Czerwony różaniec Mauricea Leblanca to próba zmierzenia się znanego francuskiego powieściopisarza, twórcy postaci Arsene'a Lupina, z konwencją angielskiego kryminału zamkniętego kręgu. Spokój zamku Orsacq przerywa seria niepokojących zdarzeń. Jean dOrsacq, szanowany hrabia, odkrywa ślady intruza w swoim biurze, a jego życie zaczyna przybierać zaskakujący obrót. Zaginięcia dokumentów, tajemnicze postacie i nierozwiązane zagadki prowadzą bohatera ku odkryciom, które kwestionują wszystko, co dotąd uważał za pewne. W tym kryminale sprytnie utkanym przez Leblanca, każdy szczegół i każdy ruch mają swoje znaczenie, a ostateczna rozgrywka staje się nieunikniona. To pełna napięcia opowieść o sekretach, które zawsze znajdą sposób, by wypłynąć na światło dzienne.
Każdy jest świnią na taki kaliber, na jaki go stać. Franciszek Murek, doktor praw i były pracownik magistratu, obecnie bezdomny, zdecydował się zerwać z uczciwością, która w przeszłości tak mu utrudniała życie. Nie ma co prawda nerwów do napadów z bronią w ręku, ale odkrywa w sobie inny talent doskonale nadaje się na wróżbitę. Najpierw jako Mahatma Bahil, mistrz wiedzy tajemnej, później jako doktor Oskar Klemm, profesor okultystyki indyjskiej, zdobywa sławę i powraca na salony. Podróż z powrotem na szczyt okazuje się jednak dużo bardziej demoralizujżca, niż droga w dół. Atmosfera zagęszcza się, gdy najwierniejszym klientem Oskara Klemma staje się Seweryn Czaban, człowiek, który sam w wielu swoich interesach nie trzymał się zbyt niewolniczo ani etyki, ani prawa. Drugie życie doktora Murka to druga, po książce Dr. Murek zredukowany, opowieść o losach Franciszka Murka. Na ich podstawie w 1939 roku powstał film, a w 1979 serial.
Morderstwo w młynie to ostatnia powieść Josepha Smitha Fletchera, wybitnego autora klasycznych angielskich kryminałów, zwanego "nestorem pisarzy kryminałów". Akcja książki rozgrywa się w Todmanhawe Grange w malowniczym regionie Yorkshire, gdzie srogie zimowe krajobrazy tworzą idealne tło dla ponurej zagadki morderstwa. W centrum intrygi znajduje się rodzina Martenroydeów, która nieświadomie staje się bohaterem dramatycznych wydarzeń. Kiedy właściciel młyna, wpływowy James Martenroyde, zostaje znaleziony martwy, londyński detektyw Ronald Camberwell rozpoczyna śledztwo, które odsłania mroczne sekrety i motywy ukryte w sercu tej pozornie spokojnej społeczności. Fletcher tworzy mistrzowską opowieść o tajemnicy, zdradzie i ludzkich słabościach, która z pewnością przyciągnie fanów klasycznego kryminału i zachęci do rozwiązania zagadki Morderstwa w młynie.
Chyba każdy był na Starym Mieście w Warszawie, nawet jeśli był w stolicy tylko raz w życiu. Żelazny punkt wycieczek i niedzielnych spacerów. I ciężko znaleźć osobę, która nie będzie twierdzić, że zna tu każdy zakątek. Ale co innego przejść Starówkę w te i we wte, a co innego mieć świadomość, ile te mury przeżyły w ciągu kilkuset lat istnienia. I nawet, jeśli złośliwcy będą nazywać to miejsce wielką makietą, to warszawskiej Starówce należy się szacunek - za wychowanie wielu znanych rodów, za przelaną krew w czasie powstania, za podźwignięcie się z ruin. Zapraszamy na spacer po zaułkach Starego Miasta, który zaprowadzi Was w każde ciekawe miejsce w obrębie średniowiecznych murów. Warto, wszak to teren wpisany na listę UNESCO.
Nowe Miasto - młodsza o około sto lat siostra Warszawy. Nieco niedoceniana, wyludnia się zdecydowanie już kilkadziesiąt metrów za Barbakanem, turyści skręcają raczej ku fontannom, bądź siedzą w licznych restauracjach. Ale tak naprawdę mało osób zna i zgłębia Nową Warszawę, wydaje się nudniejsza na pierwszy rzut oka. Ale to błąd, bo Nowe Miasto ma pełno tajemnic. To nie tylko fontanny, dające przyjemny chłód latem, ale również bohatersko broniona Wytwórnia Papierów Wartościowych i jej poraniony kulami płot, to relikwie świętych, spotkania z noblistami, artystami i królewską rodziną. To dekoracje kamienic - czasem dziwne i absurdalne, ale ciekawe i zaskakujące. To wreszcie świątynie pełne historii. Warto odkryć ten zakątek Starówki, bo okazuje się, że wcale nie jest to miejsce gorsze, niż Stare Miasto!
Zbiór trzech satyrycznych opowiadań Fiodora Dostojewskiego: Cudza żona i mąż pod łóżkiem, Krokodyl oraz Romans w dziewięciu listach. W pierwszych z nich pewnych dwóch panów spotyka się pod oknem pewnej pani, a następnie pod łóżkiem pewnej innej pani. Wynikają z tych spotkań rozmaite interakcje i wymiany zdań. Krokodyl to historia pewnego człowieka, który wszedł w paszczę krokodyla i się tam zadomowił. Oryginalnie, zapewne z podtekstem politycznym. Ostatnie opowiadanie, Romans w dziewięciu listach to przekomiczna wymiana listów dwóch przyjaciół z zaskakującym zakończeniem.
Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.Pierwsze wydanie przewodnika po województwie opolskim, obejmuje historyczne tereny Dolnego i Górnego Śląska. 106 opuszczonych miejsc województwa opolskiego Jakub Jagiełło, Zapomniane miejsca Opolskie: część zachodnia
Philo Vance zostaje zbudzony "niezwykle wcześnie rano" przed godziną 8 przez prokuratora Johna F. X. Markhama. Znany kolekcjoner chińskiej porcelany i znajomy Vance'a Archer Coe popełnił samobójstwo w zamkniętym pokoju. Sprawa okazuje się jednak nie taka prosta na pierwszy rzut oka, zwłaszcza po znalezieniu w domu Coe'ów rannego teriera szkockiego. Wydaje się on kluczem do rozwikłania zagadki śmierci Archera Coe.
Dawid Raine to tułacz ciężko doświadczony przez życie. Zdradziła go żona, stracił majątek. W pociągu na dalekiej północy spotyka tajemniczego ojca Rolanda. Ponieważ pociąg utyka w zaspach Raine ma czas zwierzyć się duchownemu ze swoich trosk. Po nawiązaniu bliższej znajomości postanawia wyruszyć razem z ojcem Rolandem w dzikie tereny zamieszkiwane głównie przez Indian, aby w ten sposób oczyścić swoją duszę. Jeszcze w pociągu spotyka tajemniczą kobietę oraz znajduje zdjęcie pięknej dziewczyny, którą postanawia odszukać.
Powieść kryminalno-sensacyjna osadzona w XVII-wiecznej Warszawie. Jest rok 1655. Michał Fukier, właściciel kamienicy na rynku w Warszawie dowiaduje się o istnieniu tajemniczych skarbów jego przodków, które rzekomo mają być ukryte w podziemiach kamienicy. Informację tę odnalazł w starych kronikach Bartek Landikier, starający się o względy młodej Fukierówny. Wiadomość ta trafia również do politycznych przeciwników Fukiera, którzy paktują ze Szwedami. Rozpoczyna się walka o skarb (oraz o miasto), w której wszystkie chwyty są dozwolone.
Dwa nieznane opowiadania Walerego Przyborowskiego. Strachy w zamczysku to historia pewnego świętokrzyskiego szlachcica, który stara się o pannę z sąsiedniego majątku. Ich ojcowie bardzo się niegdyś przyjaźnili. Sprawy przybierają inny obrót po tym, jak ktoś pojawia się w pobliskich ruinach na Zamkowej Górze i rzekomo straszy. Opowiadanie w stylu typowym dla Przyborowskiego: trochę tajemnicy, kryminału i akcja wśród prowincjonalnej szlachty. W drugim opowiadaniu (Kto winien?) przedstawiona jest historia pewnej młodej kobiety, która wyszła za mąż za bogatego i starszego znacznie mężczyznę - i co z tego wynikło.
Drugie, poszerzone wydanie przewodnika kajakowego po Liwcu i jego dopływach. Specjalnie dla naszych czytelników przepłynęliśmy cały Liwiec jeszcze raz. Tym razem zaczęliśmy aż z Wyczółek koło Siedlec. Poszerzone i zaktualizowane zostały również dopływy Liwca, zwłaszcza Kostrzyń i Osownica. Poprawiliśmy także opis Ugoszczy. Przewodnik zawiera opisy: ponad 225 km szlaków kajakowych wszystkich nadrzecznych zabytków wszystkich spławnych i niespławnych dopływów Liwca Ponad 20 stron kolorowych map i zdjęć.
Przewodnik poprowadzi Cię do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze ewangelickie, fortyfikacje, bunkry hitlerowskie, dziwne pomniki, zabytki techniki.Drugie wydanie bestsellerowego przewodnika po ruinach Dolnego Śląska. 123 opuszczone miejsca województwa dolnośląskiego: Sudety Środkowe, Wschodnie i PrzedgórzeInne tomy z województwa dolnośląskiego:3. Sudety Zachodnie5. Nizina Śląska, cz. 16. Nizina Śląska, cz. 27. Wrocław, Oleśnica, Strzelin i okolice
Zbiór pięciu wdzięcznych wczesnych opowiadań Kornela Makuszyńskiego. Łączy je to, że przedstawiają świat arabski w humorystycznej formie. W opowiadaniu Ósma podróż Żeglarza Sindbada znany podróżnik próbuję znaleźć pewnemu królowi na odległej wyspie wierną żonę. Nie będzie to zadanie łatwe, ale inaczej Sindbad nie może opuścić wyspy. W innym opowiadaniu Hassan i jego pięć żon poruszony jest podobny temat - żony mają się przyznać, dlaczego zdradziły swojego męża. W tym klimacie utrzymane jest także zabawne opowiadanie O szlachetnej dziewicy i koniu. Pozostałe dwa opowiadania przedstawiają interakcje arabskich władców z lokalnymi mędrcami i ich skutki.
Zbiór czterech kapitalnych humorystycznych opowiadań Kornela Makuszyńskiego. W Duchu zapomnianym poznajemy historię ducha, który został sprowadzony przez szewca z Solca na Ziemię. A ponieważ szewc się spił, duch nie może wrócić z powrotem - musi więc bytować w domu pana Zięby. W drugim opowiadaniu właściciel mieszkania zatrudnia nietypowego lokaja z polecenia, który okazuje się być bardzo dziwnym człowiekiem. W trzecim tekście przedstawiona została nieszczęśliwa historia miłosna pana Dorna, który nie mógł znaleźć nigdy kobiety dla siebie, ponieważ każda z nich okazywała się zupełnie inna niż przewidywał. Pan z kozią bródką to opowieść o tajemniczym spotkaniu. Z kim? To pozostawiamy domyślności czytelników.
Kryminalno-groteskowa opowiastka Kornela Makuszyńskiego. Niejaki Feliks Pączek popada w zatarg o kochankę z żydowskim bankierem Stanisławem Tulipanem. Próbuje dać mu nauczkę, lecz w roztrzęsieniu strzela do niego z pistoletu. Następnie ucieka z miasta przed sprawiedliwością. Cały czas podąża za nim widmo Stanisława Tulipana, a po drodze spotyka on w zaskakujących okolicznościach jego krewnych i przyjaciół. Gehenna pana Pączka zdaje się nie mieć końca... Wielu czytelnikom międzynarodowe przygody pana Pączka skojarzą się z pewnością z Przygodami Koziołka Matołka, które powstały kilka lat później. .
Rozbitek Prendick dryfuje po morzu, dopóki nie zostaje uratowany przez przepływający obok statek. Tam trafia pod opiekę tajemniczego Montgomerego, podróżującego ze swoim zwierzętami, który leczy go i przywraca do sił. Jednak nieprzychylność kapitana powoduje, że niebawem Prendick trafia z powrotem na swoją tratwę. Pomocną rękę wyciąga ku niemu ponownie Montgomery, który zabiera go na wyspę zamieszkałą przez osobliwych mieszkańców. Wyspa doktora Moreau to jedna z najbardziej znanych powieści H.G. Wellsa. Była wielokrotnie ekranizowana, w najsłynniejszej adaptacji rolę tytułowego bohatera zagrał Marlon Brando.
Wystarczy gdzieś w Polsce wspomnieć o Górnym Śląsku, by przywołać posępne obrazy spowitych dymem kominów i wież wyciągowych. Moc tego wyobrażenia jest miażdżąca, a przecież to także kraina zamków, pałaców i dworów.Na początku minionego wieku było ich co najmniej 1100. Jednak szokuje nie liczba tych budowli, lecz świadomość, że do dziś większość z nich zrównano z ziemią.Przepadły nie tylko skromne siedziby szlacheckie - także wspaniałe, luksusowe rezydencje śląskich magnatów. Wszak przed stuleciem spośród dziesięciu najbogatszych ludzi w Niemczech sześciu mieszkało na Górnym Śląsku. Miejscowe grube ryby stać było na najlepsze europejskie wzory i wybitnych, modnych artystów. Jakże często zamiast tej unikatowej architektury znajdujemy dziś strzęp muru, rozwleczoną resztkę kamieni lub pustkowie, jakby w tym miejscu nigdy niczego nie było HANNIBAL SMOKEPisarz, dziennikarz i fotoreporter onet.pl. Autor nagradzanych reportaży, opowiadań i powieści kryminalnych. Rozgłos zyskał bestsellerową trylogią historyczną o Dolnym Śląsku. Niewidzialne miasto (2016) dokumentuje najważniejsze, zrównane z ziemią budowle Wrocławia, Niewidzialny Dolny Śląsk (2018) przedstawia blisko 450 unicestwionych rezydencji, Cicha Apokalipsa (2020) 200 zrujnowanych zamków, pałaców i dworów regionu. Zaginiony Górny Śląsk to ciąg dalszy fascynującej wędrówki i odkrywania zakazanej historii nieistniejącego już pejzażu kulturowego. Wydanie II - poprawiona jakość ilustracji w środku książki
Leon Kowal po wydaleniu z policji zmuszony jest otworzyć biuro detektywistyczne. Nowy interes nie przynosi jednak oczekiwanych profitów. Wizyta młodego programisty, który prosi o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, wydaje się zrządzeniem losu. Niestety Kowal wikła się w kolejne problemy, które z czasem doprowadzają go do przerażającejkonkluzji, że w śledztwo zamieszane są siły nadprzyrodzone. Nieco wcześniej zainicjowany został uniwersytecki projekt kierowany przez dwie doktorantki, które postawiły przed sobą arcytrudne zadanie, aby udowodnić istnienie zjawisk paranormalnych. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, z pomocą grupki studentów, badały takie zjawiska jak prekognicja, telepatia czy psychokineza. Efekt ich prac doprowadził do przerażających w skutkach wydarzeń.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?