Uczę się pisać i rysować - przeznaczona dla 4-5-latków książka do rysowania i kolorowania pozwala podczas zabawy poznać podstawy powstawania obrazów. Zwykłe łączenie kropek i kopiowanie rysunków na kratkowane strony zawierające rysunkowe podpowiedzi nie tylko bawi, ale także rozwija manualną zręczność i precyzję, uczy elementarnych zasad rysowania i stosowania kolorów. Zainwestuj w rozwój własnego dziecka i kup tę książkę. Nie będziesz żałować. Z pierwszych samodzielnie przez nie pokolorowanych obrazów będzie dużo większa korzyść niż z fotografii z najciekawszego parku rozrywki.
Kieszonkowy poradnik zawiera mnóstwo informacji o narzędziach, materiałach i technikach rzeźbienia w drewnie. Są tu dokładne charakterystyki różnych jego rodzajów, zasady projektowania, metody doboru właściwych narzędzi do wykonania różnych elementów i sposoby ich wykończenia. Szczegółowe instrukcje i ilustracje kok po kroku pokazują, jak wykonać kilka przykładowych wyrobów.
Watykan, jeden z największych kompleksów muzealnych na świecie, fascynuje ze względu na dzieje swoich zbiorów, jak i postacie, które w ciągu wieków przyczyniły się do ich gromadzenia i przechowywania. Zbiór watykański jest szczególnie spektakularny przez różnorodność epok i stylów oraz liczbę artystów, którym zlecono projektowanie i ozdabianie budynków: od Bramantego, Michała Anioła i Rafaela po Botticellego, Perugina, Chirlandiaia, Pinturiccia I Vasariego, Berniniego i wielu innych architektów, rzeźbiarzy i malarzy, którzy prześcigali się w dążeniu do przydania siedzibie papieskiej blasku i splendoru.
W książce znajdziesz 50 ciekawych doświadczeń, które można zrobić w domowych warunkach. Dzięki nim dziecko pozna sekrety chemii, biologii i fizyki. Przekonaj się, jak pasjonująca może być nauka!Książka zawiera też naukowe ABC, które pogłębia wiedzę na temat zjawisk będących przedmiotem doświadczeń i objaśnia tajemnice świata.
Autor, historyk sztuki i konserwator zabytków, przedstawia w układzie alfabetycznym zabytki architektury położone na terenie Pomorza Zachodniego i ziemi lubuskiej. W 1200 hasłach dotyczących historii miast, zespołów urbanistycznych i pojedynczych zabytków architektury opisane zostały m.in. budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, obiekty architektury przemysłowej, mosty, bramy itd. Wybór szczególnie cennych i ciekawych budowli obejmuje także te często zapomniane, położone w małych miejscowościach, poza głównymi szlakami turystycznymi. Całość zilustrowana została około 460 planami ukazującymi kolejne etapy powstania poszczególnych założeń oraz 500 archiwalnymi i współczesnymi fotografiami.
Butelki, długopisy, opakowania, piłki, talerze, reklamówki, guziki…. Przyjrzyjcie się swojemu otoczeniu a ujrzycie mnóstwo przedmiotów z tworzywa sztucznego, których codziennie używamy. Istnieje wiele rodzajów tworzyw : twarde, przezroczyste, giętkie, kolorowe, miękkie… Nic dziwnego, że ten materiał, który ze względu na swoje plastyczne właściwości oferuje szeroki wachlarz możliwości, stopniowo od 1916 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawił się na rynku, stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Możemy wyróżnić różne sposoby jego produkcji: na bazie surowców mineralnych (ropy naftowej, gazu ziemnego), surowców roślinnych (bawełna, drewno) a nawet produktów pochodzenia zwierzęcego (mleko). Tworzywo sztuczne nie ulega biodegradacji. Oznacza to, że w miarę możliwości należy je przetwarzać czyli wykorzystać ponownie. Jeśli je wyrzucamy zaraz po zużyciu, szkodzimy środowisku naturalnemu. Wystarczy trochę wyobraźni, aby wymyśleć nowe zastosowanie dla wielu plastikowych przedmiotów. Czy chciałbyś stworzyć z tworzywa sztucznego praktyczne, zabawne i śmieszne rzeczy? To wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Będziesz potrzebować kilku przedmiotów codziennego użytku i trochę zręczności. W naszej książce znajdziesz wiele wspaniałych pomysłów na wykonanie mnóstwa ciekawych rzeczy: wielkiego potwora, który świetnie nadaje się do straszenia przyjaciół, ludzika służącego do przechowywania kredek i ołówków, żaglówki pływającej po wodzie, kosza do koszykówki, etc. ..Zobaczysz, że z plastikowych butelek, talerzyków i torebek foliowych można stworzyć nie tylko różne śmieszne zabawki, ale także wiele praktycznych rzeczy.
Książka zawiera zestaw najważniejszych haseł dotyczących wszystkich obszarów budownictwa. Podano je w trzech językach i zilustrowano poglądowymi rysunkami przybliżającymi odbiorcy zarówno ogólne pojęcia, jak i wyrażenia fachowe, w tym specyficzne terminy branżowe. Alfabetyczne skorowidze rzeczowe ułatwią korzystanie ze słownika czytelnikom polskim, angielskim i niemieckim.
Tom ten poświęcony jest gotykowi, który opanował Europę u schyłku średniowiecza. Był to przede wszystkim styl sakralny, a jego kwintesencją są strzeliste wieże i gwiaździste sklepienia monumentalnych katedr. Są tu też omówione przykłady architektury obronnej, rzeźby ołtarzowej i malarstwa religijnego. Profesorowie Katarzyna Zalewska-Lorkiewicz i Szczęsny Skibiński są wybitnymi specjalistami od lat zajmującymi się sztuką gotyku
Miniatura to ilustracja lub inicjał w średniowiecznym tekście rękopiśmiennym lub małych rozmiarów malowidło, zazwyczaj portretowe, wykonane na pergaminie, kości słoniowej, metalu czy porcelanie. Miniatura portretowa szczyt popularności przeżywała w okresie rokoka i klasycyzmu. Wykorzystywano ją często w celach matrymonialnych, jak dzisiejsze zdjęcia, co praktykowały głównie rody szlacheckie. Książka przedstawia historię malarstwa miniaturowego oraz najciekawsze zbiory w Polsce. Autor, pracownik Zamku Królewskiego w Warszawie, od lat zajmuje się konserwacją, badaniem i dokumentacją fotograficzną miniatur.
Celem książki jest zaprezentowanie rozlicznych i wciąż aktualnych zastosowań kutego żelaza. Znajdziemy tu zarys dziejów obróbki metalu, który od najdawniejszych czasów zdobi i chroni nasze domy. Poznajemy klasyczne i całkiem nowe sposoby formowania tego metalu, jego wykańczania, użytkowania i renowacji. Bogate ilustracje przedstawiają olbrzymi katalog żelaznych wyrobów: ogrodzenia, kraty, balustrady, daszki, kwietniki, latarnie, meble ogrodowe i pokojowe, karnisze, lampy i żyrandole, szyldy i różne elementy dekoracyjne.
Tom ten prezentuje najcenniejsze dzieła malarstwa z najstarszych polskich muzeów: Muzeum Narodowego w Krakowie (rok założenia 1879) oraz zapoczątkowanej na przełomie XVIII i XIX wieku w Puławach Kolekcji Książąt Czartoryskich. Zbiory te pozwalają dokładnie prześledzić ewolucję malarstwa polskiego, a także zawierają wiele bardzo cennych dzieł mistrzów europejskich, w tym słynną Damę z łasiczką Leonarda da Vinci. Autorami tekstów są kustosze i pracownicy naukowi obydwu muzeów. Każdy kolejny rozdział to wnikliwy esej o malarstwie danego okresu ilustrowany dziełami pochodzącymi zarówno ze stałych ekspozycji, jaki i z nieudostępnianych zwiedzającym zasobów magazynowych. Powstał w ten sposób najobszerniejszy i najbardziej kompetentny album krakowskich obrazów, eksponowanych we wszystkich oddziałach MNK.
Wersja w futerale.
Autor, historyk i pasjonat-regionalista, przedstawia w układzie alfabetycznym zabytki architektury z województwa mazowieckiego i podlaskiego. W 720 miejscowościach opisane zostały budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne, zabudowania gospodarcze i inne. Wybór szczególnie cennych i ciekawych obiektów obejmuje także te często zapomniane, położone w małych miejscowościach, poza głównymi szlakami turystycznymi. Cennym uzupełnieniem jest 150 rzutów ich powstawania, plany historycznych centrów miast, mapy powiatów oraz liczne barwne zdjęcia wykonane w znacznej części przez autora.
W tej unikatowej książce - będącej reprintem wydania z 1958 r. - przedstawiono m.in. rozwój konstrukcji i form w budownictwie drewnianym w Polsce, omówiono sposoby wznoszenia i konserwowania ścian, stropów, dachów i schodów z drewna, pokazano przykłady zdobnictwa ciesielskiego. Opracowanie jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych sztuką ciesielską i historią tego rzemiosła w Polsce
Kolejny tom z serii. Tym razem zabierze nas do krainy roślin uprawnych. Dowiemy się bardzo dużo ciekawych informacji na ich temat. Z jakich krajów pochodzą, od kiedy są uprawiane, co się z nich wyrabia i do jakich celów służą. Poznamy ich różne rodzaje.
W kolejnym tomie z cyklu Budownictwo ogólne przedstawiono różne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe stosowane przy wznoszeniu obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurowych itp. Zaprezentowano zarówno systemy jak i tradycyjne metody budowy.
Tom trzeci obejmuje XVI wiek i przedstawia początki renesansu,rozpowszechnianie się sztuki renesansowej w Polsce, manieryzm o orientacji włoskiej i niderlandzkiej, a także klasyczne, rodzime wersje manieryzmu.
Spis treści:
- Przedmowa
- Początki i wzorce, 1500-1540
- Rozpowszechnianie i przyswajanie nowej sztuki, 1540-1570
- Dwa manieryzmy i nurt rodzinny, 1570-1600
- Z barokiem w tle, 1600-1640
- Posłowie
- Tablica chronologiczna
- Bibliografia
- Indeks
Drugi z trzech tomów składających się na ATLAS ZABYTKÓW. Obejmuje ponad tysiąc haseł, poświęcony został sztuce Europy A-K. W doborze tematów obowiązywało kryterium uniwersalnego znaczenia obiektu, jego rangi artystycznej i typowości dla danego kręgu kulturowego. Chodziło przy tym o zabytki istniejące do dziś w ich naturalnym otoczeniu. Trzeba było natomiast pominąć dzieła niegdyś słynne, ale znane obecnie tylko z przekazów historycznych, a także to wszystko, co przechowują muzea. Zrozumiałe więc, iż wyraźną przewagę mają w ATLASIE zabytki architektury oraz zespoły urbanistyczne, choć wyodrębniono również niektóre rzeźby o charakterze monumentalnym, zwłaszcza zachowane na miejscu pomniki, a także najsłynniejsze malowidła ścienne.
Polska to wielki kalejdoskop krain, krajobrazów i światów. Jak na kraj wprawdzie niemały, ale też niezbyt wielki, ta rozmaitość jest imponująca. W tym sensie Polska przypomina trochę ogród botaniczny albo muzeum historii naturalnej, gdzie na niewielkiej przestrzeni gromadzi się bezlik rozmaitych form życia. Trudno to zrozumieć, patrząc na bezduszną mapę, a nawet czytając opisy w przewodnikach. Trochę łatwiej można tę różnorodność odczuć, przeglodając album. Ten okazały album przedstawia polską sztukę, architekturę i krajobrazy, uwzględniając podział na krainy geograficzne: od Tatr po Bałtyk. Szczególny nacisk położono na zabytki architektury.
Rysunek techniczny jest jednym z przedmiotów nauczania w toku studiów politechnicznych - stanowi specjalny rodzaj rysunku i należy go wykonywać według ustalonych zasad. Spełnia on bowiem rolę ważnego środka przekazu informacji. Jest językiem porozumienia miedzy projektantem a realizatorem myśli technicznej.
Faksymile XI-wiecznego ewangeliarza, jednego z najcenniejszych zabytków piśmiennictwa europejskiego, ze wstępem autorstwa wybitnych mediewistów - prof. Tadeusza Dobrzenieckiego i Aleksandra Gieysztora. Oryginał Kodeksu, przechowywany w Bibliotece kapitulnej w Gnieźnie, ufundowany został z okazji uroczystej koronacji Bolesława II Śmiałego, która odbyła się 25 grudnia1076 roku w katedrze gnieźnieńskiej. Zawiera 112 kart pergaminowych z tekstami pisanymi zlotem, piękna karolińską majuskułą oraz dwudziestoma wspaniałymi, całostronicowymi miniaturami przedstawiającymi postacie czterech ewangelistów i cykl chrystologiczny. Na uwagę zasługują piękne inicjałyi bordiury.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?