Biblia przepisów regatowych, całkowicie uaktualniona w oparciu o Przepisy Regatowe Żeglarstwa 20172020. Niezbędny przewodnik dla żeglarzy regatowych.Nie musisz znać wszystkich przepisów na pamięć, ale na wodzie musisz znać swoje prawa i obowiązki przepisy można bowiem sprawdzić na brzegu.Ta książka przeprowadzi cię przez najważniejsze, powtarzające się na trasie sytuacje. Przedstawione są one z punktu widzenia każdego jachtu z osobna, pokazują co możesz, co musisz, a czego nie wolno ci robić. Kolorowe rysunki gwarantują łatwe zrozumienie omawianych kwestii. Ostatnie zmiany w przepisach są wyszczególnione na początku książki, podobnie jak i ich wpływ na rozgrywanie regat.Bryan Willis jest autorytetem z zakresu przepisów regatowych dla dużych jachtów i małych łodzi typu dinghy. Autor był przewodniczącym jury i głównym arbitrem w najbardziej prestiżowych imprezach żeglarskich, w tym także w Pucharze Ameryki i igrzyskach olimpijskich. Działał na rzecz Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej (obecnie World Sailing) w Komisji ds. Przepisów Regatowych Żeglarstwa przez ponad 25 lat.
Podręcznik T. Fullera i J. Haymana "Chwyty gitarowe" prezentuje 150 podstawowych chwytów durowych i mollowych. Każdy chwyt przedstawiono na kolorowej fotografii i przejrzystym diagramie. Szczegółowe instrukcje ułatwiają prawidłowe ustawienie palców na chwytni. Ted Fuller jest gitarzystą i aranżerem z długoletnim doświadczeniem w zakresie różnych stylów muzycznych, takich jak rock, blues, jazz folk. Julian Hayman koncertował z wieloma formacjami muzycznymi. Obecnie gra na basie i gitarze w dwóch zespołach.
Żeglowanie bez stresu to odpowiada na potrzeby żeglarzy samotnych i tych, którzy pływają z nielicznymi załogami. Jest to podręcznik opisujący krok po kroku podstawowe sytuacje, z którymi każdy żeglarz musi się zmierzyć. Znajdują się w nim sprytne, efektywne i wypróbowane rozwiązania do wykorzystania przy braku załogi w manewrach takich, jak podejście i odejście od kei przy wiatrach i prądach z różnych kierunków, stawianie i refowanie żagli, cumowanie i kotwiczenie, a także żeglowanie w trudnych warunkach pogodowych. Są też opisane nowe techniki podejmowania człowieka za burtą.
Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przejrzystymi schematami i zdjęciami. Dwadzieścia jeden rozmieszczonych kodów QR umieszczonych w książce pozwoli na obejrzenie filmów instruktażowych online, dzięki czemu można zobaczyć opisywane techniki na żywo.
Żeglarze samotni lub pływający w nielicznych załogach muszą z uwagą planować, właściwie przygotowywać i przewidywać przebieg każdego manewru. Techniki zaprezentowane w tej książce są bezcennymi wskazówki postępowania w każdej sytuacji.
Duncan Wells jest instruktorem RYA i dyrektorem Westview Sailing School, pisze także regularnie dla magazynów „Yachting Monthly”, „Sailing Today” oraz SAIL.
Jest wydawcą Westview Sailing, czyli filmów instruktażowych RYA stanowiących suplement do kursów teoretycznych. Duncan był związany z wodą przez całe swoje życie, począwszy od członkostwa w szkolnej sekcji wioślarskiej, przez pływanie regatowe, po żeglowanie na DOROTHY LEE, swoim ukochanym Hallberg Rassy 352.
Książka zawiera opis 52 okrętów podwodnych, w tym najstarszego – Turtle’a z 1776 roku, francuskiego „podwodnego krążownika” Surcouf z lat 30. XX wieku uzbrojonego z dwa pokładowe działa kal. 203 mm, bardzo groźnych U-Bootów Typu VII użytych przez Kriegsmarine przeciwko żegludze alianckiej podczas II wojny światowej, a także najnowszych, „niewykrywalnych” jednostek, takich jak USS Virginia czy rosyjskie okręty klasy Jasień.
Publikacja zawiera ponad 200 fotografii i barwnych rycin, z opisem charakterystycznych cech konstrukcyjnych poszczególnych okrętów podwodnych, a opisowi każdego okrętu towarzyszy tabela z wyszczególnieniem podstawowych danych taktyczno-technicznych.
David Ross jest specjalistą od historii marynarki i kolei. Napisał wiele książek poruszających te dziedziny, między innymi: North American Trains, George and Robert Stephensons: A Passion for Succes, Statki i okręty. Ilustrowana encyklopedia oraz The Essential Naval Identification Guide: Submarines 1914-Present.
„Żeglarz jachtowy” to skrócona i zaktualizowana wersja książki "Żeglarz i sternik jachtowy" tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r.
Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski.
Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Zawiera wiedzę teoretyczną i porady praktyczne niezbędne z punktu widzenia wymagań egzaminacyjnych, a także wymogów, jakie stawia bezpieczne, odpowiedzialne i kulturalne żeglowanie.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Historia fotografii, może bardziej niż w innych dziedzinach sztuki, jest jednocześnie historią technologii, co widać wyraźnie w historii jej narzędzi – aparatów fotograficznych.
Na przykładzie pięćdziesięciu słynnych fotoaparatów Michael Pritchard opowiada, jak zmieniły one nasz sposób patrzenia na świat. Rozpoczyna od dagerotypu Louise Daguerre’a z 1839 roku, by przez aparaty Brownie (1900), Kodak Instamatic 100 (1963), Polaroid SX-70 (1972) dojść do Canona EOS 5D Mark III (2012) i telefonu Nokia Lumia (2013).
Ilustracje pokazują nie tylko same aparaty, ale także materiały reklamowe oraz najbardziej znane zdjęcia zrobione tymi aparatami. Autor opowiada także o ludziach, którzy je skonstruowali i którzy ich używali, od Weegee i jego Speed Graphic po Cartier-Bressona i jego Leicę. Autor pokazuje nam, że aparat w rękach fotografika pozwala w sposób wyjątkowy przedstawić rzeczywistość.
Zbiór opowieści o pięćdziesięciu aparatach to niezwykły przewodnik po fascynującym świecie fotografii, niezależnie od tego, czy robimy tylko selfie aparatem wbudowanym w smartfona, czy tęsknimy za czasami, kiedy filmy trzeba było wywoływać.
Niniejsza publikacja zawiera opis różnych typów samolotów bojowych z okresu drugiej wojny światowej.
Zawiera porównanie samolotów myśliwskich, bombowców, samolotów rozpoznawczych, szturmowców, samolotów transportowych i wodnosamolotów wykorzystywanych nad polami bitew i w kampaniach wojennych. Przedstawiono też niektóre typy niemieckich myśliwców odrzutowych I rakietowych, wprowadzonych do uzbrojenia pod koniec wojny. Opisano m.in. bombowce strategiczne lotnictwa amerykańskiego i brytyjskiego, które w 1942 r. rozpoczęły ofensywę bombową na Niemcy.
W książce zaprezentowano barwne wykresy z porównaniem takich danych techniczno-taktycznych jak prędkość maksymalna, kaliber i rodzaj uzbrojenia pokładowego, masa salwy ogniowej, zasięg, prędkość wznoszenia, masa własna, pułap maksymalny, udźwig bomb.
W oparciu o 170 archiwalnych fotografii przedstawiamy historię 75 marek motocykli Wojska Polskiego z lat 1918 – 1950 - etatowych i pozyskiwanych doraźnie, czy to przez darowizny (w czasie pokoju), czy zdobycznych (w czasie wojny).
Po raz pierwszy prezentujemy zestawienie marek motocykli zdobytych w czasie I wojny światowej i używanych przez naszych żołnierzy podczas wojny polsko–bolszewickiej. Opisujemy rozwój wojskowej motoryzacji w latach 1918-1939.
Piszemy o motocyklach używane przez Armię Krajowa i inne organizacje konspiracyjne w czasie okupacji. To temat prawie zupełnie nieznany, a warto zdać sobie sprawę, że Armia Krajowa używała dużej liczby motocykli (niektóre zdobywano bezpośrednio przed akcjami i zaraz po nich porzucano).
W Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w latach 1939 – 1947 etatowym wyposażeniem były motocykle francuskie, angielskie i amerykańskie. Użytkowana była też spora liczba motocykli zdobycznych.
Motocykle Ludowego Wojska Polskiego w latach 1943 – 1950 to do niedawna temat zupełnie nieznany i niechętnie poruszany ze względu na fakt, że w pierwszych latach po zakończeniu wojny większość motocykli LWP stanowiły amerykańskie Harleye-Davidsony WLA. Do 1990 roku była to prawda niewygodna.
Pierwszy raz o tym wszystkim można w przeczytać jednej książce!
Broń strzelecka zmieniła oblicze walki od momentu pojawienia się arkabuza w XV wieku. Od tej chwili broń strzelecka definiuje taktykę piechoty, wciąż odgrywając kluczową rolę w wojskowej strategii w XXI wieku.
Książka opisuje 52 spośród najważniejszych typów broni strzeleckiej z okresu ostatnich 140 lat. Poczynając od kartaczownicy Gatling wzór 1878, będącej prekursorem karabinu maszynowego, który zdominował walki w XX wieku, książka przedstawia najważniejsze typy broni piechoty z okresu I i II wojny światowej oraz zimnej wojny, kończąc na najnowszych specjalistycznych broniach, jak karabin wyborowy M110 i karabin automatyczny FN SCAR.
Od karabinu maszynowego Bren i pistoletu maszynowego MP 40 z czasów II wojny światowej po karabinek automatyczny M16 i karabin maszynowy FN MAG z okresu zimnej wojny C. McNabb fachowo analizuje najbardziej udane współczesne typy broni. Poznajemy m.in. karabin maszynowy Browning M2 kal. 12,7 mm, klasyczną konstrukcję nadal używana 80 lat po wprowadzeniu; wszechobecny karabinek automatyczny AK produkowany liczniej niż jakikolwiek inny typ broni w historii, posiadający wiele kopii i odmian; izraelski Uzi, który zrewolucjonizował konstrukcję pistoletów maszynowych; przeciwników z czasów wojny w Wietnamie – amerykański karabin maszynowy M60 i sowiecki PKM; karabinki w układzie bezkolbowym, jak austriacki Steyr AUG, brytyjski SA80 i francuski FAMAS oraz subkarabinek M4, obecnie standardową indywidualną broń długą wojsk amerykańskich.
Każdy rozdział zawiera krótki opis historii rozwoju danego typu broni, rysunek boczny, opis najważniejszych cech i dane techniczne. Wypełniona ponad 200 ilustracjami i fotografiami książka jest kolorowym przewodnikiem dla historyków wojskowości i entuzjastów broni.
Chris McNab jest pisarzem i wydawcą, mieszkającym w południowej Walii (Wielka Brytania). Wydał ponad 25 książek na temat historii wojskowości, sztuk walki, survivalu i inne. Szczególnie dużo pisał na temat broni palnej. Wśród tytułów jego autorstwa znajdują się: Weapons of War: AK-47, 20th Century Small Arms, The Encyclopedia of Combat Techniques i The Illustrated History of the Vietnam War.
Książka zawiera opisy 52 słynnych okrętów liniowych i pancerników, które pływały i walczyły w ostatnich pięciu stuleciach. Przedstawiono wszystkie główne etapy rozwoju okrętów artyleryjskich, zaczynając od Henry Grace a Dieu, okrętu flagowego Henryka VIII, i uwzględniono żaglowce takie jak Sovereign of the Seas, Santissima Trinidad i Victory. Najwięcej miejsca poświęcono epoce pancerników o napędzie parowym, która zaczyna się od wejścia do służby Gloire w 1859. Poznamy przeddrednoty, takie jak Inflexible, Mikasa, Indiana i Cesariewicz. Autor szczegółowo opisuje też wielkie pancerniki z obydwu wojen światowych, jak choćby Derfflinger, Nagato, Hood, Scharnhorst, Vittorio Veneto, Yamato i Iowa. Wiele z nich mogło się poszczycić wyróżniającą służbą i brało udział w słynnych akcjach, jak choćby pościg Prince of Wales i Hooda za niemieckim pancernikiem Bismarck. Inne, np. Tirpitz, pamiętane są ze względu na strach, który budziły w przeciwniku, a jeszcze inne, np. USS Maine, tylko ze względu na zatoniecie w podejrzanych okolicznościach.
Spis zamyka ostatni pancernik, Vanguard, który wszedł do służby w 1946 roku.
Każdy rozdział zawiera krótki opis okrętu, jego historię, kolorowe rysunki w trzech rzutach i dane techniczne. Tekst ilustruje ponad 200 obrazów i fotografii. To wspaniały przewodnik dla każdego historyka wojskowości i miłośnika wojen morskich.
David Ross jest specjalistą od historii marynarki i kolei. Napisał wiele książek poruszających te dziedziny, między innymi: North American Trains, George and Robert Stephensons: A Passion for Succes, Statki i okręty. Ilustrowana encyklopedia oraz The Essential Naval Identification Guide: Submarines 1914-Present.
Książka zawiera zwięzły, lecz zarazem szczegółowy opis 56 typów najważniejszych czołgów i tankietek używanych podczas II wojny światowej. Przedstawiono historię rozwoju pojazdów, wszystkie wersje i odmiany, zastosowanie bojowe, użytkowników zagranicznych. Obszernie opisano budowę wozów, akcentując nowatorskie rozwiązania techniczne. Zawarto informację o służbie wielu typów czołgów w Wojsku Polskim, szczególną uwagę poświęcając czołgom rozpoznawczym TK i TKS oraz czołgom lekkim 7TP. Opis każdego pojazdu ilustrowany jest barwną sylwetką boczną rysunkiem w czterech rzutach oraz zdjęciami. Leksykon obejmuje czołgi Australii, Czechosłowacji, Francji, Japonii, Kanady, Polski, Trzeciej Rzeszy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Związku Radzieckiego.
Andrzej Zasieczny (ur. 1958 r.) jest wydawcą, redaktorem i wybitnym specjalistą w zakresie techniki wojskowej, służb specjalnych oraz historii II wojny światowej. Napisał m.in. „Broń pancerna III Rzeszy” tomy I i II (tom III w przygotowaniu), „Broń Wojska Polskiego 1939-1945” (2009), „Samoloty bojowej II wojny światowej” tom I (2010), „Broń piechoty Wehrmachtu” (2009, wspólnie z J. Wolframem), Leksykon broni II wojny światowej. Wojska lądowe (2015).
Łączny nakład wydanych przez Alma-Press książek A. Zasiecznego o technice wojskowej przekroczył 45 000 egz.!!!
Żeglarstwo morskie jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Morza i oceany stwarzają ogromne możliwości na zwiedzanie świata podczas podróży jachtem. Niezwykle ważne jest, aby żegluga była bezpieczna, a jacht prawidłowo obsługiwany nie tylko na morzu, ale także w porcie. RYA Morskie żeglarstwo turystyczne autorstwa Jeremiego Evansa omawia podstawowe umiejętności, jakie powinni posiadać skiper i załoga aby spokojnie i bezpiecznie pływać po morzu. W książce zostały opisane wyposażenie i budowa średniej wielkości jachtu, a także podstawowa wiedza z zakresu bezpieczeństwa, konserwacji, manewrowania w porcie i pod żaglami, cumowania, kotwiczenia i postępowania po wypadnięciu człowieka do wody. RYA (Royal Yachting Association) czyli Królewski Związek Żeglarski jest organizacją reprezentującą żeglarstwo, windsurfing i sporty motorowodne na wodach morskich i śródlądowych. Jej zadaniem jest działanie dla dobra i w interesie osób uprawiających powyższe dyscypliny na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym, europejskim i ogólnoświatowym. Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 160 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych. Autorami wszystkich publikacji RYA są czołowi eksperci. Książki te zawierają aktualne informacje, a opisane w nich porady są przedstawione w jasny i dostępny sposób atrakcyjny dla czytelnika.
Podręcznik przeznaczony zarówno dla żeglarzy pływających po morzu, jak i po wodach śródlądowych. Nieoceniona pomoc przy nauce do egzaminów żeglarskich, ale także dająca komfort znajomości prawa podczas żeglugi.
W książce omówiono regulacje publicznoprawne i prywatnoprawne. Do tych pierwszych zalicza się stosunki między państwami (prawo morza) oraz stosunki między państwami i jednostkami (prawo administracyjne, prawo karne). Do tych drugich stosunki między jednostkami (prawo cywilne). Podstawowym kryterium decydującym o ich uwzględnieniu była zawsze przydatność dla żeglarzy.
Autor omawia wszystkie akty prawne, które mogą być przydatne żeglarzom, szczególnie dużo miejsca poświęcając międzynarodowemu prawu drogi morskiej, bezpieczeństwu i ratownictwu morskiemu a także administracji morskiej i ochronie środowiska. Obszerny rozdział poświęcony jest żegludze śródlądowej.
Ta bogato ilustrowana książka z pewnością spełni oczekiwania żeglarzy, będzie im przydatna,
Niniejsza publikacja zawiera opis różnych typów okrętów bojowych z okresu drugiej wojny światowej.Zawiera porównanie pancerników, krążowników, lotniskowców, okrętów desantowych, dozorowców, kutrów torpedowych, okrętów podwodnych wykorzystywanych na morzach i oceanach w trakcie kampanii wojennych. Przedstawiono także produkcję okrętów podwodnych w głównych państwach uczestniczących w wojnie. Opisano m.in. bitwę u ujścia La Platy 13 XII 1939 r., pościg za pancernikiem Bismarck w 1941 r., bitwę o Midway 4 VI 1942 r., bitwę koło Przyl. Północnego 26 XII 1943 r.W książce zaprezentowano barwne wykresy z porównaniem takich danych techniczno-taktycznych jak wyporność, długość kadłuba, grubość opancerzenia, prędkość maksymalna, kaliber i rodzaj uzbrojenia, masa salwy ogniowej, zasięg, liczba samolotów zabieranych poprzez lotniskowce.
Poradnik zawiera usystematyzowane wskazówki postępowania w sytuacjach, gdy konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy na jachcie morskim. Nawet osoby bez medycznego doświadczenia będą wiedziały jakie działania podjąć i w jakiej kolejności. Niezwykle pomocne są zwięzłe opisy jednostek chorobowych i stopniowanie ważności czynności ratunkowych. Dodatkową zaletą książki jest wodoodporny papier i wygodna konstrukcja umożliwiająca bardzo szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Ta książka zawiera wszystko, co jest potrzebne w trudnych sytuacjach na morzu... może uratować życie wielu osobom. ,,Yachts & Yachting
Przewodnik zawiera opisy zamków, grodzisk oraz miast warownych położonych na historycznej ziemi chełmińskiej i w Pomezanii. Opisy wzbogacają kolorowe zdjęcia i rekonstrukcje, plany i ciekawostki historyczne, w tym relacje o bitwach i oblężeniach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?