I znowu katastrofa! Mama musi wyjechać, im dalej, tym lepiej! Na panią Romanowską spada bluszcz, a na Majkę... kuchnia. I to może nie byłby koniec świata, gdyby ciabcia nie łapała właśnie oczka w kobiercu czasu.
Na szczęście na czary zawsze można liczyć. Podobnie jak na starych i nowych magicznych znajomych (i całkiem zwyczajnego tatę). Dadzą – jak Upiór z Kartofliska – receptę na bliny ziemniaczane (i namówią do odwiązania z przywiązania). Zaproszą na ślub (zgadnijcie kto!), pokazując, że rybna dieta cud naprawdę działa. Albo jak Mimowolny Mim zdradzą tajemnicę francuskiej bążurki lub zasypią dyniowymi pomysłami jak Odwrotna Babulen´ka. Przepisy – palce lizać! I tylko za pijawki Monterowej – jak Maja – dziękujemy!
Szósty tom przygód młodziutkiej czarownicy to najprawdziwsza powieść kucharska, pełna sprawdzonych przepisów, na tyle prostych, że można będzie gotować całą rodziną. Dzieciom na pewno udzieli się Majkowa magia kuchni i radość kucharzenia. Tym bardziej że wiele tych smaków autor pamięta z dzieciństwa, bo część z nich to receptury jego babci! Ale ta książka to także rarytas dla smakoszy literatury! Nawet antytalentom kulinarnym zakręci się w głowie od nieoczekiwanych wydarzeń i czasem dosłownie odlotowych bohaterów. Marcin Szczygielski – pisarz znany z nieposkromionej wyobraźni, poczucia humoru i świetnego pióra – dzieli się swoją kolejną pasją.
Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również jakże bliską nam rzeczywistość.Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy?Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym nie.Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną, pisze znana psychoterapeutka Katarzyna Miller. O popularności bajek terapeutycznych Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel najlepiej świadczy fakt, że to już czwarte wydanie tej niezwykłej książki. Warto po nią sięgnąć i czytać razem z dziećmi!
Królewna Wiola i książę Broklyn poznają się na balu. Ona nie przepada za lekcjami, on przeciwnie – jest człowiekiem nauki. Połączy ich wspólna misja do wykonania, a właściwie trzy zadania, z których ostatnie stanowi wielką niewiadomą…
Po drodze nasi bohaterowie będą wpadać w rozliczne tarapaty, ale na szczęście nie są sami. Towarzyszy im tajemniczy Sokolnik i - czy trzeba, czy nie trzeba – czuwa Wróżka Chrzestna. Musimy też wspomnieć o Ujadaczu i Jeżynce - jedno z nich jest psem, a drugie kotem (lub na odwrót, sami doczytajcie!) oraz o pewnym rycerzu – bo inaczej strasznie się na nas obrażą.
Czy dzieciom uda się odczarować rodziców? I czy można pokonać niezwyciężonego smoka? Tego dowiecie się z tej książki, a przy okazji zrozumiecie ustrój polityczny państwa wróżek, poznacie uwarunkowania psychologiczne, kulturowe i emocjonalne zawodu zbója, a także przyjrzycie się skutecznej metodzie walki z przestępczością.
Prawdziwa bajka z certyfikatem autentyczności. Dla czytelników od lat 6.
Patronat medialny sprawuje krasnal Dyrdymał.
Za siedmioma morzami, nad siedmioma rzekami rosło piękne miasto Wojna to imię małej Japonki z miasta nad siedmioma rzekami. Wojna miała tatę, mamę i młodszego braciszka. Tata bardzo kochał i rozpieszczał swoją córeczkę i był dumny z syna, który kiedyś miał zostać dzielnym żołnierzem. Wojna bardzo zazdrościła bratu. Kochała tatę, Cesarza i wojskowe parady. Matka Wojny nie lubiła ani Cesarza, ani wojskowych parad, choć nikomu o tym nie mówiła. Kiedy tata popłynął za morze, aby walczyć i zwyciężać, kazała dziewczynce oszczędzać jedzenie, zajmować się braciszkiem i pracować w ogródku. Wojna stała się smutna i bardzo tęskniła za tatą Marzyła, że gdy wróci, będzie miał na swoim mundurze prawie tyle medali, Ile Cesarz Któregoś dnia nad miasto nadleciał samolot i zrzucił bombę. To miasto to Hiroszima, a bomba to Little Boy. Bajka o Wojnie przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy. Prostej, oszczędnej w słowa, a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem że każda wojna jest zła. Kończąc opowieść, Joanna Rudniańska pisze, że Wojna zmieniła imię. Teraz nazywa się Pokój.
Nowość w serii edukacyjnej „Bajeczki dla maluszka” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.
Książeczka kartonowa dla najmłodszych czytelników/oglądaczy. Rymowana historyjka o komicznych perypetiach czarodzieja Prztyka z arcyzabawnym refrenem zaklęcia będzie inspiracją do wspólnej zabawy w czary-mary. Humor, rym i rytm sprawiają, że wierszyk sam wpada w ucho.
Książeczka ćwiczy pamięć, rozwija słownictwo i wyobraźnię. Dowcipne, namalowane na płótnie ilustracje zawierają wiele miłych niespodzianek dla spostrzegawczego maluszka.
Książeczka kartonowa dla najmłodszych dzieci z serii edukacyjnej Bajeczki dla maluszka. Polecana do wspólnej zabawy z dzieckiem. Wesoła, rymowana opowiastka o koronie, którą zgubiła królewna. Korona turla się po całym pałacu, a maluszek szuka jej w różnych zakamarkach... Książeczka rozwija spostrzegawczość. Rytmiczny wierszyk znakomicie ćwiczy pamięć, a wesołe, namalowane na płótnie ilustracje, chce się oglądać bez końca!
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” - te słowa i towarzyszącą im melodię poznajemy, zanim pójdziemy do szkoły i zanim w pełni zrozumiemy, co znaczy słowo „Polska”. A generał Dąbrowski, dumnie maszerujący „z ziemi włoskiej do Polski”, pojawia się w dziecięcej wyobraźni jako jeden z pierwszych sławnych Polaków i godnych naśladowania bohaterów. Przywykliśmy do tego, że „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewa w chwilach ważnych i uroczystych. Od najmłodszych lat wzrusza nas i przejmuje. Daje świadectwo naszej tożsamości i nas jednoczy.
Ale czy wiemy, jak to się stało, że właśnie ta pieśń została polskim hymnem narodowym?
Czy znamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” i potrafimy je poprawnie zaśpiewać? Czy w pełni rozumiemy ich sens?
Książka opowiada o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: „Co każdy Polak o hymnie wiedzieć powinien” oraz „Dla wnikliwych” sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku.
Do książki dołączona jest płyta CD z unikatowymi nagraniami historycznych wersji „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym z sześciozwrotkową „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech” opracowaną według rękopisu Józefa Wybickiego z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku.
Co robić, gdy wokół tylko mgła, mgła i mgła? Co prawda za sprawą słynnego nagle chiropterologa Medarda Rękoskrzydłego nietoperze pomagają ludziom przemieszczać się z miejsca na miejsce (działają już nawet programy Rodzina Nietoperz Plus oraz Rodzina Nietoperz Plus Plus, a pani premier zaczyna nosić broszkę z symbolem Batmana!) i ostatecznie obalony zostaje krzywdzący mit, jakoby wplątywały się we włosy dziewcząt, jednak przez tę spowijającą wszystko mgłę ludzie tracą resztki rozumu... Armagedon zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem na drodze ekipy ratunkowej stają coraz większe przeszkody. Jak pokonać GIPS? Jak uratować lasy (i dobre skrzaty) przed Wielką Szyszką? Jak przeciwstawić się mglistemu złu? Czy nadchodzący dziadowski sabat doprowadzi do przełomu w poszukiwaniach rozumu Foksi (to znaczy Niny!)? Czy i tym razem Maja, Ala, Monterowa, ciabcia i jej kot zdążą uratować świat?! Pierwsze (prawie udane) zaklęcie Mai, pierwszy chłopak (prawie na pewno, skoro popycha na przerwach, ofiarowuje spinnera i lajkuje na Facebooku...) i wciąż ten sam co zawsze problem: (prawie) nieuchronna apokalipsa!
Co robić, kiedy śnieg wciąż pada, pada i pada? Warszawa jest już zasypana, życie w mieście staje na głowie… W szkole Majki zostają odwołane lekcje. Można oczywiście siedzieć w domu z rodzicami i malutką Alicją i gapić się w telewizor. Ale można też pojechać do ciabci i zająć się zagadką tajemniczego zniknięcia Niny!
Spotkacie w tej książce dobrych znajomych z „Czarownicy piętro niżej”: Maję, ciabcię, Monterową, Marka i gadającego kota. Jednak nie zabraknie też niespodzianek! Wkrótce po przyjeździe Majki do Szczecina okaże się, że ciabcia nie jest staruszką, a Monterowa…
Ale tego na razie nie zdradzimy! Powiemy tylko, że Maja wpadnie (dosłownie!) w sam środek toczonej od stu lat wojny motylołaków, pozna carycę, cesarza i króla oraz... stanie na czele rewolucji. Przy okazji rozwiąże kryminalną zagadkę (ktoś ukradł Zdradliwe Lilie!) i natrafi na ślad kolejnych magicznych wskazówek pozostawionych przez jej zaginioną prapraprababcię Ninę…
Uff, sporo jak na jedne, nawet przedłużone zimowe ferie, a to i tak zaledwie część tej historii.
Będzie strasznie, zabawnie i ciekawie… A jeśli nie – to niech nas larwa pożre!
Profesor Abraham Van Helsing – słynny łowca wampirów i badacz potworów – oddaje w wasze ręce najstraszniejszą książkę, z jaką kiedykolwiek mieliście do czynienia. Czy jesteście gotowi, by stanąć oko w oko z mściwymi zjawami, przerażającymi duchami i niesamowitymi kreaturami zamieszkującymi świat? Potrzeba do tego dużo odwagi i odrobiny szaleństwa. Musicie być gotowi na przygody nie z tej ziemi, lecz kiedy już stawicie czoło tym wszystkim monstrom, będziecie mogli powiedzieć o sobie z dumą, że i wy, jak Van Helsing, jesteście nieustraszonymi tropicielami potworów.
Wielkoformatowy, bogato ilustrowany atlas przedstawia duchy, potwory oraz wszelkiej maści straszydła występujące w różnych kulturach na wszystkich kontynentach, zamieszkujące oceany, znane z mitologii, literatury i historii. Spotkacie w tej książce aż 136 takich dziwadeł! Dowiecie się, jak wyglądają, skąd pochodzą, jakie mają zwyczaje, sekrety i upodobania, a także… czego się boją (bo prawie na każdą bestię jest jakiś sposób!) albo (w najgorszym wypadku) jak przed nimi uciec.
Hrabia Drakula, Frankenstein, Mężczyzna bez Głowy, Zielona Dama, Potwór z Loch Ness, King Kong, Yeti, Wielka Stopa, Goblin, Ogr, Gremlin, Troll, Smok Wawelski, Bazyliszek, Cyklop, Chimera, Minotaur, Feniks, Skylla i Charybda, Ghul, Orang-Bati, Mokele-Mbembe, Alma, Huwawa, Chupacabra…
Chcecie przyjrzeć się im wszystkim z bliska? Van Helsing zaprasza śmiałków w POTWORNĄ podróż dookoła świata!
Lubisz detektywistyczne zagadki? Uwielbiasz wyszukiwać przedmioty ukryte na pełnych szczegółów ilustracjach? Szukasz książki, którą można bawić się przez długie godziny? Jeśli tak, chcemy ci kogoś przedstawić. To Detektyw Dinozaur! Właśnie wyrusza na pełną niespodzianek misję ratunkową... i przydałaby mu się pomoc. Śmiało, wskakuj do dinozaurowego samolotu! Przed wami mnóstwo roboty i zero czasu na nudę.Podczas eskapady odwiedzicie kilkanaście niezwykłych miejsc (każde z nich jest bajecznie narysowaną rozkładówką). Czeka was wyprawa w góry, wizyta w wesołym miasteczku, a nawet zwiedzanie stolicy świata! Traficie też do dżungli, znajdziecie się w kosmosie i na oceanie. Wszędzie tam będziecie musieli znaleźć coś, co jest bardzo sprytnie ukryte. Ciekawe, czy uda wam się wytropić poszukiwane postaci i rzeczy? Uprzedzamy, że nie będzie to łatwe, ale z drugiej strony… co dwie pary oczu to nie jedna! W razie czego możecie zaprosić do zabawy rodziców, dziadków lub przyjaciół. Pan Detektyw Dinozaur na pewno się ucieszy!
„W tej wojnie zwykli ludzie dawno przestali się liczyć” – Grzegorz Gortat
Teraz, gdy wszyscy wokół tyle mówią o Syrii, posłuchajmy głosu z samego centrum konfliktu – głosu ośmioletniej Jasminy z Aleppo.
Głosu zmęczonego wojną, która trwa już piąty rok. Zdziwionego tą „niebezpieczną zabawą dorosłych”, która dosięga dzieci. A przecież to one powinny się bawić na prawdziwych placach zabaw. I grać w piłkę nie o kulach. Głosu przedwcześnie dojrzałego, bo w czasie wojny dorasta się znacznie szybciej, zwłaszcza gdy próbuje się zrozumieć, o czym mówią dorośli, i dorośle odpowiadać na pytania młodszych braci.
„Co to są dobranocki?”, zapyta Tarik, który w swoim trzyletnim życiu nie przeżył nawet jednego dnia pokoju.
„A jak w atlasie zaznacza się wojny?” – takie pytanie mogłoby zadać niejedno syryjskie dziecko…
Jesteśmy z Jasminą w Aleppo, gdzie bezpiecznie bywa tylko… w bajce. I jak Jasmina poznajemy sytuacje i słowa, których żadne dziecko nigdy nie powinno poznać. Dzięki tej książce i my je poznamy, i staniemy się silniejsi. Bo jak mówi pan Safik, uczący potajemnie Jasminę matematyki, dopóki górujemy nad wrogami naszą wiedzą, nigdy nas nie pokonają. Dlatego trzeba jak najwięcej wiedzieć – i pamiętać o zwyczajnych ludziach, o Jasminie, Nabilu i Tariku, o ich rodzicach i przyjaciołach z Syrii.
Historie takie jak ta nigdy nie powinny się zdarzyć – a jednak się zdarzają, tu i teraz, tuż obok nas. Tym bardziej ważne, byśmy przeczytali razem z naszymi dziećmi i zapamiętali książkę przejmującą nie mniej niż jej tytuł: „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo”.
Cały dochód ze sprzedaży tej książki wydawca przeznacza na pomoc dla Syrii.
Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość.
Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…?
Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie.
To już trzecie wydanie tej książki. Skąd ta niezwykła popularność? Te bajki „dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną”, czytamy w rekomendacji znanej psychoterapeutki Katarzyny Miller. Mądrzy rodzice czytają je razem z dziećmi. Warto!
Historia ubioru modny świat na przestrzeni latKto pierwszy założył skarpety do sandałów? Czym różni się fortugał od krynoliny? Czy szustokor to strój damski, czy męski? Po co kobietom były brody? Kiedy chłopców ubierano w sukienki? Kto wymyślił spodnie? Skąd wróżki z bajek wzięły szpiczaste czepce z welonem? Co wspólnego z modą ma barani udziec albo kaczy kuper? Od jak dawna ludzie robią sobie tatuaże?Oto przewodnik po dziejach mody, jakiego jeszcze nie było! Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawostek i anegdot z dawnego i współczesnego świata elegancji, a także stylowe ilustracje, które ukazują ubiory z różnych epok i kultur, począwszy od futer, w które owijali się jaskiniowcy, poprzez greckie chitony i rzymskie togi, chińskie hanfu i japońskie kimona, po krynoliny, gorsety i surduty, aż do strojów hipsterów. Przedstawiamy ikony stylu wszech czasów oraz wielkich projektantów i niezwykłe kreacje, które przyniosły im sławę i majątek. Wszak moda to wielka przygoda!
Co robić, gdy wiatr wciąż dmie i huczy? Trąby powietrzne porywają ludzi z ulic. W Warszawie zostają zamknięte szkoły i lekcje odbywają się przez internet. Początkowo Mai się to nawet podoba, ale ile można siedzieć w domu? Na dodatek rodzice wpadają w manię konstruowania coraz to nowych, zadziwiających wynalazków i nie mają dla niej czasu. Na szczęście z niespodziewaną wizytą przyjeżdżają ciabcia i Monterowa… Na szczęście? Akurat! Wraz z nimi zjawia się nie tylko kot, Foksi i tajemniczy sakwojaż, ale też bardzo zła nowina – nad Mają zawisła klątwa!
Aby jej uniknąć, dziewczynka musi do dnia swoich dziewiątych urodzin odnaleźć… cegłę, która po wojnie przywędrowała do odbudowywanej Warszawy aż ze Szczecina. Pomogą w tym zagadki skrywane przez… warszawskie legendy.
Ech, te legendy... Ile w nich prawdy?! Syrena podkradająca „słoikom” słoiki, Złoty Kaczor knujący na Tamce, przedsiębiorczy Wars i Sawa oraz piszcząca w gnacie, wszechwiedząca nadwiślańska Bieda…
A wichura z każdym dniem przybiera na sile i na domiar złego w stolicy szerzy się „Zaraza miłości”, na którą zapada także Monterowa…
Co robić, kiedy deszcz wciąż pada, pada i pada? Oczywiście oglądać telewizję i jeść pizzę, najlepiej dzień w dzień. I cytować dialogi z ukochanych seriali... Ale życie nie może być aż tak piękne. Zatem któregoś dnia zwykła Maja ze zwykłego bloku zamiast na zagraniczną wycieczkę musi wyjechać na wakacje do ciabci. Ale nuuuuuuda. Stara kamienica, czarno-biały telewizor bez pilota, skrzypiąca wersalka... i jakieś tajemnicze odgłosy na strychu. Zwariować można... Ech, żeby choć z kotem można było pogadać... albo z jakąś wiewiórką (czy lisem?)... A tu tylko prastara ciabcia, jej makatki i obtłuczone kubki. I Zdradliwe Lilie w ogródku. Zdradliwe Lilie? Duchy?? Gadający kot??? Wiewiórka, która chce być lisem?!Nowa książka Marcina Szczygielskiego to cudowna mieszanka suspensu, opowieści o duchach i fantasy. Wyobraźnia jak zawsze olśniewająca! Wspaniały zmysł dramaturgiczny i poczucie humoru!
Co robić, kiedy śnieg wciąż pada, pada i pada? Warszawa jest już zasypana, życie w mieście staje na głowie W szkole Majki zostają odwołane lekcje. Można oczywiście siedzieć w domu z rodzicami i malutką Alicją i gapić się w telewizor. Albo pojechać do ciabci i zająć się zagadką tajemniczego zniknięcia Niny!Spotkacie w tej książce dobrych znajomych z Czarownicy piętro niżej: Maję, ciabcię, Monterową, Marka i gadającego kota. Jednak nie zabraknie też niespodzianek! Wkrótce po przyjeździe Majki do Szczecina okaże się, że ciabcia nie jest wiekową staruszką, a MonterowaAle tego na razie nie zdradzimy! Powiemy tylko, że Maja wpadnie (dosłownie!) w sam środek toczonej przez setki lat wojny motylołaków, pozna carycę, cesarza, króla i diuka oraz... stanie na czele rewolucji. Przy okazji rozwiąże kryminalną zagadkę (ktoś ukradł Zdradliwe Lilie!) i natrafi na ślad kolejnych magicznych wskazówek pozostawionych przez jej zaginioną prapraprababcię NinęUff, sporo jak na jedne, nawet przedłużone zimowe ferie, a to i tak zaledwie część tej historii.
Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy...? Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym - nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną. Rekomendowane przez znaną psychoterapeutkę Katarzynę Miller i polecane do wspólnego czytania z dziećmi.
Obsypana nagrodami, pierwsza część baśniowego tryptyku o Zielonym i Nikcie - przeznaczonego dla dzieci w każdym wieku i - podobnie jak ,,Mały książę"" - wartościowego także dla dorosłych. Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga oswoić lęk przed nieznanym. Proza Małgorzaty Strzałkowskiej i towarzyszące jej nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje Piotra Fąfrowicza przenoszą nas daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie nikomu nieznany Nikt od wielu lat mieszka na odludziu w starej wyschniętej studni. Studnia jest całym jego światem. Ograniczonym, lecz na swój sposób bezpiecznym. Zielony to wielbiciel wszystkiego, co zielone - trawy, koniczyny, sałaty, szczypiorku, szpinaku... Pewnego dnia trafia na polanę ze studnią w poszukiwaniu rzadkiego gatunku mchu. Sympatyczny, pełen entuzjazmu rudzielec przynosi ze sobą zapach lasu, ciepło słońca, zapowiedź nowego... Jego ciekawość, dobre słowo i pomocna dłoń całkowicie odmienią życie Nikta
...Czyli jak odwołać duchaCo robić, kiedy deszcz wciąż pada, pada i pada? Oczywiście oglądać telewizję i jeść pizzę, najlepiej dzień w dzień. I cytować dialogi z ukochanych seriali...Ale życie nie może być aż tak piękne. Zatem któregoś dnia zwykła Maja ze zwykłego bloku - zamiast na zagraniczną wycieczkę - musi wyjechać na wakacje do ciabci.Ale nuuuuuuda. Stara kamienica, czarno-biały telewizor bez pilota, skrzypiąca wersalka... i jakieś tajemnicze odgłosy na strychu. Ech, żeby choć z kotem można było pogadać... albo z jakąś wiewiórką (czy lisem?)... A tu tylko prastara ciabcia, jej makatki i obtłuczone kubki. I Zdradliwe Lilie.Zdradliwe Lilie? Duchy?? Gadający kot??? Wiewiórka, która chce być lisem?! Nie wierzycie!? To przeczytajcie. Jednym tchem!!!Nowa książka Marcina Szczygielskiego to cudowna mieszanka suspensu, opowieści o duchach i fantasy. Wyobraźnia - jak zawsze olśniewająca! Wspaniały zmysł dramaturgiczny i poczucie humoru! Oj, będzie się działo na tych wakacjach u ciabci... Oj, będzie się działo!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?