KATEGORIE [rozwiń]

Małgorzata Strzałkowska

Okładka książki Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki

39,99 zł 24,67 zł


Ta książka ma w sobie wszystko: porządne wiersze, zabawne slogany, kopalnię informacji, piękne ilustracje, śmieszne krasnoludki, powiew świeżego powietrza, mnóstwo zieleni i miłość do natury Można ją czytać i recytować, można przyglądać się pełnym detali ilustracjom - jednocześnie realistycznym, ale też trochę bajkowym. Można też wziąć ją pod pachę, wyjść na łąkę i przekonać się samodzielnie, czy nie rośnie tam wrotycz, jaskier, wiechlina, czy nie chowa się zaskroniec, kret albo zając. To propozycja dla wszystkich dzikich dzieci, wolnych umysłów, które potrzebują czegoś więcej niż pisanie szlaczków pośród czterech ścian, a zamiast tego chcą żyć, próbować, doświadczać... Jeśli pragniemy rozkochać nasze dzieci w przyrodzie i w polszczyźnie, właśnie takie książki musimy im czytać.
Okładka książki Zmysły

36,99 zł 21,00 zł


Wzrok, słuch, dotyk, węch i smak - dzięki nim poznaję świat!Książka, wykorzystując wesoły, rymowany tekst, wprowadza małych czytelników w świat zmysłów. Pojawiają się w niej przykłady posługiwania się wzrokiem, słuchem czy dotykiem w życiu codziennym, a także związane ze zmysłami ciekawostki ze świata natury. Atutem tej pozycji są także piękne, kolorowe ilustracje. Autorką książki jest Małgorzata Strzałkowska, która w tej serii napisała także "Kotki z płotka" oraz "Szarą myszkę i kolory".
Okładka książki Skarb Arubaby. Czytam sobie. Poziom 2

14,99 zł 9,24 zł


Skarb Arubaby. Czytam sobie, poziom drugi - Składam zdania, to idealna wybór dla dzieci, które kontynuują naukę czytania. Tomek i Ola spędzają wakacje u wujka, w jego starym, pełnym sekretów domu. Pewnego dnia natykają się na kartkę z tajemniczym szyfrem. Dzieciom udaje się odczytać wiadomość, ale czy odnajdą też ukryty skarb? Pisarka i poetka Małgorzata Strzałkowska stworzyła wciągającą opowieść, która zachęci każde dziecko do lektury. Bo w końcu kto nie marzy o znalezieniu skarbu? Czytam sobie to trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Znakomite, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Na poziomie drugim opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami, zawierają elementy dialogu oraz zdania złożone. Duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki umożliwiają ćwiczenie sylabizowania. Wysokiej klasy kolorowe i dowcipne ilustracje (w Skarbie Arubaby autorstwa Mikołaja Kamlera) są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu i ułatwiają jego zrozumienie. Forma książek w serii Czytam sobie została opracowana na podstawie z zaleceń metodyków.
Okładka książki Kotki z płotka, czyli od 1 do 10 i z powrotem

26,99 zł 15,34 zł


Książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników, która wprowadza ich w przyjazny sposób w świat zarówno słowa pisanego, jak i liczenia.Zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię pewnego kotka, który na swojej drodze spotyka kolejne koty i przeżywa z nimi rozmaite przygody.Cały tekst zasadza się na pomyśle, że co rozkładówkę przybywa kolejne zwierzę, aż zbierze się ich dziesięć, po czym z każdą kolejną rozkładówką odchodzi kolejny kot, aż nie zostanie żaden. Liczymy więc z dzieckiem od 1 do 10 i z powrotem.Atuty:-Zabawny, rymowany tekst-Piękne ilustracje, bardzo przyjazne, dostosowane do najmłodszego odbiorcy-Przyjazny sposób na rozpoczęcie przygody z czytaniem i liczeniem
Okładka książki Teatrzyki z morałem czyli rady nie od parady IV

34,99 zł 24,71 zł


Przedstawiamy kolejny, czwarty już tom cyklu RADY NIE OD PARADY.Poszczególne utwory, z których każdy kończy się morałem, łączy forma - wszystkie przeznaczone są do wystawiania na scenie. Wśród bohaterów inscenizacji znajdziemy króla Gnata, imć Twardowskiego, królewnę o dziwnych upodobaniach, zbójców, kozę, która wybrała się na wycieczkę do Paryża, i wiele innych postaci.Teksty rozpisane są na role, a w przedstawieniach może brać udział nawet spora gromadka młodych aktorów. To znakomita nauka przez zabawę. Zapraszamy!
Okładka książki Zielony i Nikt

29,90 zł 17,26 zł


Obsypana nagrodami, pierwsza część baśniowego tryptyku o Zielonym i Nikcie - przeznaczonego dla dzieci w każdym wieku i - podobnie jak ,,Mały książę"" - wartościowego także dla dorosłych. Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga oswoić lęk przed nieznanym. Proza Małgorzaty Strzałkowskiej i towarzyszące jej nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje Piotra Fąfrowicza przenoszą nas daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie nikomu nieznany Nikt od wielu lat mieszka na odludziu w starej wyschniętej studni. Studnia jest całym jego światem. Ograniczonym, lecz na swój sposób bezpiecznym. Zielony to wielbiciel wszystkiego, co zielone - trawy, koniczyny, sałaty, szczypiorku, szpinaku... Pewnego dnia trafia na polanę ze studnią w poszukiwaniu rzadkiego gatunku mchu. Sympatyczny, pełen entuzjazmu rudzielec przynosi ze sobą zapach lasu, ciepło słońca, zapowiedź nowego... Jego ciekawość, dobre słowo i pomocna dłoń całkowicie odmienią życie Nikta
Okładka książki Korona BAJKA

10,62 zł 6,12 zł


Książeczka kartonowa dla najmłodszych dzieci z serii edukacyjnej Bajeczki dla maluszka. Polecana do wspólnej zabawy z dzieckiem. Wesoła, rymowana opowiastka o koronie, którą zgubiła królewna. Korona turla się po całym pałacu, a maluszek szuka jej w różnych zakamarkach... Książeczka rozwija spostrzegawczość. Rytmiczny wierszyk znakomicie ćwiczy pamięć, a wesołe, namalowane na płótnie ilustracje, chce się oglądać bez końca!
Okładka książki Czarodziej Prztyk BAJKA

10,62 zł 6,12 zł


Nowość w serii edukacyjnej „Bajeczki dla maluszka” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Książeczka kartonowa dla najmłodszych czytelników/oglądaczy. Rymowana historyjka o komicznych perypetiach czarodzieja Prztyka z arcyzabawnym refrenem zaklęcia będzie inspiracją do wspólnej zabawy w czary-mary. Humor, rym i rytm sprawiają, że wierszyk sam wpada w ucho. Książeczka ćwiczy pamięć, rozwija słownictwo i wyobraźnię. Dowcipne, namalowane na płótnie ilustracje zawierają wiele miłych niespodzianek dla spostrzegawczego maluszka.
Okładka książki Raj na ziemi czyli rady nie od parady

24,90 zł 17,59 zł


Kolejny tom wierszy, z których każdy kończy się morałem - przysłowiem. Tym razem autorka stara się uczulić młodego czytelnika na sprawy dotyczące środowiska, tego najbliższego i tego odległego, oraz na los wszystkich żywych istot - od maleńkiej roślinki do olbrzymiego słonia.
Okładka książki Bajanie na zasypianie. Wędrówka owieczki
zapowiedź

34,99 zł 19,86 zł


Czarująca historia na dobranoc, która przeniesie Twoje dziecko do krainy snów! Mała owieczka jest bardzo ciekawa świata. Gdy spaceruje u boku mamy, wciąż zadaje rozmaite pytania i przygląda się wszystkiemu dokoła. Przecież na łące można robić tyle wspaniałych rzeczy! Wyścigi ze ślimakiem, zabawy z zającami i skakanie przez rzekę z żabkami. Ale jak ułożyć się do snu po dniu tak pełnym wrażeń? Na szczęście jej mama zna kołysankę, dzięki której owieczka szybko się wyciszy… Seria „Bajanie na zasypianie” to urocze książki z rymowanymi opowieściami odpowiednimi do czytania przed snem. Wokół tak wiele się dzieje, ale ciepłe łóżko, ciekawa opowieść i kołysanka na dobranoc z pewnością pomogą maluchowi zasnąć!
Okładka książki Bajanie na zasypianie. Słoniowa przygoda
zapowiedź

34,99 zł 19,86 zł


Czarująca historia na dobranoc, która przeniesie Twoje dziecko do krainy snów! Słonik Tembo razem z rodziną maszeruje przez las. Wokół tyle się dzieje! Hipopotam fika w błocie, lew ściga się ze strusiem, a dwie papugi próbują się przekrzyczeć. Jak po dniu tak pełnym wrażeń ułożyć się do snu? Na szczęście babcia słonika zna kołysankę, dzięki której Tembo szybko się wyciszy… Seria „Bajanie na zasypianie” to urocze książki z rymowanymi opowieściami odpowiednimi do czytania przed snem. Wokół tak wiele się dzieje, ale ciepłe łóżko, ciekawa opowieść i kołysanka na dobranoc z pewnością pomogą maluchowi zasnąć!
Okładka książki Szara myszka i kolory

29,99 zł 17,03 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej opowiada historię szarej myszki, która jest bardzo smutna z powodu ubarwienia swojego futerka. Myszka wybiera się na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie. Dziecko razem z myszką dowiaduje się, co może być zielone, niebieskie, czerwone, różowe itd. Na koniec myszka spotyka szarego wilka i docenia wtedy kolor swojego futerka. Już nie wydaje się jej nudne. Zadowolona wraca do siebie. A gdy złapie ją szary dzień, plecie kolorowy wianek z kwiatków na poprawę humoru.
Okładka książki Szara myszka i kolory

26,99 zł 15,91 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Poznaj krainę barw razem z szarą myszką i odkryj świat pełen kolorów!Wspólnie z dzieckiem przeczytajcie zabawny, rymowany tekst Małgorzaty Strzałkowskiej (Kotki z płotka) opowiadający historię szarej myszki, która jest bardzo smutna z powodu ubarwienia swojego futerka. Myszka wybiera się na wędrówkę po krainach różnych kolorów, żeby poszukać najlepszej barwy dla siebie! Dziecko razem z myszką dowiaduje się, co może być zielone, niebieskie, czerwone, różowe... Na koniec myszka spotyka szarego wilka i docenia kolor swojego futerka. Już nie wydaje się jej takie nudne! Zadowolona wraca do siebie. A gdy złapie ją szary dzień, plecie kolorowy wianek z kwiatków na poprawę humoru.Szara myszka i kolory to idealna książka na rozpoczęcie przygody z nauką kolorów dla wszystkich dzieci!
Okładka książki Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy

34,90 zł 20,40 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” - te słowa i towarzyszącą im melodię poznajemy, zanim pójdziemy do szkoły i zanim w pełni zrozumiemy, co znaczy słowo „Polska”. A generał Dąbrowski, dumnie maszerujący „z ziemi włoskiej do Polski”, pojawia się w dziecięcej wyobraźni jako jeden z pierwszych sławnych Polaków i godnych naśladowania bohaterów. Przywykliśmy do tego, że „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewa w chwilach ważnych i uroczystych. Od najmłodszych lat wzrusza nas i przejmuje. Daje świadectwo naszej tożsamości i nas jednoczy. Ale czy wiemy, jak to się stało, że właśnie ta pieśń została polskim hymnem narodowym? Czy znamy wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” i potrafimy je poprawnie zaśpiewać? Czy w pełni rozumiemy ich sens? Książka opowiada o narodzinach „Mazurka Dąbrowskiego”, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” w pieśń narodową i hymn państwowy, a także o ludziach w sposób szczególny z nią związanych. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące polskiego hymnu w ciekawe i przydatne kompendium. Dzięki podziałowi na dwie części: „Co każdy Polak o hymnie wiedzieć powinien” oraz „Dla wnikliwych” sięgnąć po nią może czytelnik w każdym wieku. Do książki dołączona jest płyta CD z unikatowymi nagraniami historycznych wersji „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym z sześciozwrotkową „Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech” opracowaną według rękopisu Józefa Wybickiego z 1797 roku i zapisu nutowego z 1800 roku.
Okładka książki O wartościach. Rady nie od parady cz III TW

26,90 zł 16,10 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Moi drodzy! To wartości wpływ największy na uczynki nasze mają, są powodem naszych działań i wszystkiemu sens nadają. A więc dbajmy o wartości i pilnujmy należycie, byśmy zawsze w zgodzie z nimi budowali nasze życie. Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Zielony i Nikt

27,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka obsypana nagrodami krajowymi i międzynarodowymi, laureatka między innymi Dużego Donga w konkursie Polskiej Sekcji IBBY oraz Biały Kruk 2011 na liście Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Niezwykle sugestywna proza znakomitej poetki i nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje przenoszą czytelnika daleko stąd, gdzie rośnie wielki, gęsty las… W środku tego lasu, na porośniętej mchem polanie, była stara wyschnięta studnia, w której mieszkał Nikt. „Nie wiadomo, skąd się tu wziął. Po prostu był i już. Nie opuszczał nigdy swojej kryjówki i chyba nawet nie wiedział, że istnieje coś poza nią. Studnia była całym jego światem”. Aż pewnego ranka do studni zajrzał Zielony…
Okładka książki Dzień dobry, Dobranoc BAJKA

9,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książeczka kartonowa dla najmłodszych dzieci z serii edukacyjnej Bajeczki dla maluszka. Polecana do wspólnej zabawy z dzieckiem. Wesoła, rymowana opowiastka o słonku, które rano wschodzi, wędruje po niebie i zachodzi wieczorem. Maluszek obserwuje, jak zmieniają się pory dnia. Książeczka rozwija orientację w czasie. Rytmiczny wierszyk znakomicie ćwiczy pamięć, a cieplutkie, namalowane na płótnie ilustracje chce się oglądać bez końca!
Okładka książki Bajki krasnoludka Bajkodłubka BAJKA

35,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka opracowana specjalnie do nauki czytania. Zbiór 26 historyjek - po jednej na każdy tydzień jesieni i zimy. Przeznaczone są dla dzieci od lat 6 do samodzielnego czytania. W każdym tekście występują tylko 23 litery. Bez ą, ę, ó, h, zmiękczeń i dwuznaków. Wszystkie czytanki to ciekawe bajki - dowcipne, mądre, a niektóre nawet rymowane! Napisane przez wybitną poetkę i znawczynię języka polskiego we współpracy z doświadczonymi nauczycielami kształcenia zintegrowanego. W przygotowaniu czytanki na wiosnę i lato pt. ""Bajki mamy Wrony"".
Okładka książki Rady Nie Od Parady - Małgorzata Strzałkowska

25,50 zł 15,60 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, która w ciekawej, zabawnej formie przekazuje bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak postępować z koleżankami i kolegami w szkole. Wiersze zawierają cenne rady i wskazówki, a każdy z nich kończy się morałem.
Okładka książki Rymowane przepisy na rodzinne popisy Strzałkowska

22,00 zł 13,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kolażami ilustrowana książka kucharska, ciut wierszowana, to najnowsze dzieło Małgorzaty Strzałkowskiej. Wobszernym zbiorze przepisów dla małych idużych znajda się odautorskie receptury na smakołyki najróżniejszego rodzaju, poczynając od wdzięcznie rymowanego kubka zjagodami, przez ukochaną przez poetkę galaretkę, po pizzę Danusi. Któż się na taką książkę nie skusi?!
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj