Cztery pory roku, cztery bohaterki i cztery historie poruszające ważne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Jesień – najbardziej nostalgiczna i melancholijna pora roku. I taka właśnie jest opowieść o Hani, kobiecie wychowanej w domu dziecka, wycofanej i niepewnej siebie, która jednak z pozoru żyje jak w bajce. Przed laty wyszła za dobrze sytuowanego wdowca, mieszka w pięknym domu, ma wspaniałą córkę. Czego chcieć więcej? Mało kto jednak wie, że Hania żyje w cieniu tej pierwszej – zmarłej przed laty żony Andrzeja, który wciąż idealizuje i wspomina dawną miłość. Tej jesieni na drodze Hani staje przebojowa starsza sąsiadka. Za sprawą nowej znajomości Hania postanawia zawalczyć o siebie… Tylko czy już nie będzie za późno?
Chciwość, zazdrość, chęć zemsty, chore urojenia i obłędne idee – to komponenty zbrodni. Zbrodnia jest eksterytorialna i ponadczasowa. Na każdej długości i szerokości geograficznej ludzie z tych samych pobudek sięgają po rewolwer, nóż czy truciznę. Czy to w wieku XVI, czy przed tygodniem. Zbrodnia jest bezczelnie demokratyczna i nie zna kalendarza. Mariusz Gadomski, autor m.in. „Retrozbrodni” i „Tajemnicy Hipka Wariata” zabiera Czytelników w podróż na Podlasie. Do pięknej, malowniczej krainy, gdzie można zobaczyć czysty błękit nieba, posmakować kindziuka i posłuchać zadziwiająco trafnych mądrości ludowych. Ale uwaga: autor zabiera nas w podróż przez morze krwi. Dwadzieścia pięć historii wydobytych z mroku dziejów ocieka nią i prowokuje zasadnicze pytanie: a na cóż to wszystko było?
Mimo upływu lat wciąż żyją chwilami, gdy powietrze wypełnione było bezgranicznym uczuciem, a las i gwiazdy zdawały się im kibicować. Laura i Davide. On – sławny pisarz, od lat szaleńczo w niej zakochany. Ona – tancerka, która nie potrafi zaufać innemu mężczyźnie. Poznali się w ośrodku letniskowym jedenaście lat wcześniej. Ten czas to dla nich wzajemne spojrzenia na tle srebrzystego jeziora. Słońce, podchody i rozmowy o marzeniach. Ciepły dotyk, pierwsze pocałunki, taniec. Pewnego dnia włoski pisarz postanawia odnaleźć ukochaną. Czy mu się to uda? Jak potężna może być siła pierwszej miłości? To opowieść o sile nastoletniego uczucia, pasji i pogoni za szczęściem, ale także o tęsknocie i życiu przeszłością, która nie pozwala o sobie zapomnieć.
Druga część losów szaleńczo w sobie zakochanych, spragnionych prawdziwej miłości dusz. Davide Rosa to młody pisarz ukrywający się przed fankami na Malcie. Osiągnął wszystko, o czym marzył, ale wizja dalszego życia z dala od pierwszej miłości nie pozwala mu cieszyć się z sukcesów. Wakacje spędzane wiele lat temu w Polsce zmieniły go na zawsze. Poszukując szczęścia dochodzi do wniosku, że nic nie jest w stanie wypełnić pustki, jaką pozostawiła po sobie Laura. Dorosłość. Czas, w którym oboje tęsknią za tamtym uczuciem. Wspólne przeżycia nie pozwalają im o sobie zapomnieć. Niewypowiedziane słowa wciąż wibrują na dnie ich stęsknionych serc. O czym najczęściej pisze Davide? Czy dalej będzie żył nastoletnimi wspomnieniami z domku letniskowego nad jeziorem? Kim jest dziś Laura i czy jest szczęśliwa?
Cztery pory roku, cztery bohaterki i cztery historie poruszające ważne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas.
Dzieciństwo spędzone w domu dziecka wpłynęło na Aśkę zupełnie inaczej niż na Hanię, jej przyjaciółkę. Dziewczyna przez lata wchodziła w krótkie i intensywne relacje z mężczyznami, którzy – jej zdaniem – potrzebowali ratunku.
Ale to już przeszłość. Przyszło lato, które zmieni wszystko – teraz jest szczęśliwa z Maćkiem i oczekują narodzin pierwszego dziecka. Aśka spodziewa się wybuchu macierzyńskiej miłości, jednak zamiast radości są płacz i niemoc. Odpowiedzialność za nowe życie ją przeraża, a mimo to nie pozwala sobie pomóc.
Czy uda się zapobiec tragedii? Czy otoczenie dostrzeże problem, zanim będzie za późno?
„Lato” podejmuje ważny problem depresji poporodowej, która, według statystyk, dotyka nawet 15 procent młodych matek.
The Powerful Son of Poland – mocarz, który rozsławił Polskę.
Czy wystarczy zostać mistrzem świata, by zdobyć wieczną sławę? A może trzeba sięgnąć po laur trzy razy, by trafić do panteonu? Gdyby tak było, o Stanisławie „Zbyszku” Cyganiewiczu uczylibyśmy się w szkole. Ten chłopak z Podkarpacia został zapaśnikiem, którego oglądali królowie, prezydenci oraz tysiące ludzi od Lwowa po Nowy Jork. Mówiono, że na świecie znani są tylko dwaj Polacy – Paderewski i Cyganiewicz.
O pierwszym wszyscy pamiętamy. O życiu Cyganiewicza warto przypomnieć.
Przemysław Budziszewski. Od jedenastu lat prowadzi blog Z Silnych Najsilniejsi, na którym przybliża sylwetki i dokonania dawnych polskich atletów. Były strongman, maratończyk, mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii Masters. Poza sportem pasjonuje się podróżami – na motocyklu lub z plecakiem.
Marzec 2022. Zwolniony z dowodzenia SOP-em pułkownik Konstanty Barański próbuje od nowa ułożyć swoje życie u boku ukochanej Heleny. Kiedy otrzymuje propozycję pracy dla renomowanej kancelarii adwokackiej, wydaje się, że wszystko zaczyna się układać i po latach służby Kostek wreszcie zazna odrobiny spokoju.
Tymczasem świat ogarnia chaos. W Ukrainie rozpoczęła się rosyjska agresja i kilka nieprzychylnych pułkownikowi osób zamierza go wykorzystać do realizacji swoich strategicznych celów.
Czy Barańskiemu uda się przechytrzyć swoich prześladowców i przeżyć na wojnie kontrwywiadów? Czy zachowa kontrolę nad własnym losem?
Niebo płonie, a starzy wrogowie czekają na zgliszcza.
Ona musi wypełnić swoje przeznaczenie. Angel uważa się za najzwyklejszą dziewczynę na świecie, która dopiero wkracza w dorosłe życie. Ma jedną najlepszą przyjaciółkę, przewrażliwioną mamę i właśnie kolejny raz zmienia kierunek studiów. Ma również dziwne sny oraz przeczucia, które towarzyszą jej, odkąd pamięta. Nigdy jednak nie przywiązywała do nich większej wagi. Wszystko zmienia się tuż po jej dwudziestych pierwszych urodzinach, gdy zaczyna śledzić ją tajemniczy mężczyzna. Dziewczyna najpierw jest zaintrygowana, potem zirytowana niechcianym obserwatorem, a w końcu przerażona myślą, że ten może zrobić jej krzywdę. I ma trochę racji, bo Gabe… jest demonem. Nagle zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy i do Angel powoli dociera, że nie jest zwykłym człowiekiem, a w jej żyłach płynie coś, co stwarza zagrożenie dla niej, jej bliskich i wszystkiego wokół. Angel i Gabe mają swoje zadania: ona musi obudzić w sobie moce i nauczyć się nad nimi panować, a on pomóc jej w tym za wszelką cenę.
Łódź to brylant, jeśli chodzi o potencjał kryminalny.
Joanna Mazur jest pisarką stawiającą rzetelność i research ponad język literacki. Działa niesztampowo i ma talent do wyciągania tajemnic na światło dzienne. Najnowszy projekt prowadzi ją do Łodzi, a konkretnie do hali magazynowej, w której Joanna ostatnio… zabiła człowieka. Osobiście, chociaż nie własnymi rękami.
Spotyka się z informatorem, którym okazuje się Surfer, człowiek o kryminalnej przeszłości i mafijnych powiązaniach. Joanna chce, żeby został konsultantem jej najnowszego kryminału. Za jego pośrednictwem wkracza w sam środek podejrzanej intrygi.
Pisarka łączy fakty i zadaje pytanie, które uruchamia śmiertelne domino. Jej ciekawość okaże się kluczem do prawdy czy biletem w jedną stronę? I czy Surfer naprawdę wprowadza ją w świat mafii czy tylko prowadzi na stracenie?
Cztery pory roku, cztery bohaterki i cztery historie poruszające ważne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Ta wiosna oznacza nowy początek dla Eweliny i Adriana, którzy decydują się na adopcję chłopca. W ich domu pojawia się upragnione dziecko, jednak radość przysłania fakt, że Piotrek choruje na nieuleczalną chorobę – alkoholowy zespół płodowy. „Wiosna” inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i rozmowami autorki z kobietą, która adoptowała rodzeństwo z alkoholowym zespołem płodowym. Napisana w 2017 roku, powieść była konsultowana z psychologiem dziecięcym, dyrektorką ośrodka adopcyjnego i dyrektorką domu dziecka.
Kiedy czternastoletnia Caitlin odpowiada na ogłoszenie znalezione w gazecie – „Poszukujemy modelek” – nie wie, że w ten sposób podpisuje na siebie wyrok. Od tego czasu jest nieustannie kontrolowana, gwałcona, sprzedawana i przekazywana gangom w całej Wielkiej Brytanii. Jej oprawcy wcale się nie ukrywali: często odbierali ją ze szkoły lub z domu i zabierali do swoich mieszkań, domów rodzinnych lub hoteli, gdzie była systematycznie wykorzystywana. „Pozwólcie mi odejść. Wstrząsająca historia ofiary handlu ludźmi” to opowieść Caitlin o piekle, które udało jej się przetrwać.
Losy dwóch Polaków i dwóch Rosjan splatają się ze sobą w trakcie podróży nad Bajkał.
Siergiej jest przyjaźnie nastawiony do Polski, za to Timur jest wychowany na sowieckiej wersji historii. Ma pretensje do Polski o to, że nie chciała być w sojuszu ze Związkiem Radzieckim, że przez nią jego kraj się rozpadł. Oskarża Rafała o kłamstwo, gdy ten mówi, że żołnierze Armii Czerwonej zabierali Polakom zegarki. Takie z kopertką. Taki, jaki on sam, Timur, dostał od swojej ukochanej żony.
Kiedy ginie zegarek Rosjanina, ten zaczyna popadać w obsesję. Uważa, że to Polak mu go ukradł w ramach zemsty za dawne czasy. A to czyni ich dalszą, wspólną podróż jeszcze bardziej skomplikowaną…
Opowieść o opiece nad bliskimi i o najtrudniejszym wymiarze miłości.
Aurelia pracuje w szpitalu i zajmuje się osobami w stanie wegetatywnym. Wiele się zmienia, kiedy w placówce pojawia się nowy lekarz. Emil wprowadza nowatorskie metody badania sprawdzające, czy pacjenci, którzy nie mogą reagować na bodźce zewnętrzne, wciąż zachowują świadomość.
Dla Aurelii jest to początkowo bardzo trudna sytuacja – zwłaszcza, że jedną z pacjentek jest jej córeczka.
Każda z tych osób miała za sobą historię, normalne życie, zmienione w coś nie do wyobrażenia. Kiedy Aurelia myślała o zamkniętych w pułapce umysłu świadomościach, ogarniało ją przerażenie. Ciało nie działało, ale mózg, osobowość, człowiek mógł pozostać żywy. Gdzieś tam w środku, daleko.
Ubywa mieszkańców stolicy Niemiec, przybywa ofiar bezlitosnego zabójcy. Liczby pierwsze to te, które mają tylko dwa dzielniki – jedynkę i samą siebie. Przeciętny człowiek z odchyleniem humanistycznym nie za bardzo wie, czemu mają służyć. Natomiast grasujący w Berlinie morderca znalazł dla nich pokrętne zastosowanie: w rytmie malejących liczb pierwszych morduje ludzi, których z trudem można zaliczyć do grona przeciętnych, szacownych berlińczyków. Zagadkę próbuje rozwikłać Bernie Stein, policjant z polskim pochodzeniem, które trochę utrudnia mu prowadzenie śledztwa. Kryminolodzy i psychiatrzy zgadzają się, że seryjni działają w kilku fazach. Raz: po prostu mają fazę chęci, dwa: fazę pokuty i obrzydzenia do siebie, a potem trzy: kolejną fazę nieokiełznanej chęci mordu, tortur, krwi… A my mamy do czynienia z kimś, kto postanowił mordować w odstępach, w jakich występują liczby pierwsze.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?