Zastanawiasz się, czy Twój wieczorny posiłek aby Ci nie szkodzi? Boisz się zbytnio przytyć, dlatego odmawiasz sobie kolacji? To stereotypy, spożywanie odpowiednio skomponowanego posiłku, z właściwą sobie oprawą, o odpowiedniej porze, nie tylko wzmacnia organizm, ale i przyczynia się do jego właściwej kondycji psychicznej. Czy jest coś bowiem piękniejszego niż kolacja przy świecach, z ukochaną osobą? Taka kolacja z pewnością jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Dlatego jeśli nie wiesz, co przygotować do jedzenia zestresowanemu mężowi czy chcesz za pomocą odpowiedniej diety pomóc swojej córce pozbyć się problemów z cerą, sięgnij koniecznie po "Kolacje smacznie i zdrowo"! Barbara Jakimowicz-Klein.
Autorka niezwykle rzetelnie i klarownie tłumaczy, na czym polega opętanie, jakie są jego przyczyny, formy oraz kryteria rozpoznawania. W sposób bardzo interesujący i bez szukania zbędnej sensacji zaznajamia czytelnika z katolickimi rytuałami, mającymi na celu wypędzanie z ludzkiego ciała duchów nieczystych.
Czy człowiek XXI wieku autentycznie jest całkowicie wolny? Jak sobie poradzić z samym sobą i z coraz bardziej agresywnym światem? Kogo/czego powinniśmy się obawiać? Nie ma osoby, która od czasu do czasu nie zadawałaby sobie podobnych pytań czy - co gorsza - nie stawałaby przed różnymi problemami całkowicie ją obezwładniającymi. Nie da się ukryć - człowiek XXI wieku mimo wszystko nie jest niepokonany i nie ma lekkiego życia. Ma za to wielu groźnych wrogów - strach, pychę, poczucie winy, zazdrość, małostkowość, zwątpienie. Trudno z nimi walczyć, ale bez wątpienia warto!
Co najbardziej łączy Barana i Strzelca? Dlaczego Wodnik i Ryby powinni na siebie uważać? O czym mówi nam kształt twarzy ukochanej osoby? Czy warto zadurzyć się w osobie z dużymi źrenicami? Jakie astrologiczne znaki przyciągają do siebie numeryczne Trójki? Odpowiedzi na te i setki innych pytań znajdziesz w ""Horoskopie partnerskim"" Jeraldine Saunders. Ta mała książka to wielka skarbnica ezoterycznej wiedzy. Można się z niej wiele dowiedzieć na temat astrologii, numerologii, chiromancji, fizjonomiki, grafologii itd. Wszystko w kontekście miłości i seksu. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy Lew będzie dla Ciebie odpowiednim partnerem, niepokoją Cię oczy ukochanej, przeraża Cię charakter pisma Twego lubego i nie wiesz, czy Skorpion to dobry kochanek - zajrzyj do kolejnego bestsellera Wydawnictwa ASTRUM.
Czy chwytasz za guzik, widząc kominiarza? Zawracasz z drogi, którą przebiegnie czarny kot? Jeśli tak, to zapewne wierzysz w przesądy, czyli poglądy sprzeczne z faktami i trudne do podważenia za pomocą racjonalnej argumentacji. Bliższe przyjrzenie się niektórym z nich może się okazać interesujące i pouczające, a często i zabawne. Wiele mogą one powiedzieć o sposobie myślenia, a tym samym wyjaśnić rozmaite dawne zwyczaje i wydarzenia z przeszłości. Niniejsza książka zawiera wybór przesądów dotyczących sfer życia związanych np. z ludźmi, ze zwierzętami, roślinami, przedmiotami, talizmanami i amuletami, metalami oraz kamieniami szlachetnymi. Niezależnie od tego, w jakim stopniu, i czy w ogóle, ulegasz jakimkolwiek powszechnie przyjętym przesądom, sięgnij po tę interesującą i zabawną lekturę.
Równie ważnym, jak staranie się o możliwie najwyższy dochód z pasieki jest bez wątpienia najkorzystniejsze znalezienie odbiorcy i spieniężenie jej produktów (miodu, kitu pszczelego, wosku, pyłku, itp.). Troska o to jest w dzisiejszych czasach tym większa, że produkcja miodu spada.
Podniesienie zysku z pasieki wiąże się ze sprzedażą jej produktów w formie najbardziej przetworzonej.
Książka ta, będąca reprintem podręcznika Miodosytnictwa dr. T. Ciesielskiego, w znakomity sposób przybliża współczesnemu hodowcy pszczół tradycyjne, od staropolskich, po przedwojenne metody
przerabiania miodu na trunki - w tym miody sycone, miody owocowe, a także wina. Szczególnie wyborne wina owocowo-miodowe i wina musujące.
W książce znajdują się także receptury przygotowania i produkcji piwa na bazie miodu - w tym wspaniałego piwa jałowcowego.
Autor Miodosytnictwa pisze:
Dla nas, Polaków, nasz kraju z dawien dawna ma sławę Ojczyzny obfitującej w najlepsze miody.
Hodowcy pszczół, pasiek, i dawniej i dzisiaj swoje sposoby produkcji przekazują rodom rodzinnym z pokolenia na pokolenie. Po dziś dzień stare miody polskie i ich przetwory eksportowane są na cały świat.
Zapraszam do lektury nie tylko hodowców pasiek, ale i pasjonatów dbałości o zdrowie oraz miłośników miodu i produktów naturalnych z niego, którymi niejeden gospodarz czy pani domu może zaskoczyć domowników i gości.
"Pamiętnik Pani Hanki", autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, to niezwykle wciągająca i bogata w szczegóły powieść, której akcja rozgrywa się w Warszawie w latach trzydziestych XX wieku. Dzieło to, napisane w formie pamiętnika, pozwala nam zajrzeć do prywatnego świata głównej bohaterki – Hanki Renowickiej, kobiety pięknej, młodej, należącej do warszawskich elit towarzyskich, prowadzącej życie na pozór pełne luksusu i beztroski. Pod elegancką powierzchownością skrywa się jednak dramatyczna historia
i tajemnica, która może zachwiać całym jej światem. Hanka Renowicka odkrywa przypadkiem list sugerujący, że jej mąż, Jacek, dopuścił się bigamii. To odkrycie wywraca życie kobiety do góry nogami, zmuszając ją do rozpoczęcia śledztwa, które prowadzi do zaskakujących odkryć na temat przeszłości jej męża. Rozpoczyna się intryga pełna napięcia, w której ważną rolę odegrają nie tylko miłość i zazdrość, lecz także manipulacja, zdrada oraz sekretne życie warszawskich elit.
Powieść Dołęgi-Mostowicza jest znakomitym obrazem obyczajowości wyższych sfer międzywojennej Warszawy. Autor znakomicie uchwycił klimat
i atmosferę tamtych czasów, oddając jednocześnie głębię emocjonalną swojej bohaterki. Czytelnik zyskuje wyjątkową możliwość wejścia w myśli i uczucia kobiety, która – choć pozornie uprzywilejowana – zmaga się z samotnością, niepewnością i bolesnym poczuciem zdrady.
Na uwagę zasługują mistrzowskie dialogi, błyskotliwe, często ironiczne spostrzeżenia i elegancki styl, który doskonale oddaje realia epoki. Powieść nie tylko ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie, lecz także porusza tematy społeczne i obyczajowe, malując obraz klasy wyższej Polski międzywojennej, z jej konwenansami, intrygami i ukrytymi dramatami.
"Pamiętnik Pani Hanki" to dzieło wciąż aktualne, zachwycające przenikliwością psychologiczną, finezją literacką oraz elegancją języka. Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika klasycznej literatury polskiej, oferująca zarówno pasjonującą opowieść, jak i głębszą refleksję nad relacjami międzyludzkimi, małżeństwem oraz społecznością, która tak chętnie skrywa swoje tajemnice pod maską pozorów.
Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku
w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego. Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, Prokurator Alicja Horn. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
„Bracia Dalcz i S-ka” to porywająca powieść obyczajowo-społeczna, w której Tadeusz Dołęga-Mostowicz kreśli obraz wielkiego przemysłowego imperium i rodzinnej dynastii, wplątanej w dramatyczne intrygi, finansowe machinacje i osobiste tragedie. Autor, znany z takich bestsellerów jak „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Znachor”, ponownie dowodzi swojego mistrzostwa w ukazywaniu mechanizmów rządzących światem wielkiego biznesu, konfliktów międzypokoleniowych i moralnych dylematów, jakie niesie ze sobą władza i bogactwo. Akcja powieści rozgrywa się w kręgu potężnej rodziny Dalczów, właścicieli prężnie działających Zakładów Przemysłowych „Bracia Dalcz i S-ka”. Na czele tego imperium stoi Wilhelm Dalcz, doświadczony i konserwatywny przemysłowiec, który całe życie poświęcił rozbudowie rodzinnej firmy. Jego brat Karol Dalcz, sparaliżowany i zmęczony życiem, powraca do kraju wraz ze swoim synem Krzysztofem, młodym inżynierem wychowanym w Europie Zachodniej. Krzysztof, mający przejąć odpowiedzialność za przyszłość zakładów, zderza się z nieprzyjaznym środowiskiem – skostniałą hierarchią, zbiurokratyzowanym zarządem oraz skłóconą rodziną, której członkowie kierują się głównie własnymi interesami. Na tle tych wydarzeń rozgrywa się emocjonująca walka o władzę, w której kluczowe role odgrywają również ludzie z otoczenia Dalczów.
Autor z wielką wnikliwością ukazuje ówczesne realia gospodarcze i społeczne Polski międzywojennej, z jej narastającymi podziałami klasowymi i kryzysem kapitalistycznego świata. Powieść, choć napisana w roku 1933, pozostaje niezwykle aktualna, ukazując mechanizmy walki o władzę, nepotyzm, korupcję i moralne dylematy ludzi uwikłanych w wielkie interesy. Dzięki znakomitym portretom psychologicznym, „Bracia Dalcz i S-ka” stają się nie tylko dramatycznym obrazem losów pewnej rodziny, ale i uniwersalnym studium ludzkiej natury – ambicji, zazdrości, lojalności i zdrady. Postacie stworzone przez Mostowicza nie są czarno-białe – każda z nich ma swoje motywacje, wady i zalety.Tadeusz Dołęga-Mostowicz,obserwator ludzkich charakterów udowadnia, że potrafi stworzyć literaturę, która nie tylko wciąga fabułą, ale i zmusza do refleksji nad kondycją człowieka i społeczeństwa. Czy Krzysztof Dalcz, młody i ambitny inżynier, zdoła uratować rodzinne dziedzictwo? Czy w świecie brutalnych intryg i bezwzględnej konkurencji jest jeszcze miejsce na uczciwość i honor? Przekonaj się, sięgając po tę fascynującą opowieść !
Autor:
Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego. Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, Prokurator Alicja Horn. Bracia Dalcz i S-ka – dwutomowa powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza ukazała się w roku 1933. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Oddajemy do rąk czytelników zbiór krótkich opowiadań dla starszych dzieci i młodzieży pod tytułem LAS MIĘDZY ŚWIATAMI autorstwa Kaliny Beluch.
Ta książka ma bardzo ciekawą historię. A wszystko jak pisze autorka zaczęło się od snu: Śniło mi się, że chodzę po lesie i wiem, że drzewa to naprawdę zaklęci w nich ludzie. Pomysł kiełkował we mnie przez dłuższy czas, aż w końcu przelałam go na papier. Starałam się dać każdemu drzewu niepowtarzalną osobowość.
Podeszłam do mieszkańców lasu z humorem i sympatią. Książka stanowi odzwierciedlenie zarówno mojej miłości do przyrody, jak i sympatii do ludzi”.
O autorce:
Kalina Beluch - urodziła się 4 kwietnia 1977 r. w Bytomiu, tam też mieszka. Współczesny człowiek renesansu - magister biologii i filologii polskiej, doktor nauk humanistycznych. Autorka licznych tomików wierszy wydanych głównie przez krakowskie wydawnictwo "Miniatura". Pisze artykuły o ochronie środowiska dla katowickiego dwutygodnika "Magazyn Hutniczy" oraz recenzje książek dla wortalu literackiego www.granice.pl . Kocha przyrodę, książki oraz długie piesze wędrówki. Jednym słowem - mól książkowy oraz barwny ptak..
Zapraszam do lektury!
"Popioły" to jedno z najważniejszych dzieł Stefana Żeromskiego, wpisujące się w nurt literatury Młodej Polski. Powieść, która zaczęła ukazywać się w odcinkach w 1902 roku na łamach warszawskiego "Tygodnika Ilustrowanego," stanowi epicką panoramę życia Polaków pod zaborami w epoce napoleońskiej. Autor z niezwykłą wrażliwością i precyzją oddaje atmosferę tamtych czasów, łącząc losy fikcyjnych bohaterów z autentycznymi wydarzeniami historycznymi. Stefan Żeromski, korzystając z bogatych zbiorów historycznych, tworzy monumentalne dzieło, które można porównać do "Wojny i pokoju" Lwa Tołstoja. Podobnie jak rosyjski mistrz, S.Żeromski kreśli paletę postaci, od prostych żołnierzy po wybitnych dowódców, opisując ich duchowe rozterki, moralne wybory związane z walką o niepodległość. Główny bohater, Rafał Olbromski, to postać symboliczna, reprezentująca młode pokolenie Polaków poszukujących sensu życia w trudnych realiach epoki. Jego droga - od młodzieńczej brawury, przez udział w wojnach napoleońskich, po głębokie refleksje nad istotą patriotyzmu - jest metaforą przemian duchowych całego narodu. Równolegle do jego losów, Żeromski przedstawia historie innych postaci, takich jak Krzysztof czy książę Gintułt, które wnoszą do powieści dodatkowe perspektywy i wzbogacają jej wymowę. "Popioły" nie są jedynie powieścią historyczną, lecz także głęboką analizą moralną i filozoficzną. Żeromski zadaje fundamentalne pytania o cenę wolności, sens poświęcenia i wartość życia ludzkiego w obliczu wielkich przemian. Wątki wojenne przeplatają się z refleksjami nad losem jednostki w kontekście narodowych dążeń, co czyni tę powieść niezwykle aktualną i uniwersalną.Kompozycja dzieła, oparta na luźnych epizodach i dynamicznych scenach batalistycznych, pozwala czytelnikowi zanurzyć się w różnorodności ówczesnego życia. Żeromski mistrzowsko operuje językiem, tworząc plastyczne opisy przyrody, pełne detali sceny bitewne i sugestywne dialogi, które przybliżają ducha epoki."Popioły" to nie tylko hołd złożony polskiej historii, ale także uniwersalne dzieło literackie, które zmusza do refleksji nad losem jednostki i narodu. Powieść, mimo swojej monumentalnej formy, zachwyca lekkością stylu i głębią przesłania, pozostając jednym z najważniejszych osiągnięć literatury polskiej. O autorze: Stefan Żeromski (1864-1925) był polskim prozaikiem, dramaturgiem i publicystą, który pochodził z zubożałej rodziny szlacheckiej. W swoich dziełach poruszał tematy społeczne i moralne. Stefan Żeromski napisał wiele ważnych dzieł, które znacząco wpłynęły na literaturę polską. Do najbardziej znaych utworów należą:"Ludzie bezdomni", "Dzieje grzechu", "Przedwiośnie" i wiele innych. Po wojnie Żeromski stał się jedną z najważniejszych postaci literatury polskiej, zdobywając uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Zmarł 20 listopada 1925 roku w Warszawie.
Słowo "apokryfy" oznacza "rzeczy odłożone" lub "rzeczy ukryte". Ogólny termin jest zwykle stosowany do ksiąg, które kościół uważał za przydatne, ale nie natchnione przez Boga.Pisma te zostały napisane przez anonimowego autora, który często dołączał do swojego dzieła imię apostoła,: prawie wszystkie księgi, zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie, zwane "apokryfami" w tradycji protestanckiej, są pseudodepigrafami. W tradycji katolickiej i prawosławnej to, co protestanci nazywają apokryfami, obejmuje księgi deuterokanoniczne: w tradycji katolickiej termin "apokryf" jest synonimem tego, co protestanci nazwaliby pseudopigrafem, którego ostatni termin jest prawie wyłącznie używany przez uczonych. Autor dzieła Ignacy Radliński zajmował się m. in. historią religii ludów semickich oraz badaniami nad początkami chrześcijaństwa i nad historycznością Jezusa. Był jednym z wybitniejszych twórców polskiego religioznawstwa.
Jeśli istnieje coś takiego jak geniusz...To wiedz, że ja nim jestem, a jeśli nie,to guzik mnie to obchodzi.John Lennon, 1970 Książka opowiada pełną historię niezwykłego człowieka, urodzonego w Liverpoolu w 1940 roku, który stał się zjawiskiem kulturowym. Człowiek ten nie tylko zmienił obraz muzyki popularnej, ale także prezentował wartości i postawy, z którymi utożsamiało się całe pokolenie. Nawet dzisiaj, ponad trzydzieści lat po jego tragicznej śmierci, wciąż jest wzorem dla milionów.JOHN LENNON – Życie i legenda – to album nie tylko DLA FANÓWAutor daje nam sugestywny obraz życia muzyka, który inspirował swoje pokolenie. Książka zawiera nigdy wcześniej niepublikowane wywiady z najbliższymi Johna. Setki wspaniałych, kolorowych zdjęć czynią ją niezwykle atrakcyjną dla fanów. Wspaniałe portrety, zdjęcia z dzieciństwa oraz z koncertów oddają w pełni poczucie humoru, dowcip Johna i miotające nim sprzeczności. Zainteresowania muzyczne i pisarskie Johna pomogły mu przetrwać niespokojne dzieciństwo i młodość. Od 1969 roku do śmierci w 1980 roku John przeżywał okres artystycznego samopoznania i rozwoju, dzięki któremu powstała wspaniała muzyka. Po pięciu latach wyciszenia – pełen nowej muzyki – z entuzjazmem planował swoją przyszłość. To, co zdarzyło się 8 grudnia 1980 roku jest wszystkim znane. Ale nawet smutek po stracie Johna nie jest w stanie przyćmić radości obcowania z jego muzyką. Muzyczny geniusz XX wieku wciąż żyje w sercach swoich fanów!
Profesor Wilczur, to druga część powieści pod tytułem Znachor Tadeusza Dołęgi Mostowicza.Czytelnik oczekuje,że po kłopotach z odzyskaniem pamięci Profesor Wilczur będzie wiódł sielki żywot.
Po odnalezieniu córki i ponownym objęciu stanowiska ordynatora szpitala z zapałem będzie kontynuował praktykę medyczną. Nic bardziej mylnego.
Są ludzie, których nie cieszy jego powrót i są gotowu zrobić wiele,aby się go pozbyć. W takiej sytuacji profesor Wilczur decyduje się na powrót na wieś. Czytelnika czeka emocjonująca kontynuacja losów bohaterów Znachora, przed nimi intrygi, nagłe zwroty akcji. W powieści Profesor Wilczur nie brakuje też wątków romantycznych. Powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora Kariery Nikodema Dyzmy, Znachor, które to dzieła bogato ilustrowane, wydane w wersji albumowej udostępniło czytelnikom Wydawnictwo Astrum, cieszyły się i nadal cieszą się ogromną popularnością-wiele z nich zostało zekranizowanych. W latach trzydziestych powstała filmowa trylogia o losach Rafała Wilczura, której dwie pierwsze części, Znachor i Profesor Wilczur, oparte były na książkach, a trzecia, Testament profesora Wilczura, na scenariuszu, napisanym specjalnie przez samego Dołęgę-Mostowicza. Niestety, nie zachowała się żadna kopia tego filmu. Ważną częścią fabuły jest idea zmarłego profesora Wilczura - zorganizowania racjonalnego lecznictwa na wsi - wprowadza w czyn Jemioł, człowiek o ciemnej przeszłości, którego Wilczur uratował przed ostatecznym upadkiem . . . Powstaje Fundacja im.Profesora Wilczura.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Wilczur
Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach
Profesor Wilczur, to druga część powieści pod tytułem Znachor Tadeusza Dołęgi Mostowicza.Czytelnik oczekuje,że po kłopotach z odzyskaniem pamięci Profesor Wilczur będzie wiódł sielki żywot.
Po odnalezieniu córki i ponownym objęciu stanowiska ordynatora szpitala z zapałem będzie kontynuował praktykę medyczną. Nic bardziej mylnego.
Są ludzie, których nie cieszy jego powrót i są gotowu zrobić wiele,aby się go pozbyć. W takiej sytuacji profesor Wilczur decyduje się na powrót na wieś. Czytelnika czeka emocjonująca kontynuacja losów bohaterów Znachora, przed nimi intrygi, nagłe zwroty akcji. W powieści Profesor Wilczur nie brakuje też wątków romantycznych. Powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, autora Kariery Nikodema Dyzmy, Znachor, które to dzieła bogato ilustrowane, wydane w wersji albumowej udostępniło czytelnikom Wydawnictwo Astrum, cieszyły się i nadal cieszą się ogromną popularnością-wiele z nich zostało zekranizowanych. W latach trzydziestych powstała filmowa trylogia o losach Rafała Wilczura, której dwie pierwsze części, Znachor i Profesor Wilczur, oparte były na książkach, a trzecia, Testament profesora Wilczura, na scenariuszu, napisanym specjalnie przez samego Dołęgę-Mostowicza. Niestety, nie zachowała się żadna kopia tego filmu. Ważną częścią fabuły jest idea zmarłego profesora Wilczura - zorganizowania racjonalnego lecznictwa na wsi - wprowadza w czyn Jemioł, człowiek o ciemnej przeszłości, którego Wilczur uratował przed ostatecznym upadkiem . . . Powstaje Fundacja im.Profesora Wilczura.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Wilczur
Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach
Książka "Samoleczenie w Medycynie Naturalnej" autorstwa Daniela Nowotczyńskiego to znakomity przewodnik po świecie medycyny naturalnej. Autor, z pasją i zaangażowaniem, wprowadza czytelników w szeroki wachlarz metod leczenia, które od wieków są stosowane na całym świecie. Jednym z największych atutów tej publikacji jest jej kompleksowość. Autor nie ogranicza się do opisania kilku popularnych metod, ale szczegółowo omawia takie techniki jak apiterapia, akupunktura, akupresura, reiki, a także różne formy jogi. Każda z tych metod jest starannie opisana, z uwzględnieniem jej historii, zasad działania oraz praktycznych wskazówek dotyczących samodzielnego stosowania. Daniel Nowotczyński zyskał uznanie jako propagator medycyny naturalnej. W swojej książce nie tylko przekazuje teoretyczną wiedzę, ale również dzieli się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, co czyni lekturę bardziej osobistą i zaangażowaną. Jego podejście do tematu jest pełne szacunku dla tradycji, ale jednocześnie otwarte na współczesne potrzeby czytelników poszukujących alternatyw dla konwencjonalnych metod leczenia. Książka napisana jest w sposób niezwykle przystępny, co sprawia, że nawet osoby, które nie miały wcześniejszej styczności z medycyną naturalną, z łatwością mogą zrozumieć i stosować przedstawione w niej metody. Struktura poradnika jest przejrzysta, co ułatwia nawigację i szybkie odnalezienie interesujących informacji. Każdy rozdział jest dobrze zorganizowany, z jasno wyodrębnionymi sekcjami poświęconymi poszczególnym metodom leczenia. Dzięki tej książce czytelnicy mogą dowiedzieć się, jakie schorzenia można leczyć za pomocą metod naturalnych, jak dokładnie je stosować oraz jakie efekty można osiągnąć. To nie tylko źródło wiedzy, ale także inspiracja do bardziej świadomego i zdrowego stylu życia. Daniel Nowotczyński stworzył wartościowe dzieło, które łączy w sobie bogatą tradycję medycyny naturalnej z praktycznymi poradami, jak wykorzystać te metody w codziennym życiu. Gorąco polecam "Samoleczenie w Medycynie Naturalnej" wszystkim zainteresowanym zdrowiem i naturalnymi metodami leczenia.Książka jest bogato ilustrowana zarówno zdjęciami czarno białymi jak i kolorowymi
Ze wstępu do reprintu:Kiedym został kucharzem w mojej młodości, nie
roiłem sobie, że przyjdzie mi kiedyś napisać książkę
kucharską. Wiek i doświadczenie ośmielają. Opuściłem
Warszawę, zwiedziłem nadreńskie prowincye,
Paryż, pracowałem tam dwa lata w moim zawodzie,
a zebrawszy zasiłek na drogę, puściłem się do Londynu, gdzie poznałem znakomity porządek w kuchniach
i siłę potraw angielskich,odpowiednią klimatowi
i powołaniu m arynarskiem u narodu. Cztery
więc poznałem kuchnie: polską, niemiecką, francuską
i angielską. Korzystałem z tej znajomości i siłę
jednych ze smakiem drugich starałem się pogodzić i zastosować do naszego klimatu.
Objętość 300 stron;Wkładka 80 kolorowych ilustracji.
oprawa twarda;format A5.
Kiedym został kucharzem w mojej młodości, nieroiłem sobie, że przyjdzie mi kiedyś napisać książkękucharską. Wiek i doświadczenie ośmielają. OpuściłemWarszawę, zwiedziłem nadreńskie prowincye,Paryż, pracowałem tam dwa lata w moim zawodzie,a zebrawszy zasiłek na drogę, puściłem się do Londynu, gdzie poznałem znakomity porządek w kuchniachi siłę potraw angielskich,odpowiednią klimatowii powołaniu m arynarskiem u narodu. Czterywięc poznałem kuchnie: polską, niemiecką, francuskąi angielską. Korzystałem z tej znajomości i siłęjednych ze smakiem drugich starałem się pogodzić i zastosować do naszego klimatu.
Fabuła powieści Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza tak jak nigdy nadal jest aktualna w naszym kraju. Wystarczy przyjrzeć się karierom dzisiejszych polityków. A tak naprawdę akcja powieści rozgrywa się w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX wieku O co chodzi z tym Nikodemem Dyzmą i dzisiejszymi czasami? Otóż niejaki Nikodem Dyzma bezprzykładny,niewykształcony prostak i wszechstronny ignorant robi zawrotną karierę polityczną. Obiecuje on za pomocą prostych środków uzdrowić polską gospodarkę, polskie rolnictwo. Do tego choć jest średnio przystojny, chamski przyciąga do siebie znudzone bogactwem kobiety i uwodzi je. Przy tym z niezbadanych przyczyn mimo swego chamstwa działa magnetycznie na najwytworniejsze kobiety. Jak to możliwe? Surowy krytyk funkcjonowania struktur państwowych za czasów Najjaśniejszej II Rzeczpospolitej, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, barwnie przedstawił możliwy scenariusz takiego zdarzenia-ku przestrodze. Kariera Nikodema Dyzmy - powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Ukazywała się w odcinkach w dzienniku "ABC" od 1 stycznia do 26 maja 1931 roku, a w wersji książkowej została wydana w 1932 roku w Warszawie przez Towarzystwo Wydawnicze "Rój". Dzisiaj uważa się,że współcześni politycy,którzy dorwali się do władzy, to także niewykształceni, bez doświadczenia, fachowej wiedzy,specjalizacji przywiązani do stołków karierowicze.Mówi się o nich,że to gadające głowy. Mówią,ale w ich mowie nie ma solidnej treści.To "showmeni",którzy scenę zamienili na mównicę w Sejmie czy w Senacie. Czytając dokładnie nowe wydanie tej niezwykle aktualnej powieści masz Drogi Czyteolniku okazję rozszyfrować o kim pisał Tadeusz Dołęga-Mostowicz,a kto dzisiaj może spokojnie poddpisać się pod przedstawionymi przez pisarza życiorysami, zachowanami i karierą. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Fabuła powieści Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza tak jak nigdy nadal jest aktualna w naszym kraju. Wystarczy przyjrzeć się karierom dzisiejszych polityków. A tak naprawdę akcja powieści rozgrywa się w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX wieku O co chodzi z tym Nikodemem Dyzmą i dzisiejszymi czasami? Otóż niejaki Nikodem Dyzma bezprzykładny,niewykształcony prostak i wszechstronny ignorant robi zawrotną karierę polityczną. Obiecuje on za pomocą prostych środków uzdrowić polską gospodarkę, polskie rolnictwo. Do tego choć jest średnio przystojny, chamski przyciąga do siebie znudzone bogactwem kobiety i uwodzi je. Przy tym z niezbadanych przyczyn mimo swego chamstwa działa magnetycznie na najwytworniejsze kobiety. Jak to możliwe? Surowy krytyk funkcjonowania struktur państwowych za czasów Najjaśniejszej II Rzeczpospolitej, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, barwnie przedstawił możliwy scenariusz takiego zdarzenia-ku przestrodze. Kariera Nikodema Dyzmy - powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Ukazywała się w odcinkach w dzienniku "ABC" od 1 stycznia do 26 maja 1931 roku, a w wersji książkowej została wydana w 1932 roku w Warszawie przez Towarzystwo Wydawnicze "Rój". Dzisiaj uważa się,że współcześni politycy,którzy dorwali się do władzy, to także niewykształceni, bez doświadczenia, fachowej wiedzy,specjalizacji przywiązani do stołków karierowicze.Mówi się o nich,że to gadające głowy. Mówią,ale w ich mowie nie ma solidnej treści.To "showmeni",którzy scenę zamienili na mównicę w Sejmie czy w Senacie. Czytając dokładnie nowe wydanie tej niezwykle aktualnej powieści masz Drogi Czyteolniku okazję rozszyfrować o kim pisał Tadeusz Dołęga-Mostowicz,a kto dzisiaj może spokojnie poddpisać się pod przedstawionymi przez pisarza życiorysami, zachowanami i karierą. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Fabuła powieści Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza tak jak nigdy nadal jest aktualna w naszym kraju. Wystarczy przyjrzeć się karierom dzisiejszych polityków. A tak naprawdę akcja powieści rozgrywa się w Polsce na przełomie lat 20. i 30. XX wieku O co chodzi z tym Nikodemem Dyzmą i dzisiejszymi czasami? Otóż niejaki Nikodem Dyzma bezprzykładny,niewykształcony prostak i wszechstronny ignorant robi zawrotną karierę polityczną. Obiecuje on za pomocą prostych środków uzdrowić polską gospodarkę, polskie rolnictwo. Do tego choć jest średnio przystojny, chamski przyciąga do siebie znudzone bogactwem kobiety i uwodzi je. Przy tym z niezbadanych przyczyn mimo swego chamstwa działa magnetycznie na najwytworniejsze kobiety. Jak to możliwe? Surowy krytyk funkcjonowania struktur państwowych za czasów Najjaśniejszej II Rzeczpospolitej, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, barwnie przedstawił możliwy scenariusz takiego zdarzenia-ku przestrodze. Kariera Nikodema Dyzmy - powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Ukazywała się w odcinkach w dzienniku "ABC" od 1 stycznia do 26 maja 1931 roku, a w wersji książkowej została wydana w 1932 roku w Warszawie przez Towarzystwo Wydawnicze "Rój". Dzisiaj uważa się,że współcześni politycy,którzy dorwali się do władzy, to także niewykształceni, bez doświadczenia, fachowej wiedzy,specjalizacji przywiązani do stołków karierowicze.Mówi się o nich,że to gadające głowy. Mówią,ale w ich mowie nie ma solidnej treści.To "showmeni",którzy scenę zamienili na mównicę w Sejmie czy w Senacie. Czytając dokładnie nowe wydanie tej niezwykle aktualnej powieści masz Drogi Czyteolniku okazję rozszyfrować o kim pisał Tadeusz Dołęga-Mostowicz,a kto dzisiaj może spokojnie poddpisać się pod przedstawionymi przez pisarza życiorysami, zachowanami i karierą. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego.Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, na podstawie których powstały też chętnie oglądane filmy i seriale. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?