin ze świętą Hildegardą, nawiązują do zmieniającego się wraz z porami roku otoczenia i odnoszą się do problemów, które nurtują młodych ludzi.Książkę urozmaicają przepisy kulinarne pochodzące z kuchni Hildegardy, a zdobią urocze ilustracje.Książka może być bardzo miłym a przy tym naprawdę pożytecznym upominkiem, dlatego gorąco polecam...Prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska, Ze Słowa wprowadzającego
Okładka książki Droga Krzyżowa

39,90 zł 31,77 zł


Nabożeństwo Drogi Krzyżowej należy niewątpliwie do najgłębiej wpisanych w wiarę i pobożność chrześcijańską, gdyż wprowadza nas w kontemplację tej niepojętej miłości Boga do człowieka, którą On wypowiedział w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, naszego Boskiego Zbawiciela. I ta kontemplacja staje się też jakże głęboką szkołą życia chrześcijańskiego.
Okładka książki Moja Biblia

34,90 zł 23,51 zł


Ta Biblia dla dzieci zawiera wiele pouczających historii biblijnych, opatrzonych pięknymi ilustracjami. Dzięki tej wyjątkowej książce, dzieci dowiedzą się więcej na temat wiary chrześcijańskiej i Bożej miłości do nich.
Okładka książki Moja Biblia

34,90 zł 27,79 zł


Ta Biblia dla dzieci zawiera wiele pouczających historii biblijnych, opatrzonych pięknymi ilustracjami. Dzięki tej wyjątkowej książce, dzieci dowiedzą się więcej na temat wiary chrześcijańskiej i Bożej miłości do nich.
Okładka książki Jakobini

39,90 zł 31,77 zł


Oświeceniowy wiek XVIII dobiegł końca. Rewolucja francuska w pełnym rozkwicie. Paryż upstrzony trójkolorowymi barwami. On – Armand Grandjean – słusznego wzrostu, muskularny, zadbany brunet, umiarkowany, idealistyczny jakobin, z czasem pojmujący perfidię i fałsz rewolty. Ona – Irena Legrand – ładna, miła, wesoła mieszczanka, córka wroga arystokratów, wierząca w szlachetne ideały... wdeptywane właśnie w błoto gwałtu i przemocy.A pomiędzy nimi: narastające rozbestwienie rozhisteryzowanych mas i ludzie wykorzystujący nową, lepszą pozycję w społeczeństwie do prywaty, zbrodni i zemsty. Jeske-Choiński wspaniale, epicko przybliża klimat początkowych lat przewrotu i końca monarchii, gdzie pierwsi entuzjaści nowego porządku niepostrzeżenie zostają mianowani wrogami przez szybko radykalizujący się motłoch.
Okładka książki Śpiewnik Radujmy się śpiewem

10,62 zł 8,45 zł


Śpiewnik piosenek religijnych, żołnierskich, harcerskich, ludowych i biesiadnych. Zawiera ponad 150 piosenek. Doskonały prezent na każdą uroczystość.
Okładka książki Błyskawice

39,90 zł 31,77 zł


Kres wieku XVIII. Francja – oświeceniowy Paryż, jeszcze rojalistyczne południe. Nieuchronnie nadciąga burza potwornej rewolucji, która bezmyślne zniszczy dorobek wielu pokoleń. On – Gaston de Clarac – szlachcic, rozsądny konserwatysta, żołnierz i patriota, twardo stąpający po ziemi orator o ciętym języku, przewidujący nadchodzącą katastrofę. Ona – Zofia de Laval – hrabianka, zwolenniczka postępu i filozofii oświecenia... powoli przeglądająca na oczy. A pomiędzy nimi: roznamiętnione, odmienne, ostro zwalczające się poglądy oraz historia pełna gwałtu, horroru, podłości i okrucieństwa. Jeske-Choiński w książce o miłości, honorze i utopijnej wizji idealnego państwa ukazuje, że nawet rozumny człowiek spuszczony z łańcucha prawa czy obowiązku staje się krwiożerczym niewolnikiem swoich namiętności.
Okładka książki Mała trylogia

39,90 zł 31,77 zł


Lata sześćdziesiąte i początek siedemdziesiątych XIX wieku.Życie w polskim majątku ziemiańskim oraz partyzanckie potyczki na zapleczu wojny francusko-pruskiej.On panicz Henryk zamknięty w sobie, opiekuńczy, wręcz zaborczy syn zamożnego ziemianina. Ona Hanna Suchowolska niewinna, dorastająca wnuczka starego szlacheckiego sługi.A także Selim Mirza -Dawidowicz dziki, gwałtowny, fantazyjny hulaka, czarnooki potomek uszlachconych Tatarów.A pomiędzy nimi: brutalność i bezwzględność, męska przyjaźń i rywalizacja, poczucie honoru i porywczość, tajemniczość i przebiegłość, gorąca krew i zimne wyrachowanie.Sienkiewicz w trzech odsłonach lekkim piórem kreśli obraz wzlotów i upadków, dramatów i przygód czasu dojrzewania, młodości i wczesnej dorosłości bohaterów w latach pokoju i podczas wojny.
Okładka książki Biblia Pamiątka Chrztu Świętego

69,91 zł 55,67 zł


Ta piękna obrazkowa Biblia zawiera wiele biblijnych przypowieści i modlitw, ale daje również możliwość spisania niektórych wydarzeń z pierwszego roku życia dziecka. Zapewne stanie się więc szczególną pamiątką i jednocześnie pierwszą Biblią małego chrześcijanina.
Okładka książki Najpiękniejsze historie biblijne na dobranoc

29,90 zł 23,82 zł


Poczytaj mi zanim zasnę... proszę!Dzięki ""Najpiękniejszym historiom BIBLIJNYM na dobranoc"", dzieci mają możliwość zakończyć swój dzień we wspaniały sposób, poznając jedną z wielu ciekawych i pouczających opowieści.Słowa i ilustracje pobudzające dziecięcą wyobraźnię, sprawią, że książka ta, będzie wspaniałą lekturą przed snem. Z pewnością wiele razy usłyszysz: ""poczytaj mi raz jeszcze!""
Okładka książki Historie Biblijne

34,90 zł 27,79 zł


Zobacz znane historie biblijne w zupełnie nowej odsłonie. Otwieraj kolejne strony i podziwiaj trójwymiarowe obrazki. Poznaj opowieści o arce Noego, o Jonaszu i rybie, o Danielu i lwach oraz o narodzeniu Jezusa. Ta rozkładana książka zaskoczy Cię bogactwem niesamowitych ilustracji, które pobudzają wyobraźnię.
Okładka książki Legiony

39,90 zł 31,77 zł


Koniec XVIII wieku. Tereny byłej Rzeczpospolitej pod zaborem pruskim oraz północne i środkowe Włochy. Prawie sam początek wielkiej zawieruchy wojennej rozpętanej przez Napoleona.On Marek Kwiatkowski nastoletni smukły chłopak o delikatnej, niemal dziewczęcej twarzy i smutnych oczach, gorący patriota upadłej Polski. Ona Klarybella Wyrożębska młoda bogini o białej twarzy, czarnych lokach i niebieskich oczach, do której mocno bije serce Marka.A pomiędzy nimi: wojenne obowiązki wobec ojczyzny, daleka wyprawa po jej wolność i zmartwychwstanie, a przede wszystkim... dużo starszy poważny konkurent do ręki umiłowanej wybranki.Sienkiewicz prezentuje Czytelnikowi epicką opowieść o Legionach Polskich we Włoszech walczących w szeregach tyrana Europy z nadzieją odzyskania niepodległości własnego kraju.
Okładka książki Kapłan według Serca Jezusowego

19,90 zł 15,85 zł


Doroczne rekolekcje są czasem ogromnej łaski pozwalającej przywrócić jedyną i jedynie słuszną perspektywę życia: perspektywę wieczności. Jest to perspektywa, która musi nas oświecać i prowadzić we wszystkim co mówimy i co czynimy...
Okładka książki Spekulant

29,90 zł 23,82 zł


Koniec pierwszej połowy XIX wieku. Beztroska Ukraina i Podole pełne Polaków. Szkoły w Krzemieńcu i Odessie, jarmarki w Jarmolińcach i Berdyczowie, gubernialny Kamieniec.On August Molicki młody, inteligentny i bezwzględny łowca posagów. Ona Klara Wolczyńska śliczna, rumiana, bogata z domu osiemnastolatka. A także Henryk Zabrzeziński rozważny i solidny przyjaciel rodziny.A pomiędzy nimi: fałsze, kłamstwa i półprawdy, próżność, bezduszność i głupota, młodzieńcza fascynacja i zauroczenie w walce z trzeźwym osądem oraz rodzicielską powagą i władzą, jak też... sam kulawy diabeł.Korzeniowski w tej opowieści pełnej uroku, humoru i zdrowego rozsądku daje obraz dwóch postaw życiowych: materialistycznej, ostatecznie prowadzącej do porażki, i idealistycznej triumfującej w pokorze i cierpliwości.
Okładka książki Na marne

34,90 zł 27,79 zł


Lata siedemdziesiąte XIX wieku. Uniwersytet i... okoliczne knajpy w Kijowie mieście, gdzie Polacy stanowią elitę społeczną i intelektualną, w którym żyją jak u siebie.On Józef Szwarc syn kowala, przywódczy, bystry i pracowity student medycyny. Ona Helena Potkańska młodziutka wdowa, smutna i pełna boleści, jasnowłosa piękność. A także hrabianka Leokadia wzbudzająca zainteresowanie, sympatyczna i miła dwudziestolatka. A pomiędzy nimi: cudza miłość i cudza śmierć, poświęcenie i interesowność, wzniosłość i małość, zobowiązanie i chęć ucieczki, wielkoduszność i zawiść, szlachetność i płochość, krzywda i gniew.Sienkiewicz na tle bawiącego się i uczącego barwnego środowiska studentów dobitnie pokazuje, do czego prowadzi niezdecydowanie oraz płytkość posiadanych zasad i wyznawanych wartości.Do powieści dołączono także nowele obyczajowe Sienkiewicza: Dwie drogi, Nikt nie jest prorokiem między swymi, Ta trzecia, U źródła, Na jasnym brzegu, Autorki.
Okładka książki Pismo Święte Nowego Testamentu

17,90 zł 14,26 zł


Biblia warszawsko-praska tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.
Okładka książki Pismo Święte Nowego Testamentu

19,90 zł 15,85 zł


Biblia warszawsko-praska tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.Wydanie w bordowej twardej oprawie ze złoceniami.
Okładka książki Pismo Święte Nowego Testamentu

22,90 zł 18,23 zł


Biblia warszawsko-praska tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.Biblia w twardej grafitowej oprawie ze złoceniami.
Okładka książki Pismo Święte Nowego Testamentu i Psalmy

34,90 zł 27,79 zł


Biblia warszawsko-praska tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.Wydanie w bordowej oprawie ze złoceniami.
Okładka książki Pismo Święte Nowego Testamentu i Psalmy

34,90 zł 27,79 zł


Biblia warszawsko-praska tłumaczenie Biblii na współczesny język polski dokonane przez ks. bp. Kazimierza Romaniuka.Wydanie w twardej granatowej oprawie ze złoceniami.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj