Piotr Michałowski – malarz i rysownik, główny przedstawiciel romantyzmu w polskiej sztuce XIX wieku, a także urzędnik państwowy i działacz społeczny. Warsztat malarski kształtował podczas licznych podróży po Europie. Na swoich obrazach przedstawiał przede wszystkim konie i konne zaprzęgi oraz motywy historyczne, dbając o realistyczny wyraz swoich prac. Do najbardziej znanych dzieł artysty należą m.in. „Amazonka” (ok. 1835), „Wjazd Bolesława Chrobrego do Kijowa” (ok. 1837) czy „Somosierra” (ok. 1845). Album słowem wstępnym opatrzyła historyk sztuki Anna Zeńczak
Jerzy Nowosielski – wybitny malarz i rysownik. Od wczesnych lat zafascynowany był rytem bizantyjskim, dlatego w wielu jego dziełach można podziwiać wpływ technik ikonopisarskich. Był autorem setek obrazów, grafik, rysunków, a także polichromii cerkiewnych i kościelnych. Artysta operował szerokim wachlarzem tematycznym, począwszy od tematyki sakralnej na scenach obyczajowych i abstrakcyjnych kończąc. Autor nowej kategorii malarskiej – „ikony świeckiej”. Do jego najsłynniejszych dzieł należą: Bitwa o Addis Abebę (1947), Pływaczki (1953), Wiolonczelista (1958), Tajemnica narzeczonych (1962), Villa dei Misteri (1975), Dziewczyny na statku (1981),Plaża tybetańska (1983).
Jan Stanisławski – jeden z najważniejszych malarzy polskiego symbolizmu, twórca tzw. „krakowskiej szkoły pejzażowej”. Warsztat malarski doskonalił w Paryżu, podróżował również do Włoch, Hiszpanii i Niemiec. Cenił sobie bezpośredni kontakt z naturą, dlatego wybierał malowanie w plenerze zamiast w pracowni. Tworzył przede wszystkim naturalne w swej wymowie pejzaże, m.in. „Ule na Ukrainie” (1895), „Dniepr” (1903) czy „Pejzaż z wiatrakami” (1905). Wstęp do albumu zawierającego najważniejsze dzieła malarza napisała Urszula Kozakowska-Zaucha, historyk sztuki i kustosz Muzeum Narodowego w Krakowie
Bogato ilustrowany album „Słupsk” prezentuje najpiękniejsze i najciekawsze obiekty, jakie można podziwiać, zwiedzając to urokliwe nadbałtyckie miasto. W zestawie starannie wyselekcjonowanych fotografii znajdziemy m.in. zdjęcia kościoła Mariackiego, Zamku Książąt Pomorskich, neogotyckiego ratusza czy charakterystycznych słupskich murali, które doskonale oddają atrakcyjność tego jedynego w swoim rodzaju miejsca i stanowią idealną wizytówkę turystyczną Pomorza.
Minialbum poświęcony jest twórczości uznanego plakacisty, projektanta książek i czasopism, Władysława Pluty. Zwięzły w formie styl artysty nawiązuje do estetyki polskiej szkoły plakatu oraz zwraca uwagę energetycznością i specyficznym humorem. Prace Władysława Pluty prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Zagrzebiu, Helsinkach czy Sofii, i nagradzane na najważniejszych międzynarodowych konkursach, jak choćby Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1986) oraz Międzynarodowym Triennale Plakatu w Sofii (1998).
Wojciech Kossak – syn Juliusza Kossaka, malarz i ilustrator, główny przedstawiciel malarstwa historycznego. Uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych oraz akademii monachijskiej, później swój warsztat doskonalił w Paryżu. Jego prace cechuje patriotyzm wyrażany w obrazach przedstawiających walki wyzwoleńcze Polaków oraz sylwetki ważnych postaci w polskiej historii, m.in. „Kościuszko na koniu” (1893) czy „Piłsudski na kasztance” (1928). Ceniony i wielokrotnie nagradzany prezentował swoje prace na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Album, opatrzony wstępem autorstwa Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej, stanowi przegląd najważniejszych prac artysty.
Kolejny album ze znanej serii Plakaty tym razem poświęcony został Tomaszowi Bogusławskiemu, malarzowi, grafikowi i pedagogowi związanemu z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz tamtejszą Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych. Autor wielu okładek do książek oraz plakatów teatralnych i patriotycznych, charakteryzujący się wykorzystywaniem w swojej pracy przedmiotów codziennego użytku. Twórczość Bogusławskiego doceniono na wielu wystawach w Europie, Ameryce i Azji. Album słowem wstępnym opatrzył Zdzisław Schubert, natomiast za projekt graficzny odpowiada profesor Błażej Ostoja Lniski.
Wyjątkowa publikacja wydana z okazji setnej rocznicy powołania Ignacego Jana Paderewskiego na premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Album doskonale przybliża postać tego niezwykle zasłużonego dla dobra niepodległej ojczyzny wybitnego polityka, pianisty i kompozytora. Tekst został wzbogacony bogatym materiałem ilustracyjnym liczącym blisko 200 fotografii.
„Beksiński 3” to nowe wydanie albumu zawierającego wyjątkową kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego. Czytelnik znajdzie w nim mniej znane i rzadko publikowane reprodukcje dzieł z zakresu malarstwa i rysunku, pochodzące z archiwum Muzeum Historycznego w Sanoku oraz zbiorów prywatnych. Wydanie opatrzone zostało wstępem przyjaciela artysty i dyrektora sanockiego muzeum – Wiesława Banach oraz aktora, odtwórcy roli Zdzisława Beksińskiego w filmie „Ostatnia rodzina” – Andrzeja Seweryna. „Beksiński 3” jest kolejną częścią bestsellerowych wydań albumowych: „Beksiński 1” i „Beksiński 2”. Album nie powiela żadnej reprodukcji z pierwszego ani drugiego tomu – to kolejna odsłona twórczości Mistrza.
Nowe wydanie albumu prezentujace wyjątkową kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego. W części pierwszej prezentuje rysunki powstałe do połowy lat 70. Kolejna partia albumu zawiera malarstwo z całego okresu twórczości. Zawarte w albumie obrazy to między innymi prace z kolekcji żony Zofii oraz syna Tomasza. Zgodnie z ostatnią wolą właścicieli zbiory po ich śmierci przekazane zostały do Muzeum Historycznego w Sanoku i tam się obecnie znajdują. Ostatnia część albumu to kolaże komputerowe, w których widać twórcze wykorzystanie przez Beksińskiego możliwości, jakie daje nowoczesna technika.Uzupełnieniem wstępów wybitnego tenora Wiesława Ochmana, długoletniego przyjaciela artysty i Wiesława Banacha, dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku są archiwalne zdjęcia prywatne Zdzisława Beksińskiego, dotąd niepublikowane.
Nowe wydanie albumu prezentującego twórczość Zdzisława Beksińskiego w doskonałych reprodukcjach autorstwa Janusza Rosikonia. Uwzględnia ostatnie prace artysty, w tym również fotomontaże komputerowe.
Książka autorstwa Dafne Oleksy, blogerki prowadzącej na Facebooku stronę Bezglutenowi, zawiera 35 przepisów na zdrowe i smaczne desery dla łasuchów w każdym wieku. Książeczka podzielona jest na cztery rozdziały: Desery, Ciastka i ciasteczka, Ciasta bez pieczenia oraz Śniadania na słodko, a zawarte w niej przepisy zostały tak napisane, aby w prosty i przyjemny sposób ułatwić przygotowanie przysmaków zarówno rodzicom, jak i najmłodszym kucharzom. Desery zostały zilustrowane przez Annę Jaroń.
Trzecia, ostania, część czarnej trylogii autorstwa Bartłomieja G. Sali. Książka stanowi rodzaj pocztu istot, jakie wedle zapisków alchemików, źródeł historycznych, obiegowych opinii oraz klasyki literatury i kina miały zostać stworzone przez człowieka na drodze praktyk magicznych, alchemicznych doświadczeń czy eksperymentów naukowych. Istot, które w mniejszym lub większym stopniu wpisywały się w mit prometejski. Obok jednak stworzeń powstałych przez intencjonalne działanie człowieka, znalazły się tutaj również takie, którym dał on życie zupełnie niechcący, na przykład bez zrozumienia szepcząc magiczną formułę lub uruchamiając inny ciąg przyczynowo-skutkowy. W ten sposób życie tchnięte być miało między innymi w budzące się z wiekuistego snu mumie egipskie. Nie zabrakło w książce także miejsca dla istot, którym człowiek nie tyle dał życie, ile nową jego formę. W ten sposób narodzić się mieli między innymi szpetny Mr Edward Hyde czy Niewidzialny Człowiek. Każdy rozdział poświęcony został innej postaci lub ich grupie. Kolejność rozdziałów odpowiada chronologii pojawiania się owych postaci w kulturze, choć dalej już opowiadane w każdym z nich historie toczą się równolegle.To książka dla wszystkich chcących poznać różne potworne miejsca, skłonnych do zgłębienia kulturowych tradycji w postaci zapisanych w dawnych przekazach wyobrażeń i sięgnięcia do klasycznych dzieł literackich lub filmowych.
Album prezentuje efekty pracy Polskiej Grupy Infograficznej jedynej i pierwszej w Polsce firmy zajmującej się tworzeniem wyłącznie infografik jako narzędzia komunikacji wizualnej. Z jej projektów korzystają największe krajowe przedsiębiorstwa oraz instytucje państwowe, a także główni potentaci branży medialnej. To zbiór blisko 120 ilustracji ikonograficznych o tematyce popularnonaukowej, które dzięki zrównoważonej proporcji obrazu i treści, w przejrzysty i treściwy sposób przedstawiają ciekawostki z zakresu nauki, kultury, sportu i rozrywki, czyniąc niniejszy album skarbnicą wiedzy w pigułce.
„Licho wie” Agnieszki Taborskiej stanowi kontynuację świetnie przyjętej książki „Licho i inni” (nagroda Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2014). Podobnie jak tamta, skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych czytelników, ale lekturą dobrze będą się bawić też dorośli. Autorka opisuje sylwetki trzynastu Lich – stworów wywodzących się z ludowej tradycji, które przy bliższym poznaniu okazują się przyjazne i pomocne ludziom. Związane są z konkretnym regionem, miastem lub tematem (np. Licho Podhalańskie, Licho Warszawskie, Licho Ekologiczne). Znany z innych tytułów Agnieszki Taborskiej humor, a także walor edukacyjny, w połączeniu z wyjątkowymi ilustracjami prof. Lecha Majewskiego, czynią książkę jeszcze bardziej wartościową i atrakcyjną.
„Zbigniew Pełczyński. Podarunek życia” to składająca się z jedenastu rozdziałów książka wspomnieniowa poświęcona wybitnemu polskiemu filozofowi, wieloletniemu wykładowcy Uniwersytetu Oksfordzkiego, profesorowi Zbigniewowi Pełczyńskiemu. Autor David McAvoy – były student Pełczyńskiego – opisuje życie swojego mentora począwszy od jego młodości przypadającej na okres II wojny światowej, związanej z walką w szeregach Armii Krajowej i udziałem w powstaniu warszawskim, aż po emigrację do Wielkiej Brytanii i rozkwit niezwykłe bogatej, pełnej sukcesów działalności akademickiej profesora. Książkę uzupełnia zbiór zdjęć z archiwum prof. Pełczyńskiego.
„W poszukiwaniu strategii” to książka autorstwa eksperta do spraw międzynarodowych, byłego ministra spraw zagranicznych, profesora Adama Daniela Rotfelda, będąca zbiorem studiów, esejów, artykułów i rozmów opublikowanych na łamach czasopism oraz różnych prac zbiorowych w latach 2010–2017. Bogactwo merytoryczne zawartych w niej tekstów pozwala czytelnikowi lepiej i łatwiej zrozumieć zawiłości stosunków międzynarodowych wpływających na kształt globalnej polityki decydującej o sposobie funkcjonowania współczesnego świata. Publikację uzupełnia zestaw starannie wyselekcjonowanych, wyjątkowych ilustracji.
Książka jest opowieścią o życiu Haliny Konopackiej pierwszej damy polskiego sportu, bohaterki zbiorowej wyobraźni, heroicznej kobiety, która hołdowała radości życia i entuzjazmowi.
Z radości życia jest rozszerzeniem biografii Haliny Konopackiej opracowanej przez Marię Rotkiewicz. Książka przywołuje szeroki kontekst epoki, w jakiej przyszło żyć naszej bohaterce, postacie ze świata sportu, kultury i polityki II RP. Bogaty zbiór fotografii pozwala odtworzyć klimat tamtych czasów.
Trzy połówki życia to książka zawierająca elementy pamiętnika, pełna wspomnień i refleksji dotyczących drogi życiowej autora polskiego dziennikarza telewizyjnego, publicysty Macieja Wierzyńskiego.
Minialbum zawiera blisko 60 prac jednego z najznakomitszych polskich rysowników Zygmunta Januszewskiego. Rysunki były tylko fragmentem twórczości Artysty, na którą składały się plakaty, projekty książek, doświadczenia z grafiką artystyczną, performance i happeningi, a także twórczość pisarska i poetycka. Plakaty powstawały równolegle do projektów książek autorskich i okładek gazet, często towarzysząc ich inauguracji. Za te połączenia i eksperymenty graficzne Artysta był wielokrotnie nagradzany. Swoje prace pokazywał na ponad stu indywidualnych wystawach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji. Od 2000 profesor Internationale Sommerakademie fr Bildende Kunst w Salzburgu, a od 2002 ASP w Warszawie, gdzie przejął po profesorze Januszu Stannym Pracownię Ilustracji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?