W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Nie jestem ekspertką w dziedzinie psychologii, psychiatrii czy dietetyki, ale jedną z wielu osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Jestem kobietą, która nie potrafiła zaakceptować pustki i beznadziejności, jakimi wypełniły mnie bulimia z depresją. Jestem kobietą, która po bardzo burzliwym wkroczeniu w dorosłość, znalazła w sobie wystarczająco dużo siły i determinacji, by swoje życie zmienić na lepsze i wygrać walkę z chorobą.AutorkaDepresja, anoreksja, bulimia, okaleczanie się to problemy, z którymi spotykamy się coraz częściej. Walka z nimi jest trudna, bo wymaga emocjonalnej dojrzałości. Książka Natalii Krzesłowskiej to zapis zmagań autorki z tymi przypadłościami. Historia wzrusza swoją szczerością. Znajdziemy w niej opis etapów rozwijającej się choroby, walki o uwolnienie się, a przede wszystkim nadzieję.Natalia Krzesłowska, urodzona w małej miejscowości pod Łodzią, zawsze czuła się obywatelką świata. Od trzech lat mieszka i pracuje w Nottingham w Wielkiej Brytanii. Studiowała na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, z wykształcenia jest elektroradiologiem. Fascynuje ją siła i zagadkowość ludzkiego umysłu. Uwielbia czytać książki psychologiczne i kryminały. Marzycielka w nieustannej podróży w poszukiwaniu swojego miejsca i samej siebie.
Na początku listopada 1928 roku Jung rozpoczął seminarium poświęcone analizie marzeń sennych, którego tekst publikujemy w poniższym tomie. Do końca 1930 roku uczestnicy zajęć spotykali się co tydzień z miesięcznymi lub dłuższymi przerwami wakacyjnymi.
Nie ulega wątpliwości, że notatki z seminariów mają zasadnicze znaczenie w dziele Junga, wykazują one również inne doniosłe aspekty. Mamy tu do czynienia z wiernym oddaniem charakteru Junga – ba, nawet jego stylu rozmowy. Co do tego zgodnie są wszyscy, którzy go dobrze znali, a zwłaszcza uczestnicy seminariów.
Kolorowe lata siedemdziesiąte powracają na kartach Koloraży. Sentymentalna podróż do epoki Janis Joplin i Johna Lennona, do krainy wolności i swobody, gdzie czas nie ma znaczenia, a młodzieńcza beztroska maluje świat na kolorowo. To też ukłon w stronę Orientu i jego bajecznych wzorów paisley. Zjawiskowe motywy roślinne i fantazyjne kształty przeniosą nas w egzotyczny świat i tylko od Ciebie zależy, jakie nadasz mu barwy.
Kultura współczesna nie jest nieskończenie zmienna i wieloznaczna. Oferuje nam rozmaite narzędzia do radzenia sobie z niemożliwością ustanowienia trwałych i stabilnych relacji społecznych. Książka ta to rekonstrukcja odmiennych sposobów radzenia sobie z doświadczoną powszechnie trudnością uporządkowania relacji intymnych.
Historia o sile dobra Znasz Mateusza Grzesiaka? Jednego z najlepszych polskich coachów, psychologa i trenera biznesu? Wielu ludzi, których los zetknął z Mateuszem w trudnych dla nich momentach, mówi o nim „duchowy przewodnik”. Jeśli go znasz, z pewnością niecierpliwie czekasz na tę chwilę, gdy zaszyjesz się w domowym zaciszu z kubkiem gorącej herbaty i wreszcie zaczniesz czytać. Jeśli nie znasz — uważaj z czytaniem. Zanim zaczniesz, dokończ wszystkie zaległe zadania, wyłącz telefon i weź głęboki oddech. Ta książka wciągnie Cię i nie pozwoli odłożyć się na półkę, póki nie skończysz. A potem długo jeszcze wracać będzie do Ciebie w myślach. Ta książka to świadectwo. Świadectwo wyjątkowości w normalności. Świadectwo stu dni szczęśliwego życia, które zaczęły się internetową akcją pewnego smutnego Ukraińca, a skończyły... No cóż, tego dowiesz się, gdy doczytasz do końca. W książce znajdziesz nie tylko inspirujące historie, ale także ćwiczenia, które pomogą Ci przybliżyć się do swojego szczęścia.
Publikacja podejmuje niezwykle ważną problematykę, jaką są następstwa doświadczonych zdarzeń traumatycznych występujące u pracowników służb ratowniczych. Książka jest przeznaczona dla wszystkich osób zainteresowanych problematyką traumy i jej skutków, zwłaszcza pozytywnych. Szczególnie jednak będzie przydatna dla psychologów, zarówno teoretyków, jak i praktyków, psychologów klinicznych, specjalistów z zakresu zdrowia, stresu i psychotraumatologii, a także lekarzy-psychiatrów, którzy zajmują się leczeniem zaburzeń po stresie pourazowym. Książka będzie także cennym źródłem wiedzy dla studentów psychologii, pedagogiki, socjologii, medycyny. Książka może być wykorzystana przez służby ratownicze (strażacy, policjanci, ratownicy medyczni) w celach szkoleniowych.
W cywilizacji zachodniej trwa proces wypierania śmierci zarówno z życia społecznego, jak i jednostkowej świadomości. Umieranie i śmierć ulegają zbanalizowaniu, śmierć wydaje się obca i nieoswojona.
Śmierć jest raczej tabuizowana i uznaje się ją za niepożądaną, dlatego jest objęta zakazem manifestowania, który ma powstrzymać ludzi od nadmiernego okazywania smutku i żalu. Tabu dotyczy rzeczy wyjątkowych, nienormalnych, form pośrednich między dwoma stanami odpowiednio sklasyfikowanego przez człowieka Uniwersum, na przykład sacrum i profanum, nadprzyrodzonego i ziemskiego.
Śmierć Jana Pawła II zakwestionowała większość współczesnych przekonań i wyobrażeń dotyczących umierania oraz społecznej roli umierających. Odchodzenie polskiego papieża, poprzedzone wieloletnim zmaganiem się z chorobą i niedołęstwem, przypomniało świadkom tego aktu, że tradycja żegnania członka społeczności wymaga od nich spełnienia odpowiednich rytuałów i obrzędów.
Stało się tak w świecie, w którym towarzyszenie umierającemu jest zaniechaną praktyką, dawna sztuka dobrego umierania – ars bene moriendi – ulega zapomnieniu, a konającego człowieka umieszcza się w szpitalu, gdzie dochodzi do jego urzeczowienia i gdzie nie ma miejsca na długie pożegnanie w rodzinnym gronie.
Czy stres staje się dla Ciebie nie do zniesienia, marzysz o chwili relaksu? A może czeka Cię intensywna praca? Chcesz w przyjemny sposób walczyć z przeziębieniem, bezsennością lub zmęczeniem? Sięgnij po olejki eteryczne roślin stosowane w skutecznej i nieskomplikowanej metodzie poprawy zdrowia, urody i samopoczucia, jaką jest aromaterapia. Odpowiednio dobrane zapachy znakomicie wspomagają konwencjonalne sposoby leczenia, a także mają moc oddziaływania na stan naszej psychiki. Dzięki nim szybko możesz się zrelaksować, odzyskać witalność, zmysłowość i harmonię. Skorzystaj zatem z darów przyrody oraz ze wskazówek zawartych w książce Barbary Jakimowicz-Klein i stwórz własny ,,domowy gabinet aromaterapii"".
Tata, który jest dostępny, ma w sobie dużą otwartość i który zadaje dzieciom pytania, rozwija wspólne zainteresowania, wkłada wysiłek w rozwój przyjaźni i dba o to, by rodzina wytworzyła wspólne tradycje, jest na dobrej drodze do tego, by przybliżać dzieciom obraz naszego Ojca w Niebie. Taki mężczyzna jest zarówno ojcem, jak i przyjacielem swoich dzieci.
Taki ojciec daje swoim dzieciom coś więcej niż tylko przyjaźń. On uczy je, jak budować relacje, pokazuje im wzór zdrowej rodziny, jest ochroną przed niebezpiecznymi i szkodliwymi przyjaźniami. Przygotowuje swoje dzieci do wchodzenia w interakcje społeczne z rówieśnikami w okresie dojrzewania i w dorosłym życiu. Daje im przyjaźń, która pośród wielu wyzwań i przemian wieku dojrzewania zawsze będzie stałym elementem ich życia. Taki ojciec zachęca też dzieci do tego, by rozwijały przyjaźń ze swoim Ojcem w Niebie, z Bogiem.
Autor książki próbuje znaleźć przyczyny, które w ostatnich dwudziestu latach doprowadziły do tak znacznego nasilenia aktów przemocy w Indiach, że przyjęła ona w istocie postać endemiczną. Konflikty kastowe i wyznaniowe, krwawe rozruchy pomiędzy muzułmanami i hindusami, wojna domowa w Pendżabie i Kaszmirze, działania skrajnych ugrupowań lewackich w środkowych Indiach oraz powstańców w Asamie i Nagalandzie zdają się przeczyć rozpowszechnionej tezie o Indiach kierujących się starożytną tradycją ahinsy, czyli nie-przemocy. Autor analizuje koncepcję ahinsy od czasów starożytnych do Mahatmy Gandhiego, przedstawiając wpływ, jaki wywierała ona na polityczne zachowania mieszkańców Indii. Bada także interakcję zachodzącą pomiędzy tradycyjnymi normami społecznymi oraz sposobami organizowania się Indusów, a nowoczesnym, demokratycznym systemem politycznym, wprowadzonym w 1947 roku po wycofaniu się Brytyjczyków z Indii.
Zdaniem autora źródła konfliktu tkwią w niedopasowaniu systemu politycznego „przeszczepionego” z Europy do społeczeństwa o zupełnie odmiennej tradycji politycznej, kierującego się odmiennym zestawem wartości.
Książka stanowi rozwinięcie idei psychologii egzystencjalnej, dotyczącej fenomenologii ludzkich przeżyć i doświadczeń. Zostało w niej przedstawione autorskie pojęcie traumy egzystencjalnej. Propozycja ta odróżnia się od koncepcji Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), Ostrej Reakcji Stresowej (ASD), jak również innych jednostek nozologicznych, opisujących konsekwencje psychofizjologiczne wystąpienia zdarzenia o charakterze zagrażającym życiu i zdrowiu. Publikacja koncentruje się na noo-psychosomatycznej charakterystyce doświadczeń traumatycznych z uwzględnieniem wymiarów podmiotowo-osobowych, jak: doświadczenie egzystencjalnie znaczące, atrybucja, pamięć autobiograficzna, poczucie krzywdy, sens życia, wartości. Pojęcie traumy egzystencjalnej zostało zoperacjonalizowane za pomocą narzędzia do badania tego zjawiska: Kwestionariusz Traumy Egzystencjalnej (KTE).
Oddajemy do rąk Czytelników kolejny, dziesiąty już tom z cyklu "Między Literaturą a Medycyną". Stanowi on zwieńczenie dotychczasowej naszej działalności prowadzonej z myślą o zintegrowaniu dwóch środowisk naukowych - humanistycznego i medycznego. Pragniemy w ten sposób przypomnieć rzecz, wydawałoby się, oczywistą, ale nie zawsze w pełni uświadamianą, a mianowicie to, że w centrum zainteresowania zarówno dyscyplin humanistycznych, jak i medycznych stoi - nie przyroda, wytwórczość techniczna, świat takich czy innych artefaktów a - Człowiek.
Znaczący postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w badaniach nad stresem traumatycznym, świadczy o rozległości tej dziedziny oraz wizji naukowców wywodzących się z wielu różnych tradycji. Dzięki spektakularnemu poszerzeniu wiedzy i teorii na temat symptomów, diagnoz, leczenia oraz poznawczych i behawioralnych podstaw zaburzeń związanych z traumą znacznie poprawiły się nasze możliwości prowadzenia skupionych na traumie terapii opartych na dowodach. W książce tej staraliśmy się przybliżyć klinicystom zajmującym się leczeniem osób dotkniętych traumą ideę zintegrowanej terapii traumy, która czerpie z aktualnych osiągnięć naukowych i doświadczeń klinicznych związanych z tym tematem.
Rozgoryczenia i boleści związane z nieudanymi związkami z mężczyznami, zburzone marzenia i oczekiwania młodej, pięknej dziewczyny o Księciu, tym, który pokocha i zabierze z dysfunkcyjnego domu rodzinnego, zawstydzające epizody seksualnych poniżeń i, mężczyźni alkoholicy, seksoholicy, życiowo niezaradni, dzieci. Ale także blaski nowego życia wsparcie psychoterapeutyczne, autobiograficzna głęboka refleksja, duchowa przemiana, mądrość płynąca ze zrozumienia, akceptacji i internalizacji arcytrudnych przeżyć. To wszystko jest treścią książki Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego, mieszkającej w Warszawie autorki Joanny Plasoty. Jest to nie tylko opowieść z życia wzięta, lecz nade wszystko inspirująca i empatyczna wypowiedź i rada.
Czym tak naprawdę jest miłość i skąd pochodzi? Miłość jest czymś absolutnie niezwykłym. Potrzebujemy jej bardziej niż fizycznego pokarmu czy wody. Jej znaczenie wykracza daleko poza wymiar ziemskiego życia. Jest dla nas jak powietrze, którym oddychamy, by żyć. Miłość jest też przestrzenią, w której możemy się rozwijać i dobrze funkcjonować. Dlatego być kochanym to największa tęsknota i potrzeba każdego z nas, ludzi, a brak miłości jest zawsze osobistą tragedią: zatrzymuje w nas prawdziwe życie. W każdym nowym dniu naszego życia możemy korzystać z tego, kim Bóg jest dla nas i czym chce nas obdarować w zakresie naszych osobistych potrzeb. Każdego dnia mamy możliwość poznać coś nowego na Jego temat. Im lepiej Go znamy, tym potężniejszy jest dla nas i bardziej nieograniczony w swoich możliwościach. A to w niezwykły sposób wzmacnia naszą wiarę, byśmy sięgali po więcej wszystkiego, co Bóg chce nam darować z miłości do nas. Czy chcesz doświadczyć życia pełnego radości, odwagi, pasji i niezwykłych przeżyć? Otwórz się na miłość, która jest w stanie zmienić każdy aspekt twojego życia. Alina Wieja - redaktor naczelna kwartalnika „Nasze Inspiracje”. Autorka licznych artykułów i wielu książek, m. in.: Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą, Siedem Słupów Mądrości, Pokonać zniechęcenie, Być mądrą mamą. Jest znanym mówcą, dyrektorem Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego ChFŻiM. Prowadzi szkolenia na temat zdrowego stylu życia, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz budowania silnej rodziny i relacji z Bogiem i ludźmi. Jest szczęśliwą żoną, matką dwojga dorosłych dzieci.
Trudy Harris przez ponad dwadzieścia lat pracy w hospicjum towarzyszyła w drodze do wieczności wielu swoim podopiecznym. Niektórzy z nich opowiadali jej o swoich spotkaniach z aniołami, zmarłymi wcześniej bliskimi czy doświadczeniach niebiańskiej rzeczywistości. Początkowo była wobec tych opowieści bardzo sceptyczna. Kiedy jednak takie same historie słyszała z ust setek kolejnych pacjentów, nie mogła nie uwierzyć, że rzeczywiście Bóg daje im w tych „przebłyskach nieba” doświadczyć przedsmaku tego, co czeka ich po tamtej stronie. W tej książce znajdziecie kilkadziesiąt takich historii pełnych znaków, świadczących o tym, że śmierć nie jest ostatecznym końcem naszego istnienia, a jedynie przejściem do innego świata. Książka ta może być inspiracją i wsparciem dla wszystkich, którzy stoją w obliczu śmierci – swojej lub swoich bliskich – ale także dla tych, którzy mają wątpliwości co do ciągłości naszego istnienia po odejściu z tego świata. Wszyscy czytelnicy mogą w niej zaś znaleźć niezwykłą dla współczesnego człowieka, pełną nadziei i pokoju, perspektywę na wydarzenie, które prędzej czy później stanie się udziałem każdego z nas. Książka Przebłyski nieba ukazuje w głęboki i poruszający sposób rzeczywistość życia po śmierci – życia wypełnionego Bożą miłością oraz radością spotkania z tymi, których mocno kochaliśmy w tym świecie. Bp John J. Snyder Trudy napisała piękne dzieło, pomagając nam zrozumieć, co może się wydarzyć podczas naszej ostatniej podróży, i dodając nam odwagi, nadziei i wiary w uświadamianiu sobie, że umieranie jest ścieżką do nowego życia. Dr Francis MacNutt, współzałożyciel i dyrektor Christian Healing Ministries, autor m.in. Modlitwy, która uzdrawia.
Opisane w tej książce nowatorskie techniki są wynikiem badań nad związkami pomiędzy psychologią a fizyką. Jedna z moich ostatnich książek „Śnienie na jawie” dotyczy „Śnienia”, czyli subtelnych, zaledwie wyczuwalnych doznań, z których wyłaniają się wszystkie sny oraz inne doświadczenia. We wspomnianej książce opisuję, w jaki sposób subtelne, wywodzące się ze Śnienia wrażenia poprzedzają nawet fantazje. Wyczuwanie tych doznań pozwala w nowy sposób pracować z problemami pojawiającymi się w ciele i w związkach międzyludzkich. W książce „O istocie snów” pokazuję, w jaki sposób te najsubtelniejsze z wrażeń kształtują nowe teorie i metody w pracy ze snami.
Niniejsza książka jest poparta bardzo obszerną praktyką udowadniającą związek snów danej jednostki z doświadczeniami cielesnymi, grupowymi i ze związkami z bliskimi osobami. Praca z ludźmi różnych narodowości, orientacji seksualnych, ras i wyznań, z osobami w różnym stanie zdrowia pozwoliła mi poszerzyć percepcję dotyczącą tego, co uznawałem za „normalne” z punktu widzenia białego, heteroseksualnego Amerykanina, pochodzącego z klasy średniej.
Nowatorskie studium poświęcone medialnym procesom, które towarzyszą śmierci przedstawicieli najwyższej władzy. Autor, w przystępnej i barwnej narracji wskazuje, dlaczego w niektórych przypadkach tworzy się pośmiertna legenda lub kult, a w innych nie. Wielokrotnie odnosi się także do świata show-biznesu, znajdując podobieństwa i różnice w kontekście śmierci celebrytów obydwu sfer.Omawiając fenomen postaci takich jak Lenin czy Che Guevara, wprowadza wiele nieznanych na gruncie polskiej nauki pojęć i modeli teoretycznych.
Oddajemy w Państwa ręce unikatową pozycję autorstwa dr. Gilberta Renaud. Oto Leksykon wyjaśniający biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowań, zatytułowany Uzdrawianie przez świadomość. Recall Healing/Totalna Biologia. Ta książka pomoże Ci poznać siebie, otaczających Cię bliskich i drogich ludzi…Dowiedz się zatem, Czytelniku, co wpływa na Twój stan zdrowia, sposób życia.” – to tylko fragment recenzji lek. med. Piotra Pałagina – psychoterapeuty i homeopaty. Leksykon jest jednak adresowany nie tylko do przedstawicieli środowiska medycznego, ale także – a może przede wszystkim do tych, którzy chcą wpływać na jakość swojego życia.Znajdziecie tu Państwo prawie 800 haseł opisujących konkretne schorzenia i ich genezę. A gdy uda się poznać źródło choroby – wówczas zostaje już tylko niewielki krok do uruchomienia procesu zdrowienia. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z zawartością książki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?