W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Czy o miłości powiedziano już wszystko? Czy może istnieje jeszcze coś tajemniczego, co mielibyśmy nadzieję odkryć? A może czas porzucić oczekiwania i zawiłe koncepcje i dotrzeć do jej delikatnego sedna, jak się okazuje – będącego kierunkowskazem ku dobrej, życzliwej relacji?
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce Lievena Migerode: Kocham cię i cię widzę, przewodnik po miłości. W opowieści o dobrej miłości i udanej relacji, o jej różnych językach i odcieniach, o tym, co miłość podsyca i w jaki sposób należy ją pielęgnować, prowadzi nas autor, a my z lekkością i wzruszeniem dajemy porwać się jego przewodnictwu.
Tak jak w podróży, dobry przewodnik zabiera nas w rejony, gdzie sami możemy poczuć się włączeni w historię i klimat danego miejsca. Miejsca miłości. Wyprawa, w jaką zaprasza nas Lieven Migerode, rozpoczyna się od objaśnienia, czym to uczucie jest. Jak bardzo jest złożone. Nie sposób go tak prosto zrozumieć, opisać i wyjaśnić.
Ma wiele zróżnicowanych powierzchni, według porównania autora, jak brylant. A relacje można szlifować, podobnie jak kamień. I odnośnie do tego wskazówki odnajdujemy w książce.
Autor, który od ponad trzydziestu lat pracuje z parami, dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym i osobistym. Robi to w sposób, który pozbawiony jest fachowej terminologii, stroni od definicji, a nawet podkreśla, że ujmowanie miłości w wykresy, badania i naukowe teorie odbiera jej coś istotnego. Coś, co jest jej sednem: „Najważniejsze pytanie, jakie omawiam, brzmi: jak możemy wspierać miłość, podsycać ją i dbać o jej żywotność? Jeżeli nam się to uda, zbliżymy się do wymarzonego, długotrwałego związku romantycznego. A to oznacza między innymi, że dostrzegamy delikatność miłości”.
Ten przewodnik prowadzi nas po miłości. Poprzez złożoność emocji w miłości, przez różne języki miłości, zagrożenia dla jej żywotności, wreszcie dostrojenia się w miłości wobec osób trzecich, np. dzieci.
„Jesteśmy wyposażeni do miłości. Miłość pozwala na życie, w którym nie musimy chować się za murami. Miłość nie znosi złożoności, pozwala nam istnieć w oczach drugiej osoby i nadaje sens naszemu istnieniu”.
Lieven Migerode zadaje jeszcze jedno ważne pytanie. Czy to, jak dbamy o nasze relacje, może się przekładać na uważność i troskę o świat, w którym żyjemy? ,,Czy miłość mogłaby stanowić drogę do środka między indywidualizmem a kolektywizmem? […] być jednostką, a jednocześnie mieć więzi: być częścią związku, rodzin, grup, ludzi, świata. Aby wiedzieć, kim jesteśmy, zawsze potrzebujemy relacji, by się w niej odnaleźć”.
Zaproszenie to dotyczy zarówno ludzi, jak i innych istot.
Dobra miłość może nie tylko uleczyć nasze związki. Autor ma nadzieję, że może ona leczyć i karmić świat.
„Oddanie w czasach nienawiści” to trzy prawdziwe historie rodzin, które musiały zmierzyć się z trudną decyzją o umieszczeniu bliskich w ośrodkach opieki społecznej. Przeprowadzone przez autora szczere wywiady przenoszą Czytelnika w świat siostrzanych i braterskich więzi wystawionych na próbę przez postępującą chorobę Alzheimera.
Każda opowieść to wielowarstwowa mozaika emocji, ukazująca determinację rodzeństwa w dbaniu o swoich bliskich, aż do momentu, w którym samodzielna opieka stała się zbyt wielkim wyzwaniem. Autor skupia się jednak nie tylko na problemach, które na co dzień doskwierają opiekunom nieformalnym. Stara się również przybliżyć temat opieki instytucjonalnej w całodobowych domach pomocy społecznej.
Ta przejmująca książka wypełniona szczerymi relacjami z walki z chorobą rzuca światło na niezwykle ważne aspekty życia rodzinnego, które w codziennym pędzie często pozostają niezauważone.
Paradoks szczęścia polega na tym, że najtrudniej je osiągnąć, kiedy go szukamy. Pojawia się jednak nieoczekiwanie, gdy robimy rzeczy, które mają sens. Profesor Bruce Hood przyjrzał się temu problemowi z perspektywy nauki i doszedł do wniosków, które przeczą treści większości popularnych poradników. Swoją wiedzę przekazuje na kursie Nauka o szczęściu zorganizowanym przez Uniwersytet w Bristolu i w książce o tym samym tytule, która jest pokłosiem kursu. Jakie wnioski na temat dążenia do szczęścia płyną zatem z nauki? Dlaczego o wiele łatwiej zwracamy uwagę na negatywne aspekty rzeczywistości i spodziewamy się, że świat pójdzie w złym kierunku? Dlaczego błądząc myślami, najczęściej wędrujemy w ponure rejony? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w siedmiu prostych, ale zmieniających życie lekcjach: Zmień swoje ego Unikaj izolacji Unikaj negatywnych porównań Rozwijaj swój optymizm Kontroluj swoją uwagę Buduj relacje Wyjdź z własnej głowy Każda z lekcji kończy się serią przydatnych wskazówek, jak wprowadzić w życie zalecenia wynikające z nauki i jak praktykować szczęście. Najważniejsze przesłanie książki dotyczy jednak więzi między ludźmi. Bruce Hood mówi jasno: dbając tylko o siebie, szczęścia nie osiągniesz! Autor wyjaśnia, czemu w naszym życiu służy egocentryzm i jak rozwijać przeciwną postawę allocentryczną. Pokazuje, dlaczego obawiamy się nawiązać relacje i dlaczego ten strach najczęściej jest przesadzony. Możemy wykorzystać odkrycia naukowe, aby zmienić sposób myślenia i zmienić swoje życie na lepsze.
Stres nie musi być twoim wrogiem. Spraw, by był twoim sprzymierzeńcem. Tempo życia dramatycznie wzrosło, a a my desperacko próbujemy nadążyć, co przypłacamy ogromnym stresem. Nie da się przed nim uciec, ale możemy nauczyć się wykorzystywać go na naszą korzyść. Korzystając z badań, osobistych doświadczeń i swojej niesamowitej umiejętności przedstawiania nauki w sposób przystępny i przystępny, dr Robyne Hanley-Dafoe przygląda się poszczególnym elementom układanki dobrego samopoczucia i temu, jak je wpasować w szaleńczy rytm naszego codziennego życia. Życie jest jedocześnie radosne, skomplikowane, chaotyczne i czasami po prostu trudne. Ale jesteś w stanie sobie z tym wszystkim poradzić. Ta książka pozwoli Ci opanować stres i wieść zdrowsze, pełne sensu i celu życie. Postaw swoje dobre samopoczucie na pierwszym miejscu!
Przyjmij niepowtarzalny Boży plan na to, jak być szczęśliwą Smutek i zazdrość, które nie pozwalają cieszyć się ślubem przyjaciółki? Dręcząca, przychodząca falami samotność? Niepokój i ciągłe zastanawianie się, czy powinnam coś w sobie zmienić? Czy problem leży we mnie? Udawanie przed światem, że nie przejmuję się kolejnym rokiem jako panna? Albo, przeciwnie, nieustanne zamartwianie się tym? A za tym wszystkim obsesyjne pytanie – kiedy w końcu znajdzie się ON? Bo kolejny rok mija, a ja niczyja… Znasz to? Najwyższa pora skończyć z takim myśleniem i zacząć żyć tak, jak zostałaś stworzona – jako piękna, najukochańsza Córka Króla, który zawsze Ci błogosławi! Chwilowo panna to pierwszy taki poradnik napisany dla chrześcijańskich singielek przez… chrześcijańską singielkę. Dowiesz się z niego m.in. - czy warto tworzyć listę cech przyszłego męża, - jak być szczerze wdzięczną za swoje życie, - jak żyć według jedynego w swoim rodzaju Kodeksu Córki Króla. Nie daj się pognębić, przyjmij błogosławieństwo od najlepszego Taty i żyj w pełni!
Niniejsza książka została napisana przez lekarzy praktyków dla osób pracujących z ludźmi starszymi: internistów, geriatrów, psychiatrów, neurologów, lekarzy POZ, psychologów, socjologów, pracowników socjalnych, i zainteresowanych studentów, aby uzmysłowić złożoność mechanizmów chorób występujących w tym wieku i trudności związane z ich leczeniem. Nie tylko zawiera wiedzę podręcznikową, ale także próbuje zgłębiać obszary, w których pytań jest nadal więcej niż odpowiedzi. W monografii tej podjęto również nieporuszane dotychczas i przez to umykające naszej uwadze tematy, które mają istotne znaczenie praktyczne.
Trauma może dotykać wszystkich aspektów życia – zwłaszcza w dzisiejszych niespokojnych czasach. Na szczęście przy odpowiednim wsparciu jesteśmy w stanie przekształcić trudności w źródło naszej siły.
Dzięki tej książce:
• dowiesz się, jak zapanować nad swoim układem nerwowym, dbając o oddech i ciało,
• poznasz praktyki, które umożliwią okazanie sobie współczucia oraz pomogą rozwinąć rezyliencję,
• nauczysz się określać własne granice, aby zadbać o powrót do równowagi,
• zgłębisz wiele innych metod, dzięki którym trudne doświadczenia staną się drogą do twojego rozwoju.
CHRISTOPHER WILLARD jest psychologiem klinicznym związanym z Harvard Medical School oraz autorem książek dla dzieci i dorosłych. Występuje w wielu krajach jako prelegent i specjalista promujący tematykę uważności.
Co się dzieje z człowiekiem, którego życiem wstrząsnęła trauma? Jak zmienia go to doświadczenie? Czy po takim przeżyciu można wrócić do siebie? I co to w ogóle znaczy wrócić do siebie po traumie? Dociekania autora doprowadziły go do zdumiewających wniosków i stały się dla niego źródłem wielkiej nadziei. Jim Rendon porusza temat zmian, które mogą się dokonać w życiu w następstwie różnych dramatycznych zdarzeń. Zaprasza nas do świata wzrostu potraumatycznego, stanowiącego dziś przedmiot badań psychologicznych. Pokazuje, że cierpienie będące skutkiem bolesnych doświadczeń może stać się również siłą napędową procesu samodoskonalenia – siłą niszczycielską, z której niekiedy rodzi się sukces. Dużo się mówi o PTSD, czyli zespole stresu pourazowego, psychologowie również poświęcają temu zjawisku sporo uwagi. Mniej oczywistym zaś, choć wcale nie mniej ważnym skutkiem traumy, jest natomiast rozwój potraumatyczny, który może się pod jej wpływem dokonać. Choć wiele osób dotkniętych traumą do końca życia nosi emocjonalne blizny, w ostatnich dekadach psychologowie wskazują również te okoliczności i warunki, w których człowiek może wyjść z traumy silniejszy i bardziej skupiony, w których może zyskać nową, precyzyjniejszą perspektywę własnej przyszłości. Okazuje się, że pozytywne zmiany w swoim życiu dostrzegają nawet dwie na trzy osoby dotknięte traumą – to zatem zjawisko znaczniej powszechniejsze niż PTSD. Jak zmienić popiół w złoto? Jak to się zatem dzieje, że traumatyczne wydarzenia stają się przyczyną nadzwyczajnych i zupełnie nieoczekiwanych przemian? Autor odwołuje się do wywiadów, które przeprowadził z wiodącymi badaczami i osobami ocalonymi po traumie, i na tej podstawie kreśli kompleksowy obraz tego zjawiska. W przystępny i praktyczny sposób wskazuje konkretne narzędzia wspierające pozytywne reagowanie na zmiany. To ważna lektura dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, jak trauma może wpływać na człowieka. W szczególności zaś warto ją polecić osobom, które same przeżyły traumę lub które mają kogoś takiego w rodzinie – i szukają sposobu na to, by móc znów pozytywnie patrzeć w przyszłość. Jim Rendon w niezwykle umiejętny sposób połączył inspirujące historie ludzi i dane naukowe, aby pokazać nam, że nawet najgorszy koszmar może zmienić nasze życie na lepsze. – dr Glenn Schiraldi, emerytowany pułkownik rezerwy US Army, autor The Complete Guide to Resilience i założyciel Resilience Training International Lekka i przystępna, a przy tym pełna życzliwości i empatii dawka wiedzy medycznej, będąca kontynuacją dzieła Frankla, Maslowa i ich następców. – „Kirkus Review” Jim Rendon ukończył dziennikarstwo na UC Berkeley. Pracował dla magazynu „Smart Money” oraz dla alternatywnego tygodnika „Metro” z Doliny Krzemowej. Jako freelancer publikował teksty na łamach „The New York Times”, „Mother Jones”, ” „Rolling Stone” oraz „Fortune”. O wzroście potraumatycznym pisał dla „Marie Claire” oraz „The New York Times Magazine”.
Piętnaście lat zawodowej kariery na światowym poziomie musiało odcisnąć swe piętno. Po wielkich sukcesach zapadł mrok. To nie thriller. To trudy życia sportowca każdego dnia dającego z siebie wszystko, by spełnić swe marzenia oraz sprostać oczekiwaniom rodziny, kibiców, dziennikarzy. Historia o sukcesach i upadkach Agnieszki Kobus-Zawojskiej, która wygrała coś więcej niż dwa medale olimpijskie – wiszące na włosku zdrowie. Depresja potrafi zniszczyć wszystko. Cierpią przez nią także najbliżsi, a więc współchorzy. Walka z nią, leczenie farmakologiczne to nie tylko długi proces. To olimpiada.W tym dzienniku sukcesu i choroby, napisanym wspólnie z dziennikarzem Mateuszem Ligęzą, wybitna polska wioślarka nie gryzie się w język, a dzięki jej szczerości kibic może zajrzeć za kulisy wielkiego sportu, za którymi często jest dużo więcej cieni niż blasków.
Książka, którą trzymasz właśnie w ręku powstała po to, aby spowodować wzrost świadomości adeptów oraz osób, które chcą nauczyć się tego, jak skutecznie obronić siebie lub swoich bliskich. Byłbym hipokrytą, gdybym obiecał, że dzięki niej nauczysz się bronić. Byłbym kłamcą, gdybym dał Tobie gwarancję skuteczności w konfrontacji z agresorem. Liczę jednak, że wiedza, którą nabędziesz dzięki lekturze dalszej części tej publikacji będzie cenną pomocą w treningu, że pozwoli zrozumieć reakcje, mechanizmy i zasady niezbędne do zwycięstwa w konfrontacji obronnej.
Życzę Ci, Drogi Czytelniku przyjemnej lektury oraz tego abyś nigdy nie stanął przed koniecznością walki o swoje zdrowie czy życie.
„Lepiej być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie”
Autor
Umiejętność skutecznej samoobrony to nie to samo, co sztuka walki. Niniejsza książka prezentuje warunki i możliwości działań zapobiegawczych już w samym zarzewiu niebezpiecznych sytuacji, właściwie nim jeszcze cokolwiek się wydarzy. Autor przedstawia też kilka prostych technik pozwalających odeprzeć atak napastnika.
Książka, z pewnością okaże się nieocenionym źródłem wiedzy i pomoże niejednej osobie.
Jest to pozycja jakiej nie ma jeszcze na żadnej półce specjalistów od samoobrony.
dr Grzegorz Kuzara
trener klasy mistrzowskiej w zakresie ju jutsu, 6 dan ju jutsu, instruktor samoobrony
Nauka samoobrony to złożony proces. Bardzo się cieszę że mamy na rodzimym rynku pozycję, która nie jest tylko katalogiem technik, ale omawia również prawne, psychologiczne czy fizjologiczne aspekty samoobrony. Polecam nie tylko instruktorom, ale wszystkim którzy poważnie myślą o swoim bezpieczeństwie.
Przemysław Piwowarski - instruktor Filipino Martial Arts, Krav Maga, oraz Taktyki i Technik Interwencji.
Marcin jest jednym z nielicznych instruktorów, którzy mogą się wiarygodnie wypowiadać na temat samoobrony, a przy tym wytknąć błędy. W tej książce zrobił to na mistrzowskim poziomie. Uważam, że zrobił kawał dobrej roboty.
Zbigniew Struk Sensei, Yawara, ESDS, Judo, Jiu-Jitsu
Książkę tę polecam wszystkim, którzy są zainteresowani realną samoobroną, bez "czarów" i udziwnień.
Paweł Kijańczyk Sifu, Choy Li Fut Kung Fu
Pomagając innym, nie zapomnij o sobiePrzeprowadzanie pacjentów przez kryzys i możliwość obserwowania zachodzących w tym procesie zmian daje terapeutom poczucie satysfakcji. Często jednak nie uświadamiają sobie ukrytych kosztów takiej pracy i nie zauważają narastającego wypalenia zawodowego.Babette Rothschild zwraca uwagę na kluczowe znaczenie dobrostanu osób niosących pomoc innym. Prezentując badania z zakresu psychologii neurobiologicznej, eksperymentalnej oraz społecznej, wyjaśnia, dlaczego terapeuta doświadcza negatywnych skutków nadmiernej empatii i jak może je pokonywać. Na podstawie koncepcji osobistego regulatora empatii i uważności autorka opracowała narzędzia, które pozwolą zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów zmęczenia współczuciem czy traumy zastępczej. Praktyczne wskazówki zawarte w tej książce umożliwią zastosowanie strategii regulowania autonomicznego układu nerwowego, radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami współczesnego świata, takimi jak kryzys klimatyczny, niepokoje społeczne czy konflikty zbrojne.Wsparcie dla wspierających to podręcznik, dzięki któremu nauczysz się wyznaczać granice w kontaktach z pacjentami, dbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny oraz wzmacniać relacje międzyludzkie. Jest pozycją obowiązkową nie tylko dla terapeutów, lecz także dla lekarzy, ratowników medycznych i wszystkich osób zajmujących się opieką nad innymi.Jeśli pomagając innym, nie chcecie ulec wypaleniu, powinniście poznać neurologiczne, psychologiczne i somatyczne mechanizmy własnego współ-przeżywania. Ta książka podpowie wam, jak umiejętnie gospodarować empatią.Bogdan de BarbaroKsiążki Babette Rothschild czytam zawsze z wypiekami na twarzy. Każda z nich jest prawdziwą intelektualną ucztą dla psychoterapeutów, terapeutów traumy oraz wszystkich zainteresowanych neurofizjologią traumy i naszego zdrowienia. Tak było i tym razem. Wsparcie dla wspierających to świetna pozycja dla wszystkich, którzy startują w zawodzie psychoterapeuty, i dla każdego, kto stoi na progu zawodowego wypalenia. Przeczytajmy ją dla dobra swojego i osób, z którymi pracujemy.Sabina Sadecka, nauczycielka terapii traumy, prowadząca webinary o psychoterapii i podcast Ładnie o traumieBabette Rothschild od kilkudziesięciu lat pracuje jako klinicystka. Jest autorką i redaktorką cenionych publikacji na temat terapii traumy i PTSD, w tym bestsellerowych pozycji Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym (WUJ, 2014) oraz Ciało pamięta, tom 2: Rewolucja w terapii traumy (WUJ, 2021). Obecnie pisze, prowadzi superwizję i naucza, realizując jednocześnie wymagający harmonogram międzynarodowych wykładów, szkoleń i konsultacji.
Codziennie doświadczamy wielu sytuacji, z których część jest trudna do zaakceptowania, co niestety rodzi konflikty, dyskomfort czy niezadowolenie. Ta książka stanowi podsumowanie podstaw bezwarunkowej miłości i akceptacji.
Dzięki licznym narzędziom i przy pomocy autentycznych historii ta książka pomoże Ci lepiej doświadczyć takich sytuacji we własnym życiu, a przede wszystkim im zapobiegać. Szczególny nacisk autorka kładzie na akceptację choroby (swojej i innych), śmierci (własnej i cudzej), starości, straty, wyborów bliskich, wyglądu fizycznego, słabości i urazów. Krótko mówiąc, nauczy Cię akceptować to, co może wydawać się nie do przyjęcia.
Śledząc rozwój bohaterów, odkryjesz niezwykłe korzyści, jakie wynikają z wielkiej mocy prawdziwej miłości i akceptacji. Będziesz także w stanie rozpoznać różne aspekty miłości, poprzez miłość synowską, braterską, rodzicielską, intymną, przyjacielską, zaborczą, namiętną i bezwarunkową.
Ta wyjątkowa książka podniesie Twoją świadomość i będzie Cię wspierać w różnych sytuacjach, z którymi będziesz się spotykać w ciągu swojego życia.
Lise Bourbeau – autorka o międzynarodowej renomie, wydała 26 książek, w tym bestseller: „Wsłuchaj się w swoje ciało, to twój największy przyjaciel na Ziemi”. Od założenia swojej szkoły w 1982 w Quebecu, jej nauczanie i wydane książki pomogły dużej liczbie ludzi poprawić jakość życia i zrealizować konkretne zmiany. Prowadzi warsztaty w ponad 25 krajach i aż w 12 językach.
Dzięki praktyce uważności możesz pokonać lęk, ataki paniki i przewlekły stres. W tej książce znajdziesz skuteczny program oparty na medytacjach i ćwiczeniach oddechowych, który pomoże ci odzyskać wewnętrzny spokój. Z jego pomocą przekształcisz codzienne lęki i obawy w źródło siły. Autor, dzieląc się swoją walką i zwycięstwem nad lękiem, udowadnia, że przyjęcie strachu z miłością otwiera drogę do uzdrowienia. W tym przewodniku zamieszcza praktyczne narzędzia do budowania pewności siebie, rozwoju i uzdrowienia, włączając w to terapie, medytację, ćwiczenia oddechowe oraz podejście do radzenia sobie z depresją czy niepokojem. Zapewnia również metody na osiągnięcie spokojnego umysłu, skuteczne radzenie sobie ze stanami lękowymi oraz wprowadzenie do praktyki mindfulness. Odzyskaj kontrolę nad swoimi emocjami i przekonaj się jak skutecznie poradzić sobie z lękiem i stresem.
Czy zmagasz się z intensywnymi emocjami takimi jak złość, smutek, lęk lub wstyd? Ból emocjonalny jest nieuchronną częścią życia – wszyscy niekiedy go odczuwamy. Jeśli jednak twoje emocje stały się tak przytłaczające, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, niszczą relacje z ludźmi, przeszkadzają w osiągnięciu poczucia szczęścia i dobrego samopoczucia, potrzebujesz wsparcia.
Autorzy, wykorzystując zasady terapii poznawczo-behawioralnej opartej na procesach, pomogą ci zrozumieć odczuwane emocje i złagodzić związany z nimi ból, aby żyć życiem, na jakie zasługujesz. Zamiast uniwersalnej ścieżki postępowania proponują zindywidualizowane podejście, które pomoże ci zidentyfikować pierwotną przyczynę bólu emocjonalnego. Dzięki temu poradzisz sobie z trudnymi myślami i uczuciami, które sprawiają, że tkwisz w miejscu. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek, jak przezwyciężyć niepomocne wzorce zachowania i wypracować umiejętności, które posłużą realnej zmianie życia i osobistemu rozwojowi oraz pozwolą ci zaradzić problemom do tej pory postrzeganym przez ciebie jako nierozwiązywalne.
Opisane w poradniku strategie i zamieszczone w nim ćwiczenia pomogą ci:
wyzwolić się spod wpływu bolesnych emocji;
przerwać błędne koło negatywnych myśli;
dokonywać wyborów zgodnych z własnymi wartościami, a nie dyktowanych emocjami;
rozwiązywać problemy w konstruktywny sposób;
zwiększyć elastyczność psychologiczną.
Rozstanie to nie koniec gry - to szansa na lepsze rozdanie!Dla wielu kobiet koniec związku to koniec dotychczasowego świata. Rozstanie wiąże się z ogromnym stresem, bólem, rozczarowaniem. Potrzeba dużo odwagi, by spojrzeć na nie jak na szansę. W tej książce chcemy ci pokazać, że każda, nawet najbardziej przykra, niesprawiedliwa i niespodziewana sytuacja, w której się znajdujesz, może stać się twoją trampoliną do czegoś dobrego.Początkowo być może wzbudzi to w tobie niezgodę. Pozwól sobie na oddech, złość i gniew, zwątpienie i rozczarowanie, ale na końcu pozwól sobie także na nadzieję i nowy plan.Rozstanie często jest momentem, gdy odkrywamy nowe marzenia, tłumione cele i aspiracje. Może prowadzić do zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Bo w życiu jest jak w karcianej wojnie - każde nowe rozdanie może przynieść szansę na zwycięstwo.To od nas samych zależy, co otrzymamy z rozstaniem. Czy wyjdziesz z niego z kolejną szansą, czy może przekonana, że właśnie spełniły się wszystkie czarne scenariusze?Czas na twój ruch.
Życie z lękiem bywa trudne. Uczucie to może zakłócić wizytę u dentysty lub nie pozwolić na udział w szkolnym przedstawieniu. Czasami z jego powodu nie odzywamy się do nowo poznanych osób lub nie możemy się skupić podczas udzielania odpowiedzi w klasie. Wiele dzieci i rodziców zastanawia się, jak pozbyć się lęku, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ale czy rzeczywiście warto to zrobić? Czy należy walczyć z lękiem? Na te i wiele innych pytań dotyczących życia z lękiem odpowiada książka Znikodem i zagadka lęku. Dowiesz się z niej, jak oswoić to uczucie. Kto wie, może nawet trochę polubisz swój lęk! Książka opiera się na bardzo przyjaznym dla dzieci i młodzieży modelu terapeutycznym terapii akceptacji i zaangażowania. Pomaga on rozwijać umiejętność akceptowania własnych uczuć i doświadczeń, jak również wspiera działania zgodne z zainteresowaniami i potrzebami dziecka. Pozwala to młodemu czytelnikowi odzyskać wiarę w siebie i zaakceptować napotykane trudności. Zapraszam do wspólnej przygody w towarzystwie Znikodema i jego rodziny. Książka pomoże dzieciom i rodzicom zbudować przyjazną relację z własnym lękiem, która jest niezwykle ważna dla satysfakcjonującego życia. Dzięki tej książce twoje dziecko: zrozumie, czym jest lęk i kiedy się pojawia, przekona się, że lęku nie trzeba się bać, odkryje swoje mocne strony w radzeniu sobie z lękiem, osiągnie spokój i stanie się bardziej radosne.
Odkryj, jak żyć spokojniej w coraz bardziej niespokojnym świecieLęk jest emocją, którą większość ludzi niesłusznie ocenia jako negatywną. Traktujemy go jak wroga w naszym umyśle, podczas gdy w gruncie rzeczy lęk jest naszym wewnętrznym bohaterem. Zawsze stara się chronić nas przed zagrożeniami, tylko czasami mylnie ocenia niebezpieczeństwa, które czyhają na nas we współczesnym świecie. Ta książka przeznaczona jest dla osób zmagających się ze stanami lękowymi i oferuje łagodniejsze, bardziej współczujące podejście do problemu.Łącząc metody z terapii skoncentrowanej na współczuciu, terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), ten przystępny poradnik prowadzi cię krok po kroku przez strategie radzenia sobie z wyciem potwora w twoim umyśle i fizycznymi skutkami lęku. Koncentruje się także na praktycznych sposobach nauczenia potwora, że to, czego się boisz, nie zawsze jest zagrożeniem.Mający ponad 25-letnie doświadczenie w pomaganiu osobom z zaburzeniami lękowymi i obsesyjno-kompulsywnymi doktor Goodman wykorzystuje humor i współczucie, aby pomóc ci pogodzić się z żyjącym w tobie lękiem a następnie skupić się na tym, by stał się dla ciebie lepszym towarzyszem!Doktor Eric Goodman jest psychologiem klinicznym, pisarzem i mówcą. Pomaga ludziom radzić sobie z lękami społecznymi i zaburzeniami lękowymi. Wykładał na Northeastern University i California Polytechnic State University. Oprócz prywatnej praktyki w San Luis Obispo w Kalifornii prowadzi grupy i warsztaty Social Courage. Jest również autorem książki Social Courage: Coping and thriving with the reality of social anxiety. Mieszka w San Luis Obispo z żoną, trójką dzieci, psem i ich potworami lęku.
Wyeliminuj lęk ze swojego życia. Masz wrażenie, że rzeczywistość cię przerasta? Gdy czujesz, że pod naporem atakujących twoją głowę myśli pękasz, pojawia się lęk. Jaki jest twój pierwszy odruch? Walczyć? Uciekać? Zastygnąć w bezruchu i przeczekać? Jak przetrwać kolejny dzień, kiedy nieustannie jesteś na skraju wytrzymałości nerwowej? Czas się od tego odciąć. Jeśli pragniesz zmiany, musisz zacząć od poprawienia jakości swoich myśli. Mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy, a w konsekwencji, jak się zachowujemy. Nie wiesz, jak skierować je na właściwe tory? Ta książka jest dla ciebie.
Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej ich własne demony. Susan Forward Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje. Autorki książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić. Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje tak, aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?