Twórz w swoim życiu atmosferę harmonii, spokoju i radości. – Dorota Raniszewska. Barwy zdrowia zawierają scenariusze twórczych spacerów, podpowiadają proste i skuteczne sposoby na:
- pełne pozytywnych doznań życie,
- odprężenie,
- radzenie sobie w trudnych emocjonalnie chwilach.
To książka dla osób poszukujących harmonii, radości i poczucia szczęścia, chcących poprawić swoje zdrowie, odporność psychiczną, umiejętności regulacji emocji. Jest doskonałym przewodnikiem dla rodziców, wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą, instruktorów mindfulness czy kąpieli leśnych, opiekunów osób starszych. Polecam ją bardzo osobom i rodzinom w procesach zdrowienia. Książka Barwy zdrowia powstała we współpracy ze stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na rozwój Centrum Kryzysowego dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.
Opinie
Spacery były dla mnie wielką przyjemnością i wytchnieniem w codziennych obowiązkach. Nauczyły mnie, że mogę na chwilę zwolnić, zatrzymać się, dotknąć kory drzewa czy pochodzić boso po trawie. Poczułam, jak bardzo tego potrzebuję. Polecam każdemu. - Elżbieta Majewska, coach kryzysowy, współautorka wielu kampanii PARS
Z poradnika emanuje nietuzinkowa wrażliwość i kreatywność. Autorka prowadzi nas do miejsca, w którym jest tu i teraz: cisza, spokój, wdzięczność. Po tej lekturze Twój każdy krok uzyska nowych wymiarów głębi. - Maciej Kozakiewicz, autor bestsellera „Slow jogging. Japońska droga do witalności”
Uważne wyjście na spacer z Dorotą było doskonałą okazją do tego, aby otworzyć się na piękno otaczającego świata oraz zanurkować w możliwości obecnej chwili. Z perspektywy bycia tu i teraz w przyrodzie, wiele spraw nabiera innego wymiaru: myśli klarują się, pojawia się spokój i czysta radość bycia. Ta książka jest zarazem zaproszeniem jak i inspiracją do tego. - Magdalena Knefel, trenerka uważności, współautorka wielu kampanii PARS
Natura to, dla mnie, najpiękniejszy wyraz sztuki. Najintensywniejsze doświadczenie jej piękna przeżyłam po diagnozie: „Pani ma raka piersi”. Wtedy, gdy świat się zawalił i wszystko wydawało się być „końcem” – zachwyt nad pięknem natury zwyciężył. Obserwowanie otaczającej mnie przyrody wyzwoliło wiarę, że chorobę pokonam. Spacery z Dorotą uświadomiły mi, że wiele życiowych ran leczę dostrzeganiem piękna natury. Doroto, dziękuję Ci za to, że spacery z Tobą są dla mnie i mogą być dla wielu osób lekarstwem dla duszy. - Elżbieta Kozik – prezeska PARS, uhonorowana Złotym Łukiem Amazonek i odznaką honorową „Za zasługi dla Warszawy”.
Muzeum wyobraźni. Notatki o sztuce
Tego muzeum nie ma na żadnej mapie. Istnieje tylko w mojej głowie.
Prywatna kolekcja latami uzupełniana, a wciąż otwarta. Obudowana podróżami, lekturami, spotkaniami, rozmowami… Setki dzieł sztuki z dziesiątków muzeów… A wśród nich te widziane lepiej, doświadczane bardziej, pamiętane dłużej. Każde warte osobnej opowieści, uważnego spojrzenia. Blisko, niemal intymnie. Te, które od lat fascynują, prowokują, na które wciąż chcę patrzeć, które zmuszają do próby połączenia obrazu, myśli i słowa, do próby odpowiedzi na najprostsze „dlaczego?”.
Muzeum wyobraźni – ślad doświadczeń i tęsknot.
ANNA ROMANIUK
Historyczka literatury, edytorka, krytyczka literacka. Autorka książki Drobina białka. Motywy roślinne i zwierzęce w liryce Haliny Poświatowskiej (Adam Marszałek, 2005) oraz tomu esejów Orzeszkowo 14. Historie z Podlasia (Czarne, 2019). Opracowała tomy: Dusza czyśćcowa. Wspomnienia o Stanisławie Grochowiaku (PIW, 2010), Obecność. Wspomnienia o Czesławie Miłoszu (PWN, 2012) oraz Wierność. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie (PWN, 2014). Przygotowała także do wydania tom korespondencji Tadeusza Różewicza i Henryka Voglera (Warstwy, 2019) oraz była współedytorką zbioru korespondencji Jarosława Iwaszkiewicza Listy do córek (PIW, 2010). Recenzje publikowała m.in. na łamach „Nowych Książek”, „Zeszytów Literackich”, „Twórczości”, „Kwartalnika Artystycznego”, „Odry”, „Dekady Literackiej”, „Studium”, „Tygodnika Powszechnego”, „Czasu Kultury”. W 2021 roku drukiem ukazał się jej esej Anna Karenina to ja („Twórczość”, 3/2021).
Akcja powieści "Miło było cię porwać" toczy się pomiędzy światem rzeczywistym a upragnionym. Główne bohaterki to zagubione, niedopasowane, niepogodzone ze swoim przeznaczeniem mieszkanki Warszawy. Są jak drzewa, które się nie zakorzeniły. Karolina nie znalazła jeszcze swojego miejsca na ziemi, praca nie daje jej satysfakcji, a brak życiowego towarzysza, który rozumiałby ją bez słów, doskwiera coraz bardziej. Magda ma wprawdzie kochającego męża i dziecko, ale z pewnością czułaby się lepiej tam, gdzie jej nie ma. Zwłaszcza bez niechcianej towarzyszki – depresji poporodowej – której obecność odbiera koloryt codzienności.
"Miło było cię porwać" to opowieść pełna rozważań na temat sensu życia i śmierci. Magiczno-oniryczne przygody dwóch kobiet przenoszą czytelnika do świata, który jest jak lustro – w którym można się przejrzeć, wraz z całym bagażem własnych doświadczeń i refleksji. Podróż w głąb samego siebie jeszcze nigdy nie była tak fascynująca!
Mroczna zasłona jest wprowadzeniem do nowej serii książek Gwiezdny pył. W tej części Anastazja zmierzy się z własnymi słabościami, z którymi niejednokrotnie konfrontuje się podczas pokonywania przeszkód stawianych przez istoty z Ciemności. Czy 8-letnia elfka zdoła przezwyciężyć strach i gniew, jakie wzbudzają w niej postaci przeniknięte nienawiścią? Do jakich wniosków dojdzie Nastusia podczas bezpośredniego starcia z Niko i Emilem, którzy odpowiadają za śmierć niewinnych stworzeń?
Poprzez moją twórczość wprowadzam czytelnika w unikalny i pełen niezwykłych przygód świat, który porusza serca i sprawia, że odbiorca świadomie rozpoznaje nieskazitelne światło drzemiące w nim i ciemność kryjącą się w zakamarkach umysłu. To od naszych decyzji zależy, jaki świat oglądamy. Nigdy nie jest za późno, aby zdecydować się na zmianę i przyjrzeć się z bliska lękom i problemom, które nękają nasze skołatane serca i myśli.
Od Autorki
Życie mija nieuchronnie. Czas biegnie nieubłaganie. Człowiek w przestrzeni między niebem a ziemią musi odnaleźć swoje miejsce, swoje Tu i Teraz.
Drogi Czytelniku, jeśli masz ochotę choć na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu, to przeczytaj tę książkę. Znajdziesz w niej wiele refleksji na temat radzenia sobie z sytuacjami niechcianymi i niespodziewanymi w życiu. Wraz z autorką zwiedzisz kilka uroczych pod względem kultury i przyrody miejsc, prześledzisz wewnętrzne zmaganie z samym sobą w obliczu słabości i walki z niepokornym losem.
Wrażliwi odnajdą wiele odniesień kulturowych i będą mieli przyjemność rozpoznawać cytaty zaczerpnięte z literatury.
Książka ma budowę ramową – początek i koniec tekstu wzajemnie się uzupełniają. W życiu nic nie dzieje się przypadkiem, wszystko ma swój sens, choć odczytywany w różnym czasie i w wieloraki sposób. Moc w słabości się doskonali…
Jeśli jest noc, to nadejdzie dzień, jeśli smutek, to pojawi się też radość. Zwykłe pary nie do pary. Pozorne sprzeczności, które ostatecznie tworzą jedność.
Autorka chce wskazać nadzieję i pokazać drogę do jej odzyskania, przedstawić przemianę, jakiej człowiek podlega, zwłaszcza w sytuacjach bardzo trudnych.
„Czas narodzin i śmierci.
Przychodzenia i odchodzenia.
Mówienia i wyciszenia.
Pamięci i zapomnienia.
Zawsze ten sam i nowy.
Istnieje więc rzeczywistość poza czasem?”
Walorem książki są również ilustracje, które stanowią dopełnienie treści i ubogacają całość.
Przewybornie jest odkrywać przestrzeń przez pryzmat minionych epok. Kapelusze są niemymi świadkami dawnych emocji. Światów, które już lekko się sfilcowały. Wygasłe nakrycia z second-handów wciąż warte wybudzenia. Przyjęło się, że najbardziej szlachetne to te ze swoją przeszłością, znoszone przez szacowne głowy, umysły tęgie, mózgownice przedwojenne i jeszcze starsze. Najmilsze humanistyczne i zrzucone przez artystyczne talenty. Są i te pocieszne nakrycia goszczące na makówkach trzpiotek, czerepach beztroskich, łbach osobniczych, figurach zwyczajnych czy prymitywnych dyniach. Jak dobrze znaleźć w nich nici dawnych żywotów. A co z wieszakiem? To symboliczny łapacz pomysłów, stojak na uchwycone historie i przemyślenia, metaforyczne kapelusze. Rozwarstwiona i wieloramienna konstrukcja oferująca wybór zawieszonych i dotkniętych już tematów. Postawić go można wszędzie, na łące czy polu, miejscu straceń czarownicy Sydonii, w domu czy na wyjeździe, blisko ojczyzny i w snach, chmurach, byle do niego wracać i wieszać nowe ciekawe egzemplarze meloników.
Ze Wstępu do książki
Hipnorodzenie, z angielskiego hypnobirthing, to pewnego rodzaju filozofia porodu i sięganie do korzeni położnictwa i opieki nad rodzącymi. To z jednej strony edukowanie rodzących i przywracanie im wiary odnośnie zdolności ich ciała do naturalnego procesu, jakim jest poród. Z drugiej – uczenie mam technik, które pozwalają im osiągnąć głęboki stan relaksu. Dzięki temu ich ciało w łatwiejszy i przyjemniejszy sposób przygotowuje się na poród. Mamy stają się również bardziej pewne siebie i ufają swojemu ciału.
Mam na imię Kaja. Jestem jedyną w Polsce magister hipnoterapii klinicznej z dyplomem londyńskiej uczelni. Pracę magisterską, którą broniłam na University of West London, poświęciłam na badania odnośnie hipnoporodu. Jestem również certyfikowaną instruktorką KgHypnobirthing oraz twórczynią szkolenia dla specjalistów opieki okołoporodowej, akredytowanego przez London College of Clinical Hypnosis International.
(…) Książka stanowi bardzo cenną i innowacyjną jak na polskie warunki lekturę dla kobiet będących w ciąży i, jak sądzę, wielu położnych pracujących na traktach porodowych. (…) Książka jest źródłem cennej wiedzy i doświadczeń zawodowych wynikających z praktyk prowadzonych w Wielkiej Brytanii, w której kwalifikacja rodzących według czynników ryzyka jest bardzo szczegółowo rozpracowana, a hipnoporód jest wykorzystywany w codziennej praktyce. Żywię nadzieję, że stanie się on też częścią praktyki w naszych salach porodowych.
Ewa Tobor – dr n. med., położna,
adiunkt, miejsce pracy Wydział Nauk o Zdrowiu
Uniwersytetu Opolskiego
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?